Zarejestruj się

Aby dyskutować we wszystkich kategoriach, wymagana jest rejestracja.

 

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

    •  
      CommentAuthorjeżynka
    • CommentTimeJan 2nd 2015
     permalink
    montenia, ja się jeszcze totalnie nie znam. Nawet nie wiem, czy mogę go odstawić i podać milukante.
    -- [/url]
    •  
      CommentAuthorFrances
    • CommentTimeJan 2nd 2015
     permalink
    Przepraszam, ze sie tak wcisne "miedzy wodke a zakaske", ale...cY ktoras "wygladzala" zmarszczki na czole? Jakas taka mimike mam, ze od dawna te zmarszczki mi sie robia i nie moge przestac marszczyc tego czola:confused: traktowala ktoeas takie cos nie wiem botoksem? Sroksem? Czy czyms w ten desen? Gnie znam sie za bardzo:wink: czym konkretnie? Gdzie to wykonywala? Za ile? Ryzyko komplikcji? Bolalo? Jaki efekt? Jak dlugo sie utrzymuje?
    --
    •  
      CommentAuthorjeżynka
    • CommentTimeJan 2nd 2015
     permalink
    elfika, Warszawa- Ząbki.
    -- [/url]
    •  
      CommentAuthorjeżynka
    • CommentTimeJan 2nd 2015 zmieniony
     permalink
    elfika, dzięki za namiary.
    Teraz jesteśmy pod opieka dr. Dmeńskiej z CZDZ.
    Będę się starała o skierowanie do Intytutu w Rabce na kompletna diagnozę. Był może ktoś tam.?
    -- [/url]
    •  
      CommentAuthorjeżynka
    • CommentTimeJan 2nd 2015
     permalink
    Nie załamuj mnie proszę.:(
    Mąż będzie dzwonił i umawiał wizytę do niego.
    -- [/url]
    •  
      CommentAuthormontenia
    • CommentTimeJan 2nd 2015
     permalink
    Clemastin,jest lekiem antyalergicznym chyba jak zyrtec? My nie podajemy nic z tych syropów,corka nie ma alergii wziewnej.mamy tylko potwierdzona alergie na kakao,ale to nie ma wpływu na te infekcje oskrzelowe. u nas katar z regulu konczyl się zap.oskrzeli lub pluc i alergolog zadecydowala wprowadzić teraz w okresie jesien -zima (bo wiosna i latem mala wybrania się z kataru,bez zap.drog oddechowych)wlasnie to milukante. inhalacje mamy tylko okresowe czyli w czasie infekcji. i z reguly jest to pulmicort lub nebbud,czasem gdy mocno reagują oskrzela to dostaje berodual. w razie nagłego kaszlu typu krtaniowego od razu robie inhalacje nebbudem bez rozcieńczania (0.50mg na 2ml). mam tez nebbud słabszy w dawce 0.25mg na 2ml. Zreszta mam tez staly kontakt z pediatra ,wiec w razie co dzwonie. Jezynka,jak nie wiesz co robic,to możesz zadzwonić na pogotowie ratunkowe i oni Ci tam tez powiedzą(albo przelacza Ci do lekarza dyżurnego i on powie co wtedy robic). My dzwoniliśmy jak mala miała wlasnie zap.krtani,co prawda ja już zaczelam podawac nebbud,ale dyspozytorka powiedziala,ze dobrze robie,ze mam caly czas podawac, az do przyjazdu karetki.karetka przyjechala i zabrali nas do szpitala i w karetce caly czas dostala nebbud z sola fizjologiczna. w szpitalu mala dostala dexaven domięśniowo i wypuścili nas do domu po godzinie.
    •  
      CommentAuthorjeżynka
    • CommentTimeJan 2nd 2015
     permalink
    montenia, dziękuję za podpowiedzi.
    elfika, zapisaliśmy Hanie na 23 kwietnia do dr. Bartosiewicza, wizyta 160 zł. teraz, na NFZ nie ma terminów.

    Treść doklejona: 02.01.15 13:22
    No i widzicie, dalej głupieje. Odstawić czy nie.? Zamienić na milukante czy nie.? Takie to u nas leczenie, nie mam nawet kogo się spytać. Musze czekać do poniedziałku, choć nie chce jej niepotrzebnie truć.
    -- [/url]
    •  
      CommentAuthormontenia
    • CommentTimeJan 2nd 2015
     permalink
    Mojej starszej corce przepisywali na katar notorycznie xyzal.ale jak zaczela mi jesc po 4 kromki chleba i co roz była glodna!!! to odstawiłam i nie podaje. a miała brac to stale.ale u starszej już te infekcje koncza się z reguly na katarze,nie idzie już na oskrzela,mam nadzieje,ze w końcu i mlodsza przestanie tak reagować mocno oskrzelami.
    Aha, Jezynka zapytaj się o ten salbutanol,bo warto mieć go w apteczce,bo on działa tez na takie nagle duszności.my chyba po 3ml podawalismy. teraz ostatnio tez dostawala mimo tego milukante.
    •  
      CommentAuthorjeżynka
    • CommentTimeJan 2nd 2015
     permalink
    U nas po Xyzal tez mega apetyt, musiałam od lodówki odganiać. Zmieniliśmy na Suprodeslon, który był nawet ok. Alergolog zmieniła nam na Milukante, którego nie bierzemy. Natomiast po Clemastine mamy niejadka.
    -- [/url]
    •  
      CommentAuthor_Fragile_
    • CommentTimeJan 2nd 2015
     permalink
    elfika: Mial tak powiekszony migdal, ze byl permanentnie niedotleniony a to przelozylo sie na opoznienie rozwoju mowy.


    To nam to samo laryngolog o Gugim powiedział, że jak migdał będzie powiększony to mowa może być opóźniona.

    jeżynka: Teraz jesteśmy pod opieka dr. Dmeńskiej z CZDZ.


    Jezynko, to ja Ci powiem, że my też z Gugim u dr. Dmeńskiej byliśmy kilka razy. Babeczka z polecenia, kilka sztuk chorutków znajomych wyprowadziła na prostą, ja ją polecam.
    --
    •  
      CommentAuthorjeżynka
    • CommentTimeJan 2nd 2015
     permalink
    _Fragile_: ja ją polecam
    o to super.
    Na razie ja nie obeznałam się w temacie, więc się nie wypowiem. Natomiast mogę powiedzieć, że jak dla mnie to "złoty" człowiek- to ona odbierała od nas telefony w momentach paniki i nie miała pretensji ,że zawracamy jej głowę , chociaż oni razu nie była u nas prywatnie.
    -- [/url]
    •  
      CommentAuthor_Fragile_
    • CommentTimeJan 2nd 2015
     permalink
    A daj spokój, ja do niej w Wigilię dzwonilam, aż mi głupio było, ale nie miałam wyjścia. Ja ją uwielbiam, bo nas uspokoiła co do Gugisia i w razie czego przyjedzie, osłucha...

    Ja wiem, że komentarze w necie to są różne, ale też o czymś świadczy, że ona ani jednego negatywu nie ma.
    --
    •  
      CommentAuthor_Fragile_
    • CommentTimeJan 2nd 2015
     permalink
    Oj tak... A co do CZD to też słyszałam baaardzo różne opinie, dlatego też podchodzę jak do jeża, ale dr. Dmeńska jest naprawdę sensownym i fajnym lekarzem. Nie mówię już nawet o podejściu do pacjenta (często wrzeszczącego w niebogłosy) i do rodziców zadających milion pytań ;)
    --
    •  
      CommentAuthorjeżynka
    • CommentTimeJan 2nd 2015
     permalink
    Fragile, to się cieszę, że nie jesteśmy jedyni z tym dzwonieniem.:)
    -- [/url]
    •  
      CommentAuthor_Fragile_
    • CommentTimeJan 2nd 2015
     permalink
    ja też, bo serio było mi głupio, ale sama mówiła, że nic nie szkodzi i dobrze, że zadzwoniłam - powiedziała, żeby zwiększyć dawkę wziewnych, bo jest za niska i pomogło :)
    --
    •  
      CommentAuthorLadybird76
    • CommentTimeJan 2nd 2015
     permalink
    Hyde o szpitalu nawet nie pomyślałam. ... u mnie chyba podpisali bo Cora starsza była dzisiaj u lekarza o czym sie przed chwila dowiedzialam od niej i przyjęta została bezproblemowo.
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeJan 3rd 2015
     permalink
    pizga u was? niby 1 stopien na plusie ale jak wychylic sie na dwor to zacina w twarz wiec zrezygnowalam nawet z wyjscia po pieczywo tylko ptakom do karmika dosypalam
    caly czas leje i wiatr taki ze drzewo u sasiadow zlamalo a nam wyrwalo plandeke spod mebli ogrodowych ktore sa tak ciezkie ze ledow je z mezem przestawiamy :devil::devil:
    •  
      CommentAuthorLadybird76
    • CommentTimeJan 3rd 2015
     permalink
    U Nas do ok 15 jeszcze było fajnie a teraz już słoneczka brak... i lekko wieje ale nie pada :)
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeJan 3rd 2015
     permalink
    no to u nas drugi dzien wichura i deszcz, nosa z domu wysadzic sie nie chce
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeJan 3rd 2015
     permalink
    dziewczyny a widzialyscie jakie CUDA i CUDENKA zaproponowaly Bizuteryjki dla Wielkiej Orkiestry Swiatecznej pomocy w tym roku???
    ja szczeke zbieram z podlogi, a wsrod tworczyn sa tez 28dniowe dziewczyny, NGL, ujawnij sie!!!!

    link do allegro

    i wiecej na FB
    •  
      CommentAuthor_Fragile_
    • CommentTimeJan 3rd 2015
     permalink
    O kurczę, fajne niektóre!

    U nas też wichura taka, że mało łba nie urwie, poszliśmy z Glutkami na spacer, ale szybko wracaliśmy po tym jak Krasnal mało z parasolką nie odfrunął :shocked:
    --
    •  
      CommentAuthorLadybird76
    • CommentTimeJan 3rd 2015 zmieniony
     permalink
    U nas śniegiem posypało tak więc znowu troszkę biało. ... poza domem dzisiaj to miałam 3/4 rękaw i jesienna kurtkę. .. nie zmarzlam z tym, że Ja najczęściej pod kurtka mam krótki rękaw :)

    Treść doklejona: 04.01.15 13:37
    Zabawy i hartowanie na sniegu

    •  
      CommentAuthorEwasmerf
    • CommentTimeJan 4th 2015
     permalink
    jak ty ten filmik wkleilas?
    -- ;
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeJan 4th 2015
     permalink
    Lady ale Julka wyrosla!!! ile ona ma wzrostu??

    no i macie wiecej sniegu niz u nas, tutaj juz bylo bialo a teraz nawet kostki nie przykrywa
    •  
      CommentAuthorLadybird76
    • CommentTimeJan 4th 2015
     permalink
    Hyde cos troszkę więcej niż 140 cm. ... Julka dużą z każdej strony Hihihi jest taka sama jak Ada w jej wieku....

    Ewa tak jak zdjęcie. ...

    Treść doklejona: 04.01.15 14:06
    Dzisiaj tak wszyscy biegalismy po śniegu. ... trochę chartowanie się przyda....
    •  
      CommentAuthor_Fragile_
    • CommentTimeJan 4th 2015
     permalink
    Haha, ja tez tak kiedys latalam
    :) Cudny filmik!
    --
    •  
      CommentAuthorLadybird76
    • CommentTimeJan 4th 2015
     permalink
    Najfajniejsze było jak wszyscy gonilis my po śniegu. ... :) dużo frajdy a pogoda piękna. ... słońce grzało mocno i byliśmy tak długo az szczypalo zimno w stopy....
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeJan 4th 2015
     permalink
    pokaz jakies foty Julki, pewnie bym jej nie poznala juz, wlosy ma dlugasne
    •  
      CommentAuthorLadybird76
    • CommentTimeJan 4th 2015
     permalink
    Włosy niedawno jej obcielam bo nie dawałam rady z ich długością. ... jeszcze troszkę a za pupę by miala. ...

    Treść doklejona: 04.01.15 14:29
    Chcieliśmy jej do ramion ściąć ale nie dała...
    •  
      CommentAuthorsuszka_
    • CommentTimeJan 5th 2015
     permalink
    Ginekolog i położna ze szpitala na Polnej skazani na więzienie

    Powinni na zawsze stracić prawo do wykonywania zawodu:neutral:
    Zawsze omijałam ten szpital szerokim łukiem...
    •  
      CommentAuthorFrances
    • CommentTimeJan 5th 2015
     permalink
    Suszka:shocked::shocked::shocked: za mala kara:sad: skur***!!!
    --
    •  
      CommentAuthorbladykot
    • CommentTimeJan 5th 2015
     permalink
    U mnie ten chwyt też próbował zastosować gin, ale go odepchnęłam.
    --
    •  
      CommentAuthoreveke
    • CommentTimeJan 5th 2015
     permalink
    matko :( odsiedzi 3 lata ... a facet nie ma żony i dziecka :(
    --
    •  
      CommentAuthor_hydro_
    • CommentTimeJan 5th 2015
     permalink
    Zabójstwo dwóch osób i trzy lata więzienia... Koszmar :sad:
    •  
      CommentAuthorUl_cia
    • CommentTimeJan 5th 2015
     permalink
    Matko Boska :( Powiedzcie mi czy ten chwyt Kristellera to to słynne wyciskanie dziecka z brzucha??
    Bo teraz dopiero do mnie dotarło w jakim niebezpieczeństwie byłam podczas porodu - mi wyciskało Martynkę z brzucha dwóch lekarzy............
    --
    •  
      CommentAuthorUl_cia
    • CommentTimeJan 5th 2015
     permalink
    Jezu!
    Tragedia!
    Brak słów co przeżywa ten człowiek.... :(
    --
    •  
      CommentAuthor_hydro_
    • CommentTimeJan 5th 2015
     permalink
    Tak, dokładnie ten. Zabroniony od x lat, a jednak co chwilę słyszę od którejś ze znajomych, że u niej zastosowali...
    •  
      CommentAuthoreveke
    • CommentTimeJan 5th 2015
     permalink
    Właśnie nie dalej jak kilka dni temu koleżanka mówiła , że jej wyciskali... natomiast w wypisie oczywiście tego nie ma...

    ja sie zastanawiam czemu w tak wielu wypadkach , kiedys poród na prawde "nie idzie", nie decydują o cc...
    tylko tak często zwlekają...

    oczywiście jak już za nisko to chyba nie mogą zrobic cc , ale co w tym wypadku? kleszcze?
    --
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeJan 5th 2015
     permalink
    moze jak w koncu lekarze zaczna ponosic odpowiedzialnosc za swoje czyny (nie tylko finansowe ale wiezienie i utrata uprawnien) to cos sie w naszej chorej sluzbie zdrowia zmieni
    jak na razie to na jakis cyrk to co sie dzieje zakrawa, co ci podpisali umowy maja je w srode wypowiadac, strajkiem strasza.. no zesz... a w naszych przychodnia gabinety zamkniete na trzy spusty, nie ma mozliwosci odebrania kart w zadnej tutejszej
    •  
      CommentAuthoreveke
    • CommentTimeJan 5th 2015
     permalink
    Hyde no i w ciemnej d jestesmy... powinny byc pozwy zbiorowe.. no na logikę... składki ściągają a dostępu do służby zdrowia nie ma!!!
    no, ale co to da... odszkodowania chyba pójdą i tak z naszych pieniędzy...
    cyrk! tak jak piszesz... cyrk... i bezsilnosc nasza...

    osobiście mocno tego nie przeżywam, bo do wszystkich specjalistów latamy prywatnie, ale juz np internistkę w przychodni miałam super i zawsze jak cos to do niej szłam.

    jeszcze mąż coś wspominał, że ZUS ma pójsc w góre :angry:
    --
    •  
      CommentAuthorEwasmerf
    • CommentTimeJan 5th 2015
     permalink
    mnie to na razie nie dotyczy. moja przychodnia panstwowa dziala normalnie.
    -- ;
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeJan 5th 2015
     permalink
    eveke: bo do wszystkich specjalistów latamy prywatnie,

    my tez wiekosc chodzimy prywatnie ale maz przed wizyta u diabetologa i kardiologa musi miec zrobione badania i do tej pory mial to co sie dalo przepisane na skierowaniu od rodzinnego a teraz jendka nas badania szarpna po kieszeni, nawet cholernego ponownego ekg nie ma gdzie teraz zrobic a u kardiolog juz bedze trzeba za nie zaplacic
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeJan 5th 2015
     permalink
    jakze stalo sie to aktualne w swietle sporu lekarzy z rzadem - Janusz Gajos - Tesciowa
    milego sluchania :D
    •  
      CommentAuthorElse
    • CommentTimeJan 5th 2015
     permalink
    Bo teraz dopiero do mnie dotarło w jakim niebezpieczeństwie byłam podczas porodu - mi wyciskało Martynkę z brzucha dwóch lekarzy...........


    Mi tez wyciskano, ale wiecie co? Mi sie wydaje, że to zależy od wyczucia lekarza. Koleżanka moja opisywała mi to tak: "Lekarz położył mi się na brzuch i wypychał z całych sił dziecko" ( z tym, że u niej juz było za późno na cc, itp, bo nagle dziecko przestało dawać oznaki zycia. Wszystko na KTG staneło, więc ona dziś uważa, że dzięki temu "zabiegowi" jej córka zyje. A tak, nim by na blok zjechali, uspili, zebrali się to jednak byłby dłuższy czas).
    A ja to pamiętam tak, że lekarz delikatnie przedramieniem wypychał dziecko. Zupełnie nie czułam ciężaru tego lekarza, a niestety okazało sie, że mój syn ma łeb jak sklep i nie dałam rady sama wypchnąć.

    Uważam jednak, że jakby lekarz wyczuł, że to nie skutkuje, to jednak nic na siłę by nie robił, tylko zaraz na blok by mnie wieźli.

    Czasami sama się zastanawiam czy to było bezpieczne czy nie... Ale wolę chyba mysleć, że trafiłam na fachowca...
    --
    •  
      CommentAuthor_hydro_
    • CommentTimeJan 6th 2015
     permalink
    Monia502: Mi tez wyciskano, ale wiecie co? Mi sie wydaje, że to zależy od wyczucia lekarza.


    A mnie się tak nie wydaje. Nie bez powodu zabroniono tej praktyki. Nie chcę się zdawać na wyczucie lekarza, jeżeli mnie i moje dziecko może to kosztować życie :angry:
    • CommentAuthorcestmoi89
    • CommentTimeJan 6th 2015
     permalink
    Monia, jakbyś miała dobrą pozycję do porodu (czyt. wertykalną - nie na siedząco z nogami zadartymi do góry) to by głowa sama wyszła, bez wyciskania. Jakby coś z małym było nie tak, to lepiej kleszcze albo vacuum w ostateczności.
    --
    •  
      CommentAuthorTEORKA
    • CommentTimeJan 6th 2015 zmieniony
     permalink
    Dokładnie.
    Moja bratowa pierwsze dziecko rodziła standardowo, na plecach i dziecko wyszło [po długiiiiiim parciu] przyduszone i sine, bo wyjść nie mogło i też lekarze wypychali.
    Teraz się położyć nie dała i córka praktycznie z niej sama wypadła, w pozycji stojącej.
    Tzn bratowa w takiej pozycji była, co nie :wink:
    --
    • CommentAuthorigni
    • CommentTimeJan 6th 2015
     permalink
    Mi podczas porodu polozna tez nie pozwalala dluzej poleżeć, tylko stac, kucac. Mowila, ze maly sie rozleniwia i trzeba grawitacje wykorzystać. parlam i rrodziłam na kolanach
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeJan 6th 2015
     permalink
    nie wiem czy jestescie sentymentalne dupy i lubicie sobie na filmie pobuczec to na tvn zaczyna sie jeden z moich ulubionych filmow - SZkola uczuc
    w prawdzie w kategorii dla mlodziezy jest ale co tam, ciagle mloda w serduchu jestem a w tym roku po raz pierwszy ogladam go z corka (13lat za moment)
    •  
      CommentAuthorLadybird76
    • CommentTimeJan 6th 2015
     permalink
    Dziewczyny z jechałam dzisiaj z górki w lesie na dupolocie. ... mamusia chciała pokazać córce, że się da.... pod koniec górki był pod śniegiem kamień, na jechałam na niego, zrobił dziurę w dupolocie, który do cienkich jakościowo nie należał, rozerwał warstwę gąbki, uderzył mnie w kość ogonowa i rozerwał spodnie. Ból taki, że aż mi tchu zabrakło. Oczywiście wieczorem wszystko się nasiliło, że ledwo chodzę. Co robić i czym ten ból zniwelować? Nie znoszę tabsow.
Chcesz dodać komentarz? Zarejestruj się lub zaloguj.
Nie chcesz rejestrować konta? Dyskutuj w kategoriach Pytanie / Odpowiedź i Dział dla początkujących.