Zarejestruj się

Aby dyskutować we wszystkich kategoriach, wymagana jest rejestracja.

 

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

    •  
      CommentAuthor_mag_
    • CommentTimeJun 2nd 2016
     permalink
    _hydro_: Naprawdę dziwię się ludziom, którzy jak ognia boją się leków przepisanych przez lekarza, a jednocześnie zupełnie bezkrytycznie łykają polecane przez przypadkowe źródła cudowne mikstury. To, że coś jest ziołowe, nie oznacza, że jest zawsze bezpieczne.


    Ja również, zwłaszcza, że Vernicadis jest dozwolony dla dzieci od 6r.ż.
    --
    •  
      CommentAuthorpoziomkaUK
    • CommentTimeSep 5th 2016 zmieniony
     permalink
    Dziewczyny, powiedzcie mi czy 5miesieczne dziecko moze miec robaki? Juz nie wiem co robic i co mu jest:(
    Od kiedy sie urodzil byl bardzo niespokojny, placzliwy, spal dobrze tylko wtedy kiedy byl mocno otulony kocykiem, w sumie teraz tez tak jest, bo inaczej rzuca nogami na kazda strone i budzi sie:(. Ponad 2 tygodnie temu raptem popoludniu zrobik troszke inna kupke i zwymiotowal na zielono. Pojechalismy odrazu na emergency, a on byl jakby odwodniony. Lezal, sie nie ruszal, oczy uciekaly do gory. Co wypil do wymiotowal na zielono. Stwierdzili wirus, kazali dawac plyn co 5min. W nocy zrobil kupe z krwia. Pojechalismy do szpitala. Porobili badania, wyszlo przewlekle zapalenie jelita grubego. Stwierdzili skaze bialkowa, dali Neocate i wyszlismy na drugi dzien do domu.
    Odkad wrocilismy nie ma poprawy,jedynie nie wymiotuje i nie robi kupki z krwia. Jest jednak niespokojny, placzliwy, macha raczkami jakby odruch moro i placze po chwili, w nocy spi na boczku, co chwile rzuca nogami,przewraca na plecy i znow na boczek i znow rzuca nogami i tak co 15min. Starsza od jakiegos tygodnia poplakuje w nocy, ale nie wiem czy to nie ma wplywu to co sie dzieje z Dominikiem, ciagly placz, szpital, lekarze itd. No i nie ma apetytu, a juz na pewno nie na to na co powinna. Obiadow w ogole od ponad miesiaca nie je. W sumie poza serkami, jogurtam, chlebem z maslem, mlekiem z platkami, owsianka czy makaronem nie je nic:( ciagle prosi ocos slodkiego ale nie dostaje nic. Czasem kawalek domowego ciasta, no ale myslalam, ze to taki wiek.
    Kupki sprawdzam codziennie, nic nie widzialam.
    Zastanawiam sie czy to moga byc robaki, bo juz nie wiem co innego moze mu dolegac?:(
    -- moje najwieksze zyciowe osiagniecia: WIKTORIA 06.02.2014 DOMINIK 01.04.2016
    •  
      CommentAuthorelfika
    • CommentTimeSep 5th 2016
     permalink
    poziomkaUK: Zastanawiam sie czy to moga byc robaki, bo juz nie wiem co innego moze mu dolegac?:(

    mogą.. u starszej, biorąc pod uwagę to co chce jeść to nawet bez dwóch zdań. i o ile Wiktorię bym odrobaczyła standardowo, to z Dominikiem nie mam pojęcia... trzeba by pogrzebać na forach czy ktoś ma takei doświadczenia...
    -- [/url]
    •  
      CommentAuthorpoziomkaUK
    • CommentTimeSep 5th 2016
     permalink
    Elfika, a czym?
    -- moje najwieksze zyciowe osiagniecia: WIKTORIA 06.02.2014 DOMINIK 01.04.2016
    •  
      CommentAuthorelfika
    • CommentTimeSep 5th 2016
     permalink
    ja odrobaczam zentelem w zawiesinie. w Pl na receptę, 100% płatny, recepty od weta....
    -- [/url]
    •  
      CommentAuthormadziauk
    • CommentTimeSep 5th 2016
     permalink
    Poziomka w UK dostaniesz Ovex w Boots - za lada. Kuracja to chyba na owsiki. Moze udaj sie do GP i cos doradzi, a jak bedzie krecic nosem to popros o 2nd opinion i niech Ci cos dadza i doradza dla mlodego. A Twoj maly nie byl urodzony przez CC? Moze ma problemy z napieciem albo jakies na tle neurologicznym (tak tylko gdybam).

    Treść doklejona: 05.09.16 11:31
    Ovex dla starszych dzieci, chyba po 2 roku zycia - wiec dla malego nie. Wspolczuje problemow.
    Moze starsza corka tez ma problemy z nabialem? (jak mlodszy ma).

    Treść doklejona: 05.09.16 11:32
    Tu Ovex link w boots.

    Treść doklejona: 05.09.16 11:34
    Jeszcze w polskiej aptece online dostaniesz Para Farm, ale to po 3 roku zycia LINK.
    --
    •  
      CommentAuthorpoziomkaUK
    • CommentTimeSep 5th 2016 zmieniony
     permalink
    Dzieki wielkie.
    Bylismy u GP. Stwierdzil, ze to na pewno nie robaki i skierowal do pediatry. Dominik jest po cc, Wiki tez. Tez myslalam o wzmozonym napieciu miesniowym ale lekarz tu powiedzial, ze wymyslam, ze chyba nigdy nie widzialam dzieci z WNM.
    Wiki nigdy nie miala problemow z nabialem. Od 6tz przesypiala cale noce. Normalne mleko pije od 2rz. Zadnych alergii, bolow brzucha, plam na ciele itd.
    Przejde sie do bootsa dzis.

    <span style="font-size:11px;color#333;">Treść doklejona: 05.09.16 12:01</span>
    Poczytalam o objawach neurologicznych i nic takiego nie widac u Dominika. Rozwija sie ruchowo bardzo dobrze. Poza tymi nozkami ktorymi rzuca wszedzie w nocy.
    -- moje najwieksze zyciowe osiagniecia: WIKTORIA 06.02.2014 DOMINIK 01.04.2016
    •  
      CommentAuthorelfika
    • CommentTimeSep 5th 2016
     permalink
    Poziomka, zbliża się pełnia, wtedy nasilają się objawy zarobaczenia. u nas też od 3 nocy pobudki...
    -- [/url]
    •  
      CommentAuthorpoziomkaUK
    • CommentTimeSep 5th 2016
     permalink
    A oprocz badania kupki sa jakies badania na wykrycie robakow? Krwi? Usg?
    -- moje najwieksze zyciowe osiagniecia: WIKTORIA 06.02.2014 DOMINIK 01.04.2016
    • CommentAuthorkarolciat
    • CommentTimeSep 5th 2016
     permalink
    Niektóre pasożyty można wykryć w krwi oznaczając ige. Ale to też nie daje pewności (choć skuteczność wyższa niż przy badaniu kału).
    Teoretycznie w podstawowej morfologii jakiś wskaźnik podwyższony (nie pamiętam, chyba eozynofile?) może świadczyć o infekcji pasożytniczej.
    A u tak małych dzieci większość badań wychodzi "wątpliwie".
    --
    •  
      CommentAuthorelfika
    • CommentTimeSep 5th 2016
     permalink
    poziomkaUK: A oprocz badania kupki sa jakies badania na wykrycie robakow? Krwi? Usg?

    wykrywalność obecności pasożytów jest na poziomie 10-30%
    wystarczy trafić w tzw okienko serologiczne by wynik była fałszywie ujemny.
    Biance nigdy wyniki nie pokryły się z objawami.
    -- [/url]
    •  
      CommentAuthorpoziomkaUK
    • CommentTimeSep 5th 2016
     permalink
    W szpitalu pobierali wymaz kupki i robili badanie krwi i usg i powiedziala, ze robakow nie ma. Wyniki krwi wyszly podwyzszone plytki krwi. W kupce nie stwierdzili rotawirusow ani innego wirusa.
    -- moje najwieksze zyciowe osiagniecia: WIKTORIA 06.02.2014 DOMINIK 01.04.2016
    •  
      CommentAuthorElse
    • CommentTimeSep 5th 2016
     permalink
    Poziomka, a EO w badaniu krwi jakie macie?
    --
    •  
      CommentAuthorpoziomkaUK
    • CommentTimeSep 5th 2016
     permalink
    Nie wiem. Nie dostalam wynikow, tylko tyle mi powiedziala lekarka.
    -- moje najwieksze zyciowe osiagniecia: WIKTORIA 06.02.2014 DOMINIK 01.04.2016
    •  
      CommentAuthormazda__
    • CommentTimeMay 25th 2017
     permalink
    Dziewczyny podpowiedzcie czym odrobaczać ?
    Moja mała zaczęła skarżyć się, że boli ją pupa... ciągnie ją do słodyczy ostatnio bardzo, ale to bardzo... poza tym i kaszle i ma dziwne wysypki na skórze...
    Generalnie chcę ją odrobaczyć i to jak najszybciej. Nie chcę "bawić się" w badanie kału, bo w zasadzie nie mam nawet jak tego zrobić... Wolę od razu podać lek.
    Tylko który??
    Znając życie pediatra zacznie od Pyranthulum... a ja sama jakoś nie mam do tego przekonania... nie wiem czemu, ale mam wrażenie, że ten cały Zentyl jest lepszy...
    •  
      CommentAuthorelfika
    • CommentTimeMay 25th 2017
     permalink
    mazda__: nie wiem czemu, ale mam wrażenie, że ten cały Zentyl jest lepszy...

    bo jest lepszy.
    ja używam zentelu na zmianę z ziołami. można dorzucić ziemię okrzemkową.
    -- [/url]
    • CommentAuthorkarolciat
    • CommentTimeMay 25th 2017
     permalink
    Zentel lepszy, bo działa na więcej rodzajów pasożytów. Ale na receptę, więc jeśli nie pediatra to weterynarz.
    Pyrantelum za to dostaniesz bez recepty, więc teoretycznie możesz od niego zacząć, choć faktycznie skuteczność mniejsza. Z owsikami sobie poradzi, z glistą może być róznie...
    --
    •  
      CommentAuthormazda__
    • CommentTimeMay 25th 2017
     permalink
    W takim układzie poproszę pediatrę od razu o Zentel.
    No i jak radzicie - cała rodzina od razu ma się odrobaczać??
    •  
      CommentAuthorElse
    • CommentTimeMay 25th 2017
     permalink
    cała rodzina.
    --
    •  
      CommentAuthormazda__
    • CommentTimeMay 26th 2017
     permalink
    Dzięki,
    byłam wczoraj.
    Dostałam jednak to Pyrantelu i tak już zostawię.
    Najpierw próbujemy tym.
    .
    •  
      CommentAuthormontever
    • CommentTimeJun 3rd 2017
     permalink
    Dziewczyny, ile powinna trwać kuracja zentelem w przypadku trzylatka?
    --
    •  
      CommentAuthorelfika
    • CommentTimeJun 3rd 2017
     permalink
    jak Bianka miała 3 lata i kurację od Ozimka to było to 5 dni pod rząd po jednej buteleczce i po 11 dniach jedna.
    ja najczęściej podaję 3 dawki co 9 dni. w sensie jedna butelka co 9 dni 3 x.
    -- [/url]
    •  
      CommentAuthormontever
    • CommentTimeJun 3rd 2017
     permalink
    Dzięki Ci.
    --
    •  
      CommentAuthorpoziomkaUK
    • CommentTimeJun 7th 2017
     permalink
    Przenioslam pytanie z watku o przedszkolu. Czy przy takich podwyzszonych bialych krwinkach moge Wiki odrobaczyc? Planowalismy w piatek, a za 2tyg mamy powtorzyc wyniki. Nie przeszkodzi to w niczym?
    -- moje najwieksze zyciowe osiagniecia: WIKTORIA 06.02.2014 DOMINIK 01.04.2016
    •  
      CommentAuthormontever
    • CommentTimeJun 9th 2017
     permalink
    Dziewczyny, a jak wy podawalyscie ten Zentel? W sensie lepiej rano czy na noc? Z tego co czytam w ulotce to mogą wystąpić i bóle głowy i brzuszkowe rewolucje...
    --
    •  
      CommentAuthorElse
    • CommentTimeJun 9th 2017
     permalink
    Ja dawałam wieczorem, aby dziecko wszelkie ewentualne skutki uboczne przespało, ale... Nie wybiłam owsików...
    Kolejny raz pani doktor zasugerowała rano na czczo podawać serię.
    --
    •  
      CommentAuthorelfika
    • CommentTimeJun 9th 2017
     permalink
    Mont podaje się na noc i w związku z potencjalnymi rewolucjami na weekend.
    u nas po pierwszej dawce nad ranem mega kupa była [totalny zajzajer...]. nic więcej się nie działo.
    -- [/url]
    •  
      CommentAuthorElse
    • CommentTimeJun 9th 2017
     permalink
    U nas to ja bardziej ucierpiałam niż Dawidek, bo ja dostałam neurologicznych objawów. Zawroty głowy, ścisk w głowie... Mega senność... Ale położyłam się spać, spałam jak niemowlę i rano okay ;)
    --
    •  
      CommentAuthorpoziomkaUK
    • CommentTimeJun 12th 2017
     permalink
    Czy moge podac zentel dla rocznego ( rok i 2miesiace) dziecka? Ponoc jest od 2lat. To czym moge odrobaczyc tak male dziecko?
    -- moje najwieksze zyciowe osiagniecia: WIKTORIA 06.02.2014 DOMINIK 01.04.2016
    •  
      CommentAuthorasia1007
    • CommentTimeJul 8th 2017
     permalink
    Czy zna ktoras z Was skuteczny sposob na pozbycie sie kandidy?
    •  
      CommentAuthorelfika
    • CommentTimeJul 8th 2017
     permalink
    eliminacja cukru, mleka i pszenicy z diety oraz probiotyki. dużo probiotyków.
    -- [/url]
    •  
      CommentAuthorkasiektg
    • CommentTimeJul 8th 2017
     permalink
    To co Elfika napisala i do tego odrzucialbym jeszcze na 2 - 3 tygodnie produkty drozdzowe, owoce i warzywa wzdymajace.
    •  
      CommentAuthor_hydro_
    • CommentTimeJul 8th 2017
     permalink
    Zrobiłam młodszej badania na pasożyty, bo marudziła od jakiegoś czasu, że brzuch ją boli, do tego apetyt siadł, jakby mogła, żywiłaby się samym cukrem. Wyszły lamblie, nowość u nas. Jakie macie doświadczenia? Da się to łatwo wybić? Nawraca? Całą rodziną powinniśmy się leczyć czy tylko młoda, bo mam sprzeczne informacje? Ech, kiedy się skończą te atrakcje...
    • CommentAuthorskapula
    • CommentTimeJul 8th 2017
     permalink
    hydro, jakie dokładnie badania robiłaś? Kał?
    -- [/url][/url]
    •  
      CommentAuthorelfika
    • CommentTimeJul 8th 2017
     permalink
    Hydro, przede wszystkim to pierwotniaki zatem jedziecie.... z metronidazolem plus chlorchinaldin... ale najpierw zentel na obłe. zapraszam do pediatry :)
    -- [/url]
    •  
      CommentAuthor_hydro_
    • CommentTimeJul 8th 2017
     permalink
    skapula: hydro, jakie dokładnie badania robiłaś? Kał?


    ELISA z kału.

    elfika: z metronidazolem plus chlorchinaldin... ale najpierw zentel na obłe. zapraszam do pediatry :)


    Zentel, jak zentel, ale na hasło "metronidazol" mam dreszcze :/ Straszny to syf, fuj. Ale cóż zrobić. Ponoć niektórzy dają tinidazol zamiennie, ale to podobna substancja.
    •  
      CommentAuthorElse
    • CommentTimeJul 9th 2017
     permalink
    Hydro, ja za dzieciaka lamblie łapałam. U mnie diagnozowano pobierając treść żołądka sondą :P. Nie ma mowy aby bez metronidazolu się dało. Za każdym razem mnie tym leczono... Ale przecież te lamblie są groxniejsze nieleczone niż zastosowanie tego leku.
    --
    •  
      CommentAuthor_hydro_
    • CommentTimeJul 9th 2017
     permalink
    Trudno, jak trzeba, to trzeba, chociaż obawiam się skutków ubocznych :/

    Treść doklejona: 09.07.17 10:40
    Else: U mnie diagnozowano pobierając treść żołądka sondą :P


    Jak to dobrze, że istnieją już inne metody, nie wyobrażam sobie tego, brr...
    •  
      CommentAuthorelfika
    • CommentTimeJul 9th 2017
     permalink
    _hydro_: na hasło "metronidazol" mam dreszcze :/

    wiem, ale w tym wypadku to mniejsze zło.
    i choć nie macie wyników na obłe to musicie przerobić zentel bo inaczej nie ruszycie lamblii.
    -- [/url]
    •  
      CommentAuthor_hydro_
    • CommentTimeJul 9th 2017
     permalink
    Bo wyniki na obłe wyszły czyste, choć wiadomo, jak to z nimi jest - zwykłe oznaczenia pod mikroskopem. Ale widziałam ostatnio u mnie w jednym labie pojawiły się w ofercie testy z krwi w kierunku glist i tasiemców. Nie wiem, jak pediatra do sprawy podejdzie, mam nadzieję, że zna się na tym trochę.
    •  
      CommentAuthorelfika
    • CommentTimeJul 9th 2017
     permalink
    _hydro_: mam nadzieję, że zna się na tym trochę.

    też mam taką nadzieję...

    TU masz na temat pasożytów. wiem, że ajurweda... ale temat poruszony wg rzetelnie. są też podane sposoby leczenia. dla rozeznania warto na to spojrzeć.
    -- [/url]
    •  
      CommentAuthorElse
    • CommentTimeJul 9th 2017
     permalink
    Hydro, tlko widzisz. Z kału nie zawsze wynik wyjdzie adekwatny (w sensie może wyjść negatywny, a lamblie są). Ja miałam okropne objawy i sonda była wiarygodniejsza...
    --
    •  
      CommentAuthor_hydro_
    • CommentTimeJul 9th 2017
     permalink
    Else: Z kału nie zawsze wynik wyjdzie adekwatny


    Klasyczną metodą, pod mikroskopem to nie. Ale ta enzymatyczna jest wg moich informacji pewna.
    •  
      CommentAuthorMalisiek
    • CommentTimeAug 17th 2017
     permalink
    Dziewczyny, czy któraś z Was stosowała naturalne kuracje na odrobaczanie? Czytałam np o pestkach dyni, olejku z oregano i miksturze z czosnku i wody z ogórków kiszonych. Chcemy to z mężem przetestować.
    --
    •  
      CommentAuthorElse
    • CommentTimeAug 17th 2017
     permalink
    Malisek te pestki z dyni musza być świeże. Nie takie już wysuszone. Oraz trzeba ich bardzo duzo jeść. tak mówiła pediatra jak odrobaczałam Dawidka.
    Inna sprawa, że duzo zależy od inwazji (czy duża, mała), od rodzaju pasożytów... My ostatecznie stosowaliśmy zentel, a potem profilaktycznie citrosept.
    --
    •  
      CommentAuthor_hydro_
    • CommentTimeAug 17th 2017
     permalink
    Jak ktoś jest w stanie zjeść jednorazowo 300 g świeżych pestek dyni to powodzenia...
    •  
      CommentAuthorMalisiek
    • CommentTimeAug 17th 2017
     permalink
    Wiem, że muszą być świeże, czytałam. Było napisane o 30g na czczo. Do zentelu i innych nie mam dostępu w UK. Wiem, że jest coś w bootsie, ale tabletkami z apteki nie jestem zainteresowana.
    Chyba spróbujemy z tą miksturą. Zobaczymy, czy będzie jakaś różnica w samopoczuciu.
    --
    •  
      CommentAuthordaga310
    • CommentTimeAug 18th 2017
     permalink
    Malisek tylko przy takim naturalnym to po zarzucić tych pestek dyni po jakiś 30min trzeba wziąść coś przeczyszcajacego np olej recynowy.
    Mi tak mówił homeopata aby pozbyć się z organizmu zdechlych robali.
    Ze te naturalne właśnie tak nie działają jak ta chemia i nie wbijaj do końca i ciężko z ich wydaleniem
    --
    •  
      CommentAuthorIwonkaLA
    • CommentTimeSep 1st 2017 zmieniony
     permalink
    Cześć dziewczyny.
    Mam stresa. Chciałam się z Wami skonsultować. I zapytać o doświadczenia.
    Mam zamiar odrobaczyc Naszą rodzine. Czytałam na ulotce Zentalu, że pora dnia oraz posiłki nie maja znaczenia. Ale pytanie.
    Podać dziś wieczorem? Czy jutro rano?
    Podaje 2 dawki teraz plus 1 za trzy tygodnie.
    I może takie głupie pytanie. Czy po weekendzie dzieci mogą iść do przedszkola czy trzeba odczekać dzień-dwa?
    • CommentAuthorkarolciat
    • CommentTimeSep 1st 2017
     permalink
    Ja podawałam wieczorem, z uwagi na ewentualnie "sensacje". Ale jutro weekend więc nie ma to moze wiekszego znaczenia...
    --
Chcesz dodać komentarz? Zarejestruj się lub zaloguj.
Nie chcesz rejestrować konta? Dyskutuj w kategoriach Pytanie / Odpowiedź i Dział dla początkujących.