Zarejestruj się

Aby dyskutować we wszystkich kategoriach, wymagana jest rejestracja.

 

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

    •  
      CommentAuthormontenia
    • CommentTimeApr 18th 2014
     permalink
    Elyanna, w drugim polroczu zycia podstawa jedzenia wciąż jest mleko,ale często udaje się tak ustawić karmienia,ze nie trzeba wporwadzac mm. Dziecko je przed praca mamy,po pracy i noca, a w ciągu dnia je obiadek,owocek,kaszke itp.
    •  
      CommentAuthor_hydro_
    • CommentTimeApr 18th 2014
     permalink
    Elyanna: ja myslalam ze takie dziecko półroczne czy roczne musi więcej porcji mleka dostawac niz tylko popoludniu jak mama wroci z pracy...


    Znam wiele mam, które tak właśnie rozwiązały problem powrotu do pracy - więc nie jest to nic nadzwyczajnego. U nas też się sprawdziło przy pierworodnej. Pod moją nieobecność posiłki niemleczne, a gdy wracałam, mleko bez ograniczeń. Karmiłam 18 miesięcy. Ja wiem, że producenci mm ostro walczą o nowych klientów i mocno lansują taki pogląd, że powrót do pracy=przejście na mm, ale w rzeczywistości można się spokojnie bez tego obejść.
    •  
      CommentAuthorElyanna
    • CommentTimeApr 18th 2014
     permalink
    Ale moje dziecię rzadko się budzi w nocy na jedzenie, rano natomiast musialabym ja rozbudzac niepotrzebnie, bo po 5tej bede wychodzic do pracy. no chyba, ze sie dogadam i bede pracowac na 3/4 etatu, no nic, pozyjemy, zobaczymy... Łatwo nie będzie, ale nikt nie mówił, że będzie...
    --
    •  
      CommentAuthor_hydro_
    • CommentTimeApr 18th 2014 zmieniony
     permalink
    Elyanna: Ale moje dziecię rzadko się budzi w nocy na jedzenie


    No moja panna od 8 tygodnia życia w ogóle w nocy nie jadała i dało radę :wink: Serio, sprawa jest dużo łatwiejsza, niż to się na pierwszy rzut oka wydaje.
    •  
      CommentAuthorElyanna
    • CommentTimeApr 18th 2014
     permalink
    hmm... montenia, hydrozagadka jak tak Was czytam i sie zastanowie... to moze faktycznie jakos damy rade. W nocy lub nad ranem podkarmić, uśpić jeszcze, a po pracy znów... W ciagu dnia nie bedzie trzeba odciagac mleka w pracy i jakichs zastojów sie nie nabawię (11-12 godzin bez ssaczka) bo pewnie piersi beda wtedy duzo mniej produkowac niz teraz, prawda?

    Treść doklejona: 18.04.14 19:36
    P.S. hm, a w żłobkach nie podają mm albo kaszek na nim? bo mała będzie chodzić do żłobka.
    --
    •  
      CommentAuthorMk28dni
    • CommentTimeApr 18th 2014
     permalink
    Ja też się jednak zdecyduję na żłobek.
    --
    •  
      CommentAuthorkachaw
    • CommentTimeApr 18th 2014
     permalink
    Mam pytanie ktoś tu kiedyś pisał że są kaszki bez cukru, ale chodzi mi o kaszki bezmleczne, mam w domu holle jaglaną z owocami po 6 miesiącu jeszcze czekam z jej podaniem teraz młody dostaje kleik ryżowy na wodzie z dodatkiem owoców i pięknie to je, ale wszystkie kaszki bezmleczne te polskie z owocami mają niestety cukier w składzie, ktoś znalazł taką która nie ma
    --
    •  
      CommentAuthorMk28dni
    • CommentTimeApr 18th 2014
     permalink
    Podpinam się pod pytanie, tez takiej szukałam.
    Kachaw ile podajesz tego kleiku? Ja tez spróbuje :)
    --
    •  
      CommentAuthorkachaw
    • CommentTimeApr 18th 2014 zmieniony
     permalink
    100ml wody i do tego dwie łyżki stołowe, mieszam i do tego pół słoiczka jakiś owocków, kiedyś źle wymieszałam kleik i mi się grudki zrobiły też zjadł, więc jedzenie z grudkami mamy zaliczone, moja córka to jak wyczuła grudki to jej się cofało a ten rąbie wszystko jak leci, jestem w szoku bo po córce niejadku dostać takiego wszystkożercę cudowne uczucie

    Treść doklejona: 18.04.14 23:33
    a i chciałam dodać że mu się tak pięknie kupy uregulowały co dwa, trzy dni pięknie idzie kupka, bez bóli, problemów - super
    --
  1.  permalink
    Kaszki bez dodatku ktore ja znam to seria Nestle "zdrowy brzuszek".
    --
    •  
      CommentAuthorczerwinka
    • CommentTimeApr 19th 2014
     permalink
    W żlobku przynajmniej moim podają mm ale i mleko mamy. MM jest zapewnione przez żlobek takie jakie je dziecko do 12 miesiąca potem trzeba przynosic samemu. Kaszki są tylko te polskie.
    --
    •  
      CommentAuthorzanettt86
    • CommentTimeApr 19th 2014
     permalink
    Dziewczyny wszystkiego dobrego na święta.Dla tych które mogą to smacznego jajka :) Ja niestety od czterech bez nabiału testujemy czy to może być to jak narazie bez zmian,wczoraj u pediatry byliśmy dała nam debridat i zapisała w razie W Nutramigen gdy by mała całkowicie odmówiła ssana piersi.Nie kazała broń boże przerywać karmienia:) Mała w 10 dni przybrała 220g więc statystycznie mniej bo wcześniej było 50g dziennie ale i tak podobno jest dobrze.Apropo dania mleka z butelki to będzie problem bo ona nie chcę pić z butli,mam nadzieję że nie będzie takie konieczności :)
    --
    • CommentAuthorcestmoi89
    • CommentTimeApr 19th 2014
     permalink
    Żanet, a ja Tobie życzę wiele cierpliwości, opanowania. Żebyś Cię nie podkusiło żeby wcześniej wykupywać receptę ;) bądź dzielna i walcz o kp, bo to najlepsze, co możesz zrobić dla Zosi ;)
    --
    •  
      CommentAuthorMk28dni
    • CommentTimeApr 19th 2014
     permalink
    Kachaw jeszcze cię pomęczę :) w jaki sposób podajesz kleik? butelka? kubek? łyżeczka?
    --
    •  
      CommentAuthorkachaw
    • CommentTimeApr 19th 2014
     permalink
    Matyldo tak ale one są z mlekiem a ja szukam bezmlecznych
    Mk podaję wszystko łyżeczką i obiadek i kleik, pije pierś do tego, dziś chciałam mu dać wodę w niekapku ale nie wiedział jak z niego pić, gryzł tylko ustnik
    --
    •  
      CommentAuthorMatylda1982
    • CommentTimeApr 19th 2014 zmieniony
     permalink
    Kachaw
    Dam sobie pobcinac wszelkie konczyny ze kaszki "zdrowy brzuszek" nie zawieraja mleka :D
    Przynajmniej na tej "z lipa" ktora mam w szafce widnieje taka informacja.
    A to "kartonik" kaszki ze sliwka, tez bezmlecznej.
    http://www.dziecko.nestle.pl/DesktopModules/Controls/GetFile.aspx?Key=53c3a6e4985348559c2817a428d38913
    --
    •  
      CommentAuthorMk28dni
    • CommentTimeApr 20th 2014 zmieniony
     permalink
    Ja mam tą kaszkę z lipą - małej bardzo smakuje i na 100% nie ma mleka.
    Dziewczyny czy wy podajecie dzieciom żelazo? Dzisiaj podczas spotkania rodzinnego mamy z dzieciakami mniej więcej w naszym wieku powiedziały mi że dostały od swoich pediatrów kropelki które podają ze swoim mlekiem. Profilaktycznie :shocked:
    Poczytałam trochę i widzę że żelaza najczęściej zaczyna brakować po 6 mcu. Co wiecie na ten temat?
    --
    •  
      CommentAuthormontenia
    • CommentTimeApr 20th 2014
     permalink
    Mk,ja nie podawalam nigdy zelaza. Wszystkie wyniki na razie w normie.
    •  
      CommentAuthorkachaw
    • CommentTimeApr 21st 2014
     permalink
    Mam pytanie zrobił mi się chyba lekki zastój, bo pierś boli i czerwony ślad, dwa dni temu jak młody pił to bardzo bolało, brałam nurofen 3 razy dziennie, przystawiałam zawsze od tej piersi, piję olej i pod prysznicem masowałam w stronę sutka i wczoraj podczas karmienia robiłam żelowy ciepły okład, teraz jak karmię już nie boli, ale jak dotykam to jest tklliwa i czerwony ślad nadal jest, co mam jeszcze zrobić ??
    --
    •  
      CommentAuthormontenia
    • CommentTimeApr 21st 2014
     permalink
    Kachaw,ronisz chlodne okłady? Jeśli nie to rob po karmieniu i pomiędzy karmieniami. Przed karmieniem cieply okład. Bierz jeszcze ibuprom,zeby to się w zapalenie nie zmienilo. I broda dziecka od strony czerwonego miejsca.
    •  
      CommentAuthorKlNGA
    • CommentTimeApr 21st 2014
     permalink
    kachaw: ktoś tu kiedyś pisał że są kaszki bez cukru, ale chodzi mi o kaszki bezmleczne, mam w domu holle jaglaną z owocami po 6 miesiącu

    3 zboża pełnoziarnista po 6 miesiącu też jest bezmleczna.
    --
    •  
      CommentAuthorkachaw
    • CommentTimeApr 21st 2014
     permalink
    To muszę poszukać, tych zdrowy brzuszek z nestle, ale mój je na razie bezgultenowe, bo jeszcze trwa ekspozycja
    Dziś podałam my jaglaną z holle z owocami po 6 m-cu, bardzo fajna konsystencja, smakowała mu

    <span style="font-size:11px;color#333;">Treść doklejona: 21.04.14 21:43</span>
    Monteniu nie mam ibupromu tylko nurofen albo paracetamol, to co brać ten nurofen ?? i ile na dobę i jak długo ??
    --
    •  
      CommentAuthormontenia
    • CommentTimeApr 21st 2014 zmieniony
     permalink
    Kachaw, zależy jaka dawka jest w nurofen (sprawdz na opakowaniu swoim. Ja w necie sprawdziłam i wychodzi,ze ma 200mg w tabletce). Jak 200mg to weź 2 tabletki(2x200mg co 8h),po tych kolejnych 3 dawkach już po jednej tabletce 200mg. Jak jest 400mg to jedna tabletke(ale mysle,ze zwykly nurofen to 200mg ma w tabletce). Bym wziela z 3 dni chociaż,ale jak nie będzie poprawy jutro wieczorem to pokazałbym certyfikowanemu doradcy (bo już trwa kilka dni. Dobrze,ze bol zszedł).
    •  
      CommentAuthorkachaw
    • CommentTimeApr 21st 2014
     permalink
    Tylko właśnie to nie wygląda tak źle, bo ta pierś nie jest ani gorąca, ani nabrzmiała, zastanawiam się może się uderzyłam w nią czy przygniotłam, nie wiem, jak dotykam to już tylko trochę pobolewa, a nawet to nie ból tylko jak pisałam tkliwość, dziękuję Asiu za rady, robię te zimne okłady piję olej. A czy łyżkę tranu można zaliczyć jako olej na te kanaliki ?? i czy może być np olej kokosowy czy raczej oliwa z oliwek czy rzepak ??

    <span style="font-size:11px;color#333;">Treść doklejona: 21.04.14 22:05</span>
    Ps mam nurofen 200mg właśnie zażyłam dwie i jutro o 10 powtórka, ale widzę żę jest lepiej, to dobrze widocznie zdusiłam to w zarodku
    --
    •  
      CommentAuthorMk28dni
    • CommentTimeApr 22nd 2014
     permalink
    Zanett, koleżanka miała ten sam problem, mała piła tylko z butelki. Okazało się że miała problem z uchwyceniem sutka, sytuację uratowało podcięcie więzadełka które było za krótkie. U was pod tym względem jest ok?
    --
    •  
      CommentAuthorzanettt86
    • CommentTimeApr 22nd 2014
     permalink
    Po tym jak moja córka ma niechęć do picia cyca w dzień odciągnęłam pokarm i dałam z butli i co piła :-o więc ja nie wiem o co kaman??? W nocy wzorowo pije a w dzień jazda:(Kupki jak były są brzydkie :(
    --
    •  
      CommentAuthorzanettt86
    • CommentTimeApr 22nd 2014
     permalink
    Mk tylko moja na początku ciągnie dopiero po jakiś 5 min nie chcę ssać :| Wędzidełko ma oki
    --
    •  
      CommentAuthorkachaw
    • CommentTimeApr 22nd 2014
     permalink
    MOnteniu dziękuję za rady, u nas chyba kryzys zażegnany, pierś już nie boli, nie ma czerwonwego śladu, już jest dobrze, ulga żę nic poważniejszego się nie zrobiło
    --
    •  
      CommentAuthormontenia
    • CommentTimeApr 22nd 2014
     permalink
    Kachaw,super. Bardzo się ciesze:)
    Ale ten ibuprom weź jeszcze z 2 dni,zeby się tam nie odnowilo.
    Tran to chyba nie wlicza się jako porcja oleju. Bo to chodzi o roślinny olej. Może być kazdy w zasadzie,ale roślinny i tłoczony na zimno. Ale najlepszy jest wlasnie rzepakowy i oliwa z oliwek,ale jak masz słonecznikowy to tez dobrze. I lecytyna tez jest zalecana,szczegolnie przy nawracających zastojach. Ale nie mam zadnych artykulow na ten temat.To tylko to co wiem od doradcy.
    •  
      CommentAuthorzanettt86
    • CommentTimeApr 23rd 2014
     permalink
    Dziewczyny ginek zapisał mi arilin rapid na ulotce jest napisane że nie powinno się karmić a lekarz twierdzi że mogę tylko wsiąść na noc jak jest dłuższa przerwa w karmieniu.Bezpieczne to??
    --
    •  
      CommentAuthormontenia
    • CommentTimeApr 24th 2014
     permalink
    Żanett, tak można brac. Jest kategorii L2.
    Zreszta jakby lekarz nie był pewien,ze można to na pewno by nie przepisal.
    •  
      CommentAuthormontenia
    • CommentTimeApr 24th 2014
     permalink
    Ze strony Centrum nauki o laktacji:
    leki w laktacji
    •  
      CommentAuthorzanettt86
    • CommentTimeApr 24th 2014
     permalink
    Dzięki montana a skąd wiesz że to lek kat L2??
    --
    •  
      CommentAuthorKlNGA
    • CommentTimeApr 24th 2014
     permalink
    Chciałabym zgubić 2-3 kg. może 5 :wink: Mam dostęp do diety Oxy - podobno ulepszona wersja Dukana, w przeciwwskazaniach jest jednak laktacja. Czy naprawdę mogłabym zaszkodzić Jasiowi stosując taką dietę wysokobiałkową zaledwie przez 3 tygodnie? Oprócz mojego mleczka Jaś je przecier warzywny lub warzywno-mięsny, owoce lub owocogurt i kaszkę na moim mleczku.
    --
    •  
      CommentAuthororanda
    • CommentTimeApr 24th 2014
     permalink
    Dziewczyny piszę bo jak na razie pokojowo udaje mi się odstawić M. od cyca wieczornego, tego na zaśnięcie. Co prawda najgorzej było odstawić go w nocy, tak jak teraz sobie przypominam, bo wtedy był płacz, to było parę miesięcy temu i tu z perspektywy czasu nadal nie mam pomysłu jak można to zrobić mniej szkodliwie/drastycznie. Odstawienie w dzień było proste bo po prostu intensywnie odwracałam jego uwagę jak zaczynał się do mnie "dobierać". A wieczorem najpierw jakiś czas dawałam cyca a potem brałam na ręce i chodziłam po pokoju śpiewając kołysankę aż zasnął. Ostatnio parę dni po prostu biorę go na ręce i chodzę po pokoju i mu opowiadam co się wydarzyło/wydarzy, no wszystko co mi ślina na język przyniesie, potem śpiewam jak już się układa i on zasypia. Kurczę może moja metoda to nic odkrywczego ale byłam przekonana, że nie uda mi się to nigdy nigdy a tu taka niespodzianka że w szoku jestem :shocked: Może kiedyś Wam się mój "pomysł" przyda...
    -- <a href="http://suwaczki.maluchy.pl/li-70390.png">mój suwaczek</a>
  2.  permalink
    Ja też powoli odstawiam Natalke. W dzień nie je już jakiś czas . Zostały karmienia wieczorne i rano a od dwóch dni nie karmie jej w nocy. Wystarcza ze ja przutule jak płacze i zasypia. Te dwa karmienia chce zachować. Za miesiąc wracam do pracy. Czy taka ilość mleka jej wystarczy? W dzień je dwa razy kaszke rano sinlac a wieczorem owsianke mleczna hipp albo kaszke pszenna z biszkoptami Nestlé. Zjada tez deserek mleczny w ciągu dnia. Chce przestawić ją na jogurt naturalny tylko nie wiem jaki kupić i na co zwrócić uwagę żeby był odpowiedni.
    --
    •  
      CommentAuthormontenia
    • CommentTimeApr 24th 2014
     permalink
    Zanett, L 1 i 2 to najbardziej bezpieczne.
    •  
      CommentAuthorzanettt86
    • CommentTimeApr 24th 2014
     permalink
    Dzięki Montana czyli im wysza grupa tym mniej bezpieczne czy im niższa tym mniej bezpieczne?
    --
    •  
      CommentAuthorbananowiec
    • CommentTimeApr 24th 2014
     permalink
    Dziewczyny u mnie mały postęp...skóra na brodawkach pękała po raz drugi, krew się lała, ale już lżej i szybciej się zagoiło. Nadal odczuwam ból ale już nie taki żeby ryczeć jak było to do tej pory. USG nic nie wykazało-cycki zdrowe. Lekarz "pocieszył" mnie, że najwyraźniej taka moja uroda :cry: Polecił zmienić kapturki na mniejsze (już to zrobiłam za namową DL) ale tak jak napisałam wyżej skóra i tak pękła....wszyscy się dziwią, że nie dość, że karmiłam udanie przez 2 miesiące to jeszcze w kapturkach a brodawki popękane....mam nadzieję, że więcej to się nie powtórzy. Nikt nie mówił, że będzie łatwo więc..teges..:devil: Ja i tak lubię karmić piersią...zdeterminowana jestem na maxa :swingin::swingin::swingin:
    --
    •  
      CommentAuthorakirka
    • CommentTimeApr 24th 2014
     permalink
    Dziewczyny a ja mam pytanie o zrobić jeśli Marcelinka traktuje mleczko jako napój. Tzn. teraz jak zrobilo się ciepło to przychodzi do mnie i ciagnie za bluzkę lub zagląda w dekolt i jeszcze do tego język wyciąga i sapie;) no trochę to krępujące jak przy ludziach tak robi odsłaniając mi cycki;) Proponuję jej wodę do picia, bo przez długi czas karmiłam ją 2 razy w ciągu dnia i jej starczało i wolałabym przy tym zostać a nie zwiększać ilość karmień. Ona wody raczej nie traktuje jak napój tylko pije do jedzenia. Za jakiś czas planowałam zrezygnować z jednego karmienia dziennego.
    --
    •  
      CommentAuthormontenia
    • CommentTimeApr 24th 2014 zmieniony
     permalink
    Kochane,proszę o glosy dla Naszej pani Malgosi Piliszczuk(certfikowany doradca laktacyjny). Koszt takiego sms-a to 1.23zl.
    Jeśli Ktos chce oddac swój glos to można zrobić to w nastepujacy sposób:
    Wyslac sms o tresc: EX.PP.12 na numer 7148

    Z góry wszystkim dziekuje. Pani Malgosia zasluguje na ten tytul jak nikt inny.

    Jest to konkurs na Zloty stetoskop w Ekspresie Bydgoskim. Tutaj link:
    konkurs
    •  
      CommentAuthorlena32
    • CommentTimeApr 24th 2014
     permalink
    Monti wysłane:cool:
    •  
      CommentAuthormontenia
    • CommentTimeApr 24th 2014
     permalink
    Dziekuje bardzo:)
    • CommentAuthormamakasi
    • CommentTimeApr 24th 2014
     permalink
    Montenia, dzieki za info. Zaraz zagonię całą rodzinę do sms-ow :bigsmile:

    Akirka, ja ostatnio pytałam naszego dr o picie (w sensie poza piersią) bo niepokoiło mnie że kasia za mało pije.
    I tak, dzieci karmione piersią mniej odczuwają pragnienie bo mleko jest podobne do krwi, w sensie osmotycznym (o ile nazewnictwa nie pokrecilam ).
    A latem niestety ilość karmien może się zwiększyć bo pije mniej a częściej.

    A może proponuj jej coś innego niż woda. Moja uwielbia roiboosa.
    I może noś bluzki , w których trudniej się dobrać do piersi. W końcu co z oczu to z serca :-)
    Kasia też ma ostatnio fazę na cycy. Potrafi jeść obiad i mnie po cyckach głaskać.:shocked:
    --
    •  
      CommentAuthormontenia
    • CommentTimeApr 24th 2014
     permalink
    Mamakasi,super:)
    •  
      CommentAuthorakirka
    • CommentTimeApr 24th 2014
     permalink
    Dzięki mamakasi. Dziś ją chyba bardzo kusił duży dekolt;) jutro spróbuję z melisą, bo lubi. A takie małe dzieci mogą pić miętę? ma orzeźwiający smak, może by dała radę.
    --
    •  
      CommentAuthormontenia
    • CommentTimeApr 25th 2014
     permalink
    U nas już 2 tygodnie od zakończenia karmienia. Mala w porządku,zasypia bez piersi i noce przesypia! Do zasniecia tylko glaszcze piersi. Mialam trochę problem z kanalikiem,ale go oproznilam. Mimo picia3 herbat szałwiowych na przemian z mietowa pokarm mam.
    Niestety pojawila się u nas skaza bialkowa! Nawet lekarz mi dzisiaj powiedział,ze możliwe,ze przy karmieniu piersią organizm nie reagowal na alergen, a po odstawieniu zaczal rekacje. Mala ma mocno wysypana twarz,zaognia się po niektórych pokarmach(wciąż nie mogę wychwycić po czym,bo reakcja jest opozniona). Także teraz musi być na diecie,zero słodyczy,kakao,mleka krowiego,cytrusow. Będę podawala kokosowe chyba. :confused:
    •  
      CommentAuthorQuelle
    • CommentTimeApr 25th 2014
     permalink
    Montenia a kozie ,moja przelknie tylko kozie a wiem ze przy skazie mozna pic.Dwoch synow mojego kuzyna skaza bialkowa i produkty kozie mogli spozywac.
    Gratuluje odstawienia ,sama sie przymierzam ale nie mam pojecia jak sie zabrac.
    -- http://wwwsuwaczki.com/tickers/p655ybbha8ok1b4a.png[/img][/url]
    •  
      CommentAuthoreveke
    • CommentTimeApr 25th 2014
     permalink
    Akirciu u nas to samo...
    a nie ma kto wtedy odwrócić jej uwagi? u mnie na ile to możliwe to no mąż ją zabiera i daje co innego do picia... albo ja kombinuję jak sama jestem...
    ale fakt, że Nina czasem tak mocno się uprze , że jest już tylko ryk- no i wtedy to jej nie odmówię...

    A sama chcę powoli myśleć o odstawianiu...
    --
    •  
      CommentAuthorbananowiec
    • CommentTimeApr 30th 2014
     permalink
    Echh a ja się wam ostatnio pochwaliłam i mam....zapalenie piersi..wczoraj miałam 38,3,dreszcze i mega bolesny cycek...faszeruję się apapem, okładam kapustą, przystawiam Olę, dodatkowo ściągam...jest lepiej niż wczoraj tempka spadła do 37 (nie wiem jak będzie wieczorem), boli dużo mniej...ile to może trwać i kiedy do lekarza? Jak długo może boleć? Załamka..już nie wiem co robię źle z tymi cyckami...brodawki się zagoiły, parę dni spokoju i znowu jazda....co nie schowam laktator i cały ten majdan to zaraz musze go wyciągać na nowo...:devil::devil:
    --
Chcesz dodać komentarz? Zarejestruj się lub zaloguj.
Nie chcesz rejestrować konta? Dyskutuj w kategoriach Pytanie / Odpowiedź i Dział dla początkujących.