Zarejestruj się

Aby dyskutować we wszystkich kategoriach, wymagana jest rejestracja.

 

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

    •  
      CommentAuthorkolonialka
    • CommentTimeAug 9th 2011
     permalink
    Ja po pierwszym cyklu z wiesiołkiem nie zauważyłam różnicy,może w tym cyklu będzie inaczej
    -- [url
  1.  permalink
    Castangus biorę ponieważ moje cykle są dość długie 34 dni bywały też dłuższe , dwa pierwsze dni okresu straszne bóle ,okres trwa 7-8dni , a i prolaktyna tylko po obciążeniu była za wysoka ... dlatego postanowiłam brac Castangus może ureguluję mi troszkę co nieco :)
  2.  permalink
    Ja równiez w pierwszym cyklu nie zauważyłam znacznej różnicy biorę po 2 tabletki 3 razy dziennie może teraz zauważę różnice ...
  3.  permalink
    Oeparol czyli olej z wiesiołka biorę do 14 dnia cyklu .
    •  
      CommentAuthorpitaja
    • CommentTimeAug 9th 2011
     permalink
    Myślisz, ze o 3 wystarczy? no zobaczymy o której wstanę, postaram się w ogóle nie pić wieczorem, może uda mi się przespać, całą noc bez wstawania,a wtedy zrobię rano. Dzięki za radę dziewczynki:)
    --
    •  
      CommentAuthorNatalaa
    • CommentTimeAug 9th 2011
     permalink
    21olcia1990: Talinka tylko ??? czy brałaś jakieś Cło i inne rzeczy ?? na prawdę wystarczyło wyluzowanie ? :D

    Niczego nie brałam. Zrobiłam badania hormonalne po 2 latach - wyszły ok. I tyle. Próbowałam Castagnusa, ale bardziej na PMS, bo cykle mam ok :wink:
    --
  4.  permalink
    Talinka no to świetnie aż mi się jakoś lepiej zrobiło że to że nie udaję się tak jak u mnie przez 8 miesięcy nie oznacza że nie uda się wcale i nie warto się załamywać :)
    •  
      CommentAuthoranne76
    • CommentTimeAug 9th 2011 zmieniony
     permalink
    ja też zaciążyłam dopiero jak wyluzowałam... odpuściłam i stało się :) w moim przypadku psychika odegrała ogromną rolę... wcześniej staraliśmy się dwa lata (prowadziłam obserwacje), a przez pięć nie zabezpieczaliśmy się...
    na poprawę śluzu początkowo brałam wiesiołka, ale kiepsko się po tym czułam (kłopoty z wątrobą) i przerzuciłam się na siemie lniane... było ok :)
    no i oczywiście kwas foliowy...
    •  
      CommentAuthorwindwater
    • CommentTimeAug 9th 2011
     permalink
    Pitaja no to trzymam kciuki aby temperatura nie spadła i mam szczerą nadzieję, że u mnie też tak będzie. Choć u mnie jeszcze daleko do wyciągania ostatecznych wniosków.
    • CommentAuthorŁezunia
    • CommentTimeAug 9th 2011 zmieniony
     permalink
    dzisiaj jestem nadwrażliwa, płacze z byle powodu, podbrzusze mnie boli i szlak mnie trafia i mówię sobie że napewno nic z tych naszych starań :( oraz wrażliwe na dotyk piersi
    --
    •  
      CommentAuthorHussy
    • CommentTimeAug 9th 2011
     permalink
    E tam, u mnie spadała z dnia na dzień i nagle mega skok :wink: Tak na prawdę dopóki nie ma @, to jest nadzieja :bigsmile:
    --
    • CommentAuthorŁezunia
    • CommentTimeAug 9th 2011 zmieniony
     permalink
    Hussy ja nawet jeszcze skoku temperatury nie miałam ;) Ja jestem z tych nakręcających się - przyznaję się do tego bez bicia.
    Mówię sobie że i tak mam wiele przyjemności z tych starań - bo mam, więc będzie ich więcej jeżeli teraz się nie uda.
    --
    •  
      CommentAuthorpitaja
    • CommentTimeAug 9th 2011
     permalink
    Skąd ja znam te huśtawki humorów ?! ;) Lecę do pracy :) Trzymajcie się dziewczynki!
    --
    • CommentAuthorJaannaa
    • CommentTimeAug 9th 2011
     permalink
    Witam!
    Jestem tutaj nowa, ale mam nadzieję że dziewczyny mi pomogą, bo spore doświadczenie mają;)

    Mój cykl trwa średnio 31 dni, więc dni płodne wypadają średnio między 15 a 19 dniem cyklu. To wiem;) Tylko jest taka sprawa, że w 10 dniu cyklu zauważyłam u siebie śluz właśnie płodny, taki o konsystencji białka kurzego, ale jak wykonałam teścik owulacyjny to był negatywny i tak przez kolejne 5 dni. Jak myślicie, czy jestem już po dniach płodnych czy nadal przed? Temperaturka stała jak dotąd;)

    Z góry dzięki za wszystkie odpowiedzi;)
    •  
      CommentAuthorpitaja
    • CommentTimeAug 9th 2011
     permalink
    Ja też się dopiero uczę to wszystko obserwować itd. Wykresiki, wykresiki i jeszcze raz wykresiki, wtedy poprzez temperaturę i śluz będziesz mogła określić kiedy miałaś owulację. Ja już nie wierzę w te książkowo-matematyczne reguły:)
    --
    •  
      CommentAuthorHussy
    • CommentTimeAug 9th 2011
     permalink
    Jaannaa, po pierwsze jak możesz pisz swoje pytanie w jednym temacie,bo robi się bałagan :wink:

    Skąd wiesz,że Twoje dni płodne są między 15,a 19 dniem cyklu ?

    Jaannaa: Jak myślicie, czy jestem już po dniach płodnych czy nadal przed?


    Tu nie rozumiem. Najpierw piszesz,że wiesz iż Twoje dni płodne wypadają między 15 a 19 dc ,a nagle pada pytanie czy jesteś już po czy przed ? Nie mamy tu wróżek. Nikt Ci tego nie powie. Musisz zacząć się obserwować , i obrać jakąś metodę na,której będziesz się wzorowała.
    --
    •  
      CommentAuthorNadzieja80
    • CommentTimeAug 9th 2011
     permalink
    Ja też dopiero się uczę. Jak na razie moje cykle były w miarę równe potwierdzona owu przez objawy i gina na usg. Tak naprawdę to dopiero od 6 miesięcy mam takie porządnie książkowe cykle.A satanizmy się 5 lat.Wcześniej było na luzie bo za dużo było na głowie i nie zależało nam aż tak i jakoś nie zwracałam na wszystko uwagi, cykle się rozklekotały 36-52 i dłuższe dopiero wtedy wybrałam się na badania.No i trafiłam na cudownego Lekarza i póki co jesteśmy oboje zadowoleni i idziemy do przodu.
    Znalazłam Tu na forum i na 28 dniach dużo porad, cennych rad.Póki co pozostaję z Wami aby dalej się uczyć :)

    Pozdrawiam Wszystkie.I Dziękuję.
    --
    •  
      CommentAuthormotylica0
    • CommentTimeAug 9th 2011
     permalink
    A ja nadal czekam na skok, może dzisiaj już jest, a może jeszcze nie. Jutro się okaże jaka będzie tendencja. Cały dziwny jest ten cykl.
    --
    •  
      CommentAuthoranne76
    • CommentTimeAug 9th 2011
     permalink
    Jaannaa...
    Na jakiej podstawie określiłaś kiedy wypadają dni płodne? Prowadzisz obserwację? Mierzysz temperaturę? Jeśli tak, nanieś informacje z bieżącego cyklu na wykres, będzie łatwiej cokolwiek powiedzieć.
    Jeśli zaobserwowałaś u siebie śluz z cechami śluzu płodnego, to znaczy, że był to okres płodny. To czy trwają one nadal czy nie, można określić jedynie na podstawie obserwacji. Jeśli natomiast chodzi o owulację, jej dokładny termin można ustalić jedynie na podstawie monitoringu i badania USG wykonanego przez ginekologa. Na podstawie wykresu można natomiast stwierdzić jedynie czy owulacja w ogóle wystąpiła i mniej więcej kiedy.
    Co masz na myśli że temperatura jest stała? Mierzysz codziennie, tym samym termometrem, w tym samym miejscu, o tej samej godzinie i temperatura jest dokładnie taka sama? Jeśli tak, to sugerowałabym zmianę termometru, bo chyba jest uszkodzony ;)
    •  
      CommentAuthortechniczne
    • CommentTimeAug 9th 2011
     permalink
    Dziewczyny co myślicie o Baby-Comp??Ja zaraz się zbieram do gin i po powrocie dam znać Wam :-)
  5.  permalink
    techniczne: Dziewczyny co myślicie o Baby-Comp??Ja zaraz się zbieram do gin i po powrocie dam znać Wam :-)


    Szczerze to pieniadze wyrzucone w bloto. Fakt, jesli kogos stac i lubi takie gadzety no to ok. Na takie samej zasadzie dziala kazdy normalny termometr elektroniczny, rteciowy itd. Tylko trzeba dobrze interpretowac...
    --
    •  
      CommentAuthortechniczne
    • CommentTimeAug 9th 2011
     permalink
    Moja kumpela właśnie to zakupiła dzisiaj, ja to mam termometr z firmy bioself i z niego jestem zadowolona
  6.  permalink
    techniczne: Moja kumpela właśnie to zakupiła dzisiaj, ja to mam termometr z firmy bioself i z niego jestem zadowolona


    Posiadam mikroskop owulacyjny,ale ostanio w ogole z niego niekorzystam....
    --
    •  
      CommentAuthormarysia23
    • CommentTimeAug 9th 2011
     permalink
    witam mam pytanko biore clo wlasciwie dzisiasj skonczylam bralam 7 dni i dzisiaj mialam sluz rozciagliwy czy to moze byc poczatek dni plodnych czy clo moze wplynac na konsystencje sluzu?
    •  
      CommentAuthormotylica0
    • CommentTimeAug 9th 2011
     permalink
    Tak, to może być początek dni płodnych, natomiast czy lek wpływa na konsystencję to ja Ci nie powiem bo nie miałam jeszcze okazji uzywać.
    --
    •  
      CommentAuthortechniczne
    • CommentTimeAug 9th 2011 zmieniony
     permalink
    Według usg owulacja odbyła się, pęcherzyk pękł, więc teraz czekamy. Mam zrobić progesteron, gin powiedziała że w 23 dniu cyklu czy to nie za wcześnie ( 23dzień to sobota) bo ja czytałam że 7 dni po owulacji się powinno zrobić. Wiecie może??
  7.  permalink
    Dziewczynki wysłałam wam zaproszenia na moje aktualne konto , ponieważ na moje poprzednie nie mogę się zalogować jakby było złe hasło a do tamtego e-maila nie pamiętam hasła bo zakładałam je tylko pod 28dni (zakręcona jestem z deczka :P ). Ale nawet dobrze to wyszło ponieważ tamto konto zakładałam tak fikcyjnie jako julitka1990 ponieważ myślałam , że poczytam i nie będę na tym forum wchodzić nawet nie skorzystałam z tych dwóch pierwszych darmowych wykresów teraz będę się obserwować Forum okazało się bardzo ciekawe i pomocne a więc jestem już z właściwym nikiem jako Ola :D
    • CommentAuthorŁezunia
    • CommentTimeAug 10th 2011
     permalink
    Dzień dobry wszystkim,
    rozpoczynam dzień z mega bólem głowy i nudnościami (chora nie jestem, no cóż może owulacja daje tak o sobie znać - pierwszy raz w życiu przeżywam taki ból, wczoraj aż płakałam z bólu (ból głowy, było mi niedobrze, a wymiotów niebyło), dzisiaj jest troszkę lepiej ale niedużo - przynajmniej już nie płaczę to jakiś progres jest). Wczoraj jakoś zasnęłam nawet bez tabletek przeciwbólowych (chociaż wydawało mi się to niemożliwe) - bardzo rzadko ich używam - ostatnio to wogóle.
    Życzę wszystkim przyjemnego dnia. Mam nadzieję że w miarę upływu dnia mi przejdzie.
    --
    •  
      CommentAuthorpitaja
    • CommentTimeAug 10th 2011
     permalink
    Udalo sie!Jestem po tescie!!'Dzosiaj juz jest wielki "+":)I napewno nie jest on blady!Pozniej wstawie Wam zdjecia:)Ale jestem szczesliwa:)
    --
    • CommentAuthorŁezunia
    • CommentTimeAug 10th 2011
     permalink
    pitaja gratuluję i cieszę się razem z Tobą :)
    --
    •  
      CommentAuthortechniczne
    • CommentTimeAug 10th 2011
     permalink
    Pitaja , jeszcze raz moje gratulacje i spokojnych 9 miesięcy. Buziaki dla Ciebie
    •  
      CommentAuthorpitaja
    • CommentTimeAug 10th 2011
     permalink
    Dziekuje!!!!:)Sluchajcie bo temka mi dzis znowu spadla troszke.Myslicie ze to nie problem??
    --
    •  
      CommentAuthormonika1046
    • CommentTimeAug 10th 2011
     permalink
    Pitaja gratulacje! :smile:
    •  
      CommentAuthorigisowa
    • CommentTimeAug 10th 2011
     permalink
    Pitaja jeszcze raz wielkie gratulacje:))))) Szczęściaro:)
    a ja zapraszam pod wykres- czy to normalne taki spadek temp w okolicach owulacji???
    --
    •  
      CommentAuthorgilese
    • CommentTimeAug 10th 2011 zmieniony
     permalink
    U mnie też plus :D Zdjęcie pod wykresem, wczoraj byłam na becie, odebrałam dziś wynik, ciąża bez wątpienia :cheer:

    Pitaja no to gratulacje :):clap:
    --
    •  
      CommentAuthoralszta1986
    • CommentTimeAug 10th 2011
     permalink
    Pitaja, gilese OGROMNE GRATULACJE PROSTO Z SERDUCHA:) Ale sie ciesze ze wam sie udalo i nam pozostalym tez sie uda tylko czekac jak po kolei wszystkie bedziemy plusy wklejac:)
    --
    •  
      CommentAuthortechniczne
    • CommentTimeAug 10th 2011
     permalink
    Ja już się pomału wypalam ,jeśli chodzi o starania. Jak już pisałam to ostatni cykl , koniec obserwacji. W tym cyklu jeszcze tylko badanie ( progesteron ) i się okaże wszystko :-) .
    •  
      CommentAuthorwindwater
    • CommentTimeAug 10th 2011 zmieniony
     permalink
    Nie załamuj się, proszę. Miej radość z próbowania, mimo wszystko.
    Z tego co widzę starasz się rok. To prawie tyle co i ja.
    Ja staram się za bardzo nie nakręcać, ale też chcę poprzez obserwacje mnieć pewność, że za każdym razem wykorzystuję szansę do końca. Wcześniej szłam na przysłowiowy żywioł i jedyne co czułam, to to, że nie mam nad niczym kontroli.

    Nic nie wiedziałam o złożoności procesów, które we mnie zachodziły i nie miałam możliwości jakiego kolwiek zareagowania w odpowiedniej chwili. Dlatego postanowiłam obserwować się i współpracować z lekarzem.
    Obserwacje dają mi poczucie bezpieczeństwa i dawkę optymizmu. A tego każdej z nas potrzeba.

    Pozdrawiam Cię i mam nadzieję zobaczyć u Ciebie piękny wykresik. Kto wie? Może nawet ten skończy sie na zielono? Wygląda bardzo obiecująco :smile:
    •  
      CommentAuthorHussy
    • CommentTimeAug 10th 2011
     permalink
    Gilese, gratulacje :clap:
    --
    •  
      CommentAuthorjotka76
    • CommentTimeAug 10th 2011
     permalink
    Ja też staram się już rok. Wyniki badań moich i męża są bardzo dobre, a nadal nie ma ciąży. Trzeba być dobrej myśli i nie tracić nadziei. Kiedyś się uda, tylko trzeba się wyluzować i myśleć pozytywnie :wink:
    •  
      CommentAuthortechniczne
    • CommentTimeAug 10th 2011
     permalink
    Dzięki serdeczne za radę :-)
    • CommentAuthorŁezunia
    • CommentTimeAug 10th 2011
     permalink
    Dzisiaj byłam u ginekologa z wynikami CPR (nie było dzisiaj badania ginekologicznego) mam podwyższone ale uświadomiłam go że z narzeczonym się nie zabezpieczamy więc mogę być w ciąży, on polecił mi wziąźć antybiotyk kiedy dostanę miesiączkę lub gdy dostanę temperatury. To zrozumiałam.
    Ale załamał mnie tekstem ponieważ mam pcos że raczej nie mam liczyć na ciąże bo takie jak ja nie zachodzą w ciąże bez wspomagaczy. Jednak pożyczył mi żebym jednak zaszła w ciąże.
    --
  8.  permalink
    Czesc Dziewczynki!!!
    Wielkie Gratulacje dla nowych ciezaroweczek ;):thumbup:
    A u nas narazie serduszka sie sypia :swingin: Oby szczesliwie:rolling:
    --
    •  
      CommentAuthorjotka76
    • CommentTimeAug 10th 2011
     permalink
    Musimy się jakoś trzymać, tym bardziej, że moje zdenerwowanie czasami udziela się mężowi, oboje się zastanawiamy czemu nam nie wychodzi. Najważniejsze jest jednak to, że mamy siebie i łatwiej nam znosić wszelkie niepowodzenia. W końcu jesteśmy ze sobą na dobre i na złe :wink: Tego trzeba się trzymać.
  9.  permalink
    Oj obym w tym miesiącu też mogła dodać zdjęcie z drugą kreseczką .... i ogromne gratulację dla tych którym się udało :* szczęśliwych i spokojnych 9 miesięcy :*:*:*
    •  
      CommentAuthorNadzieja80
    • CommentTimeAug 10th 2011
     permalink
    Jotka76 masz rację , ja też walczę już długo i w tym cyklu znów nici.... i mam małego doła gin na urlopie a ja w kropce. brać dalej luteinę czy nie. czy jednak iść na betę .Bo mój mąż twierdzi że te sikacze to dla niego nie są miarodajne. eh.ale głowa do góry może będzie dobrze, tak myślę i że i Dla nas zaświeci słonko. 3mam kciuki za Wszystkie starające się
    --
    •  
      CommentAuthorpitaja
    • CommentTimeAug 10th 2011
     permalink
    Hehe dziękuje wszystkim! I również Ci gratuluje *gilese*!

    :crazy::crazy::jumping::jumping::jumping::jumping::jumping::jumping::swingin::swingin::swingin::swingin::rolling::rolling::rolling::rolling:
    --
    •  
      CommentAuthorgilese
    • CommentTimeAug 10th 2011
     permalink
    Dziękuję, dziękuję wszystkim :D Trochę nie mogę uwierzyć :D Patrzę na wyniki bety i mam taką mieszaninę emocji :crazy:
    --
    •  
      CommentAuthorpitaja
    • CommentTimeAug 10th 2011
     permalink
    Oby u mnie na becie też się wszystko potwierdziło, martwi mnie ta temperaturka :( u gilese bije się ładnie ku górze, a u mnie coś spada. Jutro na 8:30 mam wizytę, wyczytała, że w 4 tygodniu powinnam już zobaczyć serduszko :)
    --
    •  
      CommentAuthorpitaja
    • CommentTimeAug 10th 2011
     permalink
    Aha sutki mnie pieką, jak cholera, i szczypie w cycku. Ok spadam, bo Niunia chce jeść ;););) :wink::wink::wink:
    --
Chcesz dodać komentarz? Zarejestruj się lub zaloguj.
Nie chcesz rejestrować konta? Dyskutuj w kategoriach Pytanie / Odpowiedź i Dział dla początkujących.