Zarejestruj się

Aby dyskutować we wszystkich kategoriach, wymagana jest rejestracja.

 

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeJul 6th 2007 zmieniony
     permalink
    spotkalam dzisiaj znajoma z pracy ktora stiwerdzila ze jak na krotki okres po porodzie to jestem w swietnej formie (chyba jej chodzilo o pozostalosci ciazowej wagi bo mnie oblukala od stop do glow)ale zaraz dodala ze od razu widac ze karmie!!! a pozniej jeszcze jakies malolaty mnie odgwizdaly i mijajac mocno zmierzyli moj biust…troche sie wkurzylam i stwierdzilam ze musze zrezygnowac chyba z glebokich dekoltow jednak.... aaaa mam wieeeeelkie balony a nie cycki no ale najwazniejsze ze mleko dla Krzysia jest a i maz nie narzeka :P
    •  
      CommentAuthormyszorka
    • CommentTimeJul 6th 2007 zmieniony
     permalink
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeJul 6th 2007 zmieniony
     permalink
    Myszorko czyli ten ktory masz to jest zwykly elektryczny. mi chodzi o taka dojarke
    !Image Hosted by ImageShack.us!

    u nas jest ona polecana przez doradcow laktaycjnych. wypozyczyenie kosztuje 5zl za dobe tyle ze trzeba sobie kupic zestaw butelka przyssawka i kabelek (ja w wawie 45zl placilam ale wiem ze w niektorych szpitalach kosztuja 60zl)

    a to co o nim jest na stronie dystrybutora: Lactina to odciągacz elektryczny uznany za jeden z najlepszych na całym świecie. Idealny do użytku szpitalnego i systemu wypożyczalni. Cicha i bezwibracyjna praca to jego ogromne zalety. Zaprojektowany tak, że mleko nie może dostać się do środka. Wyposażany w specjalne zestawy osobiste Lactaset, które same w sobie mogą stanowić odciągacze ręczne. Pełna regulacja siły ssania oraz rytm naśladujący naturalny rytm ssania dziecka.



    a co do miety to ja slyszalam ze jej s py karmieniu nie powinno pic ale nie pamietam dlaczego. i herbaty tez mi odradzila polona, wszelkie nawet zielona.
    •  
      CommentAuthormyszorka
    • CommentTimeJul 6th 2007
     permalink
    aha, to nawet takiego nie widzialam, ale napisze do tej poradni laktacyjnej i się dowiem co i jak
    --
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeJul 6th 2007
     permalink
    Myszorko takie laktatory sa bardzo drogie i tylko w spitalach dostepne. z tego co pamietam pare lat temu kosztowal ok 3tys teraz nie wiem w jakiej moze byc cenie. jesli by mieli u was w szpitalu to mysle ze warto na pare dni wypozyczyc, moze akurat by troszke ci rozkrecil laktacje. mi pomogl i to bardzo.
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeJul 6th 2007
     permalink
    wlasnie spradzilam - moj usmiech ma 16cm :) teraz tylko sie zastanawiam jak by sie tu wydepilowac. elektryczny i wosk odpadaja a zyletek nie lubie. czy po takim czasie od cc (3,5tyg) mozna uzyc depilator w piance czy kremie??
    •  
      CommentAuthorMagg
    • CommentTimeJul 7th 2007
     permalink
    Moj uśmiech ma 17 cm nie wiem ile miał poprzedni ale myślę że ten jest taki długi bo poprzedni był spaprany!

    Izunia ja uważam że jesteś wspaniałą mamą miałaś i masz tyle siły w sobie by przejść to wszystko zresztą podobnie jak AniaM i się nie załamać - podziwiam Was dziewczyny i uważam że zasługujecie na medal! A Ty Izunia na podwójny :crush:
    --
    •  
      CommentAuthorPlis81
    • CommentTimeJul 7th 2007
     permalink
    Dziewczyny w jakiej pozycji najlepiej spać w ciąży? Nigdzie tego nie mogę znaleźć, a ciągle mi nie wygodnie. Na brzuchu intuicyjnie się nie kładę, ale słyszałam opinię, że nie powinno się również spać na wznak. Co o tym sądzicie?
  1.  permalink
    Ponoć najlepiej na lewym boku - ale tak naprawdę... to śpij poprostu tak, jak Ci wygodnie :)
    •  
      CommentAuthormyszorka
    • CommentTimeJul 7th 2007
     permalink
    witajcie
    AniuM napisałam mail do ordynatora położnictwa gdzie rodziłam który też prowadzi poradnię laktacyjną, niestety twierdzi on że zanika mi pokarm i może jedynie pomoże mi masaż piersi i cały czas dostawiać Matiego do cyca, ale zaprasza na oddział i położna może mi pokazać, a o laktatorze nic nie wspominał. Postanowiłam więc karmić małego ile się da piersią i jak już naprawdę będzie konieczna to butelka.
    --
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeJul 7th 2007 zmieniony
     permalink
    Myszorko juz podaje ci wynalezione w necie sposoby na laktacje
    *przystawianie dziecka tak czesto jak to mozliwe nawet co godzine
    *odciaganie pokarmu laktatorem co 3 godziny
    *piwo karmi
    *conajmniej 3litry wody mineralnej
    *homeopatyczne granulki Riccinus Communis 5ch
    *lyzeczke majeranki popic ciepla woda.

    pokombinuj to czego nie probowalas moze cos pomoze, mnie wcozraj Karmi tak zalatwilo ze dzisiaj w nocy i koszula i pielucha na X czesci zlozona i nawet lozko zalane

    a no i koniecznie zapytaj o ten laktator dojarke!!!
    •  
      CommentAuthormyszorka
    • CommentTimeJul 7th 2007
     permalink
    dzięki Aniu za rady , a ten majeranek jak mam zjeść taki suchy?
    --
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeJul 7th 2007
     permalink
    Myszorko - dokaldnie, suchy taki z torebki, dziewcyzny na innym forum pisaly ze dziala, jedna z nich ma mame polozna i to wlasnie ona jej tak polecila.
    •  
      CommentAuthormyszorka
    • CommentTimeJul 7th 2007
     permalink
    Aniu ciężko będzie ,ale dla Matusia wszystko:bigsmile:
    --
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeJul 7th 2007
     permalink
    dziewcyzny zadalam to pytanie na wyprawce ale niektore z was tam nie bywaja wiec wkleje i tutaj

    czy ktoras z was kupila muszle laktacyjne avent? moze ktoras z waszych znajomych uzywala i znacie ich opinie.. tak sobie mysle ze skoro laktatorem u mnie nie idzie to moze te muszle powinnam wyprobowac to przynajmniej mleko by sie nie marnowala kapiac w pieluszke w czasie karmienia.
    •  
      CommentAuthorAgunia05
    • CommentTimeJul 7th 2007 zmieniony
     permalink
    Aniu czytałam tam ale nie używałam tych muszelek i jakoś nie miałabym odwagi dać bobasowi mleczko które skapywało całą noc, z takim spływającym podczas gdy maluch je to wiadomo że bez obaw. Pisałaś że Krzysio nie toleruje butli więc nie wiem czy jest sens "łapania" pokarmu, poza tym jak najada się cycem to nie wiem czy jest sens dodawania butli i czy nie lepiej zostać na samym cycuszku.
    Wg mnie najlepiej będzie wytrzymać ten czas bo to przecież kwestia kilku dni jak wszystko się wyreguluje i pokarmu będzie tyle ile ma być a nie za dużo... Może zamiast pieluch tetrowych używaj wkładek Gerbera czy innych (mnie jak bardzo zalewało to brałam zwykłe wkładki "babskie" Bella ale nieperfumowane w pieluchę tetrową)

    Ps Ale to tylko moje zdanie :)
    --
    •  
      CommentAuthorAgunia05
    • CommentTimeJul 7th 2007
     permalink
    Myszorko najlepsiejsze jest jak najczęstsze przystawianie szkraba do cyca, najpierw cycuch a potem butela jak nie doje -> szkrabik i jego buzinka najszybciej rozruszają laktację, jak maluszek długo śpi (np 3godz) po półtorej godzinki ściągnij pokarm do butelki potem mu możesz dać, ale chodzi o to by pobudzać produkcję... każde 2-3 kropelki to znak dla organizmu by o te 2-3 kropelki było więcej mleczka ...
    --
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeJul 8th 2007
     permalink
    And u mnie wkladki nie zdaja egzaminu bo przelewa i je i biustonosz i bluzke :) a jesli idzie o muszle laktacyjne to ja nie chce ich na stale zeby mi caly dzien czy cala noc kapalo!!! bym je zakladala tylko na okres karmienia. Tzn jak karmie z jednej piersi zeby na drugiej byla ta muszla laktaycjna i zamiast moczyc pieluche czy wkladke to po prostu mleczko by sie zbieralo, przy malej potrafilam nakapac w taki pojemniczek sterylne po moczu i do 70ml w trakcie jednego karmienia. Nie licze na unormowanie sie laktacji bo z Gabrysia bylo to samo i to przez caly okres karmienia czyli praktycznie 18 miesiecy. Mimo ze Krzys nie chce smoczka to przeciez musze miec jakies mleczko awaryjnie zmagazynowane np na wypadek jakiegos niezytu zoladka czy chociazby mojego wyjscia do lekarza. Mala tez nie tolerowala butli ale za to jadla ladnie lyzeczka. Jak tak patrze na moje dzieciaki to nie tylko wygladaja na tym etapie identycznie ale zachowania tez sie powtarzaja :)
    •  
      CommentAuthorInez
    • CommentTimeJul 8th 2007
     permalink
    Witam wszystkich po dłuższej przerwie. Niestety mam za sobą kolejny pobyt w szpitalu.

    Na początku wielkie gratulacje dla Magg, niech się zdrowo chowa ta Twoja Tośka :clap: Chciałabym też pogratulować Myszorce, bo przegapiłam Twój wielki dzień (przepraszam) :clap:

    U mnie jakoś leci, oby do przodu. Jutro mam wizytę u ginka to będę wiedziała coś więcej :bigsmile:
    --
    • CommentAuthoraga976
    • CommentTimeJul 8th 2007
     permalink
    Witaj Inez - fajnie ze jestes z nami - jak widze juz Ci wiele nie zostało do końca - wklej moze brzuszek - pochwal się:)
    --
    •  
      CommentAuthorInez
    • CommentTimeJul 8th 2007
     permalink
    Brzuszek wklejony w odpowiednim temacie :wink:
    --
    •  
      CommentAuthorMagg
    • CommentTimeJul 8th 2007
     permalink
    witaj Inez ! Dziękuję, teraz czekamy na Twojego szkraba :)
    A jak się czujesz?
    --
    •  
      CommentAuthorjem
    • CommentTimeJul 8th 2007
     permalink
    Widziałam na wiki, że Jagoda urodziła, więc gratulacje :flowers:, może zajrzy na formu i pochwali się swoim chłopaczkiem ?
    •  
      CommentAuthormyszorka
    • CommentTimeJul 8th 2007
     permalink
    And dzięki za porade, staram się pić coraz więcej i robię tak jak piszesz najpierw cycuś potem butla ale gdy się jeszcze domaga a już mój bak pusty.
    Inez dzięki za gratulacje. Czekamy na Ciebie
    --
    •  
      CommentAuthorelli
    • CommentTimeJul 9th 2007
     permalink
    i znów poniedziałek :cry:
    --
    •  
      CommentAuthorharpijka
    • CommentTimeJul 9th 2007
     permalink
    ale się dziewczyny rozpisały :))) a ja tak czytam i czytam o tym karmieniu piersią i zawsze mi się wydawało, że się karmi i już, bo to przecież natura w czystej formie, a tu tyle problemów może być z tym związanych.
    Aniu biustem się chwal i noś dekolty, a co tam :))))
    --
  2.  permalink
    Witam :bigsmile:
    Ja od wczoraj czuje kuksance i jestem pewna,ze to dzidzia bo ewidentne delikatne kopniaki czuje.Wczorqaj czulam co dwie trzy godzina po kilka kuksancow i dzis od rana tez czulam te same kuksance :bigsmile: tzn takie same i po sniadanku :bigsmile:
    Jestem bardzo szczesliwa,ze czuje malenstwo :bigsmile:
    --
    •  
      CommentAuthorFiufiu
    • CommentTimeJul 9th 2007
     permalink
    Gratuluję, pszczółko :). Ja już się nie mogę doczekać :)
    --
    •  
      CommentAuthorelli
    • CommentTimeJul 9th 2007
     permalink
    Fiufiu zobaczysz szybko zleci :wink::wink:
    --
    •  
      CommentAuthorAgunia05
    • CommentTimeJul 9th 2007
     permalink
    szybko zleci i będziesz chwilkami miała dość małej wiercipupy :D
    --
    • CommentAuthoraga976
    • CommentTimeJul 9th 2007
     permalink
    ech te poniedzialki - kto je lubi:(

    Pszczolko super ze masz juz male atrakcje dzidziusiowe i ze daje Ci sie we znaki - :cheer::cheer::cheer::cheer: na pewno na te chwile czekalas:)
    --
    •  
      CommentAuthorjem
    • CommentTimeJul 9th 2007
     permalink
    zobaczcie tą ankietę http://www.noworodek.pl/index.php?sm=1 :bigsmile:
    •  
      CommentAuthorIzunia
    • CommentTimeJul 9th 2007 zmieniony
     permalink
    Bzyczku teraz będzie coraz lepiej z tymi kopniaczkami - niesamowite uczucie przyznaj sama !! :bigsmile:

    Kobietki może powinnyśmy utworzyć nowy wąteczek np. MAMUSIE "ROZPAKOWANE", aby przyszłym i obecnym ciężaróweczkom nie robić bałaganu - oczywiście to tylko propozycja - jak myślicie ??

    A u mnie pada i pada i pada ... :confused:
    •  
      CommentAuthorIzunia
    • CommentTimeJul 9th 2007
     permalink
    Jemma oto mój wynik:

    Na 41% będzie to chłopczyk.
    Na 59% będzie to dziewczynka.

    A są dwa chłopaszki hihihihi :wink:
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeJul 9th 2007
     permalink
    Jemma jesli idzie o ankiete to:

    Wynik:
    Na 39% będzie to chłopczyk.
    Na 61% będzie to dziewczynka.


    hhehehe cooooz totalnie sie nie sprawdzilo z madrosciami ludowymi :P
    •  
      CommentAuthorAgunia05
    • CommentTimeJul 9th 2007
     permalink
    No cóż a mi wyszło że 39% chłopczyk a reszta babeczka :D zobaczymy jeszcze czy mojej maleńkiej pani jeszcze siurak nie wyrośnie hahaha Nie wiem jakoś nie nastawiam sie na płeć i od kiedy p dr mi powiedziała ze to dziewczynka mam wrażenie że to chłopczyk ... Jeszcze kilka dni i zobaczę sama :D
    --
  3.  permalink
    Izunia uczucie cudowne i wspaniale :bigsmile:
    a co do tej ankiety to u mnie wyszlo
    Na 48% będzie to chłopczyk.
    Na 52% będzie to dziewczynka.

    U mnie plec jeszcze nieznana ale ogolnie podchodze do tego z wielkim dystansem :bigsmile:
    --
    • CommentAuthorasiula82
    • CommentTimeJul 9th 2007
     permalink
    A u mnie 62% chłopczyk a 38% dziewczynka, a na USG lekarz powiedział że jednak dzidzia:) więc chyba w moim przypadku to nie się nie sprawdza, hi hi
    --
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeJul 9th 2007
     permalink
    wyslalam te ankiete wsyzstkim kolezankom ktore juz urodzily albo sa na dniach no i .... u wszystkich wyszlo odwrotnie niz wg ankiety :) za to wiekszosci sprawdzila sie wersja angielska chinskiego kalendarza i obraczka znad brzuszka :)
    •  
      CommentAuthor_zibi_
    • CommentTimeJul 10th 2007
     permalink
    ja już wole nie sugerowac się takimi ankietami :rolling::rolling::rolling:poczekam jesio te pare tyg.i jak się rozpakuje to dopiero uwierze :tooth::tooth:
    -- [url=http://www.szipszop.pl][/ur
    •  
      CommentAuthormyszorka
    • CommentTimeJul 10th 2007
     permalink
    hej dziewczyny
    AniuM kupiłam już te granulki i dziś zacznę brać, a co do tego majeranku nie przeszedł mi przez gardło mimo usilnych starań, ale mam nadzieje że granulki pomogą. Pozdrawiam
    --
    •  
      CommentAuthor_zibi_
    • CommentTimeJul 10th 2007 zmieniony
     permalink
    dla chcących się pobawic wklejam strone chinskiego kalendarza :bigsmile: z córką mi się zgadza :shocked:a drugie wychodzi syn ale o tym dowiem się we wrzesniu

    http://jolmys.webpark.pl/

    :wink::wink::wink::wink::wink:
    -- [url=http://www.szipszop.pl][/ur
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeJul 10th 2007
     permalink
    Myszorko to ja 3mam mocno kciuki i wskakuj na temat mamusie rozpakowane bo tu zostawiamy pole do popisu ciezaroweczkom :)
    •  
      CommentAuthorMagg
    • CommentTimeJul 10th 2007
     permalink
    Mój wynik ankiety:
    Na 32% będzie to chłopczyk.
    Na 68% będzie to dziewczynka.
    u mnie ankieta się sprawdziła :)

    Izunia myślę ze to dobry pomysł z tym wątkiem !!!
    --
    •  
      CommentAuthorIzunia
    • CommentTimeJul 10th 2007
     permalink
    Magg dzięki wielkie :winkkiss:
    •  
      CommentAuthorharpijka
    • CommentTimeJul 11th 2007 zmieniony
     permalink
    a mnie wyszło 75% dziewczynka, po waszych wynikach widzę, że mało która miała taką przewagę :)))

    a z chińskiego wychodzi syn :)
    --
    •  
      CommentAuthorelli
    • CommentTimeJul 11th 2007
     permalink
    zmykam na jeden dzień urlopu :) do zobaczenia w piątek
    --
    •  
      CommentAuthorH-o-n-i-a
    • CommentTimeJul 11th 2007 zmieniony
     permalink
    Dla Was kobitki na zgagę!!!!


    Szukałam, znalazłam:
    http://www.herbana.pl/
    Magisan
    •  
      CommentAuthor100krocia
    • CommentTimeJul 11th 2007 zmieniony
     permalink
    Ja mam inny chinski kalendarz:
    http://www.thelaboroflove.com/chart/cal.html
    Według niego, usg i obraczki = dziewczynka
    wedlug tego na wczesniejszej str chłopak
    --
    •  
      CommentAuthor_zibi_
    • CommentTimeJul 11th 2007
     permalink
    H-O-N-I-A dzięki za herbatke:bigsmile: ja narazie nie potrzebuje ale się może przydac..:wink:
    to mi w jednym i drugim chinskim synus wychodzi :shocked:
    -- [url=http://www.szipszop.pl][/ur
Chcesz dodać komentarz? Zarejestruj się lub zaloguj.
Nie chcesz rejestrować konta? Dyskutuj w kategoriach Pytanie / Odpowiedź i Dział dla początkujących.