Zarejestruj się

Aby dyskutować we wszystkich kategoriach, wymagana jest rejestracja.

 

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

  1.  permalink
    Oj nie, ja ledwo ledwo :D
    --
    •  
      CommentAuthorUl_cia
    • CommentTimeAug 20th 2015
     permalink
    Ja jestem przypadkiem drugiej ciąży wolnej od cukrzycy :smile: Ale też mi kilku lekarzy przykazywało mimo to pilnować diety!
    --
    • CommentAuthorakwamaryna
    • CommentTimeAug 20th 2015
     permalink
    Dziś cukry kiepsko :/ Tzn. na czczo 99, po śniadaniu 135, po obiedzie 114. Teraz czekam na pomiar po kolacji bo jadałam ja dziś później bo byliśmy na zakupach. Ale ostatnio jakoś tak spokojniej do tego podchodzę. Świadomość, że do końca mi już dużo nie zostało i fakt insuliny bardzo mi pomagają :D

    Jestem tylko zła bo nadal nie dostałam wypisu ze szpitala i L4. Wczoraj jak byłam na ktg to pytałam okazało się, że oni sobie zrobili w sekretariacie długi weekend i mieli zamknięte od czwartku do niedzieli. Dokumenty wypisali dopiero w poniedziałek a wysłali we wtorek. Wszystko super ale ja jutro mam ostatni dzień na dostarczenie L4 do pracy :cry:
    --
    •  
      CommentAuthorElse
    • CommentTimeAug 20th 2015
     permalink
    Ale obiadkowy cukier fajny ;)
    --
    • CommentAuthorTosik
    • CommentTimeAug 20th 2015
     permalink
    Za to mi od momentu podania insuliny posypały się cukry na czczo i po kolacji... :(
    Wczoraj po kolacji 133, dzisiaj na czczo 94, teraz po kolacji cholera zgapiłam się z pomiarem ale 2h po mam 109 więc godzine temu na pewno nie był w normie :(
    --
    •  
      CommentAuthorElse
    • CommentTimeAug 20th 2015
     permalink
    Tosik: 109 więc godzine temu na pewno nie był w normie :(


    Wcale to nie jest powiedziane... Ja często mierzyłam po 1h i po 2. Często te cukry nie były bardzo rożne. Niektóre potrawy podnoszą nam cukier do np. 115, a potem dłuższy czas taki stan utrzymują. Wszystko po to, żeby nie wpaść w hipoglikemię...


    Tosik: dzisiaj na czczo 94,


    Ujdzie ;). Może jutro będzie w normie ;)
    --
    • CommentAuthorakwamaryna
    • CommentTimeAug 20th 2015
     permalink
    Po kolacji 113 :D Także jest ok. Zauważyłam, ze jak na czczo mam za wysoki cukier to po śniadaniu też. Chociaż diabetolog mówiła,z e to nie ma związku...
    --
    • CommentAuthormeganr1
    • CommentTimeAug 20th 2015
     permalink
    Dziewczyny nie wiedziałam, ze istnieje ten watek. Przed chwila wypatrzyłam na stronie głównej, wiec zapytam, bo Wy zdaje sie jesteście obyte z tematem.
    Czy powinnam cos robic np. stosować dietę przy takich wynikach:

    Glukoza na czczo 79
    po 1 godz. 162 (norma wg. laboratorium do 180)
    po 2 godz 150 (norma do 152)
    --
    • CommentAuthorakwamaryna
    • CommentTimeAug 21st 2015
     permalink
    U mnie dziś cukry ok :D Na czczo trochę kiepsko bo 94 ale za to brak ketonów :D Po śniadaniu 108, po obiedzie 116 i po kolacji 108 :D

    maganr1 ja na Twoim miejscu skonsultowałabym sie z diabetologiem. Dieta i mierzenie cukru na pewno nie zaszkodzą. Ja miałam wynik po obciążeniu glukoza po 2h 153 a teraz jestem na insulinie i to 5 razy na dobę :/
    --
    •  
      CommentAuthorCaris
    • CommentTimeAug 21st 2015
     permalink
    meganr1,
    Ja bym przeszła na dietę. Wg nowych norm nie masz cukrzycy, wg starych byś miała (po 2 godz do 140)... Wiesz- strzeżonego Pan Bóg strzeże. Nie wiem, co na te wyniki Twój gin, ale dieta cukrzycowa jest jedną z najzdrowszych diet i krzywdy sobie i dziecku nie zrobisz.
    (Może się powtarzam, ale bardzo żałuję że nie pilnowałam diety do końca w drugiej ciąży, bo po porodzie młody zareagował okropnym spadkiem cukru- jak dziecko z ciąży cukrzycowej).
    --
    • CommentAuthormeganr1
    • CommentTimeAug 21st 2015 zmieniony
     permalink
    Ok, dzieki za odpowiedzi. Przejrzałam ten watek i zamierzam stosować dieta ze szpitala na karowej- fajnie ze jest gotowy jadlospis na kolejne dni. Wizytę u gina mam za 2 tyg. chyba nie będę panikowac i dzwonic z wynikami juz teraz.
    Czytałam ze dzieci z ciąży cukrzycowej są czesto b.duze, a moja coreczka zapowiada sie na raczej mniejsza. Co ciekawe w tej ciąży dotychczas jadłam jak szalona, brzuch mam jak tuz przed porodem, apetyt na słodkie i tluste, ale juz koniec z tym.
    --
    • CommentAuthormnbvc
    • CommentTimeAug 22nd 2015
     permalink
    Witam się wśród insulinozaleznych :-D
    Wczoraj po wizycie dostałam insulinę dzienna i nocną i zaczynam od 2 jednostek. Na czczo dziś ok wiec na noc zostają 2j. Po kolacji juz wiem ze muszę podnieść. Po innych posiłkach jeszcze nie wiem bo dopiero dziś będę testować. Następna wizytę mam 30 września.
    Akwamaryna, jak cukier na czczo podwyższony i ketony
    to przed samym pojsciem spać wypij pół szklanki mleka i kawałek bułki. U mnie w pierwszej ciąży pomogło na początku, a potem jeszcze był posiłek nocny. Cukry rano są złe jak się wieczór za mało zje.
    • CommentAuthorakwamaryna
    • CommentTimeAug 22nd 2015
     permalink
    mnbvc ketony niestety dziś były :cry: (średnie ilości) Cukier 92. Po śniadaniu 106. Po mleku bym zwymiotowała. U mnie sam zapach mleka powoduje mdłości. Ja jem ostatni posiłek ok.22:30-23 Próbowałam różnych rzeczy i nie mam pojęcia od czego zależy ten cukier na czczo i ketony.
    Co do insuliny to ja już mam duże ilości. Nocna o 22 i 6 po 7 jednostek, przed śniadaniem 5j, przed obiadem 7j i przed kolacja 4j. No ale psychicznie jestem zdecydowanie spokojniejsza :D A do końca coraz mniej :D

    Moje L4 i wypis ze szpitala nadal nie dotarły wiec nadal żyję w niewiedzy czy mam się zgłosić do szpitala po 38 tygodniu czy nie...Wolałabym wiedzieć żeby się psychicznie nastawić.
    --
  2.  permalink
    meganr1: Czytałam ze dzieci z ciąży cukrzycowej są czesto b.duze,
    - moj maly 3630 - wiec raczej sredniak. Ciaza cukrzycowa ale bez insuliny.
    --
    •  
      CommentAuthorElse
    • CommentTimeAug 22nd 2015
     permalink
    Bo to nie jest tak że jakoś specjalnie często te dzieci się rodzą duże... Z moich cukrzycowych koleżanek mój syn był największy 4040... A reszta dzieci do 3.800... Za to dwie moje nie cukrzycowe koleżanki urodziły dzieci: jedna 4.700 (dodam, że szybki poród sn) i 5.300 (cc)...
    --
    •  
      CommentAuthor_Isia_
    • CommentTimeAug 22nd 2015
     permalink
    Ja bym raczej powiedziała, ze dzieci mam, które miały niezdiagnozowana cukrzyce ciążowa albo źle prowadzoną, rodzą się duże. Mój synek urodził się 3310. Zanim przeszłam na dietę to wymiary brzuszka wyprzedziły termin o ponad cztery tygodnie. Gdybym nie przeszła na dietę zapewne urodzilabym kolosa.
    Dużo dzieci rodzi się też dużych bo w danym momencie wyniki krzywej u babeczki nie łapią się na cukrzycę ciążowa bo w danym roku są normy takie a nie inne. A np. z tymi samymi wynikami za rok już by jej zdiagnozowali cukrzycę. Nasza pediatra jakos to określiła, te zjawisko, szara strefa cukrzyc czy jakoś tak. No nie przypomnę sobie.
    •  
      CommentAuthorUl_cia
    • CommentTimeAug 23rd 2015
     permalink
    _Isia_: Ja bym raczej powiedziała, ze dzieci mam, które miały niezdiagnozowana cukrzyce ciążowa albo źle prowadzoną, rodzą się duże.

    O to to.
    Moja córcia z ciaży cukrzycowe - w 41 tc urodziła się 3070. - więc raczej z tych mniejszych ;-)
    --
  3.  permalink
    jasne...w poprzedniej ciazy mialam idealne wyniki krzywej i urodzilam dziewczynke o wadze 4,5kg. teraz mam cukrzyce a synek bedzie wazyl podobnie jak nie wiecej. rozmawialam z kilkoma lekarzami i jesli cukrzyca jest leczona nie ma to zwiazku. poprostu rodze duze dzieci i nikt mi nie wmowi ze to wina cukru!!! szczegolnie ze mi waga nie rosnie tylko maluchowi
    --
    •  
      CommentAuthorElse
    • CommentTimeAug 23rd 2015
     permalink
    _Isia_: Ja bym raczej powiedziała, ze dzieci mam, które miały niezdiagnozowana cukrzyce ciążowa albo źle prowadzoną, rodzą się duże.


    Dokładnie ;)

    Chociaż ja miałam prowadzoną ciążę pod katem cukrzycy i syn jak na moje gabaryty był wielki. Nikt wcześniej w naszej rodzinie, ani w rodzinie mojego partnera nie rodził dzieci ważących więcej niż 3600. Ale niestety moje cukry nie były ujarzmione, a syn korzystał (a nie zawsze tak jest, bo każde dziecko co innego czerpie).

    Subiektywna ja myślę, że Ty co do cukrów to jesteś optymistka... Niestety jak ja chodziłam w ciąży to w szpitalu w którym rodziłam urodziło się dziecko 7kg - martwe. Przyczyna - nie prowadzona ciąża pod katem cukrzycy. Juz wcześniej tu o tym pisałam... Więc te cukry mogą mieć znaczenie. Nie u każdej ciężarnej, ale to tak samo jak jedna pijaczyna urodzi zdrowe dziecko, a druga kalekie... Łut szczęścia też trzeba mieć.
    --
  4.  permalink
    A ja widzę Monia, że znalazłaś tu sobie worek do kopania i ciągle próbujesz mi tu wciskać tezy, których nie potwierdzają lekarze!!!
    Nie jesteś od nich mądrzejsza, nie masz doświadczenia medycznego, ani wykształcenia w tym kierunku.
    Jeśli piszę że NIE MIAŁAM CUKRZYCY bo badania robiłam w poprzedniej ciąży, a dziecko urodziło się duże i ZDROWE to na ch...przyczepiasz mi niezdiagnozowaną wówczas cukrzycę....
    mam ochotę napisać, że jesteś zołzą!
    --
    •  
      CommentAuthorElse
    • CommentTimeAug 23rd 2015
     permalink
    subiektywna7: A ja widzę Monia, że znalazłaś tu sobie worek do kopania i ciągle próbujesz mi tu wciskać tezy, których nie potwierdzają lekarze!


    Jaki worek? Zejdx ze mnie. ja tylko mówię, że jednemu coś szkodzi, a drugi ma szczęscie.... I pisałam odnosnie tego, że napisałas, że cukry nie mają nic do rzeczy, a mogą mieć...
    Mój tata i moja przyrodnia siostra sa lekarzami i bardzo mnie mobilizowali bym pilnowała tej diety, etc. Oni swoje już widzieli w życiu...

    subiektywna7: NIE MIAŁAM CUKRZYCY bo badania robiłam w poprzedniej ciąży, a dziecko urodziło się duże i ZDROWE to na ch...przyczepiasz mi niezdiagnozowaną wówczas cukrzycę....


    Ale niby gdzie Ci przyczepiam???? Zacytuj.... Ja nikomu diagnozy nie stawiam tutaj :P...

    subiektywna7: mam ochotę napisać, że jesteś zołzą!


    ja mam wrażenie, że błądzisz i sobie dodajesz, bo ja Ci nic złego w tej chwili nie napisałam :P
    Napisałam, tylko, że zbyt optymistycznie patrzysz na cukrzycę ciążową, a to naprawdę bywa groźne... Czego byłam świadkiem u nas w szpitalu...

    I nawet wyżej koleżanka pisała, że żałuje iz nie pilniowała diety do końca, gdyz skończyło się to hipoglikemią u dziecka...

    I mało tego ja swoja cukrzycę leczyłam. Skrupulatnie więc i takim pilnowanym osobom rodza sie dzieci chore. Mój syn w obrazie MRI ma typowe zmiany dla cukrzyka...

    Dlatego zawsze bede przestrezegac, żeby pilnować sie w tej ciązy cukrzycowej, bo róznie, naprawdę róznie może się skończyć. I nie uważam by to było złosliwe, czy niesłuszne tylko z jakiejs tam troski na podstawie własnych doświadczeń.... I tu nie ma do rzeczy co mówią lekarze, bo może trafiłas na lekceważących... U nas jednak lekarze martwią się o te dzieciaki z ciąż cukrzycowych i każą sie pilnować... I tyle...
    --
    • CommentAuthormnbvc
    • CommentTimeAug 23rd 2015
     permalink
    Moja córka urodziła się z wagą 3800 i 56 cm. Raczej norma bo my wszyscy w rodzinie duzi. Diety pilnowalam ale chodziło mi głównie o możliwą hipoglikemie.

    Akwamaryna, nie masz wcale dużo insuliny.
    •  
      CommentAuthorElse
    • CommentTimeAug 23rd 2015
     permalink
    mnbvc: Diety pilnowalam ale chodziło mi głównie o możliwą hipoglikemie.


    No własnie mi głównie też... Diabetolog, ojciec i moja siostra własnie przed tym mnie przestrzegali.

    mnbvc: Moja córka urodziła się z wagą 3800 i 56 cm.


    Dokładnie, geny tez swoje robią... U nas raczej nie było to od genów, bo tylko ja takiego wielko kluche urodziłam ;).
    --
    • CommentAuthorakwamaryna
    • CommentTimeAug 24th 2015
     permalink
    Hejo. U mnie cukry ostatnio ok :)

    Co do wielkości dzieci to ja też rodzilam duże. Pierwszy syn w 35+6 miał 3180 i 56cm a drugi w 40+2 3830 i 57cm. Mi diabetolog tłumaczyła, że w tej ciąży nie tyle chodzi o wagę dziecka (w 29+6 1840) co o to, że wymiar brzuszka przekraczał 90 centyl. To jest ponoć typowy objaw cukrzycy. Na szczęście dzięki diecie wszystko się jakoś informowało i na ostatnim badaniu brzuszek był trochę powyżej 75 centyla.

    Ja się stresuje tą cukrzycą i chciałbym żeby Zoska już się urodziła żebym miała pewność, że wszystko jest ok i że dieta pomogła. Po tym wszystkim co słyszałam i czytałam nie potrafię sobie odpuścić i się nie martwić. Diabetolog mówiła, ze jak danego dnia mamy bardzo dobre cukry to w nagrodę możemy sobie zjeść coś zakazanego. Wczoraj po obiedzie miałam cukier 80, kusily mnie lody ale stwierdziłam, że jakoś bez tych lodów wytrzymam te 4-5 tygodni.
    --
    •  
      CommentAuthorElse
    • CommentTimeAug 24th 2015
     permalink
    akwamaryna:
    Ja się stresuje tą cukrzycą i chciałbym żeby Zoska już się urodziła żebym miała pewność, że wszystko jest ok i że dieta pomogła.


    Własnie to błędne myślenie jest (wg lekarzy i położnych w bizielu). ja tez marzyłam by nie przekroczyć 38 tc. Ale oni tam są zdania, że dziecko z ciąży cukrzycowej dobrze jak posiedzi w brzuszku, bo często rozwija się wolniej niż w ciąży zdrowej (tak mi mówiono).

    Pewność co do zdrowia malutkiej będziesz miała dopiero z czasem... U nas wyszło dużo później gdy się dowiedziałam.... Broń Boże nie piszę by straszyć, lecz by nie stracić czujności. Mnie się wydawała, że skoro dziecko przeżyło, ma dwie ręce, dwie nogi, wszystkie palce i jest ładne, to nam się udało....

    akwamaryna: Wczoraj po obiedzie miałam cukier 80, kusily mnie lody ale stwierdziłam


    Jeżeli cukier jest 80, to jednak bym cos zjadła... Z tej wysokości łatwo o hipoglikemię.
    --
    • CommentAuthormeganr1
    • CommentTimeAug 24th 2015
     permalink
    Dziewczyny czy kawę mogę sobie dosłodzić xylitolem, na opakowaniu pisze, ze ma niski indeks glikemiczny - 9 (1 łyżeczka) ?
    --
  5.  permalink
    zabawne. Mi cukier w południe spada do 60-70 jednostek, a Ty Monia ciągle objeżdżasz mnie, że pozwalam sobie wówczas na lody!
    Czy w końcu zdziwi Cię fakt, że po wczorajszym wieczornym zjedzeniu lodów, mój cukier wynosił 99???

    Ze względu na cukrzycę lekarze zwykle sugerują szybsze rozwiązanie, ze względu na zwiększone ryzyko śmierci wewnątrzmacicznej.....
    i to z książki medycznej...żeby nie było, że przeczytałam na forum.....

    Akwa...
    w przypadku insuliny na noc, mi zadziałała ona dopiero po 2 tygodniach, na czczo miałam cukry 100-115. Obecnie 70-90 max...więc chyba organizm musi sobie przystosować jej działanie, a przede wszystkim trzeba znaleźć odpowiednią dawkę.
    --
    •  
      CommentAuthor_Isia_
    • CommentTimeAug 24th 2015
     permalink
    Subiektywna, ale spada Ci po lodach czy przed lodami? Bo jeśli masz takie spadki przed lodami to warto by było może coś zmodyfikować w posiłkach? Skrócić przerwy między nimi albo zjeść coś co bedzie dłużej i mniej gwałtownie uwalnialo cukier do krwi. Bo lody to wiesz, szybko podniosą cukier i rowie szybko Ci opadnie. I właściwie jesteś w punkcie wyjścia. No chyba ze z lodami jesz coś jeszcze typu chrupki chleb.
    Bo tym cukrem prostym na spadki to można się ratować interwencyjnie, ale skoro dzień w dzień masz takie coś to musisz coś zmienić w diecie.
    Ja miałam podobną sytuację tylko ze ja zaliczyłam to w porze do obiadu i miałam normalną hipoglikemie czyli około 60 z objawami hipo. I w szpitalu dietetyczka uparcie powtarzała ze przy hipoglikemi to woda z cukrem. Ja jej tymczasem tłumaczyłam ze przy posiłkach tak rozlozonych jak w ich rozpisce, ja nie daje rady bo to są dla mnie za długie przerwy. Więc ustaliliśmy ze doloze sobie dodatkowy posiłek przed obiadem. Co prawda dietetyczka się upierala, ze powinnam ten posilek dołożyć ale skrócić przerwy między wszystkimi posiłkami w ciagu dnia a nie tylko tymi przed obiadem. Ale ja zrobiłam tak jak ja uważałam i jak glukometr mówił. Po obiedzie spadków cukru nie miewalam i w tych posiłkach nie grzebalam.
    Akwa, a kontroluj sobie cukier po obiedzie jeszcze po 1,5 godzinie czy po dwóch jak masz niższy wynik. Ja bym lepiej tak zrobiła niż od razu dojadala na zapas.
    •  
      CommentAuthorElse
    • CommentTimeAug 24th 2015 zmieniony
     permalink
    subiektywna7: zabawne. Mi cukier w południe spada do 60-70 jednostek, a Ty Monia ciągle objeżdżasz mnie, że pozwalam sobie wówczas na lody!


    Wróc kilka postów do tyłu, gdzie pisałaś, że podczas spadku pani diabetolog każe Ci zjeść wafelka i tam Ci napisałam, że w przypadku hipoglikemi wręcz należny zjeść "słodkie", a najlepiej wypic colę, bo wówczas patrzy się na to co korzystniejsze dla płodu. Korzystniejszy jest wówczas nawet za wysoki cukier.... Cos kosztem czegoś. Hipoglikemia grozi upośledzeniem rozwoju mózgu....

    I jakie ciągle, bo nie widze, aby chocby raz dziennie wypominała Ci lody!!! heloł!!!!
    Wygląda na to, że to nie ja na Ciebie tylko Ty na mnie się babko uwziełaś...

    A skoro wiesz, że po obiedzie Ci spada, to moja diabetolog zamiast lodów kazała mi zapobiegać podjadając coś "zdrowego" np. godzinkę po obiedzie... Nie nalezy świadomie doprowadzac do spadku, a skoro wiesz, że Ci spada po obiedzie to warto zapobiegać... Bo tu własnie chodzi o to, że jeśli hipo jest nagle, z przypadku to zjedzenie słodycza to mus... Jesli się da zapobiec to super, gdyz ten cukier potem może miec powikłania własnie po porodzie w postaci nagłego spadku cukru u dziecka, a to jest bardzo groxne...

    I niestety będąc w ciązy, gdy spada cukier Tobie to i dziecku. Dziecko sie nie dotlenia...

    subiektywna7: Ze względu na cukrzycę lekarze zwykle sugerują szybsze rozwiązanie, ze względu na zwiększone ryzyko śmierci wewnątrzmacicznej.....
    i to z książki medycznej...żeby nie było, że przeczytałam na forum.....


    No własnie mi w Bizielu mówili, że to juz nieaktualne jest... I chcieli mnie trzymać do 42 tc. Na szczęście samo 'poszło" :bo bym zgłupiała w tym szpitalu kolejne 2 tyg ;P
    --
    • CommentAuthorakwamaryna
    • CommentTimeAug 24th 2015
     permalink
    Ja mierze cukier 1,5h po posiłku bo u nas takie są zalecenia.

    U nas tez ciąże cukrzycowe, szczególnie insulinowe rozwiązują najpóźniej 2 dni po terminie.

    Nam mówiono na szkoleniu, że przy niskich cukrach można jeść nawet co 1,5-2h.
    --
    •  
      CommentAuthorElse
    • CommentTimeAug 24th 2015
     permalink
    akwamaryna: U nas tez ciąże cukrzycowe, szczególnie insulinowe rozwiązują najpóźniej 2 dni po terminie.


    To jest dobrze, bo u nas jest tak, że w dniu terminu, a jeśli przypada on w weekend to w dniu gdy przyjmuje diabetolog kładą do szpitala. Mi przypadło 4 sierpnia, a termin miałam na 9 sierpnia. Tam czekasz az sie akcja rozpocznie sama. Cały czas w tym czasie trwa monitorowanie dziecka: ktg kilka razy dziennie plus co 2h detektor (cała dobę - więc noc do d.py) :P... I tam nie ma mowy o wywoływaniu jakimkolwiek. Nawet sie cieszą jak te 2 tyg przenosisz. Masakra w tym szpitalu leżeć, bo człowiek czuje się zdrowy, a ma gnić... No, ale takie tam sa procedury, nic nie poradzisz...

    akwamaryna: Nam mówiono na szkoleniu, że przy niskich cukrach można jeść nawet co 1,5-2h.


    Dokładnie. Ja ostatecznie jadłam 10 posiłków dziennie. Miałam wrażenie, że nic nie robię tylko jem :P.... Juz patrzec na żarcie nie mogłam, ale cóż... Pchałam ile mogłam byle nie dopuszczać do hipo...
    --
    • CommentAuthormnbvc
    • CommentTimeAug 31st 2015
     permalink
    Mam pytanie odnośnie ketonow. Niestety pojawiły mi się w moczu. Powiedzcie czy poza zwiększeniem dawki insuliny i jedzenia więcej węglowodanów jest jakiś sposób żeby się ich pozbyć? Zaznaczę ze odkąd mam insulinę to nie chodzę głodna!
    •  
      CommentAuthorUl_cia
    • CommentTimeAug 31st 2015
     permalink
    Dużo pij wody żeby je wypłukać z organizmu. Jak często jesz? Co ile godzin? Może musisz częściej - a na pewno wieczorem - przed snem :)
    --
    • CommentAuthormnbvc
    • CommentTimeAug 31st 2015 zmieniony
     permalink
    Jem śniadanie, drugie śniadanie, obiad, podwieczorek, kolacje, druga kolację. Pije dużo wody. Nie daje rady jeść więcej bo po pierwsze jestem najedzona, a po drugie przy 16 miesięcznej córce nie mam czasu :-)
    •  
      CommentAuthorElse
    • CommentTimeAug 31st 2015
     permalink
    mnbvc: Jem śniadanie, drugie śniadanie, obiad, podwieczorek, kolacje, druga kolację.


    I jeszcze powinnas wcisnąć póżny posiłek - tkz posiłek przed snem... ketony powinny wtedy zejść
    --
    • CommentAuthorTosik
    • CommentTimeSep 1st 2015
     permalink
    U mnie druga kolacja to jest właśnie posiłek przed snem, na godzinę przed pójściem spać po tej kolacji już jest nie zalecany wysiłek fizyczny.
    Mi zwiększono insulinę do 3j na noc, 5-4-5 przed głównymi posiłkami i jak dotychczas odpukać cukry w miarę się trzymają. Czasem jakiś dziwny skok ale to z reguły spowodowany np pójściem spać zaraz po obiedzie. Przestałam się już spinać i denerwować aż tak bardzo tymi wszystkimi zasadami, piję kawę z mlekiem ale nie z samego rana i tylko jedną, przesuwam sobie posiłki tak żeby mi było wygodnie, żeby zachować odstępy pomiędzy nimi i o odpowiednim czasie mierzyć cukier.
    --
    • CommentAuthormnbvc
    • CommentTimeSep 1st 2015
     permalink
    Jem jeszcze w nocy ale nie zawsze. W tamtej ciąży tez musiałam jeść nocą. Skończy się większymi dawkami insuliny. Teraz mam 8 8 5 i 6 na noc.
    •  
      CommentAuthorElse
    • CommentTimeSep 1st 2015
     permalink
    Oby pomogło...
    --
    • CommentAuthorTosik
    • CommentTimeSep 1st 2015
     permalink
    Dziewczyny a po jakim czasie mierzycie cukier? Bo mi mówiono na instruktażu że 60min po rozpoczęciu posiłku ale to często wypadało np pół h po np wypiciu soku do obiadu co uważam za absurd :/ Od kiedy mąż mi zwrócił na to uwagę zaczęłam mierzyć 60min od zakończenia posiłku.
    --
    •  
      CommentAuthorElse
    • CommentTimeSep 1st 2015
     permalink
    Tosik: 60min po rozpoczęciu posiłku ale to często wypadało np pół h po np wypiciu soku do obiadu co uważam za absurd


    Diabetolog mi powiedziała, że to nie ma znaczenia, byle wyrobić sie z jedzeniem w 15 minut....
    --
    • CommentAuthormnbvc
    • CommentTimeSep 2nd 2015
     permalink
    Wczoraj zjadłam kolacje, druga kolację i jeszcze godzinę później trzecią. Na każdą po jednej kromce. Rano ketonow nie było wg paska. Ale z tym jedzeniem wczoraj udało mi się tylko dlatego że nie padłam spać :-D no i obzarta byłam.
    •  
      CommentAuthorElse
    • CommentTimeSep 2nd 2015
     permalink
    To uczucie obżarstwa bezcenne jest :P... Bosze jak ja nie lubiłam :P
    --
    • CommentAuthormnbvc
    • CommentTimeSep 2nd 2015
     permalink
    No właśnie! Mam wrażenie że całe moje życie kręci się teraz wokół jedzenia. No ale muszę przetrwać te cztery miesiące.
    •  
      CommentAuthorElse
    • CommentTimeSep 2nd 2015
     permalink
    Dokładnie... Jak ja to mówiłam.... 24h na dobę "żrę, żrę i żrę" :P
    Teraz będzie chłodniej to łatwiej sie bezie "żarło"... Najgorzej w te upały....
    --
    •  
      CommentAuthor_Isia_
    • CommentTimeSep 2nd 2015
     permalink
    Nam kazali pomiar robić po skończonym posiłku przy czym śniadanie i kolację miałam zjeść w maksymalnie 15 minut a obiad z dwóch dań w pół godziny. Na początku zmuszalam się do pośpiechu, potem obiad wcinalam w 15 minut;)
    •  
      CommentAuthorlewka
    • CommentTimeSep 2nd 2015
     permalink
    Słodkie mamy pomóżcie, nie znam się na interpretacji, a do wizyty 3 tygodnie, ale chyba ok?
    Glukoza na czczo 79 mg/dl
    Glukoza po 1 godz. 128 mg/dl
    Glukoza po 2 godz. 131 mg/dl
    --
    •  
      CommentAuthorElse
    • CommentTimeSep 2nd 2015
     permalink
    Na moje oko wynik dobry
    --
    •  
      CommentAuthorlewka
    • CommentTimeSep 2nd 2015
     permalink
    Dzięki ☺
    --
  6.  permalink
    Hejo :D U mnie cukry na insulinie opanowane :D Jest super. Psychicznie zupełnie inaczej dzięki temu się czuję :D

    Jeśli chodzi o poród to nic się nie dzieje :/ Szyjka długa, zero rozwarcia, zero skurczy. Zosia ponoć będzie mała. Według usg z poniedziałku ma 2560g.
    --
    •  
      CommentAuthorElse
    • CommentTimeSep 3rd 2015
     permalink
    Mój w 36 tyg miał 3.600 i lekarz mówił, że jeśli donoszę do 40 tc, to będzie miał 4kg. Tak też było... Czyli zgodnie z obliczeniami mojego radiologa, twoja niunia w 40tc powinna mieć 3kg ;) O ile pomiary są wiarygodne.
    --
Chcesz dodać komentarz? Zarejestruj się lub zaloguj.
Nie chcesz rejestrować konta? Dyskutuj w kategoriach Pytanie / Odpowiedź i Dział dla początkujących.