Zarejestruj się

Aby dyskutować we wszystkich kategoriach, wymagana jest rejestracja.

 

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

    •  
      CommentAuthor_Fragile_
    • CommentTimeFeb 3rd 2012 zmieniony
     permalink
    Fiufiu, tak - dlatego napisałam, że mogą :) Warto zbadać przyczynę zgrzytania... Nad owsikami mówisz? ;)))

    Marble - o tym samym pomyślałam ;)) Tylko czemu historia taka sama, nuuudy ;)
    --
  1.  permalink
    taka sama ponieważ tamten temat nie chce się wczytać= nie ma go już na forum i nawet nie zdążylem przeczytać co tam napisano:(
    •  
      CommentAuthorLa_Liszka
    • CommentTimeFeb 3rd 2012
     permalink
    tamten został przeniesiony do odpowiedniego tematu, który już na forum istniał http://forum.28dni.pl/discussion/1135/31/czy-jest-mozliwosc-ze-zaszlam-w-ciaze/#Item_32
    -- „Milcz - wydarła ze spienionych warg hrabina - jeśli nie chcesz, bym wyszła wobec ciebie ze złoconych ram mego dobrego wychowania! ”
    •  
      CommentAuthorsinoma
    • CommentTimeFeb 3rd 2012 zmieniony
     permalink
    W ogole jesli sie nie myle, to NuvaRing® pierwszy raz zaklada sie 1dc na okres 3 tyg. Nastepnie po uplywie tych 3 tyg. powinno sie krazek usunac i powinno przyjsc krwawienie. Nastepnie po uplywie 7 dni (krwawienie), znow zaklada sie krazek na 3 tyg.
    Analogicznie jak doustne srodki anty. 21/7.

    A Ty piszesz ze 1dc miala 16.01 a krazek wlozyla 20.01 czyli 5dc?
    • CommentAuthorBarbara7516
    • CommentTimeFeb 11th 2012 zmieniony
     permalink
    witam mam takie pytanie 10 stycznia miałam okres ktory trwał 7dni a(NIE współżyłam prawie rok czasu)a 25 stycznia miałam stosunek po nim miałam 2 dni krwawienia a teraz 5lutego dostałam krwawienie a 6lutego normalny juz okres obfity a od 7lutego mam plamienia okres miałam co 28 dni i regularny,dodam że przez styczen miałam bardzo stresujace życie i same zmartwienia czy ja moge byc w ciazy prosze o pomoc i odpowiedz bede bardzo wdzieczna
    •  
      CommentAuthorTEORKA
    • CommentTimeFeb 11th 2012
     permalink
    na pewno nie potrafisz używać znaków interpunkcyjnych oraz budować zdań pojedynczych :cool:
    a co do ciąży to nie wiem :tongue::devil:
    --
  2.  permalink
    Dziekuje za komentarz;)Pozdrawiam
    •  
      CommentAuthorluczynka
    • CommentTimeFeb 11th 2012
     permalink
    Proponuję odpowiedzi poszukać u lekarza - na pewno znajdziesz jakiegoś w swojej okolicy.
    --
    •  
      CommentAuthorJaheira
    • CommentTimeFeb 11th 2012
     permalink
    Barbara7516: że przez styczen miałam bardzo stresujace życie i same zmartwienia

    ... i pewnie w związku z tym zapomniałaś,że są apteki, w których można kupić za grosze takie cudeńko jak test ciążowy...
    Swoją drogą skoro styczeń był taki stresujący, to co musi dziać się w lutym, kiedy podejrzewasz ciążę?
    --
  3.  permalink
    Dziękuje za komentarze:neutral:
    •  
      CommentAuthorTEORKA
    • CommentTimeFeb 11th 2012
     permalink
    Barbara7516: Dziękuje za komentarze:neutral:


    no ale czego Ty się spodziewałaś ? :confused:
    że któraś z nas potrafi przez kable i monitor zdiagnozować u Ciebie ciążę lub jej brak ? :devil:
    --
  4.  permalink
    Nie że może któraś była w podobnej sytuacji i wie jak to się skonczyło
    •  
      CommentAuthorTEORKA
    • CommentTimeFeb 11th 2012
     permalink
    Barbara7516: Nie że może któraś była w podobnej sytuacji i wie jak to się skonczyło


    l i t o ś c i ! ! :confused::cool:

    na prawdę nie prościej było by zrobić test ? :shocked:
    --
  5.  permalink
    Widocznie nie moze kupic,ma jakies swoje powody albo problemy;)
    •  
      CommentAuthorTEORKA
    • CommentTimeFeb 11th 2012
     permalink
    no to faktycznie ma problem bo tu jej nikt raczej nie pomoże :tongue::tongue::tongue:
    --
    •  
      CommentAuthorLexia
    • CommentTimeFeb 11th 2012
     permalink
    No ale nawet jak jakaś była w podobnej sytuacji to nie znaczy, że u Ciebie będzie tak samo. Nie wiem czasem po co ludzie się tak wysilają wymyślają testy z krwi, a nawet testy z moczu, po to by jedynym wysiłkiem było pojście do apteki- OBOJĘTNIE jakiej, czy nawet zwykłego Rossmana, gdzie też już takie testy mają, wydanie tych aż 10 zł!! I świadomość tego co się dzieje. Nie wspomnę już o tym, że zawód ginekologa też już ileś lat ma... :confused:
    --
    •  
      CommentAuthorluczynka
    • CommentTimeFeb 11th 2012
     permalink
    Wydaje mi się, że swój problem opisałaś w taki sposób, że nawet gdyby któraś z nas miała kiedyś podobny, to i tak mogłaby się w tym nie zorientować :tongue:
    --
    •  
      CommentAuthormorela1
    • CommentTimeFeb 11th 2012
     permalink
    no koment
    wszystko już zostało napisane :bigsmile:
    --
    •  
      CommentAuthorLa_Liszka
    • CommentTimeFeb 11th 2012
     permalink
    Dziewczyny już i tak nie ma w serwisie
    -- „Milcz - wydarła ze spienionych warg hrabina - jeśli nie chcesz, bym wyszła wobec ciebie ze złoconych ram mego dobrego wychowania! ”
    • CommentAuthormalinka30
    • CommentTimeFeb 12th 2012
     permalink
    Witajcie kochane czytam was od kilku dni i odważyłam się napisać. Męczy mnie sytuacja w jakiej się znalazłam. Powiem od początku, staramy się o dzidzie od 4 lat, jestem po usunięciu jednego jajnika, 2 lata temu okazało się że mam nie drożny jajowód i to dokładnie ten gdzie jest jajnik. Miesiączki mam raczej regularne 26-28dni,ostatnią @ miałam 21stycznia, kolejna przypadała 17 luty, lecz zaczełam plamić 6stycznia czyli w połowie cyklu plamiłam 3 dni, kolejne 2 miałam silniejsze krwawienie ze skrzepami(czysta krew bez śluzu) i dziś już po wszystkim lekkie plamienie ale nie brązowe powiedziała bym że różowe.Dodam ze 3 i 4 dnia pobolewało mnie podbrzusze. Nie wiem czy to zbieg okoliczności ale miałam mdłości ale może to z ogólnego zmęczenia już sama nie wiem. Piersi nie bolą chodż są pełniejsze, Moje pytanie--- czy któraś z was miała taką sytuacje, boję się że może jakieś choróbsko się przyplątało bo co do ciąż to raczej mniej niż prawdopodobne w mojej sytuacji. Mieszka poza granicami kraju i nie ma się kogo doradzić, PROSZĘ napiszcie co myślicie. Pozdrawiam was gorąco.
    •  
      CommentAuthorJaheira
    • CommentTimeFeb 12th 2012
     permalink
    malinka30 skoro rzekomo czytasz nas od kilku dni to powinnaś wiedzieć, co Ci napiszemy. Internet, choć w ciągu ostatnich 10 lat zrewolucjonizował świat, to jeszcze nie posiadł umiejętności diagnozowania chorób, ciąż itd.
    --
    •  
      CommentAuthorAniaBB
    • CommentTimeFeb 12th 2012
     permalink
    W Twojej sytuacji (niedrożny jajowód przy jajniku i drożny przy braku jajnika) naturalna ciąża graniczy z cudem.
    Obawiam się, że jest inny powód nudności.

    Jajeczko wyrzucane jest do otrzewnej i musiałoby przepłynąć przez całą szerokość brzucha na drugą stronę, wpaść do strzępka i być nadal gotowe do zapłodnienia. Nie jest to niemożliwe, ale mało prawdopodobne. Lekarze raczej zalecają wtedy in vitro.

    Trzymam kciuki, żeby była to ciąża, mimo wszystko.

    Test rozwiąże sprawę, można go na pewno kupić i za granicą.
    -- serce przestało bić.
  6.  permalink
    Hej Dziewczyny!
    Od sierpnia moje cykle są bardzo nieregularne - 23 dni - 39 dni - 26 dni - 59 dni (14.11-10.01), przedostatnia miesiączka zaczęła się 11.01 i cykl trwał 30 dni, 31.01 rozpoczął się kolejny cykl. Teoretycznie przy regularnym cyklu (28dni-30dni) mam obecnie dni płodne, ale biorąc pod uwagę nieregularność ciężko mi jest je ustalić i moje pytanie - zabawialiśmy się dziś z chłopakiem (wszedł we mnie 4-5 razy, ale nie doszło do wytrysku), członek był suchy, nie zaobserwowałam preejakulatu. Czy możliwe jest zapłodnienie?
    • CommentAuthormalinka30
    • CommentTimeFeb 12th 2012
     permalink
    AniaBB tak bylismy juz na spotkaniu w tym miesiącu mieliśmy mieć próbę, wizytę mieliśmy umówiona na 17lutego tak jak wypada 1 dzień cyklu, a tu niespodzianka krwawienie przyszło tak szybko. Co do testu nie nastawiam się chociaż mam ww szafie jeden awaryjny.Pierwszy raz wystąpiła taka sytuacja i ciekawa jestem jak wypadnie kolejna@ jak by nie patrzec kolejne 2 cykle stracone bo jak tu obliczyć kolejną@
    •  
      CommentAuthorAniaBB
    • CommentTimeFeb 12th 2012
     permalink
    Spróbuj pomiaru temperatury - pomaga w planowaniu zabiegów i ocenie sytuacji.
    -- serce przestało bić.
  7.  permalink
    ristiverinen: Teoretycznie przy regularnym cyklu (28dni-30dni) mam obecnie dni płodne, ale biorąc pod uwagę nieregularność ciężko mi jest je ustalić i moje pytanie - zabawialiśmy się dziś z chłopakiem (wszedł we mnie 4-5 razy, ale nie doszło do wytrysku), członek był suchy, nie zaobserwowałam preejakulatu. Czy możliwe jest zapłodnienie?


    Teoretycznie wszystko jest możliwe. Nawet to czy jesteś w ciąży.
    Praktycznie okaże się za jakiś czas. :)
    --
    • CommentAuthorNiezalogowana (Czekająca)
    • CommentTimeFeb 13th 2012
     permalink
    Witam mam pytanie ponieważ czuję ze dzieje sie ze mna cos i nawet myslalam ze to ciaza ( z czego bym sie ucieszyla) ale zrobiłam w czwartek czyli 9 lutego test i wyszedl negatywny, a moj organizm nieco wariuje tzn. planowana @ miałam dostac 13 stycznia dostałam 11 stycznia ( no nic niepokojącego) następnie dostałam okres 27 stycznia gdzie miałam dostać 7 lutego, zaczeło się od plamień i rozwineło jak normalna @, natomiast 5 lutego znowu dostałam plamienia które trwały do dnia następnego. Wczoraj czyli 12 lutego znowu dostałam plamień tak jakby przepijał mi się okres i dzisiaj 13 lutego nadal je mam ale tylko gdy się podcieram. 9 lutego zrobiłam test wynik negatywny. dwa tyg temu kończył mi się katar ale czułam się osłabiona było mi nie dobrze z rana nie mogłam patzrec na jedzenie a gdy już zjadłam to chciało mi się wymiotować i poszłam do lekarza rodzinnego zleciła mi badanioa morfologie, prolaktyne i anty Tpo wszytkie wynik wporządku :) Oczywiście poszłabym do ginekologa ale pech tak chciał że jak poszłam to doktor już nie przyjmowała a następną razą w zeszłym tyg jak poszłam okazało się że nie przyjmują bo nie podpisali jeszcze umowy z nfz tylko groźne przypadki. Temperatura ciała wacha mi się od 36,8 do 37,1 stopni C. Poce się jak nigdy dezodoranty nie skutkują, piersi strasznie mnie bolą już jakies 2 tyg. raz mi gorąco raz mi zimno, nadal nie mam ochoty na jedzenie, biorę kwas foliowy. I teraz się trochę martwie bo nie wiem czy to coś z jajnikami itp czy to ciąża i z nią się cos dzieje do ginekologa moge isc dopiero za tydz w poniedziałek ponieważ pracuję całymi dniami a na prywatną wizytę mnie nie stać :( Proszę o jakąkolwiek odpowiedź, zastanawiam się czy zrobić znowu ten test ale boję się że znowu wyjdzie negatywny i pieniądzę niepotrzebnie stracę :( Proszę o jak najszybszą odpowiedź
    • CommentAuthorNiezalogowana (Czekająca)
    • CommentTimeFeb 13th 2012
     permalink
    Dodam jeszcze że pędzi mnie na wc i dzisiaj mam rozwolnienie nie wiem czy to ma znaczenie ale wolę dopisać i planowany okres mam dostać 23 lutego.
    •  
      CommentAuthorLa_Liszka
    • CommentTimeFeb 13th 2012 zmieniony
     permalink
    1. w jaki sposób planujesz okres?
    2. zrób test
    3. idź do lekarza
    -- „Milcz - wydarła ze spienionych warg hrabina - jeśli nie chcesz, bym wyszła wobec ciebie ze złoconych ram mego dobrego wychowania! ”
    • CommentAuthorNiezalogowana (Czekająca)
    • CommentTimeFeb 13th 2012
     permalink
    obliczam mniej więcej długość ostatnich dwóch cyklów ile trwały
    • CommentAuthorNiezalogowana (Czekająca)
    • CommentTimeFeb 13th 2012
     permalink
    Do lekarza pójdę oczywiście że pójdę tylko muszę czekać do nastepnego tyg.
    • CommentAuthorNiezalogowana (Czekająca)
    • CommentTimeFeb 13th 2012
     permalink
    No tak ale jak go zrobie i wyjdzie że nie jestem to istnieje taka możliwość iż mogę być pomimo wyniku? Raz miałam samoistne poronienie, nie wiem czy to przypadkiem nie jest efekt takich zmian.
    •  
      CommentAuthorLa_Liszka
    • CommentTimeFeb 13th 2012
     permalink
    Prawdopodobnie niektóre z tych krwawień nie były okresem, a jedynie krwawieniami śródcyklicznymi, ale "na oko" to nic się nie da powiedzieć. Jeśli masz takie problemy to zacznij prowadzić obserwacje i wtedy będziesz wiedziała kiedy masz miesiączkę, a kiedy nie. Teraz to poczekaj do wizyty. Co do ciąży to na dwoje babka wróżyła - najpewniejszy wynik da badanie z krwi.
    -- „Milcz - wydarła ze spienionych warg hrabina - jeśli nie chcesz, bym wyszła wobec ciebie ze złoconych ram mego dobrego wychowania! ”
    • CommentAuthorNiezalogowana (Czekająca)
    • CommentTimeFeb 13th 2012
     permalink
    Okey, poczekam chociaż myśl że coś się dzieję nie daje mi spokoju ale dam radę. Dziękuję
    •  
      CommentAuthorLa_Liszka
    • CommentTimeFeb 13th 2012
     permalink
    Jak Ci nie daje spokoju to idź do lekarza teraz. Chyba w określonych przypadkach muszą przyjąc bez względu na wyznaczony termin? A jeśli nie to zrób beta hcg w laboratorium i tak będziesz musiała jeśli jesteś w ciąży.
    Na forum nikt Ci nie powie co to może być.
    -- „Milcz - wydarła ze spienionych warg hrabina - jeśli nie chcesz, bym wyszła wobec ciebie ze złoconych ram mego dobrego wychowania! ”
    •  
      CommentAuthorFiufiu
    • CommentTimeFeb 13th 2012
     permalink
    I zacznij się obserwować, pomożemy!
    --
    • CommentAuthorNiezalogowana (Czekająca)
    • CommentTimeFeb 13th 2012
     permalink
    Test zrobiony - wynik negatywny :(
    •  
      CommentAuthorYvonnka
    • CommentTimeFeb 13th 2012
     permalink
    Jeżeli spodziewana miesiączka ma nastąpić około 23 lutego, to przecież teraz testy z moczu będą wychodzić negatywnie. Testy z mączu są wiarygodne jeżeli robi się je najwcześniej w dniu spodziewanej miesiączki.
    •  
      CommentAuthorLa_Liszka
    • CommentTimeFeb 13th 2012
     permalink
    Yvonko nie wiem czy nie doczytałaś pierwszego posta, ale trudno się spodziewac "spodziewanej" miesiączki przy tylu niespodziewanych krwawieniach. Czekająca przykro mi, że jesteś rozczarowana, ale z drugiej strony, to może lepiej, ze negatyw przy tych perypetiach. Idź spokojnie na wizytę i na pewno lekarz Ci pomoże.
    -- „Milcz - wydarła ze spienionych warg hrabina - jeśli nie chcesz, bym wyszła wobec ciebie ze złoconych ram mego dobrego wychowania! ”
  8.  permalink
    mam pytanie. Isnieje mozliwosc zajscia w ciaze 10dni przed @? Wg gina powinnam miec @ w ten pn,ale nie mam do dzis . Jak sadzicie ?
    •  
      CommentAuthorbonim
    • CommentTimeFeb 15th 2012
     permalink
    Jak dlugie masz cykle,partner zakonczyl w Tobie? mozliwosc zawsze jest,a skoro spoznia Ci sie okres to czas na test
    •  
      CommentAuthorAmazonka
    • CommentTimeFeb 15th 2012
     permalink
    To zależy, kiedy byłaś płodna, a nie kiedy jest termin @.
    --
  9.  permalink
    mysle ze jest taka moliwosc ale jak długie masz cykle? i czy sa one regularne? Jesli zawsze masz regularne to zrob test i daj znac, ja pamietam jak spozniała mi sie@ 2 dni to juz miałam pewne podejrzenia ale test zrobialam 5 dni po spodziewanej @ i wyszły 2kreski dodam ze zrobiam go po poludniu. Takze testuj i przynies nam dobre wiadomosci powodzenia:bigsmile::bigsmile:
    -- ,
  10.  permalink
    cykle mam roznej dlugosci,ale ten mial byc najwyzej 27dniowy wg mojej lekarki. Wiec @ spoznia sie. A dotego temp jest podwyzszona. Poczekam jeszcze kilka dni z testem
  11.  permalink
    ja bym juz testowala tym bardziej ze temp masz wysoka, a powiedz masz jakies objawy jak na @? bo takie objawy tez moga swiadczyc o ciazy ale niestety tez na @ trzymam kciuki:bigsmile::bigsmile:
    -- ,
  12.  permalink
    boli mnie podbrzusze i piersi i to tyle . Wiec nie wiem sama.
  13.  permalink
    tez tak miałam kilka dni wczesniej juz czułam ze bede miec @ bo wszystkie objawy na to wskazywały czyli bol podbrzusza i piersi i ganialam czesto do toalety bo myslalam ze to juz @ a potem jak sie okazało to była ciaza, ale wiadomo ze kazdy organizm jest inny
    -- ,
    •  
      CommentAuthorbonim
    • CommentTimeFeb 15th 2012
     permalink
    ja bym juz zrobila test,wynik juz bedzie wiarygodny ,a po co czekac w niepewnosci i sie stresowac i myslec
  14.  permalink
    jeszcze z testem poczekam. Boje sie troche robic,bo poki co nie planowalam 2 dziecka .
  15.  permalink
    rozumiem, nie martw sie na zapas bo wiesz ze stres tez moze opoznic @ jak bedziesz cos wiedziec daj znac i mam nadzieje ze wszystko pojdzie po twojwj mysli
    -- ,
Chcesz dodać komentarz? Zarejestruj się lub zaloguj.
Nie chcesz rejestrować konta? Dyskutuj w kategoriach Pytanie / Odpowiedź i Dział dla początkujących.