Zarejestruj się

Aby dyskutować we wszystkich kategoriach, wymagana jest rejestracja.

 

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

    •  
      CommentAuthorbonim
    • CommentTimeFeb 15th 2012
     permalink
    Twoj wybóry z tym czekaniem,mam nadzieje,ze bedziesz zadowolona ze swojego wyniku testowania,jak nie chcesz dziecka to zycze -

    ja bardziej balabym sie czekac i zyc z nieswiadomoscia, lubie raczej byc swiadoma,robilam testy pare dni przed okresem :wink:
  1.  permalink
    dzieki za pocieszenie. Jak bede juz wiedziala,to dam znac
  2.  permalink
    Wera, a na jakiej podstawie lekarka Ci powiedziała, że cykl będzie trwał najwyżej 27 dni?
    •  
      CommentAuthor_Fragile_
    • CommentTimeFeb 15th 2012 zmieniony
     permalink
    Dziewczyny, mamy nowy test ciążowy! Co prawda nie pobije internetowego, ale może warto spróbować?

    a
    --
  3.  permalink
    chyba zrobię ten test, znalazłam kostkę w szafie :D
    --
  4.  permalink
    ja jesli bede podejrzewac ciaze tez go zrobie, fajny pomysł z tym testem hihi:bigsmile::bigsmile:
    -- ,
    •  
      CommentAuthorYPolly
    • CommentTimeFeb 16th 2012
     permalink
    Hehe, choc raz udaloby mi sie ulozyc kostke rubika bez problemu...:tongue:
    --
    •  
      CommentAuthoranulka838
    • CommentTimeFeb 16th 2012
     permalink
    Ja tez mam problem zajsciem w ciaze,niestety moj partner od jakiegos czasu nie moze dojsc licze na cud,poza tym odstawilam 3 miesiace temu tabletki i mam nieregularne cykle jakas masakra :cry:
    •  
      CommentAuthorAmazonka
    • CommentTimeFeb 16th 2012
     permalink
    Zawsze miałaś takie cykle?
    --
    •  
      CommentAuthorHussy
    • CommentTimeFeb 16th 2012
     permalink
    Fragile :tooth::tooth:
    --
    •  
      CommentAuthor_Fragile_
    • CommentTimeFeb 16th 2012
     permalink
    No co, no co, mąż mi wysłał :D
    --
    •  
      CommentAuthorFiufiu
    • CommentTimeFeb 16th 2012
     permalink
    Ciekawe, jak duża ma być ta kostka :wink:.
    --
    •  
      CommentAuthorPeppermill
    • CommentTimeFeb 16th 2012
     permalink
    No, jak ma wyjść na 100% to pewnie rozmiar klasyczny/typowy. Nie ma lekko, ale przynajmniej żadnych wątpliwości.:wink:
    --
    • CommentAuthorkathi26
    • CommentTimeFeb 17th 2012
     permalink
    witajcie
    jestem tu nowa, choc jestem juz po 2 donoszonych z sukcesem ciązach nie pamietam jakie udczucia mi towarzyszyly w poczatkowym okresie. Napisze tak, Mam dwie coreczki, jedna skonczone 3 latka a druga skonczyla roczek 6 lutego. Najmlodsza karmie nadal piersia, nie mam od poczatku ciazy @ do chwili obecnej. W nd kochalam sie z męzem, niby z finalem na zewnatrz, ale 100% pewnosci nie mamy. Nie zabezpieczamy sie (totalna glupota)no i od poniedzialku pobolewa mnie podbrzusze, plus do tego mam od pn/wt uczucie ciaglej wilgotnosci pochwy, gdy wkladalam palec mam ewidentnie mokro i odczucie jakby szyjka była rozpulchniona, na zwenatrz sa widoczne delikatne upławy ale napewno nie przypominają tych z dni płodnych, są raczej mleczne. Wiem ze temperature nalezy sobie mierzyc co dziennie i tak bede robila, ale np dzis zmierzylam temperature pochwy i wyszlo 37,1. We wtorek mam wizyte u swojej Pani doktor, ale co myslicie, czy jest mozliwe ze zaszlam w ciaze?
    •  
      CommentAuthorkatka_81
    • CommentTimeFeb 17th 2012
     permalink
    kathi26, wszystko jest możliwe :) Ja stosując stosunek przerywany zaszłam w ciążę 2 lata temu (poroniłam niestety). Może test zrób...? Słyszałam o przypadkach, kiedy kobiety zachodziły w ciążę karmiąc piersią...
    --
    •  
      CommentAuthorkatka_81
    • CommentTimeFeb 17th 2012
     permalink
    a tu taka ciekawostka: "Większość kobiet jest przekonana, że karmienie piersią chroni je przed ciążą. Tak, ale pod jednym warunkiem: mama pierś podaje na każde żądanie dziecka przez całą dobę, również w nocy. W dodatku nie rzadziej, niż co 3-4 godziny.
    Ponadto przerwa nocna pomiędzy karmieniami nie może być dłuższa niż 6 godzin. Wtedy przysadka mózgowa produkuje wystarczające ilości prolaktyny, stymulującej wytwarzanie mleka. Hormon ten ma jednocześnie działanie antykoncepcyjne, ponieważ hamuje dojrzewanie komórki jajowej."
    --
    •  
      CommentAuthoranne76
    • CommentTimeFeb 17th 2012 zmieniony
     permalink
    kathi jak najbardziej możliwe... jeśli wstrzeliliście się w okres płodny...
    • CommentAuthordaga282
    • CommentTimeFeb 17th 2012
     permalink
    kathi26: na zwenatrz sa widoczne delikatne upławy
    Skoro masz upławy to powinnaś iść do lekarza, ponieważ to może być infekcja.
    •  
      CommentAuthorkatka_81
    • CommentTimeFeb 17th 2012
     permalink
    daga282: Kochana upławy są rzeczą naturalna u kobiet a już szczególnie w ciąży. Niepokoiłabym się, gdyby miały przykry zapach bądź nieciekawy kolor. Ja przy moich upławach w takim razie powinnam mieć mega infekcję :/ a jest wszystko w porządku - i są one właśnie mleczne, lepkie i nierozciągliwe.
    --
    • CommentAuthordaga282
    • CommentTimeFeb 17th 2012
     permalink
    katka_81: daga282: Kochana upławy są rzeczą naturalna u kobiet a już szczególnie w ciąży. Niepokoiłabym się, gdyby miały przykry zapach bądź nieciekawy kolor. Ja przy moich upławach w takim razie powinnam mieć mega infekcję :/ a jest wszystko w porządku - i są one właśnie mleczne, lepkie i nierozciągliwe.
    Nie masz upławów tylko śluz. Śluz z szyjki macicy a upławy to zupełnie co innego. Śluz jest normalnym "zdrowym" zjawiskiem, a upławy sygnalizują zwykle infekcje, która nieleczona może powodować wiele komplikacji.
    •  
      CommentAuthorPeppermill
    • CommentTimeFeb 17th 2012
     permalink
    I tu pytanie, choć zapewne dość dziecinne- jak rozpoznać upławy? Czy upławy z założenia muszą mieć dziwne zabarwienie i nieprzyjemny zapach?
    --
    •  
      CommentAuthorAmazonka
    • CommentTimeFeb 17th 2012
     permalink
    Upławy są inne niż normalny śluz.
    --
    •  
      CommentAuthorkatka_81
    • CommentTimeFeb 17th 2012
     permalink
    no kochane, to ja już nie wiem... ja mam upławy - bo ostatnio rozmawiałam o nich z moją panią ginekolog ale według niej są one normalne i nie sygnalizują nic złego... więc w ciąży ma się upławy - z tego wniosek - i wcale nie są niczym niepokojącym...?
    --
    •  
      CommentAuthorask28
    • CommentTimeFeb 18th 2012
     permalink
    Śluz tzn wydzielina pochwowa jest jak nabardziej prawidłowa, natomiast upławy to nieprawidłowa wydzielina z pochwy powodująca u kobiet znaczny dyskomfort, moga mieć różną postać np:serkowate itd.
    Ale jeśłi ginka mówi, że upławy są ok to jestem zdziwiona:shocked:
    -- ,
    •  
      CommentAuthorask28
    • CommentTimeFeb 18th 2012
     permalink
    W każdym razie prawidłowej wydzieliny pochwowej nie nazywa się upławami.
    -- ,
    •  
      CommentAuthorPeppermill
    • CommentTimeFeb 18th 2012
     permalink
    Ale wciąż nie napisałyście na podstawie czego zaliczyć wydzielinę do upławów.
    --
    •  
      CommentAuthorFiufiu
    • CommentTimeFeb 18th 2012
     permalink
    Peppermill, ale o czym mówisz? Upławy są brzydko pachnące, mogą powodować swędzenie, pieczenie itp. Wydzielina pochwowa i śluz nie.
    --
    • CommentAuthorjijk
    • CommentTimeFeb 19th 2012
     permalink
    Kochane, jestem tu nowa, przeszukałam wiele forów, ale wciąż mam wątpliwości! Może Wy mi pomożecie:)
    Ostatnią @ miałam dokładnie 4 tygodnie temu, cykle zwykle trwają około 25-28 dni.
    Staramy się z mężem o dzidziusia:) Przez ostatnie dni (około tydzień) bolało mnie podbrzusze (kłucie w jajnikach, przede wszystkim w prawym). Pojawiła się zgaga (ale to może od jedzenia?), dzisiaj rano zawroty głowy (ale spałam mało:]).
    Do tej pory nie miałam nigdy żadnych tego typu objawów przed @, nawet brzuch mnie nie bolał.
    Co najgorsze? wczoraj pojawiło się takie delikatne jasnobrązowe plamienie (widoczne na papierze), natomiast dzisiaj jest trochę ciemniejsze.
    Takiej "prawdziwej" @ na razie brak.
    Test zrobiłam w środę (26dc - nie mogłam się powstrzymać;)) i dzisiaj rano. Niestety oba wyszły negatywnie:(
    Czy to możliwe, że skoro test nie wykrywa odpowiednich składników w moczu, to mam go tak mało, że mogę stracić szybko ewentualną ciążę?
    Chyba nie wytrzymam do poniedziałku, żeby zrobić ewentualne teksty w laboratorium (ginekolog chyba jeszcze nie da rady nic potwierdzić?).
    Czy myślicie że są jeszcze jakieś szanse na maleństwo?
    •  
      CommentAuthorPeppermill
    • CommentTimeFeb 19th 2012
     permalink
    Fiufiu, właśnie o to pytałam:)
    I tu pytanie, choć zapewne dość dziecinne- jak rozpoznać upławy? Czy upławy z założenia muszą mieć dziwne zabarwienie i nieprzyjemny zapach?

    Ciągle słyszę albo czytam, że ktoś ma upławy, ale mam wrażenie, że tym określeniem dziewczyny nazywają każdy nadmiar wydzieliny, niezależnie od koloru, zapachu i konsystencji.
    --
    •  
      CommentAuthorYvonnka
    • CommentTimeFeb 19th 2012
     permalink
    jijkjeżeli robiłaś test w dniu spodziewanej miesiączki to raczej w ciąży nie jesteś. A objawy które podałaś równie dobrze zwiastują @, nie szkodzi że nigdy wcześniej takich nie miałaś. Plamie także może wystąpić nawet kilka dni przed @.
    •  
      CommentAuthorkatka_81
    • CommentTimeFeb 19th 2012
     permalink
    ja nie mam żadnego swędzenia ani nic podobnego. Przykrego zapachu też brak - cytologia dobra. Wydzielinę to a miałam przed ciążą, teraz jest tego więcej... może rzeczywiście to wydzielina... Nie wiem.
    --
    •  
      CommentAuthorFiufiu
    • CommentTimeFeb 20th 2012
     permalink
    Czyli wszystko rozbija się o nomenklaturę. Tak samo jak 30% ludzi z pokolenia moich rodziców pisze "w Windowsie", a nie w Wordzie.

    Upławy są be.
    Wydzielina jest cacy.
    --
    •  
      CommentAuthorPeppermill
    • CommentTimeFeb 20th 2012
     permalink
    Większość ludzi z pokolenia moich rodziców pisze na kartce, a nie w Wordzie, czy "windowsie".:wink:

    Moja wydzielina jest żółta, gęsta ale rozciągliwa jak bj, bez zapachu. Wcześniej jak miałam śluz płodny to zawsze był przezroczysty lub biały- stąd moje pytanie o upławy, bo nie wiem, czy to, co mam teraz w ciąży to norma, czy niekoniecznie.
    --
    •  
      CommentAuthorFiufiu
    • CommentTimeFeb 20th 2012
     permalink
    Myślę, że nie ma czegoś takiego, jak norma w ciąży, jeśli chodzi o śluz.
    --
    •  
      CommentAuthorkatka_81
    • CommentTimeFeb 20th 2012
     permalink
    Dziś,to ja mam wodospad w majtkach :/ Masakra jakas... u mnie może być to spowodowane polipkiem szyjki... być może to od tego :confused:
    --
  5.  permalink
    Witam, współżyłem z dziewczyną 19 lutego, ostatnią miesiączkę miała 25 Stycznia, krwawiła 8 dni... Był to jej pierwszy raz.. stosunek był przerywany ale niestety boje się, że zaszła w ciąże. Prawdopodobnie jutro tj. 22 ma być początek okresu, czy jest prawdopodobieństwo by zaszła w ciąże? Dzień po inicjacji miała brązowe plamienia i pieczenie, teraz tylko promienisty ból brzucha. Proszę o jakąś odpowiedź. Dzięki!
  6.  permalink
    I dodam, że ona była dziewicą, a ja to robiłem pierwszy raz... Może od ran spowodowanych stosunkiem, pierwszym.. i przerwaniem błony spóźnić się okres?.. Te plamienia ją zaniepokoiły.. ale przestała plamić. Czekamy na jutrzejszy dzień. Może dostanie okres. Prosiłbym o odp.
    •  
      CommentAuthorLexia
    • CommentTimeFeb 21st 2012
     permalink
    Jest. Jeśli chcesz wiedzieć dlaczego, to przejrzyj ten wątek.
    --
    •  
      CommentAuthorLexia
    • CommentTimeFeb 21st 2012
     permalink
    Niezalogowana: od ran spowodowanych stosunkiem, pierwszym.. i przerwaniem błony spóźnić się okres?.. Te plamienia ją zaniepokoiły.. ale przestała plamić.


    Ekhem... Nie wiem, jaki seks byście musieli uprawiać, żeby dziewczyna miała rany. Stwierdza się je przy gwaltach i są to otarcia raczej. A co ma przerwanie błony do okresu, który się NIE SPÓŹNIA póki co? ... :shocked: Plamienie przy pierwszym stosunku może wystąpić.
    --
  7.  permalink
    No.. To był nasz pierwszy raz.. Szczerze to nie mamy pojęcia. Wychodzi na to, że jutro ma być okres, nie było wytrysku... Tylko brak 'objawów' okresu u mojej partnerki. Dziś ją pobolewa promieniowo.. Nie ma już plamień, może 'rany' po błonie się goją? Podczas stosunku, nie było zbytnio krwi... Tylko taka 'dla zaznaczenia czystości'... Przerywaliśmy około 4 razy... Nie miałem wytrysku, dopiero jakeis 5 minut, jak dokończyła...
  8.  permalink
    No niby nic nie ma, ale jednak są zmartwienia.. bo to był spontan.. Bez prezerwatywy.. Ale to nie możliwe raczej by bez wytrysku do tego doszło.. co chwilę przerywałem a zbytnio długo tego nie robiliśmy. Ale są jakieś szanse? Plamić zaczęła dzień później... Pieczenie od razu po stosunku, w sumie nie czuła dużego bólu bo ona ćwiczy gimnastykę, ale po wyjęciu na penisie było coś białego, za białego na moją spermę.. czy to ta błona? : O
    •  
      CommentAuthorLexia
    • CommentTimeFeb 21st 2012 zmieniony
     permalink
    Rozumiem że pierwszy raz. Ale zanim będzie kolejny to poczytajcie trochę na ten temat żeby cokolwiek wiedzieć.
    1. Nie było wytrysku, ale np procesu kropelkowania już nie czujesz. Nie udowodniono, że preejakulat nie zawiera plemników. Stosunek przerywany nie gwarantuje braku ciąży.
    2. Brak objawów okresu nie świadczy, że nie przyjdzie. Cykl cyklowi nierówny. Równie dobrze moze jeszcze wgl nie jest na niego pora- owulacja mogła być później, może będzie krwawienie śródcykliczne- przeczytaj ten wątek.
    3. Błona nie zostawia ran.
    --
    •  
      CommentAuthorLexia
    • CommentTimeFeb 21st 2012
     permalink
    Co do niemożliwego- raczej nie byłabym pewna. Musicie poczekać. Jeśli stosunek miałby się skończyć ciążą to dziewczyna za 2-3 dni może zrobić test ciążowy. Innej odpowiedzi tutaj nie można wysnuć, ciąża mało prawdopodobna ale zawsze prawdopodobna.
    --
    •  
      CommentAuthorAniaBB
    • CommentTimeFeb 21st 2012
     permalink
    Bez wytrysku nie powinno dojść do ciąży, chociaż może się to zdarzyć (preejakulat).
    Pierwszy raz nie ma nic do rzeczy z szansą na ciążę.

    Proponuję korzystać z antykoncepcji, prezerwatywa ze środkiem plemnikobójczym jest moim zdaniem najbardziej racjonalna przy "burzy hormonów".
    -- serce przestało bić.
  9.  permalink
    Dzięki.. bo teraz to ja stałem się jej osobistym ginekologiem.. nie mamy nawet 18stki, ale ja bardzo się o nią troszczę i się martwię ... Więc wykluczamy. Z resztą dziwne, bo ona przed stosunkiem sama nalegała bym to zrobił... Kobietom się nie odmawia ; )... A jeszcze napiszcie, czy to co wydostało się z pochwy to moze być błoną? Bo to był sam początek.. próba wejścia głębiej, nie czuła bólu aż coś.. zabolało.. Wyjąłem i taka rzecz. Nie mój kolor spermy.. mam taką kremową a to było ewidentnie białe.. : /
  10.  permalink
    Plamienia po utracie dziewictwa mogą wystąpić. Cykl może się wydłużyć/skrócić z różnych przyczyn, może to być stres/dieta, a może pierwszy stosunek był dla niej delikatnym stresem i dlatego cykl się przedłuży (nawet nieświadomym stresem). Tak naprawdę tego się nie dowiesz, bo dziewczyna się nie obserwuje. A tak na marginesie skąd wiesz, że okres ma mieć jutro?
  11.  permalink
    ssylwiaa- wnioskuję tak, gdyż wypadało to z kalendarzyka.. 3 razy z rzędu trafiał w dzień datą i zawsze była do środa (dziwne)... Ale tak jak mówię, nie jestem niczego pewien i rzeczywiście ten stres, nawet nieświadomy może okres opóźnić.. Z reguły uwazalismy.. aż do niedzieli..
    •  
      CommentAuthorLexia
    • CommentTimeFeb 21st 2012
     permalink
    Zapomnij o kalendarzyku, w taki sposób to rodzicami zostaniecie przed 20stką. Co do kobiet i odmawiania- wiesz, dziecko to nie jest sprawa na "bo moja dziewczyna chciała". Trzeba się zabezpieczyć, tym bardziej że nie macie bladego pojęcia o tym, czy w tym czasie dziewczyna jest płodna czy nie.
    Oczywiście, ze stres może okres opóźnić, dlatego pisałam o teście. Nie martw sie, nie trzeba mieć 18 żeby go kupić w aptece:wink:.
    To białe to raczej nie błona.
    --
  12.  permalink
    Zamieszczam tutaj kalendarzyk.. nie wiem czy można mu wierzyć, ale sprawdza się ;)...

    http://img444.imageshack.us/img444/6377/przechwytywaniesj.png

    prosze o ewentualne wskazówki i przypuszczenia. Dzięki wielce. :)
    •  
      CommentAuthorLexia
    • CommentTimeFeb 21st 2012
     permalink
    Powtórzę. Wyrzuć kalendarzyk, bo w końcu przez niego wpadniecie. Zresztą, w necie pełno artykułów o jego (nie)skuteczności. To, że raz czy dwa akurat spasowało może być wyjątkiem, a cykle rzadko kiedy są książkowo regularne i zawsze może trafić się dłuższy/krótszy- wtedy dni płodne wypadną w zupełnie innym momencie.
    --
Chcesz dodać komentarz? Zarejestruj się lub zaloguj.
Nie chcesz rejestrować konta? Dyskutuj w kategoriach Pytanie / Odpowiedź i Dział dla początkujących.