Zarejestruj się

Aby dyskutować we wszystkich kategoriach, wymagana jest rejestracja.

 

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

    •  
      CommentAuthorOneKiss
    • CommentTimeFeb 27th 2012
     permalink
    peppermil padłam ze śmiechu!:bigsmile::bigsmile::bigsmile:
    w autobusie? w bibliotece?
    hihiihihihi :smile:
    oojejj, boskaaa jesteś :shamed::wink::smile:
    --
    •  
      CommentAuthorLexia
    • CommentTimeFeb 27th 2012
     permalink
    Kurde, to może ja już mam za soba kilkanaście ciąż? ;D Skoro miałoby dojśc do zapłodnienia po czymś takim to hoho, mogłabym normalnie żyć z becikowego :cool:
    --
  1.  permalink
    Heh... bez odpowiednich, optymalnych warunków plemniki żyją maksymalnie pół godziny. Odpowiednie warunki: patrz śluz przenikalny (płodny) o odpowiednim pH w pochwie, a nie brzuch :confused:
    • CommentAuthorGosia8510
    • CommentTimeFeb 27th 2012
     permalink
    a ja myślę, że ktoś to sie zgrywa i zarty robi i tyle:-) nie wierze by móc byc tak ciemnym
  2.  permalink
    Gosiu, nie wyobrażasz sobie, w co wierzą ludzie... uczennica liceum pod łóżko kładła siekierę, która rzekomo miała działanie antykoncepcyjne. Miałaby, gdyby jej użyła i ucięła amantowi co nieco, a tak wskaźnik Pearla okazał się za wysoki dla tej metody. Możesz się domyśleć, jak to się skończyło
    •  
      CommentAuthor_Fragile_
    • CommentTimeFeb 27th 2012
     permalink
    Fretka, przepraszam, ale zdycham w tej chwili ze śmiechu... Mąż też, ale dreszcz go przeszedł :D
    --
  3.  permalink
    AniaBB: Pewnie tego, że osoba otyła może chyba "nie zauważyć" brzucha, a szczupła raczej zauważy.

    he he, jak w szpitalu leżałam w 20tc to mialam wiekszy brzuch niz dziewczyna w 33tc... ona chudziutka wygladala jakby miala wzdecie co najwyzej, nie moglysmy na sali uwierzyc ze ona ciężarna
    •  
      CommentAuthormonist
    • CommentTimeFeb 27th 2012
     permalink
    To jeszcze ja dopiszę:-) Fantastycznie byłoby się zastanawiać nad ciążą po takich okolicznościach, wtedy byłoby bosko dla starających się:)
    Kochana Rafika, książka i zeszyt do rączki - uczysz się najpierw, a potem pieszczotki z chłopakiem!
    Wstyd, że taka duża dziewczynka i nie wie jak się robi dzieci;)
    Przy okazji, nie chcę Cię straszyć, bo ciąża to coś wspaniałego, ale pomyśl także o zagrożeniach chorobowych, a występują one także w spermie chłopaka.
    Pieszczoty oralne tez mogą spowodować takie zagrożenie chorobami i to jest wtedy problem.
    Pamiętaj, że nie każdy zasługuje na zaufanie.
    Dobrej nocy:bigsmile:
    •  
      CommentAuthorluczynka
    • CommentTimeFeb 28th 2012
     permalink
    monist: Wstyd, że taka duża dziewczynka

    Nieuprawnione domniemanie.
    --
  4.  permalink
    Nie można zajść w ciąże. Przecież miesiączka występuje właśnie dlatego, że jajeczko obumarło i spadł poziom progesteronu, co powoduje złuszczanie się endometrium! Dodam, ze owulacja wystepuje zawsze 14 dni przed miesiczka niezaleznie jaki dlugi jest cykl. Podstawy biologii sie klaniaja. Zapytaj swojego gina, a na pewno powie ci to samo!
    --
    •  
      CommentAuthor_Fragile_
    • CommentTimeFeb 29th 2012 zmieniony
     permalink
    Walerianka3: Dodam, ze owulacja wystepuje zawsze 14 dni przed miesiczka niezaleznie jaki dlugi jest cykl


    A to Ci :D Wyjątkowo interesujące :devil: Siedem dni na 28 i już ekspert :wink:
    --
  5.  permalink
    Walerianka3 Ja znam lekarkę (wprawdzie nie jest ginekologiem, a ordynatorem izby przyjęć), która twierdzi, że dwójkę dzieci podczas miesiączki spłodziła.
    --
    •  
      CommentAuthorkatka_81
    • CommentTimeFeb 29th 2012
     permalink
    a ja rozmawiałam z ginekologiem, który powiedział mi, że istnieje coś takiego jak dodatkowa owulacja i może ona wystąpić podczas miesiączki... Czytałam tez artykuł, gdzie było napisane, że badania francuskie wykazały, iż 10% kobiet ma dodatkową drugą owulację (może się ona pojawić podczas miesiączki). Ja się zainteresowałam tym tematem, kiedy były podejrzenia, że u mnie właśnie w miesiączkę doszło do zapłodnienia a mój lekarz mi wtedy sprzedał tę nowinkę o tej dodatkowej owulacji :)))
    --
    •  
      CommentAuthorAmazonka
    • CommentTimeFeb 29th 2012 zmieniony
     permalink
    Tak, były takie badania (Baerwalda), ale z nich nie wynikało, że takie zjawisko jak hipotetyczna dodatkowa owulacja istnieje. Wręcz przeciwnie, nigdy nie wystąpiło.
    Zainteresowałaś się tym tematem i co z tego wynikło? Dotarłaś do treści pracy itp.?
    --
    •  
      CommentAuthorkatka_81
    • CommentTimeFeb 29th 2012
     permalink
    Kochana, omawiałam ten temat z moim lekarzem i potwierdził. Ja byłam przykładem - bo seks uprawiałam w 2 dzień miesiączki i to był jedyny raz w okresie 2 miesięcy... A miesiączki regularne, co 28 dni. Niech sobie każdy dorobi swoją ideologię na ten temat...
    --
    •  
      CommentAuthorkatka_81
    • CommentTimeFeb 29th 2012
     permalink
    a tych 10% kobiet sobie z rękawa nie wytrzepałam - widocznie o innych badaniach mówimy.
    --
    •  
      CommentAuthorPeaberry
    • CommentTimeFeb 29th 2012 zmieniony
     permalink
    O proszę w tym wątku padło już kilka udowodnionych naukowo zjawisk a pojawiły się nowe.
    Katko, czy wiesz, że właśnie rozłożyłaś na łopatki całą ideę metod rozpoznawania płodności. :cry: Moje odkładanie stało się zajęciem ryzykownym, ale... nie ma ryzyka nie ma zabawy. :devil:
    Walerianka3 - jesteś moją bohaterką! Weź sobie do serca swoją radę i najlepiej udaj się na kurs biologii ponownie. A jeśli jesteś już po maturze to proponuję jednak zweryfikować sobie w głowie tę wiedzę, najlepiej przy pomocy sprawdzonego podręcznika do metod rozpoznawania płodności. Rozbawiły mnie Panie od samego rana... :rolling::tooth:
    -- Wszystko o kawie - najnowsze forum o kawie. Miejsce dla ludzi z pasją!
    •  
      CommentAuthorPeaberry
    • CommentTimeFeb 29th 2012
     permalink
    Acha! Dobrze by było, żeby lekarz, który wysnuwa takie teorie oparł się nie tylko na badaniach potwierdzających ją ale również potrafił wyjaśnić mechanizmy hormonalne, które sprawiają, ze dochodzi do takiego zjawiska jak druga owulacja w cyklu - zaznaczam w czasie dłuższym niż 24h od pierwszej. Jeśli Katko, potrafisz to wyjaśnić korzystając z mechanizmów ujemnego sprzężenia zwrotnego, które steruje osią podwzgórze - przysadka - przydatki to możemy to tutaj omówić.
    Pytanie, czy przy prawidłowym cyklu też znasz te mechanizmy?
    -- Wszystko o kawie - najnowsze forum o kawie. Miejsce dla ludzi z pasją!
    •  
      CommentAuthorkatka_81
    • CommentTimeFeb 29th 2012
     permalink
    Kochana, to było 2 lata temu i w 8tc straciłam tę ciążę. Poza tym, to ja byłam w takim szoku, że zaszłam, ze nawet za bardzo nie pamiętam, co On mi tam mówił... dlatego też później starałam się doczytać co nieco... To była nieplanowana dzidzia... a ja później śmiałam się, że to było cudowne poczęcie :) Niestety szczęście nie trwało długo...
    --
    •  
      CommentAuthorPeaberry
    • CommentTimeFeb 29th 2012
     permalink
    Pytanie, czy to krwawienie, które miałaś było miesiączką poprzedzoną przynajmniej trzydniową zwyżką temperatury? Jeśli nie, to to nie była miesiączka tylko krwawienie śródcykliczne. Temat przerabiany wielokrotnie.
    -- Wszystko o kawie - najnowsze forum o kawie. Miejsce dla ludzi z pasją!
    •  
      CommentAuthorkatka_81
    • CommentTimeFeb 29th 2012
     permalink
    nie wiem Kochana, miesiączki przychodziły jak w zegarku, co 28dni... ta też przyszła 28dc...
    --
    •  
      CommentAuthorAmazonka
    • CommentTimeFeb 29th 2012
     permalink
    Srodcyzkliczne moze wygladac jak okres.
    --
    •  
      CommentAuthorkatka_81
    • CommentTimeFeb 29th 2012
     permalink
    Możliwe, całkiem możliwe....
    --
    •  
      CommentAuthorPeaberry
    • CommentTimeFeb 29th 2012
     permalink
    Jeśli nie wiesz to nie szerz teorii, których nie możesz podeprzeć wykresem.
    -- Wszystko o kawie - najnowsze forum o kawie. Miejsce dla ludzi z pasją!
    •  
      CommentAuthorkatka_81
    • CommentTimeFeb 29th 2012 zmieniony
     permalink
    czy jeśli się coś przeżyło, to dopóki się tego mocno nie podeprze czymś konkretnym, to nie można się tym dzielić??? Pierwsze słyszę Irlandia... A teorii sama nie wysnułam, czytałam o tym artykuł, więc wyluzuj Kochana. Czyżby zły dzień? Temat brzmi, jak brzmi... więc biorąc pod uwagę moje regularne cykle przez lata, można stwierdzić, że była to menstruacja. I tyle mam Tobie do powiedzenia.
    --
    •  
      CommentAuthorkatka_81
    • CommentTimeFeb 29th 2012
     permalink
    Katko, czy wiesz, że właśnie rozłożyłaś na łopatki całą ideę metod rozpoznawania płodności. :cry: Moje odkładanie stało się zajęciem ryzykownym, ale... nie ma ryzyka nie ma zabawy. :devil:"
    Rozumiem, że stąd ten Twój jad Kochana.
    --
    •  
      CommentAuthorAmazonka
    • CommentTimeFeb 29th 2012
     permalink
    Artykulow na ten temat bylo, ale szerzacych zamet. Warto to rozpowszechniac?
    --
    •  
      CommentAuthorkatka_81
    • CommentTimeFeb 29th 2012
     permalink
    słuchajcie, ten wątek chyba po to jest, by się dzielić doświadczeniami, czyż nie? Nie jestem ekspertem, gdybym była, pewnie bym na tym forum nie siedziała. Wiem tyle, ile wiem. Dla mnie słowa lekarza, który mnie prowadził wiele znaczą a co Wy na ten temat myślicie... generalnie mam to gdzieś! Czy Wam się to podoba, czy nie.
    --
    •  
      CommentAuthorPeaberry
    • CommentTimeFeb 29th 2012
     permalink
    Po pierwsze - "kochana" to określenie, które zdecydowanie zwiększa ilość jadu w moich wypowiedziach, więc jeśli masz ochotę to ryzykuj dalej.
    Po drugie - z mojego punktu widzenia, to nawet lepiej, że ekspertem nie jesteś, bo z całym szacunkiem - marny byłby z Ciebie autorytet opierający się li tylko na własnym doświadczeniu a nie na wynikach wieloletnich badań naukowych.
    Po trzecie - szacunek dla współdyskutantek nakazuje, by powstrzymać komentarze dotyczące tego, gdzie trafiają ich argumenty. Skoro Ty go nie masz to ja Ci zaprezentuję, jak powinien wyglądać i powstrzymam się z opisywaniem tego, gdzie zawędrowała w mojej wyobraźni aktualnie Twoja skromna osoba... :)
    Po czwarte - z mojej strony EOT i peryskop w dół.
    -- Wszystko o kawie - najnowsze forum o kawie. Miejsce dla ludzi z pasją!
    •  
      CommentAuthorkatka_81
    • CommentTimeFeb 29th 2012
     permalink
    uśmiecham się Irlandia, pomimo wszystko :)
    --
    •  
      CommentAuthorsushka
    • CommentTimeFeb 29th 2012
     permalink
    Mam nadzieję, Katko, że zagłębisz się w temat dokładniej, poczytasz troszkę mądrych pozycji nt. cyklu kobiety, poobserwujesz swój organizm i wtedy znów się uśmiechniesz- tym razem do samej siebie...
    --
  6.  permalink
    Okres dalej się spóźnia... test wyszedł negatywny, po 7 dniach. Robić kolejny? Co może być tego przyczyną po pierwszym razie?
    •  
      CommentAuthorPeppermill
    • CommentTimeFeb 29th 2012
     permalink
    A dawno powinien być okres?
    --
  7.  permalink
    No z obliczeń wychodzi, że 22 lub 25...
    •  
      CommentAuthorFiufiu
    • CommentTimeFeb 29th 2012
     permalink
    A jak wysoka jest PTC (podstawowa temperatura ciała)? Zakładam, że będąc tu tak długo próbujecie przy okazji obserwacji.
    --
    •  
      CommentAuthorPeppermill
    • CommentTimeFeb 29th 2012
     permalink
    To test robiliście po 7 dniach od czego? Od stosunku?
    --
  8.  permalink
    Tak, od stosunku. Potem był 2 raz z prezerwatywą w niedziele. Nie pękła ani nic...
    •  
      CommentAuthorFiufiu
    • CommentTimeFeb 29th 2012
     permalink
    7 dni po to za wcześnie na test. Jeszcze tydzień.
    --
    •  
      CommentAuthorPeppermill
    • CommentTimeFeb 29th 2012
     permalink
    No to ja bym powtórzyła test, bo 7 dni po stosunku to on raczej nie miał prawa wyjść- za wcześnie.
    --
  9.  permalink
    Tak, tylko że ona odczuwa cały czas bóle brzucha i mówi 'że czuje okres'... No powtórzymy.. Później jak wyjdzie nie daj Boże pozytyw, będziemy się martwić. Test robiony w niedzielę, kiedy 2gi raz zrobić? Piątek?
    •  
      CommentAuthorPeppermill
    • CommentTimeFeb 29th 2012
     permalink
    Powiem wam szczerze dziewczęta, że czasami w ogóle nie łapię waszego "czepiania" się jakiejś osoby i jej wypowiedzi. Katka napisała, że miała jeden jedyny stosunek w 2 dniu @ po którym okazało się, że jest w ciąży. Lekarz powiedział jej o możliwej drugiej owulacji itd....Dziewczyna przytoczyła fakty ze swojego życia i tyle. Skoro tak doskonale znacie mechanizmy ujemnego sprzężenia zwrotnego, czujecie się ekspertami w dziedzinie biologii rozrodu- dlaczego nie napiszecie, jak to się stało, że Katka zaszła w ciążę, tylko krytykujecie to, co napisała. Poza domniemanym krwawieniem śródcyklicznym (wątpliwym w 28dc, przy 28 dniowych cyklach) żadna z was nie wysunęła hipotezy, pomysłu, wyjaśnienia dla tego, co się stało...
    --
    •  
      CommentAuthorLexia
    • CommentTimeFeb 29th 2012
     permalink
    peppermill czemu watpliwym? Calkiem normalne jak dla mnie ze srodcykliczne wypadlo w terminie miesiaczki. Cykl mogl po prostu trwac 56 dni, bywaja takie przypadki.
    Mnie osobiscie nie dziwi zajscie w ciaze podczas 'miesiaczki'. Mam przyklad w cioci, ktora zaszla w ciaze dwa dni przed 'okresem'... I tutaj katka ma racje. Ale wyglaszanie rzekomych teorii o dwoch owulacjach, niepopartych sensownymi badaniami i niewiedza na temat NPR sprawia, ze nie dziwie sie reakcji reszty dziewczyn.
    --
    •  
      CommentAuthorLexia
    • CommentTimeFeb 29th 2012
     permalink
    Poczekajcie jeszcze, 2 tygodnie od stosunku to minimalne minimum. Test zwyczajnie moze nie wyjsc.
    --
  10.  permalink
    ale nie wyszedł błędny tlyko negatywny... Może się spóźnia. Mówi moja 'bo normalnie co chwile boli mnie na dole brzuch..jakby okres chcial..a nie mógł.' Normalne to?...
    •  
      CommentAuthorLexia
    • CommentTimeFeb 29th 2012
     permalink
    Moze ze stresu. A mi nie chodzilo o bledny wynik tylko zaden test Ci nie pokaze ciazy po tygodniu od stosunku, czy ciaza jest czy jej nie ma. Po prostu zarodek nawet nie musi byc wtedy zagniezdzony, a co za tym idzie nie produkuje hormonu gonadotropiny kosmowkowej wykrywanego przez sikance albo testy z krwi. Czasem test nawet po 14 dniach od stosunku nie wyjdzie.
    --
  11.  permalink
    kolejny test-negatyw. Czekamy na ten okres. Na pewno to stres... cholerny dół miała dzień temu, a już miała okres za pasem. Ogromny ból brzucha. Stres robi swoje.
    •  
      CommentAuthorLexia
    • CommentTimeFeb 29th 2012
     permalink
    Rozumiem, że stres, ale minęło 10 dni od stosunku... Na prawdę, test nie wyjdzie jeszcze raczej. W sensie, że nie pokaże prawdy.
    John, nic już teraz poza czekaniem nie można zrobić. Poza uspokojeniem się w jakiś sposób.
    --
  12.  permalink
    właśnie nie mamy pojęcia. Wiara teraz jest najwazniejsza. Ew. Torbiel jajnika ale ja nie wiem ; <
    •  
      CommentAuthorFiufiu
    • CommentTimeFeb 29th 2012
     permalink
    Normalna lutealna trwa 12-16 dni. Nie musi być od razu torbieli.
    --
    •  
      CommentAuthorask28
    • CommentTimeFeb 29th 2012
     permalink
    Dodam, ze owulacja wystepuje zawsze 14 dni przed miesiczka niezaleznie jaki dlugi jest cykl. Podstawy biologii sie klaniaja. Zapytaj swojego gina, a na pewno powie ci to samo!
    Tak jak to, że większość ginów uważa, że owu to wogóle jest w 14 dc.
    Co za bzdury:shocked:
    -- ,
Chcesz dodać komentarz? Zarejestruj się lub zaloguj.
Nie chcesz rejestrować konta? Dyskutuj w kategoriach Pytanie / Odpowiedź i Dział dla początkujących.