Zarejestruj się

Aby dyskutować we wszystkich kategoriach, wymagana jest rejestracja.

 

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

  1.  permalink
    Na teście było napisane, że 'Po 7 dniach uzyskać można wiarygodny wynik testu, z dokładnością do 99,8%'... A stosunek był tydzień temu w niedzielę. W tę niedzielę co była negatyw i w dzisiejszą środę też negatyw. Tym samym testem. Także... Okres się spóźnia z innego powodu. Ale jakiego? ;'/
    •  
      CommentAuthorFiufiu
    • CommentTimeFeb 29th 2012 zmieniony
     permalink
    Np. z powodu stresu, to normalne. Zaraz Ci zlinkuję artykuł, który tłumaczy tę zależność.
    Wybacz, nie mogę tego w tym momencie znaleźć, ale uwierz, tak jest. Zacznijcie razem zabawę w obserwację, stresu mniej i fajnie wiedzieć coś o własnym ciele.
    --
  2.  permalink
    Spoko, nie ma sprawy. Na razie czekamy na okres.. Przypomnę tylko.. Ciąża bez wytrysku, ze stosunkiem przerywanym? Phi.. nie-mo-żli-we.. Zastanawia mnie dalej ten okres, który spóźnia się jak pociąg PKP... Poczekamy do przyszłego tygodnia i się pobawimy w 'martwienie'.
  3.  permalink
    U mnie w monitorowanych cyklach owulacja wystepowala zazwyczaj 12dni przed @,a czasami 13 lub 10 :)
    --
    •  
      CommentAuthor_Fragile_
    • CommentTimeMar 1st 2012
     permalink
    A może występować i 6 dni przed @ i 18 dni przed @... Jak idę do lekarza, który mi gada takie bzdury to jest to pierwsza i ostatnia wizyta.
    --
  4.  permalink
    Mam 30 dniowe cykle .. W 12 i 20 dc były <3, a 21 dc miałam jeszcze sluz przezroczysty, czy mogłam zajść?
    -- , ,
    •  
      CommentAuthorkarakal
    • CommentTimeMar 1st 2012
     permalink
    Zajść? Ale dokąd?
    •  
      CommentAuthorFiufiu
    • CommentTimeMar 1st 2012
     permalink
    Crayzollka, oczywiście, że mogłaś zajść w ciążę, nie wiesz, kiedy masz owulację. Ale na test musisz jeszcze poczekać. Nie widzę Twojego wykresu, już po skoku?
    --
  5.  permalink
    Tak..Ostatni okres 25 stycznia... później stosunek 19 lutego... I brak miesiączki do dziś.. Nie było wytrysku... Brzuch ją pobolewa codziennie, mówi że ma 'jakieś skurcze jak przy okresie'... 2 testy negatywne.. Może po 1 razie bez prezerwatywy dostała jakiegoś wirusa? Jakieś uczulenie? Stres? Cholera... Nie wiemy o czym myśleć. Powiedzielismy sobie, ze do przyszlego tygodnia czekamy i robimy ponownie test.
  6.  permalink
    to może ja nie jestem w ciąży, bo moja fl nigdy nie miała 14 dni :((
    A ten brzuch to wzdęcie :D
    --
    •  
      CommentAuthorkatka_81
    • CommentTimeMar 2nd 2012 zmieniony
     permalink
    moja fl po ostatnim poronieniu też nie miała 14 dni... :) Mi brzusio też coś się ostatnio zaokrąglił nieco - maria, puśćmy bąka porządnie, może przejdzie ;) ;) ;)
    --
  7.  permalink
    To byłby mega bąk :D
    --
    •  
      CommentAuthorkatka_81
    • CommentTimeMar 2nd 2012 zmieniony
     permalink
    :bigsmile:
    i tym miłym akcentem... ;)
    --
    •  
      CommentAuthorjaca_randa
    • CommentTimeMar 2nd 2012
     permalink
    John, niezależnie od całego dramatyzmu tej sytuacji, podoba mi się Twoje podejście zarówno do dziewczyny, jak i potencjalnej ciąży (w którą osobiście wątpię). "Pobawimy się w 'martwienie'" - podbiłeś mi serducho tym hasłem :D.
    Dostałeś tu już tyle rad, że ja kolejnej nie dorzucę, poza trzymaniem za Was kciuków. Myślę, że jak dziewczyna dostanie wreszcie okres, to chyba oszalejecie z rozluźnienia :). Pewnie, że stres potrafi dać się we znaki, czasem może i z pół roku miesiączkowanie wstrzymać, zwłaszcza u tak młodej kobiety. Ale bądźmy dobrej myśli. Daj znać, jak się sprawy potoczyły.
    -- Szczęście jest decyzją, którą podejmujemy każdego dnia.
  8.  permalink
    A dziś mnie coś zaniepokoiło... Miała dziś imieniny, i kupiłem 1 piwo jej by to uczcic, no i zrobiła 2-5 łyków.. Po czym nie mogła się pozbierać, jakby wypiła więcej. Chciało jej się po tym wymiotować.. Czy to coś normalnego? Nagle przestała 'przyswajać' alkohol..
    •  
      CommentAuthorjaca_randa
    • CommentTimeMar 3rd 2012
     permalink
    No stres, nadal stres. Byle do miesiączki...
    -- Szczęście jest decyzją, którą podejmujemy każdego dnia.
  9.  permalink
    Jeszcze mi się zwierza, że cały czas ją boli brzuch jak na miesiączkę.. Czy to jakieś 'objawy'? Bo wątpie czy ciąża, bo 2 razy test negatywny..
    • CommentAuthorjaweza
    • CommentTimeMar 4th 2012
     permalink
    Witam serdecznie
    Właściwie to nie wiem jak zacząć... Może od początku.
    Wczoraj kochaliśmy się z mężem. Stosujemy NPR i chciałabym się was poradzić, czy mogło dojść do poczęcia:

    - Był to 15. dzień cyklu,
    - skok temperatury miał miejsce 13. dnia (dwa dni wcześniej)
    - Śluz płodny pojawił się w tym cyklu tylko dwukrotnie, 10. i 14. dnia. W dzień współżycia śluz był już biały i gęsty.
    - kłucie jajnika zaczęło się wieczorem 13. dnia i trwało do południa dnia 14. z lewej strony

    Powyższe dane sugerują poczęcie, ale jest jeszcze jeden czynnik - test LH.
    Test LH robiłam codziennie od 11. dnia, dopiero 14. dnia był pozytywny.
    Teraz jest to kwestia godzin. o 7:00 rano dnia 14. test był pozytywny, współżyliśmy następnego dnia o godzinie 22:00, czyli dokładnie 39 godzin później. Po współżyciu zrobiłam jeszcze raz test LH i wyszedł negatywny. Tak więc teraz jest to już tylko kwestia godzin. Literatura podaje, że kom. jajowa jest zdolna do zapłodnienia od 24 - 36 godzin, co by oznaczało brak poczęcia, jednak zapas 3 godzinny jest dosyć mały. No i w zasadzie nie wiadomo dokładnie, o której komórka wyszła.

    I tutaj rodzą się pytania:
    - zakładając, że w tym cyklu jajeczko się uwolniło, o której najpóźniej mogło to zrobić?
    - czy hormon LH pojawia się w trakcie owulacji, czy przed owulacją?
    - czy plemniki męża mogły przeżyć pomimo gęstego, białego śluzu?
    - skoro kłucie w jajniku trwało już od wieczora dnia 13., to może wtedy zaczęła się owulacja i jednak nie doszło do poczęcia?

    Zapewne dowiem się dopiero za jakiś czas, czy dzidzia już jest, czy jeszcze nie, ale chciałabym spytać Was co na ten temat myślicie :)

    Popatrzcie na mój wykres, wklepałam go do sieci. Jestem nowa i jeszcze nie bardzo się łąpię w tym portalu, mam nadzieję, że dobrze to zrobiłam.
    Pozdrawiam :)
    •  
      CommentAuthorPeppermill
    • CommentTimeMar 4th 2012
     permalink
    I tutaj rodzą się pytania:
    - zakładając, że w tym cyklu jajeczko się uwolniło, o której najpóźniej mogło to zrobić? ( chyba nie sądzisz, że ktoś poda ci godzinę?:wink:)
    - czy hormon LH pojawia się w trakcie owulacji, czy przed owulacją? (pik LH następuje przed owulacją, a potem poziom spada)
    - czy plemniki męża mogły przeżyć pomimo gęstego, białego śluzu? ( watpliwe- taki śluz nie sprzyja ich wędrówce)
    - skoro kłucie w jajniku trwało już od wieczora dnia 13., to może wtedy zaczęła się owulacja i jednak nie doszło do poczęcia?
    (może)
    --
    •  
      CommentAuthorAniaBB
    • CommentTimeMar 4th 2012
     permalink
    Nawet jeśli warunki są optymalne, to nie ma żadnej gwarancji, że ciąża powstanie. Nie gdybaj i nie wnikaj. Możliwość poczęcia jest, ale analizowanie o której była owulacja nie pomoże w niczym.
    -- serce przestało bić.
  10.  permalink
    Boli ją już tak od tygodnia.. to jest niepokojące... Ale cholera-2 testy z rzędu negatywne? Jeśli nie dostanie w tym tyg. okresu, to robimy kolejny, ale ona już się boi o tę ciąże.. i właściwie to nei wiemy co zrobić w jej przypadku.
    •  
      CommentAuthorigisowa
    • CommentTimeMar 4th 2012 zmieniony
     permalink
    Testy robisz za wcześnie, opis, że można robić po 7 dniach od zapłodnienia, naprawdę tyczy się 7 dni od zagnieżdżenia, a ono następuje najwcześniej ponoć 6 dni po stosunku=14 dni od stosunku, czasem wychodzi parę dni wcześniej.
    Testy negatywne są wówczas jak najbardziej OK. Warto sprawdzić za kolejne parę dni.
    --
    •  
      CommentAuthorjaca_randa
    • CommentTimeMar 4th 2012
     permalink
    Poczekajcie jeszcze i zróbcie test. Jeśli jakimś cudem wyjdzie dodatni - to będziecie musieli przełknąć tę żabę. Przede wszystkim musicie pogadać z rodzicami, bo z punktu widzenia prawnego, jesteście jeszcze dziećmi. Ale sądzę, że dziewczyna dostanie okres, po prostu bardzo to wszystko przeżywa.
    -- Szczęście jest decyzją, którą podejmujemy każdego dnia.
  11.  permalink
    Bo ona plamiła dzień po stosunku na brązowo i nie wiem z czego to mogło być. Później tydzień temu po teście zrobilismy to drugi raz, tym razem z prezerwatywą, nie pękła ani nic.. Więc martwienie to jedyna rzecz jaką mogę zrobić. Ona nie pójdzie do ginekologa, bo się boi..
    •  
      CommentAuthorjaca_randa
    • CommentTimeMar 4th 2012
     permalink
    W zasadzie nie ma po co iść do ginekologa teraz. Ale w ogóle to iść powinna - i nie ma się czego bać - tam uzyska tylko spokój, bo jeśli coś się dzieje, to będzie leczona. Ale póki co niech jakoś opanuje ten stres, bo oboje się wykończycie. Na martwienie się macie jeszcze całe życie. Teraz się uspokójcie, to okres szybciej przyjdzie.
    Plamienie miała z powodu otarć. Na pewno nie ma to żadnego związku z potencjalną ciążą (która jest baaaardzo wątpliwa, ale rozumiem ten stres, też tak schizowałam na początku współżycia).
    -- Szczęście jest decyzją, którą podejmujemy każdego dnia.
  12.  permalink
    Nawet monitoring USG chyba nie odpowie na pytanie o której godzinie nastąpiła owulacja... Chyba, że monitoring jest co godzina i lekarz widzi: 11:00 pęcherzyk jest cały, 12:00 pęcherzyk jest pęknięty
    • CommentAuthorjaweza
    • CommentTimeMar 4th 2012
     permalink
    a kiedy mogę najwcześniej się dowiedzieć, dopiero po dwóch tygodniach? Test z krwi będzie lepszy niż ten z moczu, prawda? A może na USG będzie wcześniej widać? :)

    Myślałam, że może są dostępne takie informacje ile godzin od podwyższonego poziomu hormonu LH może pęknąć pęcherzyk Graffa
    •  
      CommentAuthorigisowa
    • CommentTimeMar 4th 2012 zmieniony
     permalink
    Info najszybciej wg kolejności: test z krwi (już od około 10dfl)- test z moczu (najpewniej w dniu spodziewanej miesiączki)- usg (pęcherzyk widać około tydzień po spodziewanej miesiączce, serducho za kolejne 2 tyg), powodzenia:)
    --
    •  
      CommentAuthorcarottka
    • CommentTimeMar 4th 2012
     permalink
    A może na USG będzie wcześniej widać?


    Na USG będzie widać cokolwiek dużo dużo później niż jakbyś zrobiła betę lub test.
    --
  13.  permalink
    Na USG ciąża w początkowym stadium jest nie do odróżnienia od torbieli
    •  
      CommentAuthormooniia
    • CommentTimeMar 4th 2012
     permalink
    Fretka_Flynn: Na USG ciąża w początkowym stadium jest nie do odróżnienia od torbieli

    mogłabys to rozwinac? :shocked:
    -- mama piątki :)
  14.  permalink
    Poniżej 5-6 tc widać, jeśli już, malutki pęcherzyk. Wiele kobiet takie badanie wprowadziło w błąd, pomimo pozytywnego testu ciążowego lekarze widzieli "torbiel". Taka diagnoza wprowadza zamęt, dlatego zdroworozsądkowo myślący lekarze odradzają wczesne USG. Oczywiście, pomiędzy 7 a 12 tc jest takie USG zalecane, najlepiej określa wiek dziecka i pozwala wyłapać niektóre wady rozwojowe. Ważnym kryterium jest też czułość sprzętu ultrasonograficznego
    •  
      CommentAuthormooniia
    • CommentTimeMar 4th 2012
     permalink
    Fretka_Flynn: lekarze widzieli "torbiel".

    ale moze Ci lekarze widzieli torbiel na jajniku co sie zdarza bo przyznam sie ze pierwszy raz słysze aby lekarz widzacy pecherzyk w macicy po potwierdzonym tescie ciazowym nazwał go torbiela - choc torbiel czyli cysta to twór łacznotkankowy wypełniony płynem wiec w sumie jakby sie uprzec ;)
    -- mama piątki :)
    •  
      CommentAuthorluczynka
    • CommentTimeMar 4th 2012
     permalink
    jaca_randa: Ona nie pójdzie do ginekologa, bo się boi..

    Ale współżyć to się nie bała?
    Z trzepaka ją ściągnąłeś do łóżka czy co?
    --
    •  
      CommentAuthorAniaBB
    • CommentTimeMar 5th 2012
     permalink
    Pierwszy raz słyszę o torbieli w endometrium macicy, zawsze lokalizowałam ją na jajniku - tu też mylnie bywa opisywany pęcherzyk Graafa jako torbiel, ja tak miałam w okolicy przed owulacją, co mnie wtedy nieźle zdenerwowało.

    W tak wczesnym etapie jak 12-13 dpo ginekolog szukał śladu zmiany "zapalnej", bo w miejscu implantacji robi się odczyn zapalny i nieraz da się zauważyć. Jajo płodowe widać po terminie @, a zarodek nawet 2-3 tygodnie po terminie.

    Jak wyżej - beta z krwi w 10dpo.
    -- serce przestało bić.
    • CommentAuthorstasia12a
    • CommentTimeMar 5th 2012
     permalink
    witam brałam tabletki przestalam po roku czasu i dostalam na wywolanie okresu luteine przez 5 dni doustnie i poty czasie dosstalam obfity okres ktory trwal 6 dni i czy po takim czyms nie jestem w ciazy?
    •  
      CommentAuthorkaty222
    • CommentTimeMar 5th 2012
     permalink
    moim zdaniem jesteś, w bliźniaczej. Radzę udać się do lekarza, ale może nie ginekologa ...
    -- mama dwóch łobuziaków :)
    •  
      CommentAuthorAniaBB
    • CommentTimeMar 5th 2012
     permalink
    Skąd mamy to wiedzieć?
    Jeśli masz podstawy do takiej obawy, to proponuję test ciążowy. Nawet przed pierwszą miesiączką po odstawieniu (nie licząc krwawienia z odstawienia w ciągu kilku dni od ostatniej tabletki) można zajść w ciążę.
    -- serce przestało bić.
    • CommentAuthorstasia12a
    • CommentTimeMar 5th 2012
     permalink
    bylam u ginekologa przed okresm bo go nie mialam zrobil badania i powiedzial ze wszytsko ok zapisal ta luteine i dostalam okres ale czy napewno nie ejstem prosze o pomoc nie mam zadnych objawow ciazy jak narazie
  15.  permalink
    Hej mam pytanie...
    Uwazam ze jestem w ciazy mialam miesiaczke jeden dzien byla normalna drugi prawie wcale sie nie lalo 3 dzien cos brazowego ze mnie zciekalo delikatnie czwarty dzien z samego rana ok 7 wymiotowalam i przez caly dzien mnie meczy nie wiem czy mam po co nawet robic test ciazowy prosze pomóżcie mi ..Poradzcie mi powiedzcie czy moge byc w ciazy czy nie... Z góry dziękuje...:)
  16.  permalink
    Powiemy Ci: nie wiemy. I wiele już uważało, że jest, a nie było. Była i taka, co ją dwa dni po stosunku dziecko w brzuch kopało. Różne rzeczy się dzieją na tym świecie, ale testów i lekarza nic nie zastąpi (no, może wykres wcześniej powie, czy ciąża jest, ale tak czy siak to żadne forum się temu nie równa).
    •  
      CommentAuthorLa_Liszka
    • CommentTimeMar 5th 2012
     permalink
    podejmij wyzwanie Rexony i ZRÓB TEST
    -- „Milcz - wydarła ze spienionych warg hrabina - jeśli nie chcesz, bym wyszła wobec ciebie ze złoconych ram mego dobrego wychowania! ”
  17.  permalink
    :clap: bo Oooo to za mało :tooth:
    •  
      CommentAuthorluczynka
    • CommentTimeMar 5th 2012
     permalink
    Licho :whorship:
    --
    •  
      CommentAuthorLa_Liszka
    • CommentTimeMar 5th 2012 zmieniony
     permalink
    jak tylko usłyszałam tę reklamę, czekałam na sposobność :wink:
    -- „Milcz - wydarła ze spienionych warg hrabina - jeśli nie chcesz, bym wyszła wobec ciebie ze złoconych ram mego dobrego wychowania! ”
    • CommentAuthorNiezalogowana (mirabelcia)
    • CommentTimeMar 6th 2012
     permalink
    Pomocy!!!
    21 lutego mialam okres, 1 marca wieczorem kochalam sie z moim mezem (totalnie zapomnialam ze chyba byl to pierwszy dzien moich dni plodnych) a w niedziele rano zaczela sie owulacja - jaka jest pewnosc ze jestem w ciazy?! Czy mozna to juz teraz jakos sprawdzic?
    Jestem strasznie poddenerwowana - bardzo chcemy z mezem dzieci, tylko chcielismy jeszcze troszke odczekac. Napewno bedziemy sie strasznie cieszyc z tego powodu ale ta niepewnosc wprowadza mnie w szal.....
    •  
      CommentAuthorbonim
    • CommentTimeMar 6th 2012
     permalink
    naj wczesniej czulym testem 11 dpo
  18.  permalink
    skąd wiesz kiedy miałas owulację..?
    -- [url=http://www.suwaczki.com/][img]
    •  
      CommentAuthoranulka838
    • CommentTimeMar 6th 2012
     permalink
    wiesz cięzko powiedzieć jest za wczesnie na test a jakie masz cykle?Ja po odstawieniu tabletek mam nieregularne dlatego kupiłam testy owulacyjne,polecam.Nie denerwuj się bo to może pogorszyć sytuacje i @ może sie spóźnić ze stresu.Jeśli miałaś dni płodne i było współżycie to na bank jesteś,poczekaj jeszcze kilka dni i zrób test,będę czekać na wyniki.Pozdrawiam:rolling:
    •  
      CommentAuthorLa_Liszka
    • CommentTimeMar 6th 2012
     permalink
    anulka838: Jeśli miałaś dni płodne i było współżycie to na bank jesteś

    ???????????????????????????????? tia...
    -- „Milcz - wydarła ze spienionych warg hrabina - jeśli nie chcesz, bym wyszła wobec ciebie ze złoconych ram mego dobrego wychowania! ”
Chcesz dodać komentarz? Zarejestruj się lub zaloguj.
Nie chcesz rejestrować konta? Dyskutuj w kategoriach Pytanie / Odpowiedź i Dział dla początkujących.