Zarejestruj się

Aby dyskutować we wszystkich kategoriach, wymagana jest rejestracja.

 

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

    •  
      CommentAuthorbrombap
    • CommentTimeMay 10th 2014
     permalink
    Dziewczyny, zapytam tu - Marta dziś mi się mocno przewróciła i uderzyła głową w mur- rana na czole, pionowa, do czaszki, szyta w szpitalu. Wiadomo, że teraz musi się zagoić, ale czy znacie jakieś sposoby, które potem pomogą uniknąć blizny? Centralnie, kilka centymetrów, na środku czoła...
    To było straszne, gdy widziałam, jak jej główka uderza... Na szczęście rtg nic nie wykazało, obserwujemy...Jest mi teraz tak niedobrze, że nie mogę sobie poradzić...
    --
    •  
      CommentAuthorKarolyn
    • CommentTimeMay 10th 2014 zmieniony
     permalink
    Brombap bardzo współczuje:(
    Sa różne środki na blizny(może którąs z dziewczyn miała z jakimś do czynienia to poleci), ważne jest abyś smarowała zaraz po wygojeniu. Czym świeższa blizna tym łatwiejsza do usunięcia.
    Ja kiedyś miałam przygodę z cepanem, ale jest to słaby środek choć na raczej na pewno można go stosować na dziecku. Cytryna rozjaśnia przebarwienia, więc można też smarować taką zagojoną już rankę sokiem z niej. Najlepiej też oczywiście zapytać lekarza, który środek może być stosowany na 4 letnim dziecku.

    A tu coś z domowych sposobów.
    klik
    -- Syn 1 ~ 2012 & Syn 2 ~ 2017
    •  
      CommentAuthorAlly1381
    • CommentTimeMay 10th 2014
     permalink
    Ja polecam żel dermatix, to żel silikonowy. Jest świetny na blizny, sama stosowałam.
    --
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeMay 10th 2014
     permalink
    Bromba usciskaj malutka. Biedna pewnie sie nieziemsko wystraszyla. Oby ladnie sie goilo.
    A na blizny moge polecic ci SCAR AWAY tyle ze to jest tylko do zakupu przez ebay lub amazon bo nie jest dostepne w PL.
    Ja mialam paskudna blizne na rece i lekarz nawet bliznowcem straszyl bo sie okrutnie paskudzilo i nie chcialo zrosnac jak trzeba. siostra przyslala mi ze stanow te plastry i powiem ci ze na poczatku w to watpilam ale efekt jest fajny, blizne ledwo widac. Dodatkowa zaleta tych plastrow poza trwaloscia to cielisty kolor wiec przy noszeniu mocno nie rzuca sie w oczy
  1.  permalink
    Brom .... Współczuję bardzo .... Biedna mała :-( Niech się teraz szybko goi.
    •  
      CommentAuthorOlenka01
    • CommentTimeMay 12th 2014
     permalink
    Ja jak kiedys oparzyłam sobie nogę, bardzo paskudnie (dotknełam piecyka na prąd) to po jakimś czasie zaczełam przykładać liscie aloesu. Zdzierałam pierwszą warstwę, tak żeby odkryć miąsz i po przyłożeniu owijalam bandazem. Po oparzeniu nie mam śladu. więc może warto sprobować jak już szwy ściagną, na przykład na noc. wiem, że miejsce dość kłopotliwe, ale może się uda.
    Przytulaski dla malej!
    -- []
    •  
      CommentAuthor_Fragile_
    • CommentTimeMay 13th 2014
     permalink
    Ja ostatnio z dziwnymi pytaniami wpadam... Gdzie można kupić taką "kulkę" do prania (do wlewania do niej płynu)? Kiedyś była dołączana do płynów do prania, a teraz nie mogę żadnego z taką kulką/miarką znaleźć :(
    --
    •  
      CommentAuthorbrombap
    • CommentTimeMay 13th 2014
     permalink
    Dziewczyny, dzięki za wszystkie rady. Dziś byłam na konsultacji u chirurga - ponoć goi się dobrze, jest nadzieja, że blizna nie będzie bardzo widoczna. Mamy - po wygojeniu - smarować dermatixem.
    Oby się spełniło:-)
    Frag, nie mam pojęcia, wlewam płyn na oko...
    --
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeMay 13th 2014
     permalink
    czy ktoras z was ma moze nozyczki do ziol?
    moja mama przybakiwala dzisiaj ze to musi byc fajne i nie wiem czy warto jej takie cus sprezentowac

    sdf
    •  
      CommentAuthor_Fragile_
    • CommentTimeMay 13th 2014
     permalink
    brombap: wlewam płyn na oko...


    Tak na pranie prosto?

    Uff, Brombap, Dermatix jest rewelacyjny - ja mam tendencję do bliznowców, a zadziałał :)
    --
    •  
      CommentAuthorczerwinka
    • CommentTimeMay 13th 2014 zmieniony
     permalink
    MrsHyde ją mam z biedonki takie nożyce :-) Są rewelacyjne :-) do kopru, pietruszki, bazyliki, szczypiorku:-):-):-)
    --
    •  
      CommentAuthorKlNGA
    • CommentTimeMay 14th 2014
     permalink
    Frag, płyn możesz wlać do pojemnika na proszek w pralce, a takie miarki są na pewno przy odplamiaczu Ariela.
    --
    •  
      CommentAuthorbrombap
    • CommentTimeMay 14th 2014
     permalink
    Frag, wlewam do pojemnika na proszek:-)
    --
  2.  permalink
    ja byłam przekonana, ze wszytskie pralki mają w szufladce miejsce na proszek i płyn:)
    NIgdy mi nie przyszło do głowy zeby do jakiegos dozownika wlewac :)
    Brom- pytałam na grubym wątku, ale pewnie nie zauwazyłas- jak tesc?
    •  
      CommentAuthorbrombap
    • CommentTimeMay 14th 2014
     permalink
    Szczypto, dzięki, że pamiętasz. Generalnie diagnoza b. zła - rak przełyku. Ale jest nadzieja na terapię (bo na początku usłyszeliśmy, że w grę wchodzi tylko opieka paliatywna). Generalnie ostatnio u lekarzy (różnej maści) jestem praktycznie każdego dnia - jak nie teść, to Marta , albo - wisienka na deserze - ja. Ale będzie dobrze - i znowu wrócę na wątek dla odchudzających, bo obecnie raczej zajadam nerwy...
    --
  3.  permalink
    trzymaj sie
    :hugging:
    •  
      CommentAuthorbrombap
    • CommentTimeMay 14th 2014
     permalink
    Dzięki, dziewczyny:-)
    --
    •  
      CommentAuthor_Fragile_
    • CommentTimeMay 15th 2014
     permalink
    Dziewczyny, ja mam te pojemniczki, ale nigdy ich nie używam. Natomiast kulka mi się znalazła, była w kieszeni Krasnalowej kurtki :DDD

    Brombap - dużo siły Ci życzę...
    --
    •  
      CommentAuthormamoniksa
    • CommentTimeMay 15th 2014
     permalink
    Hej, mam takie pytanie i prośbę zarazem... Moja bratowa ma za tydzień 32. urodziny i zapytana o preferencje prezentowe powiedziała, że chciałaby dostać DZIAŁAJĄCY krem przeciwzmarszczkowy :D I tu moje pytanie... Czy możecie coś polecić dla tej grupy wiekowej?? ;)) Z góry dziękuję :)
    •  
      CommentAuthormadziauk
    • CommentTimeMay 15th 2014
     permalink
    Mamoniksa - taki krem chyba najlepiej dobrac do cery. Ja jestem w wieku Twojej bratowej i ucieszylabym sie z kremu z BiochemiUrody :) Nie dosc, ze dobry, to jeszcze naturalne skladniki :) Polecam zakupy u nich :) Plus taki, ze dla mnie jeszcze jest "frajda" zrobienie takiego kremu ;)
    Nie wiem tylko jak z przesylka, czy zdazy dojsc. ?
    --
    •  
      CommentAuthormad1
    • CommentTimeMay 16th 2014
     permalink
    Niektóre moje koleżanki chwalą ten krem.
    --
    •  
      CommentAuthormamoniksa
    • CommentTimeMay 17th 2014
     permalink
    Dziękuję dziewczyny za odzew, ostatecznie wpadł mi w ręce taki krem, no coś do tego dorzucę jeszcze i mam nadzieję, że będzie zadowolona :)
    •  
      CommentAuthorJaheira
    • CommentTimeMay 20th 2014
     permalink
    Dziewczyny ratunku!!!
    Szukam literatury o Francuzach, o ich cechach narodowych, tożsamości kulturowej itd. Chodzi mi o jakieś rzetelne materiały a nie beletrystykę.
    --
    •  
      CommentAuthorcerisecerise
    • CommentTimeMay 20th 2014 zmieniony
     permalink
    Jah, a po polsku czy może być ewentualnie po francusku? I rozwiniesz o co Ci chodzi? Tzn np o jakiś przekrój historyczny, czy wyłącznie obecną sytuację?

    Treść doklejona: 20.05.14 20:55
    Na pewno ta pozycja jest warta uwagi, ale nie wiem, czy to o taki materiał Ci chodzi.
    Zawsze możesz też przejść się do IF, tam jest księgarnia, pewno coś Ci doradzą.
    --
    •  
      CommentAuthorKasiek1234
    • CommentTimeMay 20th 2014
     permalink
    Witajcie. Pisalyscie ostatnio o motylkach solarnych z biedronki. Czy możecie mi napisać, czy żeby działały to trzeba w nich coś zrobić? Mąż zerwał tylko folijkę I wsadził w kwiatki, ale one nie świecą. Pudełka wyrzucilam i nie wiem czy była tam jakaś instrukcja, czy coś. Słońce pięknie świeci, a motylki nie. :-(
    --
    •  
      CommentAuthorczerwinka
    • CommentTimeMay 20th 2014 zmieniony
     permalink
    One nie mają świecić tylko ,,latać,, wokół tego patyka.Chyba ze one jakies inne....;)
    --
    •  
      CommentAuthorVsti
    • CommentTimeMay 20th 2014
     permalink
    My mamy z biedronki.motylki solarne i one swieca, a ni lataja ;) Moze jakies 2 rodzaje byly :D
    --
    •  
      CommentAuthor_Fragile_
    • CommentTimeMay 21st 2014
     permalink
    Nasze są fruwające :)
    --
    •  
      CommentAuthorKasiek1234
    • CommentTimeMay 21st 2014
     permalink
    Kurcze skoro motyl solarny, to chyba powinien świecić, no i ma na tym patyku część solarną, więc po co ona jest? Do samego fruwania ta część moim zdaniem nie jest potrzebna.
    http://tugazetka.pl/biedronka/2014.04.28.ogrod/25912,Motyl,solarny
    Chyba nie było dwóch rodzajów, tylko wszystkie jednakowe.
    --
    •  
      CommentAuthorAgunia05
    • CommentTimeMay 21st 2014
     permalink
    a czy ta część solarna nie jest "baterią napędzającą"? bo jeśli tak to chyba tak "troszeczkę" jest potrzebna... ;)
    --
  4.  permalink
    kasia151288: Kurcze skoro motyl solarny, to chyba powinien świecić, no i ma na tym patyku część solarną, więc po co ona jest? Do samego fruwania ta część moim zdaniem nie jest potrzebna.

    Kasiu :)
    Zeby sztuczny motyl latał potrzebna mu jest bateria. Albo zwykła, typu np "paluszek" albo własnie solarna:)
    Te motylki nie są lampkami solarnymi, same w sobie nie mają nic co moze świecić. Ona mają po prostu "latać" :)
    •  
      CommentAuthorEwasmerf
    • CommentTimeMay 21st 2014
     permalink
    ja myslalam ze to lata na wiatr, buhahaha
    -- ;
    •  
      CommentAuthorczerwinka
    • CommentTimeMay 21st 2014
     permalink
    Już dziewczyny wszystko napisały :) dokładnie żeby sie poruszał motylek musi mieć "prąd" a prąd bierze sobie z baterii słonecznej. Na opisie nie ma słowa o tym że ma świecić ;)
    --
    •  
      CommentAuthorKasiek1234
    • CommentTimeMay 21st 2014
     permalink
    Ja też myślałam, ze kręcą się od wiatru, a cześć solarna jest po to, aby świeciły. No trudno, kupie tez lampki solarne i będą świecić. Dzięki dziewczyny za pomoc i wyprowadzenie z błędu. :-)
    --
    •  
      CommentAuthorPeppermill
    • CommentTimeMay 21st 2014
     permalink
    Aaa..dobrze wiedzieć. Bo ja też myślałam, że od wiatru latają, już miałam prosić kogoś z Polski, żeby mi takie cudo przysłał. Ale jak one na baterię słoneczną działają to w Szkocji o kant d... potłuc.
    --
  5.  permalink
    Nie wiem gdzie zapytać, a to chyba najbardziej luźny temat na forum. Wiecie może gdzie mogę znaleźć "narzutkę" na strój kąpielowy taką jakby ażurową? Mam nadzieję że dobrze to opisałam, nie wiem jak wpisać hasło w wyszukiwarce, a widziałam na zdjęciu koleżanki i super sprawa na przejście z plaży do hotelu a do tego bardzo ładnie wygląda.
  6.  permalink
    cioccolato - widziałam takie w Calzedoni :bigsmile:
    •  
      CommentAuthorkarakal
    • CommentTimeMay 23rd 2014
     permalink
    w etam też są.
    •  
      CommentAuthorczerwinka
    • CommentTimeMay 23rd 2014 zmieniony
     permalink
    To jest pareo ;) nawet w C&A są w H&M :)
    http://allegro.pl/listing/listing.php?string=pareo&search_scope=
    --
  7.  permalink
    Dziękuję dziewczyny! Jak tylko będę w CH to poszukam. Przynajmniej już wiem gdzie szukać i o co pytać:)
    •  
      CommentAuthorTEORKA
    • CommentTimeMay 25th 2014
     permalink
    Dziewczyny liczę na Waszą pomoc. Znowu :wink:
    Zostaliśmy zaproszeni na 30-stą rocznicę ślubu przez ciotkę i wujka mojego męża.
    Ratunku, co można kupić na taką okazję ???!!!
    Bo z pustymi rękami iść nie wypada, co nie.
    --
    •  
      CommentAuthor_Fragile_
    • CommentTimeMay 25th 2014
     permalink
    O Jezu, ja nie wiem, nie doradzę, bo ja słaba w tematach prezentowych...

    Co u Ciebie Teo, bo mało Cię tu ostatnio?
    --
  8.  permalink
    Jak ja nie mam pomysłu na prezent to z reguły kupuję wino+kwiaty. Myślę że ładnie byłoby dać np 30 ciętych róż, tak symbolicznie. Tylko nie wiem jaki budżet macie.
    Mnie generalnie prezenty w rodzinie ostatnio wkurzają. U nas zwyczaj spotykania się w imieniny. Tata ma troje rodzeństwa. Przez kilka lat zrzucali się na jakieś sokowirówki/frytownice etc. Nierzadko prezenty totalnie nietrafione. Ostatnio doszli do wniosku że będą sobie dawać pieniądze - każdy każdemu po 100zł. I po co to? Jeśli każdy każdemu daje po 100 zł to potem mu się to zwraca, ale im się tego nie da wytłumaczyć... Ja też nie mam dobrych wspomnień związanych z prezentami jeśli nie były wcześniej ustalone, dlatego przyjęłam formę kwiatów i wina.
    •  
      CommentAuthorczerwinka
    • CommentTimeMay 25th 2014
     permalink
    Teo a jestes w stanie dotrzec do ich zdjęcia np. Ze slubu lub terazniejszego ?Powiekszyc i fajna ramke wsadzić do tego kwiaty ? Lub w emiku np. Sa medale okolicznosciowe ;)
    --
    •  
      CommentAuthorEwasmerf
    • CommentTimeMay 25th 2014
     permalink
    mi sie wydaje ze faktycznie alkohol,jakis dobry, moze jakis 30 letni? hihi. to sie nigdy nie zmarnuje a i stac moze nastepne 30 lat;-P
    -- ;
    •  
      CommentAuthorczerwinka
    • CommentTimeMay 25th 2014
     permalink
    Ja mam za to pytanie za 100 punktów gdzie mogę kupic kostium kapielowy stanik namiot z malym obwodem i odzielnie majciochy. ..dzis miezylam w calzedoni 70 f ale miski byly za małe: ( wiekszych nie mają ...
    --
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeMay 25th 2014
     permalink
    Czerwinka wsyzstko zalezy jaki masz budzet, panache czy freya na bank maja cos extra
    a jak ma byc tansze to sprawdz oferte firmy dalia.
    •  
      CommentAuthorElse
    • CommentTimeMay 25th 2014
     permalink
    Ty to masz pecha ;(... Ale najwazniejsze, że żyjecie, bo autko miało mniej szczęścia... ;(
    --
  9.  permalink
    Elfika, jakbym widziała dwa lata temu wypadek męża....Auto tak samo w tył przygrzane, kolega męża bez zapiętych pasów zrobił głową pająka na przedniej szybie-auto do kasacji....

    Auto miesiąc wcześniej miało wstawioną nową instalację gazową-1400zł poszłooo razem z autem...

    A mąż po pracy chciał dobry uczynek zrobić i naprawić komputer kumplowi....wyszło tak że musiał z nim jechać na SOR by zrobili badania....

    Elfika, jak się sypie, to po całości...coś o tym wiem...
    -- [/url[/url]
    •  
      CommentAuthorczerwinka
    • CommentTimeMay 25th 2014
     permalink
    MrsHyde dzięki...muszę poszukać w stacjonarnych sklepach tych marek...Bo dzis sie załamałam jak największy rozmiar na jednego cycka był zamały...
    --
Chcesz dodać komentarz? Zarejestruj się lub zaloguj.
Nie chcesz rejestrować konta? Dyskutuj w kategoriach Pytanie / Odpowiedź i Dział dla początkujących.