Zarejestruj się

Aby dyskutować we wszystkich kategoriach, wymagana jest rejestracja.

 

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

    •  
      CommentAuthorczajnik
    • CommentTimeAug 24th 2014
     permalink
    Mój szwagier coś takiego miał i w końcu okazało się, że to nie świnka, tylko chyba właśnie to zapalenie, co montenia mówi... Rodzinna sprawdzona pediatra, która zawsze wykazuje się szóstym zmysłem jeśli chodzi o choroby, stwierdziła, że świnki już od ładnych paru lat nie widziała i byłaby bardzo zdziwiona, gdyby ktoś zachorował...
    --
    •  
      CommentAuthorUl_cia
    • CommentTimeAug 25th 2014
     permalink
    No i co lekarz powiedział?
    --
    •  
      CommentAuthorTEORKA
    • CommentTimeAug 25th 2014
     permalink
    Dziewczyny a może znacie jakieś rady [sprawdzone i skuteczne] na usunięcie mocnej spalenizny z garnka ?
    Bo kurcze nie mam już pomysłów.
    Próbowałam tabletek do zmywarki, soli, sody oczyszczonej, pepsi i proszku do prania.
    Wlewałam wody, wrzucałam w/w , zostawiałam na noc. Potem gotowałam te mikstury, wylewałam, robiłam kolejną i tak przez kilka dni.
    I nic, ani nawet część żadna nie odpadła.

    Nie wiem czy to ma znaczenie, ale spalenizna pochodzi od śliwek, gdyż gotowałam powidła i mi się troszkę zapomniawszy :shamed::wink:
    --
    •  
      CommentAuthorbladykot
    • CommentTimeAug 25th 2014
     permalink
    U mnie gotowanie proszku do prania zawsze pomaga. Jak już się troszkę pogotuje to drewnianą łyżką usuwam spaleniznę.
    --
    •  
      CommentAuthorTEORKA
    • CommentTimeAug 25th 2014
     permalink
    A jeśli nie pomaga ? :sad:
    To znak, że garnek trzeba wyrzucić może ?
    --
    •  
      CommentAuthorbladykot
    • CommentTimeAug 25th 2014
     permalink
    Może druciak do garnków go uratuje?
    --
    •  
      CommentAuthorKarolyn
    • CommentTimeAug 25th 2014
     permalink
    Ja zalewam garnek ciepłą wodą i daje duuuużo proszku do prania, ale tak naprawdę syto i zostawiam na noc, zwykle na drugi dzień wszystko odchodzi i łatwo się myje.
    -- Syn 1 ~ 2012 & Syn 2 ~ 2017
    •  
      CommentAuthorEwasmerf
    • CommentTimeAug 25th 2014 zmieniony
     permalink
    w biedrince sa takie srodki do pryskania spalenizny, taki zracy zielony w sprayu, kiedys byl przynajmniej.
    Teo, no bez jaj, a te reklamy fairy itp? takie zasyfiale kuchnie, pryskasz i samo schodzi;-PPP zart oczywiscie, tak mnie te reklamy wpieniaja, ze nie wiem.
    nie kazdy garnek da sie uratowac. czasem juz emalia wewnatrz garnka odpadnie/sie odrapie i wtedy trzeba wywalic.
    -- ;
  1.  permalink
    Ostre zapalenie gardła, a spuchnięte dziąsła nie wiadomo od czego... Świnka to "raczej nie jest" choć lekarka nie wie na 100%. Ogólnie zostałam potraktowana jak idiotka, bo nie przyszłam na początku choroby, tylko w trakcie...
    •  
      CommentAuthordoti_p
    • CommentTimeAug 25th 2014
     permalink
    Jak dziąsła to może być jeszcze zapalenie jamy ustnej.
  2.  permalink
    TEORKA: Nie wiem czy to ma znaczenie, ale spalenizna pochodzi od śliwek, gdyż gotowałam powidła i mi się troszkę zapomniawszy :shamed::wink:

    zostaw na jakieś 2 tygodnie i nie ruszaj. serio.
    Ja tak załatwiłam garnek robiąc konfiturę truskawkową- niedokładnie mieszałam i na dole się mocno przypaliło. No taka czarna skorupka, nie dająca się odskrobać.
    Nie miałam pomysłu co z tym zrobić, bo ani sól, ani soda nie dawały rady. Więc odstawiłam na parapet i zapomniałam :shamed: po dwóch tygodniach okazało się, że ta skorupka się po prostu odczepiła od garnka :tooth:
    --
    •  
      CommentAuthor_azja_
    • CommentTimeAug 25th 2014
     permalink
    Ale że soda z octem nie dała rady?
    --
    •  
      CommentAuthorTEORKA
    • CommentTimeAug 25th 2014
     permalink
    Ani soda, ani ocet, ani mieszanka tegoż nawet.
    Przedtem jeszcze raz z proszkiem spróbowałam. POgotowałam z godzinę, ale oprócz fajnego zapachu w kuchni nic się nie stało.
    Zostawię to do jutra, zobaczymy.
    A jak nie pomoże to spróbuję sposobu Ceri :wink:
    --
    •  
      CommentAuthormigg
    • CommentTimeAug 25th 2014
     permalink
    Mój mąż jest doskonały w usuwaniu takich rzeczy z garnków. Nie wiem, jak on to robi, ale mogę pożyczyć :devil: A na mniejsze rzeczy używam cillitu bang takiego zielonego do kuchni. Spryskuję, zostawiam i potem szoruję.
    --
  3.  permalink
    Znów wpadam do Was z prośbą, na szczęście tym razem niedotyczącą mojego zdrowia, to w wolnym tempie, ale idzie ku lepszemu:)
    Czy znacie jakieś godne polecenia pensjonaty/hotele w Zakopanym? Wyjazd typowo weekendowy piątek-sobota-niedziela i to jeszcze we wrześniu, więc pewnie o miejsca będzie ciężko.
    •  
      CommentAuthorczerwinka
    • CommentTimeAug 26th 2014
     permalink
    http://www.nowotarska24.com/
    --
  4.  permalink
    Dziękuję Ci bardzo czerwinko! Na pewno będę dzwonić, choć widzę że nie posiadają apartamentów dla 2 osób, ani pokoi. A czy któraś z Was zna coś bardziej w góralskim stylu? Tak żeby poczuć klimat gór (jadę tam z osobą, która nigdy nie była w zakopanym, a uwielbia góry tak samo jak ja).
    •  
      CommentAuthormontenia
    • CommentTimeAug 26th 2014
     permalink
    cioccolato, ja bylam w pensjonacie ,,Pod Reglami,,. Fajne pokoiki,przyjemna atmosfera.
    pensjonat
    •  
      CommentAuthorczerwinka
    • CommentTimeAug 26th 2014
     permalink
    Polrcam bo byłam ;) a prowadzi to moj kolega z żona ;)
    --
    •  
      CommentAuthorLivia
    • CommentTimeAug 26th 2014
     permalink
    czerwinka: Polrcam bo byłam ;)

    O kurczę, ja też tam byłam - w tym roku nawet :bigsmile: Może nawet mamy wspólnych znajomych, bo to też mojego B. jakiś kumpel :bigsmile:

    Cioccolato - za Czerwinką mogę tylko BARDZO polecić. W październiku pewnie znów tam jedziemy.
    --
    •  
      CommentAuthorczerwinka
    • CommentTimeAug 26th 2014
     permalink
    No ja wlascicela P. znam razem studiowalismy ;)
    --
    •  
      CommentAuthorLivia
    • CommentTimeAug 26th 2014
     permalink
    No tak, dokładnie P. :bigsmile:
    --
    •  
      CommentAuthorczerwinka
    • CommentTimeAug 26th 2014
     permalink
    Świat jest maly ;) Jeszcze mi powiedz ze Twój maz to prawnik :)
    --
  5.  permalink
    Kusicie kobiety, kusicie:)
    Powiem szczerze... Jeśli w Redyku nie będzie miejsc (hotel w Zębie, o którym przypomniałam sobie dopiero przed chwilą) to będę tam dzwonić. Fajne miejsce, choć trochę brak mi klimatu...
    •  
      CommentAuthorczerwinka
    • CommentTimeAug 26th 2014 zmieniony
     permalink
    Mozesz jeszcze do Białki uderzyc. hotel/pensjonat Skalny Brzeg lub czarna góra Hotel Montenegro
    --
    •  
      CommentAuthorLivia
    • CommentTimeAug 26th 2014
     permalink
    czerwinka: Jeszcze mi powiedz ze Twój maz to prawnik

    Nie nie, to nie aż tak bliski znajomy :smile:
    W każdym razie Nowotarska 24 jest super :smile:
    cioccolato: Fajne miejsce, choć trochę brak mi klimatu

    Zależy co kto lubi :-) Jak dla mnie samodzielne, nieźle wyposażone mieszkanie z kuchnią, dwoma balkonami, podziemnym garażem + basen z sauną i jacuzzi ma dużo uroku :wink: No i przy okazji Tatry za oknem :smile:
    --
    •  
      CommentAuthorczerwinka
    • CommentTimeAug 26th 2014 zmieniony
     permalink
    A juz myślałam ze i Twego meza znam ;)
    --
    •  
      CommentAuthorCaffe_latte
    • CommentTimeAug 26th 2014 zmieniony
     permalink
    Właśnie Livia, zależy kto co lubi:) Miejsce super, ma wiele plusów i pewnie byłabym zadowolona, ale jak mam wybierać między centrum Zakopanego, a położoną tuż obok najwyższą wioską w Polsce, która ma wiele uroku, a do tego jacuzzi z widokiem na Tatry, to jeśli będzie miejsce, mimo wszystko wybiorę Hotel - Pensjonat Redyk, na drugim miejscu będę uderzać w ostatnie sugestie czerwinki-hotel/pensjonat Skalny Brzeg :)
    Dziękuję Wam bardzo za fajne miejsca, wszystkie zapisałam jako polecone, bo przecież nigdy nie wiadomo na co będziemy mieli ochotę za rok, czy dwa:) A może akurat skorzystamy z apartamentów na inną okazję:)
    •  
      CommentAuthorkatka_81
    • CommentTimeAug 27th 2014 zmieniony
     permalink
    Dziewczyny, robiłam badanie na boreliozę i mam wyniki. Rozumiem, że jest wsio ok? I czy te badania wystarczą?

    Borelioza - p/c IgG (S21) < 5,0 AU/ml nieobecne
    Nieobecne: < 10
    Watpliwe: 10 - 15
    Obecne: > 15

    Borelioza - p/c IgM (S25) 17,2 AU/ml nieobecne
    Nieobecne: < 18
    Watpliwe: 18 - 22
    Obecne: > 22

    Dodam, że kleszczy w ciągu swojego życia, to ja miałam trochę, przynajmniej jednego w ciągu roku a impulsem były te 3 naraz, które dopadły mnie w czerwcu tego roku ;)
    --
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeAug 27th 2014
     permalink
    jesli IgG i IgM ujemne (nieobecne) to znaczy ze jest super i nie zlapalas badziewia
    gdyby ktorys z nich wyszedl dodatni to trzeba western blotem potwierdzac
    •  
      CommentAuthorkatka_81
    • CommentTimeAug 27th 2014
     permalink
    MrsHyde: gdyby ktorys z nich wyszedl dodatni to trzeba western blotem potwierdzac

    aaa, no właśnie o to mi chodziło. Nie pamiętałam, jak to było. W takim razie cieszę się niezmiernie, tym bardziej, że te 3 kleszcze w czerwcu bardzo mnie zaniepokoiły.
    --
    •  
      CommentAuthorisiula
    • CommentTimeAug 28th 2014
     permalink
    Super Kasiu, a jakie badania robiłaś? Zwykłe przeciwciała to test elisa? Dziewczyny pisały, że western blot najbardziej wiarygodny i teraz nie wiem od czego zacząć. W zeszłym tyg mojemu D. minęło 6 tyg od kleszcza.
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeAug 28th 2014
     permalink
    Isiula bo to wszystko sie czesto 'rozchodzi' o cene. zwykle badanie na borelioze kosztuje u mnie 64zl a western blot juz 200. u nas mowia ze najpierw robisz tradycyjne i dopoero jak ktorys wynik dodatni to wtedy WB
    •  
      CommentAuthorisiula
    • CommentTimeAug 28th 2014
     permalink
    Dzięki! W takim razie zaczniemy od zwykłych przeciwciał.
    •  
      CommentAuthormangaa
    • CommentTimeAug 28th 2014
     permalink
    Biedne dzieci, żona... :(
    Przykro mi, trzymaj się.
    --
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeAug 30th 2014
     permalink
    czy ktoras z was tez ma wqrwa na POLSAT ze nie dali transmisji siatkowki? chociaz mecze Polakow powinny byc udostepnione :devil:
    my mamy nc+ i mocno sie zastanawiamy nad wykupieniem dostepu (81zl) tylko musze sprawdzic o ktorej mecze graja czy bedziemy mieli jak je ogladac. a dla tych ktore maja satelikte z hot bird'a i chca ogladac to jeszcze Rai Sport 1 + komentarz z radiowej Jedynki.
    •  
      CommentAuthormangaa
    • CommentTimeAug 30th 2014
     permalink
    My mamy nc+ i normalnie oglądamy teraz mecz. A nic nie wykupywaliśmy hmmm (?)
    --
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeAug 30th 2014
     permalink
    Mangaa bo mecz otwarcia jest transmitowany, pozniejsze juz nie
    nie bedzie transmisji nawet naszej reprezentacji na otwartym polsacie
    •  
      CommentAuthormangaa
    • CommentTimeAug 30th 2014
     permalink
    What?! Co za mendy polsatowskie... :devil::devil::devil:
    --
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeAug 30th 2014
     permalink
    no niestety juz od dawna bylo wiadome ze polsatowscy zlodzieje nie puszcza na otwartym :sad:
    ja uwielbiam siatkowke i gdybym znalazla godziny to bym pewnie juz zamowila; pamietam jak byly mistrzostwa swiata w Japonii w 2006, to wstawalam o 3 rano zeby mecze ogladac
    w sumie mam troche zal do siebie ze dalam sobie wyperswadowac kupienie biletow na ktorys z meczow naszych :devil:
    •  
      CommentAuthoreveke
    • CommentTimeAug 30th 2014
     permalink
    mój M też mega niepocieszony, no , ale nie jest chyba az takim fanem skoro nie chce tych 81zł dac, a może inaczej, kiepsko z czasem i duże zmęczenie wiec pewnie by mu sie nie opłacało...
    --
    •  
      CommentAuthorJaheira
    • CommentTimeAug 30th 2014
     permalink
    Mam pytanie do dziewczyn z Warszawy. Czy któraś z Was zna osoby pracujące w hospicjum? Proszę o informacje na priv lub szeptem.
    --
    •  
      CommentAuthorFrances
    • CommentTimeAug 31st 2014
     permalink
    Mrshyde wiesz moze ile czasu po antybiotyku mozna robic badania na przeciwciala na bolerioze? Opisywqlam tu wcaesniej, ze jest podejrzenie u mojego taty. Wszystko zaczelo sie miesiac temu. Rodzinna 10 dni temu przepisala mu Augumentin. Wczoraj skonczyl. No i w polowie wrzesnia myslelismy, zeby zrobic te badania, ale to bedzie 2 tyg po antybiotyku. Rodzinnej nie zapytal niestety zapomnial...moga wyjsc falszywie ujne?
    --
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeAug 31st 2014
     permalink
    10dni antybiotyku to STANOWCZO za malo, trzeba przyjmowac minimum 21dni (a istnieje szkola ktora mowi o 28dniach)
    pierwszy tydzien powinna byc dawka uderzeniowa a potem juz normalna dawka antybiotyku
    moj maly ponowne badania na borelioze mial od razu po kilku dniach od zakonczenia leczenia zinatem
    •  
      CommentAuthormangaa
    • CommentTimeAug 31st 2014 zmieniony
     permalink
    Hydzia a jak można w nc+ wykupić dostęp do transmisji?
    JEstem ciemna w tych tematach.
    --
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeAug 31st 2014
     permalink
    wchodzisz na strone NC+ i juz tam masz wszystko po kolei co trzeba zrobic
    mozna tez uruchomic telefonicznie pod nr ale my bralismy przez strone (deklaruja ze w 6h uruchomia)
    •  
      CommentAuthormangaa
    • CommentTimeAug 31st 2014
     permalink
    Dzięki!
    --
    •  
      CommentAuthorFrances
    • CommentTimeAug 31st 2014
     permalink
    Ale tata nie ma jeszcze potwierdzonej boleriozy. Rodzinna dala.mu augumentin bo miar crp 150, temperature i staw opuchniety...dlatego tylko na 10 dni. Ona twierdzi, ze jaj nie ma rumienia to i boleriizy nie ma. Chcemy zrobuc te badania prywatnie tylko wlasnue teraz zastanawiamy sie, jesli tylko ci skonczyl antybiotyk to czy nie qyjdzie falszywie ujemny...ile czasu musi uplynac po wzueciu ostatniej dawki antybiotyku, by zrobic wstepne badania na obecnosc przeciwcial na bolerioze?
    --
    •  
      CommentAuthormontenia
    • CommentTimeAug 31st 2014
     permalink
    Hanny, w labolatorium Wam powiedzą. Albo zadzwoncie do sanepidu,polacza Was z kims od borelisozy i się dowiedzcie,iedy po antybiotykoterapii można zrobić badania,zeby nie wyszly fałszywie ujemne.
    •  
      CommentAuthorsushka
    • CommentTimeAug 31st 2014
     permalink
    Dziewczyny, po czterech latach spełniania się (prawie) wyłącznie macierzyńsko wracam od jutra do aktywności zawodowej :crazy:
    --
Chcesz dodać komentarz? Zarejestruj się lub zaloguj.
Nie chcesz rejestrować konta? Dyskutuj w kategoriach Pytanie / Odpowiedź i Dział dla początkujących.