Zarejestruj się

Aby dyskutować we wszystkich kategoriach, wymagana jest rejestracja.

 

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

    •  
      CommentAuthormiekkabula
    • CommentTimeAug 31st 2014
     permalink
    Sushka powodzenia! Jest stres?
    •  
      CommentAuthorsushka
    • CommentTimeAug 31st 2014
     permalink
    Stresu jako takiego nie ma. Najbardziej boję się organizacji, bo wracam "z przytupem"- prawie dwa etaty, tyle godzin mi się uskładało.
    --
    •  
      CommentAuthormiekkabula
    • CommentTimeAug 31st 2014
     permalink
    Nauczycielskie? ;) Sorki ale u mnie dla etaty to czasem byłaby cała doba ;)

    Treść doklejona: 31.08.14 22:32
    Ale szczerze powodzenia!
    •  
      CommentAuthorsushka
    • CommentTimeAug 31st 2014 zmieniony
     permalink
    W dyskusję nt. etatu nauczyciela vs.innych zawodów nie wchodzę :tongue:
    Dzięki! :)
    --
  1.  permalink
    sushka: Dziewczyny, po czterech latach spełniania się (prawie) wyłącznie macierzyńsko wracam od jutra do aktywności zawodowej :crazy:

    Coś czuję,ze się cieszysz ;)
    Nie martw się, z tydzień i Ci przejdzie:smoking:
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeSep 1st 2014
     permalink
    Sushka powodzenia!

    ja dzisiaj stwierdzilam ze szkola nie jest zla, gdyby nie to wstawanie poranne i ogarnianie rodziny to byloby w ogole git ;)
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeSep 1st 2014
     permalink
    polsatowskie mendy juz podzialaly i rai sport zablokowalo dostep do meczow dla widzow z Polski, to sie nazywa francostwo dopiero

    ale nie wiem czy widzialyscie (te zainteresowane siatka) wpis w necie ze Trener reprezentacji Bułgarii w siatkówce Plamen Konstantinow odmówił wywiadu ze stacją Polsat
    •  
      CommentAuthorkatka_81
    • CommentTimeSep 1st 2014 zmieniony
     permalink
    A ja w tamtym tygodniu robiłam badania na boreliozę a dziś wyciągnęłam kolejnego kleszcza. To już 4 od czerwca. Dam go jutro do badania, tylko u nas taka impreza kosztuje 160 zł. To dziadostwo mnie lubi, ewidentnie. Byłamw lesie tylko na 30 min.
    --
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeSep 1st 2014
     permalink
    Katka a uzywasz jakis repelentow ? ja bym chyba cos kombinowala jesli tak cie sobie upodobaly
    gdzies slyszalam ze nie wolno uzywac slodkich perfum czy zbyt pachnacych plynow do plukania bo to wabik na kleszcze
    za to won czosnku ma odstraszac
    •  
      CommentAuthorkatka_81
    • CommentTimeSep 1st 2014
     permalink
    Kurcze, ja już się zaczęłam zastanawiać, czy przez laktację jakoś inaczej nie pachnę. Spsikałam się przed wyjściem nawet preparatem na kleszcze i dupa blada, że tak powiem :/
    --
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeSep 1st 2014
     permalink
    katka_81: już się zaczęłam zastanawiać, czy przez laktację jakoś inaczej nie pachnę

    w sumie to moze w tym cos byc, mleko jest slodkie i moze tez kwestia zapachu skory
    ja karmiac ewidentnie czulam od siebie inny zapach (i normalnie skory i inny zapach jak sie spocilam)
    •  
      CommentAuthorkatka_81
    • CommentTimeSep 1st 2014
     permalink
    No ja mam podobnie właśnie. Oby ten kleszcz okazał się być "czystym".
    --
    •  
      CommentAuthorbladykot
    • CommentTimeSep 2nd 2014
     permalink
    no to dzisiaj oglądamy mecz on-line!
    --
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeSep 2nd 2014
     permalink
    ja mam wykupiony dostep ale jak slysze tych dziennikarzy polsatu robiacych wywiady przed meczem to bym ich chetnie strzelila za te "pamietacie ostatnia porazke" "jak sie nie poslizgnac" itp :devil::devil::devil:
    •  
      CommentAuthorFrances
    • CommentTimeSep 4th 2014
     permalink
    Dziewczyny bylam dzis w diagnostyce i pani powiedziala mi, ze jest cos takiego jak Borrelia burgdorferii metoda PCR, co ponoc pozwala na bardzo wczesna diagnostyke infekcij (borelioza) juz od 1 tygodnia po ukaszeniu. Slyszala ktoras cos o tym?
    --
    •  
      CommentAuthorjudka25
    • CommentTimeSep 4th 2014 zmieniony
     permalink
    Hanny my robiliśmy ta metoda badanie, zapłaciłam 200zl, 9 dni po ukąszeniu. Wynik wyszedł nieprawidłowy, tzn. Wyszło w tym teście, ze jest borelioza, ale nasza pediatra kazała sie wstrzymać z antybiotykiem, bo te testy czesto kłamią i po 7 tyg od kleszcza zrobiliśmy badanie przeciwcial testem western blot i wyszło, ze nie ma boreliozy.
    Aaa i dlatego wyszła nam borelioza z testu pcr, bo w okolicy tego czasu mały przechodził trzydniowke i w diagnostyce jest łatwo mylaca z borelioza ( wychodzi dokładnie to samo), dlatego nie podaliśmy małemu antybiotyków od razu. Troche tak prosto napisałam, ale zeby było zrozumiałe.
    Laborant mówił jeszcze, ze jesli w danej próbce pobranego materiału znajdzie borelioze, to znaczy ze jest, ale jesli nie znajdzie, to nie znaczy, ze jej nie ma, bo bardzo szybko przemieszcza sie do tkanek i krwi (w momencie pobrania) moze jej juz nie byc.
    Pcr robiliśmy w Polsce, u nas w Austrii sie ich nie stosuje ze względu na błędne wyniki jakie ten test czesto daje.
    •  
      CommentAuthorFrances
    • CommentTimeSep 4th 2014
     permalink
    Dzieki judka. W takim razie posle tate na western blot. Fajnie, ze Wam negatywmy wyszedl, ale pewnie nerwow najadlas sie:/
    --
    •  
      CommentAuthorKarolyn
    • CommentTimeSep 5th 2014 zmieniony
     permalink
    Zdałam dziś teoretyczny egzamin na prawko, a praktyczny zawaliłam jak już wracałam do WORDu....chyba lepiej stac sie nie mogło:sad: to taki mój smutek na dziś.....mam nadzieję, że za 18 dni będzie radość po zdanej poprawce:) powiem Wam, że strasznie dużo ludzi oblewa teoretyczny....z mojej 14 osobowej grupki zdało nas cos ze 4.
    -- Syn 1 ~ 2012 & Syn 2 ~ 2017
    •  
      CommentAuthorJudyta08
    • CommentTimeSep 5th 2014
     permalink
    Dziewczyny z Warszawy, proszę Was o pomoc.
    Muszę pilnie wykonać rezonans magnetyczny z konkretnym kontrastem i najbliższy termin mają w:
    Akademickie Centrum Medyczne
    ul. Bobrowiecka 9 (budynek B)
    00-728 Warszawa
    Czy któraś z Was zna to Centrum? Czy ma dobre opinie? Nie mogę znaleźć informacji w sieci.
    --
    •  
      CommentAuthorLivia
    • CommentTimeSep 5th 2014
     permalink
    Judyta, a dzwoniłaś do Instytutu na Sobieskiego? Ja tam załatwiałam prawie z dnia na dzień.
    O tym Centrum kompletnie nic nie słyszałam.
    --
    •  
      CommentAuthorJudyta08
    • CommentTimeSep 5th 2014
     permalink
    Livia, chodzi mi dokładnie o MR wątroby. Widzę, że w pakiecie nie mają jamy brzusznej.
    --
    •  
      CommentAuthorLivia
    • CommentTimeSep 5th 2014
     permalink
    O, nie wiedziałam. No ale ja tam rezonans kolana robiłam, to faktycznie trochę nie te rejony.
    --
    •  
      CommentAuthorAmazonka
    • CommentTimeSep 10th 2014
     permalink
    Info dla użytkowników poczty ICQ.
    Od dawna korzystam z komunikatora ICQ, a także poczty icqmail.com. Niedawno zauważyłam, że strona logowania do poczty zmieniła się. Logo niby zostało, ale jest jakoś inaczej. Mimo to zalogowałam się, a tam... jakiś rosyjski serwis pocztowy! Ki diabeł!? Na stronie icq.com nie odnośnika do poczty.
    Następnym razem zalogowałam się znów, a tam jednak są moje stare maile, trochę zabałaganione, bez folderów, ale menu jest rosyjskie. W sierpniu pojawiły się jakieś maile "Zdrawstwujtie...". Jest to mail.ru - najstarszy rosyjski serwis mailowy.

    Wykupił czy zhakował pocztę ICQ?
    --
    •  
      CommentAuthorAga19782
    • CommentTimeSep 12th 2014
     permalink
    Na pewno możesz chorować dłużej niż trwa umowa bo chorobowe będzie wypłacał Ci ZUS.Jak będzie zbliżał się koniec września weź l4 tez i na październik wtedy firma będzie musiała załatwić dokumenty bez Twojego udziału (bo pewnie nie chcesz tam isc.) Pracodawca jest zobowiazany wystawić świadectwo pracy w ciągu 7 dni od daty ustania zatrudnienia.Nie rozumiem jak możesz mieć telefon służbowy i naprawiać go we własnym zakresie.Przecież takie telefony SA objęte gwarancja zwykle na cześć trwania umowy z operatorem.
    A tem weksel to na lalka jest?Ze niby jak? Bo nie rozumiem.
    --
    •  
      CommentAuthorkatka_81
    • CommentTimeSep 12th 2014
     permalink
    Dziewczyny, mój "kleszczu" był czysty :) Ufffff.
    --
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeSep 12th 2014
     permalink
    Katka, a ile za badanie kleszcza placilas?

    u mojego malego dalej w wyniku wychodzi dziadostwo, wlasciwie to poziom nawet sie jeszcze podniosl w porownaniu z wczesniejszym. Mammy obserwowac czy nie pojawiaja sie objawy neurologiczne czy bole stawow, no ale na razie zadne kroki nie beda podjete bo maksymalnie przeleczony zostal. Kolejne badanie pod katem boreliozy dopiero w styczniu
    •  
      CommentAuthorElse
    • CommentTimeSep 12th 2014
     permalink
    u mojego malego dalej w wyniku wychodzi dziadostwo,


    Moja znajoma strasznie długo leczyła boleriozę. Jak ona wychudła w czasie leczenia... Dziś juz zdrowiutka jest jak ryba ;)
    --
    •  
      CommentAuthorAga19782
    • CommentTimeSep 12th 2014
     permalink
    Elfika skoro nie ma zadnego dokumentu ze Ty dostalas ten telefon to na obiegowce nie ma mowy o tym by on się znalazł.Równie dobrze nie musisz z nim nic robić bo jak Ci udowodniła ze masz go na swoim stanie?
    Na pewno musisz być bardzo wyczulona na dokumenty które ew Ci będą podsuwac do podpisania.Myślę ze przy obiegowce mogą cos dac Ci do podpisania.Pilnuj by na niej znalazło się tylko to co bralas.
    W najgorszym wypadku mozeszmpojsc do sadu w razie gdyby robili Ci jakieś problemy ale pamiętaj ze masz siedem dni od momentu dostania wypowiedzenia a w Twoim wypadku świadectwa pracy.
    --
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeSep 12th 2014
     permalink
    no u niego wlasciwie nie lecza juz, mial przez prawie miesiac antybiotyk (skonczony 11sierpnia) a teraz juz tylko mozna obserwowac. dalsze kroki dopieor po kolejnym badaniu podejma
    •  
      CommentAuthorkatka_81
    • CommentTimeSep 12th 2014
     permalink
    MrsHyde: Katka, a ile za badanie kleszcza placilas?

    105zł.
    MrsHyde: u mojego malego dalej w wyniku wychodzi dziadostwo, wlasciwie to poziom nawet sie jeszcze podniosl w porownaniu z wczesniejszym. Mammy obserwowac czy nie pojawiaja sie objawy neurologiczne czy bole stawow, no ale na razie zadne kroki nie beda podjete bo maksymalnie przeleczony zostal. Kolejne badanie pod katem boreliozy dopiero w styczniu

    ja już tu chyba pisałam, że mojej znajomej córa też chorowała. 2 lata na lekach była, na diecie też, bo wiem na pewno, że słodkiego jeść nie mogła (chyba glutenu też), również wychudła ale obecnie jest zdrowa :)
    --
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeSep 12th 2014
     permalink
    kurcze, a u nas ZADNYCH zalecen nie bylo. ANi w szpitalu ani teraz na kontrolach u lekarza chorob zakaznych.
    no to dopiero teraz sie powaznie zmartwilam :( staralam sie nie drazyc tematu za bardzo zeby sobie nie wizualizowac problemow ale chyba jednak bede musiala cos poczytac i ewentualnie jakiegos madrego lekarza znalezc i zapytac
    •  
      CommentAuthorkatka_81
    • CommentTimeSep 12th 2014
     permalink
    MrsHyde, zapytam znajomej jak to leczenie u nich wyglądało.
    --
    •  
      CommentAuthorEwasmerf
    • CommentTimeSep 12th 2014
     permalink
    elfiko - kleszcze nie czatuja na drzewach i nie skacza z drzw na ludzi. kleszcze siedza glownie w trawach, na pniach przykladowo, raczej blizej ziemi;-)

    Treść doklejona: 12.09.14 14:52
    ale ja sie trawnikow tez boje. moj maly juz jest nauczony ze w zadne chaszcze sie nie wchodzi bo kleszcze
    -- ;
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeSep 12th 2014
     permalink
    Katka, bede wdzieczna. Jak mozesz to zapytaj czy mieli je na skutek niezadzialania antybiotyku i po jakim czasie ono zostalo dalej rozpoczete.

    Elfika, najgorsze jest to ze kleszcze wcale nie sa "lesne". bywaja w krzakach i trawniku pod blokami czy przydomowych ogrodkach. Praktycznie moga byc wszedzie (moja kolezanka ostatnio przyniosla do domu z rynku w koszu z owocami ) i wkurza mnie to ze nie wymyslili ciagle jakiegos rozsadnego srodka ktory by je skutecznie zniechecal.
    •  
      CommentAuthorEwasmerf
    • CommentTimeSep 12th 2014
     permalink
    ja bym do czasu wbicia sie nie rozroznila kleszcza od innego pajeczaka
    -- ;
    •  
      CommentAuthorYPolly
    • CommentTimeSep 12th 2014
     permalink
    Hyde, nie panikuj. Przeciwciala we krwi utrzymuja sie bardzo dlugo, ja chyba musialam badac krew jeszcze z pol roku po leczeniu. Ale co sie naczytalam w necie to moje :devil:

    Tak samo jak w pierwszej ciazy totalnie rozjechane wyniki krwi wraz z powiekszona sledziona, tak ze mnie nawet do onkologa wysylano, sprawdzac, czy nie mam raka, diagnozowano zakazenie wewnatrzmaciczne i inne cuda wianki a ja poza tymi wynikami czulam sie dobrze, corka tez. W koncu lekarze nic nie stwierdzili a ja i tak w strachu zylam, w sumie niepotrzebnie.

    Gdyby cos kiedys sie dzialo - odpukac - poszlabym tym tropem, ze borelioza jednak niedoleczona, no ale poki nie ma objawow choroby, to miej reke na pulsie (kontroluj), ale nie panikuj.
    --
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeSep 12th 2014 zmieniony
     permalink
    Ypolly no nie panikuje (jeszcze), ogolnie to niewiele czytam i wole tego nie robic zeby sie niepotrzebnie nie nakrecac.
    Mam taka nadzieje ze moj mlody to taki typ u ktorego wlasnie przeciwciala sie dlugo utrzymuja (a wg lekarki sa sytuacje ze moga ponac do roku nawet ale o ile wizyty co kilka tyg beda dalej o tyle wynik kolejny pod koniec stycznia).
    Najbardziej zaniepokoily mnie jednak slowa lekarki ze te igm jakby roslo to znaczy ze wcale nie musi to byc jednak wina boreliozy i wtedy lepiej bedzie zaczac szukac czegos innego bo to moze byc kilka powodow. no tego by tylko brakowalo
    •  
      CommentAuthorElse
    • CommentTimeSep 12th 2014
     permalink
    Ja pierwszego w życiu kleszcza przywlokłam jakieś 15 lat temu z lunaparku. Ani tam traw nie było, ani drzew... Skąd go tam licho przyniosło, to ja nie wiem ;)
    Chyba, że może ktoś był w lesie i go "przetransportował" na karuzelę, a potem ja się nim poczęstowałam ;)
    --
    •  
      CommentAuthorkatka_81
    • CommentTimeSep 12th 2014
     permalink
    Monia502: Skąd go tam licho przyniosło, to ja nie wiem ;)
    Chyba, że może ktoś był w lesie i go "przetransportował" na karuzelę, a potem ja się nim poczęstowałam ;)

    może jakiś postój w lesie czy cuś, robiliście.
    Ja miałam z 10 kleszczy w swoim życiu. Na szczęście nie mam boreliozy.
    --
    •  
      CommentAuthorElse
    • CommentTimeSep 12th 2014
     permalink
    może jakiś postój w lesie czy cuś, robiliście.


    Ja nie ;)
    Ale może panowie wioząc lunapark do naszego miasta zrobili sobie postój na siku w lesie ;)
    --
    •  
      CommentAuthorkatka_81
    • CommentTimeSep 12th 2014
     permalink
    Aaaaaa hahaha :D no to ten , ja już chyba pójdę spać :) dobrze mi zrobi ;)
    --
    •  
      CommentAuthormangaa
    • CommentTimeSep 12th 2014
     permalink
    Hyde może to taka reakcja po leczeniu (?) W sumie chyba możliwe, bo wiem,że niektórzy ludzie, którzy wyszli seronegatywni w borelii robią prowokacje antybiotykiem by wyszły krętki w badaniach po iluś tam dniach. Ale nie wiem czy chodzi o również o badania z krwi czy tylko ten drogi test z moczu.

    Oby po jakimś czasie Igm zaczeło spadać byście mogli zapomnieć o tym paskudztwie.
    --
    •  
      CommentAuthorAga19782
    • CommentTimeSep 13th 2014
     permalink
    Dziewczyny jest któraś z Was lekarzem? Potrzebuje rozmowy z kimś kto zna się na chorobach...
    --
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeSep 13th 2014
     permalink
    mangaa: nie wiem czy chodzi o również o badania z krwi czy tylko ten drogi test z moczu

    nawet nie slyszalam ze cos takiego jak test z moczu na borelioze istnieje
    wczoraj mi koelzanka powiedziala ze jej mama igm miala prawie przez 2 lata podwyzszone i lekarze mowili ze tak sie moze zdarzyc w zaleznosci od organizmu
    •  
      CommentAuthorkaja_k
    • CommentTimeSep 15th 2014
     permalink
    Ja się dzisiaj okropnie czuję... Jakieś mam takie bóle i mdłości... To chyba od okresu w sumie. Fatalny dzień. Łykam środki przeciwbólowe jak głupia... Macie jakieś skuteczne domowe sposoby na bóle menstruacyjne?
    •  
      CommentAuthorAmazonka
    • CommentTimeSep 15th 2014
     permalink
    •  
      CommentAuthorMyAngel
    • CommentTimeSep 16th 2014
     permalink
    Witam!
    Dziewczyny niedawno pisałyście trochę o boreliozie. Chciałam Was spytać jakie badanie na wykrycie boreliozy jest najlepsze? Wczoraj byłam u neurologa (mam trochę niefajnych objawów, podchodzą pod stwardnienie rozsiane, nerwicę jak i boreliozę), mam skierowanie na rezonans głowy, ale żeby nie siedzieć bezczynnie, miałam już badanie scyntygraficzne kości (wykluczyło fibromialgię), a teraz na boreliozę. Lekarz powiedział, że w tych badaniach z krwi wcale nie musi wyjść, że mam boreliozę, a mogę ją mieć. Co robic gdy badania wyjdą ujemnie? Podejrzewam, że lekarz obali teorię boreliozy i w tym kierunku juz nie będzie drążył. Wtedy chciałabym na swój koszt zrobić jakieś badanie, które będzie wiarygodne, dlatego pytam Was czy wiecie jakie badanie wtedy wykonać? Teraz mam skierowanie na borelię Igg i Igm.
    --
    •  
      CommentAuthormangaa
    • CommentTimeSep 16th 2014
     permalink
    Jeśli test ilościowy i Western-Blott z krwi wyjdą negatywnie to można zrobić też test pcr z krwi lub LUAT z moczu ale ten drugi robi się po prowokacji kilkudniowej antybiotykiem.
    --
    •  
      CommentAuthorazniee
    • CommentTimeSep 16th 2014
     permalink
    MyAngel, poczytaj nasz wątek o problemach psychicznych i tężyczce. Nie wiem jakie masz dokładnie objawy, ale w dużej mierz te podpadające pod SM, boreliozę i nerwicę podpadają też pod nią...
    --
    •  
      CommentAuthormangaa
    • CommentTimeSep 17th 2014
     permalink
    Widziałyście wczoraj mecz z Brazylią? (Hydzia podejrzewam, że Ty obowiąkowo)
    Kuuurde nie wiem czy takie emocje są wskazane w moim stanie. :wink: Ale po prostu po meczu odpadłam... :D
    Dreszczowiec.

    Zachowanie brazylijczyków po meczu - no comment...
    Tym bardziej cieszę się, że udało nam się wyrwać im wygraną i trzymam kciuki za Rossssiję dziś. :tooth:
    --
Chcesz dodać komentarz? Zarejestruj się lub zaloguj.
Nie chcesz rejestrować konta? Dyskutuj w kategoriach Pytanie / Odpowiedź i Dział dla początkujących.