Zarejestruj się

Aby dyskutować we wszystkich kategoriach, wymagana jest rejestracja.

 

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

    •  
      CommentAuthorMyAngel
    • CommentTimeSep 17th 2014
     permalink
    Dzięki Mangaa za odpowiedź, Azniee na pewno do Was zajrzę i napiszę co i jak.
    --
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeSep 17th 2014
     permalink
    Mangaa oczywiscie ze ogladalam. Morde skutecznie dre co wieczor, czasami tylko rodzinnie czasami ze znajomymi
    Wczorajszy mecz byl niczym najlepszy thriller - paznokcia nie mam nawet jednego. Horror, ktory funduja nam nasi reprezentanci to chyba nie jednego kibica do zawalu doprowadza ;)

    dzisiaj, w sumie wbrew moim przekonaniom, kibicuje Rosjanom. Raz ze ich wygrana daje nam awans a dwa Brazylijczycy nie zasluzyli na awans. Okazali sie burakami do kwadratu. nie spodziewalam sie tego po druzynie klasy swiatowej - ten 'fucken' pokazany polskiemu dziennikarzowi, awantura przy stoliku sedziowskim czy rzucenie recznikiem w delegata fivb to przegiecie do kwadratu i mam nadzieje ze poniosa odpowiednia kare za takie zachowanie
    •  
      CommentAuthormangaa
    • CommentTimeSep 17th 2014
     permalink
    Dokładnie. No to zaciskamy kciuki za lekcję przegrywania nr 2 dla Brazil... :tooth:
    --
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeSep 17th 2014
     permalink
    jak na razie to nie wyglada na to zeby sasiedzi nam pomoc chcieli; ale jak juz maja przegrac to niech 3:0 albo 3:1 to bedzie a nie zeby potem trzeba bylo male punkty liczyc
    swoja droga jakby jutro tak zagrali jak dzisaj to sa spokojnie pykniecia ;)
    •  
      CommentAuthormangaa
    • CommentTimeSep 17th 2014
     permalink
    No nieciekawie... Zobaczymy co będzie po tym secie, jakby czasem 2:0 dla Brazylii to zmienię taktykę kibicowania i będe kibicowac już na 3:0.
    --
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeSep 17th 2014
     permalink
    no to jutro mecz o wszystko, jutro wystarcza nam 2 sety ale oby sie udalo wygrac bez problemu
    ja mam tylko nadzieje ze Rosjanie nie podniosa sie po dzisiejszej porazce i nie beda jutro zbyt szaleli na parkiecie
    •  
      CommentAuthormangaa
    • CommentTimeSep 17th 2014
     permalink
    Obawiam się, że jutro będą grali mecz życia... na przekór. :/
    Ale dobra, ściskamy kciuki i nie strachamy się specjalnie. Będzie dobrze. :D
    --
    •  
      CommentAuthor_Fragile_
    • CommentTimeSep 18th 2014
     permalink
    Peppermill, dzisiaj wielki dzień dla Was, co? Ciekawa jestem jaki będzie wynik...
    --
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeSep 18th 2014
     permalink
    mangaa: ściskamy kciuki i nie strachamy się specjalnie. Będzie dobrze. :D

    MUSI byc DOBRZE, zreszta nasi maja 1 gracza wiecej, silna psyche i podbudowane morale, w koncu Brazylijczycy tylko z nami przegrali ;)
    •  
      CommentAuthormangaa
    • CommentTimeSep 18th 2014
     permalink
    :bigsmile:
    --
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeSep 18th 2014
     permalink
    u nas euforia, pieknie pieknie
    w sobote zdecydowanie ruszamy do strefy kibica :)
    •  
      CommentAuthorKasia02
    • CommentTimeSep 19th 2014
     permalink
    mi gra że jutro ślub a ja musze czekać do jutra do 6 żeby móc zacząć coś robić...co za okropność Brrrrrrry
    --
    •  
      CommentAuthor_Fragile_
    • CommentTimeSep 20th 2014
     permalink
    dziewczyny warszawskie, czy w jakims kinie graja poranki dla dzieci? Chcialabym z Krasnalem pojsc, bo jojczy, ze chce do kina. Teraz bedzie Pszczolka Maja, ale to pewnie za dlugie dla niego, on maks godzine wytrzyma...
    --
    •  
      CommentAuthorKlNGA
    • CommentTimeSep 20th 2014
     permalink
    Jak tam kibicki? :wink:
    Bo ja w stresie :wink:
    --
    •  
      CommentAuthorPENNY
    • CommentTimeSep 20th 2014
     permalink
    Ja mam oczy na zapałki, ale meczu nie odpuszczę :bigsmile::bigsmile::bigsmile: cała się trzęsę z emocji !!!!
    -- Zapraszam na mój blog Powrot do jaskini
    •  
      CommentAuthormangaa
    • CommentTimeSep 20th 2014
     permalink
    Ja się zacznę martwic jakby czasem ten 4 set nie poszedł...
    Ale wierzę, że dadzą radę chłopaki. :wink:
    --
    •  
      CommentAuthorPENNY
    • CommentTimeSep 20th 2014
     permalink
    Jeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeest !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Brawooooo !!!!!!!!!!!!!!!!!
    -- Zapraszam na mój blog Powrot do jaskini
    •  
      CommentAuthorazniee
    • CommentTimeSep 21st 2014 zmieniony
     permalink
    Sala zabaw w Warszawie?- w miarę blisko Piaseczna, ale dalszą też przełkniemy :wink: Pilne! :bigsmile:
    Coś co się nada dla prawie-2latki, mało przyzwyczajonej do innych dzieci :wink: Koniecznie z mamusią i tatusiem :wink:
    --
    •  
      CommentAuthorczerwinka
    • CommentTimeSep 21st 2014 zmieniony
     permalink
    Spuki na puławskiej.http://www.spukiboo.pl/urodziny/
    --
    •  
      CommentAuthorJaheira
    • CommentTimeSep 21st 2014
     permalink
    Czy mozna gdzieś dzis obejrzeć mecz finałowy? Polsat miał go transmitować za free, ale nie wiem, na ktorym kanale.
    --
    •  
      CommentAuthorsardynka85
    • CommentTimeSep 21st 2014
     permalink
    Jaheira na zwykłym Polsacie :)
    --
    •  
      CommentAuthorJaheira
    • CommentTimeSep 21st 2014
     permalink
    Aaaaa bo wg UPC ma dzis byc Must be the music :wink:
    --
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeSep 21st 2014
     permalink
    my dzisiaj finalowy mecz ogladamy sami przed telewizorem, ale wczorajszy polfinal ogladalismy na wroclawskim rynku. Rewelacyjnie bylo, stolik obok kibicowal Lukasz Kadziewicz (chociaz jak maz poszedl po autograf to niektorzy sie nas pytali kto to :confused: ) Doping byl taki ze jeszcze bardziej zazdroszcze tym ktorzy mogli byc na meczach Polakow bo tam to dopiero atmosfear musiala byc wspaniala. gardlo zdarte ale dzisiaj licze na okrzyki radosci :)
    •  
      CommentAuthorKlNGA
    • CommentTimeSep 21st 2014
     permalink
    Kurcze, nie wierzyłam, że choć jeden set wygramy, a tu drugi dla nas :crazy:

    Treść doklejona: 21.09.14 22:39
    Aaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
    :swingin::swingin::swingin:
    --
    •  
      CommentAuthorJaheira
    • CommentTimeSep 21st 2014
     permalink
    :clap::crazy::jumping::peace::rolling::swingin::thumbup::tooth:
    --
    •  
      CommentAuthorElse
    • CommentTimeSep 21st 2014
     permalink
    Ale emocje były ;) Super mecz!!! Taki wyrównany, ale jednak ta szala zawsze po naszej stronie była przechylona ;).
    --
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeSep 21st 2014
     permalink
    ja sie z radosci az poplakalam :)
    ale coz, nasi byli w takiej formie ze powinni spiewac "bo jak nie my to kto"
    no i 'odszczekuje' wszysto co gadalam na Mike i moje niezadowolenie z Zatorskiego w pierwszym skladzie. chlopaki dali czadu!!
    •  
      CommentAuthormangaa
    • CommentTimeSep 22nd 2014 zmieniony
     permalink
    Noooo, Mika grał mecz życia... A to taki młody chłopak, ja pitolę! :bigsmile:
    Wcześniej też bulkałam na niego, ale jak widać udowodnił, że zasługuje na pełne uznanie.

    Niesamowite emocje, musiałam się hamować by nie drzeć jakoś specjalnie bo mogłabym małe w brzuchu nie przestraszyć ale i tak kilka razy mi się wyrwało. :wink:
    --
    •  
      CommentAuthorbonim
    • CommentTimeSep 22nd 2014 zmieniony
     permalink
    Polsat o zgwalconej 8 mies.. szok:cry:
    Tak wam weszłam w dobry humor. Co za tragedia. Biedne dziecko. Jak można? ! :cry:
    •  
      CommentAuthorsushka
    • CommentTimeSep 24th 2014
     permalink
    Może jest ktoś w stanie mi pomóc/wyjaśnić...
    Taka sytuacja: Moje starsze dziecko miało zrobione badania w kierunku pasożytów. Ponieważ wynik wyszedł pozytywny, zastosowaliśmy odpowiednie leczenie, a ja (w swojej naiwności, niestety...) poinformowałam o tym fakcie przedszkole, mając na uwadze dobro innych dzieci. Dziś dowiedziałam się, iż mogę swoje dziecko przyprowadzić do przedszkola dopiero wtedy, gdy przyniosę zaświadczenie od lekarza, że syn jest wyleczony. Czy wobec tego ja również mogę zażądać od placówki zaświadczenia, że wszyscy-jak jeden mąż- są zdrowi? Ponieważ zaprowadzę zdrowe dziecko, chcę mieć pewność, że nikt go niczym nie zarazi... W obliczu faktu, że większość dzieci "przechowuje" w sobie jakieś pasożyty,moje oczekiwania są chyba uzasadnione?
    --
    •  
      CommentAuthorczerwinka
    • CommentTimeSep 24th 2014
     permalink
    Suhka dokładanie nie mają takiego prawa a ty masz prawo zażądać w takim razie eliminacji źródła zakażenia ;)
    --
    •  
      CommentAuthorbonim
    • CommentTimeSep 24th 2014
     permalink
    Ja tez bym wymagala.. ogólnie to gdyby takie badania byly wymagane profilaktycznie to moze by się tak nie szerzyly robale
    •  
      CommentAuthorsushka
    • CommentTimeSep 24th 2014
     permalink
    No właśnie...niestety, obawiam się, że moja interwencja przyniesie tylko taki efekt, że odbije się to na dziecku :confused:
    Zaświadczenie mam, bo to nie był problem, żeby je dostać, ale mam również ogromny niesmak.
    --
    •  
      CommentAuthorsushka
    • CommentTimeSep 24th 2014
     permalink
    Przedszkola zmieniać nie chcę, bo to -mimo wszystko -bardzo dobra placówka. Do tej pory(czyli przez rok) wszystko było bez zarzutu.
    No nic, do poniedziałku muszę pomyśleć nad strategią...
    --
    •  
      CommentAuthorKarolyn
    • CommentTimeSep 24th 2014
     permalink
    Sushka ja na Twoim miejscu pewnie porozmawiałabym szczerze o obawach z dyrekcją, bo zaswiadczenia od innych rodziców mogliby zażądać ale tak jak mówisz, taki papier jest łatwy do załawienia, niestety. Taka postawa przedszkola jest dla mnie mimo wszystko szokująca, bo prowadzi do tego, że rodzice mogą się przestać przyznawać do takich chorób i błędne kolo się zatacza- na to przede wszystkim zwróciłabym uwagę dyrektorce. Myślę, że taka rozmowa szczera między personelem, a rodzicami mogłaby więcej zdziałać niż zażądanie takich zaświadczeń jak kazano Wam. Zwrócenie uwagi na zarażanie się dzieci i chęć profilaktyki. Taka placówka na pewno zyskała by w moich oczach wiele, i na pewno w większości rodzicach tez, powinni mieć tego świadomosc, najwidoczniej trzeba im to przypomniec :wink:
    -- Syn 1 ~ 2012 & Syn 2 ~ 2017
    •  
      CommentAuthorkachaw
    • CommentTimeSep 24th 2014
     permalink
    Sushko takie praktyki są w przedszkolach i szkołach że prosi się o zaświadczenia, u nas np był chłopiec z dziwną wysypką i mógł dopiero wrócić do szkoły gdy przyniósł zaświadczenie od lekarza, że nie zaraża. A wiadomo że przedszkole nie wystawi ci takiego zaświadczenia, że wszystkie dzieci są zdrowe, bo musieli by przebadać wszystkie dzieci, a tego nie zrobią. U nas w zeszłym roku ciągnął się problem wszawicy w grupie u Ninki, Ninka też gnidki złapała, nawet było spotkanie w tej sprawie, bo część rodziców lała na to i nie sprawdzało dzieci, a część rodziców dzień w dzień po kilka godzin sprawdzało głowę, dziecko wracało do przedszkola czyste i za dwa dni powtórka z rozrywki. U nas w przedszkolu były glisty ludzkie, raz świerzb, takie rzeczy się zdarzają. Ja bym się nie unosiła za to że przedszkole poprosiło o takie zaświadczenie, bo gdyby chodziło o moje dziecko to chciałabym by przedszkole zrobiło wszystko aby uchronić inne dzieci. A co do przenoszenia owsików i mycia rąk nie oszukujmy się o ile jeszcze Panie chodzą do ubikacji z maluchami, to nikt nie chodzi do ubikacji za 5 -6 letnim dzieckiem i nie wie czy umyło ręce po kupie czy nie i zarażenie gotowe. Ja uczulam Ninkę by zawsze dokładnie myła ręce mydłem, nawet czasem wącham czy pachną mydłem.
    --
    •  
      CommentAuthorsushka
    • CommentTimeSep 24th 2014
     permalink
    kachaw: Ja bym się nie unosiła za to że przedszkole poprosiło o takie zaświadczenie, bo gdyby chodziło o moje dziecko to chciałabym by przedszkole zrobiło wszystko aby uchronić inne dzieci.

    Jasne. Zatem jeśli chodzi teraz o moje ZDROWE dziecko, tez chcę zrobić wszystko, aby uchronić je, prawda? ;)
    Poza tym jestem prawie całkowicie przekonana, że co najmniej połowa dzieci tam ma jakieś pasożyty. Róznica między nimi a moim dzieckiem jest tylko taka, że moje dziecko miało zdiagnozowany problem (i zostało wyleczone).
    I jeszcze jedno- na jakiej podstawie żądają zaświadczenia? Opierając się na mojej informacji? Równie dobrze mogę zatem iść jutro i powiedzieć, że żadnych robaków nie było:tongue:
    --
    •  
      CommentAuthorkachaw
    • CommentTimeSep 24th 2014
     permalink
    Sushka ty jesteś uczciwa i Tobie zależy na zdrowiu twojego dziecka i pewnie innych też. U mnie była taka sytuacja, że znalazłam u Ninki gnidy, nie muszę mówić jak mi serce stanęło jak to zobaczyłam, musiałam sprawdzić w necie czy to na pewno to :bigsmile: pierwsze co to zadzwoniłam do przedszkola że Ninka ma gnidy i nie tyle chodziło mi o inne dzieci, chociaż też, ale o moją Ninkę, bo myślę sobie wydam 3 dychy na szampon, pozbędę się tego paskudztwa a ona wróci do przedszkola gdzie ktoś znów ją zarazi.
    Wiadomo owsików czy glisty ludzkiej nie widać, ale świerzba już tak, hipotetycznie pytam gdyby się u twojego synka pojawił w przedszkolu przypadek świerzba, chciałabyś mieć pewność że to dziecko już jest wyleczone i nie zaraża. Panie nie mogą w przedszkolu nawet włosów dziecku sprawdzić pod kątem wszy bez zgody rodzica, więc proszą o zaświadczenie od lekarza. U nas w szkole jest pielęgniarka i jak coś nas niepokoi to idziemy z dzieckiem do pielęgniarki, ona sprawdza co i jak i dzwoni do rodzica.
    U nas gdy była glista w młodszej grupie i wychowawczyni mnie poinform. to sama dla własnej wiedzy zrobiłam Nince dwa razy badanie kału, by mieć pewność że jest czysta.
    --
    •  
      CommentAuthorsushka
    • CommentTimeSep 24th 2014
     permalink
    kachaw: dyby się u twojego synka pojawił w przedszkolu przypadek świerzba, chciałabyś mieć pewność że to dziecko już jest wyleczone i nie zaraża.

    Oczywiście, że tak.
    Ale wydaje mi się, że widać tu subtelną różnicę- świerzb a powszechne robaki. Abstrahując od tego, że moje dziecko NIE ZARAŻA podczas leczenia, to raczej te niezdiagnozowane dzieci mogą zarazić moje dziecko. Nadal mimo wszystko uważam, że jedyna różnica między moim dzieckiem a pozostałymi z przedszkola jest taka, że u mojego dziecka zdiagnozowano problem, reszta żyje w błogim przeświadczeniu, że ich problem nie dotyczy.
    Ponadto- skoro ja zgłosiłam placówce, a placówka stawia mi wymagania, ja chyba też mam prawo wymagać konkretnych działań z ich strony? Na razie usłyszałam tylko o dezynfekcji łazienek- to chyba za mało, prawda?
    I nadal nie rozumiem, dlaczego mam dać zaświadczenie o tym, że dziecko jest zdrowe, skoro nie dałam, że jest chore?
    --
    •  
      CommentAuthorkachaw
    • CommentTimeSep 24th 2014
     permalink
    Wiem tylko jedno żadne przedszkole nie wystawi ci w życiu Warszawy żadnego zaświadczenia, że wszystkie inne dzieci w przedszkolu nie posiadają pasożytów, bo na dzień dobry po wakacjach każdy rodzić musiałby przynosić plik zaświadczeń, że dziecko nie ma owsików, glisty, świerzba, a ten katar zielony, który mu wisi do pasa jest na bank alergiczny :bigsmile:
    --
    •  
      CommentAuthorsushka
    • CommentTimeSep 24th 2014
     permalink
    Wobec tego niech nie wymagają takiego zaświadczenia również ode mnie:wink:
    --
    •  
      CommentAuthorEwasmerf
    • CommentTimeSep 25th 2014
     permalink
    Suska, dla mnie komunikat jest jasny - nastepnym razem nie mowic. Bo dla was zadnych plusow nie ma, natomiast sa utrudnienia. Smutna prawda ale prawda.
    U nas w przedszkolu jak moj maly mial owsiki, ja od razu zglosilam. i co? nico. nawet kartki nie wywiesili, ze jest podejrzenie owsicy. to dopiero porazka. do tej pory nie moge tego pojac, zwlaszcza ze ichnia pani to taka nadgorliwa jest. a tu zonk.
    -- ;
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeSep 25th 2014
     permalink
    dziewczyny musze pilnie kupic laptop no i mam dylemat bo nie iwem w jaka firme celowac zwlaszcza ze budzet to ok 2tys
    na dell'a nas nie stac, do sony sie skutecznie po vaio zniechecilam. potrzebuje go do pracy nie do gier czy ogladania filmow. maz cos przybakuje o HP wlacznie z argumentem ze bym slicznie przy nim wygladala i w sumie sprawa nagli
    •  
      CommentAuthorEwasmerf
    • CommentTimeSep 25th 2014
     permalink
    najlepsze sa DELLE, fakt. ja mialam dlugo HP biznesowy i sie bardzo sprawdzal.
    moze popatrz na polizingowe, czesto mozna w bardzo dobrej cenie kupic dobry laptop, wrsje biznesowa.
    -- ;
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeSep 25th 2014
     permalink
    Ewa jakos nie mam przekonania do kupowania laptopa z nieznanego zrodla. Bedziemy splacali go z 1,5roku wiec wole cos co przez ten czas bedzie miala chociaz gwarancje
    •  
      CommentAuthorEwasmerf
    • CommentTimeSep 25th 2014
     permalink
    na polizingowe czesto daja gwarancje 12 miesiecy. nie wiem ile daja na nowy, pewnie standardowo 2 lata.
    -- ;
    •  
      CommentAuthorLibra1610
    • CommentTimeSep 25th 2014 zmieniony
     permalink
    Ja mam laptop acer extensa 5635z i używam go już 5 rok, wiadomo, nie śmiga już mega szybko (przydałby sie w koncu format:P), ale jestem bardzo zadowolona, przez 5 lat żadnej awarii. Wtedy cena ponad 2 tys, a teraz niecałe 1500 chyba stoi i polecam z czystym sercem.

    Ja na nim tylko pracuję i przeglądam sieć, więc nie wiem jakby się sprawdzał w innych zadaniach, ale na moje potrzeby jest wystarczający :)

    O, odnośnie zalania - pół roku temu przeżył zalanie zieloną herbatą :D szybkie odłączenie od prądu, suszenie 2 dni i śmiga dalej :D A co się mój mąż onarzekał na mnie to moje :P
    --
    •  
      CommentAuthorEwasmerf
    • CommentTimeSep 25th 2014
     permalink
    Hyde, ja mysle, ze to nie ma co po firmie patrzec, tylko raczej na parametry procesora itd itp.
    Bo co ci po firmie i ladnej obudowie, jak komputer bedzie jak slimak chodzil. Nie masz jakiegos zaprzyjaznionego informatyka? Nie ukrywam, ze najlepiej u takich zalatwiac.
    -- ;
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeSep 25th 2014 zmieniony
     permalink
    Ewa ale taki uzywany to bym wolala kupowac z jakiejs konkretnej firmy a nie z przypadku w necie; jednak tu wolalabym miec wieksza pewnosc. Parametry to moj maz ogarnie. Raczej kwestia decyzji z ktorej firmy wezmiemy bo cenowo od 1,8 do 2,3tys przy b. podobnych parametrach

    Elfika moj maz mial sluzbowego della i byl b.zadowolony; tyle ze tego typu to kosztuje ok 4tys
    teraz ma toshibe i ten dupy nie urywa
    •  
      CommentAuthorEwasmerf
    • CommentTimeSep 25th 2014 zmieniony
     permalink
    Hyde, krotko - po co ci ten laptop?
    do surfowania w necie?
    do pracy?
    bo jak do surfowania i pacy na offisie to sory, ale wystarczy chlam za 1200 zl. ale jak juz do pracy/biznesu i ma smigac to niestety, ale do 2000 zl brutto bedzie ciezko takowego znalezc.

    Treść doklejona: 25.09.14 15:05
    Hyde, moze ci ta stronka pomoze
    http://www.komputerswiat.pl/testy/sprzet/notebooki/2014/05/test-laptopow-do-2000-zlotych,3.aspx
    -- ;
Chcesz dodać komentarz? Zarejestruj się lub zaloguj.
Nie chcesz rejestrować konta? Dyskutuj w kategoriach Pytanie / Odpowiedź i Dział dla początkujących.