Zarejestruj się

Aby dyskutować we wszystkich kategoriach, wymagana jest rejestracja.

 

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

    •  
      CommentAuthorOlenka01
    • CommentTimeFeb 18th 2016 zmieniony
     permalink
    Jako ciekawostka
    O boreliozie
    -- []
    •  
      CommentAuthorsardynka85
    • CommentTimeFeb 18th 2016
     permalink
    czerwinka: Mnie też interesują wnioski... Akurat u mnie to na topie, gdyż mam zawodowego doła ;(....


    ja też mam doła...niby wiedziałam, że lekko nie będzie ale ostatnio to już masakra...2,5 tygodnia zwolnienia/urlopu (na choroby dzieci of kors), tydzień w pracy i znowu od pn siedzę na zaległym "wypoczynkowym" a dzieci zamiast zdrowieć to coraz bardziej chore...
    także osobiście nie dziwię się pracodawcom że nie chcą zatrudniać matek małych dzieci, kurcze sama bym siebie nie zatrudniła :confused:
    --
    •  
      CommentAuthorJaheira
    • CommentTimeFeb 18th 2016 zmieniony
     permalink
    Dziekuje Wam dziewczyny!
    Mam jeszcze taka prosbe- moze czesc z Was mogłaby te ankietę rozesłać wsród swoich znajomych, albo udostępnić w pracy? Albo zmolestowac mężów do wypełnienia?
    Szalenie mi zalezy, by ankietę wypełniły nie tylko kobiety z grupy wiekowej 25-40. Fajnie byloby dotrzeć do osob 40+ (tu np.Wasi rodzice, jesli sa nadal aktywni zawodowo)i do mężczyzn w ogole, bo tych mam poki co 15.
    --
    •  
      CommentAuthorelfika
    • CommentTimeFeb 18th 2016
     permalink
    nie ma sprawy. jak tylko wrócę wieczorem z wawy puszczę w świat. jedną osobę 50+ będziesz mieć bankowo :)
    -- [/url]
    •  
      CommentAuthorsardynka85
    • CommentTimeFeb 18th 2016
     permalink
    Jaheira tylko tytuł ankiety ""Warunki zatrudnienia kobiet-matek małych dzieci" sugeruje raczej, że to ankieta dla kobiet i to przeważnie w grupie wiekowej 25-40 bo wśród niej najwięcej matek małych dzieci :wink:
    --
    •  
      CommentAuthorJaheira
    • CommentTimeFeb 18th 2016
     permalink
    Widzicie, bo najlepiej by bylo zatytułować ankietę hipoteza, ale nie chcialam "nastawiać" osob biorących w niej udział. Nie chcialam, zeby ktos udzielając odpowiedzi próbował zachować "poprawność polityczna.
    A mam najwiecej kobiet 25-40, bo w takie akurat fora rozpuściłam ankietę.
    --
    •  
      CommentAuthorobe
    • CommentTimeFeb 18th 2016 zmieniony
     permalink
    Jaheira: Fajnie byloby dotrzeć do osob 40+ (tu np.Wasi rodzice, jesli sa nadal aktywni zawodowo)

    Hehe, ja jestem w tej grupie ale nie jestem niczyją matką ;)
    -- Swoje trzy grosze każdy uważa za najlepszą mo
    •  
      CommentAuthorLexia
    • CommentTimeFeb 18th 2016
     permalink
    Jahe, mam mojej mamie podesłać? Plus 40, ale dzieci 22 i 16, więc nie wiem :tongue: :wink:
    --
    •  
      CommentAuthorJaheira
    • CommentTimeFeb 18th 2016 zmieniony
     permalink
    Obe, wypełniaj jak najbardziej!
    Lexia, podsyłaj :)

    Dziewczyny, ale to, ze badam warunki zatrudnienia kobietmalych dzieci to nie znaczy, ze w tej kwestii nie jest dla mnie wazne zdanie osob bezdzietnych, czy rodzicow starszych dzieci :)
    Jest dla mnie niezwykle wazne :bigsmile: !!!
    --
    •  
      CommentAuthorLexia
    • CommentTimeFeb 18th 2016
     permalink
    Jahe, posłałam mamie, zapytam, czy może rozesłać u siebie w pracy, to może Cię trochę grono nauczycielek wspomoże (ale nie obiecuję, że każda wypełni)
    --
    •  
      CommentAuthorJaheira
    • CommentTimeFeb 18th 2016
     permalink
    Lexia, spoko :) Bardzo dziękuję :*
    --
    •  
      CommentAuthormarion
    • CommentTimeFeb 18th 2016
     permalink
    Wypełniłam :bigsmile:
    A po wszystkim poznamy wyniki ankiety?
    •  
      CommentAuthormontenia
    • CommentTimeFeb 18th 2016
     permalink
    Jehe,wypelnione. Takze puscilam dalej ;0
    •  
      CommentAuthormarion
    • CommentTimeFeb 19th 2016 zmieniony
     permalink
    Tak po czasie stwierdziłam, że w tej ankiecie brakuje mi jeszcze pytania, czy planuję kolejne dzieci i czy w związku z tym waham się z zajściem w kolejną ciążę z obawy o dalszą pracę lub czy aktualnie jestem w ciąży i również mam obawy co do etatu.
    •  
      CommentAuthorJaheira
    • CommentTimeFeb 19th 2016
     permalink
    Marion, cel badawczy jest nieco inny :)
    Napisze Wam wszystko, jak skończę badania.
    W ogole serdecznie Wam dziekuje za Wasze zaangazowanie. Widac je po ilosci ankiet, ktore do mnie spływają :)
    Super, naprawde super :)!
    Tylko mężczyźni cos nadal rozleniwieni....:(
    --
    •  
      CommentAuthorczerwinka
    • CommentTimeFeb 20th 2016
     permalink
    Prośba o pomoc u młodego mamy już wynik boleriozy IGg <5,000 IGm 6,5 nie mam norm .... Reszta badań ok ...
    --
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeFeb 20th 2016
     permalink
    Czerwinko wyglada na to ze jest "czysto"
    w sumie nie wiem czy normy nie zaleza od lab ale u mnie na wynikach normy nastepujace (z 2 roznych miast z roznych lab te same normy mam wpisane)

    IgG
    nieobecne <10
    watpliwe 10-15
    obecne >15

    igM
    nieobecne <18
    watpliwe 18-22
    obecne >22
    •  
      CommentAuthorelfika
    • CommentTimeFeb 20th 2016
     permalink
    czerwinka: mamy już wynik boleriozy IGg <5,000 IGm 6,5

    a jakim testem?
    WB, LTT?
    elisa jest w mało wiarygodna...
    -- [/url]
    •  
      CommentAuthorczerwinka
    • CommentTimeFeb 20th 2016
     permalink
    Elfiko nie wiem, były robione w Luxmedzie.
    MrsHayde dzięki. Trochę kamień z seca aczkolwiek dalej wiemy ze nic nie wiemy :(
    --
    •  
      CommentAuthorkatka_81
    • CommentTimeFeb 20th 2016 zmieniony
     permalink
    Dziewczyny, jestem przerażona. Misia wróciła ze wsi od dziadków (była na noc). Rozbieram ją własnie do kapieli a po jej nodze chodzi kleszcz :shocked::shocked::shocked::shocked::shocked: Chodził po udzie a miała na sobie rajstopki i spodnie! Szok, o tej porze??? Co to będzie latem??? I Jak on tam wlazł? Jakie szczęście, ze jej się nie wbił.
    --
    •  
      CommentAuthoreveke
    • CommentTimeFeb 20th 2016
     permalink
    Katka no niestety zimy nie ma to kleszcze grasuja.
    z reszta w zeszlym roku czytalam artykul , ze wieś, lasy to nic.... one sie pchają coraz blizej domostw i to nic ze przy lesie nie mieszkamy....

    oraz spokojnie one wszystkie choroby nie przenoszą
    --
    •  
      CommentAuthorElse
    • CommentTimeFeb 20th 2016
     permalink
    oraz spokojnie one wszystkie choroby nie przenoszą


    Dokładnie ja miałam full kleszczy i boleriozy niet :P... Byłam pewna gdy robiłam badania, że coś wynajdą... Testy wyszły "czyste"...
    Nie mniej jeśli chodzi o moje dziecko to na samą nazwę kleszcz wpadam w panikę :P...
    --
    •  
      CommentAuthorelfika
    • CommentTimeFeb 20th 2016
     permalink
    Else: boleriozy

    boReliozy.


    Katka, no niestety jest tak jak Eveke mówi....
    niestety ale w związku z brakiem zimy wiosną i latem należy się podziewać plagi kleszczy...
    ja już się boję tym bardziej, że mamy w planach Mazury... z resztą jak byliśmy nad morzem to też tego pełno było... co i rusz zdejmowaliśmy z psa to dziadostwo i raz wyjmowaliśmy z Bianki polaru....

    używamy brosa do ciała i do ubrań. a po powrocie rolka do ubrań w ruch...
    -- [/url]
    •  
      CommentAuthorElse
    • CommentTimeFeb 20th 2016
     permalink
    boReliozy.


    Nie wiem czy zauważyłaś, ale pierwszy raz zdarzyło mi się w tym wyrazie literówkę strzelić, bo już nie raz pisałam :P... Tu już serio nie można się "potknąć"?...
    --
    •  
      CommentAuthorkatka_81
    • CommentTimeFeb 21st 2016
     permalink
    elfika: niestety ale w związku z brakiem zimy wiosną i latem należy się podziewać plagi kleszczy...

    Z moim panikowaniem już widzę, jaką nerwówkę będę miała latem... moje dziecko jeździ często do moich rodziców na wieś. Ma tam taką frajdę, że żal byłoby jej zabronić.
    --
    •  
      CommentAuthorserratia
    • CommentTimeFeb 21st 2016
     permalink
    Na kleszcze najlepiej po spacerze zmienić ubranie dziecku, zrobić krótki prysznic + oglądanie. Moj mąż pracuje w lesie i jak po powrocie nie zmieni ubrania i nie weźmie kąpieli to kleszcz się czasem wbija. O dziwo odpukać testy na boreliozę ujemne ma. Wszystko jednak zależy od zapachu człowieka, jednych kleszcze bardziej się czepiają innych mniej.
    --
    •  
      CommentAuthorTEORKA
    • CommentTimeFeb 21st 2016
     permalink
    Dziewczyny ja znowu z pytaniem o tą tomografie.
    Powiedzcie mi jak to jest z tym byciem na czczo :neutral:
    Bo ze trzeba być na czczo to wiem. Ale czytam i dwie różne znajduje wersje.
    Jedna że od wieczora nic, a druga ze sześć godzin przed nic.
    Jest to dla mnie mega istotne bo badanie mam o 12:30 dopiero a ja ledwo dzisiaj do 9 wytrzymałam bez śniadania :sad:
    --
    •  
      CommentAuthormarion
    • CommentTimeFeb 21st 2016
     permalink
    Teo. A po co do TK głowy bycie na czczo? Rozumiem przy TK brzucha - ale głowy? Hm....
  1.  permalink
    Jesli podawany ma byc kontrast musisz myć na czczo przed TK
    -- ,
    •  
      CommentAuthorczerwinka
    • CommentTimeFeb 21st 2016
     permalink
    Dokładnie jeśli będzie podawany kontrast musisz być nadczo. Przynajmniej tak mi mówiły pielęgniarki. Mój starszak będzie miał teraz badanie w czwartek i ostani posiłek ma zjeść o 13.
    --
    •  
      CommentAuthormontenia
    • CommentTimeFeb 21st 2016
     permalink
    ja na rezonans glowy tez musialam byc na czczo. mialam badanie o 9.
    Najlepiej zadzwon tam gdzie masz miec robione tk i zapytaj czy 6h przed wystarczy.
    •  
      CommentAuthormarion
    • CommentTimeFeb 21st 2016 zmieniony
     permalink
    Ja ponad rok temu miałam MR głowy, a miesiąc później odcinka szyjnego kręgosłupa. Badania były popołudniu - nie było kontrastu ani badania na głodzie.
    •  
      CommentAuthorTEORKA
    • CommentTimeFeb 21st 2016
     permalink
    Tak, tak chodzi o podanie kontrastu.
    Miała któraś ? Ile tego "na czczo" wystarczyło?
    --
    •  
      CommentAuthorsardynka85
    • CommentTimeFeb 21st 2016
     permalink
    Teo ja bym dla bezpieczeństwa nic nie jadła od poprzedniego wieczoru, przecież to tylko jeden raz, z głodu na pewno nie umrzesz ;)
    --
    •  
      CommentAuthorobe
    • CommentTimeFeb 21st 2016
     permalink
    Teo, 6 godzin na czczo wystarczy :) I można pić wodę. A po badaniu na szybko trzeba wypić ze 2 litry wody, żeby wypłukać kontrast.
    Marion, sama sobie odpowiedziałaś na pytanie ;)
    -- Swoje trzy grosze każdy uważa za najlepszą mo
    •  
      CommentAuthorTEORKA
    • CommentTimeFeb 21st 2016
     permalink
    No właśnie umrę :sad:
    Mam tak przyzwyczajony organizm, że LEDWO wytrzymuje do 10-tej.
    Ale ledwo ledwo.
    Trzęsą mi się ręce, robi się słabo, no masakra.
    Zemdleje i umrę zanim w ogóle do szpitala dojadę.


    Myślałam żeby sobie na 5-6 budzik nastawić i chociaż delikatnie coś skubnac.
    No albo spróbuję wytrzymać, jak będzie dramat to po prostu coś zjem a badanie będzie bez kontrastu.
    Trudno.

    Treść doklejona: 21.02.16 20:42
    O rany, dzięki Obe !!!! :*
    --
    •  
      CommentAuthorkatka_81
    • CommentTimeFeb 21st 2016
     permalink
    Teo, weź sobie jakieś landrynki do ssania.
    --
    •  
      CommentAuthoreveke
    • CommentTimeFeb 21st 2016
     permalink
    Moim zdaniem landrynki to raczej głód pobudza bo sie buzia mietoli i jest falszywy sygnal o pokarmie a de facto zaden do żołądka nie trafia...

    Teo ja podobnie z tym glodem
    raz mnie uraczono usg na 17! Gdzie mialam byc na czczo... ale właśnie wystarczylo 6h przed nie jeść
    --
    •  
      CommentAuthorElse
    • CommentTimeFeb 21st 2016
     permalink
    Moim zdaniem landrynki to raczej głód pobudza bo sie buzia mietoli


    Ale zapobiegnie spadkom cukru, zasłabnięciu... Bo to co Teo opisała to jakby pasuje do spadku cukru...
    --
    •  
      CommentAuthorkatka_81
    • CommentTimeFeb 22nd 2016
     permalink
    Else: Ale zapobiegnie spadkom cukru, zasłabnięciu... Bo to co Teo opisała to jakby pasuje do spadku cukru...

    dokładnie tylko to miałam na myśli. Bo tak to właśnie z opisu wygląda.
    --
    •  
      CommentAuthorTEORKA
    • CommentTimeFeb 22nd 2016
     permalink
    Chciałam tylko zameldować, że żyje i z głodu nie umarlam. Ciężko było wytrzymać zwłaszcza, że nie wstałam o tej 5-6 tylko dopiero po 8, no więc nic nie jadłam od wczoraj, ale luz.
    Po kontraście czułam się niezbyt. Słabo mi było, gorąco, potem strasznie rozbolala mnie głowa, chciało mi się spać i miałam biegunkę.
    Ale to nie wiem czy stricte od kontrastu czy przez to, że się nazarlam :tooth:
    No i najgorsza ta ilość wody/płynu który muszę przyjmować. Masakra , czuję się jak jakiś koń :wink:

    Teraz nerwy co wyjdzie, czeka mnie maks 7 dni. Mam nadzieję że jednak szybciej się uwina.
    Oraz rozmawiałam dość długo z panią, która mi tk robiła i zdziwiona była, że nikt mi rtg kręgosłupa (w odcinku szyjnym) nie zlecił, bo to z nim problemy w 90% dają takie objawy jak moje.
    Więc poproszę neurolozke o skierowanie. Tylko mnie zupełnie kręgosłup nie boli, to nie wiem....

    Ania (Mrs Hyde) Ciebie bolał, czy też głowa tylko?
    --
    •  
      CommentAuthorElse
    • CommentTimeFeb 22nd 2016
     permalink
    Ale to nie wiem czy stricte od kontrastu czy przez to, że się nazarlam
    No i najgorsza ta ilość wody/płynu który muszę przyjmować. Masakra , czuję się jak jakiś koń


    Aaaa to dzieci maja łatwiej... Mojemu podawali kroplówki :P...
    --
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeFeb 22nd 2016
     permalink
    Teo ja mialam problemy z kregoslupem ale w dolnym odcinku (to po upadku ze schodow) i to glownie jak sie przeciazylam; gorny dcinek mnie nie bolal
    owszem czasami czulam dyskomfort i mialam wrazenie ze kark mi dretwieje jak musialam 6h ciagiem przesiedziec ale nigdy jakos tego nie kojarzylam z bolami glowy
    ja musialam wszystkie baania porobic prywatnie bo MR na cito bylo za prawie pol roku a ja tracilam widzenie, wymiotowalam i nie mialam czucia w prawej rece
    •  
      CommentAuthorLadybird76
    • CommentTimeFeb 23rd 2016
     permalink
    [quote=TEORKA][/quote]

    Głowa może boleć. Mam problemy z odcinkiem piersiowym i szyjnym kręgosłupa. Jedna pozycja sprawia mi wielki ból i jestem zmuszona do gwałtownych zwrotów tułowia aby cos w kręgosłupie przeskoczył i się nastawiło. Bez tego ból w plecach i bol głowy jest bezlitosny.
    Jak dobrze pamiętam mam początki zwyrodnienia:(

    Poza tym bóle u mnie też wynikały z wady oczu. Może niewielka bo + 0,5 i 1,25 ale skorcze akomodacyjne niby są za to też odpowiedzialne...
    •  
      CommentAuthormarion
    • CommentTimeFeb 23rd 2016 zmieniony
     permalink
    TEORKA: Oraz rozmawiałam dość długo z panią, która mi tk robiła i zdziwiona była, że nikt mi rtg kręgosłupa (w odcinku szyjnym) nie zlecił, bo to z nim problemy w 90% dają takie objawy jak moje.
    Więc poproszę neurolozke o skierowanie. Tylko mnie zupełnie kręgosłup nie boli, to nie wiem....

    Ja miałam bóle głowy od wysunięcia się dysku w odcinku szyjnym kręgosłupa, który uciskał na jakiś tam nerw idący do głowy. Szyja (kręgosłup szyjny) mnie nie bolała.
    Miałam rezonans głowy i osobno rezonans odcinka szyjnego kręgosłupa - z głową było OK, ale na rezonansie szyi widać było to wysunięcie doskonale.

    Tak więc babka dobrze prawi. Jeśli wyjdzie, że głowa "czysta", to ciśnij lekarza na TK szyi.

    Jest zasada - głowa i ręce (np. ból nadgarstka, drętwienia dłoni) boli od zwyrodnień w górnej części kręgosłupa, a nogi bolą, gdy zwyrodnienia są w części dolnej kręgosłupa.
    •  
      CommentAuthorLadybird76
    • CommentTimeFeb 24th 2016
     permalink
    Marion miałam tez TK głowy ale na szczęście nic złego nie wyszło.

    Piszesz o tych nadgarstkach hmmmm znajoma w pracy narzekała na bóle nadgarstków, dretwienie rak. Potem zrobiła badania.... Obecnie jeździ na wózku, nie chodzi i jest rehabilitowana. Już nawet nie wiem ile lat minęło. Miała raka kręgosłupa jakiegoś dziwnego z nazwy - nie pamiętam. 9 -co godzinna operacja została przerwana bo wystąpiło zagrożenie jej życia. Rak nie został cały usunięty :( Dziewczyna żyje ale jest skazana na pomoc rodziców. Z mężem się rozstali, a dziecko widuje w weekendy czy też w wolne dni od szkoly :(
    • CommentAuthorGabcia_I
    • CommentTimeFeb 24th 2016
     permalink
    Teo, ja mam przepuklinę w górnej części kręgosłupa i tez miałam nieustanne bóle glowy.i cos jakby zawroty, problemy z równowaga. Potem doszły drętwienia palcow lewej ręki (jakby w koniuszkach palcow brak czucia).

    Sprawdzałam przepływy na szyi i zlecono rezonans kręgosłupa. Potem konsultacja z neurochirurgiem i do wyboru operacja albo rehabilitacja. Wybrałam drugie. Miałam przez 2 tygodnie ćwiczenia, naświetlanie i prądy. Do tego kupiłam taki "klin" i podkładam pod szyje jak sie kładę/idę spać.

    Wszystko przeszło. Teraz jak czuje nawrot objawów to siadam przed lustrem i ćwiczę cofanie glowy itp.
    --
    •  
      CommentAuthorczerwinka
    • CommentTimeFeb 26th 2016
     permalink
    Wczoraj mieliśmy MRI ze starszym głowy i już mamy wyniki jest ok. Szukamy dalej ...
    --
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeFeb 26th 2016
     permalink
    Czerwinko a co ooglnie mowia lekarze? maja w ogole jakies przypuszczenia czy wszystkie badania robia w ciemno?
    •  
      CommentAuthorczerwinka
    • CommentTimeFeb 26th 2016
     permalink
    W ciemno :( nikt nie wie co mu jest , jak wchodzimy do gabinetu i słyszymy o matko czegoś takiego nie widziałem, to ręce mi opadają. Z jednej strony super ze wszystko ok na MRI i w badaniach z krwi. Ale dzieciak dalej cierpi na bóle nóg i te stopy wyglada to strasznie :/ . Chyba my dwoje to dziwne przypadki :(
    --
Chcesz dodać komentarz? Zarejestruj się lub zaloguj.
Nie chcesz rejestrować konta? Dyskutuj w kategoriach Pytanie / Odpowiedź i Dział dla początkujących.