Zarejestruj się

Aby dyskutować we wszystkich kategoriach, wymagana jest rejestracja.

 

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

    •  
      CommentAuthorAlinka
    • CommentTimeMay 4th 2017
     permalink
    Ja bylam w Egipcie w 2010 roku. Byla to moja pierwsza i ostatnia wizyta w tym kraju.
    Nie rozumiem jak mozna sie wogole zachwycac tym krajem. Wszyscy nachalni, na kazdym kroku chca cie oszukac czy naciagnac. Gowno w papierze by ci sprzedali za 100 dolarow i wcisneli ze to gowno faraona! Jak nie dajesz bakszyszu to cię zwyzywają, na kazdym kroku niemal na siłe zaciagaja do taxi. Nigdzie nie ma cen o wszystko trzeba sie targowac.
    Jak kogos krecia sliniacy sie na widok kobiety Arabowie i pytania Ile wielbladow jestes warta to ok. Mnie zachowanie obslugi hotelowej czy innych arabskich gosci hotelowych zdedustowalo do granic mozlowosci.
    W Kairze tez bylam na wycieczce, syf, kiła i mogliła!!! Nigdy wiecej!
    Wole hiszpanie i europejskie podejscie do klienta.
    W uk mieszkam 10 lat i czuje sie tutaj zdecydowanie bezpieczniej niz w polsce.
    Dziewczyna pojechala ponoc sama bo kupila chlopakowi i sobie wycieczce a on nie mial paszportu waznego min 6 miesiecy, aby wyjechac poza UE. Moze kupila wycieczke last minute i wtedy nie zawsze jest mozliwosc przelozenia loty. Zaryzykowala i pojechala sama. Szkoda, bo miala cale zycie przed soba!
    --
  1.  permalink
    Chyba bylysmy w roznych Egiptach :)
    •  
      CommentAuthorFrances
    • CommentTimeMay 4th 2017
     permalink
    Alinka "ooo" bo ja to samo nt Egiptu twierdze:wink: sharm el SHIT. Tak.to nazywaismy. Nigdy wiecej. Nawet jakbym mi zaplacili. A juz pchac sie tam teraz?!? Kraj ma wprowadzony stan wyjatkowy...no chyba ot tak sobie tego nie wprowadzili. Komunikat msz jest jasny "nie jedz do Egiptu", a to ze pracownicy biur turystycznych, rezydenci mowia, ze jest ok...a co maja mowic? Inaczej bez pracy zostaja.

    A co do dziewczyny...wg mnie chlopak jest poza wszelkimi.podejrzeniami. Chcial jej pomoc. Jego jedyna wina to taka, ze mial niewazny paszpport.
    --
    •  
      CommentAuthor_Fragile_
    • CommentTimeMay 4th 2017 zmieniony
     permalink
    Alinka: Ja bylam w Egipcie w 2010 roku. Byla to moja pierwsza i ostatnia wizyta w tym kraju.


    Tylko się pod tym podpiszę. Byłam w tym samym roku, z mężem. Głupie zaczepki, patrzenie na kobiety jak na kawałek mięcha, próby upijania młodszych kobiet - nie, nie i jeszcze raz nie.

    Dziewczyny żal, potwornie, żal mi też rodziny, która będzie to musiała przeżywać codziennie na nowo :( Nagranie przerażające, jak ona musiała potwornie się bać :(

    Ale z drugiej strony zastanawia mnie po co kobieta sama na dodatek pcha się do takiego kraju, wszędzie trąbią, że zagrożenie, ryzyko (pal licho już tych nachalnych tubylców), a i tak ludzie jadą...
    --
    •  
      CommentAuthormadziauk
    • CommentTimeMay 4th 2017
     permalink
    Moja Tesciowa bardzo chciala jechac do Egiptu. Pamietam, ze byli z Tesciem jakos w ostatnich 6-7 latach.
    Byla rozczarowana, nie mowila mi takich historii jak Wy tu opisujecie. Ale ona w starszym wieku, z Tesciem, wiec pewnie jej nie zaczepiali.

    Moja Siostra byla, i tez mieli z moim Szwagrem jakas akcje na bazarze, ze ich ze sklepu nie chcieli wypuscic. Juz nie pamietam co dokladnie, bo byli w 2009. Ale jak mi opowiadala, ze wyszli z tamtad to az kamien z serca mi spadl.

    Mam jeszcze dobra kolezanke, ktora byla tez jakos w 2008 bodajze w Egipcie i podpytam z ciekawosci jak to wtedy wygladalo.

    Gdzie w Europie takie rzeczy sie zdarzaja? Masakra. Ja sie od tych krajow trzymam od zawsze z daleka. Wole pojechac do Kornwalii w UK (bylismy, jest calkiem fajnie i co najwazniejsze bezpiecznie) niz np. do Egiptu.
    --
    •  
      CommentAuthorEwasmerf
    • CommentTimeMay 5th 2017
     permalink
    kurde, dziewczyny, tak o tych zaczepkach piszecie, jakby normalnie was napastowali.
    Ja w egipcie nie bylam, ale w tunezji, turcji, i zaczepiaja, i owszem, nagabuja, targuja sie, zagaduja w roznych jezykach, ale ja to zawsze traktowalam jako czesc ich pracy. Musza wycykac turystow do cna, zabawic, poki sezon maja. Czesc osob wyjezdza na seksturystyke, starsze niemki itd, widzialam kiedys program, a i dalo to sie zauwazyc na miejscu. Ale generalnie nie zauwazylam, zeby to bylo jakies nachaalne. Owszem, pod koniec spedzonego tygodnia to mnie juz tez targowanie na kazdym kroku wnerwialo. ale taki urok tych krajow, to czesc kultury.
    poza tym w hotelach obsluga nie moze podrywac gosci, bo jedna skarga i wylatuja, na ich miejsce jest kupa innych.
    -- ;
    •  
      CommentAuthor_Fragile_
    • CommentTimeMay 5th 2017
     permalink
    Ooo, Ewa, to byś się zdziwiła - w hotelach również takie akcje mają miejsce. Ale może ja jestem inna bo nie schlebia mi jak ktoś na mnie gwiżdże albo cmoka. Dla mnie to jest prostackie.
    --
  2.  permalink
    Ja bylam w 2014 i mam same najlepsze wspomnienia. Nie wiem czy mialam tyle szczescia, czy Wy tyle pecha. Nie wyobrazam sobie jednak podrywania przez obsługę hotelową czy prob upijania gosci:shocked:Serio! Moja Hania twierdzi ze to jej najfajniejsze wakacje, nigdzie nie było takich aquaparkow i nigdzie nie traktowano jej jak ksiezniczki, jak wlasnie tam.
    Piza tym jezeli piszevie o MSZ to warto zeby napisac cala prawdę- komunikat owszem mowi - nie jedz, ale z wyłaczeniem kurortow- czyli hurgady, marsa, sharm.
    Ad chłopaka- tez mam inne zdanie. Rozumiem, ze nie mial paszportu ale czy w takiej sytuacji nie powiadamialybyscie od razu policji, ambasady? No ja bym na glowie stanęla, a ten wysyla po nią jakiegos kolegę, którego nawet nie zna. Obym nie byla zlym prorokiem, ale widzialam jego " tworczosc" na FB. Masakra

    Treść doklejona: 05.05.17 07:32
    Frag ja się w hotelu nie spotkalam z czymś takim. Na ulucy owszem, ale nie zwracalam na to uwagi
    •  
      CommentAuthorEwasmerf
    • CommentTimeMay 5th 2017
     permalink
    dokladnie, ja sie w hotelu tez z czyms takim nie spotkalam. No ale jak latam w "kraje trzeciego swiata" to 5 gwiazdek to absolutne minimum;-)
    Aga, mi sie ogolnie kraje arabskie kojarza ze swoja sympatia do dzieci, tam dzieciom wlos z glowy nie spadnie.
    -- ;
    •  
      CommentAuthorkasiawarka
    • CommentTimeMay 5th 2017
     permalink
    ja byłam w 2012 i również jedna z lepszych wycieczek w moim życiu, a byłam już w kilku egzotycznych krajach. Jednak Egipt robił na mnie największe wrażenie. Tylko nie siedziałam w hotelu czy nad basenem popijając drinki, a chodziłam, zwiedzałam i oglądałam "dorobek" ich kultury, a jest co tam oglądać ;)
    •  
      CommentAuthorLexia
    • CommentTimeMay 5th 2017
     permalink
    Tak piszecie o nagabywaniu w Egipcie, a pod wieżą Eiffla byłyście kiedyś? :tongue: Albo pod Notre Dame? To samo nagabywanie na jakieś tandetne figurki czy inne breloczki, jak podłapią że jesteś z Polski to łamaną polszczyzną próbują 3 słowkami zabłysnąć, jak raz powiesz że nie masz pieniędzy to będą próbowali schodzić z ceny itp. A toż to środek Europy ;) Aaa i nie zapominajmy o tym jak zagadują do kobiet tzn. "Hey bjutiful, najs ajs, baj dis, łan ojro only!"
    Dziewczyna sama się prosiła o taki finał. Nie pojechałabym gdziekolwiek sama, nawet do Polski, bo wszędzie niezależnie od kultury są ludzie którzy tylko na takie coś czyhają. Poza tym to skrajnie nieodpowiedzialne, pomijając już terroryzm czy inne takie trochę nad wyrost obawy, ale są jeszcze zwykłe, prozaiczyne kwestie jak wypadek, jakiś uraz itp.
    --
    •  
      CommentAuthor_Isia_
    • CommentTimeMay 5th 2017
     permalink
    Wiecie co, można mieć różne opinie o Egipcie i jego mieszkańcach. Ale pisanie ze "dziewczyna sama sie prosila" jest tak bardzo nie w porządku, ze aż brak słów... To ze się jedzie w mniej bezpieczne miejsce, ze ludzie mają taka a nie inna kulturę nie daje nikomu prawa do naruszania czyjejś nietykalności osobistej, intymności i narażania go na niebezpieczeństwo. Nie napiszę o pozbawianiu życia bo w gruncie rzeczy nie wiadomo co się stało.
  3.  permalink
    Isiu, ale zadna z nas tego nie napisała... Nie mozemy odpowiadac za słowa innych w internecie.
    Zadna przemoc, gwałty itp nie maja usprawiedliwienia i zawsze jest to wyłącznie wina sprawcy, nie ofiary
    •  
      CommentAuthor_Isia_
    • CommentTimeMay 5th 2017
     permalink
    Szczypta, post nad moim jest wypowiedź Lexii, ona to napisała i do tego się odniosłam. Nie cierpię takich tekstów. Dla mnie to usprawiedliwianie sprawcy. Cokolwiek się stało.
  4.  permalink
    a rzeczywiscie- nie zauwazyłam. Zgadzam się z Toba
    •  
      CommentAuthorFrances
    • CommentTimeMay 5th 2017
     permalink
    Szczypta, no ale.juz odchodzac od tego, co jej sie stalo. Wiadomo, ze w Egipcie (zwlaszcza na polwyspie synaj) preznie dziala panstwo islamskie. To tylko kwestia czasu, az zaatakuja kolejny kurort. Bo to "widowiskowe", przyciaga media bardziej niz atak na koptow. Bo uderzy w turystyke itd. Wiec takie stwierdzenia, ze kurorty sa bezpieczne to wg mnie tylko.i wylacznie dzialania biur podrozy. Wystarczy przeanalizowac sytuacje.
    --
    •  
      CommentAuthorhanka242
    • CommentTimeMay 5th 2017
     permalink
    Ja też byłam w Egipcie w 2012 roku i podpisuję się rękami i nogami pod tym co jako pierwsza Alinka napisała. Można by długo pisać,ale hotele i kurorty to niebo a ziemia w porównaniu z "prawdziwym " Egiptem. Zobaczyłam piramidy, Luksor, Kair i cieszę ,że mogłam ,ale nigdy w życiu z własnej woli nie pojechałabym ponownie. Do tej pory pamiętam martwą krowę w rzece a obok kąpiące się dzieci.
    •  
      CommentAuthorLexia
    • CommentTimeMay 5th 2017
     permalink
    Może zabrzmiało to ostro no ale dziewczyny... Na prawdę? Czego innego można się spodziewać mając trochę zdrowego rozsądku? Też mi nie odpowiada, że kobiety są traktowane tak, jak ma to miejsce, ale świat jest jaki jest. Też nie spaceruję wieczorem po Katowicach z powodu morderstwa, które wydarzyło się pół roku temu 500m od mojego mieszkania- mimo, że wieczorne spacery lubię. Po prostu mam swój rozum i wiem, że są sytuacje gdzie zwyczajnie nasze zachowanie byłoby nieodpowiedzialne.
    Przykro mi, że dziewczynie się przytrafiło to, co się przytrafiło, nie życzę tego nikomu nigdy ale była nieodpowiedzialna.
    --
    •  
      CommentAuthorFrances
    • CommentTimeMay 5th 2017
     permalink
    Ja tez Twoje slowa Lexia odebralam bardziej jako, ze zacgowala sie naiwnie, skrajnie nieodpowiedzialnie jadac w taki rejon swiata samotnie. Niz tlumaczenie sprawcy. No w naszej kulturze to juz chyba nikt nie usprawiedliwia gwalcicieli. Co innego "tam", np w Egipcie.
    --
  5.  permalink
    Frances: kurorty sa bezpieczne to wg mnie tylko.i wylacznie dzialania biur podrozy.

    ale co mają biura podrózy do MSZ?
    A widziałas mape zabrożeń wg brytyjskiego MSZ?
    Zobacz , które kraje mnaja ten sam stopien zagrożenia co Egipt...
    g
    •  
      CommentAuthor_Isia_
    • CommentTimeMay 5th 2017
     permalink
    Lexia, nie rozumiesz różnicy. To, że ktoś jest nieostrozny nie jest równoznaczne z tym ze "prosi się o taki final". Tak po prostu nie można pisać, w ten sposób nie można myśleć. Mogę sobie paradowac w krótkiej spodniczce pomiędzy stadem wygolonych facetów ale żaden, żaden nie ma prawa mnie tknac ani obrażać. A gdyby któryś mnie skrzywdził to moja krótka spódniczka nie jest dla niego okolicznością lagodzaca. Jeśli Ty jako kobieta nie nauczysz się myśleć w ten sposób o innych kobietach, ani o tym otwarcie mówić, to mężczyźni będą dla siebie zawsze szukać usprawiedliwienia w takich sytuacjach. A takiego usprawiedliwienia nie ma.
  6.  permalink
    Poza tym co masz na mysli moiąc "zaatakuja kolejny kurort"?
    O którym ataku mówisz?
    •  
      CommentAuthor_Isia_
    • CommentTimeMay 5th 2017
     permalink
    O, ależ się zdziwiłam jak obejrzałam te mapę.
    •  
      CommentAuthorLexia
    • CommentTimeMay 5th 2017
     permalink
    Isia, Ty mnie nie zrozumiałaś. Elementarną zdolnością człowieka jest zdolność logicznego myślenia. Wiem, że kultura tam jest jaka jest a ja nie jestem Bogiem, żeby ją zmienić na swoje widzimisię i wyobrażenie. Więc prosto- nie jadę sama tam, gdzie kobiety są traktowane tak, jak są bo nie mam co liczyć na szacunek. Niestety. To tak jak pchać się do jaskini lwa i pottem dziwić się, że ten lew nas zeżarł.
    Póki nie zmieni się tam mentalność to nieodpowiedzialne jest jeżdżenie tam samemu, tyle. I nie uważam, że tych co BYĆ MOŻE coś jej zrobili (bo śledztwo dopiero się zaczęło) nie należy ukarać, a to wina dziewczyny. Jej winą było to, że zdecydowała się wyjechać a nie to, co stało się potem.
    --
    •  
      CommentAuthormarion
    • CommentTimeMay 5th 2017
     permalink
    Podczytuję, ale nie zabierałam głosu, bo w Egipcie, ani innych krajach muzułmańskich nie byłam.
    Ale mapa ciekawa bardzo - i wynika z niej, że najlepiej wypoczywać i czuć się bezpiecznie, m.in. na Islandii (zimno chyba trochę...), a z "egzotycznych" krajów w Mongolii :wink:
    •  
      CommentAuthorFrances
    • CommentTimeMay 5th 2017
     permalink
    Szczypta, no w Hughardzie rok temu byl zamach terrorystyczny. W Kairze (no dobra to nie kurort, ale atrakcja turystyczna) dwa pamietam. No i rosyjski samolot lecacy z polwyspu synaj...w mediach co chwile mowi sie o tym, ze isis planuje zamachy w kurortach. Mysle, ze mozna sie jeszcze w tym sezonie kolejnego spodziewac.

    Pytasz co maja biura do msz? A dzialan lobbystow nie znasz? No kurcze, turystyka to ogromny rynek. A nie przemawia do Ciebie to, zew kraju jest wprowadzony stan wyjatkowy?

    Dobra, jak cis to sie odezwe pozniej, wieczorem, bo mam pare rzeczy do zalatwoenia.
    --
  7.  permalink
    Lexia- ale napisałas, ze Ty nie jezdzisz sama NIGDZIE. W Polsce tez nie.
    Ja np duzo sama jezdze. Albo z dziećmi. Nie boje się.
    Gdybym inaczej myslała, to bym wachała całe zycie smierdzący piasek w piaskownicy. Albo czekała na zawał siedząc przy stole przy kolacji.
    •  
      CommentAuthorFrances
    • CommentTimeMay 5th 2017
     permalink
    Aha! Mape ta widzialam, ale to sa kraje w koalicji przeciwko Isis, wiec wiadomo, ze sa bardziej zagrozone atakiem terrorystycznym. My niby tez jestesm wnie koalicji...no ale u nas mala "tamtejszych", wiec i o zamach teoretycznie "trudniej". Tak w wielkim skrocie, bo.sie spiesze.
    --
  8.  permalink
    Frances , domyslam się o którym zamachu myslałas, ale chciałam,zebyś potwierdziła. Ten w kurorcie to 2 osoby ranione nozem. U nas w Sopocie bodajze 22 rozjechane przez szaleńca na Monciaku.
    Nie wydaje ci się,ze to nakręcanie?
    •  
      CommentAuthorFrances
    • CommentTimeMay 5th 2017
     permalink
    Ja tez jezdze. W przyszlym tygodniu wybieram sie sama z dziecmi nad morze:wink: no ale do Egiptu to by mnie wolami nie zaciagneli teraz:wink:
    --
  9.  permalink
    Ale nikt tu nikogo nie namawia do wyjazdu :)
    •  
      CommentAuthorFrances
    • CommentTimeMay 5th 2017
     permalink
    Szczypta zdaje sobie sprawe, ze zlych ludU mozna spotkac wszedzie. Jednakze czestotliwosc tych zamachow jest jednak tam wieksza. Staram sie trzezwo kalkulowac ryzyko. Wiadomo, ze.moge zginac jadac samochodem do centrum miasta. No ale nie chce sie "wystawiac" na takie ryzyko celowo.
    --
    •  
      CommentAuthorLexia
    • CommentTimeMay 5th 2017
     permalink
    No a ja bym nie pojechała. Taki chyba mam charakter. W Polsce chodzi mi o bardziej prozaiczne rzeczy typu wypadek, uraz. I do Polski pojechałabym spokojnie z koleżanką (po prostu z kimś, w razie czego). Natomiast do Egiptu czy innych krajów arabskich tylko i wyłącznie z facetem.
    Podziwiam Was szczerze, że jeździcie same z dziećmi :wink: Ale to Wasz wybór. Ja bym nie pojechała, tak zresztą od dziecka jestem nauczona, zawsze jeździliśmy na wakacje z rodzicami i ich znajomymi. Raz mama jechała ze mną (6 lat) i bratem (rok) do Kołobrzegu pociągiem bez mojego taty, ale razem z moją chrzestną (z synem dwuletnim i siostrą 11letnią). Więc też nie sama jedna.
    --
  10.  permalink
    A co jest strasznego w wyjezdzie jednego rodzica z dzieckiem?

    Treść doklejona: 05.05.17 10:58
    No ja do Egiptu sama tez bym sie raczej nie wybrała. Ale nie mam obaw przed wyjazdami w Polsce!
    •  
      CommentAuthor_Isia_
    • CommentTimeMay 5th 2017
     permalink
    Widzisz Lexia, ja bym nigdy w życiu nie pisała o tym co się stało tej dziewczynie, ze gdziekolwiek jest jej wina. Winę ponosi tylko i wyłącznie ten, kto jej to zrobił. Ona jest tylko ofiarą. Dla mnie pojęcie winy zawiera w sobie czyjeś celowe działanie. A ta dziewczyna nie pojechała na wycieczkę po to żeby wrócić w foliowym worku. Jeśli chciała jechać sama, pić, bawić się, miała do tego prawo. Prawa do jej skrzywdzenia nie miał ten kto jej coś zrobił.
    Tobie po prostu miesza się kto tu jest ofiarą a kto sprawca. Kto winien.
    I masz rację. Ja nie rozumiem takiego podejścia jakie Ty reprezentujesz. Łapie o co Ci chodzi ale w sobie nie przyjmuje. Ja mówię, ona tak pojechała i to było nieostrozne ale to nie jej wina. A Ty piszesz ona tam pojechała, to nieostrozne i to jej wina ze tak się stało. Bo Ty winy upatrujezz także w fakcie jej samotnego wyjazdu a ja tylko i wyłącznie w tym ze ktoś ja skrzywdził. Ot i cała różnica między nami. Jak dla mnie przepaść.
  11.  permalink
    Frances: Pytasz co maja biura do msz? A dzialan lobbystow nie znasz? No kurcze, turystyka to ogromny rynek.

    To prawda. W turcji także. Dlaczego więc w całej Turcji MSZ kategorycznie odradza podróze? Bez żadnych wyłączen?
    •  
      CommentAuthorLexia
    • CommentTimeMay 5th 2017 zmieniony
     permalink
    Isia no i cóż, każdy ma swoje zdanie, nie dojdziemy do porozumienia :smile:
    Szczypta, w Polsce po prostu jechałabym dla swojego komfortu psychicznego. Chodzi mi o to, że np. jak jedno moje dziecko rozwali sobie głowę i musiałabym jechać do szycia, to mam z kim zostawić drugie i nie przejmuję się opieką nad mim. To taki przykład, mam nadzieję że rozumiesz o co mi chodzi bo tak samo w innych aspektach jest. Wolę mieć kogoś do wsparcia, pomocy i w końcu też towarzystwa, samej pomocy przy opiece na zatłoczonej plaży itp.

    Treść doklejona: 05.05.17 11:49
    Aaa Aga, Ty też masz trochę inaczej już, bo Twój syn już stary :P Hania też już duża dziewczyna. To trochę co innego i z dużymi dziećmi prędzej bym pojechała niż z takimi, jakie ma np. Frances
    --
  12.  permalink
    E- to nie kwestia wieku tylko chyba ogolnie podejscia do zycia. Ja z tych malo bojących :) A moj syn do tej pory wspomina wspolne wypady i zawsze mowi, ze bylo extra :)
    •  
      CommentAuthorLibra1610
    • CommentTimeMay 5th 2017
     permalink
    Ja rozumiem i Lexie i Isie. Wiadomo, że to zawsze jest wina atakującego a nie ofiary, że zdarza się nieszczęście (np. gwałt), ale ja myślę racjonalnie. Nie chodze w "szemrane" okolice po zmroku, bo wiem czym sie to może skończyć, nawet jakbym była ubrana w worek pokutny... I jakby mnie ktoś zgwałcił w takim miejscu, to wierzcie mi - zniszczona psychika na długie lata i żadne tłumaczenie psychologów czy psychiatrów, że to nie moja wina by nie pomogły...

    Więc wolę zapobiegac niż leczyć i po prostu unikać sytuacji, które mogą się zdarzyć. Nasz świat jest jaki jest, a my nie jesteśmy dziecmi żeby z pewnych spraw sobie sprawy nie zdawać :)
    --
    •  
      CommentAuthorFrances
    • CommentTimeMay 5th 2017
     permalink
    Szczypta, dla mnie to nielogiczne. Turcja - komunikat "nie jezdz", a Egipt - "nie jezdz, no chyba ze do.kurortu". Przyznam szczerze, ze sensu tu zadnego nie ma. Przeciez isis zapowiada te zamachy wlasnie w kurortach, to one sa celem atakow.

    A wracajac do sprawy tej dziewczyny to...wiem, ze nie powinnismy spekulowac, ale moim zdaniem to ten rezydent ze swoimi kolesiami chcial sie zabawic jej kosztem...tylko, ze sprawy wymknely sie spod kontroli....moze mysleli, ze pp prochach ich nie rozpozna...mysle, ze to raczej zabojstwo. No bo po upadku z pierwszego pietra mozna miec powazne obrazenia, no ale czy az takie? Mozna zlamac noge, zebro, ale nie jakies krwiaki wewnetrze....
    --
    •  
      CommentAuthorLexia
    • CommentTimeMay 5th 2017
     permalink
    Frances, można. Nawet z niewielkiej wysokości. Mogła mieć tętniaka, mogło dojść do uszkodzenia i obrażeń mózgu, mogło pęc któreś z ważnych naczyń. Ludzie umierają czasem po przewróceniu się i uderzeniu potylicą o ziemię więc różnie może być. Nie mniej jednak sprawa jest bardzo kontrowersyjna i morderstwo jest jak najbardziej prawdopodobne.
    --
    •  
      CommentAuthorFrances
    • CommentTimeMay 5th 2017
     permalink
    No w sumie mozna, ale wydaje mi sie to bardzo malo prawdopodobne. Ona mocno wysportowana byla. Niby bezposrednia przyczyna smierci byl zator w plucach.
    --
    • CommentAuthorGabcia_I
    • CommentTimeMay 5th 2017
     permalink
    Wiecie, czasami można byc w towarzystwie a po wypiciu soku odlecieć i nie mieć świadomości? Wtedy łatwo nas ktoś wyprowadzi i nikt nawet nie zauważy. Często takie dosypywanie dzieje sie za barem i możecie sobie pilnować drinka/sok a i tak Was to moze spotkać...tez wtedy można napisać,ze sie prosiłas bo trzeba było nie pic/ nie wychodzić z domu? No prosze Was...

    Dziewczyna nie żyje. To czyjas córka, siostra, wnuczka i chociażby z tego powodu ciezko czytać słowa w stylu "sama sie prosiła". Moze jednak warto powstrzymać sie od takich osądów, zgadzam sie w pełni ze słowami Isi. Duzo kobiet lata na wakacje samotnie, spędza głownie czas w hotelu lub dołącza do rodzin z dziećmi.

    Tez bym sie nie zdziwiła gdyby mieszał w tym palce rezydent. To była piękna dziewczyna,zapewne mocno zwracała uwagę. Ale widac,ze cos jej podano a mimo to starala sie walczyć o siebie nawet w tym stanie. Rezydent powinien pilnować i zrobic wszystko aby doszła do siebie lub ktoś z rodziny przejął nad nią opiekę. Śmierdząca sprawa i tyle.
    --
  13.  permalink
    Libra- nie ma 2 racji. To przerażające, ze kobiety usprawiedliwiają sprawcow- gwałcicieli i mordercow.
    Mogla jechać, ubierac się jak chciala i nikt nie mial prawa jej dotknac.

    Treść doklejona: 05.05.17 15:37
    A ad chlopaka tej dziewczyny- widzialam na FB jego " tworczosc". Ciekawe
    •  
      CommentAuthorFrances
    • CommentTimeMay 5th 2017 zmieniony
     permalink
    Szczypta, "tworczosc" widzialas tego Macka, ktory po.nia pojechal. Jej chlopak.to Markus -fryzjer z Wroclawia. Wiele osob mysli ze sa artystami , i tworzy jakies pseudopoezje no ale.nie gwalci, nie morduje. Wg mnie oni sa zupelnie niewinni. Chcieli pomoc tej dziewczynie. Zrobili to dosc nieudolnie, ale z drugiej strony co mieli zrobic? Jej chlopak byl w tym czasie w PL, a ten Maciek zobaczyl ja juz w takim stanie, ze nie mogl w zaden sposob ja przetransportowac tutaj niestety.

    Dla mnie najbardziej podejrzany jest ten.rezydent. podczas tego filmiku widac, ze ona chce cos powiedziec, ale nie moze, boi sie.

    Jest i druga wersja. Zaliczyla kompletny zjazd po tym co jej podali, jakas psychoze graniczaca ze schizofrenia. Tak czy siak najbardziej podejrzany jest rezyden ze swoimi kolesiami.

    Treść doklejona: 05.05.17 16:13
    A jeszcze co do tego usprawiedliwiania sprawcow...w naszej kulturze tak. Nie ma zadnego usprawiedliwienia. Chocby tam nago biegala nikt nie powinien jej dotknac. Ale bledem jest, ze mierzymy mieszkancow krajow muzulmanskich swoja miara. Niestety, ale tam.kobieta stoi wna hierachii nizej niz koza i wystarczy, ze ma odkryte wlosy czy ramiona, a juz ich biednych "prowokuje"' i mysle, ze o to dziewczyna wyzej chodzilo.
    --
    •  
      CommentAuthorJaheira
    • CommentTimeMay 5th 2017 zmieniony
     permalink
    szczypta_chilli: Mogla jechać, ubierac się jak chciala i nikt nie mial prawa jej dotknac.

    Istnieje coś takiego jak normy społeczno-kulturowe. To co jest niedopuszczalne z punktu widzenia ludzi wychowanych w kulturze zachodniej,będzie normą w kulturach kolektywistycznych.
    Uważam, że dużym nieporozumieniem jest próba udowadniania, że mi wolno, bo nikt nie ma prawa zrobić mi krzywdy. Owszem, nie ma prawa- tu, tam obowiązuje inne prawo a jak wiadomo "dura lex sed lex".
    --
  14.  permalink
    Dlugo się to nie zmieni, jezeli nawet Europejki będą dawaly przyzwolenie.

    Treść doklejona: 05.05.17 17:13
    Zresztą dają przyzwolenie nawet we własnym kraju. Mowiac " poszla w szemrane miejsca", "ubrala się wyzywajaco" , " ma czego chciala".
    •  
      CommentAuthorJaheira
    • CommentTimeMay 5th 2017
     permalink
    szczypta_chilli: Dlugo się to nie zmieni, jezeli nawet Europejki będą dawaly przyzwolenie.

    Nie raz na tym forum pisałaś, że wchodząc do czyjegoś domu, szanuje się zasady tam panujące.
    Jadąc do kraju, gdzie są inne zwyczaje niż u nas masz dwa wyjścia: dostosujesz się lub nie. Chcesz chodzić ubrana wyzywająco tam, gdzie normy kulturowe tego zakazują? Nikt Ci nie broni. Tylko nie zdziw się, że zgodnie z ICH prawem zostaniesz potraktowana w odpowiedni sposób za łamanie ICH norm.
    --
    •  
      CommentAuthormarion
    • CommentTimeMay 5th 2017 zmieniony
     permalink
    Oglądałyście film z ostatnim łączeniem z Magdaleną?

    Ona jest totalnie zastraszona - widać wyraźnie, że nie może mówić (na końcu pojawia się arab mówiący po polsku, więc nie mogła powiedzieć prawdy, bo by zrozumieli). A co się stało? Zapewne zgwałcili ją - 6:12 minuta filmiku (dajcie sobie na full głośniki albo słuchawki załóżcie - szepcze "zgwałcona").
    Mówić nie może, więc gestami chce chłopakowi wyjaśnić:
    - kiedy chłopak non stop pyta "co się stało", ona zakrywa usta rękoma/dłońmi, że mówić nie może
    - jedną dłonią obejmuje palec drugiej w charakterystycznym geście współżycia
    - na pytanie kto jej to zrobił, obejmuje głowę dłońmi, ale palcem wskazuje na ludzi filmujących
    - chwyta się za nadgarstki - może była więziona, skrępowana
    - łapie się za pasek torebki (być może zabrali jej dokumenty)

    Poza tym, skoro filmik jest ogólnodostępny, to nie widzę przeszkód, żeby ktoś przetłumaczył rozmowę w tle. Znalazłam taki wpis w komentarzach pod jakimś artykułem o Magdalenie(niby przetłumaczony fragment z arabskiego):
    - Co robi dziewczyna, mówiła coś?
    - Nie, Stoi tu przede mna. Jest cicho.
    - A Ty, gdzie teraz jesteś?
    - Stoję tu z nia, ona jest przede mną.
    - Mówiła coś, wydała nas?
    - Na razie nic nie mowi, jeśli nas wyda to zrobimy, co będzie trzeba. Zajmiemy się tym.
  15.  permalink
    Alez oczywiscie Jaheiro, ze szanuję. Dlatego wchodzac np do ich swiatyn mialam zakryte cale cialo.
    ALE ONA POJECHALA DO HOTELU!Na wycieczkę! Z biurem podrozy! Nie widzisz roznicy?
    Przeciez nie rozbila namiotu obok wioski Beduinow i nie hasala nago po pustyni!
Chcesz dodać komentarz? Zarejestruj się lub zaloguj.
Nie chcesz rejestrować konta? Dyskutuj w kategoriach Pytanie / Odpowiedź i Dział dla początkujących.