Zarejestruj się

Aby dyskutować we wszystkich kategoriach, wymagana jest rejestracja.

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

• CommentAuthorkarolciat
    • CommentTimeApr 19th 2021
     permalink
    alfaromeo: Else a w wymazobusie robią test płytkowy? Myślałam, że jak nazwa wskazuje wymaz.

Test antygenowy, robiony w karetkach, na sorach czy przychodniach to też test wymazowy. Pobiera się wymaz z nosa i gardła, nanosi do kasetkowego i "popycha" odczynnikiem.
    Ten odczynnik to płyn o odpowiednim pH - nie wiem jakim... I to jest klucz do afery sprzed kilku miesięcy, gdzie pseudoratownik nagrał filmik, jakoby Tymbark miał covid. Nie mówiąc już o tym, że do kamery z "wynikiem" pokazał inną płytkę niż tą, na którą naniósł sok...
    Tyle teorii i wymądrzania się.
    Filmiku "spowiedź" nie widziałam. Ktoś mi wysłał, ale nie miałam czasu.
    Niemniej nic nie jest czarne albo białe, testy, zwłaszcza płytkowe, są mylne, pcry nadal giną, a skoro mamy przemiał taki ciągle i do tego naciski w kierunku sztucznego sterowania wynikami raportów, to nic dziwnego ze jaja wychodzą. Jaką mamy pewność, że nie mylą próbek, skoro potrafią zgubić lub "przeterminować"?
    W moim przypadku, skoro byłam chora, dostałam "klasycznych" objawów, wiedziałam ze moi współpracownicy są pozytywni, to mój pozytywny wynik mnie nie zdziwił.
    Ale po ostatnich rodzinnych i sąsiedzkich przebojach, w wiele "spisków" jestem skłonna uwierzyć.
    --
    •  
      CommentAuthorElse
     permalink
    Alfa, jsk pobierali Dawidowi wymaz to facet wlewał odczynnik do probówki i do probówki wkładał patyk. Tak to wyglądało. Potem do kasetki, z tego co mi wiadomo. Na fb są też profile dla ratowników i tam toczyła, się też dyskusja na temat filmu. Mój przyjaciel jest ratownikiem i tylko popukał się w czoło.
    --
    •  
      CommentAuthoralfaromeo
     permalink
    Ok, rozumiem z tymi wymazami. Dzięki.
    •  
      CommentAuthor_figa
    • CommentTimeApr 20th 2021
     permalink
    Ja poczytałam nawet komentarze pod tym filmem i to co się dzieje obecnie z ludźmi chorymi woła o pomstę do nieba i zachorować teraz to duże ryzyko.
    Mam kolegę z pracy który się przeziębił myjąc okna, nie mógł przez kilka dni umówić nawet teleporady, powiedzieli mu, żeby zrobił test to go ktoś na pewno przyjmie.
    Zrobił - wyszedł pozytywny i figa, nadal nie ma możliwości nawet telefonicznej konsultacji, bo lekarz nie ma czasu.
    Ja wierzę w informację zawarte w tym materiale.
    Jest też dostępny dobry dokument Pospieszalskiego, Warto rozmawiać

Treść doklejona: 20.04.21 14:14
    I miał wczoraj wyjść kolejny odcinek Warto rozmawiać na temat wpływu zdalnego nauczania na dzieci, ale został zablokowany.
    Niech się wszyscy dalej boją wirusa - nasze dzieci skończą jako ciemniaki leczące się u psychologa.
    -- "Jeśli nóż otwiera ci się sam w kieszeni, to może lepiej go nie noś."
    •  
      CommentAuthoralfaromeo
    • CommentTimeApr 20th 2021 zmieniony
     permalink
    Czytałam też komentarze pod filmem. Nikt nie pisał, że to nieprawda. Żadnej wypowiedzi ze strony medyków, że to kłamstwa czy naciąganie rzeczywistości. Ale oczywiście nie przeczytałam wszystkich co do jednego.
    Zastanawiam się czy taki człowiek jak Sumliński by sobie pozwolił na całkowitą mistyfikację. Przecież to ma swoje konsekwencje.
    •  
      CommentAuthorElse
     permalink
    Ja osobiście nie ufam człowiekowi bez twarzy. Wiele osób wypowiada swoje zdanie czy to zwolennicy i przeciwnicy, ale nie boją się pokazywać twarzy. Nie zważają na ewentualne problemy. Są to i lekarze i pielęgniarki i ratownicy.

Przecież równie dobrze to ja mogę przebrać się w strój ratownika i pieprzyc co mi ślina na język przyniesie. Mogę wypuścić dwie wersje za covid i przeciw covid i kurła ludzie mi uwierzO. Dwie grupy zwolenników mieć będę bo w jedną wersję uwierzą mi jedni, a drudzy w drugą. Jesteśmy strasznie naiwnym narodem.
    --
    •  
      CommentAuthoralfaromeo
     permalink
    Else, no tak, możesz, ale Ciebie jednak nikt nie zna w sieci, przynajmniej tak mi sie wydaje.
    Chodziło mi o to, że jednak za filmem idzie nazwisko, to nie jest jakiś tam Kowalski z klatki A.
    •  
      CommentAuthorElse
     permalink
    Skoro podał nazwisko, to czemu nie pokazał twarzy? To się kupy i dupy nie trzyma. Jesteś pewna że nie podał fałszywych danych? Wejdź na, strony fb ratowników medycznych tam dosadnie ludzie po fachu mówią co o tym filmie myślą.

Wg mnie jeśli ktoś ma czyste sumienie i już jakiś szum w sieci robi to niech pokaże twarz.
    --
    •  
      CommentAuthoralfaromeo
     permalink
    Mnie nie chodzi o ratownika tylko o Sumlińskiego. On jest autorem reportażu.
    Ratownikowi to nie wiem czy się dziwię, przecież nie miałby życia. Rozumiem, że powinien mieć odwagę pokazać twarz, ale sama nie zawsze ją mam, więc się nie dziwię.
    •  
      CommentAuthorElse
     permalink
    Teraz doczytałam, że to jakiś Sumiński wstawił "wywiad" z gościem bez imienia, nazwiska, twarzy i głosu... No to na jedno wychodzi...

Skąd wiesz czy on nie wziął jakiegoś gościa z ulicy, nie dał mu kasy do ręki i nie narzucił co ma mówić, bo jajas książka ma powstać... Czy dla innych korzyści/ zabawy...

Treść doklejona: 20.04.21 15:46
    Tak Alfa, tylko że już wielu i lekarzy i pielęgniarek i ratowników przynajmniej na samym początku pandemii opowiadało jaki ten wirus to ściema i nikt ich nie zwolnił. Więc jeden ratownik więcej... No co by mu zrobili...
    --
    •  
      CommentAuthor_figa
     permalink
    Materiał Jak zakończy się pandemia?

Treść doklejona: 20.04.21 16:22
    Warto rozmawiać już zostało ocenzurowane - jest tylko jedna słuszna narracja w tym kraju.
    Link
    -- "Jeśli nóż otwiera ci się sam w kieszeni, to może lepiej go nie noś."
    • CommentAuthorGabcia_I
     permalink
    Figa,przeciez całe TVP zostało już dawno ocenzurowane :bigsmile:
    --
Chcesz dodać komentarz? Zarejestruj się lub zaloguj.
Nie chcesz rejestrować konta? Dyskutuj w kategoriach Pytanie / Odpowiedź i Dział dla początkujących.