Zarejestruj się

Aby dyskutować we wszystkich kategoriach, wymagana jest rejestracja.

 

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

    •  
      CommentAuthormarta_885
    • CommentTimeDec 15th 2011
     permalink
    Tak bez grzybków, kapusty i smażenia na wigilię to chyba ciężko coś znaleźć:confused: mi do głowy na razie nic nie przychodzi... a sałatkę to zawsze u mnie jest taka tradycyjna warzywna z majonezem:bigsmile::bigsmile:
    --
    •  
      CommentAuthorTEORKA
    • CommentTimeDec 15th 2011
     permalink
    marta_885: Tak bez grzybków, kapusty i smażenia na wigilię to chyba ciężko coś znaleźć:confused:


    to co ja będe jadła w tym roku ? :cry::devil:
    --
    •  
      CommentAuthormarta_885
    • CommentTimeDec 15th 2011
     permalink
    Wiecie ja jeszcze nie w temacie co można a czego nie, ale np. zamiast barszczu może zupa rybna? np. http://www.tesco.pl/kulinarne-inspiracje/wigilijna-zupa-rybna/ , później kluseczki z makiem http://www.tesco.pl/kulinarne-inspiracje/kluski-z-makiem/? zależy co kto lubi?? W ogóle przejrzyjcie sobie tą stronę coś znajdziecie:bigsmile:
    --
    •  
      CommentAuthorTEORKA
    • CommentTimeDec 15th 2011
     permalink
    marta_885: może zupa rybna?


    szukam emotki "rzyga" ale nie mogę znaleźć :devil::devil:
    --
    •  
      CommentAuthormarta_885
    • CommentTimeDec 15th 2011
     permalink
    No właśnie, jedni lubią inni nie, szukajcie w necie jest trochę przepisów
    --
    •  
      CommentAuthormarta_885
    • CommentTimeDec 15th 2011
     permalink
    Może też ryba po grecku? tylko delikatnie podsmażyć, odrzucić niektóre warzywa? nie wiem sama:tongue:
    --
    •  
      CommentAuthorTEORKA
    • CommentTimeDec 15th 2011
     permalink
    Marta Ty będziesz na Wielkanoc kombinować ehehehheehe :wink::wink::wink::wink:
    co jeść a czego nie
    chociaż wtedy mniej takich "nie polecanych" podczas karmienia piersią potraw :wink:
    --
    •  
      CommentAuthormarta_885
    • CommentTimeDec 15th 2011
     permalink
    no dokładnie nawet o tym nie pomyślałam:bigsmile: coś się wykombinuje
    --
    •  
      CommentAuthorMónikha
    • CommentTimeDec 16th 2011
     permalink
    Współczuję, że musicie stosować dietę eliminacyjną :sad:
    -- Mama M & N & W
    •  
      CommentAuthorkachaw
    • CommentTimeDec 17th 2011 zmieniony
     permalink
    W pierwszą Wigilię po urodzinach córki miała 3 m-ce też karmiłam i nie mogłam wielu rzeczy jeść :co można
    Na wigilię to ryba po grecku, filety można ugotować na parze lub w folii aluminiowej a potem do marchewki, pietruszki i takie tam, też miałam filety w folii,
    Ja też kiedyś myślałam że zupa rybna jest ble ale jak moja teściowa robi to mucha nie siada, jest to taki delikatny rosołek o posmaku rybki, do tego robi grzaneczka, ale tam na Śląsku nie robią barszczyku, u nas był barszcz, ale poprosiłam mamę aby do mojej porcji nie dodawała czosnku i dała sok z cytryny zamiast octu, co jeszcze... wszyscy mieli pierogi z grzybami i kapustą, ja miałam ruskie.
    Kompot z suszu piłam i nic mi nie było
    Więc karmiąc też można zjeść normalną Wigilię tylko trochę trzeba zmienić sposób przygotowania potraw.
    --
    •  
      CommentAuthorkachaw
    • CommentTimeDec 17th 2011 zmieniony
     permalink
    :)
    --
    •  
      CommentAuthorkaty222
    • CommentTimeDec 18th 2011
     permalink
    kachaw: Więc karmiąc też można zjeść normalną Wigilię
    już widzę jak teściowa zmienia dla mnie menu ;/ chyba,że sama sobie wszystkiego po trochu ugotuję.
    -- mama dwóch łobuziaków :)
    •  
      CommentAuthorkachaw
    • CommentTimeDec 18th 2011
     permalink
    Rozmawiałaś z nią czy nie można troszkę zmienić technologi przygotowania potraw?? przecież smażąc rybkę można trochę odłożyć i zrobić w folii, przed dodaniem czosnku, można odlać trochę barszczu a rybę po grecku to bym i tak spróbowała,
    --
    •  
      CommentAuthormyszerej
    • CommentTimeJan 2nd 2012
     permalink
    Przepis na bardzo dobry i łatwy PISZINGER:
    1.roztopić margarynę palmę w rondelku
    2. do roztopionej (żeby tylko nie zbrązowiała!) margaryny dodać mleko skondensowane słodzone z puszki
    3. Mieszać aż się wszystko zagrzeje
    4. Dodać 3-4 łyżki czekolady w proszku (takiej na gorąco np La Festa)
    5. Dodać 2 łyżeczki kakao holenderskiego (najlepiej przez sitko żeby się grudki nie zrobiły)
    6. Mieszać do aż będzie bardzo dobrze ciepłe.

    Jeśli lubicie piszingera takiego miękkiego (ja chrupiącego nie lubię) to smarujcie andruty jeszcze ciepłą masą. Mnie wystarcza na dwa opakowania wafli. Posmarowane i złożone andruty zawińcie w folię aluminiową i przyciśnijcie czymś ciężkim. Ja przyciskam deską do krojenia na której kładę kilka grubych książek albo misę z owocami:wink:

    Trzeba zrobić na ładnych kilka (najlepiej kilkanaście) godzin przed podaniem. Nie dawajcie do lodówki bo będzie wysychać.

    Smacznego!
    --
    •  
      CommentAuthorkate1
    • CommentTimeJan 7th 2012
     permalink
    Mój ukochany przepis na marynatę do karkówki.
    Wprawdzie jest do karkówki na grilla ale ja marynuję jak w przepisie, na noc do lodówki a na drugi dzień smażę plastry na patelni grillowej.
    Wypróbowałam też łopatkę / karkówkę / szynkowe w kawałku - marynuję też przez noc, na drugi dzień piekę w piekarniku w tej marynacie. Mniam!!!
    --
    •  
      CommentAuthormyszerej
    • CommentTimeJan 7th 2012
     permalink
    Wygląda smakowicie ta marynata, ale jak to jest przy karmieniu piersią z tym czosnkiem i cebulą?:confused:
    --
    •  
      CommentAuthorkate1
    • CommentTimeJan 7th 2012
     permalink
    myszerej, ja na początku oszczędnie dawałam, tylko tyle, żeby było odrobinę czuć, a teraz, jak wiem że na Milence ani cebula surowa, ani czosnek nie robią wrażenia, to daję tak, jak lubię.
    Jak masz ochotę to możesz na próbę zrobić dokładnie tak, jak w przepisie, dla 4 plastrów mięsa, tylko czosnku bym dała 1 ząbek, góra dwa jak mniejsze i z 1/3 malutkiej cebuli i jak będziesz smażyć na patelni to przed wyłożeniem na patelnię zdejmij z mięsa cebulę i czosnek, żeby się to nie smażyło razem z mięsem.
    --
    •  
      CommentAuthorPuzzle
    • CommentTimeJan 8th 2012
     permalink
    Dziewczyny mam pytanie poszukuję sprawdzonego przepisu na kopytka ktoś ma ?
    •  
      CommentAuthormaggieee
    • CommentTimeJan 8th 2012
     permalink
    Dużo zależy od ziemniaków a irlandzkie mało się do tego nadają ;/ jak jednak się zdecydujesz robić, polecam baby potatoes :) robiłam na nich kluski śląskie i były rewelacyjne :D
    •  
      CommentAuthorPuzzle
    • CommentTimeJan 8th 2012
     permalink
    Ja z ziemniakami nie mam problemu z angielskich robię placki ziemniaczane, kluski wszystko :) ale na kopytka nie mam sprawdzonego przepisu a mam na nie ochotę :)
  1.  permalink
    Kopytka
    ugotowane w osolonej wodzie ziemniaki trzeba przepuścić przez prasę (oczywiście jak już będą zimne), dodać do nich jajka (na kilo ziemniaków daję dwa jajka) i dodać do nich mąkę pszenną ok 2 szklanek. Ugniatam wszystko na masę która będzie się odklejać od ręki,
    pozostaje już tylko z ciasta utocz wałeczki, lekko spłaszcz i ostrym nożem pokrój na ukośne kopytka.
    Wrzucam partiami do posolonego wrzątku i gdy wypłyną na wierzch, czekam jakieś dwie trzy minuty.....

    Do kopytek polecam szpinak z fetą palce lizać

    Na patelnie wlewam troszkę oliwy z oliwek i wrzucam rozdrobniony ząbek czosnku. wrzucam mrożony szpinak i smażę solę i pieprzę do smaku... ale z solą uważam ponieważ feta jest słona. Podsmażony szpinak odkładam i czekam aż ostygnie i dopiero wtedy wkruszam do niego fetę (wedle uznania) i do kopytek jak się patrzy :)

    albo

    (wersja mojego męża)

    podsmażyć drobno posiekaną cebulkę i boczek, jak będzie już cebulka podsmażona dodać do tego kopytka. Na koniec dodać rozdrobniony twaróg jak kto lubi półtłusty czy chudy.
    •  
      CommentAuthorPuzzle
    • CommentTimeJan 8th 2012
     permalink
    dla mojego M to raczej ta druga opcja :) dziękuję za przepis :*
    •  
      CommentAuthorbladykot
    • CommentTimeJan 11th 2012 zmieniony
     permalink
    Gołąbki z kaszą gryczaną

    1/2 szkl. kaszy gryczanej - lekko ugotować
    5 szt startych surowych ziemniaków
    3 szt cebuli podsmażanej
    sól, pieprz
    kapusta
    sos grzybowy lub pomidorowy

    wychodzi ok 12szt gołąbków
    --
  2.  permalink
    No to ja podwojnie bede musiala robi bo 12 golabkow dla nas troje a szcegolnie dla meza to bedzie malo:bigsmile:Dziekuje kochana za przepis:bigsmile::bigsmile:
    --
  3.  permalink
    Kochane forumowiczki! :wink:
    Za nie długo mam urodziny i chciałabym upiec jakiś pyszny tort. Szukałam po necie ale jakoś nie umiem trafić na taki, który by przypadł w moje gusta kulinarne.
    Macie może jakieś fajne, sprawdzone przepisy? :bigsmile:
    -- ............
    •  
      CommentAuthormarta_885
    • CommentTimeJan 12th 2012 zmieniony
     permalink
    Ja mam bardzo fajny i sprawdzony przepis na biszkopta "rzucanego":
    5 jajek
    3/4 szklanki cukru
    3/4 szklanki mąki pszennej
    1/4 szklanki mąki ziemniaczanej
    Białka oddzielić od żółtek, ubić na sztywno, dodawać cukier, następnie po jednym żółtku. Wymieszane mąki przesiać i delikatnie wmieszać łyżką do ciasta (dodawać małymi porcjami). Piec 30-40 min w 160 st. Gotowe ciasto wyjąć z piekarnika, opuścić je z wysokości 60 cm i odstawić do uchylonego i wyłączonego już piekarnika do wystygnięcia. Piekłam go kilka razy i za każdym fajnie wychodził, przekładałam go kremem i brzoskwiniami na jednym piętrze a na drugim robiłam straciatelle tzn startą czekoladę mieszałam z kremem, wychodził bardzo fajnie- zależy jak kto lubi. Brzegi można obłożyć takimi podłużnymi biszkoptami i obwiązać wstążeczką- bardzo ładnie to wygląda
    --
    •  
      CommentAuthorMyAngel
    • CommentTimeJan 12th 2012
     permalink
    Popieram, od dawna robię ten sam biszkopt i zawsze nim rzucam :))))) Wychodzi piękny i smaczny.
    --
    •  
      CommentAuthormarta_885
    • CommentTimeJan 12th 2012
     permalink
    Dokładnie:) Za pierwszym razem bałam się go piec jak zobaczyłam, że nie dodaje się proszku do pieczenia, ale wyrósł wspaniale:)
    --
  4.  permalink
    Marta dzięki :wink: Biszkopt to podstawa tortu więc na pewno skorzystam z Twojego przepisu :bigsmile: W weekend będę próbować więc podeśle Wam zdjęcia jak wyszło :bigsmile: A jeszcze jedno pytanie: czy któraś z Was wie jak zrobić polewę marcepanową? :smile:
    -- ............
    •  
      CommentAuthormarta_885
    • CommentTimeJan 12th 2012
     permalink
    Teraz niestety nie pomogę, bo za marcepanem nie przepadam i nie robiłam nigdy nic o tym smaku...
    --
    •  
      CommentAuthorJosaris
    • CommentTimeJan 15th 2012
     permalink
    Wyjaśnijcie, proszę, o co dokładnie chodzi z tym rzucaniem.
    •  
      CommentAuthormorkub
    • CommentTimeJan 15th 2012 zmieniony
     permalink
    No trzeba rzucić biszkoptem w formie z pół metra - żeby nie opadł :) Tu o tym czytałam.
  5.  permalink
    kate1: Mój ukochany przepis na marynatę do karkówki....


    Ja marynuję w keczupie wymieszanym z 2 łyżkami oleju, na noc do lodowki pod przykryciem - pychaaaa
    •  
      CommentAuthormarta_885
    • CommentTimeJan 16th 2012
     permalink
    Josaris: Wyjaśnijcie, proszę, o co dokładnie chodzi z tym rzucaniem.
    ja kładłam ręcznik na stół, wyciągałam tortownicę z upieczonym ciastem, podnosiłam do góry i puszczałam:bigsmile:
    --
    •  
      CommentAuthormarta_885
    • CommentTimeJan 16th 2012
     permalink
    truskaveczka21: W weekend będę próbować
    jak tam truskaveczka wyszedł biszkopt??
    --
  6.  permalink
    Oj nie piekłam bo nie miałam czasu. Jutro będę piec bo obiecałam siostrzeńcowi, że upiekę mu ciasto do przedszkola na dzień babci i dziadka więc wezmę wszystko za jednym zamachem :wink:
    -- ............
    •  
      CommentAuthor_MIA_
    • CommentTimeJan 19th 2012
     permalink
    dziewczyny, czy dodajecie do barszczu czosnek ?? jesli tak to posiekany czy przecisniety ?
    --
    •  
      CommentAuthormarta_885
    • CommentTimeJan 19th 2012
     permalink
    Ja dodaję jeden przekrojony wzdłuż ząbek, ale to zależy na ile wywaru, można dodać więcej. A jak nie mam akurat to sypię taki granulowany
    --
  7.  permalink
    Ja nie dodaje czosnku :wink:
    -- ............
  8.  permalink
    To i ja podam mój najlepszy przepis na rybkę inaczej:) Wpadło mi to do głowy gdy mój mąż stwierdził że nie przepada ,,za zwykłą smażona rybą". Oto przepis na pulpety rybne w sosie chrzanowym z koperkiem
    -2 filety ryba( ja wzięłam pangę)
    -2 jajka
    - bułka tarta
    -2 duże marchewki
    - biała częsć pora
    - kawałek selera
    - duża cebula
    -sól, pieprz
    Do sosu:
    -śmietana 18%
    -2 duże łyżki chrzanu
    - 2 łyżki mąki
    Gotujemy wywar z warzyw( można użyc kostki rosołowe) Wody wlewamy tak około 2 litry w zależności od wysokosci garnka. W miedzyczasie przepuszczamy rybę i cebulę przez maszynkę do mielenia, można też dodać pół marchewki będzie lepsze w smaku. Do mięsa dodajemy jajka bułkę tartą i przyprawy. Mięso musi byc wyrobione jak na ,, tradycyjne" mielone. Gdy wywar jest dotowy wyjmujemy z niego warzywa i odstawiamy( dodamy je później do sosu) Robimy teraz pulpety wielkości orzecha włoskiego, wrzucamy do gotującego się wywaru i gotujemy ok 5minut i wyjmujemy. Gdy wszystkie pulpety są ugotowane robimy zaprawkę do sosu. Mąkę mieszamy z wodą, śmietaną chrzanem i koperkiem. Wlewamy do wywaru, gotujemy aż nam wszystko zgęstnieje. Dodajemy teraz wczesniej ugotowane warzywa i pulpety. Podgrzewamy i zajadamy:) Pulpety są bardzo delikatne w smaku także nawet jak ktoś ma wrażliwy żołądek to może się na nie skusić:)
    •  
      CommentAuthorMartucha84
    • CommentTimeJan 20th 2012
     permalink
    Mniam...rybkę już sobie skopiowałam:wink:
    Ja mogę Wam podać przepis na pasztet...ja osobiście nie przepadam za pasztetami ale ten jest pyszny i u mnie w rodzinie zrobił furorę:bigsmile:


    1kg karkówki lub łopatki
    1kg wątróbki drobiowej
    30dag słoniny (+20-30dag do wyłożenia blaszki)
    5-6 jajek
    5 cebul
    Mięso pokroić i ugotować (liść laur.+ziele ang.). Wątróbkę oczyścić. Słoninę pokroić i smażyć, do niej dodać pokrojoną cebulę, jak się zeszkli dodać wątróbkę. Doprawić vegetą, pieprzem. W tej wątróbce namoczyć bułki. Zmielić wszystko na drobnych dziurkach (Jeśli trzeba to nawet 2 razy). Doprawić solą i pieprzem. Dodać jaja. Foremki wyłożyć cienkimi plasterkami słoniny, wyłożyć masę i piec w temp. 180-200 stopni C około godziny.
    (ja robiłam też lżejszą wersję bez słoniny w środku i pieczony na papierze do pieczenia-równie smaczny choć troszkę bardzie suchy)
    SMACZNEGO:cool:
    •  
      CommentAuthorMartucha84
    • CommentTimeJan 20th 2012
     permalink
    I mam jeszcze jeden przepis...ja osobiście go jeszcze nie robiłam ale moja szwagierka tak i ten strudel jest pyszny:hungry:


    Strudel (6 porcji)

    1 opakowanie mrożonego ciasta francuskiego
    1 mała kapusta włoska (ok.750g)
    sól, pieprz
    1 czerstwa bułka
    1 cebula
    50g słoniny
    500g mięsa mielonego
    2 jaja
    3 łyżki śmietany
    1 łyżka tymianku
    2 żółtka

    Ciasto rozmrozić, położyć na ścierce. Zblanszować tyle liści kapusty aby zachodziły na siebie i pokryły powierzchnię 40x50cm. Ostudzić, osuszyć liście, ułożyć na cieście, posypać solą i pieprzem, resztę kapusty posiekać. Bułkę namoczyć. Cebulę posiekać. Słoninę pokroić w drobną kostkę i podsmażyć. Dodać cebulę i kapustę, dusić do miękkości. Doprawić solą i pieprzem. Ostudzić.
    Do miski przełożyć mięso, odciśniętą bułkę, jaja, śmietanę i podsmażoną cebulę z kapustą. Całość wymieszać, doprawić tymiankiem, solą i pieprzem. Farsz rozłożyć na liściach kapusty. Ciasto ostrożnie zwinąć zaczynając od krótszego brzegu. Strudel przełożyć na blaszkę wysmarowaną tłuszczem i posmarować żółtkiem. Piec w temperaturze 180 stopni przez 45minut.
    •  
      CommentAuthorAndżi
    • CommentTimeJan 22nd 2012 zmieniony
     permalink
    BOUNTY. Jak ktoś lubi kokos to po prostu pyyyyychaaaa
    Biszkopt:
    5 jajek
    3/4 szklanki mąki
    1/2 szklanki cukru
    2 łyżki kakao
    1 łyżeczka proszku do pieczenia
    ---------------------------------------------
    Masa kokosowa:
    3 szklanki mleka
    1 budyń śmietankowy
    1/2 szklanki cukru
    250 g wiórków kokosowych
    1 łyżeczka ekstraktu waniliowego
    125 g masła
    ------------------------------------------------
    Masa czekoladowa:
    2,5 tabliczki gorzkiej lub mlecznej czekolady
    1/2 szklanki kremówki
    ----------------------------------------------------
    Białka ubijamy na sztywną pianę, w trakcie ubijania dodajemy stopniowo cukier. Do ubitych
    białek dodajemy żółtka i jeszcze chwilę ubijamy. Ubita masa powinna być sztywna, jasna i
    puszysta. Mąkę, proszek do pieczenia i kakao przesiewamy przez sitko do miski. Sypkie składniki
    łączymy z masą jajeczną delikatnie mieszając (nie mikserem!).
    Biszkopt wylewamy na blaszkę wyłożoną papierem do pieczenia. Pieczemy 30 minut w
    temperaturze 170 stopni C.
    ---------------------------------------
    Przygotowujemy masę kokosową. 2,5 szklanki mleka gotujemy z cukrem i ekstraktem
    waniliowym. Gdy mleko się zagotuje wsypujemy kokos i gotujemy na małym ogniu przez 20
    minut. Masę kokosową mieszamy od czasu do czasu żeby nie przywarła do dna. Po 20 minutach
    dodajemy masło. W pozostałym (0,5 szklanki) mleku rozprowadzamy budyń śmietankowy (nie
    trzeba dodawać cukru nawet gdy sposób przygotowania na opakowaniu to zaleca) i wlewamy do
    masy kokosowej. Intensywnie mieszamy do chwili aż masa zacznie się gotować. Zostawiamy do
    ostudzenia.
    Zimną masę wykładamy na wystudzony biszkopt i równomiernie rozprowadzamy na cieście.
    ------------------------------------------------
    W kąpieli wodnej (albo w mikrofalówce) rozpuszczamy 2,5 tabliczki czekolady i mieszamy ze śmietaną aż utworzy się gęsta masa. Masę czekoladową wylewamy na warstwę kokosową.

    Przepis ( lekko zmodyfikowany przeze mnie) pochodzi z tej strony: namiotle.pl
    --
    •  
      CommentAuthorAmazonka
    • CommentTimeJan 24th 2012
     permalink
    CIasto czekoladowe na zakwasie smakuje jak pierniczki katarzynki.
    --
    •  
      CommentAuthorTEORKA
    • CommentTimeJan 24th 2012 zmieniony
     permalink
    Moje dzisiejsze efekty pobytu w kuchni :devil:


    Mini tarta

    Ciasto francuskie [ja preferuję gotowe prostokąty z Frosty] delikatnie wałkuję i nakładam na to brzoskwiniowy chutney , na to szynka [albo podsmażone kawałki kurczaka albo innego mięska - tylko koniecznie już podsmażone bo francuskie za szybko dochodzi żeby się farsz mięsny zdążył zrobić] , na to szpinak wcześniej podsmażony z czosnkiem, solą i pieprzem [i odsączony żeby za mokre to nie było] i na to normalnie daję ser feta ale jako, że nie mogę [skaza białkowa dziecka :P] to nie dałam
    całość posypuję bazylią i oregano [suszonymi ]
    i na 15 minut do temperatury 200-210
    wszystko nakładam na ciasto pozostawiając po 2 cm zapasu z każdej strony, ciasto z nadzieniem kładę normalnie bezpośrednio na blaszce [ciężko to przenieść już z farszem więc wszystko robię, kiedy ciasto już leży tam gdzie będzie pieczone :P] i fajny jest efekt bo te boki bez nadzienia rosną do góry tworząc taką jakby rynienkę :smile:
    pyszne !!! :cool:



    Zupa krem z porów z marchewką i curry

    Pokrojonego w krążki pora smażymy na rozgrzanym maśle z dodatkiem oliwy oraz kilkoma ząbkami czosnku [wg uznania].
    Dodajemy dużo przyprawy curry [no chyba, ze ktoś nie lubi]
    po zeszkleniu zalewamy wszystko bulionem drobiowym, dodajemy kilka marchewek pokrojonych w słupki oraz ziemniaków w kostkę
    gotujemy aż warzywa zmiękną
    po wystudzeniu miksujemy
    ja to podaję z bułką pokrojoną w "kromki" i przypieczoną w piekarniku z żółtym serem, jak grzanki

    pyszności ! :smile:



    zrobiłam jeszcze spaghetti ale przepis na pewno każda zna :wink:
    --
    •  
      CommentAuthorkachaw
    • CommentTimeJan 25th 2012 zmieniony
     permalink
    Ryż po kantońsku

    Tak naprawdę to jest danie, które ma nam pomóc opróżnić lodówkę z rzeczy które nam zostały, ale ja zawsze robię ze świeżych
    1 pierś z kurczaka
    6 pieczarek
    1 cukinia baby
    1 jajko
    włoszczyzna - ja używam takiej mrożonej, może być świeża - starta na tarce
    2 torebki ryżu
    przyprawy: sos sojowy, przyprawa 5 smaków lub curry lub przyprawa chińska - kto co lubi, sól pieprz

    Filet kroję w paski i maceruję przez godz lub dwie - dodaję trochę oleju sezamowego, sosu sojowego trochę wody, może być czosnek - zaprawa
    podsmażam na patelni, odkładam na bok, następnie podsmażam pieczarki, dodaję cukinię, włoszczyznę (wcześniej lekko zblanszowaną)to podsmażam na patelni, jeśli ktoś ma woka to jeszcze lepiej.
    Następnie robię miejsce na środku patelni, wbijam jajko i robię jajecznicę, potem wszystko mieszam, dodaję kurczaka i około dwie torebki ryżu, wszystko mieszam.
    Następnie w szklance robię sobie taki sosik, woda z 50ml, sos sojowy, przyprawa 5 smaków lub inna, może być curry to mieszam i do ryżu na końcu sól pieprz i gotowe.
    Można dać takie warzywa jak kto lubi, np paprykę, kapustę pękińską, można dać krewetki lub kiełbaskę.
    Mam nadzieję że komuś posmakuje, u mnie zajada się cała rodzina a obiad gotowy w pól godziny, nie licząc maceracji kurczaka :thumbup:
    --
    •  
      CommentAuthorsushka
    • CommentTimeJan 27th 2012
     permalink
    Czy któraś z Was ma jogurtownicę?
    --
    •  
      CommentAuthorTEORKA
    • CommentTimeJan 27th 2012
     permalink
    _sushi_: Czy któraś z Was ma jogurtownicę?


    ta jak coś wymyśli to klękajcie narody :cool::cool:
    --
    •  
      CommentAuthorsushka
    • CommentTimeJan 27th 2012 zmieniony
     permalink
    No kurde, to coś takiego
    bo ja ją mam, ale jogurty wychodzą mi lekko "kefirowate" i nie wiem, co zrobić, były bardziej jogurtowe. Inna sprawa, że są pyszne :tongue:
    --
    •  
      CommentAuthorsushka
    • CommentTimeJan 27th 2012 zmieniony
     permalink
    TEO, zrobiłam własnie ten krem z porów, marchewki i curry.
    Muszę przyznać, że smaczna:cool:
    --
Chcesz dodać komentarz? Zarejestruj się lub zaloguj.
Nie chcesz rejestrować konta? Dyskutuj w kategoriach Pytanie / Odpowiedź i Dział dla początkujących.