Zarejestruj się

Aby dyskutować we wszystkich kategoriach, wymagana jest rejestracja.

 

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

    •  
      CommentAuthorkarakal
    • CommentTimeJun 29th 2012
     permalink
    ale w jakim senise nie poznali? nie został im wszczepiony przez rodziców czy też nie doznali wewnętrznego objawienia?
    •  
      CommentAuthorPapka
    • CommentTimeJun 29th 2012
     permalink
    to z czym walczą? Bo wątek jest przeciwko KK czyli kościołowi katolickiemu.. od tego się zaczęło, nieprawdaż?

    Więc po co szarpiecie kościół, który Was wspiera w tych samych wartościach? Rozumiem postawę: nie wierzę Boga bo go nie znam, ale skoro Kościół obstawia te wartości, z którymi się zgadzam, to nie będę na niego psioczyć..

    Chyba jakaś jasność powinna być w postawie..
  1.  permalink
    Papka: Rozumiem postawę: nie wierzę Boga bo go nie znam

    a nie rozumiesz- nie wierzę w Boga, chociaz tę wiarę znam?
    •  
      CommentAuthorPapka
    • CommentTimeJun 29th 2012
     permalink
    mnie mama ciągała do wróżek, a ojciec uczył new-age, rodzice mogą wiele zaszkodzić a nie pomóc ;-)
    ja po prostu otrzymałam łaskę wiary i tyle, to dar, i bronię KK, bo on chroni to, co uważam za słuszne, piękne..

    Po co od razu wrogość do kk?
    •  
      CommentAuthorkarakal
    • CommentTimeJun 29th 2012 zmieniony
     permalink
    KK to instytucja stworzona przez ludzi i dla ludzi przez wieki i na wieki.
    •  
      CommentAuthorPapka
    • CommentTimeJun 29th 2012 zmieniony
     permalink
    ja Was nie umoralniam, bo jeszcze tak niedawno byłam straszną ateistą ;-) tylko trzeba użyć rozumu, jak się nie otrzymało łaski żywej wiary, to lepsza jest pokora niż wrogość do kościoła, który tyle dobrego robi! Sama widziałam jak opiekują się np. bezdomnymi..

    Tylko chciałam coś Wam przekazać, żebyście nie zamykały dzieciom drzwi do kościoła, lepiej tam niż do dyskotekę
    •  
      CommentAuthorjaca_randa
    • CommentTimeJun 29th 2012 zmieniony
     permalink
    Papko, Ty nie kumaj i nie rozum. Ważne, że wierzysz! :cool: :tongue:

    I jeszcze coś. Wydaje mi się, że jeśli poważnie się do czegoś podchodzi, to trzeba widzieć zarówno dobre jak i złe strony medalu. A Kościół trochę złego na swoim sumieniu ma.
    -- Szczęście jest decyzją, którą podejmujemy każdego dnia.
    •  
      CommentAuthorPapka
    • CommentTimeJun 29th 2012
     permalink
    zmykam, wiem, że wiele macie w tym temacie argumentów przeciwko kk, ale zobaczcie ile dobra czyni np. w hospicjach itd.
    •  
      CommentAuthor_MIA_
    • CommentTimeJun 29th 2012
     permalink
    Papka: tylko trzeba użyć rozumu, jak się nie otrzymało łaski żywej wiary


    Chcesz przez to powiedziec, ze ci ktorzy nie sa katolikami , owego rozumu nie uzywaja ? :shocked:
    --
  2.  permalink
    Bez przesady z tą wrogoscią.
    Byłam w kosciele w zeszłym tygodniu- nie będe tłumaczyła dlaczego, bo to i tak nic nie wnosi. W każdym razie były dzieci i młodzież, które klepały pzrez pół godziny m. in.
    Stolico mądrości, módl się za nami.

    Przyczyno naszej radości, módl się za nami.

    Przybytku Ducha Świętego, módl się za nami.
    Przybytku chwalebny, módl się za nami.
    Przybytku sławny pobożności, módl się za nami.

    Różo duchowna, módl się za nami.

    Wieżo Dawidowa, módl się za nami.
    Wieżo z kości słoniowej, módl się za nami.

    Domie złoty, módl się za nami.

    Arko przymierza, módl się za nami.

    Bramo Niebieska, módl się za nami.

    Gwiazdo zaranna, módl się za nami.

    Uzdrowienie chorych, módl się za nami.

    Ucieczko grzesznych, módl się za nami.

    Pocieszycielko strapionych, módl się za nami.

    Wspomożenie wiernych, módl się za nami.

    Królowo Aniołów, módl się za nami.
    Królowo Patriarchów, módl się za nami.
    Królowo Proroków, módl się za nami.
    Królowo Apostołów, módl się za nami.
    Królowo Męczenników, módl się za nami.
    Królowo Wyznawców, módl się za nami.
    Królowo Dziewic, módl się za nami.
    ______
    I to własnie pomaga w umacnianiu wiary? To dzieci rozumieją?
    •  
      CommentAuthorPapka
    • CommentTimeJun 29th 2012 zmieniony
     permalink
    dziś święto Św. Piotra i Św. Pawła - Piotr to pierwszy papież, a Paweł zabijał chrześcijan, zanim się mu Bóg nie objawił.. Niech Wam da to do myślenia, oboje zginęli za wiarę, więc zamiast walczyć z kościołem, zastanówcie się, że może jednak ten Bóg jest, żyje i kiedyś się o tym przekonacie, lecę, pa! :)
    •  
      CommentAuthorjaca_randa
    • CommentTimeJun 29th 2012
     permalink
    szczypta, Ty tak z pamięci tę litanię przytoczyłaś? :shocked:
    -- Szczęście jest decyzją, którą podejmujemy każdego dnia.
  3.  permalink
    yyy- no nie :)
    Ale pamiętam szczątkowo ze swojego dziecinstwa :)
    •  
      CommentAuthorPapka
    • CommentTimeJun 29th 2012
     permalink
    ta lepiej żeby dzieci powtarzały: qrwa qurwa, brawo ;)
  4.  permalink
    Przepraszam, ale bredzisz okrutnie, Papko.
    •  
      CommentAuthorjaca_randa
    • CommentTimeJun 29th 2012
     permalink
    Papka: dziś święto Św. Piotra i Św. Pawła - Piotr to pierwszy papież, a Paweł zabijał chrześcijan, zanim się mu Bóg nie objawił.. Nie Wam da to do myślenia, oboje zginęli za wiarę, więc zamiast walczyć z kościołem, zastanówcie się, że może jednak ten Bóg jest, żyje i kiedyś się o tym przekonacie, lecę, pa! :)

    E tam, walczyć... Męczennicą nie zostaniesz, niestety.

    Pamiętając wszystko dobre, co zrobił na ziemi Kościół, jest jeszcze mnóstwo zła, jakie wyrządził. W imieniu Kościoła mordowano i zabijano, torturowano i spalano na stosie. Że o pedofilii nie wspomnę. Tu nie chodzi o żadną walkę, chodzi o wybór. Osobiście KK mnie ani ziębi ani grzeje. Nie przeszkadza mi.
    -- Szczęście jest decyzją, którą podejmujemy każdego dnia.
  5.  permalink
    Ja naprawdę nie czuję misji odwodzenia kogokolwiek od KK.NIe czuje misji także do zachęcania. Mam swoje zdanie i swoje poglądy.
    Ale jesteś kolejną osobą, której nietolerancyjne i atakujące słowa wyłącznie mnie odpychają
    •  
      CommentAuthorLivia
    • CommentTimeJun 29th 2012
     permalink
    Poza tym, Papko, nie odniosłaś się ANI RAZU merytorycznie do pytań, które Ci tu dziewczyny zadają.
    --
    •  
      CommentAuthorkarakal
    • CommentTimeJun 29th 2012
     permalink
    papko - dla ciebie wszystko jest tylko białe lub tylko czarne. nie wiem czy gratulować czy wspólczuć braku umiejętności postrzegania innych barw. na pewno ludziom z przekonaniami jak twoje żyje się znacznie prościej niż innym.
    ja zaliczam cie do grupy osób, które skutecznie mnie odstręczają od instytucji jakiegokolwiek kościoła. nie mylić z wiarą w wyższą instancje.
    •  
      CommentAuthorLili83
    • CommentTimeJun 29th 2012
     permalink
    Dziewczyny weszłam tu przypadkiem a przyciągneły mnie wpisy postów pokazujących się na stronie z wykresem.
    Szczerze odradzam jakiekolwiek dyskusje z Papką w jakimkolwiek temacie.
    Miałam "przyjemność" z nią już "rozmawiać" pod wykresem jednej z moich portalowych przyjaciółek.
    Nie wiem... może i dziewczyna ma dobre intencje i w gruncie rzeczy jest dobrym człowiekiem... byc może.
    jednakże rozmowy z nią nie przekraczają poziomu przedszkola. na żadne pytanie nie odpowie - nie liczcie na to. mam wrazenie iż ma ona problemy z czytaniem ze zrozumieniem dlatego też mozna miec wrażenie że wy mówicie o dupie a ona o zupie...
    szkoda czasu i nerwów naprawdę.
    Ma dziewczyna swoją filozofię zyciową wpajaną co niedziela przez księdza a nawet może nalezy do jakiejś wspólnoty religijnej to nawet i częsciej. Dodatkowo codziennie z telewizora polityczny jazgot kościelny wypływający z ust polityków sprawi, że Papka za chwile będzie biegać z petycja aby ludzi starających się o dziecko sposobem IVF wsadzac do paki... Nic na to nie poradzicie. więc lepiej odpuścić.
    Laska jest w ciąży... szkoda aby dziecko odczuwało jak się mamusi ciśnienie podnosi...
    •  
      CommentAuthorbiedronka28
    • CommentTimeJun 29th 2012 zmieniony
     permalink
    Dziewczyny ja wychowałam sie w rodzinie katolickiej, wierzę w Boga. Jednakże zdaję sobie sprawę z tego że gdybym urodziła sie w rodzinie ateistów pewnie dziś bym nią była.
    Jednakże nie mam zupełnie nic do osób które są ateistami, świadkami jehowy bądż też nie wierzą w nic.
    Papka myślisz że jeżeli osoby które nie wierzą w Boga są żli? Nie sądze!!
    Podam przykład chociażby mego wujka który został wychowany w rodzinie katolickiej, jednak z czasem został ateistą.
    I co mam napisać że jest zły? I jego dzieci wymawiają tylko qurwa - jak to ujęłaś w swojej wypowiedzi?
    Wręcz przeciwnie jest bardzo dobrym człowiekiem którego darzę sympatią i nie ważne czy w kogoś wierzy czy też nie dla mnie jest wspaniałym człowiekiem.
    -- ,
    •  
      CommentAuthordanap
    • CommentTimeJun 29th 2012
     permalink
    dobrze, że się spóźniłam na tą ostatnią "dyskusję". podsumuję słowami które już padły:

    jaca_randa: Papko, Ty nie kumaj i nie rozum. Ważne, że wierzysz! :cool:


    Swoją drogą miałam okazję spotkać ten tym "myślenia" w realu, na żywo to jest dopiero przeżycie
    •  
      CommentAuthorLexia
    • CommentTimeJun 29th 2012
     permalink
    Papko, a może powiesz, cóż tak Cię nawróciło skoro wcześniej byłaś "straszną ateistą"? Objawienie? Święte modły?
    Pytam z ciekawości, bo trochę nie pojmuję jak ateista (w pełnym tego słowa znaczeniu) nagle staje się tak gorliwym, czarno-białym wyznawcą danej religii.
    --
    •  
      CommentAuthorpatyk120
    • CommentTimeJun 29th 2012 zmieniony
     permalink
    Wiem, że to pytanie nie do mnie Lexi, ale jestem w stanie poniekąd na nie odpowiedzieć. Jak chodziłam do podstawówki uczęszczałam na ODB (Oazę Dzieci Bożych). To były fajne spotkania: czytaliśmy urywek z Pisma Świętego, rozmawialiśmy, śpiewaliśmy. Naszą animatorką była dziewczyna z domu, w którym oboje rodziców było ateistami. Ona też była ateistką. Kiedyś przez przypadek weszła do kościoła w Wielki Czwartek. Potem przyszła też w Wielki Piątek. Nie pamiętam dokładnie jak o tym mówiła bo to było baaardzo dawno temu... Ale coś ją ruszyło w tym kościele. Nawróciła się, przyjęła chrzest i inne sakramenty. I...bardzo wsiąkła w katolicyzm. Trochę jak Papka z tym tylko, że ona nie obrażała ludzi.
    Także takie rzeczy się zdarzają.
    --
    •  
      CommentAuthorLexia
    • CommentTimeJun 29th 2012
     permalink
    Rozumiem, ale wciąż ciekawi mnie, co Papka o tym powie. Ja znów jestem w drugą stronę- od Dzieci Maryi w podstawówce, przez katolicyzm "jak wszyscy to wszyscy", katolicyzm "coś mi tu nie pasuje" oraz obecny, powiedziałabym, agnostycyzm no i pewnie w przyszłości po ateizm- przynajmniej coraz częściej się na takowym myśleniu łapię. Moi rodzice są bardzo wierzący i wiem, że to w przyszłości na pewno będzie problemem w naszych kontaktach (nawet już się staje). Nie wiem, czy zaakceptują moje decyzje względem siebie czy moich dzieci. Ale wiem też, że jestem młoda i wiele jeszcze w moim życiu może się zmienić, przewartościować. Dlatego nie chcę i nie podejmuję wiążących decyzji, a jeśli je kiedyś podejmę- będę już osobą dojrzałą i rodzice będą musieli się z tym pogodzić.
    --
    •  
      CommentAuthorpatyk120
    • CommentTimeJun 29th 2012
     permalink
    Każdy wybiera jakąś drogę wcześniej lub później. To jest jego droga. Byle się wzajemnie nie obrażać. Strasznie mi się nie podoba stawianie sprawy w taki sposób: katolik=zacofany, ateista=zły człowiek.

    U mnie po ODB były rożne etapy w życiu. Ale ogólnie "zostałam". Nie należałam do innych ugrupowań gdyż nie są dla mnie. Odnowę w Duchu Świętym uważam za wyższą szkołę jazdy, Neokatechumenat uważam za rodzaj sekty (moja teściowa chodziła na to i jej odbiło, zresztą sama musiałam chodzić na to w ramach przygotowań do sakramentu małżeństwa i się dokładnie przyjrzałam tym ludziom, wsłuchiwałam się w pytania zadawane mi i innym osobom... I mam już wyrobione zdanie).

    Ale powiem Wam jeszcze, że istnieje wewnątrz kościoła katolickiego prawdziwa sekta. Wciągnęła już dwie bliskie mi osoby. Chciałam tam pójść i zobaczyć jak działają, ale mąż mi zabronił.
    Jeśli Was to interesuje mogę napisać więcej.
    --
    •  
      CommentAuthorLexia
    • CommentTimeJun 29th 2012
     permalink
    patyk120: Strasznie mi się nie podoba stawianie sprawy w taki sposób: katolik=zacofany, ateista=zły człowiek.

    A to to popieram w 100%.

    patyk120:
    Ale powiem Wam jeszcze, że istnieje wewnątrz kościoła katolickiego prawdziwa sekta. Wciągnęła już dwie bliskie mi osoby. Chciałam tam pójść i zobaczyć jak działają, ale mąż mi zabronił.
    Jeśli Was to interesuje mogę napisać więcej.



    Chętnie poczytam o tejże sekcie.
    --
    •  
      CommentAuthorpatyk120
    • CommentTimeJun 29th 2012
     permalink
    Nazywa się to Kurs Alfa W poszukiwaniu sensu życia... Niby wszystko wygląda ok, ale sposób w jaki oddziałują na psychikę już ok nie jest (oczywiście może nie każdy temu ulega...nie wiem, musiałbym pójść, ale no nie mogę).
    Moja przyjaciółka, której marzeniem było jeździć po świecie (zna kilka języków, kończy prawo), zwiedzać, która lubiła sobie kupić ciuch, pośmiać się... Poszła na ten kurs i zerwała ze mną kontakt. Napisała tylko sms, że przechodzi "rekonstrukcję osobowości" i nie może mieć kontaktu z "takimi jak ja". Próbowałam dowiedzieć się o co chodzi, ale bezskutecznie. Po 4 m-cach nawiązała kontakt jako "nowy człowiek". Przyjechała na 3 dni do mnie i zaczęła głosić mądrości typu:
    - Nie muszę kończyć prawa, Jezus i tak mnie kocha..
    - Jesteście małżeństwem to powinniście współżyć bez względu na moment cyklu i stan majątkowy tylko przyjąć każde dziecko bo inaczej grzeszycie
    - Nie wiadomo czy dinozaury istniały bo nie ma nic o tym w Biblii
    - Jeśli odczuwasz emocje ulegasz zezwierzęceniu...
    - Niektóre pytania pozostają bez odpowiedzi bo nie ma nie odpowiedzi w Biblii
    - Nie mogę oglądać gazet typu "Show" bo tam są ubrania a to jest moja pokusa, to jest zło, nie mogę ich oglądać

    itd.
    Obecnie jeździ po zakonach i odbywa dni skupienia, nie poszła na egzaminy bo nie czuła się wewnętrznie gotowa...

    Mój dobry kolega poszedł na ten kurs. Dopiero zaczął. A był katolikiem tylko z ochrzczenia... Nagle wszystko przestało mieć znaczenie... "bo Jezus mnie kocha". Nie wiem jak u niego będzie wyglądała przemiana w "nowego człowieka" :(

    Rozmawiałam z mojej koleżanki matką, która jest katechetką. Przyznała, że jest to sekta, ale nie chciała więcej na ten temat rozmawiać.
    --
  6.  permalink
    żałuję,że nie ma blisko mnie tego kursu
    ciekawa jestem czy mój mózg byłby podatny na takie pranie
    •  
      CommentAuthorLexia
    • CommentTimeJun 29th 2012
     permalink
    patyk120: Rozmawiałam z mojej koleżanki matką, która jest katechetką. Przyznała, że jest to sekta, ale nie chciała więcej na ten temat rozmawiać.


    Dlaczego nie chciała rozmawiać? Zbyt niewygodny temat?
    --
    •  
      CommentAuthorkarakal
    • CommentTimeJun 29th 2012
     permalink
    no ja bym wolała nie próbować :) łatwo łapię uzależnienia :)
    •  
      CommentAuthorkarakal
    • CommentTimeJun 29th 2012
     permalink
    hłe hłe.. moje 800 tysięczne miasto jest chyba mało podatne.. tylko jeden ośrodek..
    •  
      CommentAuthorpatyk120
    • CommentTimeJun 29th 2012
     permalink
    Lexia: Dlaczego nie chciała rozmawiać? Zbyt niewygodny temat?


    Ona jest fajną babką. Myślę, że ją to przygnębia. Uczy religii, stara się dogadać z młodzieżą i jakieś wartości im przekazać...a tu w samym kościele taki..zonk.
    --
    •  
      CommentAuthorkarakal
    • CommentTimeJun 29th 2012
     permalink
    ale wiesz, my to zawsze byliśmy lewicowi, socjalistyczni i mało kościelni :) taki region.
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeJun 29th 2012
     permalink
    przejrzalam galerie i odkrylam ze jedyny ksiadz ktorego kazania byly do zaakceptowania jest przodownikiem tego kursu
    swoja droga potrafi dotrzec do ludzi, mlodzi go uwielbiaja i ... no nadawalby sie zeby prac mozg innym
    •  
      CommentAuthorJaheira
    • CommentTimeJun 29th 2012
     permalink
    przyznajcie dziewczyny,że najbardziej Wam żal tej kolacji i popijania kawy przy ciekawej dyskusji...:devil:
    --
    •  
      CommentAuthorLexia
    • CommentTimeJun 29th 2012
     permalink
    Jaheira, gdzie tam kawy, KOLACJI! Szczególnie, żem na diecie... :devil::tongue:

    A tak na poważnie, to ciekawe ile szkolą takich księży pod kątem takiej działalności...
    --
    •  
      CommentAuthorjaca_randa
    • CommentTimeJun 29th 2012 zmieniony
     permalink
    Ja chcę do sekty!!! :devil:

    Tak mi się a propos tego, że Jezus mnie kocha i tego, jaki mam do tego stosunek skojarzyła historia:
    (...) Ale słyszałem o biskupie Edwardzie Dajczaku, który brał udział w Przystanku Jezus, i wiem, że ma talent w podejściu do młodzieży. Kiedyś na spotkaniu, w którym chyba on brał udział, ktoś krzyknął, że ma Jezusa w dupie. A biskup na to: "Jezus nawet w twojej dupie cię kocha". (...)
    -- Szczęście jest decyzją, którą podejmujemy każdego dnia.
  7.  permalink
    Patyku czyli rozumiem że jeśli ta SEKTA powie temu człowiekowi aby zabił to również to zrobi?
    Myśle że raczej to jego wybór i nie powinno się go kwestionować równie jak twój, mój czy innych ludzi.
    -- ,
    •  
      CommentAuthormad1
    • CommentTimeJun 30th 2012
     permalink
    biedronka28: to jego wybór


    Zapewne pójście na ten kurs było wyborem człowieka.
    I jak czytam tę historię, to według mnie na tym "wolny wybór" w pewnym sensie się skończył.

    Ludzie niepełnosprawni umysłowo też dokonują wyborów. Jednakże wolność tych wyborów jest często ograniczona przez ich niepełnosprawność.

    Przeczytaj sobie definicję sekty. Nie każda namawia do zabijania. Spora część sekt po prostu... zbiera pieniążki...
    --
    •  
      CommentAuthorkarakal
    • CommentTimeJul 1st 2012
     permalink
    biedronka28: Myśle że raczej to jego wybór

    pytanie tylko na ile to jest wybór świadomy człoweka.. do sekt zazwyczaj trafiają ludzie w słabszym momencie swojego życia, kiedy nad wyraz są podatni na wpływy..a motem machina uzależnienia rusz już z kopyta. i wyboru po praniu mózgu raczej już nie ma..
  8.  permalink
    Tego nie wiadomo czy trafił w słabszym momencie swojego życia czy też nie.
    Ale jeśli mu to pomogło to czemu ma tam nie pozostać? Może on chce w kogoś wierzyć i mu to pomaga?
    Sugerujecie że człowiekowi tak wypiorą mózg że wyboru już nie ma?
    Pewnie w tym celu jakieś hipnozy stosują....
    -- ,
    •  
      CommentAuthorfigan
    • CommentTimeJul 13th 2012 zmieniony
     permalink
    Wątek zawiesił się na parę tygodni, przestałam tu zaglądać, a tu takie rewelacje, ostatnio. I jak na złość, przez fatalną pomyłkę, zaopiniowałam "Oooo" zamiast "Eeee" w jednym komentarzu Papki..mam nadzieję, że moderator to usunie...usunął :-)
    Papko, jednych rozbawiłaś swoimi wywodami, mnie akurat zirytowałaś...Żeby już nie powtarzać tego co napisały inne forumowiczki w odpowiedzi na Twoją "papkę", napiszę jeszcze, że kościół katolicki na pewno jest dumny z takiej zagorzałej wyznawczyni. Oczywiście bardzo wygodnie jest mieć klapki na oczach i ignorować całe zło, które wyrządzał i wyrządza kościół..a jeśli chodzi o to dobro, o którym piszesz, to nie tylko katolicy pracują w hospicjach i pomagają bezdomnym..litości! Jurek Owsiak i jego Orkiestra zbiera więcej funduszy na chore dzieci niż wszystkie oddziały Caritasu razem wzięte. Zresztą nie jest tajemnicą, że działalność Owsiaka na rękę kościołowi katolickiemu nie jest..musi boleć te wszystkie klechy, że zamiast na tacę ludzie wolą dać na Orkiestrę.
    •  
      CommentAuthorluczynka
    • CommentTimeJul 13th 2012
     permalink
    figan: urek Owsiak i jego Orkiestra zbiera więcej funduszy na chore dzieci niż wszystkie oddziały Caritasu razem wzięte

    Może jakieś źródło na poparcie tej tezy?
    --
    •  
      CommentAuthorfigan
    • CommentTimeJul 13th 2012 zmieniony
     permalink
    Luczynko, widzisz, o ile kwoty zebrane przez WOŚP są jawne, o ile wiadomo jakie konkretnie sprzęty medyczne i do jakich szpitali trafiły z funduszy WOŚP, to z działalnością Caritasu sprawa już nie jest taka prosta..bo , cytuję: "żaden Caritas nie podał nigdy, ile zbiórek prowadził i ile zebrał pieniędzy"..według badań tylko procent kwoty czy darowizny zebranej przez Caritas trafia na potrzeby biednych, a reszta...?? Heh, no cóż, nie od dziś wiadomo, że księża dobrymi autami jeżdżą i raczej nie przymierają głodem...poza tym z czegoś trzeba wybudować następne plebanie i kościoły ;P
    A co do źródeł, o które pytasz, to ciekawy artykuł jest tutaj:
    http://antykiecka.blogspot.com/2011/01/caritas-pod-lupa.html
    •  
      CommentAuthorluczynka
    • CommentTimeJul 13th 2012
     permalink
    Strona antyklerykalna nie jest dla mnie źródłem.
    Źródłem jest np. sprawozdanie finansowe.
    --
    •  
      CommentAuthorfigan
    • CommentTimeJul 13th 2012 zmieniony
     permalink
    No i..?? Czy z tego sprawozdania finansowego wynika jaką kwotę przeznaczył Caritas na chore dzieci, np?
    •  
      CommentAuthorAgatella
    • CommentTimeJul 13th 2012
     permalink
    Poza tym sprawozdania finansowe nie zawierają "szarej strefy".

    Treść doklejona: 13.07.12 18:08
    W końcu darczyńcy nie dostają pokwitowań :wink:
    •  
      CommentAuthorluczynka
    • CommentTimeJul 13th 2012
     permalink
    figan: Czy z tego sprawozdania finansowego wynika jaką kwotę przeznaczył Caritas na chore dzieci, np?

    Wynika, ile przeznaczył na działalność statutową - 188 122 763,14.
    WOŚP w tym samym roku przeznaczył 54 694 961,64 (jeśli wszystko dobrze dodałam)
    Agatella: W końcu darczyńcy nie dostają pokwitowań

    Mówisz o Caritasie czy WOŚP?
    --
    •  
      CommentAuthorAgatella
    • CommentTimeJul 13th 2012 zmieniony
     permalink
    Nawiązywałam do sprawozdań Caritasu..

    Oczywiście Wośp również pokwitowań nie wystawia, ale cała akcja jest emitowana na żywo w TV, jest krótka, więc nie ma aż takiego szerokiego pola popisu do machlojek jak inne fundacje.

    Treść doklejona: 13.07.12 18:46
    luczynka: Wynika, ile przeznaczył na działalność statutową - 188 122 763,14.
    WOŚP w tym samym roku przeznaczył 54 694 961,64 (jeśli wszystko dobrze dodałam)


    czyli w jeden dzień Wośp zarabia tyle ile Caritas w kwartał :wink:
Chcesz dodać komentarz? Zarejestruj się lub zaloguj.
Nie chcesz rejestrować konta? Dyskutuj w kategoriach Pytanie / Odpowiedź i Dział dla początkujących.