Zarejestruj się

Aby dyskutować we wszystkich kategoriach, wymagana jest rejestracja.

 

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

    •  
      CommentAuthorsardynka85
    • CommentTimeFeb 15th 2015
     permalink
    Montenia zdrówka dla małej

    Frag nie mam pojęcia co to może być

    A Miki jutro wraca do przedszkola...ciekawe na jak długo tym razem ;) (póki co bilans to 3 dni w przedszkolu i 1, 5 tygodnia w domu)
    --
    •  
      CommentAuthorW_P_Gosia
    • CommentTimeFeb 15th 2015
     permalink
    Montenia, 3majcie się obie! Ty - bo dużo siły potrzebujesz a Sara bo zdrówka... Daj znać co i jak. Pewnie wszytskie się martwimy.
    Z tym konikiem to może nawet tu podczytałam gdzieś... ;) Ważne, że podziałało. :D

    Treść doklejona: 15.02.15 19:44
    A u nas fazy zamiennie-potrafi być na rękach u mnie i wyciągać do Taty i na odwrót. ;)
    Mam jednak problem z moim synkiem bo mnie bije. :( I nie bijemy się w domu, nikt reki nie podnosi. A on jak się wścieknie to po prostu mnie uderza. Już kiedyś miał taki etap i poskutkowało nie zwracanie uwagi na to. Ale teraz to naprawdę potrafi zaboleć. Póki co spróbuję mu poświęcić więcej uwagi-tym bardziej, że zacznę teraz na nocki chodzić do pracy no i zacznę go prowadzać na spacery (niania jeździła z nim w wózku), żeby trochę rozładował bateryjki ;)
    --
  1.  permalink
    Dziewczyny moją niunie cos dopadlo. Wymiotuje i ma gorączkę. Boję się:( podejrzewam groszek bo jadła na śniadanie. Wymiotowała tymi skórkami. Ale często je groszek. Ma tylko zimne stopy. Padła i śpi. Od czwartej nic nie jadła. Serduszko jej tak szybko bije. Podałam ibum. Co robić?
    --
    •  
      CommentAuthorW_P_Gosia
    • CommentTimeFeb 15th 2015
     permalink
    Cytrynko, Kajetan ostatnio strasznie wymiotował od kapusty kiszonej-mimo,że też jadł wcześniej. Podawałam małemu herbatę czarną leciutko osłodzoną w przerwach i pozwalałam mu spać ile wlezie ale on nie miał gorączki...
    --
    •  
      CommentAuthorakirka
    • CommentTimeFeb 15th 2015
     permalink
    Cytrynko podaj coś nawadniającego, a jak będzie chciała zjeść to kleik ryżowy na wodzie. Gorączkę zbijaj. A serduszko tak dzieciom zawsze szybko bije.
    --
    •  
      CommentAuthornana81
    • CommentTimeFeb 15th 2015
     permalink
    Przekazałam.
    Niestety do Sary dołączyła Laura :( Obie poniewieraja wymioty i biegunka.
    --
  2.  permalink
    Ale ona spi i chyba nie będę jej budzić. Mam wodę pod ręką. W sumie to malutko wypila. Gorączka spadła stopy i raczki ciepłe. Jestem przerażona bo ona mi w ogóle nie choruje. Raz tylko jak miała 3 msce zalatwilismy ją klima w domu i na roczek złapała lekkie przeziębienie od nas a nas po dwa tygodnie trzymało. A jak już jej dzisiaj nic nie dam jeść? Ona o tej porze chodzi spać dzisiaj było to pół godziny wcześniej.Może jej się skórka z groszka przykleiła. Wychodza jej też Górne trójki.
    --
    •  
      CommentAuthorW_P_Gosia
    • CommentTimeFeb 15th 2015
     permalink
    Ja bym nie naciskała (jedynie jeśli się obudzi to picie)-Kajetan po tych wymiotach też nic nie zjadł więcej i spał. Na drugi dzień nadrabiał za to i cały dzień wsuwał. Oczywiście rano zaczęliśmy od bułeczki cienko posmarowanej masełkiem i herbatki. Później stopniowo się rozkręcał ale ogólnie jadł same lekkie rzeczy.
    --
    •  
      CommentAuthor_Fragile_
    • CommentTimeFeb 15th 2015
     permalink
    O rany, czyli jednak wirus :(((( Monteniu, trzymajcie się, niech dziewczynki szybko zdrowieją!
    --
  3.  permalink
    Ewasmerf: nieszczegolnie mnie to boli. uwazam, ze twojego meza tez nie powinno.
    - a jednak On bardzo jest za synkiem i czasem mu przykro, ze go mlody z lozka zrzuca placzac, ze to ja mam lezec...
    _Asiula: Madzik i u nas jest identyko...
    Czekam tylko na fazę tata :d
    - tez czekam ha ha:D
    W_P_Gosia: A on jak się wścieknie to po prostu mnie uderza
    - oj skad ja to znam i tez niewiem jak temu zaradzic, mimo iz mu powtarzam, ze mnie to boli...
    --
    •  
      CommentAuthorkachaw
    • CommentTimeFeb 15th 2015
     permalink
    Frag mój też ma tak na pęku taki ciemny ślad jak po kikucie,też myślałam, że to brud ale próbowałam zmyć patyczkiem ale nic nie pomogło to chyba po kikucie
    --
    •  
      CommentAuthorPENNY
    • CommentTimeFeb 15th 2015 zmieniony
     permalink
    Matko Nana przekaż Montenii, że mocno o niej i dziewczynkach wszystkie myślimy i trzymamy za nie kciuki ! Bidulki :cry:

    Dziewczyny ten wirus to był już u nas w Bieszczadach od ponad miesiąca, może faktycznie coś od wschodu idzie ....
    -- Zapraszam na mój blog Powrot do jaskini
    •  
      CommentAuthorTEORKA
    • CommentTimeFeb 15th 2015
     permalink
    Rany no jednak je dopadło :cry: Biedne :sad:

    Frag moja Ninka też miała takie coś w pępku. I dopiero jak (kilka dni pod rząd) grzebałam jej tam patyczkami do uszu mocno nasączonymi oliwką to zaczęło odpadać od skóry i wychodzić. Więc to jednak da się usunąć :wink:
    --
    •  
      CommentAuthormarylove
    • CommentTimeFeb 15th 2015
     permalink
    Monteniu zdrówka dla Twoich dziewczynek!!!
    --
    • CommentAuthormamakasi
    • CommentTimeFeb 15th 2015
     permalink
    Aga, spokojnie. Wymiotowala kilka razy czy raz? Jak raz to nie jest źle , niech śpi.
    Jak kilka to może w nocy spróbuj jej dać wody. Ale troszkę.
    Jutro zrob jej kisiel, dawaj elektrolity, nie podawaj mleka .

    A, i serdecznie gratuluje!!!!

    Montenia, trzymaj się, musisz być dzielna pomimo wszystko.
    --
  4.  permalink
    Olu zwymiotowala dwa razy. O 19 30 podałam jej nie całą dawkę ibumu. Teraz sprawdzam (23 00) i gorączka jeszcze nie wzrasta. Mam czopki w razie w. Spać nie mogę. Jeszcze mąż za granicą. Za dwie godziny sprawdzę znowu temperaturę. Oby już było ok.
    Dziękuję; )
    --
    • CommentAuthormamakasi
    • CommentTimeFeb 15th 2015
     permalink
    Dwa razy to pół biedy. Nie zdążyła się odwodnic. To niech śpi skoro nie ma gorączki. Sen to zdrowie.
    Biedna jesteś, ja też słabo śpię gdy dziecko chore.
    Nastaw sobie budzik na te za dwie godziny i spróbuj sie przespać.
    zdrówka!
    --
  5.  permalink
    Niunia w nocy wypiła 250ml elektrolitow. O 3 30 podałam jej ibum bo gorączka sie pojawiła po 8 godz. Wstała taka zmęczona bo od 4 30 do 6 00 nie spała. Zjadła z apetytem 2 kanapki z masłem i wypiła 200 ml wody. Mija 7 godz od ibumu gorączki brak ale słaba jest. Co mogę jej dać jeść? Mam rosół może pomidorowke z ryżem czy nie bardzo? Kisiel na drugie śniadanie? Banana?
    --
    •  
      CommentAuthorPENNY
    • CommentTimeFeb 16th 2015
     permalink
    Cytrynko teraz doczytałam, że i Was coś dopadło :( zdrówka dla córy! Ja bym chyba dała banana, ewentualnie jakiś wywar warzywny. Dobrze, że je... to oznacza, że chyba wraca organizm "do siebie" :)
    -- Zapraszam na mój blog Powrot do jaskini
    •  
      CommentAuthor_Fragile_
    • CommentTimeFeb 16th 2015
     permalink
    TEORKA: Frag moja Ninka też miała takie coś w pępku. I dopiero jak (kilka dni pod rząd) grzebałam jej tam patyczkami do uszu mocno nasączonymi oliwką to zaczęło odpadać od skóry i wychodzić. Więc to jednak da się usunąć


    No właśnie to cos nie chce odejść, bo kilka razy podchodziliśmy i próbowaliśmy nawet trochę drapać (patyczkiem nic a nic nie działało) i nie schodzi - mąż pod lupką oglądał i mówi, że to wygląda jak kawałek skóry zabarwiony na czarno...

    A masz mozliwość zrobienia marchwianki? Albo jakieś sucharki? My tak zywiliśmy Krasnala jak wymiotował. Albo bagietkę mu dawałam z masłem...
    --
    •  
      CommentAuthorTEORKA
    • CommentTimeFeb 16th 2015
     permalink
    Frag no u nas to też właśnie zabarwiona skóra była - jak już zaczęło schodzić to takimi "wałeczkami" jak łuszczący się naskórek.
    Wg mnie to bankowo do usunięcia. No bo skąd niby taki pigment u białego dziecka i to akurat w pępku :tooth:
    Mojej koleżanki Wojt miał taki coś do roku, aż mu patyczkami z oliwką właśnie to wydziabałyśmy :wink:
    --
    •  
      CommentAuthor_Fragile_
    • CommentTimeFeb 16th 2015
     permalink
    Pigment nie, ale to wygląda jak ten czarny kikut od pępowiny... Spróbuję jeszcze z tą oliwką, chociaż jak to ma już rok to chyba marna szansa, że zejdzie.
    --
    •  
      CommentAuthorakirka
    • CommentTimeFeb 16th 2015
     permalink
    Nana, ale u Monteni córek potwierdziła się ta szkarlatyna? Biedne wszystkie trzy! Przekaż życzenia szybkiego powrotu do zdrowia!
    --
    •  
      CommentAuthorFrances
    • CommentTimeFeb 16th 2015
     permalink
    Monteniu, zdroweczka!
    Frag, Kuba tez tak mial i polozna wygrzebala mu to wlasnie (resztki kikuta) patyczkiem hak Teo pisze, pozniej wyczyscila octaniseptem.
    --
    •  
      CommentAuthor_Fragile_
    • CommentTimeFeb 16th 2015
     permalink
    Kurde, to albo my za delikatnie to robimy albo nie wiem co :( Teraz próbowałam jeszcze tym patyczkiem i oliwką i nie dało się...
    --
    •  
      CommentAuthorFrances
    • CommentTimeFeb 16th 2015
     permalink
    Ona mu to tak jakby podwazyla, wiec delikatnie nie bylo, ale nic a nic go nie bolalo.i nie plakal. No jak sie boisz ro zapytaj lekarke przy okazji.
    --
    •  
      CommentAuthor_Fragile_
    • CommentTimeFeb 16th 2015
     permalink
    Kurka, zapytam, bo nie powiem, trochę się cykam, M tez się boi, żeby skóry nie urwać...
    --
    •  
      CommentAuthor_Fragile_
    • CommentTimeFeb 16th 2015
     permalink
    Dziewczyny, a co Wy robicie z tymi chorutkami wirusowymi? Krasnala trzymam w domu jeszcze, bo zapalenie płuc to jednak poważniejsza sprawa, ale zastanawuiam się co z Gugim. Temperatury od 4 dni nie ma, ma zapalenie oskrzeli, ale nie wiem, czy można przy tym wychodzić, czy nie? Zapalenia oskrzeli to on jeszcze nie miał, zawsze zapalenie krtani + ucha, więc przy tym wychodziliśmy jak nie było temperatury. No i teraz mam zagwostkę. Poradźcie plis, bo wizytę dopiero w piątek mamy...
    --
    •  
      CommentAuthorTEORKA
    • CommentTimeFeb 16th 2015 zmieniony
     permalink
    Frag ale Nince to nie zeszło od razu. Kilka dobrych razy - na przestrzeni ok tygodnia - jej to patyczkiem tarłam (potem cały dzień miała pępek czerwony) i dopiero powoli zaczęło odchodzić.
    Bo ona też około roku to miała, więc po takim czasie brud jak weżre to wiesz :tooth:
    --
    •  
      CommentAuthor_hydro_
    • CommentTimeFeb 16th 2015
     permalink
    _Fragile_: Temperatury od 4 dni nie ma, ma zapalenie oskrzeli, ale nie wiem, czy można przy tym wychodzić, czy nie?


    W takim wypadku siedzi się w domu niestety, bo chłodne powietrze może wywołać skurcz oskrzeli. Wersja potwierdzona w paru źródłach.
    •  
      CommentAuthor_Fragile_
    • CommentTimeFeb 16th 2015
     permalink
    TEORKA: Kilka dobrych razy - na przestrzeni ok tygodnia - jej to patyczkiem tarłam (potem cały dzień miała pępek czerwony) i dopiero powoli zaczęło odchodzić.


    Kurka, to ja tak jeszcze nie próbowałam :DDD Dobra, spróbuję "popatyczkować" w takim razie :)
    .
    Kurka :(( Dzięki Hydro... Tych moich dwóch już roznosi, bo drugi tydzień w domu siedzą. O ile Krasnal już rozumie, że nie może wyjść, bo jest chory tak z Gugim są jazdy, bo stoi pod drzwiami i skuczy bidak :(((
    --
    •  
      CommentAuthor_hydro_
    • CommentTimeFeb 16th 2015
     permalink
    Oj, doskonale wiem, co czujesz :/ No ale cóż zrobić, trzeba przeczekać.

    Jeszcze w temacie tych wirusów - u nas spokój, babki złapały coś ostatnio, ale skończyło się na paru dniach kaszlu. Ale przedszkole po feriach wygląda jak opuszczone - szok, połowy dzieci nie ma! Także i tu się dziadostwo jakieś panoszy. Byle do wiosny...
    •  
      CommentAuthor_Fragile_
    • CommentTimeFeb 16th 2015
     permalink
    No u nas też złobek opustoszały... Za to nie powiem co się dzisiaj u lekarza działo.

    Bidaki, no muszą przeczekać...
    --
    • CommentAuthortamaja
    • CommentTimeFeb 16th 2015
     permalink
    Fragile, mi sie wydaje ze te czarne plamki na pepku to jest taka martwa skora, taka jak na kikucie, u mojego starszego sama sie zluszczyla kolo roku i juz nie ma. pewnie takie smarowanie oliwka moze to zluszczenie skory przyspieszyc.
    --
  6.  permalink
    _Fragile_: Kurka, to ja tak jeszcze nie próbowałam :DDD Dobra, spróbuję "popatyczkować" w takim razie :)


    Może trzeba na dłużej potrzymać w wannie i zalać ciepłą wodą...może jak namięknie przez kilka dni to samo odejdzie :swingin: :clap:
    -- ___
    •  
      CommentAuthoracia20
    • CommentTimeFeb 17th 2015
     permalink
    No i coś Toskę dopadło ma 39,7 w dodatku nie chce przyjąć nic przeciw gorączkowego. Dostała na siłę syropek ale prawie od razu zwymiotowała. A tak dawno nie była chora że tylko już ten syropek na razie mamy.
    --
    •  
      CommentAuthorsardynka85
    • CommentTimeFeb 17th 2015
     permalink
    U Miśka w przedszkolu też pustki...generalnie Łódź też nieźle przetrzepało i podobnie jak wszędzie - miejsc w szpitalach już brak...
    --
    •  
      CommentAuthor_azja_
    • CommentTimeFeb 17th 2015 zmieniony
     permalink
    Głupota mediów mnie coraz bardziej szokuje, pal licho jesli to robi jakis niekontrolowany internauta, ale to największy tygodnik amerykański publikuje takie g..no! Żal mi tej dziewczynki, że ma tak głupiego ojca

    Link
    --
    •  
      CommentAuthormadziauk
    • CommentTimeFeb 17th 2015
     permalink
    spidermanka: Może trzeba na dłużej potrzymać w wannie i zalać ciepłą wodą...może jak namięknie przez kilka dni to samo odejdzie

    Albo wysmarowac tlustym kremem dla dzieci, i pozniej delikatnie wybrac to ciemne cos ze srodka patyczkiem. My tak robilismy ;)
    --
    •  
      CommentAuthoracia20
    • CommentTimeFeb 17th 2015
     permalink
    No i Tośka ma jakiegoś wirusa grypopodobnego. Mamy zbijać gorączkę. I jak mała ma 12,5 kilo to dwa punkty z których leki możemy podać jednocześnie i z 1 i z 2. A te co są w jednym (konkretnym) punkcie muszą mieć odstęp czasowy.
    1. nurofen, ibufen forte 3 razy po 2,5 ml
    lub czopki 125 g3 razy 1
    2. pedictamol 4 razy 1,8 ml
    lub paracetamol czopek 250 g 4 - 6 razy 1
    (nazwy pisałam z karteczki lekarskiej więc mogłam coś żle rozczytać wiadomo jak lekarze piszą)
    i do tego mamy jeszcze
    - woda do noska (disney mar)
    - tartum verde 4 razy 2 psiki
    - syrop ziołowy hederasul 3 razy 2,5 ml przez 7 dni do godziny 17:00.
    Te przeciw gorączkowe mamy tak rozpisane, bo jej nie chce spaść poniżej 38,5, a rośnie do 40 stopni.

    Treść doklejona: 17.02.15 15:50
    i do tego Tośka od rana zjadła mi tylko 400 ml mleka i wypiła 150 ml kubusia marchewkowego i nic innego nie chce.
    --
    •  
      CommentAuthorkachaw
    • CommentTimeFeb 17th 2015
     permalink
    Acia jak nie chce niech nie je ale dawaj jej co chwilkę coś do picia, najlepiej wodę, bo ona dobrze nawadnia, soków unikaj, niby mleka też się nie powinno dawać, ale pamiętam, że u mojej córki tylko wtedy takie jedzenie przechodziło.
    --
    •  
      CommentAuthornana81
    • CommentTimeFeb 17th 2015
     permalink
    akirka: Nana, ale u Monteni córek potwierdziła się ta szkarlatyna? Biedne wszystkie trzy! Przekaż życzenia szybkiego powrotu do zdrowia!


    Nie. Na szczęście. Wirus jelitowy je tak przećwiczył. Gardła po wymiotach wyglądałytak,jak przy chorobach zakaźnych.
    Sara dziś lepiej. Laura cały czas ciężko. Ciepłe myśli, modlitwy i co kto ma potrzebne!!!
    --
    •  
      CommentAuthorazniee
    • CommentTimeFeb 17th 2015
     permalink
    U nas też gorączka od wczorajszego wieczora. Nagle, bez innych objawów. W nocy zwymiotowała, ale to było jednorazowo. Je mało, pije. Gorączki nie zbijamy, w nocy tylko mokre skarpetki z octem jabłkowym. Słaba ogólnie, teraz się rozruszała trochę.
    --
    •  
      CommentAuthor_Fragile_
    • CommentTimeFeb 17th 2015
     permalink
    Nana, rany boskie, ale je wzięło :((( Niech szybko dochodzą do siebie!

    Dla wszystkich maluchów zdrowia.
    --
    •  
      CommentAuthorjeżynka
    • CommentTimeFeb 17th 2015
     permalink
    U nas już drugi raz była gorączka bez innych objawów + bóle nóżek.
    -- [/url]
    •  
      CommentAuthorEwasmerf
    • CommentTimeFeb 17th 2015
     permalink
    jezynko, tak napisalas, ze goraczka + bole nozek ze normalnie az sie wzdrygnelam.
    -- ;
    •  
      CommentAuthorazniee
    • CommentTimeFeb 17th 2015
     permalink
    U nas żadnego bólu. I chyba już po sprawie (oby), bo gorączka spadła sama po 24h, młoda zjadła miskę zupy i dom roznosi.:wink: Rano leżała ledwie żywa. Chyba jakiś wirus, bo ja ostatnio miałam jakieś napady suchego kaszlu "znikąd", krosty na języku, jakiś bolesny węzeł. Mogła podłapać.
    --
    •  
      CommentAuthorjeżynka
    • CommentTimeFeb 17th 2015
     permalink
    3 dni temperatura i koniec.
    -- [/url]
  7.  permalink
    No u nas chyba przeszło. Ale w niedzielę wieczorem wymioty dwa razy plus gorączka. Wysoka. Ale dobrze reagowała na ibum. Wczoraj taka inna była ale apetyt dopisywał. Wczoraj wieczorem gorączka ale taka około 38 i łzawienie oczu. Apetyt ma. Idą jej Górne trójki. Może to jest powód . Innych objawów brak.
    Jezynko Natalka narzekała na rączki przed niedzielna gorączką. Może to bóle mięśni?
    --
    •  
      CommentAuthorjeżynka
    • CommentTimeFeb 17th 2015
     permalink
    Już jej te nóżki przeszły - tak miała dwa razy - dwa tygodnie temu przy takiej samej gorączce i teraz.

    Treść doklejona: 17.02.15 18:08
    Cytrynka, mam taką nadzieję.
    -- [/url]
Chcesz dodać komentarz? Zarejestruj się lub zaloguj.
Nie chcesz rejestrować konta? Dyskutuj w kategoriach Pytanie / Odpowiedź i Dział dla początkujących.