Zarejestruj się

Aby dyskutować we wszystkich kategoriach, wymagana jest rejestracja.

 

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

  1.  permalink
    Jezynko a robiłaś wyniki Hani? Ja tydzień temu robiłam bo wcześniej też się skarżyła na rączki dwa razy. Oczywiście spanikowałam. Lekarz powiedział że wyniki ok a bóle są wzrostowe.
    --
    •  
      CommentAuthoracia20
    • CommentTimeFeb 17th 2015
     permalink
    A czemu mleko mm jest złe jak dziecko gorączkę? Bo Toska nie chce pić wody to robię jej "słabe" mleko i wypija. I właściwie nic nie chce poza mlekiem.
    --
    •  
      CommentAuthorjeżynka
    • CommentTimeFeb 17th 2015
     permalink
    W styczniu robiłam 2x morfologie - pierwsza wzorowa a drugą robiłam jak juz miała gorączkę i wyszła wirusowa, aso ok było.
    -- [/url]
    •  
      CommentAuthorEwasmerf
    • CommentTimeFeb 17th 2015
     permalink
    bo mm to samo ZUO :devil:
    -- ;
    •  
      CommentAuthorjeżynka
    • CommentTimeFeb 17th 2015
     permalink
    Acia, ja daje zawsze Hani mleko jak jest chora i wszystko jest ok.

    Treść doklejona: 17.02.15 18:48
    Nie wytrzymam, trylion razy jest u nas obrażanie się o byle co. Ciągle muszę przepraszać te swoje dziecko. :devil:
    -- [/url]
    •  
      CommentAuthorkachaw
    • CommentTimeFeb 17th 2015
     permalink
    Acia może chodzi o to że mleko jest ciężkostrawne, wyjątkiem jest mleko z piersi, ale skoro robisz mleko light to chyba okey,
    --
    •  
      CommentAuthorkatka_81
    • CommentTimeFeb 17th 2015 zmieniony
     permalink
    jeżynka: Już jej te nóżki przeszły - tak miała dwa razy - dwa tygodnie temu przy takiej samej gorączce i teraz.

    ja już bym chyba przedzawałowy stan miała :) Taki zestaw kojarzy mi się z jednym :confused: ale ja to zawsze czarne scenariusze w głowie...
    --
    • CommentAuthoradda78
    • CommentTimeFeb 17th 2015
     permalink
    no,mój mały jeszcze nie mówi, i wez tu sie domyśl co go boli,jak też nie pokazuje :( jakby te nóżki nie daj bo ze go bolały :( teraz mu idą chyba wszystkie 3 na raz.. 1 juz na wierzchu..
    zdrówka dla chorowitek wszystkich..
    --
    • CommentAuthormamakasi
    • CommentTimeFeb 17th 2015
     permalink
    Aga, super że natalka już lepiej!

    Acia, chodziło o to że mleko jest złe przy wymiotach.
    --
    •  
      CommentAuthorElyanna
    • CommentTimeFeb 17th 2015
     permalink
    U nas też coś jest na rzeczy. Puściłam ją do żłobka i po tygodniu pełnego zdrowia nagle dostała kaszlu, 1 dzien słaby a potem już extra giga kaszel, taki inny niz zawsze.... ale wczoraj osłuchowo niby czysto. Bardzo mi sie on nie podoba, więc pojutrze znów idę, tym razem prywatnie. Prócz tego kaszlu temperatura 37,3 od kilku dni + katar wodnisty. Matko... kiedy to się skończy!
    --
    •  
      CommentAuthorjaca_randa
    • CommentTimeFeb 17th 2015
     permalink
    400 ml mleka to mało? Moja córka takie ilości wypija na tydzień i to jak jest zdrowa!
    -- Szczęście jest decyzją, którą podejmujemy każdego dnia.
    •  
      CommentAuthoracia20
    • CommentTimeFeb 17th 2015
     permalink
    A czy są maluchy które mają tak jak moja że jest chora do powiedzmy 10 rano potem rozsadza ją energia, rozrabia i biega po całym mieszkaniu (straszy kota). Przychodzi godzina 17:00 i znowu chora na tyle że idzie spać i to najlepiej na mamie. Jak rozrabia to temperatura jest tak z 38,7. A jak już leży "chora" to ma 39,8.

    Treść doklejona: 17.02.15 22:30
    Jak dla niej 400 to mało, bo mimo zwykłych 5 lub 6 posiłków, standardowo wypija jeszcze około 800 ml mleka na dzień.

    Treść doklejona: 17.02.15 22:30
    Jako posiłek liczę też np pół jabłka
    --
    •  
      CommentAuthorjaca_randa
    • CommentTimeFeb 17th 2015
     permalink
    O rany! Gdzie ona to mieści? Taka ilość pokarmu jest nawet za duża dla dorosłego!
    -- Szczęście jest decyzją, którą podejmujemy każdego dnia.
    •  
      CommentAuthorkachaw
    • CommentTimeFeb 17th 2015
     permalink
    Acia to ile ona butelek wypija mleka mm dziennie??
    --
    •  
      CommentAuthor_azja_
    • CommentTimeFeb 17th 2015 zmieniony
     permalink
    acia20 - produkty odzwierzęce typu mięso, mleko, jaja "karmią" gorączkę: link
    " mleko jest idealną wprost pożywką dla rozwijających się drobnoustrojów. Pij je, ale tylko wtedy, kiedy chcesz bakterie, które właśnie zaczynają panoszyć się w twoim organizmie, rozmnożyć! Kiedy zaczyna nas „coś brać”, zapomnijmy o nabiale – mleku, jogurcie, kefirze. Miód łączmy raczej z herbatą"
    --
    • CommentAuthormamakasi
    • CommentTimeFeb 17th 2015
     permalink
    No mleka to fakt, za dużo. :shocked:

    Moja tak ma , że mimo choroby w dzień szaleje (do gorączki max 38-39) , jak trochę wrasta to pada, przespi się, kąpiel, lek p . gorączkowy (trochę inna kolejność) i znów szaleje.
    My następnego dnia po prawie 40 st gorączce byłyśmy na spacerze ;)
    Ale dr upominał żeby stopować w miarę możliwości te szaleństwa.
    --
    •  
      CommentAuthoracia20
    • CommentTimeFeb 17th 2015
     permalink
    Ona ma ostatnią butlę w domu 360 ml wypija 2 i kawałek. Wiem że dużo rozmawialiśmy o tym z pediatrą, ale widocznie ma taką potrzebę. Nie zawsze ma zgodnie z przepisem ilość łyżek mleka często ma tak aby było białe.

    Treść doklejona: 17.02.15 23:06
    Ona też nie wypija całej butli na raz czasami ma 4 podejścia do jednej butli.
    --
    •  
      CommentAuthormadziauk
    • CommentTimeFeb 17th 2015 zmieniony
     permalink
    Acia - duzo tego mleka.Podajesz mm, tak? A co pediatra dokladnie mowia?

    Karol mleka nie pije od poczatku listopada. Pije natomiast okolo 2l wody w ciagu dnia, nic poza tym w sumie. No moze poza koktailem owocowym na mleku kokosowym (na jogurcie naturalnym nie bardzo lubi). Zjada, sniadanko, pozniej wlasnie jakis koktail na mleku kokosowym, obiad, czasem przegryzke w postaci suszonych owocow/pistacji/owocow swiezych itp. na podwieczorek i kolacje. Do snu woda, zasypia pijac ja z butelki.

    Zdrowka dla dzieciaczkow. Masakra, co to sie porobilo!

    My wczoraj niezle zmoklismy na spacerze, mam nadzieje, ze zostaniemy zdrowi (odpukac w niemalowane). Dzis bylo piekne sloneczko, ale chlodno - wiec tylko 2h spacerku :)
    --
  2.  permalink
    Ja wzielam wczoraj dla mlodego rowerek na spacer, ale cale ublocone pobocze przebilo rower...:devil:
    --
    •  
      CommentAuthor_hydro_
    • CommentTimeFeb 18th 2015
     permalink
    acia20: A czemu mleko mm jest złe jak dziecko gorączkę? Bo Toska nie chce pić wody to robię jej "słabe" mleko i wypija. I właściwie nic nie chce poza mlekiem.


    To nie, że mm jest złe przy gorączce, tylko zdaje się ogólnie mleko i nabiał nie są wskazane podczas choroby. Raz, że pożywka dla bakterii, co azja napisała już, a dwa, że zwiększają "zaśluzowanie" organizmu, a to wiadomo przy chorych oskrzelach na przykład mało korzystne jest. No ale jak dzieciak nie pije niczego innego, to trza jakiś złoty środek.
    •  
      CommentAuthoracia20
    • CommentTimeFeb 18th 2015
     permalink
    Na razie dwóch pediatrów nam powiedziało że jak się sama dopomina mm to jej dawać. Nie koniecznie z butli lepiej ze zwykłego kubka.
    A policzyłam jej tyle posiłków bo w żłobku ma 4 (panie mówią że je wszystko (ale mogę im tylko wieżyc i mieć że mówią prawdę)). Jak wrócimy do domu to od razu chce zupę (150 ml), a przed myciem kolacja. W nocy potrafi się obudzić z 3 razy i wtedy sobie sama pije mleko mm.
    --
    •  
      CommentAuthorniunia32
    • CommentTimeFeb 18th 2015
     permalink
    Dziewczyny, czy któraś z was ma książkę jak przygotować się na kolejne dziecko w rodzinie? mam problem z moim 2,5latkiem...
    -- ,
    •  
      CommentAuthorAmazonka
    • CommentTimeFeb 18th 2015
     permalink
    •  
      CommentAuthorjaca_randa
    • CommentTimeFeb 18th 2015
     permalink
    acia20: W nocy potrafi się obudzić z 3 razy i wtedy sobie sama pije mleko mm.


    Żartujesz? Nie boisz się, że będzie miała potworną próchnicę? Może dawaj jej bardziej treściwe posiłki... Moje dzieci w ogóle nie poznały smaku mm. W tym wieku, co Twoja Mała jadły normalne posiłki, mleko (zwykłe, krowie) jakieś maks. 200 ml na dobę.
    -- Szczęście jest decyzją, którą podejmujemy każdego dnia.
    •  
      CommentAuthorniunia32
    • CommentTimeFeb 18th 2015
     permalink
    Amazonka, dziękuję :)
    -- ,
    •  
      CommentAuthoracia20
    • CommentTimeFeb 18th 2015
     permalink
    jaca_randa trochę się boję (przez to konsultowałam to z pediatrami) o tą próchnicę, ale na razie ząbki są w porządku.
    Po piersi przeszła na mm, Tośka np na drugie śniadanie potrafi zjeść serek homogenizowany "waniliowy" cały (200 ml). Na podwieczorek ma jakiś owoc co dziennie. Na kolację potrafi zjeść 2 naleśniki z serem lub np mięsem lub trzy tosty z serem i polędwicą (około 18:30) a i tak o 20:30 domaga się pierwszego mleka. Za miast mleka próbowaliśmy dawać do butli np wodę.
    I to nie jest tak że ja jej nakładam daną ilość jedzenia tylko np. siadamy w trójkę do kolacji i z talerza który stoi na stole bierze sobie na swój talerz i je.
    --
    •  
      CommentAuthorEwasmerf
    • CommentTimeFeb 18th 2015 zmieniony
     permalink
    prochnice sie nabywa, w sensie zaraza. nie bierze sie ona tylko z cukru, niemycia zebow itd.
    -- ;
    •  
      CommentAuthorkachaw
    • CommentTimeFeb 18th 2015
     permalink
    No tak próchnicą się zarażamy, ale wszyscy wiemy że jest coś takiego jak próchnica butelkowa, w nocy podczas snu, wydzielanie śliny jest mniejsze i wtedy osady z zębów nie są na bierząco usuwane, czyli połykane. Acia mój w nocy też pije butelkę, ale dostaje mleko light, sama woda nie przechodzi, ale jak na 150ml wody dam mu 2 miarki to on to pije a nie ma to takiego stężenia co normalne mleko, jesdzcze robię tak, że po mleku popija sobie samą wodę łyk lub dwa.
    --
    •  
      CommentAuthoracia20
    • CommentTimeFeb 18th 2015
     permalink
    my na 350 ml dajemy 3 lub 4 miarki mleka i to wystarczy
    --
    •  
      CommentAuthorkachaw
    • CommentTimeFeb 18th 2015
     permalink
    Acia ale ona ma tę butelkę 350 na całą noc ?? bo ja powiem szczerze, że po szklance mleka jestem tak pełna, że już nic nie wcisnę i zastanawiam się, gdzie ona w tym małym brzuszku to mieści?? moja koleżanka tak rozciągnęła synkowi żołądek że w wieku 2 lat jadł 7 pierogów, ja wcisnę 6 i jestem full, szok
    --
    •  
      CommentAuthoracia20
    • CommentTimeFeb 18th 2015
     permalink
    Butla jest na całą noc

    Treść doklejona: 18.02.15 10:11
    jak jej robiliśmy 220 to trzeba było w nocy wstawać i dorabiać.

    Treść doklejona: 18.02.15 11:02
    Czy "plastelinę" typu Play - Doh da się jakoś zmiękczyć bo wczoraj zapomniałyśmy schować jednej do pojemnika a dziś jest twarda jak kamień?
    --
    •  
      CommentAuthorŚroda
    • CommentTimeFeb 18th 2015
     permalink
    Ja dzisiaj Kalę też w domu zostawiłam, bo w nocy "szczekała" trochę i rano wstała z pełnym nosem- robimy inhalację, psikam mucofluidem i zobaczymy, do końca tygodnia posiedzi w domu, na jutro mieliśmy umówioną wizytę kontrolną w przychodni, bo chciałam też dopytać o to jej posikiwanie i sprawdzić ogólny stan zdrowia, mam nadzieję, że nas nie popędzą z zakatarzonym dzieckiem, bo zapisałam na wizytę dzieci zdrowych...
    Dzisiaj już nie kaszle, a katar ma przeźroczysty, więc mam nadzieję, że to nic takiego...
    --
    •  
      CommentAuthormadziauk
    • CommentTimeFeb 18th 2015
     permalink
    acia20: Czy "plastelinę" typu Play - Doh da się jakoś zmiękczyć bo wczoraj zapomniałyśmy schować jednej do pojemnika a dziś jest twarda jak kamień?

    Jezeli tylko wczoraj jedna raz zostawiliscie to powinna dac sie rozgniesc w kilka minut. Przynajmiej tak jest u nas - mamy Play-Doh. :)
    --
    •  
      CommentAuthorKlNGA
    • CommentTimeFeb 18th 2015
     permalink
    acia20: Butla jest na całą noc

    Z tego, co mi wiadomo, mm należy spożyć w ciągu godziny od przygotowania, tak jest też chyba na opakowaniach napisane...
    --
  3.  permalink
    Na moim mleku jest 30 minut. Pozniej trzeba robic nowe.
    Acia - a jak Tosia tyle zjada to ile wazy?? he he Z ciekawosci pytam :)
    --
    •  
      CommentAuthormadziauk
    • CommentTimeFeb 18th 2015
     permalink
    Acia, a nie probowaliscie coreczce podawac zamiast mleka modyfikowanego cieplej wody? U nas woda zastapila mleko calkowicie. Moment wybralismy jak polecielismy na wczasy. Karol nawet o mleko sie nie upominal. Wode pije z checia.
    --
    •  
      CommentAuthoracia20
    • CommentTimeFeb 18th 2015
     permalink
    Waży 12.5 a ma 89 cm. Woda na razie nie da rady. Robimy próby raz na tydzień aby podać wodę za miast mleka.
    --
  4.  permalink
    Widac kocha mleko miloscia wielka:D
    --
    •  
      CommentAuthorbari_87
    • CommentTimeFeb 18th 2015
     permalink
    Nam pomogło przejście z nutramigenu na zwykłe mm. No i usłyszałam, mama niedoble i robił :fierce: przez 3 noce.
    --
    •  
      CommentAuthorW_P_Gosia
    • CommentTimeFeb 18th 2015
     permalink
    Tak poczytuję i zastanawiam się ile mleka dziecię takie w wieku mojego Kajetana powinno spożywać... ? Bo on sam odstawil mm jakiś czas temu ale robię mu cieple mleko "normalne" w sensie z kartonu. No i wypija ze dwie butle- jedna rano, jedna do snu. Oprócz tego owsianka / musli / kukurydziane co drugi dzień zje. Za dużo? Ja kocham mleko, zacierki, owsianki itp więc dla mnie to norma 😊
    --
    •  
      CommentAuthorbari_87
    • CommentTimeFeb 18th 2015
     permalink
    Ja nie widzę niczego dobrego w mleku z kartonu, więc im Kacper mniej chce tym lepiej:wink:, a wypija z pół szklanki na dzień.
    --
    •  
      CommentAuthorkachaw
    • CommentTimeFeb 18th 2015
     permalink
    WPGosia a może lepiej kup takie mleko świeże w butelce, ono nie jest uht tylko poddane mikrofiltracji, nie pozbawione tych wartości które powinno mieć mleko.
    My pijemy to z piątnicy tu

    są też takie które trzeba wypić w ciągu 12 godzin, ale jak dla mnie czuć je wymionem, wolę to co podlinkowałam
    --
    •  
      CommentAuthormontenia
    • CommentTimeFeb 18th 2015
     permalink
    Witajcie. Pisze.ze szpitalla jeszcze,udalo mi siezlapac zasieg. Dziekuje za slowa otuchy i trzymanie kciukow. Wciaz mamy niezbyt dkbre wyniki,,dziewczynki na kroplowkach.laura do wczoraj jeszcze byla w ciezkim stanie,glownie lezaca,odmawiajaca jedzenie i picia,glukoza skaczaca u jednej oi drugiej. Dziewczyny majaszczglnie agresywna odmiane rota,nawet dzieciaki po szczepieniqch sa.
    :confused:
    •  
      CommentAuthorczerwinka
    • CommentTimeFeb 18th 2015
     permalink
    Franko tez tak kochał mleko ... do momentu powrotu z ferii gdzie butelki zostały w Gliczarowie i co i mleko mm zrobione w kubeczku juz nie smakuje ;) czyli ewidentnie nie chodziło o mleko a butle.
    --
    •  
      CommentAuthorkachaw
    • CommentTimeFeb 18th 2015
     permalink
    Monteniu trzymajcie się, dobrze, że już chociaż ociupinkę lepiej, będzie dobrze
    --
    •  
      CommentAuthorczerwinka
    • CommentTimeFeb 18th 2015 zmieniony
     permalink
    Monti zdrowia zdrowia i jeszcze raz zdrowia!!!!....w żlobku u Frania ospa i dzieci szczepione na ospę też załapały ...
    --
    •  
      CommentAuthor_Fragile_
    • CommentTimeFeb 18th 2015
     permalink
    Monteniu, trzymam za Twoje dziewczynki ogromne kciuki, niech szybko zdrowieją! A Tobie siły dużo życzę!
    --
    •  
      CommentAuthor_Fragile_
    • CommentTimeFeb 18th 2015
     permalink
    Dziewczyny, hilfe, hilfe - co to może być, Krasnal jest cały w kropki, uszy, buzia (poliki i okolice uszu), plecki, pupa, nogi, ręce. Kropki są płaskie i malutkie, a ospa mi się bardziej z wystającymi kojarzy, co to może być? W piątek mamy wizytę kontrolną po zapaleniu płuc, nie chcę go wcześniej ciągnać prawdę mówiąc :( Poza kropkami to okaz zdrowia, szaleje równo...
    --
    •  
      CommentAuthorEwasmerf
    • CommentTimeFeb 18th 2015
     permalink
    a mozesz fote wstawic? ciezko tak wymyslic. moze rozyczka.
    -- ;
    •  
      CommentAuthor_Fragile_
    • CommentTimeFeb 18th 2015 zmieniony
     permalink
    Kurczę, wygląda jak różyczka i z opisu też pasuje, bo najgorzej jest za uszami... Ale nie ma ani gorączki, ani powiększone węzły chłonne nie są... Kurde, kurde, kurde, dopiero antybiotyk odstawiliśmy, no żesz :confused: Na focie nie bardzo widać, bo próbowałam zrobić :(
    --
Chcesz dodać komentarz? Zarejestruj się lub zaloguj.
Nie chcesz rejestrować konta? Dyskutuj w kategoriach Pytanie / Odpowiedź i Dział dla początkujących.