Zarejestruj się

Aby dyskutować we wszystkich kategoriach, wymagana jest rejestracja.

 

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

    •  
      CommentAuthormarion
    • CommentTimeSep 1st 2017
     permalink
    Czyli w kosz 50 zł...?
    • CommentAuthorkarolciat
    • CommentTimeSep 1st 2017
     permalink
    Ja też kiedyś podawałam. Nie popadałabym w paranoję- od jednej butelki nic się raczej nie stanie. Ale więcej nie ma co kupować. Inne beda podobnej jakości, a kosztują połowę.
    Moja Krysia lubiła iskial, ale w kapsułkach. Brała "żujki" :)
    --
    •  
      CommentAuthor°Agata°
    • CommentTimeSep 1st 2017
     permalink
    No dokladnie, od jednej butelki nic się nie stanie. Mnie byłoby szkoda wyrzucać na podstawie jednej opinii, ale faktycznie jak można kupić coś lepszego to trzeba poszukać :)
    -- [url=https://www.suwaczki.com/][
    •  
      CommentAuthorFrances
    • CommentTimeSep 1st 2017
     permalink
    Ja zahacze jeszcze o temat wit d. Od dwoch lat biore spora dawke ok 6000 jednostek niezaleznie czy zima czy lato. Latem jedynie nie codziennie ale tak z 5 razy w tygodniu. Na poczatku sierpnia robilam badania poziomu wit d i wyszlo...35. To nadal slabo. Ponoc powinno byc kolo 60-80. No wiec na razie zwiekszam dawke do 8000 jednostek (tak mi polecila rodzinna). Dzieciom podaje ok 1200-1800 jednostek, ale ich poziomu nie badalam jeszcze. Dodam, ze sa to dwie, trzy krople wit d jacobsa. Natomiast w trakcie przeziebienia podaje pol pipety czyli sporo wiecej.
    --
    •  
      CommentAuthormazda__
    • CommentTimeSep 1st 2017
     permalink
    Frances a masz tą witaminę z witaminą K czy samą D3?
    Muszę kupić teraz i zastanawiam się którą lepiej suplementować i sobie i dzieciom
    •  
      CommentAuthormarion
    • CommentTimeSep 1st 2017
     permalink
    Sobie ani mężowi nie oznaczałam nigdy poziomu wit. D, ale badałam Henrykowi (dwukrotnie - miesiące letnie, więc wtedy nie podawałam niczego):
    - 2015 - 28,6
    - 2016 - 29,4
    Poniżej 30 ng/ml jest poziom niewystarczający, 30-50 optymalny.
    •  
      CommentAuthorFrances
    • CommentTimeSep 1st 2017
     permalink
    Mazda, ja mam obie. Sobie i mezowi daje ta z k, a dzieciom tak roznie w sumie. Czesciej sama d, ale czasem zamiast tej samej d. Daje po prostu jedna krople tej z k (ta z k ma wieksza dawke wit d w jednej kropli).
    Marion, te 30-50 to optymalny wg labow, ale nawet nasza rodzinna mowila, ze powinnien tyc tak kolo 60-80, zeby raczej w tej gornej granicy sie trzymac. Pogadaj z Wasza pediatra, bo ja przy wynikach Twooch dzieci to tak mysle, zez 3000-4000 jednostek dzienie bym zaserwowal, a oze nawet pierwszy miesiac wiecej, ale to juz pediatra musi ocenic. W kazdym razie nie tak latwo ja przedawkowac w naszej strefie klimatycznej i diecie ubogiej w tluste ryby:wink:
    --
    •  
      CommentAuthormarion
    • CommentTimeSep 1st 2017
     permalink
    Frances: te 30-50 to optymalny wg labow, ale nawet nasza rodzinna mowila, ze powinnien tyc tak kolo 60-80
    Frances: Pogadaj z Wasza pediatra

    Dzięki za info.
    •  
      CommentAuthorElse
    • CommentTimeSep 1st 2017
     permalink
    Immunolodzy maja "inne, swoje normy". Mój niby 30, a jednak immunolog nie była zadowolona. Ona własnie o tych 60-80 mówiła, aby podnieść.
    --
    •  
      CommentAuthorFrances
    • CommentTimeSep 1st 2017
     permalink
    Marion, jeszcze jedna sprawa. Jak dziecko opalone to skora mniej tej wit d wytwarza. A druga sprawa to np mojemu mezowi plywajacemu na statkach (bywa, ze po Karaibach:wink:) rodzinna powiedziala, zeby w domu przyjmowalbspora dawke, a na statku tak na 20 minut dziennie wystawial sie na slonce BEZ KOSZULKI koniecznie. Takze to chyba musi byc wieksza powierzchnia ciala. Ja moim dzieciom latem tez podaje wit d, bo w sumie wiekszosc czasu w cieniu i na w koszulkach na ramiaczkach.
    --
    •  
      CommentAuthorElse
    • CommentTimeSep 1st 2017
     permalink
    Mój całe lato po ogrodzie na gaciach zawsze biega i nie łapie tej witaminki... W sensie miał te 30, obecnie czekamy na wynik, ale jak na ta powierzchnię i jak na długi czas... Bo teoretycznie będąc w cieniu tez sie pobiera, a mój troszke cień, troszke słońce. Basenik ma wystawiony tylko na słońcu.
    --
    •  
      CommentAuthorFrances
    • CommentTimeSep 1st 2017
     permalink
    No wlasnie. Wbrew pozorom nie tak latwo osiagnac przyzwoity poziom tej witaminy. Ja juz dwa lata taka duza dawke przyjmuje dzien wdobry dzien i co? I nic. Nadal w dolnej granicy normy.
    --
    •  
      CommentAuthorOlenka79
    • CommentTimeSep 1st 2017
     permalink
    Ja po roku przyjmowania 2000 jednostek zanotowałam wzrost - z 22,8 do 23... teraz biorę 4000 ale zakaznik powiedział mi, ze wg niektórych przyjmowanie poniżej 8000 j nie ma sensu...
    --
    •  
      CommentAuthormontenia
    • CommentTimeSep 3rd 2017
     permalink
    Else,chyba immunolog myslalam o hipowitaminozie? moja a 25 witaminy D (norma 20-60) i napisane,ze hipowitaminoza jest. mielismy badanie w szpitalu.
    •  
      CommentAuthorElse
    • CommentTimeSep 3rd 2017
     permalink
    Tak, hipo, hipo :)
    --
    •  
      CommentAuthormontenia
    • CommentTimeSep 3rd 2017
     permalink
    No :). to musicie suplementowac. ile dajesz? kropli? my mamy dawac 3-4 krople devikapu. podaje w oleju z czarnuszki.
    •  
      CommentAuthorElse
    • CommentTimeSep 3rd 2017
     permalink
    Przyznam,. że latem nie podawałam, a teraz czekam na wynik i immunolog ustali dawkę. Przed latem to do 1000j kazała podawać.

    A własnie. Immunolog wpisała w kartę, że w okresie jesienno-zimowym podawać witaminy... Ale jakie???? Znacie dobre preparaty dla dzieci?
    --
    •  
      CommentAuthorFrances
    • CommentTimeSep 4th 2017
     permalink
    Else, ja swoim zrobilam ostatnio sok z bzu i zapasteryzowalam na zime. Ma sporo witamin. Mam zamiar dodatkowo tylko zwiekszyc im dawke wit d i w okresie przeziebien dodatkowo podawac wit c.
    --
    •  
      CommentAuthorElse
    • CommentTimeSep 4th 2017
     permalink
    No u nas tez sok z bzu grany. Plus ta sokowirówka, bo jednak w świeżych sokach tych witamin tez troszkę jest. Wierze w to bardziej niz w kapsułki... Ale immu każe jeszcze suplementować. Tylko to jest to, żebym ja wiarę miała w te suplementy... Zaraz ide do apteki to chociaz wit d i c kupię.
    --
    •  
      CommentAuthordodula
    • CommentTimeSep 4th 2017
     permalink
    dziewczyny możecie podać przepis na ten sok z bzu bo właśnie mam jagody a nie wiem jak zrobić

    Treść doklejona: 04.09.17 17:42
    I jeszcze pytanie ile tego soku podawać na dzień?
    •  
      CommentAuthorFrances
    • CommentTimeSep 4th 2017
     permalink
    Proporcje mniej wiecej: na 4 kg bzu, 4 szklanki wody, 4 szklanki cukru (ja dalam ksylitol). Najpierw wrzucasz do gara bez z woda. Gotujesz i chwile niech sie gotuje. Przecedzasz to do drugiego garnka i do cieplego wsypujesz cukier/miod/ksylitol. Rozpuszczasz. To do sloikow i zapasteryzowac:wink:

    Treść doklejona: 04.09.17 17:53
    Ile podawac. W sumie nie wiem. Idealnie byloby rozpuscic i zeby cieply sobie pili. Natomiast moi tylko wode pija, wiec sok bede traktowac jak syrop na przeziebienie -3,4 razy dziennie po 5 ml.

    Treść doklejona: 04.09.17 17:54
    Else, zapytaj immunologa co i ile konkretnie masz suplementowac. Na moj gust na bank duze ilosci wit d, ale jak i tak zajmuje sie immunolog Dawidkiem to powinnien konkretnie -co, ile, kiedy.
    --
    •  
      CommentAuthordodula
    • CommentTimeSep 4th 2017
     permalink
    Aha czyli tak prosty sposób bo na internecie to z jakimiś dodatkami . Dzięki Frances !
    •  
      CommentAuthorElse
    • CommentTimeSep 4th 2017
     permalink
    No właśnie dostałam zlecenie na badanie wit D, a termin kolejnej wizyty na... Czerwiec :P. Także odbiorę wynik i sama se musze rozkminic :P.
    --
    •  
      CommentAuthorFrances
    • CommentTimeSep 4th 2017
     permalink
    Else, moze wytlumacz rodzinnej w czym rzecz, jak juz bedziesz miala wyniki i nie ona dawke dobierze. Moze Ci da od razu recepte na devikap czy jak on sie tam zwie.:wink:

    Treść doklejona: 04.09.17 23:11
    Dodula, proste proste. Najtrudniejsze w.tym wszystkim to przebieranie tych kuleczek. Trzeba oddzielic od lodygi i ewentualne zielone tez odrzucic. No i zwrocic uwage podczas zbierania czy to na sete bez czarny a nie bez hebd. Ten drugi ma duzo silniejsze.dzialanie. tzn po obrobce termicznej mozna spozywac oba, ale hebd to lepiej zeby jednak.lekarz zalecil.dawkowanie. no i dzieciom balabym sie podac:wink::angry:
    --
    •  
      CommentAuthordodula
    • CommentTimeSep 5th 2017
     permalink
    Frances ja mam tylko zrobić sok resztą zajął się mąż. :bigsmile: jeszcze raz dzięki za rady
    •  
      CommentAuthorserratia
    • CommentTimeSep 5th 2017
     permalink
    Dziewczyny - warto zainwestować w sokownik - wtedy sprawa prosta - wrzuca się bez z łodygami do gara, zasypuje cukrem, na gaz i leci sok :) ja zbieram do garnka i rozlewam na gorąco do gorących słoików bez pasteryzowania. Dużo mniej roboty. Zastanawiałam się rok temu jak robiłam ten sok, czy po zagotowaniu soku to jeszcze jakaś witamina C w nim przetrwa...
    --
    •  
      CommentAuthorFrances
    • CommentTimeSep 5th 2017
     permalink
    No wlasnie serriatia, ja tez sie nad ta sokowirowka zastanawialam, bo nawet mam w domu, ale w sumie jak wrzucasz z lodygami (ja sie balam) to tak samo mozesz do gara z lodygami wrzucic i odcedzic przez sitko geste czy gaze. Na jedno wychodzi, a czyscic sokowirowki mi sie nie chcialo:wink:no z wit c to faktycznie slabo, ale inaczej sie nie da, bo bez musi byc poddany obrobce termicznej. Najwyzej mozna dodac kilka kropli wit c podczas podawania:wink:

    Treść doklejona: 05.09.17 10:32
    Ja musialam pasteryzowac, bo dodalam ksylitol a nie cukier, wiec troche wieksze ryzyko, ze wszystko sie zmarnuje. Natomiast sama pasteryzacja to zaden problem. Wrzucilam do wielkiego gara sloje i przez 20 minut samo sie zrobilo:wink:
    --
    •  
      CommentAuthorserratia
    • CommentTimeSep 5th 2017 zmieniony
     permalink
    • CommentAuthorkarolciat
    • CommentTimeSep 5th 2017
     permalink
    Ja od lat robię w sokowniku, ale mimo wszystko z łodyg obieram. Może w tym roku zamiast się bawić widelcem to jednak obetnę nożyczkami? Tylko mi się wydawało,że to może jakoś na smak wpłynie?
    --
    •  
      CommentAuthorserratia
    • CommentTimeSep 5th 2017
     permalink
    Karolciat - te łodygi raczej nie mają wpływu - wiadomo te grubsze ucinam, ale nie bardzo się nad tym pochylam. Ja się szykuję na weekend na zbiory, już obczailiśmy miejsca w polu, gdzie rośnie bez.
    --
    •  
      CommentAuthorElyanna
    • CommentTimeSep 5th 2017
     permalink
    łodygi, jak jest ich dużo dodają gorzkiego posmaku.
    --
    •  
      CommentAuthorFrances
    • CommentTimeSep 5th 2017
     permalink
    Faktycznie:wink: gamon ze mnie. Jakas roztargniona jestem, ale.jeszcze mam remont na glowie:wink:
    --
    •  
      CommentAuthorserratia
    • CommentTimeSep 5th 2017
     permalink
    Kurczę. Nie robię z łodygami tylko wrzucam całe koszyczki po prostu. Nie ma posmaku gorzkiego ani tego typowego dla bzu smrodku bo go nie znoszę i wyczułabym od razu.
    Naprawdę polecam sokownik bo ułatwia sprawę.
    --
    •  
      CommentAuthor°Agata°
    • CommentTimeSep 5th 2017 zmieniony
     permalink
    Może Wy coś doradzicie. Dziecko w dzień radosne, żadnych problemów z jedzeniem, spaniem. Przychodzi pora spania na noc i się zaczyna. Mleko wypije, usypia i po ok godzinie pobudka z placzem, ciężko uspokoic. Czasem drze się tak jakby się jej straszna krzywda działa, uspokojona zasypia i za jakiś czas kolejna pobudka z placzem. I do rana tak kilka razy. Ja już nie wiem o co tu chodzi, próbowałam wszystkiego i nic nie pomogło. Czasem łyk wody pomaga i śpi dalej a czasem głową kręci, nogami kopie i nie mogę uspokoic..
    -- [url=https://www.suwaczki.com/][
    • CommentAuthorGabcia_I
    • CommentTimeSep 5th 2017
     permalink
    U nas tak było z powodu zębów. Zaczęło się przy czwórkach, przerwa a najgorzej przy piątkach. Potem zupełnie przeszlo. Smarowalam dziąsła a jak krzyczał i wierzgal dawałam przeciwbólowy i pilnowałam żeby nic mu się nie stało. Po ok 15 min uspokajal sie I po leku często do rana bywal spokój. Inaczej pojekiwal I za 1-2h powtórka z rozrywki.

    <span style="font-size:11px;color#333;">Treść doklejona: 06.09.17 00:08</span>
    Aaa... Piątki wychodziły chyba przez miesiąc więc byłam jak zombi, gotowa mordować z byle powodu.
    --
    •  
      CommentAuthor°Agata°
    • CommentTimeSep 5th 2017
     permalink
    No u nas na razie dolne jedynki, górne jedynki i dwójki więc bez szaleństw i nie widzę nic więcej póki co :/
    -- [url=https://www.suwaczki.com/][
    •  
      CommentAuthormarion
    • CommentTimeSep 6th 2017
     permalink
    Agata - a ile to już trwa?
    Myślę, że albo zęby, albo może NOP, bo mieliście szczepienie niecałe 2 tyg. temu.
    •  
      CommentAuthor°Agata°
    • CommentTimeSep 6th 2017
     permalink
    Z takim darciem się to faktycznie od niedawna ale to ma miejsce tylko w nocy chociaż nie powiem też o nopie pomyślalam. Ogólnie noce to my kiepskie od zawsze mamy ale teraz to już przesada.
    -- [url=https://www.suwaczki.com/][
    •  
      CommentAuthormarion
    • CommentTimeSep 6th 2017 zmieniony
     permalink
    U nas też ostatnie ok. 2 miesiące różne nocki - na zmianę lepsze i gorsze (te gorsze również tragiczne, z niespaniem po 3 h i darciem się w tym czasie). Ostatni tydzień sierpnia to 4-dniowa gorączka trudna do zbicia, kosmiczne marudzenie i wiszenie na moich rękach (innych objawów brak). Efekt? 28 sierpnia wyszły na raz dwie pierwsze czwórki. O tego czasu o wieeeele spokojniej mamy. Do czasu...
    •  
      CommentAuthor°Agata°
    • CommentTimeSep 6th 2017
     permalink
    No to moze u nas coś się szykuje, niby u góry biało na dziąsle tam gdzie mają być 3ki ale nie wygląda to jak przy poprzednich (takie wybrzuszenie i pod tym ząb).
    -- [url=https://www.suwaczki.com/][
    •  
      CommentAuthormarion
    • CommentTimeSep 6th 2017 zmieniony
     permalink
    U nas trójek jeszcze nie ma (mimo iż komplet jedynek i dwójek, oraz te dwie ostatnie czwórki). Ale na górnych dziąsłach wyraźny ich zarys jest (kształt kłów) - jednak jeszcze wysoko są.
    •  
      CommentAuthor°Agata°
    • CommentTimeSep 6th 2017
     permalink
    No to u nas to nie zęby chyba że dolne 2ki ale coś nie mogę wypatrzec.
    -- [url=https://www.suwaczki.com/][
    • CommentAuthorGabcia_I
    • CommentTimeSep 6th 2017
     permalink
    Poczekamy zobaczymy :smile: zaglądaj codziennie w paszcze :wink:
    --
    •  
      CommentAuthor°Agata°
    • CommentTimeSep 6th 2017 zmieniony
     permalink
    Haha żeby to jeszcze takie proste było :p

    PS. Albo to ta pełnia która jak niektórzy twierdzą nie daje dzieciom spać :p
    -- [url=https://www.suwaczki.com/][
  1.  permalink
    Moj tez kiepsko ze spaniem, niby uspany wieczorem a wstaje pelen energi, lazi za mna do 22, rano po 7 wstaje wyspany ze hej a ja ledwo na oczy patrze... :P
    U nas wszystkie 1,2,4, i 3x3. Idzie chlopak piorunem ;)
    --
  2.  permalink
    U nas nocki były kiepskie dopóki nie wpadłam, wyrodna matka, na to, że za późno młodemu daję kolację. Wystarczyło kolację przesunąć o godzinę wcześniej i śpi teraz jak suseł. A zdarzało się, że budził się co pół godziny a rano do pracy.
    --
    •  
      CommentAuthorIwonkaLA
    • CommentTimeSep 7th 2017
     permalink
    U mnie też wcześniejsze podanie jedzenia powodowało, że nie było wiercenia się, płakania przez sen i ogólnie niespokojnych nocy.
    •  
      CommentAuthormarion
    • CommentTimeSep 18th 2017
     permalink
    No to u nas inauguracja sezonu - Fryc od wczoraj mega zakatarzony.
    Gile płyną strumieniem... Przy katarku wije się jak piskorz i drze w niebo głosy... Nocki okropne z zatkanym nosem... :cry:
    •  
      CommentAuthorIwonkaLA
    • CommentTimeSep 18th 2017
     permalink
    Jak moi byli mali i w sumie teraz tez, kropie im na ubranko (wcześniej na śliniak) 2-3 krople Olbas Oil, to odtyka nos.
    Polecam tez nebulizacje z np Solanki Zabłockiej. Takie jak w Sanatorium. Jest tez cos takiego jak IsonasinSepto. Niby do płukania nosa, ale ja używam do nebulizatora.
  3.  permalink
    Iwonka olbas oil jest świetny ale dopiero od 3 roku życia.
    -- ❤️Martusia2004 Aniulka2011 Dorotka2013 Marcinek2017❤️
Chcesz dodać komentarz? Zarejestruj się lub zaloguj.
Nie chcesz rejestrować konta? Dyskutuj w kategoriach Pytanie / Odpowiedź i Dział dla początkujących.