Zarejestruj się

Aby dyskutować we wszystkich kategoriach, wymagana jest rejestracja.

 

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

    •  
      CommentAuthorflavia
    • CommentTimeFeb 20th 2013
     permalink
    wpadłam sie pochwalić że po 9 miesiącach ściągania mleka dla Luśki w końcu zaakceptowała MM :whorship:
    już wypiła 5 butli czystego MM!!
    --
    •  
      CommentAuthorbari_87
    • CommentTimeFeb 20th 2013
     permalink
    flavia, a do jakiego się przekonała?
    --
    •  
      CommentAuthorflavia
    • CommentTimeFeb 20th 2013
     permalink
    bebiko:)
    --
    •  
      CommentAuthorgilese
    • CommentTimeFeb 20th 2013
     permalink
    a ja wciąż myślę kiedy skończyć ściąganie mojego mleka... niedługo minie rok! Ściągam 2-3 razy dziennie, w sumie jakieś 450ml, mały zaakceptował mm (bebilon i ostatnio spróbowałam enfamil - po ostatniej podwyżce cena bebilonu jest niewiele niższa od enfamilu, a skład ten drugi ma zdecydowanie lepszy), dostaje 150ml około północy, korci mnie żeby już skończyć, bo powoli wymiękam, ale ciągle coś mnie trzyma przy tym ściąganiu: a to sezon chorobowy, a to fakt, że mały nic nie chce pić oprócz mleka, a to znowu jego niewielka waga (dziś miał 8800g) i nie wiem, sama nie wiem.
    --
  1.  permalink
    Dziewczyny mam pytanie czy zagęszczacie mleczko kleikiem ryżowym? pytam bo ostatnio wylądowaliśmy z Małgosia w szpitalu (zapalenie oskrzeli) i tam pani dietetyk zwróciła mi uwagę ze powinnam każde mleko dla mojej 6 miesięcznej Gosi zagęszczać ale jak tak robię to ona zamiast wypić cala porcje np 150 to wypija tylko 70 i jeszcze denerwuje się przy tym myślę ze dlatego ze własnie ten kleik ryżowy jest i teraz nie wiem czy zagęszczać czy nie. dodam ze ostatnio zwiększył się jej apetyt i prawie zawsze wypije 170 a nie jak do tej pory 120
    •  
      CommentAuthorWinni
    • CommentTimeFeb 21st 2013
     permalink
    agusienkaaaa: i tam pani dietetyk zwróciła mi uwagę ze powinnam każde mleko dla mojej 6 miesięcznej Gosi zagęszczać


    :confused:
    A powiedziała dlaczego?
    --
  2.  permalink
    podobno mała mało przybiera na wadze a ze dzieciom powinno się zagęszczać wydaje mi się to trochę dziwne bo żadna ze znajomych mi mam nie zagęszczała jedna tylko porcje mleka na kolacje ale to dziecko miało już 2 lata. moja Małgosia urodzila sie z waga 3530 a teraz po 6 msc 7200 wazyla by wiecej ale w szpitalu spadla na wadze no moze tłuścioch z niej zaden ale w siatkach centylowych jest w normie trochę mnie to juz zaczyna denerwować jak każdy mi mówi ze taka malutka
    •  
      CommentAuthorWinni
    • CommentTimeFeb 21st 2013
     permalink
    agusienkaaa, wiesz co? Ty olej tą dietetyczkę. :confused:
    Moje dziecko ma prawie 9 miesięcy i nie waży nawet 9 kg! W siatce centylowej jest na 10 centylu.
    Ja jakiś czas zagęszczałam Adasiowi mleko na noc, bo rzekomo wtedy dzieci dłużej śpią. Guzik prawda :devil:
    Jak przestałam zagęszczać, śpi mi lepiej :bigsmile:
    A rozszerzacie już dietę?
    --
    • CommentAuthoragusienkaaaa
    • CommentTimeFeb 21st 2013 zmieniony
     permalink
    tak od 4,5 miesiąca bo mała jest od poczatku na mm bo niestety ja jej nie wykarmiłam. codziennie je zupke i deserek czasami tak jak dzisiaj zjadla 130 zupy i zóltko a czasami to tylko 2 lub 3 łyżki i koniec staram się jej nie wmuszać bo ja tez bym nie chciała być karmiona na sile.
    winnica dziękuje za odpowiedz uspokoiłam swoje sumienie :smile:
    •  
      CommentAuthorbaribal
    • CommentTimeFeb 22nd 2013
     permalink
    Witajcie dziewczyny.
    W poprzedniej ciąży, pomimo wypróbowania chyba wszystkich metod pobudzenia / utrzymania laktacji, łącznie z korzystaniem z pomocy poradni laktacyjnej, mój Misiaczek był karmiony prawie wyłącznie MM.
    Dawaliśmy mu Nan HA, które mu smakowało ogromnie, chociaż nie obyło się bez uciążliwych kolek.
    Obecnie zrobię oczywiście wszystko, co w mojej mocy, aby móc karmić naturalnie, ale gdyby znów się nie udało, chciałabym podać dzieciątku najlepsze MM.
    W związku z tym mam pytanie jak z reklamy, ale zadane na serio: jakie mleko polecają najczęściej pediatrzy?
    •  
      CommentAuthorLivia
    • CommentTimeFeb 22nd 2013
     permalink
    baribal: jakie mleko polecają najczęściej pediatrzy?


    Bebilon i Hipp - nie są tanie, ale na naszym rynku najlepsze, zwłaszcza Hipp.
    --
  3.  permalink
    lekarz pediatra mojej Małgosi powiedział mi kilka ważnych i mądrych rad ze każde mleko jest podobne w składzie bo skład danego mleka musi mieć jakieś normy i zebysmy wybrali takie mleko na które będzie nas stać zeby nie zmieniać mleka co 2 tyg my jesteśmy na nan pro teraz już 2 i od początku moja córcia nie miała problemu z brzuszkiem kolkami czy kupkami ale myślę ze tu wszystko jest sprawa indywidualna bo pewna jestem ze jak by coś było nie tak to nawet najdroższe mleko każda mama jest skłonna kupić swojemu dzidziusiowi
    •  
      CommentAuthorbaribal
    • CommentTimeFeb 22nd 2013
     permalink
    Dzięki za odpowiedzi.
    Z pewnością mleka modyfikowane mają podobny skład, jednakże są jakieś różnice, bo inaczej większość funkcjonowałaby pod wspólną nazwą.
    Chyba zdecyduję się na Bebilon, jeśli zajdzie taka konieczność.
  4.  permalink
    baribal trzymam kciuki za karmienie piersią sama tez sobie tego życzę przy drugim dzieciaczku
    •  
      CommentAuthorWinni
    • CommentTimeFeb 22nd 2013
     permalink
    baribal: Chyba zdecyduję się na Bebilon, jeśli zajdzie taka konieczność.

    Może się zdarzyć, że dziecko zdecyduje za Ciebie. U nas przez króciutki czas Adaś pił Bebiln, a potem bardzo szybko odmówił mleka. Zmieniłam na Bebiko i znów zaczął pić. Także wiesz, Ty to sobie możesz planować :devil:
    --
    •  
      CommentAuthorbaribal
    • CommentTimeFeb 22nd 2013
     permalink
    "Może się zdarzyć, że dziecko zdecyduje za Ciebie. U nas przez króciutki czas Adaś pił Bebiln, a potem bardzo szybko odmówił mleka. Zmieniłam na Bebiko i znów zaczął pić. Także wiesz, Ty to sobie możesz planować :devil:"

    Masz rację Winnica.
    Bazowałam na przykładzie mojego Misia, który odkąd się urodził, zjadłby wszystko i w każdej ilości. A i tak byłoby mu mało.
    •  
      CommentAuthorbari_87
    • CommentTimeFeb 22nd 2013 zmieniony
     permalink
    Mój syn pije już 5 mleko:confused: w szpitalu był bebilon w płynie, polecono nam Enfamil, ale ten go zapchał później hipp ale zaczely się problemy ze skórą i zalecono bebiko ha ale było już za późno i teraz jesteśmy na bebilon pepti, a dermatolog zaleciła nutramigen.
    --
    •  
      CommentAuthorAnula85
    • CommentTimeFeb 28th 2013 zmieniony
     permalink
    Cześć mamusie mam pytanie czy można podać dziecku mleko bebilon zagotowane w podgrzewaczu do butelek? Zawszę robię to mleko w gorącej wodzie,a potem studzę ale niedługo jedziemy z małym na cały dzień do szpitala i będę miała tylko pod ręką podgrzewacz czy nie zrobię małemu krzywdy w ten sposób ?? Wydaję mi się,ze nie bo mleko będzie zrobione w takiej temperaturze wody w jakiej Piotruś je pije ale wolę się upewnić.
    --
    •  
      CommentAuthorWinni
    • CommentTimeFeb 28th 2013
     permalink
    Anula, woda musi być przegotowana, nieważne gdzie, tylko ja nie wiem czy podgrzewacz wodę zagotuje, raczej chyba tylko podgrzeje...
    --
    •  
      CommentAuthor_figa
    • CommentTimeFeb 28th 2013
     permalink
    I na pewno nie może być gorąca - mleko dosypuje się do przestudzonej wody.
    -- "Jeśli nóż otwiera ci się sam w kieszeni, to może lepiej go nie noś."
    •  
      CommentAuthormagda_a
    • CommentTimeFeb 28th 2013 zmieniony
     permalink
    Anula a nie możesz wziąć w butelkę już przegotowanej wody, a w szpitalu tylko podgrzewać? Ja tak robiłam, gdy gdzieś wyjeżdżałam... Miałam dwie pełne butelki wody (każda po 220ml) i cztery puste butelki, w których przygotowywałam mleko...
    -- , [url=https://lilypie.com][/url
    •  
      CommentAuthorWinni
    • CommentTimeMar 3rd 2013
     permalink
    Dziewczyny, chciałam się podzielić informacją, że wypróbowałam mm baby dream z Rossmana. Jest bardzo dobre. Smakuje bardzo podobnie jak Bebico, które Adaś wcześniej pił. Gdyby któraś mama miała blisko Rossmana i się zastanawiała nad ttm mlekiem to polecam :smile:
    --
    •  
      CommentAuthorazniee
    • CommentTimeMar 3rd 2013 zmieniony
     permalink
    Winnica ja je ostatnio widziałam, ale nie analizowałam składu... Z Enfamilem nie było problemu, więc póki co jej nic kombinować nie będę, może jak będzie większa i będzie miała zróżnicowaną dietę...
    Dziewczyny na mm, kiedy zamierzacie rozszerzać dietę? U nas teoretycznie wybiła godzina "0" ale chyba nie będziemy się spieszyć, choć zakupiłam już jakiś kleik i kaszkę.

    A co do pozycji karmienia- nawet mi nie przyszło do głowy karmić inaczej, niż na rękach, bałabym się :wink: Może do tego dojrzeję, jak będzie miała z 2 lata i sama będzie trzymała butlę :tongue:
    --
    •  
      CommentAuthormadziauk
    • CommentTimeMar 3rd 2013
     permalink
    Anziee - ja tez jestem ciekawa jak to jest z rozszerzeniem diety dzieci karmionych mm. W Polsce z tego co wiem, to właśnie zalecają po 4 miesiącu. Kupiłam książkę tu w Uk i czytam, a tam zarówno zalecenia dla dzieci na mleku matki jak i mm są by zacząć rozszerzanie diety od 6 miesiąca. Już sama nie wiem.
    --
    •  
      CommentAuthoraguncia
    • CommentTimeMar 3rd 2013
     permalink
    Sposob karmienia nie ma znaczenia: WHO zaleca karmienie mlekiem (KP I MM) do 6-go miesiaca zycia dziecka.
    --
    •  
      CommentAuthorTEORKA
    • CommentTimeMar 3rd 2013
     permalink
    winnica: baby dream z Rossmana. Jest bardzo dobre. Smakuje bardzo podobnie jak Bebico


    podobne może i jest ale tylko "2"
    bo my ostatnio kupiliśmy "3" i jest absolutnie zupełnie inna w smaku i Nina po pierwszym łyku miała odruchy wymiotne :wink:
    --
    • CommentAuthorvenus87
    • CommentTimeApr 2nd 2013
     permalink
    Witam kochane, mam pytanie jak długo mleko sztuczne może stać? np. w podgrzewaczu??
    My używamy Bebilon, czy On powoduje zaparcia?? zauważyłam, że Leszek robi sztywniejszą kupkę i pręży się...pozdrawiamy.
    --
    •  
      CommentAuthormadziauk
    • CommentTimeApr 2nd 2013
     permalink
    Venus87 - nam pediatra mówiła by w pierwszym miesiącu życia dziecku mleka nie podgrzewać. Wylewać stare i za każdym razem podawać świeżo zrobione.
    Ps. W szpitalu mówili, ze poza lodówka mleko modyfikowane moze stać max godzinę.

    Treść doklejona: 02.04.13 14:40
    U nas po Bebilonie tez były problemy brzuszkowe. Zmieniliśmy stopniowo mleko na Hipp Combiotik i było o wiele lepiej.
    --
    •  
      CommentAuthorUl_cia
    • CommentTimeApr 29th 2013
     permalink
    Dobra!
    Pytanie podstawowe:
    czy mozna zrobić mm z zimną wodą (taką ostygnietą) a dopiero potem całość podgrzać do picia, czy nie ma takiej możliwosći?

    ja się dopiero uczę ;-))
    --
    •  
      CommentAuthorWinni
    • CommentTimeApr 29th 2013
     permalink
    Ul_cia: czy mozna zrobić mm z zimną wodą (taką ostygnietą) a dopiero potem całość podgrzać do picia, czy nie ma takiej możliwosći?

    Ulcia, ja zawsze tak robię. Tylko wtedy trochę gorzej się miesza :wink:
    --
    •  
      CommentAuthorsushka
    • CommentTimeApr 29th 2013
     permalink
    Ulcia, lepiej jednak podgrzać wodę i dosypać mm.
    A już na pewno nie podgrzewać gotowej mieszanki w mikrofalówce:wink:
    --
    •  
      CommentAuthorUl_cia
    • CommentTimeApr 29th 2013
     permalink
    Sushka - zawaliłaś w gruzy cały mój plan :devil:
    Ja od wczoraj dopiero uskuteczniam sztukę z mm i dla mnei to jakas porażka.... gotuje wodę, ona jest wrzątek, studze pod zimna wodą - to trwa, a dziecko drze sie z głodu :confused: "no i jak tu życ panie premierze?"
    --
    •  
      CommentAuthormadziauk
    • CommentTimeApr 29th 2013 zmieniony
     permalink
    Ul_cia - ja mam zawsze przygotowna przegotowana, zimna wodę . Wlewam jej 2/3 tego co zamierzam do butelki. Pozniej gotuje świeza wodę i wlewam 1/3 by dopełnić po poziomu ( np. na 150ml wlewam 100 ml ostudzonej, przegotowanej wody i 50ml wrzatku, mieszam sama wode i wsypuje proszek mm - ponownie mieszając - temperatura idealna do spożycia ). Nie muszę nic podgrzewać itd ;)
    --
    •  
      CommentAuthorsushka
    • CommentTimeApr 29th 2013 zmieniony
     permalink
    Ulcia, ja mam zawsze przegotowaną wodę w czajniku/dzbanku.Jeśli nie mam, biorę mineralną :devil:
    Podgrzewam wodę w mikrofalówce (ale samą wodę)- wiem, że 200ml wody podgrzeje mi się do odpowiedniej temperatury w 20 sekund przy ustawieniu 750W.
    I do tego dosypuję mm :)))
    --
    A tak w ogóle to nie wiem, czy nie zrezygnuję z mm- w końcu Witek ma okazję napić się maminego mleczka:cool:
    --
  5.  permalink
    robie tak samo jak sushka :)
    •  
      CommentAuthorWinni
    • CommentTimeApr 29th 2013
     permalink
    sushka: A już na pewno nie podgrzewać gotowej mieszanki w mikrofalówce

    Ja podgrzewam w mikrofali.
    --
    •  
      CommentAuthorVsti
    • CommentTimeApr 29th 2013
     permalink
    Tez tak robie, jak sushka, zimna przegotowana wode do mikro...
    Gotowego mm nie powinno sie podgrzewac w mikro, bo promienie zabija wielecennych skladnikow :)
    --
    •  
      CommentAuthorsushka
    • CommentTimeApr 29th 2013
     permalink
    Mikrofalówka, z tego, co mi wiadomo, zabija część witamin z mm.
    --
    •  
      CommentAuthor_mag_
    • CommentTimeApr 29th 2013
     permalink
    venus87: Witam kochane, mam pytanie jak długo mleko sztuczne może stać? np. w podgrzewaczu??


    max 30 minut. My podgrzewaczu na noc mamy przygotowaną wodę, a rano dosypuje się mleka i miesza.
    --
    •  
      CommentAuthorUl_cia
    • CommentTimeApr 29th 2013
     permalink
    Patrzcie - takie proste (z tym miesznaiem zimnej i gorącej wody) a ja na to nie wpadłam...... i dopiero jak o tym piszecie, to mi się rpzypomniało, ze przeciez widziałam jak Czerwinka tak robiła!
    Dziękuję!
    --
    •  
      CommentAuthoragigi
    • CommentTimeApr 29th 2013
     permalink
    ja mam zawsze trochę przegotowanej wody w czajniku i pierwsze co robię, to włączam czajnik, potem szykuję butelkę, puszkę z mlekiem i gdy to zrobię, woda w czajniku akurat osiąga temperaturę idealną i można ją mieszać z mm.
    --
    •  
      CommentAuthorWinni
    • CommentTimeApr 29th 2013
     permalink
    sushka: Mikrofalówka, z tego, co mi wiadomo, zabija część witamin z mm.

    :confused: Będę zatem podgrzewać wodę, a później mieszać z mm.
    --
  6.  permalink
    madziauk: Ul_cia - ja mam zawsze przygotowna przegotowana, zimna wodę . Wlewam jej 2/3 tego co zamierzam do butelki. Pozniej gotuje świeza wodę i wlewam 1/3 by dopełnić po poziomu ( np. na 150ml wlewam 100 ml ostudzonej, przegotowanej wody i 50ml wrzatku, mieszam sama wode i wsypuje proszek mm - ponownie mieszając - temperatura idealna do spożycia ). Nie muszę nic podgrzewać itd ;)


    ja robię tak samo :wink:
    --
    •  
      CommentAuthormadziik1983
    • CommentTimeApr 29th 2013 zmieniony
     permalink
    Wracajac do zmiany smoczka na wiekszy Maks nadal pije z najmniejszego, jak mu tylko podtykam wiekszy to zaraz sie krzywi..
    --
    • CommentAuthorruda03
    • CommentTimeApr 29th 2013
     permalink
    A ja mam wrzątek w termosie i mieszam z wodą żywiec n/g:bigsmile:
    --
    •  
      CommentAuthor_mag_
    • CommentTimeApr 30th 2013
     permalink
    violet_flower: madziauk: Ul_cia - ja mam zawsze przygotowna przegotowana, zimna wodę . Wlewam jej 2/3 tego co zamierzam do butelki. Pozniej gotuje świeza wodę i wlewam 1/3 by dopełnić po poziomu ( np. na 150ml wlewam 100 ml ostudzonej, przegotowanej wody i 50ml wrzatku, mieszam sama wode i wsypuje proszek mm - ponownie mieszając - temperatura idealna do spożycia ). Nie muszę nic podgrzewać itd ;)

    ja robię tak samo --

    Ja w dzień również, w nocy woda grzeje się w podgrzewaczu.
    --
    •  
      CommentAuthormadziauk
    • CommentTimeMay 7th 2013
     permalink
    Dziewczyny. Jak zmienialyscie mm z pierwszego na to drugie (zalecane po 6 miesiacu)? Stopniowo? Czy po prostu od nowego opakowania zaczelyscie podawac i tyle?
    --
    •  
      CommentAuthorWinni
    • CommentTimeMay 7th 2013
     permalink
    Od nowego opakowania zaczęłam podawać i tyle :wink:
    --
    •  
      CommentAuthorannie128
    • CommentTimeMay 7th 2013
     permalink
    madziauk: Jak zmienialyscie mm z pierwszego na to drugie (zalecane po 6 miesiacu)? Stopniowo? Czy po prostu od nowego opakowania zaczelyscie podawac i tyle?


    A my zdecydowaliśmy się na płynne przejście. Najperw miał po 1 miarce dwójki do każdego posiłku, potem po dwie, trzy itd.

    Jakoś tak mi się wydawało, że będzie mu łatwiej. Chociaż są dzieciaczki, które bez problemów przechodziły na dwójkę, jak Winni pisze, z miejsca.
    --
    •  
      CommentAuthorTEORKA
    • CommentTimeMay 7th 2013
     permalink
    my też przeszliśmy z marszu, bez mieszania, łączenia itp
    nic dziecku nie było :wink:
    --
Chcesz dodać komentarz? Zarejestruj się lub zaloguj.
Nie chcesz rejestrować konta? Dyskutuj w kategoriach Pytanie / Odpowiedź i Dział dla początkujących.