Zarejestruj się

Aby dyskutować we wszystkich kategoriach, wymagana jest rejestracja.

 

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

    •  
      CommentAuthorWinni
    • CommentTimeMay 7th 2013 zmieniony
     permalink
    Adasiowi wsio rawno jakie mleko dostaje. Jak przechodziliśmy z bebilonu na bebico nie zareagował, tak samo jak przechodziliśmy z bebiko na baby dream :wink:
    To samo między 1 a 2 :wink:
    --
    •  
      CommentAuthormadziauk
    • CommentTimeMay 7th 2013
     permalink
    Dzieki Dziewczyny. Chyba tez zdecydujemy sie na przejscie z mleka na mleko od razu. Oczywiscie dopiero w czerwcu.

    Karolek je mleczko Hipp Combiotik - tu w UK. Myslicie, ze jak bedziemy w Polsce i podam mu polski Hipp Combiotik to bedzie to samo? Chyba te mleka sie nie roznia skladem? :confused:
    --
    •  
      CommentAuthorazniee
    • CommentTimeMay 8th 2013
     permalink
    A my właśnie przechodzimy na 2 i mamy rzyganko po każdym posiłku, czego daawno nie było. Konkretnie ulewanie takim "serkiem" i budzenie się bo jej niedobrze. I teraz nie wiem czy to przypadek, czy faktycznie nie toleruje tej 2...Ilość kupek też si zwiększyła, z jednej na trzy. Mleka mieszałam.
    --
    •  
      CommentAuthormadziauk
    • CommentTimeMay 8th 2013
     permalink
    Azniee - a na jakim mleku jest Basia? Nie wiem czy to ma znaczenie, pytam z ciekawosci.
    --
    •  
      CommentAuthorannie128
    • CommentTimeMay 8th 2013
     permalink
    Dziewczyny, a czy nie jest tak, że niektóre dzieci potrzebują więcej czasu na 1? Przecież to, że przechodzi się na 2 po 6 miesiącu to takie ogólne zalecenie. Może zapytać pediatry jak to jest. Mi się wydaje, że jak dziecko nie jest gotowe to może warto zostać przy 1 dwa czy trzy tygodnie dłużej.
    --
    •  
      CommentAuthorazniee
    • CommentTimeMay 8th 2013
     permalink
    Basia jest na Enfamilu...Miała już okresy ulewania, takie ok tygodnia i spokój. Myślałam, że mamy to za sobą, bo dawno nie było, a w końcu co raz starsza jest. Dziwne, to, jeśli to faktycznie po mleku, w końcu chyba 1 i 2 się tak bardzo nie różnią (muszę porównać, jak znajdę chwilę spokoju). Po pokarmach stałych NIC a teraz nagle po mleku... No nic, póki co już postanowiłam, że zostajemy na 1 póki nie przejdzie, jaki by tam nie był powód.
    --
    •  
      CommentAuthormadziauk
    • CommentTimeMay 8th 2013
     permalink
    Annie - pewnie jest tak jak piszesz. U nas mój synek nie najada sie mlekiem. Wczoraj zjadł 1230ml i do tego 1/3 sloiczka marchewki. Nam lekarze zalecili powoli rozszerzać mu dietę. Także przez tydzień marcheweczka, pozniej kolejny jabłko. Mleko pewnie spróbuje dać na początku czerwca.

    Czy te kolejne mleko jest bardziej sycace? Czym ono właściwie sie różni od pierwszego?
    --
    •  
      CommentAuthorazniee
    • CommentTimeMay 8th 2013
     permalink
    Patrzyłam na kaloryczność, ma 9kcal więcej niż 1.... Basia też się nie najada, je dużo częściej, aż często nie wiem czy faktycznie JUŻ jest głodna, czy płacze z innego powodu. Ciągle jej dorabiam, czasem dojada drugie tyle, czasem wylewam całą butelkę. W nocy ją karmię przez sen, bo słyszę jak się wierci przez sen i wiem, że ją zaraz głód obudzi. Tylko dotąd zjadała i spała dalej, a dziś po karmieniu o 2:30 nie spała do rana...wstawałam do niej co 5-10 min i tak do 6.
    --
    • CommentAuthorruda03
    • CommentTimeMay 8th 2013
     permalink
    Madziauk,to Karolek ładnie dużo wcina:wink:.Mój maluch według mnie je mało-na dobę ok.650-750ml.,jednorazowo nie zje więcej niż 120-i to tak nie zawsze. Na noc dodaję mu do mleka kleik ryżowy-smakuje mu,i po tym jest najedzony-potem nie je przez 6-8h. A tak to się budził co trzy godz.i wypijał np.40ml. Tylko lekarka zwróciła mi uwagę, że kleikiem mogę go utuczyć...ech,już sama nie wiem czy dobrze robię. Ja już też powoli zaczęłam dawać małemu "słoiczki"-marchewka mu nie podchodzi-pluje,jedynie troszkę jabłka zje...może troszkę za wcześnie zaczęłam i mały nie jest jeszcze gotowy, na inne jedzenie oprócz mleka.
    --
    •  
      CommentAuthorIzUK
    • CommentTimeMay 8th 2013 zmieniony
     permalink
    Dziewczyny moja Lili zjada na dobe 600-670ml , je na raz maksymalnie 120ml, ale to jest święto, głównie je po 90ml a najchętniej to rozkłada to na 3 razy co 15minut. Czy Wasze dzieciaczki też tak jedzą?
    Musze uważać na jej wage a to niejadek że ohoho...
    --
  1.  permalink
    IzUK moja Małgosia tak wlasnie jadla i to byl koszmar pozniej jak juz miala 4 miesiace to cala porcje zdjadla dopiero gdy spala, poprawa nastapila gdy rozszezalismy diete chyba stwierdzila ze woli juz to mleko pic niz jesc papki i z mlekiem jest juz ok a z reszta jedzenia koszmar. dodam jeszce ze z samym karmieniem mamy straszne cyrki : w pokoju musi byc tylko ona i mama nie mozna na nia patrzec nic mowic i totalna cisza od nikogo innego nic nie zje. :) ale i tak dla mnie jest najwspanialsza na swiecie
    •  
      CommentAuthorWinni
    • CommentTimeMay 10th 2013 zmieniony
     permalink
    IzUK: Czy Wasze dzieciaczki też tak jedzą?Musze uważać na jej wage a to niejadek że ohoho...


    Mój Adaś do tej pory wypija 150 ml, no czasaaaaami zdarzy mu się 180ml, a nie jest to popicie po posiłku, bo mleko pije na kolacje, w nocy i jako II śniadanie. Spokojnie mu to wystarcza. A jeszcze jakieś 2 miesiące temu pił 120-max 150 ml, czyli czasami tyle co Twoja Lili. Moim zdaniem 90-120 ml to dużo jak dla 2-miesięcznego dziecka :cool:
    Nie sugerowałabym się "normami" podanymi na opakowaniu mm przez producenta, bo to ma się nijak do rzeczywistych, bardzo indywidualnych zapotrzebowań dzieci :wink:
    --
    •  
      CommentAuthorsushka
    • CommentTimeMay 10th 2013
     permalink
    IzUK, mój Witek nigdy nie jadł tyle, ile sugerowali producenci, miał ich totalnie w nosie:devil: Jak miał jeść więcej- jadł mniej, jak mniej- to wtedy więcej. Na początku rwałam włosy z głowy, zapisywałam każdą wypita ilość, sumowałam dobowe ilości, no paranoja... Potem spasowałam:wink: Dziecko żyje, ma się całkiem dobrze:smile:
    --
  2.  permalink
    ja tez juz na poczatku stwierdzilam ze bede proponowac mleczko a ile wypije to zalezy od dziecka bo ja tez bym nie chciala zeby mi ktos wmuszał jedzenie, i mialam jeszcze taki argument dla samej siebie ze gdybym karmila piersia to tez by pewnie tak malo pila mleczka a ja byla bym spokojna bo niewiedzialabym ile wypila. Gdy minal jakis czas dla swojego spokojnego sumienia zrobilam jej badanie krwi i moczu i co jakis czas chodzilam na wazenie.
    •  
      CommentAuthorWinni
    • CommentTimeMay 28th 2013
     permalink
    Dziewczyny czy możecie polecić jakąś kaszkę do mleka bez cukru? Do tej pory dawałam Adasiowi do wieczornej butli mleka kleik ryżowy, albo samo mleko pił, ale ostatnio w zasadzie butla nie jest dopiciem po kolacji, a samą kolacją, bo bardzo mleko i kasze na mleku lubi i chciałabym żeby jadł coś więcej niż kleik ryżowy, ale większość kaszek które znam ma cukier a ja chcę taką bez cukru...żeby słodka nie była.
    --
    •  
      CommentAuthorLivia
    • CommentTimeMay 28th 2013
     permalink
    winnica: czy możecie polecić jakąś kaszkę do mleka bez cukru?


    Kaszki Holle, BabySun - najlepiej na Allegro, w delikatesach Bomi albo Piotr i Paweł, bo np. w sieci Organic strasznie drogie.
    --
  3.  permalink
    Jejku jak dobrze znalezc ten watek, ze nie tylko ja mam roblemy z naturalnym karmieniem i musze podawać MM bo moj maly ssak nie chce ssac piersi - bo mu nie leci przyzwyczajony do butelki w szpitalu i to ze nie mialam pokarmu przez pierwszy tydz w ogole..
    Moj maluch wcina 60ml co mniej wiecej 2-3h.. jemy bebilon 1. Oprocz tego oczywiscie tyle ile moge odciagam ale nie mam za duzo pokarmu mimo picia herbatek i laktatora i dostawiania malego..
    Takze ten watek dał mi siłę i podniosl na duchu o sie podlamalam ty ze nie karmie piersia ..

    Ściskam:*
    --
    •  
      CommentAuthormigg
    • CommentTimeMay 28th 2013
     permalink
    Winni, ja też kaszki holle polecam. Zwłaszcza jaglana jest super (sama wcinałam, haha) :wink:
    --
    •  
      CommentAuthormarylove
    • CommentTimeMay 28th 2013
     permalink
    Jeszcze czeskie Nominal. to a propos kaszek bez cukru, rzecz jasna :)
    --
    •  
      CommentAuthormigg
    • CommentTimeMay 28th 2013
     permalink
    Mary, i chyba tańsze od Holle, no nie? ;)
    --
    •  
      CommentAuthorKarolyn
    • CommentTimeMay 28th 2013
     permalink
    Mój mały uwielbia nestle zdrowu brzuszek (jest bez cukru) fajnie reguluje pracę brzuszka, zwykle mamy po niej kupkę, a jaglaną mam zwykłą jutro dam mu spróbować :)
    -- Syn 1 ~ 2012 & Syn 2 ~ 2017
    •  
      CommentAuthormigg
    • CommentTimeMay 28th 2013
     permalink
    hopelight: Mój mały uwielbia nestle zdrowu brzuszek (jest bez cukru)
    Nie ma zwykłego cukru, ale za to inne substancje słodzące ;) Ale też testowałam, żeby nie było ;) L. nie podpasowała, bo była za słodka.
    --
    •  
      CommentAuthorazniee
    • CommentTimeMay 28th 2013
     permalink
    U nas zmiana mleka, po przejściu na "2". Enfamil 1 był dla małej idealny, nie zdarzył nam się przez pół roku nawet jeden ból brzucha, w ogóle zero problemów. Przy 2 najpierw ulewanie, później na trochę odstawiłam, później stopniowo znowu wprowadzanie i pojawił się problem z kupkami, bo je niemal "rodziła" w bólach :wink: Kupiliśmy Babydream 2 na próbę i wszystko wróciło do normy.

    ...tylko kurde on mi się jakiś za tani wydaje i się czuję jakbym oszczędzała na dziecku :shamed:
    --
    •  
      CommentAuthormarylove
    • CommentTimeMay 28th 2013
     permalink
    migg: Mary, i chyba tańsze od Holle, no nie? ;)

    ostatnio znalazłam sklep gdzie są po 7 zł :smile:
    no ale wątek o mleku, nie o kaszkach, spadam już i nie zaśmiecam:wink:
    --
    •  
      CommentAuthorWinni
    • CommentTimeMay 28th 2013 zmieniony
     permalink
    Dzięki dziewczyny, jutro mąż zasuwa do Piotra i Pawła po jaglaną Holle :smile:
    Azniee ją daję mleko Babydream :smile:
    To bardzo dobre mleko niemieckiej firmy, na forach niemieckich i polskich bardzo chwalone, także nie miej wyrzutów. Czytałam nie raz, że po innych mlekach brzuszkowe problemy były i dopiero Babydream uratowało sytuację. To mleko robi znana dobra niemiecka firma, ale teraz nie pamiętam jaka, a w komórce mi się sprawdzać nie chce :tongue:
    --
    •  
      CommentAuthorKarolyn
    • CommentTimeMay 28th 2013
     permalink
    migg o nie wiedzialam tego! musze chyba uwazniej czytac sklad:( no to po ptakach bo mlody ja uwielbia i nie mam juz sumienia mu jej nie dawac. Ona jak dla mnie nie jest az taka slodka..kiedys z ciekawosci kupilam owsianke bobovita. Na prawde lubie slodkie ale ona byla okropnie slodka nawet dla mnie! (jest tam cukier) zrobilam ja malemu chyba 2 razy w pospiechu i zwykle zjadal pare lyzeczek , wyraznie byl na nie!
    -- Syn 1 ~ 2012 & Syn 2 ~ 2017
    •  
      CommentAuthormadziauk
    • CommentTimeMay 29th 2013 zmieniony
     permalink
    Mam pytanie do Mam, ktorych pociechy maja 6+ miesiecy i sa na mm.
    Jak wygladaja posilki Waszych skarbow?

    Pytam, bo ja do tej pory podawalam Karolkowi mleko 1. Dzis podalam mu troszke kolejnego mleka. Na opakowaniu jest napisane, ze teraz tego mleka 2 powinien zjadac okolo 600ml na dobe, wliczajac kaszki itp.
    Ja mu diete powoli zaczelam rozszerzac 3 tyg temu. Ale daje mu troszke owockow w ciagu dnia, i pozniej troszke warzyw w papce. To tyle. Czasem daje mu tylko jedno np. wczoraj zjadl owoce kolo poludnia, a pozniej juz samo mleko. No raz dostaje mleka z pol lyzeczki kaszki mannej (wprowadzamy gluten). Zastanawiam sie czy nie powinnam mu podawac czegos wiecej. np. kaszki ryzowo-kukurydzianej bez cukru. Albo cos w ten desen. Bo mleka tego poczatkowego zjada okolo 900-1000ml na dobe. Jak ma jesc mniej 2 to musze cos mu podac by nie byl glodny.
    Od kiedy mozna dziecku podac np. zupke z mieskiem? Sama moglabym ugotowac cos.
    Sa jakies fajne blogi z przepisami dla takich 6 miesiecznych szkrabow?
    --
    •  
      CommentAuthorWinni
    • CommentTimeMay 29th 2013 zmieniony
     permalink
    Madziauk ilość mleka, które dziecko "powinno" wypić, która jest podana na opakowaniu jest tylko wytyczną. Mój Adaś np. nigdy tyle nie wypił, a są dzieci, które mogą wypić więcej, jak Twój Karolek. Ja bym się tym w ogóle nie sugerowała. Oczywiście Karolek skończył już 6 miesięcy, więc powoli rozszerzaj dietę, podawaj więcęj posiłków stałych, a z czasem Karolek sam zmniejszy ilość wypijanego mleka na rzecz innego jedzenia :smile:
    --
    •  
      CommentAuthorazniee
    • CommentTimeMay 29th 2013 zmieniony
     permalink
    Ja daję owocki raz dziennie ze słoiczka, a prócz tego wszystko, na zasadzie BLW (tylko na razie trudno stwierdzić, żeby się tym miała najeść :bigsmile:). Czasem zupkę z doidy, ale bezmięsną. Co do ilości to Ci nie powiem, bo odkąd się Basia urodziła, NIGDY nie liczyłam ile zjadła- je w 100% na żądanie, tyle ile chce. Kontroluję tylko od czasu do czasu czy przybiera (też bez specjalnego zacięcia i co raz rzadziej, bo widać, że tak). Wychodzę z założenia, że się nie zagłodzi ani nie pęknie z przejedzenia :devil: Z obserwacji mogę powiedzieć, że je rzadziej na "2", czyli faktycznie pewnie mniej.
    --
    •  
      CommentAuthormadziauk
    • CommentTimeMay 29th 2013
     permalink
    Anziee - a wy jestescie na piersi, tak?

    Do BLW - tez bym chciala zaczac, ale po 7 miesiacu - jak nie stchórzę ;) Musze kupic ksiazke, przeczytac i zadecyduje co i jak :)
    --
    •  
      CommentAuthorazniee
    • CommentTimeMay 29th 2013
     permalink
    Nieee, my od początku mm (plus odrobina, którą udawało mi się odciągać przez ok 5tygodni).
    --
    •  
      CommentAuthorAnula85
    • CommentTimeMay 30th 2013
     permalink
    Dziewczyny mam pytanie jak myślicie czy mogę już podać mleko Bebilon 2 jeśli on skończył 5 miesięcy??? Kurdę mam 3 puszki tego mleka i nie wiem co z nimi zrobić bo na tabeli żywienia jest tylko podane ile razy dziennie może je jeść dziecko 7 miesięczne .Jeśli mogę mu podawać takie mleko to ile ml i ile razy na dobe czy tak samo jak Bebilon 1 ??

    <span style="font-size:11px;color#333;">Treść doklejona: 30.05.13 17:18</span>
    Zastanawiam się czy iść do sklepu i oddać to mleko czy też zatrzymać i podać je Piotrusiowi jak skończy 6 miesiąc.
    --
    •  
      CommentAuthormadziauk
    • CommentTimeMay 30th 2013
     permalink
    Anula85 - ja bym poczekala, zostawila mleko na pozniej, jak Piotrus skonczy 6 miesiecy.
    --
    •  
      CommentAuthorAnula85
    • CommentTimeMay 30th 2013
     permalink
    Tak zrobię bo tak za miesiąc musiałabym je kupić.
    --
    •  
      CommentAuthor_mag_
    • CommentTimeMay 30th 2013 zmieniony
     permalink
    ruda03: Tylko lekarka zwróciła mi uwagę, że kleikiem mogę go utuczyć..

    Moja z uwagi, że ulewa pije same kaszki i nie jest utuczona- wagowo na 10 centylu i ani wiecej nie przytyje w m-c niż 400 gram a czasem i nic. To chyba od dziecka zalezy.
    winnica: Nie sugerowałabym się "normami" podanymi na opakowaniu mm przez producenta, bo to ma się nijak do rzeczywistych, bardzo indywidualnych zapotrzebowań dzieci

    dokłądnie
    sushka: IzUK, mój Witek nigdy nie jadł tyle, ile sugerowali producenci, miał ich totalnie w nosie Jak miał jeść więcej- jadł mniej, jak mniej- to wtedy więcej. Na początku rwałam włosy z głowy, zapisywałam każdą wypita ilość, sumowałam dobowe ilości, no paranoja... Potem spasowałamDziecko żyje, ma się całkiem dobrze

    My podobnie robilismy i tez spasowalismy- nasza żaba wypija 120-150 czaassem 180 ml a wg producenta powinna 210ml.
    azniee: A my właśnie przechodzimy na 2 i mamy rzyganko po każdym posiłku, czego daawno nie było. Konkretnie ulewanie takim "serkiem" i budzenie się bo jej niedobrze. I teraz nie wiem czy to przypadek, czy faktycznie nie toleruje tej 2...Ilość kupek też si zwiększyła, z jednej na trzy. Mleka mieszałam.

    A nie ma w skłądzie kleiku ryżowego- często dodawany jest do 2ki aby był bardziej kaloryczny. Moja Zaba po kleiku wymiotuje takim serkiem obojetnie czy to ryżowy czy kukurydziany- po kaszkach spokój więc zastanawiam się czym one się różnią bo w proszku wygladają identycznie.

    Treść doklejona: 30.05.13 18:35
    Anula85: Dziewczyny mam pytanie jak myślicie czy mogę już podać mleko Bebilon 2 jeśli on skończył 5 miesięcy???


    Poczekaj aż skończy 6 -mcy - w 2ce są inne proporcje witamin no i dodają kleik a on moze być ciezkostrawny.
    --
    •  
      CommentAuthorbari_87
    • CommentTimeMay 30th 2013 zmieniony
     permalink
    mag_dre: nasza żaba wypija 120-150


    U nas podobnie, więcej jeszcze ani razu nie wypił. A niby wg tabelki powinien po 210 ml haha

    My już na "2" prawie 2 tygodnie, tak zadecydowała lekarka (bez mojej wiedzy i zgody) ale w sumie wyszło nam na lepsze bo "1" Kacper się już nie najadał.
    --
    •  
      CommentAuthorWinni
    • CommentTimeMay 30th 2013
     permalink
    Dziewczynki mam szybkie pytanie... czy jeśli dziecko boli brzuszek i ma rozwolnienie ( ale nie biegunkę, ilość kup jest normalna tylko są rzadkie ), to można mu podawać mleko modyfikowane??
    Adasiowi coś jest, nie wiem co :-(
    Kupy ma jakieś takie dziwne, ale temperatury nie ma, płacze, nie schodzi mi z rąk, jest apatyczny, jak się gdzieś zapatrzy to może i z pół godziny bez ruchu leżeć, potem nagle jest wielki płacz i prężenie, wspina mi się nóżkami aż na ramiona, odpycha, a jednocześnie trzyma za szyję...
    Nie wiem czy to brzuszek boli, czy ząbki, nie umiem rozpoznać :-(
    Na wszelki wypadek dawaliśmy mu dziś tylko kleik ryżowy, ale nie wiem co z nocą, bo on 1-2 razy mleko pije i nie wiem teraz czy gdyby to był brzuszek to mogę to mleko dać?
    --
    •  
      CommentAuthorTEORKA
    • CommentTimeMay 30th 2013 zmieniony
     permalink
    WINNICA niby wszędzie piszą i mówią, że mleko jest kupogenne i przy biegunkach/rozwolnieniach nie powinno się dziecku go dawać

    ALE każde dziecko jest inne i samo też chyba wie co jest dla niego dobre
    tak mi się wydaje

    Ninka ostatnio miała rotawirusa, więc nie muszę mówić jaki był kran z dupy oraz z buzi :cool:
    i przez pierwsze 2 dni nie chciała tknąć NICZEGO co nie było mlekiem
    i jak widać nic jej z tego powodu nie było a ja miałam o wyboru albo jej to mleko dawać albo nie dawać i czekać aż mi się odwodni [bo nie chciała żadnego innego płynu ani łyżeczką, ani strzykawką, ani z kubka, ani ze szklanki]

    oczywiście warto w nocy spróbować podać wodę/herbatkę zamiast mleka
    natomiast jak będzie wyraźnie mleka żądał to ja bym dała :wink:
    --
  4.  permalink
    winnica ja podawalam mleko ale bez laktozy enfamil i pomagalo bo po zwyklym mm biegunka u nas sie robila przy rozwolnieniach
    •  
      CommentAuthorviolet_flower
    • CommentTimeMay 30th 2013 zmieniony
     permalink
    madziauk: Mam pytanie do Mam, ktorych pociechy maja 6+ miesiecy i sa na mm.
    Jak wygladaja posilki Waszych skarbow?

    madziauk, mój Jaś też jest na mm jak Karolek i też planuję zacząć BLW za niedługo (jak w miarę siądzie i będą ze 2 zęby (na razie się pierwszy wyrzyna):wink:
    Wcześniej (w 5-tym i 6-tym miesiącu życia) podawałam tak jak Ty głównie mleko 1 i do południa jakiś obiadek (papkę warzywną, po skończeniu 5 miesięcy warzywno-mięsne)) a po południu owocki - głownie ze słoiczków. Mleka wtedy zjadał mi jeszcze bardzo dużo - też około 800-900 ml na dobę, mimo, że miał już dodatkowe dwa stałe małe wyżej wymienione posiłki :wink: Mięso dzieciom na mm możesz podawać w obiadkach po 5 miesiącu (czyli Karolek może jeść już obiadki z mięsem od miesiąca:wink:)

    Ale od miesiąca - odkąd skończył 6 miesięcy - rozszerzyłam dietę o kaszki i kleiki. Robię to w ten sposób, ze rano po przebudzeniu daję mu czyste mleko 2 (Jaś niestety nie wypije mleka zagęszczonego niczym - nawet gdy wsypałam tylko pół łyżeczki kleiku/kaszki nie połknie tego i mi zwraca). Za 3 -4 godziny, około południa je obiadek: warzywka z mięskiem, z rybą, lub same warzywka, do obiadku codziennie gotuję mu łyżkę kaszy mannej(gluten wprowadzaliśmy jak skończył 5 -m-cy, też zgodnie z tabelą żywienia) i to razem mieszam, oprócz tego co drugi dzień do obiadku pół ugotowanego żółtka z jajka (wg tabeli żywienia po skończeniu 6-ciu miesięcy się dziecku na mm podaje). Na takim obiadku jest syty kolejne 3-4, czasem 5 godzin. Kolejny posiłek to deserek: robię różnie: kleik ryżowy/kukurydziany/kaszka ryżowa/manna itp na jego mleku mm 2, do tego dodaję pół słoiczka, a czasem cały owoców (wychodzi pełna miska około 150 g) i tym się najada na kolejne 4 godziny. Potem jest już pora kolacji: dostaje co wieczór kaszkę robioną na mm (najczęściej taka wielozbożowa, typowa "na kolację" - bardzo sycąca). Idzie spać - o tej kaszce śpi mi z 6-7 godzin. Nad ranem około 3-4-5 budzi się na mleko(oczywiście czyste:P). Rano wstaje i cały cykl się powtarza. Od tego miesiąca ilość wypijanego czystego mleka z butelki drastycznie spadła z 800-900 do max 500 ml (poza tym mleko jest w deserku i w kolacji) :wink:
    Jaś zaczął lepiej przybierać na tych posiłkach, bo samym mlekiem i papkami warzywno-owocowymi już się nie najadał i co chwilę był głodny.

    Mam nadzieję, ze jasno to opisałam i na coś się przyda :smile:
    --
    •  
      CommentAuthormadziauk
    • CommentTimeMay 30th 2013
     permalink
    Dzieki Violet :) Musze powoli zabrac sie za wprowadzanie kaszek. Jakie kaszki dokladnie polecacie? Bede niedlugo w Polsce i tam bym kupila , wyprobowala. Pozniej zawsze tu moge przeslac, badz kupic w polskim sklepie ;)
    --
  5.  permalink
    madziauk: Jakie kaszki dokladnie polecacie?


    Trochę już tych kaszek sprawdziłam i bardzo fajne są z firmy Nestle z serii "Zdrowy Brzuszek". Jest kaszka na kolację (5 zbóż z lipą - lipa uspokaja:)), kaszka 8 zbóż-na śniadanko, jakaś z suszoną śliwką - jest kilka do wyboru. My na razie wypróbowaliśmy te 3. Jaś był bardzo oporny i pluł kaszkami, ale te Nestle bardzo polubił:wink: Te kaszki są z glutenem. A bezglutenowe (na ich bazie przyrządzam właśnie deserki) to kupuję z Bobovity - są kaszki ryżowe i kukurydziane - czyste lub owocowe(dosładzane) - jabłko/gruszka/malina - je podaję rzadziej, bo te smaki to najczęściej cukier. Bardzo często na deserek robię mu zwykły kleik ryżowy lub kukurydziany (Nestle, Bobovita) na mleku i mieszam z gotowymi owockami :wink:
    --
    •  
      CommentAuthor_mag_
    • CommentTimeMay 30th 2013
     permalink
    My dajemy młodej kaszki bezmleczne z bobovity bo nie mozemy zwykłego mm. Dziewczyny też dają kaszki Holle.
    --
  6.  permalink
    dziewczyny ile wasze pociechy wciagaly pod koniec 1 miesiaca zycia ml? moj to juz wciaga 75ml mm na zmiane z ok 60 ml mojego mleka co ok 3h.. :o jak do twj pory jadl max po 60ml ale od 2-3 dni wola o wiecej i zjada juz 7-9x na dobe 60/75ml jednorazowo :o jemy bebilon 1 a przypomne ze to dzidzia z 36tc . dopiero dzis mial soe rodzic ;) (30.05)
    --
    •  
      CommentAuthormadziauk
    • CommentTimeMay 30th 2013 zmieniony
     permalink
    Kandy - Karolek dokladnie w dniu skonczonego miesiaca zycia zjadl : 120ml+60ml+20ml+120ml+130ml+120ml+60ml+60ml+30ml+20ml= 740ml na dobe , Plusami oddzielilam posilki. Karmilam mm na zadanie.
    --
    •  
      CommentAuthorviolet_flower
    • CommentTimeMay 30th 2013 zmieniony
     permalink
    Kandy mój Jaś pod koniec pierwszego miesiąca życia zjadał tak około 70/80 ml mm na porcję z tymże wcześniej karmilam go jeszcze piersią przed podaniem mm:wink:
    --
    •  
      CommentAuthor_mag_
    • CommentTimeMay 30th 2013
     permalink
    Moja w 1szym m-cu zjadla 30+60 ml+ dopiero zmiana na Ha i odstawieniu przeze mnie nabialu w drugim m-cu po 2 tyg zwiększyla do 90 ml U nas bylo karmienie mieszane bo nie chciala piersi.
    --
  7.  permalink
    No moj nie chce piersi rozleniwiony przez szpital butelkami plus ja przez tydz pokarmu nie mialam. teraz kupilam kapturki i cos ciumka przez nie ale nadal to stanowczo za malo jak na posilek wiec wciaga jeszcze butle albo z moim mlekiem albo mm.. uff czyli moj nie jest taki zarlok i raczej to normalne ml.. Moj nie umie zadac. jakbym go nie budzila to by bardzo malo jadl a takto jak go budze badz stwierdzam ze dluga przerwa i daje mu butle to je azsie uszy trzesa ;) z czasem mam nadzieje zaczoe zadac ;)

    czy Wy tez od poczatku dawalyscie mm czy dopiero po jakims czasie? czy tez mialyscie problem wlasnie ze nie chcial piersi mimo iz jakies tam mleczko bylo? to mnie zastanawia bo moj szuka cycka momentami ostro ale jak juz go dostaje.to odpych.. placze.. nie chce go ciumkac. ale moje mleko wcina z zapalem w butli. tak samo dzis zalapal kapturki na piersiach.. lubi smak "silikonu" :p hyhs..
    --
    •  
      CommentAuthor_mag_
    • CommentTimeMay 31st 2013 zmieniony
     permalink
    Kandyzowana: to mnie zastanawia bo moj szuka cycka momentami ostro ale jak juz go dostaje.to odpych.. placze.. nie chce go ciumkac. ale moje mleko wcina z zapalem w butli. tak samo dzis zalapal kapturki na piersiach.. lubi smak "silikonu" :p hyhs..


    U mnie tak było własnie czasem wieczorem jak miała dobry humor to zjadla z piersi - tylko zlewej oczywiście prawa była bee. Przeważnie jednak jak tylko chcialam ja przystawić do piersi to był ryk niemiłosierny, wiec dostawała moje w butli i mm. Wytrzymaliśmy tak tzn mój pokarm wystarczył na 6 m-cy tylko ale cieszyłam się, ze chociaż tyle go piła.
    --
  8.  permalink
    mag mam identycznie :) dobry humor - pociumkanie lewej piersi prawa fuuu i ryk. w innych momentach kazda proba konczy siw noemilosiernym rykiem i smutkiem. woec butla jest jego przyjacielem karmienia ale coz. wazne ze jedza i sie usmiechaja i zyja i rozwijaja sie prawidlowo. moze przy kolejnym mi sie uda piersia madrzejsza o doswiadczenie z pierwszym moim skarbem..
    --
Chcesz dodać komentarz? Zarejestruj się lub zaloguj.
Nie chcesz rejestrować konta? Dyskutuj w kategoriach Pytanie / Odpowiedź i Dział dla początkujących.