Zarejestruj się

Aby dyskutować we wszystkich kategoriach, wymagana jest rejestracja.

 

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

    •  
      CommentAuthorDorit
    • CommentTimeNov 19th 2013
     permalink
    AA juz rozumiem Sony o co chodzi z ta zmianą.
    --
    •  
      CommentAuthorSony85
    • CommentTimeNov 25th 2013
     permalink
    Dziewczyny co zrobić jak mała ulewa wszystko co zjadła? Bo niewiem czy już mam panikowac czy jeszcze poczekać spokojnie może jej przejdzie do wieczora???
    --
    • CommentAuthormarianka12
    • CommentTimeJan 23rd 2014
     permalink
    czy kaszka z bobovity jest ok? bo dopiero zaczynam podawać i nie do końca się znam, a niestety z oszczędnościami krucho, a widziałam w polo, że druga jest połowę taniej, to się zastanawiam czy kjpić.
    •  
      CommentAuthor_mag_
    • CommentTimeJan 24th 2014
     permalink
    Jest ok :D
    --
    •  
      CommentAuthorMk28dni
    • CommentTimeJun 18th 2014
     permalink
    O, znalazłam fajny wątek ale widzę że jest tu bardzo cicho. Czy któras z was używa Hipp2?
    --
    •  
      CommentAuthorOneKiss
    • CommentTimeJun 18th 2014
     permalink
    Mk, ja używam Bebilonu.
    --
    •  
      CommentAuthormadziauk
    • CommentTimeJun 18th 2014
     permalink
    Mk28dni: O, znalazłam fajny wątek ale widzę że jest tu bardzo cicho. Czy któras z was używa Hipp2?

    My uzywalismy jak synek byl mlodszy podczas pobytu w Polsce. Tu tez uzywamy Hippa.
    --
    •  
      CommentAuthorMk28dni
    • CommentTimeJun 19th 2014
     permalink
    Jak wprowadzałyście MM? od razu cała butelka czy stopniowo na próbę np. po 20 ml? nie wiem jak się za to zabrać.
    Jak często karmicie? butelką karmi się na żądanie?
    --
    •  
      CommentAuthormadziauk
    • CommentTimeJun 19th 2014
     permalink
    Mk28dni: Jak wprowadzałyście MM? od razu cała butelka czy stopniowo na próbę np. po 20 ml? nie wiem jak się za to zabrać.
    Jak często karmicie? butelką karmi się na żądanie?
    --

    Ja zaczelam dokarmiac synka w szpitalu. Po troche, pil po 20ml ale mial dopiero 2dni.
    W domu probowalam karmic sama piersia, ale mi nie wychodzilo. I rowniez zaczelam stopniowo dokarmiac. Nie wiem jak to jest w przypadku starczych dzieci. Pamietam, ze zaczynalam od Aptamilu (odpowiednika polskiego Bebilonu bodajze). Syn mial po nim kolki, po Hippie jaki mniejsze, ale rowniez mial. Ja MM karmilam synka zawsze na zadanie. Do tej pory tak robie, jak chce mleko to mu daje. Czasem 2 razy dziennie po 180ml, czasem 3-4 razy.
    --
    •  
      CommentAuthorOneKiss
    • CommentTimeJun 19th 2014
     permalink
    Mk, ja robiłam mleko wg opisu na opakowaniu (ile ml, ile miarek mleka na dany wiek dziecka). Podawałam Małej. Ile wypiła, tyle wypiła. Pozostałość wylewałam. Ale jak widziałam, że nadal głodna, to dorabiałam mleko, zgodnie z opisem i podawałam.
    --
    •  
      CommentAuthorDorit
    • CommentTimeJun 19th 2014
     permalink
    Ja tez karmie na ządania, mimo tego ze padiatra mnie przekonywala ze przerwy musza byc prz mm, ale jakos mnie nie przekonała.
    Czytam teraz ksiazkę "Moje dziecko nie chce jesc" i tam tez pediatra pisze ze na żądanie jak najbardziej.
    Pewno na początku po troszku tego mleczka- bo dziecku moze nie smakowac...nie jest dobre w smaku niestety.
    --
    •  
      CommentAuthorMk28dni
    • CommentTimeJun 19th 2014
     permalink
    A orientujecie się czy wszystkie mają ten sam smak? jakoś słabo mi się uśmiecha kupowanie tych drogich puszek i odrzucanie ich po kolei ze względu na smak lub uczulenie, a wiem że tak się może zdarzyć.
    --
    •  
      CommentAuthorkachaw
    • CommentTimeJun 19th 2014
     permalink
    Mk moja córka piła Nan jak skończyłam karmić piersią i też musiała się przyzwyczaić do smaku, na początku był ryk, plucie, myślę żę łatwiej jest przyzwyczaić do mm malucha niż starsze dziecko.
    --
    •  
      CommentAuthorDorit
    • CommentTimeJun 19th 2014
     permalink
    Mk28dni: A orientujecie się czy wszystkie mają ten sam smak? jakoś słabo mi się uśmiecha kupowanie tych drogich puszek i odrzucanie ich po kolei ze względu na smak lub uczulenie, a wiem że tak się może zdarzyć.
    --

    w niektorych sklepach mozna kupic małe saszetki tych mlek...czasemw przychodniach maja ( niestety reklamowki)...
    najprostsze jak dziecko nie ma uczulen to bebiko i bebilon...maja prawie identyczny skład
    --
    •  
      CommentAuthorMk28dni
    • CommentTimeJun 27th 2014
     permalink
    Dziewczyny a jak korzystacie z podgrzewacza w nocy? zostawiacie go włączonego tak by woda była ciepła cały czas i była gotowa w każdej chwili? czy podgrzewacie jak maluch zaczyna marudzić? nie mam jeszcze podgrzewacza, dopiero go zamawiam ale już mnie to zastanawia :)
    --
    •  
      CommentAuthorczerwinka
    • CommentTimeJun 27th 2014
     permalink
    Mk ja mam cały czas włączony z butelką w środku i jak tylko mały marudzi to pyk mleko i gotowe :)
    --
    •  
      CommentAuthor_mag_
    • CommentTimeJun 28th 2014
     permalink
    czerwinka: Mk ja mam cały czas włączony z butelką w środku i jak tylko mały marudzi to pyk mleko i gotowe :)


    U nas podobnie, butelka z wodą w podgrzewaczu, a w słoiczku obok odmierzone mleczko.
    --
    •  
      CommentAuthorczerwinka
    • CommentTimeJun 28th 2014
     permalink
    Ją mam keliszki do butelek TT i dozownik Materace i w tym mleko.
    --
    •  
      CommentAuthorElyanna
    • CommentTimeJun 29th 2014
     permalink
    Ja Wam zazdroszczę czasami... jak próbowałam w nocy dać małej mm zamiast piersi to od razu zaczął się ryk, dałam pierś - spokój, possała i zasnęła. Na żywca w dzień nie ma szans by wypiła, na śpiocha w nocy też nie... MM chyba nie da nas ;]
    --
    •  
      CommentAuthorkachaw
    • CommentTimeJun 29th 2014
     permalink
    Ely dziecko musi się przyzwyczaić do nowego smaku, czy od samego początku smakowały jej kaski czy obiadki ?? pewnie nie a tera piszesz że wcina z apetytem. Może próbuj mieszać swoje z mm i zwiększaj proporcje mm a zmniejszaj swojego, no chyba że nie chce wcale pić z butelki
    --
    •  
      CommentAuthorczerwinka
    • CommentTimeJun 30th 2014
     permalink
    U nas pomogła zmiana mleka.Fran tez niechętnie jadl mm i dwa mial klopoty z brzuszkiem po bebiko.Zamienilam na Hipp i problem znikł.
    --
    •  
      CommentAuthorElyanna
    • CommentTimeJun 30th 2014
     permalink
    z butelki wypije tylko wodę, a i tego tylko kilka łyczków, znacznie lepiej z doidy, choć sporo spływa jej po brodzie. NAN u nas zupełnie nie przeszło, Bebiko ma znacznie lepszy smak, z kaszką jak robię to zjada ze smakiem, samego absolutnie. Spróbuje jeszcze parę razy i może spróbujemy z Hipp, choć bliższa jestem normalnemu mleku np. koziemu, ale te 2 m-ce wolałabym jeszczcze poczekać.
    --
    •  
      CommentAuthor_mag_
    • CommentTimeJun 30th 2014
     permalink
    Humana jest słodkie- tylko że drogo wychodzi. Nasza tylko z kaszką mm pije- łyżeczką nie zje musi być z butelki i koniec.
    --
    •  
      CommentAuthorElyanna
    • CommentTimeJun 30th 2014
     permalink
    _mag_: Nasza tylko z kaszką mm pije- łyżeczką nie zje musi być z butelki i koniec.

    a u nas odwrotnie :) też tylko z kaszką ale łyżeczką, z butli niet :P

    Treść doklejona: 14.07.14 16:01
    Mag pisałaś, że Humana słodkie, że dziecku może zasmakuje.

    Kupiłam i potwierdzam, rzeczywiście w smaku b. dobre, bez tego dziwnego posmaku, co w większości mlek się od razu czuje. Mała chętnie zjadła wczoraj kaszkę na nim. Kupiłam do kaszek właśnie, więc szkoda, że taka wielka paka, bo w zyciu jej nie zuzyjemy w 3 tyg. W 2 m-ce byloby ciezko.

    I teraz dopiero obczaiłam, że mleko oznaczone numerkiem 2 jest do 10 m-ca tylko, myślałam, że jakoś do roczku. Jestem totalnym modyfikowanym laikiem :cool:
    --
    •  
      CommentAuthor_mag_
    • CommentTimeJul 14th 2014
     permalink
    Elyanna: I teraz dopiero obczaiłam, że mleko oznaczone numerkiem 2 jest do 10 m-ca tylko, myślałam, że jakoś do roczku. Jestem totalnym modyfikowanym laikiem

    Ja II dawałam do 15mca- później przeszłam na 3HA- nic się nie stanie jak dłużej podasz. :D
    --
    •  
      CommentAuthorMk28dni
    • CommentTimeJul 15th 2014
     permalink
    Ja stosuję Hippa, wg mnie ma bardzo fajny, delikatny smak. Mała dostaje na nim na razie tylko kaszkę poranną bo chciałam zobaczyć reakcję. Wszystko jest ok więc lada moment dostanie pierwszą butlę.
    Dziewczyny ile posiłków MM powinno dostać dziecko w wieku mojej Martyny? jak to wygląda u was w praktyce?
    --
    •  
      CommentAuthor_mag_
    • CommentTimeJul 15th 2014
     permalink
    do 3 butelek, po roku 2 razy :D
    --
    •  
      CommentAuthorMk28dni
    • CommentTimeJul 15th 2014
     permalink
    Ok. Ale dziwnie w stosunku do karmień piersią :) W sensie dziwnie mało :)
    --
    •  
      CommentAuthor_mag_
    • CommentTimeJul 15th 2014
     permalink
    MM jest bardziej ciężkostrawne do mleka z piersi- dziecko dłużej je trawi- jak chcesz więcej podawać to możesz nikt Ci nie zabroni. Ja dawałam 4 razy mleko i 3 razy miała stałe jedzenie w tym wieku co Twoja Martynka :D
    --
    •  
      CommentAuthorAddictive
    • CommentTimeJul 15th 2014
     permalink
    My karmiliśmy bebilonem i bebiko, ale odkąd przeszliśmy na Enfamil, moja Kaja uwielbia mleko. Enfamil jest dość słodki i nie "Smierdzi" jak inne mleka, jakie testowałam z Kają.
    My od skończonego roczku jesteśmy na Enfamilu 3. Kaja wypija rano mleko z domieszką kaszki w konsystencji półpłynnej tak, żeby przez smoczek do kaszek przeszło, potem na drzemkę następna butelka - samo mleczko, po obiadku ok 16 jest kolejne mleczko i wieczorem ok 20-21 znowu mleko z kaszką do wypicia.
    Wychodzi 3- 4 razy dziennie. Ale skoro lubi mleko to będzie je dostawać.
    MA też czasami tak, że odrzuca mleko na kilka dni i wtdy tylko potrawy stałe wcina. Różnie z nią mam, ogólnie nie jest za jedzeniem, nie wcina wszystkiego z zapałem, tylko po troszeczku i z wielką rezerwą do nowości:).
    A mleko warto testować różne tak, żeby sprawdzić jakie najbardziej przypadnie do gustu dziecku :).
    --
    •  
      CommentAuthorMk28dni
    • CommentTimeJul 15th 2014
     permalink
    Jednym słowem w nocy nie karmicie?
    --
    •  
      CommentAuthor_mag_
    • CommentTimeJul 15th 2014
     permalink
    W nocy karmiłam jak obudziła się głodna. Teraz tak wymierzyliśmy godziny aby przynajmniej do 5-6 pospać. Dostaje kaszkę w butli 21-22, i dopiero rano kolejna butla gdzieś miedzy 5-6- w zależności jak się obudzi.
    --
    •  
      CommentAuthorMk28dni
    • CommentTimeJul 16th 2014
     permalink
    Dziewczyny, teraz to zgłupiałam...Znalazłam schemat karmienia MM w którym pisze że należy dziecku podawać 3 dawki mleka, z czego 2 z kaszką, jeden raz z glutenem, drugi bez glutenu. Oprócz tych 3 razy kaszkę owocową z mlekiem lub jogurt. Tak to ma wyglądać??? Nie wiedziałam że do mleka mam dodawać kaszkę.
    --
    •  
      CommentAuthorTEORKA
    • CommentTimeJul 16th 2014
     permalink
    A nie czytaj że tych schematów babo !! :wink:
    Zdrowsza będziesz :smile:

    Moje dziecko osobiste (na MM od 4,5 msca) w życiu ever nie zjadło żadnej kaszki, kleiku, grysiku, krupicy etc (wszystkim innym niż czyste mleko pluła dalej niż widziała :cool:), gluten dostało w postaci wiekiej piętki chleba mając 5 mscy, mając 6-7 żarło pomidory, ogóry, kurczaka z curry i ananasem oraz naleśniki z dżemorem, barszcz czerwony z ziemniakami i baraninę z tureckiego kebaba (tzn wtedy już miała miesięcy osiem :tongue:) i do dzisiaj ma się świetnie, rozwija się super i na brzuch nie narzeka :wink:

    Także przestań goglować a wsłuchaj się w swój instynkt oraz dziecka upodobania :wink:
    --
    •  
      CommentAuthorczerwinka
    • CommentTimeJul 16th 2014
     permalink
    Teo Amen! Uwielbiam Cię czytać :-)
    --
    •  
      CommentAuthorMk28dni
    • CommentTimeJul 16th 2014
     permalink
    :)))))) dzięki Teo :)

    Treść doklejona: 01.08.14 23:23
    Dziewczyny, pilne pytanko. Od dwóch tygodni podaję młodej MM. Dziś zauważyłam że zrobiła bardzo jasne kupki. W necie wyczytałam że jasne kupki to problemy z wątrobą. Mała szaleje, nic niepokojącego się nie dzieje. Spotkałyście się z takim objawem. Ile razy max dziennie powinnam podawać mleko prawie 10-mc dziecku? Ile max ilościowo w ml?
    --
    •  
      CommentAuthorgingerka_
    • CommentTimeAug 2nd 2014
     permalink
    Mk28dni
    co do kupek nie pomogę, ale mój Junior ma prawie 10 miesięcy i rano dostaje kaszkę glutenową na mm około 170ml + 210ml mleka na noc i 210ml w nocy bo się budzi glodny, waży 12 kg, więc najwidoczniej potrzebuje :) w ciągu dnia ( oprócz kaszki rano ) mleka nie dostaje
    -- [/url]
    •  
      CommentAuthorElyanna
    • CommentTimeAug 2nd 2014
     permalink
    Mk, kurna, ja jasnej kupki nie doświadczyłam jeszcze. U nas teraz mega ciemne, mała uwielbia borówki, więc pewnie po nich.

    Co do mleka: Ja daję rano kaszkę (aktualnie owsianą) na mm (ok. 100-120ml), potem czasem pierś do drzemki (ale wiele tam nie ma, więc to raczej ciumkanie) i wieczorem kaszko-mleczko w butelce (ok 170 ml) i pierś do snu, w nocy raz pobudka na pierś lub mm, zależy od kilku czynników (lampka wina wieczorem lub mało mleka w piersiach - mm). Często to mleko się wydaje, ale mała na raz rzadko zjada całą porcję. Je mało ale częściej. Tak samo niemleczne posiłki.
    --
    •  
      CommentAuthorMk28dni
    • CommentTimeAug 2nd 2014
     permalink
    No to ja dawałam chyba za dużo mleka. Muszę pozmieniać trochę godziny karmień.
    --
    •  
      CommentAuthormontenia
    • CommentTimeAug 3rd 2014
     permalink
    Mk,jasne kupki,to znaczy biale? Bo biale bodajże swaidcza o zaburzeniach wątroby. Wszystkie kolory kupy poczawsze od jasnej musztardy do ciemnego brazu sa w porządku:). Niepokojace sa kupy biale lub czarne,smoliste (mogą swiadczyc o krwawieniu z przewodu pokarmowego). Tak lekarz mi powiedział.
    •  
      CommentAuthorMk28dni
    • CommentTimeAug 3rd 2014
     permalink
    Monteniu, kremowe, tak jakby rozpuścić kaszkę kukurydzianą w mleku. Już jest ok. Są normalne. Gdyby były białe to już siedziałabym u lekarza, takie kupki to samo zło :) Nie wiem co było przyczyną. Dzięki za odzew :)
    --
    •  
      CommentAuthorbuba79
    • CommentTimeAug 3rd 2014
     permalink
    mili
    --
    • CommentAuthorMagdzikk10
    • CommentTimeNov 22nd 2014
     permalink
    Witam
    Mam problem a mianowicie mój maluch (4mc kończy 7grudnia ) jest na piersi ale ze względu na mniejszą ilość ilość pokarmu włączyłam mu kaszke raz do dwóch razy dziennie mm nie chce jeść bo albo pluje albo jak już coś lyknie to od razu dostaje kolek strasznych .... I teraz np w czw jadł kaszke 150ml wczoraj też dziś też i jeszcze nie zrobił kupy ! Czy to normalne? Widzę że dziś się męczy troszkę napina i mocno pruka i za pół godziny znów się napina i pruka ale jak ma kolki to gorzej to przechodzi płacze strasznie a tu nie płacze.... I co z tą kupka ????
    •  
      CommentAuthorAmazonka
    • CommentTimeNov 23rd 2014
     permalink
    Czemu sądzisz, że masz za mało mleka? Odmawiasz mu karmienia?
    --
    •  
      CommentAuthormontenia
    • CommentTimeNov 23rd 2014 zmieniony
     permalink
    Magdzikk,czemu dokarmiasz? Kazde podanie mm powoduje zmniejszenie produkcji Twojego pokarmu. Pozorny brak pokarmu wystepuje ,gdy zwieksza się zapotrzebowanie dziecka na pokarm mamy,nie ominiesz tego podajac mm. Organizm Twój musi mieć czas,aby dostosować produkcje do zapotrzebowania dziecka. Tylko tyle i az tyle,niestety.
    • CommentAuthorMagdzikk10
    • CommentTimeNov 23rd 2014
     permalink
    Nie odmawiam mu karmienia, daje na każde żądanie ale niestety od ciągnie i płacze a z piersi nic nie leci, w pierwszym dniu okresu straciłam pokarm na cały dzień?? jeszcze masz jakieś mądrości Amazonko ??!!
    •  
      CommentAuthorSzpilka27
    • CommentTimeNov 23rd 2014
     permalink
    Spróbuj zmienić mleko, bo może to mu nie służy. Może miec zatwardzenie , z tego co wiem to moja koleżanka w takich przypadkach przepajała dziecko wodą i pomagało,mi przy wprowadzaniu pokarmów tez Klara robiła co drugi dzień a teraz już codziennie. Staraj się dostawiac maleństwo jak najczęściej i pij herbatki na laktację oraz dużo wody. Staraj się podawać mu pierś nawet jak dokarmisz mm bo postymuluje, dostawiaj jak najczęściej a szczególnie w nocy.
    --
    • CommentAuthorMagdzikk10
    • CommentTimeNov 23rd 2014
     permalink
    W nocy często dostawiam nawet 5 razy na spokojnie wtedy właśnie cyca ale nie wiem czy mu leci ale dostawiam dlatego z rana nie mam nic w cyckach :( i trzymam go przy jednym przy drugim i dodatkowo zje jeszcze 120 ml np kaszki wiem że musi się cyc dostosować ale kurde mały chce coraz więcej a tu coraz mniej :(
    •  
      CommentAuthorAmazonka
    • CommentTimeDec 5th 2014
     permalink
    Gdyby ssał więcej, to byłoby więcej.
    W wieku 4 mc 120 ml kaszki?
    --
    •  
      CommentAuthormontenia
    • CommentTimeDec 5th 2014
     permalink
    Zwiekszajac mm ,zmniejszasz produkcje swojego pokarmu.
    I moim zdaniem te 120ml kaszki to zbyt dużo. Poloz się z dzieckiem,niech ssie ile chce. mm bym sobie darowala,podawala jak najmniej (no chyba,ze masz zalecenie dokarmienia od cdl,ale wtedy zmniejsza się podawanie mm na rzecz mleka swojego).
Chcesz dodać komentarz? Zarejestruj się lub zaloguj.
Nie chcesz rejestrować konta? Dyskutuj w kategoriach Pytanie / Odpowiedź i Dział dla początkujących.