Zarejestruj się

Aby dyskutować we wszystkich kategoriach, wymagana jest rejestracja.

 

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

    •  
      CommentAuthor_mag_
    • CommentTimeMay 31st 2013 zmieniony
     permalink
    Kandyzowana: moze przy kolejnym mi sie uda piersia madrzejsza o doswiadczenie z pierwszym moim skarbem..


    Ja myślę tak samo :D bratowa mojej mamy pierwszej córki nie karmiła piersią bo nie chciała wziąć- był ten sam problem, natomiast młodszą karmiła 9 m-cy :D Więc wszystko jest mozliwe :D
    --
  1.  permalink
    Do dziewczyn, których dzieci sa na Bebilonie Pepti - czy na poczatku mialy luzne stolce? Wczesniej bylam na zwyklym bebilonie i bylo poczatkowo ok. Maly chetnie wcinal. Nie bylo problemow.. straznie tylko ulewal i mial stzrelajace smierdzace kwaskiem kupy. W badaniach wyszlo ze ma skaze i nietloerancje laktozy. Oprocz tego ulewal to do bebilonu zaczelismy niedawno dodawac (ok tygodnia) nutriton za rada pediatry. Niestety z kazdym dniem bylo gorzej.. najpierw biegunki potem zaparcia.. teraz drugi pelny dzien zacyznamy z bebilon pepti 1 i roznie jest.. wcozraj byl super dzien i myslalam ze nareszcie mleko super itp.. ale wieczorem i dzis znow sa problemy. Maly przestal chetnie jesc i nie zjada calych porcji.. obawiam sie ze polaczenie pepti z nutritonem, to porazka dla niego.. i ze to po nutritonie go boli brzuszek.. fakt - nie ulewa jakos mocno ale sie meczy . Jak nie dam nutritonu to ulewa (ale nie jakos dramatycznie - bylo gorzej) i troszke chyba spokojniejszy chociaz sama nie wiem bo do tego jest najprawdopodobniej w okresie skoku rozwojowego bo wsyztsko na to wskazuje...

    podsumowujac - jak Wasze dzieci reagowlay na Bebilon Pepti albo na Nutriton (a najlepiej na oba ? ) MArtwi mnie ten moj szkrab a wizyta kontrolna 1 lipca i do tego czasu musze mu dawc ten Pepti..
    --
  2.  permalink
    Maks jadl tylko chwile i troche ale zauwazylam zmian w kupkach, ogolnie robil wtedy co chwile bo glownie byl na piersi, po miesiacu musialam zmienic mleko
    --
    •  
      CommentAuthorbari_87
    • CommentTimeJun 22nd 2013
     permalink
    U nas na pepti kupki były luźne i zielonkawe. Z ulewaniem nie mieliśmy problemów więc nie pomogę.
    --
    •  
      CommentAuthorKasiaMW
    • CommentTimeJun 22nd 2013
     permalink
    u nas po pepti jak u bari luźne zielone i nieraz kwaśne Milka mało ulewała więc to nie pomogę
    --
    •  
      CommentAuthorAddictive
    • CommentTimeJun 23rd 2013
     permalink
    Kandy mozliwe że akurat mały przechodzi skok. U mnie też zawsze jak młoda przechodzi skok to mniej je.
    Ja karmie Kaję pepti bo miala ostry stan zapalny skóry z podejrzeniem azs i od momentu wprowadzenia mleka pepti jest lepiej. Nie od razu nastąpiła poprawa, gdzies po tygodniu wszystko zaczęło się normowac.
    KAi do dzisiaj zdarza się ulac troszkę ale my nie panikujemy bo ponoć to fizjologiczne. Ważne że dziecko przybiera na wadze.
    Kaja po pepti ma dość luźne kupki, czasem zielonkawe a czasem bardziej żółte i przestala mieć zaparcia. Kupki są przeważnie raz dziennie a czasem częściej:).
    Daj Adasiowi jeszcze czas na przyzwyczajenie się do nowego mleczka. Ja bym na twoim miejscu przestala dodawać ten zageszczacz na te parę dni.
    --
    • CommentAuthor1981olga
    • CommentTimeJun 23rd 2013
     permalink
    Kandyzowana
    moja była na pepti i nutri i nasza pediatra powiedziała że na pepti są zielone kupy i to normalne, więc ja bym poczekała a co do zjadania mniejszych porcji u nas też tak było dziecko musi się przyzwyczaić do nowego smaku (pepti jest paskudne w smaku w porównaniu do zwykłego beblionu )
    •  
      CommentAuthoragataż
    • CommentTimeJun 25th 2013
     permalink
    dziewczyny, może spotkałyście się z podobna sytuacją: moja 7-miesięczna Klara jest na Bebilonie HA 2, dotąd zjdała ze smakiem 180 ml 3xdziennie, niestety od jakichś 4-5 dni mega się wykreca os butli, rano po przebudzeniu jeszcze cos tam zje, ale nastepna butla nie wchodzi w grę, więczorem tez kiepsko. W ogóle je mniej - czy może to być efekt upałów ? Czy Wasze maluszki miały/mają podobnie ?
    •  
      CommentAuthorbari_87
    • CommentTimeJun 25th 2013
     permalink
    Kacper też pił mniej mleka podczas upałów.
    A ja mam pytanie ile wasze dzieci piją mleka "2"?
    Wydaje mi się, że Kacper pije jej bardzo dużo bo 5-6 po 140-160 ml
    --
    •  
      CommentAuthoragataż
    • CommentTimeJun 25th 2013
     permalink
    Klara standardowo piła 3 x ok. 180 ml, poza tym mały deserek owocowy, duży obiadek i ok. 150 ml kaszki
    •  
      CommentAuthorbari_87
    • CommentTimeJun 25th 2013
     permalink
    No ja robię mu kaszkę na kolację ale też na jego mm. Obiadki są skromne bo BLW
    --
    •  
      CommentAuthormadziauk
    • CommentTimeJun 25th 2013
     permalink
    Karolek wypija 900-1200ml mleka numer 2. Kaszka niechętnie je. Posiłek ciagle tylko jeden dziennie - cały. Czasem odrobine wiecej pociumka. Najbardziej lubi mleko.
    --
    •  
      CommentAuthorbari_87
    • CommentTimeJun 25th 2013
     permalink
    madziauk: Karolek wypija 900-1200ml mleka numer 2


    :bigsmile:
    madziauk: Kaszka niechętnie je.


    Kacper wcina zbożowe ze śliwką lub lipą aż mu się uszy trzęsą, natomiast ryżową pluje dalej niż widzi:wink:
    --
    •  
      CommentAuthorazniee
    • CommentTimeJun 25th 2013
     permalink
    Kandy- to może być kwestia nutritonu. U nas na zwykłym mleku, przy ulewaniu zaczęłam dodawać- już ok. 2-giej doby zaczęły się wodniste kupy. Odstawiłam i przeszło.
    --
    •  
      CommentAuthoragataż
    • CommentTimeJun 26th 2013
     permalink
    a powiedzcie, jak u Was z glutenem ? Klarka zaczęła go dostawać w postaci kaszki manny pod koniec 5 miesiąca chyba (łyżeczka dziennie), myslicie, że juz można zwiekszyć ilość i jak bardzo ?
    •  
      CommentAuthorAddictive
    • CommentTimeJun 26th 2013
     permalink
    Dziewczyny i ja mam pytanie, może naiwne ale jakos tak mam watpliwosci odnosnie wprowadzania posiłków stałych u maluchów na mm. Czy wprowadzać po skonczonym 5 miesiącu czy w trakcie trwania 5 m-ca a w skonczonym 4?.
    Kaja wlasnie skonczyla 4 miesiące i kilka osób już mnie pytało czy będę wprowadzać marchewkę, ziemniaczek i jabłuszko.
    I czy od razu wprowadzać też kaszkę?

    Dodam, że mój kurczaczek jest na mm bebilon pepti ale planujemy z lekarzem test czy nietolerancja już minęła.
    --
    •  
      CommentAuthorVsti
    • CommentTimeJun 26th 2013
     permalink
    Juz zadawalam te pytanie na watku 1-3,czy tez macie problem z dostaniem pepti2? I skad wynika taki problem?
    --
  3.  permalink
    Vsti my tez mamy problem - w Krakowie nie ma tego mleka praktycznie w żadnej aptece. Pokończyły się im zapasy, a brakuje go w hurtowniach-wiec nie mają go skąd kupić. Ponoć jakiś problem z producentem (bo to on dostarcza do hurtowni).
    --
  4.  permalink
    U mnie to samo na zmiane z nutramigenem
    --
    •  
      CommentAuthorbari_87
    • CommentTimeJun 27th 2013
     permalink
    Addictive: Dziewczyny i ja mam pytanie, może naiwne ale jakos tak mam watpliwosci odnosnie wprowadzania posiłków stałych u maluchów na mm.


    Ja wprowadzałam tak na serio w skończonym 6 miesiącu, wcześniej dostawał tylko "polizać"
    --
    •  
      CommentAuthorMalisiek
    • CommentTimeJun 29th 2013
     permalink
    A ja chciałam zapytać, czy jeść konieczność zmiany mleka z 1 na 2? Majka głównie jest na piersi, ale jak ją biorą rodzice na cały dzień to wtedy je mm. Skończyło mi się właśnie opakowanie i nie wiem, jakie kupić nowe:tongue:
    --
  5.  permalink
    MNie sie wydaje ze po to je zrobili aby zmieniac. Na pewno maja wiekszy zestaw jakis witamin i sa bardziej sycace niz 1. Slyszalam o przypadkach nawet wczesniejszych zmian na 2 gdyz dziecko po 1 nie bylo syte..
    --
    •  
      CommentAuthortejsha
    • CommentTimeJul 23rd 2013
     permalink
    dziewczyny, a jak się objawia alergia/uczulenie na mleko ? karmimy się bebilonem i piersią (piersią tyle ile uda mi się ściągnąć , mam mało pokarmu) Kubuś ma 11 dni, od 5 jest dokarmiany bebilonem, na początku było wszystko ok , kupki praktycznie po każdym karmieniu ,, od 2-3 dni mały je strasznie łapczywie to mleko , potem pręży się i wygina tak jakby nie mógł zrobić kupki, słychać pierdki i kupę a w pieluszce tak jakby przy pierdnięciu coś tylko uleciało i takie zważone na dodatek, .Jutro będziemy umawiać się do pediatry ale może wy wcześniej coś poradzicie ?
    --
  6.  permalink
    Może mu to konkretne mleko nie pasuje po prostu.
    Jeśli chodzi o to, że masz mało pokarmu - jeśli będziesz go przystawiać tak często, jak się da, to na pewno to zwiększy laktację. To właśnie dokarmianie niszczy laktację. W pierwszych dniach po porodzie dopiero się dopasowujecie do siebie z dzieckiem, Twoje piersi dostają sygnał - potrzebuję tyle i tyle. A produkujesz tyle, ile ono potrzebuje (czytaj: ile ssie). Możesz pić herbatki mlekopędne (w składzie głównie melisa). To wszystko oczywiście o ile Ci zależy na karmieniu piersią.

    Treść doklejona: 23.07.13 23:37
    Malisiek, tak, warto zmienić. Mleko następne ma inny skład - dostosowany do wieku dziecka. Twoje mleko też zmieniło już skład :)
    •  
      CommentAuthor_mag_
    • CommentTimeJul 23rd 2013
     permalink
    u nas była straszna wysypka na twarzy, na uchu skorupa, i dużo płakala ehh
    --
  7.  permalink
    ja z pepti przeszlam na enfamil za rada pediatry bo nie widac oznak jednak.skazy i rpbie tak ze daje 3/4 enfamil i 1/4 pepti i od 3 tyg tfu tfu nic nie widac ;)

    moj je narazie ok 600 ml na dobe. je mniej niz podaja na puszkach ale mocno przybiera :)
    --
    •  
      CommentAuthorW_P_Gosia
    • CommentTimeOct 10th 2013
     permalink
    Dziewczyny, mam pytanie do tych które karmią mieszanie- jak długo karmicie? Chodzi mi o to czy uda mi sie utrzymać pokarm do roku? Nie chce całkowicie rezygnować z cycka...
    --
    •  
      CommentAuthorDorit
    • CommentTimeOct 15th 2013
     permalink
    Czytam i jestem podniesiona na duchu ze nie tylko ja tak wczesnie karmie corę mm.
    To dla mnie nowosc od tygodnia i poznaje ten sposob karmienia...
    musze cos pomyslec by w nocy nie zrywac sie do kuchni
    oze polecicie mi jakis podgrzewacz?
    aventu ma slabe opinie, jak czytam
    --
    •  
      CommentAuthorazniee
    • CommentTimeOct 16th 2013
     permalink
    Ja mam w sypialni czajniczek elektryczny, zawsze w nim woda zostaje po gotowaniu, więc jak robię mleko to odlewam zimną do butelki, a później gotuję drugą i mieszam :wink: Miałam podgrzewacz, ale jakoś się nie sprawdził.
    --
    •  
      CommentAuthorsushka
    • CommentTimeOct 16th 2013
     permalink
    Ja miałam przy łóżku odmierzoną wodę w podgrzewaczu i odmierzone mleko. Wsypywałam mleko do butelki i voilà. Całość zajmowało mi max 10 sekund bez wychodzenia z łóżka :)
    --
    •  
      CommentAuthormagda_a
    • CommentTimeOct 16th 2013 zmieniony
     permalink
    Robiłam i nadal robię tak, jak susha ;)
    Też polecam ten sposób :thumbup:
    -- , [url=https://lilypie.com][/url
    •  
      CommentAuthorDorit
    • CommentTimeOct 17th 2013
     permalink
    A jaki podgrzewacz polecacie?
    ja poki co robie tak jak Ty azniee tyle ze maszeruje do kuchni...no i mam 3 butle
    co nieraz nie starcza na cala noc, wiec musze je pucowac jeszcze pod kranem
    i wyparzac
    --
    •  
      CommentAuthorWinni
    • CommentTimeOct 18th 2013 zmieniony
     permalink
    Dziewczyny, ale całą noc podgrzewacz wam grzeje tę wodę? Czy to nie ciągnie dużo prądu?
    --
  8.  permalink
    sushka: Ja miałam przy łóżku odmierzoną wodę w podgrzewaczu i odmierzone mleko. Wsypywałam mleko do butelki i voilà. Całość zajmowało mi max 10 sekund bez wychodzenia z łóżka :)


    my identycznie robimy...dwie butelki, jedna całą noc w podgrzewaczu a druga obok na poranny posiłek.

    Winni: Dziewczyny, ale całą noc podgrzewacz wam grzeje tę wodę? Czy to nie ciągnie dużo prądu?


    A nawet nie wiem ile ciągnie prądu...u nas jest i cały dzień włączony i całą noc...rachunki póki co mam takie same...Bez zmian.


    My już teraz nie wyparzamy po każdym posiłku butelek, myjemy je pod bieżącą gorącą wodą,dobrze osuszamy, a wieczorem jedynie wyparzamy.
    -- [/url[/url]
    •  
      CommentAuthorsushka
    • CommentTimeOct 18th 2013
     permalink
    Ja miałam podgrzewacz z termostatem. Włączał się i wyłączał,więc nie ciągnął dużo prądu.

    Treść doklejona: 18.10.13 10:03
    Podejrzewam,że większość podgrzewaczy ma termostat.
    --
    •  
      CommentAuthorLivia
    • CommentTimeOct 19th 2013
     permalink
    Dorit: musze cos pomyslec by w nocy nie zrywac sie do kuchni


    A ja miałam ciepłą wodę w termosie i do rana spokojnie wytrzymywała. Troszkę to taniej wychodzi, niż podgrzewacz przez całą noc :wink:
    --
    •  
      CommentAuthorsushka
    • CommentTimeOct 19th 2013
     permalink
    Próbowałam z termosem i za każdym razem była inna temperatura.W podgrzewaczu miałam nastawioną jedną temperaturę.
    I jeszcze trzeba było odmierzyć odpowiednią ilość wody...dla mnie to było za długo:devil:
    --
    •  
      CommentAuthorEwasmerf
    • CommentTimeOct 19th 2013
     permalink
    Dorit, ja zaczelam karmic malego mm jak mial 2 tygodnie, niestety tak wyszlo, ze stracilam pokarm.
    Ipowiem Ci, ze nie chorowal ani razu do wieku 11 miesiecy, kiedy to poszedl do zlobka. Nie mial nawet kataru, nic kompletnie.
    Wiec wszystkie dziewczyny karmiace mm - nie przejmujcie sie, nowoczesne mm sa niemal tak dobre jak mleko matki. Moze oprocz tego ze nie zawieraja przeciwcial.
    Na mm bedziemy jechac do 6 roku zycia, dopoki moje dziecko nie powie nie.
    Lepsze to niz UHT.
    A z rozrobieniem do tej pory robie tak, ze wlewam do butelki przykladowo przy 150 ml wody - 100 ml wody w temp pokojowej i 50 ml wrzatku.
    Przy robieniu 180 ml, robie tak, ze 120 ml letniej i 60 wrzatku. Przy 120 ml - 80 letniej i 40 wrzatku. Lata praktyki;-D
    -- ;
    •  
      CommentAuthormadziauk
    • CommentTimeOct 19th 2013
     permalink
    Ewasmerf: Przy robieniu 180 ml, robie tak, ze 120 ml letniej i 60 wrzatku. Przy 120 ml - 80 letniej i 40 wrzatku. Lata praktyki;-D
    A ja to sama wyczailam :P bez lat praktyki ;) zaraz w pierszym tygodniu po urodzeniiu synka, jak przechodzilismy na mm. Wielkiej filozofii w tym nie ma ;) Z reszta juz o tym byla mowa na tym watku ;)
    Jak dla mnie to wciaz najlepsza opcja (takie mieszanie mleka z temp pokojowej + wrzatek)- w termosie mam zawsze wrzatek. Termos jest ok - trzyma jakies 8 godzin :) pozniej jest bardzo ciepla woda, ale nie wrzatek ;)
    --
    •  
      CommentAuthorEwelajna87
    • CommentTimeOct 22nd 2013
     permalink
    Dziewczyny powiedzcie co ile godzin w nocy powinno jeść dwumiesięczne dziecko? Budziłyście w nocy na jedzenie?
    -- [/url][/url]
    •  
      CommentAuthormadziauk
    • CommentTimeOct 22nd 2013
     permalink
    Ewelajna87: Budziłyście w nocy na jedzenie?

    Ja nie budzilam. Synek sam sie budzil , czasem po 6 godzinach dopiero. Karmilam mm na zadanie.
    --
    •  
      CommentAuthorDorit
    • CommentTimeOct 22nd 2013
     permalink
    Ewelajna, moja corcia budzi sie co 2 godziny, taki ma rytm z czasow karmiena piersią i tak zostalo, choc na poczatku nocy potrafi przespac i 4 godz bez jedzenia
    mysle ze dziecko samo sie budzi gdy jest glodne.
    Dziekuje wam za odzew.:) ja tez mieszam wrzatek z pokojową, ale podgrzewacz zalatwilby problem wstawania do kuchni...
    --
    •  
      CommentAuthorEwelajna87
    • CommentTimeOct 30th 2013
     permalink
    Dzięki Dziewczyny :)
    A czy któraś z Was karmi Bebilonem comfort? Jeśli tak to jakie Wasze Maluchy robią po nim kupki?
    -- [/url][/url]
    •  
      CommentAuthorLivia
    • CommentTimeOct 30th 2013
     permalink
    jakie Wasze Maluchy robią po nim kupki?


    Ja już nie karmię (mlekiem of kors), ale Mikołaj przez całe niemowlęctwo był na Bebilonie Comfort i kupki były papkowate i zielone.
    --
    •  
      CommentAuthorEwasmerf
    • CommentTimeOct 31st 2013
     permalink
    Livia, a czemu of kors? Ja bede karmic Enfamilem do 6 roku zycia, albo i dluzej, dopoki moje dziecko nie powie - juz nie chce.
    -- ;
    •  
      CommentAuthorLivia
    • CommentTimeOct 31st 2013
     permalink
    Ewa, no właśnie moje dziecko już od dawna nie chce :smile:
    --
    •  
      CommentAuthorEwasmerf
    • CommentTimeOct 31st 2013
     permalink
    aha, wszsytko jasne;-)
    -- ;
    •  
      CommentAuthorSony85
    • CommentTimeNov 19th 2013 zmieniony
     permalink
    Dziewczyny prosze o rade jak zmienic mleko.
    Od razu?... stopniowo najpier jeden posiłek dziennie tego nowego mleka i tak zwiększać ?... czy np. na początek np dwie miarki starego i jedna nowego do posiłku aż do całkowitej zmiany? - można mieszać mleka tej samej firmy?
    --
    •  
      CommentAuthormagda_a
    • CommentTimeNov 19th 2013 zmieniony
     permalink
    Ja Zu zmieniałam mleko od razu i nic nigdy jej nie było, aczkolwiek gdzieś czytałam (chyba nawet tu, na forum), że powinno się dodawać miarkę nowego mleka do 'starego' i stopniowo ją zwiększać ;)

    Kojarzę, że Kalinka jest wcześniakiem (dobrze pamiętam?), więc chyba jednak lepiej, żebyś zrobiła to stopniowo ;)
    -- , [url=https://lilypie.com][/url
    •  
      CommentAuthorSony85
    • CommentTimeNov 19th 2013
     permalink
    Tak, wcześniaczek i właśnie musze zmienić mleko dla wczesniaków na jedynke.
    --
Chcesz dodać komentarz? Zarejestruj się lub zaloguj.
Nie chcesz rejestrować konta? Dyskutuj w kategoriach Pytanie / Odpowiedź i Dział dla początkujących.