Zarejestruj się

Aby dyskutować we wszystkich kategoriach, wymagana jest rejestracja.

 

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

    •  
      CommentAuthorbabyphat
    • CommentTimeApr 6th 2007
     permalink
    Zbliża się czas wakacji i wyjazdów. Pomyślałam, żeby stworzyć topik o naszych ulubionych miejscach na wypady weekendowe, wakacje, czy ferie zimowe (w przyszłości) . Jeżeli ktoś zna miejsce, które może polecić, proszę o wpisywanie danych kontaktowych obiektu z opisem, linków, cen itp. Może nawet ktoś z was ma zdjęcia obiektu i okolicy. Mile widziane oczywiście fotki samych wypoczywających :bigsmile:. W opisie można uwzględnić fakt, czy miejsce to jest polecane dla: lubiących aktywne spędzanie czasu, lubiących sport, rozrywki, romantyków, nowożeńców czy też rodzin z dziećmi. Zapraszam.
    •  
      CommentAuthorvicky80
    • CommentTimeApr 6th 2007
     permalink
    topiaca topik, wybacz ale ja lubię dyskusje o podróżach i jak masz jakiś problem to się chociaż ujawnij. a nie po cichu topisz. bo masz zły dzien, albo PMS:devil:
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeApr 6th 2007 zmieniony
     permalink
    Karpacz w maju
    •  
      CommentAuthorAmazonka
    • CommentTimeApr 6th 2007
     permalink
    http://www.sasek.pl/
    Gospodarstwo agroturystyczne w Sasku Małym
    --
    •  
      CommentAuthorbabyphat
    • CommentTimeApr 10th 2007 zmieniony
     permalink
    Coraz bliżej długi weekend majowy. Miejmy nadzieję, że będzie powód do założenia przeciwsłonecznych okularów :cool:. Macie jakieś propozycje na miłe spędzenie czasu? Może gdzieś się na siebie natkniemy "przez przypadek" :wink:
    •  
      CommentAuthorzuza
    • CommentTimeApr 16th 2007
     permalink
    Wybieramy się na weekend majowy do Częstochowy a potem chcemy pojechać do Krakowa, szukamy noclegu w tamtej okolicy ( blizej Krakowa), jesli macie jakieś namiary na nocleg , napiszcie, dzięki.
    --
    •  
      CommentAuthorAmazonka
    • CommentTimeApr 16th 2007 zmieniony
     permalink
    Może Aga976 będzie znała miejsca godne polecenia?
    --
    • CommentAuthoraga976
    • CommentTimeApr 16th 2007
     permalink
    Zuza ja od niedawna mieszkam w Czestochowie - ale poza Jasna Gora warto pojechac do ruin Zamku w Olsztynie albo do Zlotego Potoku na pstraga i polazic po grotach i jaskiniach Jurajskich.

    A powiedz czy szukasz noclegu blizej Czestochowy czy Krakowa??

    Okresl to moze cos poradze.
    pozdrawiam
    --
    •  
      CommentAuthorzuza
    • CommentTimeApr 16th 2007
     permalink
    Plan jest taki, jednego dnia wyjazd do Czestochowy a potem kierunek na Kraków tam chcemy się przespać i na drugi dzien połażić po Krakowie, więc najlepiej by mi pasowało blizej Krakowa.
    --
    •  
      CommentAuthorbabyphat
    • CommentTimeApr 16th 2007 zmieniony
     permalink
    Na długi weekend polecam "Hotel Gołębiewski" w Wiśle. http://www.golebiewski.pl Kompleks basenowy, zjeżdżalnie, jacuzzi, sauny, jaskinia lodowa, dyskoteka (dzieci też często bawią się, tańczą z rodzicami), bardzo ładna kawiarnia w otoczeniu kwiatów i "rzeczki" z rybkami i wiele wiele innych atrakcji. Hotel przystosowany jest i dobrze wyposażony dla rodzin z dziećmi. Blisko centrum, można przejść na piechotę. Polecam tez wycieczkę na wyciąg Czantoria. :bigsmile:
    •  
      CommentAuthorzuza
    • CommentTimeApr 16th 2007
     permalink
    Taa baby mnie nie stac na takie atrakcje...
    --
    • CommentAuthoraga976
    • CommentTimeApr 16th 2007
     permalink
    eee babypath - hotel - taki moloch - na weekend duzo ludzi, tlumy na basenach - szkoda czasu na taki hotel w taka pogode:) lepiej jakis pensjonacik w gorach.
    Bylam w Golebiewskim kilka razy i za kazdym razem wracalam z jakas infekcja po tych basenach.Przeciez jak mozna przy tylu osobach nadazyc z czyszczeniem i filtrowaniem wody??

    Sam hotel jest ok - taki normalny bez zadnych rewelacji.
    Ja osobiscie wole bardziej zaciszne miejsca z jakims klimatem "duszą"

    Zuza blizej Karakowa to nic mi sie w tej chwili nie nasuwa - ale jak cos wymysle to Ci oczywiscie napisze.
    --
    •  
      CommentAuthorAmazonka
    • CommentTimeApr 16th 2007
     permalink
    Ten wygląda całkiem przyjemnie, jest dobry dojazd z Krakowa. Blisko Grota Łokietka, Jaskinia Nietoperzowa.
    http://greenhotel.krakow.pl
    Kuchnię też mają dobrą - sprawdzałam.
    --
  1.  permalink
    Zuza- co prawda nie mam żadnego sprawdzionego miejsca w okolicy, w którą się wybierasz ale może skorzystasz w tego forum?
    http://forum.gazeta.pl/forum/71,1.html?f=595

    Widziałam tam kilka ciekawych propozycji, ale chyba tez niekoniecznie w Krakowie :(
    •  
      CommentAuthorzuza
    • CommentTimeApr 16th 2007
     permalink
    Tak się zastanawiam , czy nie szukać czegoś pod Krakowem , w samym Krakowie ceny mogą byc powalające.
    --
    •  
      CommentAuthorbabyphat
    • CommentTimeApr 16th 2007 zmieniony
     permalink
    Aga1976 ja nigdy nie miałam problemu z infekcjami po pobytach w Gołębiewskim. :smile: Może "Klimczok" w Szczyrku sprawdziłby się w twoim przypadku? Mają fajne SPA i bardzo przyzwoite baseny. Usytuowany w cichym zakątku, do centrum trzeba podjechać autem. http://www.klimczok.pl Można przyjechać z psem. Nasz pies jadał z nami śniadania w hotelowej restauracji, obsługa daje gościom naprawdę dużą dowolność i swobodę hihihi Mają pyszne żeberka z korniszonkami w Restauracji "w kratkę" (pub highlander) Kelnerzy chodzą w kiltach hihi Mnie się podoba. :bigsmile:
    •  
      CommentAuthorbabyphat
    • CommentTimeApr 16th 2007 zmieniony
     permalink
    Jeszcze jedno miejsce mi się przypomniało "dla odludków" . Jeżeli szukacie totalnego oderwania od cywilizacji polecam "Lepiarzówkę" w Wiśle. http://www.lepiarzowka.com Regionalna kuchnia i spacery, spacery, spacery. Piękny widok z samej góry 886 mnp !!! :bigsmile:
  2.  permalink
    Babyphat - Aga 1976 i Aga 976 to dwie rózne osoby.
    Dziękuję ;)
    •  
      CommentAuthorbabyphat
    • CommentTimeApr 16th 2007
     permalink
    Ale numer. No to nic dziwnego, że ja was pomyliłam hihihiihi Dopiero teraz się przyjrzałam :bigsmile: hihihi przepraszam za pomyłkę dziewczyny. :o)
  3.  permalink
    Luzik:)
    Sama kiedyś myślałam,że komputer mnie loguje podwójnie ;)
    •  
      CommentAuthorAmazonka
    • CommentTimeApr 16th 2007
     permalink
    To nie pierwsza taka pomyłka.
    --
    •  
      CommentAuthorzuza
    • CommentTimeApr 16th 2007
     permalink
    Znazłam atrakcyjną ofertę za przyzwoitą cenę , plus że na miejscu wyżywienie i do Krakowa niedaleko
    http://www.dom.kolping.pl/lb_pl.htm
    --
    • CommentAuthoraga976
    • CommentTimeApr 16th 2007
     permalink
    grunt aby termin pasowal i nie bylo zadnego wesela - bo widze na fotach sale przyjeciowa:)
    --
    •  
      CommentAuthorzuza
    • CommentTimeApr 18th 2007
     permalink
    dziewczyny czy możecie polecić dobre ośrodki na Mazurach ( wybieramy się latem), zalezy mi na domkach o przyzwoitych warunkach z aneksem kuchennym i łazienką nad jeziorem ze stolówką.
    --
    •  
      CommentAuthorbabyphat
    • CommentTimeApr 18th 2007
     permalink
    Zuza znalazłam coś takiego: http://www.rusalka.warchaly.oit.pl/
    •  
      CommentAuthorzuza
    • CommentTimeApr 18th 2007
     permalink
    No tez juz to widziałam , warte rozważenia, zobaczcie tu ceny podobne a warunki miodzio http://www.mazury.com.pl/turystyka/wichrowe/
    --
  4.  permalink
    A widziałyście to dziewczyny?
    http://www.dolinacharlotty.pl/index.php/pl/strona_glowna
    Uff...Zakochac się można...
    •  
      CommentAuthorzuza
    • CommentTimeApr 19th 2007
     permalink
    W końcu wylądujemy tu, tamten osrodek nie miał juź miejsc, dobre położenie akurat przed Krakowem , cena 120zł za 3 osoby w pokoju 3 osobowym z łażienką.
    http://www.zajazdpantadeusz.olkusz.pl/index.php?p=dojazd
    --
    • CommentAuthoraga976
    • CommentTimeApr 19th 2007
     permalink
    zuza jak na sam nocleg to jest ok i do Krakowa 30km:)
    --
    •  
      CommentAuthorzuza
    • CommentTimeApr 19th 2007
     permalink
    Nam chodzi tylko żeby zjeść i się przespać , trochę spoźniłam się z tym szukaniem bo wiele miejsc juz pozajmowanych jak dzwoniłam, ale to mi odpowiada, bo w dobrym miejscu i taniej niż w samym Krakowie.
    --
    •  
      CommentAuthorvicky80
    • CommentTimeApr 19th 2007
     permalink
    tylko ze dojazd 30km do krakowa zajmuje czas i kosztuje.
    zuzywa benzyne ktora tez kosztuje. wcale nie jestem taka pewna czy ostatecznie wyjdzie taniej, a mieszkajac w centrum mozna sie przejsc wieczorem poprzechadzac po starowce wypic lampke winka, czy piwko, i wrocic spacerkiem na nocleg..

    kurcze dopiero sobie teraz przypomniałam ze jest mało znane miejsce w krakowie do spania, siostry zakonne prowadza noclegownie normalna,wycieczki szkolne mojej mamy tam nocowaly, i moja siorka z kolezanka jak byly. tylko jak sie nie wie o ich istnieniu to sie nie trafi bo tam nawet tabliczki nie ma..
    •  
      CommentAuthorAmazonka
    • CommentTimeApr 19th 2007
     permalink
    Noclegownia u sióstr? A czy tam można się wyluzować? Spanie spaniem, ale to na pewno sztywne miejsce. Nie warto takich polecać.
    --
    •  
      CommentAuthorzuza
    • CommentTimeApr 20th 2007 zmieniony
     permalink
    vicky dla nas to jest po drodze bo my będziemy jechać z Częstochowy więc to tyle samo kilometrów , na to samo wychodzi czy zatrzymam się na trasie do Krakowa czy w samym Krakowie, i tak potem wracamy tą samą droga kierując się na Częstochowę my jedziemy 2,5 letnim dzieckiem, i raczej nie mam w związku z tym w planach "poprzechadzać po starowce wypic lampke winka, czy piwko, i wrocic spacerkiem na nocleg.." To nie jest romantyczny wyjazd we dwoje, a raczej rodzinna wycieczka. Na zwiedzanie Krakowa mamy cały nastepny dzień , jak sie wyśpimy i zjemy sniadanko.
    --
    •  
      CommentAuthorvicky80
    • CommentTimeApr 20th 2007
     permalink
    amazonko, one po prostu prowadzą normalne miejsce do spania. nie przykoscielny jakiś nocleg. po prostu źródło zarobku. skoro banda rozwrzeszczanych 14latkow przeszła to dlaczego nie ma przejść i para 20-30latków?? one mieszkajągdzie indziej, poza tym nie polecam, a mowie ze mi się przypomniało o kontakt i szczegoly mogłabym zapytać mamy i siorki.
    •  
      CommentAuthorbladykot
    • CommentTimeApr 20th 2007
     permalink
    nocowałam już nie raz w żeńskim czy też męskim klasztorze i było luzacko i wyłącznie od nas zależało jak bardzo.
    --
    • CommentAuthoraga976
    • CommentTimeApr 20th 2007
     permalink
    Amazonko widzę Twoją uszczypliwść - he he:crazy::crazy:
    --
    •  
      CommentAuthorAmazonka
    • CommentTimeApr 20th 2007
     permalink
    Uszczypliwość? Czasem warto spróbować wyobrazić sobie inny punkt widzenia,
    --
    • CommentAuthoraga976
    • CommentTimeApr 20th 2007
     permalink
    hehe :) niech i tak będzie
    --
    •  
      CommentAuthorvicky80
    • CommentTimeApr 20th 2007
     permalink
    to nie jest w klasztorze!! to jest przy jakiejs uliczce, a one maja klasztor gdzie idziej. co wy klasztor bym polecała???:confused:
    •  
      CommentAuthorzuza
    • CommentTimeApr 21st 2007
     permalink
    vicky daj namiary, może kiedyś sie przyda
    --
    •  
      CommentAuthorzuza
    • CommentTimeApr 21st 2007
     permalink
    Zgadzam się ze skorpionką , jak to się mówi jednemu podoba sie córka , innemu teściowa. My rozważaliśmy nocleg w Częstochowie jest tam Dom św. Kaspra co oferuje noclegi, i gdyby nie to że już nie mieli pokoju z łazienką to na pewno bym skorzystała z noclegu , mimo że w każdym pokoju jest biblia a zamiast dzień dobry mówi się szczęść Boże, dla mnie to nie miało znaczenia, przeciez nie jadę tam po to żeby pić i urządzać imprę na korytarzu, Amazonka mogłabyś rozwinąć swoja wypowiedź że w takich miejscach nie można się wyluzować, o jakie wyluzowanie Ci chodziło ?
    Jestem za wpisywaniem tutaj propozycji noclegowych , urlopwych, mnie osobiście nie stać na np Hotel Gołebieski , ale może kogos stać i skorzysta jak ktos poleca, ja osobiście wolę spędzac urlopy bez skrępowania i nie zamknięta w jednym pokoju, na osrodkach w domkach , gdzie biegają inne dzieciaki co Julka uwielbia , można wyjść przed domek , posiedzieć , poznac innych ludzi , grilka rozpalić.. Ale każdy co innego preferuje, dlatego jesli gdzieś byłyscie i coś polecacie to piszcie, bo co innego miejsce z polecenia a co innego na stronie w necie.
    --
    • CommentAuthoraga976
    • CommentTimeApr 23rd 2007 zmieniony
     permalink
    Owszem co innego jednorazowy nocleg a co innego pobyt - wiec sa to 2 rozne pojecia:)

    Dla mnie jak jade w podrozy to grunt aby bylo czysto i schludnie ( bez jakis robali) aby tylko przespac noc i dalej.
    Ale jak jade na wypoczynek to juz wybieram hotel elegancki, komfortowy z dodatkowymi udogodnieniami.
    --
    •  
      CommentAuthorblask_gwiazdy
    • CommentTimeApr 23rd 2007 zmieniony
     permalink
    często jeździmy na krótkie kilkudniowe wycieczki w nasze Tatry, mam dobry kontakt gdzie wynajmowaliśmy noclegi, miejscowość nazywa się Murzasichle i jest położona tylko 6 km. od Zakopanego. Ostatnio płaciliśmy tylko 40zł. za dobę z wyżywieniem od os.
    W ośrodku jest stołówka, jedzenie było pyszne, co mój PM ciągle podkreśla :) Śniadanka były w formie bufetu, bardzo urozmaicone, zawsze były przygotowane woreczki i można było zrobić sobie kanapki na wycieczkę w góry, jeśli czegoś brakło gospodyni chętnie donosiła. Na obiadokolację można się było umówić np. kiedy się wróci z gór, raz nawet dotarliśmy dopiero o 21.00 i wszystko było podgrzane cieplutkie :) Zapomniałabym o słodkościach ;) Wogóle jedzonko było obfite, raz luby był tam z kolegami i bardzo im się podobało. Domek nadaje się dla rodzin z dziećmi, czasem przyjeżdżają kolonie, ale tylko raz tak trafiliśmy, ogólnie nie przeszkadzało bo i tak wszyscy chodzili w góry. Przed domkiem jest mały parking, dalej łąka, huśtaweczki, boisko dla dzieci i stoliki biwakowe, można robić grila i ognisko. Okolica miła i cichutka. Dobry dojazd autem lub busami na trasy wycieczkowe. Polecam :)
    http://www.tomnet.com.pl/sadelska44a/
    •  
      CommentAuthorLily
    • CommentTimeApr 23rd 2007
     permalink
    Blasku - dzieki! To cenny kontakt - wpisz do wiki :bigsmile:
  5.  permalink
    dzięki skorpionka :bigsmile: dobra robota
    •  
      CommentAuthorvicky80
    • CommentTimeApr 26th 2007
     permalink
    kojarzycie moze jakis osrodek gdzie są domki i pomieści 70 osob? w promieniu do 100-150km od gdanska?
    •  
      CommentAuthorbladykot
    • CommentTimeApr 26th 2007
     permalink
    vicky jest na pewno mnóstwo takich ośrodków np. w Wieżycy
    --
    •  
      CommentAuthorbabyphat
    • CommentTimeMay 8th 2007 zmieniony
     permalink
    Dziewczyny odkryłam w czasie długiego weekendu przepiękne miasteczko w Chorwacji. Nazywa się Opatia, jest oczywiście nad morzem i ma wyjątkowy klimat. Pod względem architektonicznym i florystycznym wygląda jak kubańska Havana. Zakochałam się znowu w Chorwacji i nie wiem który to już raz hihihi :bigsmile:
    •  
      CommentAuthorbabyphat
    • CommentTimeMay 9th 2007 zmieniony
     permalink
    Własnych fotek nie mam żadnych, niestety. Sklerotyk ze mnie i zostawiłam ładowarkę do aparatu a bateria okazała się rozładowana :angry:. Poszukam czegoś na necie i wkleję, wczoraj już nie miałam czasu. Wczoraj kupiłam gazetę "Podróże" i okazało się że jest tam właśnie opis Opatii i całej Chorwacji. Warto kupić w treści jest też artykuł: "Nowy Jork- 45 powodów do miłości" ; "Tunezja czy Chorwacja" ; "Nepal w poszukiwaniu krainy szczęścia Shangri-La" ; "Szlakiem Jana Pawła II- spływ kajakowy Drawą". Okazało się, że w Chorwacji jest aż 6 obiektów wpisanych na listę UNESCO :bigsmile:. Bardzo fajna gazetka:bigsmile:
    •  
      CommentAuthorspontanka
    • CommentTimeMay 9th 2007
     permalink
    kobitki mam pytnko- otoz we wrzesniu jedziemy z mezem na podroz rocznicowo-poslubna, przed ktora musismy sie zaszczepic na malarie ,WZW A i B -czy ktoras z was orientuje sie w terminarzu takich szczepien? do tego jeszcze dochodzi dylemat czy sie starac czy nie o bobaska, bo po pierwsze trzeba bedzie tam poleciec a po drugie te dwa tyg spedzimy na paru tysiacach metrow, no i jeszcze te szczepienia. i jestem w rozterce, bo co jesli sie akurat wstrzelimy? RATUNKU :)
    --
Chcesz dodać komentarz? Zarejestruj się lub zaloguj.
Nie chcesz rejestrować konta? Dyskutuj w kategoriach Pytanie / Odpowiedź i Dział dla początkujących.