Zarejestruj się

Aby dyskutować we wszystkich kategoriach, wymagana jest rejestracja.

 

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

    •  
      CommentAuthorScorpi
    • CommentTimeApr 18th 2007 zmieniony
     permalink
    MASECZKI PIĘKNOŚCI - i inne naturalne kosmetyki naszych Babć...
    Może pogadałybyśmy o kosmetykach, które używamy do pielęgnacji ciała w różnych okresach naszego życia...
    Są kosmetyki dla Dwudziestolatek, Trzydziestolatek... dla ciężarnych, dla cery tłustej i suchej i wrażliwej...
    Co wybrać, żeby być zadowoloną???


    Nasze prababki używały jedynie szarego mydła, a cerę miały czystą i piękną...

    Kupujemy przeróżne kremy, balsamy, toniki w zależności od zasobności portfela, wieku, rodzaju skóry...

    A i tak często zdarza nam sie być niezadowoloną i mamy powód do narzekania...
    * a to jakaś plamka na twarzy sie pokazała
    * a to jakiś pryszcz wyskoczył
    * a to włosy straciły blask
    * a to rozstępy zrobiły sie w ciąży...

    Każda ma jakieś doświadczenia w pielęgnacji ciała, może podzielimy sie naszymi doświadczeniami...

    Czasem nie pomagają drogie kosmetyki, a jedynie wystarczą domowe sposoby naszych babć...
    Może znacie jakieś??

    :wink::wink::wink:
    •  
      CommentAuthorAmazonka
    • CommentTimeApr 18th 2007
     permalink
    Mam zamiar wypróbować serię Skin Mood Eris do cery mieszanej i normalnej (pewnie o tym już wszyscy wiedzą) "dla" osób świadomych swego cyklu. Czy warto?
    -- [/url]
    •  
      CommentAuthorScorpi
    • CommentTimeApr 18th 2007
     permalink
    Amazonko napisz coś więcej na temat tych kosmetyków
    •  
      CommentAuthorAmazonka
    • CommentTimeApr 18th 2007 zmieniony
     permalink
    Króciutka strona produktów: http://www.drirenaeris.pl/skinmood/
    Ciekawostki są w "Wynikach badań", np. o 4 fazach cyklu miesięcznego.

    Kosmetyki m.in. dla NPR-owców :-)

    Dr Irena Eris SKIN MOOD – gdy skóra ma swoje humory

    Centrum Naukowo - Badawcze Dr Irena Eris opracowało innowacyjną linię kosmetyków dla kobiet powyżej 25 roku życia. Dr Irena Eris SKIN MOOD to linia kosmetyków inteligentnie zapobiegających wpływowi cyklicznych zmian hormonalnych na wygląd kobiecej skóry.

    Nowa linia kosmetyczna jest owocem trzyletnich badań nad kondycją skóry kobiet w kolejnych fazach cyklu miesięcznego. We współpracy z Kliniką Dermatologii Uniwersytetu Medycznego w Łodzi, przeprowadzono badania na grupie kobiet. Badano zmiany poziomu hormonów we krwi oraz zmiany poziomu nawilżenia i natłuszczenia skóry twarzy w trzech kolejnych cyklach menstruacyjnych. Poziom hormonów kontrolowano ambulatoryjnie. Wyniki badań pozwoliły dostosować sposób pielęgnacji do cyklicznych zmian kondycji skóry twarzy.
    W nowych kosmetykach zastosowano innowacyjne mikrokapsułki AFFINISPHERES, które działają w miejscach przetłuszczania się skóry. Regulują wydzielanie sebum w zależności od fazy cyklu i zmniejszają tendencję do powstawania wykwitów w dniach poprzedzających miesiączkę. Tak doskonałe działanie, AFFINISPHERES jest związane ze zdolnością do zmniejszania aktywności enzymu (5alfa-reduktazy) przekształcającego testosteron w formę odpowiedzialną za powstawanie zmian trądzikowych. Seria polecana szczególnie dla cery normalnej, mieszanej i tłustej.
    -- [/url]
    •  
      CommentAuthorpani_wonka
    • CommentTimeApr 18th 2007
     permalink
    Ha! To ja się chyba też skuszę:) Zwłaszcza, że dobre, bo polskie:)

    Moja mama indagowana przeze mnie na okoliczność braku rozstępów mimo trzech ciąż, wyznała, że stosowała li i jedynie krem Nivea, ten tłuścioch z granatowego pudełka.
    Podejrzewam, że na równi z natłuszczeniem, działanie kremu wynikało z faktu, że koszmarnie się rozsmarowuje więc trzeba się masować, masować, masować i pewnie to wymusza lepsze krążenie i kondycję skóry.
    -- "bez pretensji do mądrości, której nie mam, bez odbijania jej na ksero i wpadania w schemat"
    •  
      CommentAuthorAmazonka
    • CommentTimeApr 18th 2007
     permalink
    Specjalna seria Eris dla kobiet w ciąży:
    http://www.pharmaceris.pl/line.php?id=47

    Od dawna myślę o sprawieniu sobie tego kremu do stóp, bo typowych dolegliwości mam sporo i bez ciąży.
    -- [/url]
    •  
      CommentAuthorScorpi
    • CommentTimeApr 18th 2007 zmieniony
     permalink
    Nasze stopy przez cały dzień cierpią z powodu zimna, upałów, źle dobranych butów...
    co zrobić, żeby przynieść im i sobie ulgę...

    Domowe sposoby na relaks stóp

    * * * Kąpiel z kwiatów i liści lipy z dodatkiem rumianku * * *

    Do wrzącej wody wsyp garść kwiatów i liści lipy z dodatkiem rumianku, chwilę gotuj.
    Odstaw napar na 10 minut, po czym wymocz w nim zmęczone nogi.
    Kąpiel przyniesie łagodne i przyjemne odprężenie. Na koniec wsmaruj w stopy sok z cytryny

    * * * Kąpiel z nagietka * * *
    Do wrzącej wody wsyp 4 łyżki suszonych kwiatów nagietka, chwilę gotuj.
    Odstaw napar, aż ostygnie. Wymocz w nim nogi. Właściwości lecznicze nagietka ściągają gruczoły potowe.

    * * * Kąpiel z mięty * * *
    Do ciepłej wody wklej kilka kropel olejku miętowego. Kąpiel z mięty to najlepszy sposób na odświeżający,
    usuwający zmęczenie i łagodzący podrażnienia relaks stóp.

    * * * Napar z miłorzębu japońskiego "Ginkgo biloba" * * *
    Do szklanki zagotowanej wody wsyp łyżkę liści z miłorzębu japońskiego. Zaparz pod przykryciem około 10 minut.
    Picie 3 szklanek dziennie poprawia krążenie krwi i likwiduje uczucie ciężkości nóg.

    * * * Maseczka z płatków owsianych * * *
    Do garnka wlej 200 ml mleka, zgotuj. Do gorącego mleka wsyp szklankę płatków owsianych.
    Poczekaj do ostygnięcia, następnie nałóż powstała papkę na dłonie i stopy.
    Po kilku minutach zmyj.
  1.  permalink
    NIezależnie od wieku polecam wszystkim jedwab do włosów firmy Farouk. Włosy pięknie lśnią, sa gładkie, miękkie i świetnie się rozczesują.
    U mojego fryzjera buteleczka 5ml kosztuje 10 zł( mi wystarcza na 2 miesiące).
    •  
      CommentAuthorbladykot
    • CommentTimeApr 18th 2007 zmieniony
     permalink
    znalazłam trochę opinii o tej serii

    http://www.wizaz.pl/produkty/baza/produkt.php?produkt=14187

    i na allegro sa tansze

    http://www.allegro.pl/item183919585_eris_skin_mood_duo_affini_zestaw_promocyjny_.html
    http://www.allegro.pl/item186252714_eris_skin_mood_duo_affini_zestaw_promocyjny_.html
    --
    •  
      CommentAuthorAmazonka
    • CommentTimeApr 18th 2007
     permalink
    Na npr.pl też są opinie o tych kosmetykach.
    -- [/url]
    • CommentAuthorewaroby
    • CommentTimeApr 18th 2007
     permalink
    ja niestety zeby utrzymac ladna cere ,musze regularnie co 3 miechy odwiedzac kosmetyczke,bez tego ani rusz,ona mi ja czysci masuje a potem daje kremy w zaleznosci od pory roku i tego jak skòra sie miewa,ale uwielbiam odwiedzac kosmetyczke i mam ta sama od lat...
    •  
      CommentAuthorScorpi
    • CommentTimeApr 18th 2007 zmieniony
     permalink
    ja też lubię chodzić do kosmetyczki...
    jednak niestety to bardzo droga przyjemność jest i nie wszystkie dziewczyny mogą sobie na nią pozwolić...
    może znacie jakieś domowe wypróbowane sposoby na utrzymanie pięknych włosów i cery??

    wklejam kilka propozycji z portalu female.pl

    Domowe sposoby na piękność

    Nasza skóra i jej kondycja jest zwierciadłem stanu zdrowia naszego całego organizmu. Do elementów, które wpływają na nasze samopoczucie i zdrowie zaliczamy: odpowiednią dietę, higienę snu, wypoczynek, wszelkiego rodzaju aktywność sportową i stosowanie odpowiedniej pielęgnacji (kosmetyków).

    Ogólny stan skóry: jej napięcie lub brak, kolor, nawilżenie pokazuje nam czy odpowiednio dbamy o naszą skórę. Wizyta u kosmetyczki pochłania czas, ale też fundusze. Na szczęście istnieje domowe sposoby, które pomogą poprawić kondycję naszej skóry, a wykonane w domu kosmetyki są zdecydowanie tańsze, więc możesz pozwolić sobie na tą chwilę "luksusu". Zadbaj więc o nastrojową i jednocześnie relaksującą muzykę, zapal świece, kadzidełka lub inne aromatyczne cuda i do dzieła. Zaczynamy!!!

    1. Najpierw stosujemy peeling. W tym celu można użyć już gotowego kosmetyku (jest ich na rynku naprawdę dużo) lub przygotować go samodzielnie według następującej receptury: pół szklanki gruboziarnistej soli zmieszaj z łyżką śmietany tak, aby powstała gęsta masa. Następnie kolistymi ruchami masuj całe ciało. Użyta sól pomoże pozbyć się zrogowaciałego naskórka, a śmietana nawilży skórę i zatrzyma wilgoć w naskórku. Nie stosuje się peelingów na podrażniona ani skaleczoną skórę. Podany wyżej przepis najlepiej stosować na całe ciało z wyjątkiem twarzy, gdyż na naszej twarzy skóra jest o wiele delikatniejsza i wymaga łagodniejszego preparatu. W sklepach kosmetycznych jest szeroka gama peelingów np. z drobinkami łupin orzecha włoskiego i miodem, z drobinkami pestek brzoskwini itp. Jeżeli mamy czas możemy przecież same przygotować preparat oczyszczający naszą twarz.
    Wskazówki: ok. 1 szklanki bardzo drobno zmielonych orzechów laskowych lub rozdrobnionych skórek zdjętych z migdałów zalej 2/3 szklanki tłustego mleka i łyżeczką olejku migdałowego.
    Podane składniki należy starannie wymieszać, by powstała łatwa do rozsmarowania pasta. Omijając okolice oczu, nanieś ją na twarz, szyję i dekolt. Wmasuj okrężnymi ruchami, spłucz obficie letnią wodą.

    2.Teraz zajmiemy się nawilżaniem, które polega na zaopatrzeniu naszej skóry w witaminy z grupy B, witaminy C, minerałów, ceramidów, elastyny, gliceryny, aminokwasów. Nawilżanie ciała zaczniemy od ciepłej kąpieli, ponieważ gorąca pluskania rozluźnia mięśnie gładkie. Recepta na nawilżającą kąpiel: należy podgrzać 2 litry mleka, dodać 2 łyżki miodu i taki płyn wlać do wanny z przygotowaną już wodą. Mleko i miód sprawiają, że skóra staje się elastyczna i delikatna w dotyku. Optymalny czas kąpieli to 2O-25 minut. Zajmiemy się odżywieniem również naszej twarzy w tym celu można nabyć maseczkę nawilżającą lub po prostu szybciutko zrobić ją samodzielnie:
    Maseczka z jabłka: Obrane i starte jabłko wymieszaj z łyżką mąki ziemniaczanej. Równomiernie rozprowadź na skórze twarzy. Działanie tej maseczki polega na głębokim nawilżeniu naskórka, dostarczeniu minerałów i witamin oraz ma działanie łagodzące kojące. Szczególnie polecana jest dla cery suchej, wrażliwej i podrażnionej.

    3. Odżywianie i regeneracja. Do substancji odżywczych zalicza się: witaminy rozpuszczalne w tłuszczach ( A-retinol, D, E, K), woski, lanolinę, silikony, olej z jojoby, tłuszcze pochodzenia zwierzęcego ( tran, ) i pochodzenia roślinnego np. olej migdałowy. Kosmetyki odżywcze typu kremy tłuste i półtłuste stosujemy zawsze na noc, ponieważ wtedy zachodzi regeneracja naskórka. Natomiast na dzień stosujemy kremy lekkie i nawilżające. Przepis na maseczkę odżywiającą ( Maseczka z twarogu i miodu): 3 łyżki twarogu wymieszaj z łyżką miodu i nałóż na twarz. Skóra stanie się elastyczna i gładka. Polecana jest do każdego rodzaju cery z wyjątkiem naczyniowej.

    4. Odżywianie włosów. Należy pamiętać też o pielęgnacji włosów, które podczas zimy nie miały łatwego żywota. Poleca się stosowanie odżywek max. 2 razy w tygodniu (ponieważ obciążają strukturę włosa i wówczas szybciej się przetłuszczają). Mile widziane jest także stosowanie serum na końcówki włosów, a także olejki nawilżające.

    Tak zrelaksowane i piękne ciało sprawi, że poczujemy się o niebo lepiej.
    Zimowy marazm porzućmy w kąt już jest wiosna!!!!!!!!
    •  
      CommentAuthorAmazonka
    • CommentTimeApr 18th 2007
     permalink
    Kiedyś używałam nafty kosmetycznej jako odżywki do włosów: trzeba ją było zmieszać z żółtkiem i sokiem z połówki cytryny.
    -- [/url]
    •  
      CommentAuthorScorpi
    • CommentTimeApr 18th 2007
     permalink
    i jakie były efekty?
    • CommentAuthorewaroby
    • CommentTimeApr 18th 2007
     permalink
    pamietam ten sposòb,mama za komuny tak mi wlosy myla ,ale smierdzialo okropnie i efekyu nie bylo,ale tez z natury wlosy mam do d....,wiec moze innym pomoglo...
    •  
      CommentAuthorAmazonka
    • CommentTimeApr 18th 2007
     permalink
    Chyba tak, ale słabo pamiętam. Nie miałam wtedy takich kłopotów z włosami, za to gruby warkocz. ;-)
    -- [/url]
    •  
      CommentAuthorMary
    • CommentTimeApr 18th 2007
     permalink
    Na słabe włosy pomaga mikstura mojej babci z olejku rycynowego i cebuli. Śmierdzi strasznie - aż do całkowitego odrostu włosów, przy każdym namoczeniu, obciach u fryzjera ogromny. Ale zadzialało. Byłam wtedy dzieckiem i nie wiem w jakich proporcjach i ile razy miałam to na głowie, ale mam dużo lepsze włosy.
    •  
      CommentAuthorzuza
    • CommentTimeApr 19th 2007
     permalink
    ja zwasze na wiosne kupuję na wlosy skrzyp polny w tabletkach i mi bardzo pomaga, choć i tak bez tego mam burzę włosów.
    --
    • CommentAuthoragapita1
    • CommentTimeApr 19th 2007
     permalink
    Słyszałam że dobrym peelingiem do ciała na miejsca z celullitem jest wymieszanie fusów z kawy ze solą i żelem pod prysznic. Można też jako peeling wykorzystać cukier i zmieszać go z żelem do kąpieli.
    --
    •  
      CommentAuthorMary
    • CommentTimeApr 19th 2007
     permalink
    O Boże! Agapita! Sól na skórę????
    Nie zdecydowałabym się ;) bałabym się podrażnień.
    •  
      CommentAuthorScorpi
    • CommentTimeApr 19th 2007
     permalink
    MASECZKI PIĘKNOŚCI z poradnika babuni

    Maseczka przeciw zmarszczkom
    Składniki: ½ łyżeczki soku z cytryny, 4 krople olejku ze słodkich migdałów, 2 łyżeczki miodu akacjowego
    Nakładamy maseczkę na 30 minut, po czym zmywamy twarz woda destylowaną i lekko wmasowujemy olejek migdałowy.

    Maseczka bananowa (do cery suchej)
    Rozgniatamy banana i dodajemy jedną łyżeczkę olejku ze słodkich migdałów. Nakładamy maseczkę na twarz, pozostawiamy na 15 minut, po czym spłukujemy letnia wodą.

    Maseczka miodowa (do cery suchej)
    Mieszamy dwie łyżki stołowe miodu, jedną łyżkę stołową śmietany, jedną łyżeczkę wody różanej i jedną łyżeczkę oliwy z oliwek. Nakładamy na twarz, pozostawiamy na 20 minut, po czym spłukujemy letnia wodą.

    Maseczka ogórkowa
    Skuteczna maseczka tonizująca, nadająca się do każdego rodzaju cery. Rozgniatamy ogórek na miazgę i mieszamy z jogurtem naturalnym. Nakładamy na twarz, pozostawiamy na 20 minut, po czym spłukujemy zimną wodą.

    Maseczka z gliny (do cery tłustej)
    Rozrabiamy glinę wodą z kwiatów pomarańczy i dodajemy kilka kropel olejku ze słodkich migdałów. Nakładamy na twarz, pozostawiamy na 20 minut, po czym spłukujemy letnią wodą.

    Maseczka z białek
    Pędzelkiem lub czystą myjką nakładamy na twarz surowe białko. Z nieruchomą twarzą czekamy, aż zaschnie, po czym pozostawiamy na 20 minut i spłukujemy czystą wodą (najlepiej mineralną).

    Maseczka truskawkowa
    Ta maseczka zalecana jest dla osób, które mają szarą, zmęczoną cerę. Rozgniatamy 50 g truskawek i obkładamy nimi twarz na pół godziny

    Maseczka odmładzająca
    Mieszamy 100 g świeżo zmielonej wołowiny, 10 g olejku ze słodkich migdałów i pianę z jednego białka. Nakładamy na twarz i pozostawiamy na mniej więcej godzinę. Po czy spłukujemy czystą wodą.

    Maseczka śliwkowa ( ściągająca)
    Rozgniatamy 7-8 śliwek i dodajemy kilka kropel olejku ze słodkich migdałów Nakładamy na twarz, pozostawiamy na 15 minut, po czym spłukujemy letnią wodą.

    Maseczka z krochmalu (do cery tłustej)
    Mieszamy dwie łyżki stołowe krochmalu, dwie łyżki stołowe wody różanej i kilka kropel esencji bergamotki. Nakładamy maseczkę na twarz i szyję, pozostawiamy na 20 minut, po czym spłukujemy letnią wodą.

    Maseczka z mączki ziemniaczanej (do cery suchej)
    Mieszamy w różnych proporcjach mączkę ziemniaczaną i śmietanę. Nakładamy na twarz, zostawiamy na 15 minut, po czym spłukujemy letnią wodą.

    Maseczka z mniszka lekarskiego
    Rozgniatamy liście mniszka w moździerzu, aby wycisnąć z nich sok. Dodajemy troszkę mleka i delikatnie nacieramy twarz uzyskanym płynem, pozostawiając go na około 10 minut.
    • CommentAuthoragapita1
    • CommentTimeApr 19th 2007
     permalink
    tylko troszkę soli, główny składnik to fusy z kawy
    --
    • CommentAuthoragapita1
    • CommentTimeApr 19th 2007
     permalink
    Czy ta maseczka z mniszka lekarskiego nie farbuje twarzy? Przecież przy wyrywaniu mnieszka jak dotknie się ręką wypływającego białego soku to powstają ciemne plamy
    --
    •  
      CommentAuthorCynka
    • CommentTimeApr 20th 2007
     permalink
    a ja polecam peeling na cale cialo z soli kamiennej i soku z cytryny, skóra po nim jest cudownie gładziutka. i jeszce potem poprawić naprzemiennym prysznicem zimno-cieplym !!! (lepsze niz jakikolwiek krem na cellulitis, a przy okazji swietnie wplywa na uklad krazenia) :smile:
    --
    •  
      CommentAuthorAmazonka
    • CommentTimeApr 20th 2007
     permalink
    Do wielu peelingów dodaje się cukier, np. Avon - z brązowym cukrem. Takie słodycze niezbyt mi odpowiadają pod prysznicem. :-)
    -- [/url]
    •  
      CommentAuthorScorpi
    • CommentTimeApr 20th 2007 zmieniony
     permalink
    MOŻE TAKIE PILINGI:

    otrąb pszennych
    2 łyżki otrąb pszennych, 2 łyżki jogurtu, 1 łyżka oliwy z migdałów
    zmieszaj wszystkie składniki, pozostaw na 5 minut (aż zmiękną). pastę delikatnie wmasuj okrężnymi ruchami w twarz i szyję
    (nałóż na szyję tylko wtedy, gdy występują na niej krosty), z pominięciem okolicy ust i oczu. Spłucz letnią wodą, osusz,
    nałóż krem nawilżający. Preparat doskonale usuwa martwy naskórek, skóra nabiera zdrowego wyglądu.

    z maku do ciała
    weź garść namoczonego przedtem maku. Pocieraj nim ciało podczas kąpieli pod prysznicem,
    Ziarna maku delikatnie złuszczają martwe komórki, natłuszczając przy tym skórę

    Maseczka z papai - Peeling enzymatyczny
    Składniki: jeden mały owoc papai
    Przygotowanie: Wykrawamy miąższ z owocu, usuwamy pestki, kroimy na małe kawałki i rozdrabniamy w mikserze
    do uzyskania jednolitej papki. Uzyskana w ten sposób masa wystarczy na kilka zabiegów pod warunkiem,
    że będzie przechowywana w lodówce. Do jednego zabiegu użyjemy nieco więcej niż pół łyżeczki od herbaty.

    Maseczkę rozprowadzamy równomiernie na skórze twarzy i pozostawiamy na 10 do 20 minut zależnie od wrażliwości
    naszej skóry im skóra wrażliwsza tym krótszy czas działania maseczki.
    Najlepiej zrobić próbę czy nie mamy uczulenia na papaję.

    Maseczka sprawdza się jako peeling do twarzy i dekoltu.

    Badania naukowe ujawniły że papaja jest jednym z najlepszych peelingów naturalnych.
    Papaja zawiera silny enzym papainę która rozpuszcza oleje i usuwa martwe komórki skóry.
    •  
      CommentAuthorvicky80
    • CommentTimeApr 20th 2007
     permalink
    hm naprzemiennym prysznicem zimno-cieplym, chyba bede musiala tak ujędrnic sobie skore ale na samą mysl robi mi się zimno, brrrrrr
    •  
      CommentAuthorCynka
    • CommentTimeApr 20th 2007
     permalink
    zimny prysznic zaczynaj od stop w gore i mysl caly czas o tym ze za chwile sie polejesz ciepla woda to pomaga :bigsmile: nalezaloby skonczyc zimnym, wtedy sie zamykaja naczynka krwionosne (a poza bedzie Ci cieplo jak juz wyjdziesz spod prysznica :wink:)
    --
    •  
      CommentAuthormonawmona
    • CommentTimeApr 24th 2007
     permalink
    Jeszcze jakiś czas temu napisałam bloga o kosmetyce , chętnych zapraszam .
    http://mona-kosmetyka.blog.onet.pl/
    -- gg 6155390
    •  
      CommentAuthorScorpi
    • CommentTimeJul 14th 2007 zmieniony
     permalink
    najwyższy czas odświeżyć ten topic - może coś na temat ROZSTĘPÓW...
    •  
      CommentAuthorScorpi
    • CommentTimeJul 15th 2007 zmieniony
     permalink
    Sposoby na rozstępy

    Piąty miesiąc to ostatni dzwonek,by zapobiec rozstępom. Warto zacząć stosować kremy uelastyczniające skórę

    Najpierw skóra, przede wszystkim na brzuchu, ale i na biodrach, piersiach, udach, zaczyna lekko swędzieć. Może to być alergia, ale najczęściej organizm właśnie w ten sposób sygnalizuje, że skóra nie wytrzymuje napięcia, jakie powoduje powiększający się brzuch.

    To ostatni moment, by próbować zapobiec rozstępom. Warto wtedy dwa razy dziennie delikatnie wcierać w skórę preparaty ujędrniające. Trzeba je stosować regularnie, nawet do roku po porodzie.

    W aptekach i drogeriach można kupić specjalne kremy na rozstępy. Zawierają one składniki pobudzające pracę komórek skóry, obkurczające naczynia krwionośne, pobudzające produkcję kolagenu i elastyny - włókien odpowiedzialnych za gładkość i elastyczność skóry.

    Jeśli chcesz uniknąć rozstępów, przede wszystkim kontroluj wagę. Zapytaj lekarza, czy możesz ćwiczyć, pływać, intensywnie spacerować. Ważne, by przytyć w normie, czyli od 11 do 16 kg. Im więcej odłożonego podczas ciąży sadełka, tym większe prawdopodobieństwo wystąpienia rozstępów. Masuj ciało pod prysznicem szczotką z szorstkiego włosia i polewaj raz chłodną, raz ciepłą wodą - to pobudzi krążenie, ujędrni skórę.

    Kiedy jednak na skórze pojawią się nieregularne, żywoczerwone linie, na profilaktykę jest już za późno. Nie pomoże wtedy nawet najlepszy krem. Dopiero po porodzie można się zdecydować na kurację spłycającą rozstępy w gabinecie kosmetycznym lub dermatologicznym.
    /żródło: edziecko.pl/
    •  
      CommentAuthorScorpi
    • CommentTimeJul 15th 2007 zmieniony
     permalink
    Pojawiają się około szóstego miesiąca ciąży i po porodzie wcale nie znikają. Rozstępy to zmora większości przyszłych mam

    Piąty miesiąc to ostatni dzwonek,by zapobiec rozstępom. Warto zacząć stosować kremy uelastyczniające skórę

    Najczęściej powstają na brzuchu i piersiach, czyli w miejscach, gdzie przyrost masy ciała jest największy. Nie wytrzymuje tego skóra, a raczej jej delikatne włókna zbudowane z kolagenu i elastyny. Gdy to swoiste rusztowanie pęka, naskórek wiotczeje i zapada się, tworząc charakterystyczne wyżłobienia.

    Rozstępy nie oszczędzają również bioder, pośladków i wewnętrznej strony ud. Na skutek zmian hormonalnych spowodowanych ciążą zaczyna się tam odkładać woda i skóra coraz bardziej się rozciąga. Najpierw powstają czerwone paski, które po paru tygodniach stopniowo zmieniają barwę na niebieskosiną. Z czasem bledną i przekształcają się w rowki o porcelanowo białym kolorze.

    Masuj i nacieraj

    Im bardziej elastyczna, nawilżona i ukrwiona będzie twoja skóra, tym większa szansa, że w ogóle unikniesz rozstępów lub będą na tyle małe i płytkie, że po jakimś czasie znikną. Dlatego miejsca szczególnie zagrożone już od pierwszych miesięcy ciąży smaruj odpowiednimi preparatami.

    Żele i kremy na rozstępy wzmacniają skórę, zwiększając jej odporność na rozciąganie. Zawierają wyciągi z roślin, głównie morskich, oraz witaminę E, odpowiedzialną za elastyczność naskórka. Najlepiej smaruj się zaraz po kąpieli, bo rozgrzana skóra szybciej chłonie substancje odżywcze.

    Działanie kremów wzmocnisz kilkoma minutami masażu. Wykonuj go kolistymi ruchami, w kierunku serca, najlepiej myjką, rękawicą frotte lub specjalną szczotką. Tylko piersi masuj delikatnie opuszkami palców. Stosuj te zabiegi codziennie, aż do dziewiątego miesiąca ciąży.

    Na ratunek

    Po krem czy żel możesz sięgnąć także wtedy, gdy czerwone prążki są już na skórze. W takiej sytuacji zrezygnuj jednak z intensywnego masażu. Rozciągnięty naskórek jest bardzo delikatny, a nieumiejętne masowanie może tylko pogłębić bruzdy.

    Po porodzie znów stosuj kurację, ale z pominięciem piersi. Jeśli nieestetyczne prążki umiejscowią się właśnie tu, poczekaj, aż przestaniesz karmić. Jeśli rozstępy są głębokie i wyraźne, koniec karmienia powinien stać się również sygnałem do odwiedzenia gabinetu kosmetycznego.

    U kosmetyczki

    Zabieg przeprowadzany jest kosmetykami z silnie działającymi substancjami, które głęboko wnikają w skórę i regenerują naskórek. Zawierają wyciągi z komórek zwierzęcych, pierwiastki śladowe, aminokwasy i ogromnie dużo witamin.

    Podczas pierwszej wizyty skóra zostaje oczyszczona specjalnym tonikiem, a następnie nasmarowana kremem i przykryta maską gipsową, która po kilku minutach zmienia się w twardą skorupę wytwarzającą ciepło. Dzięki temu preparat zostaje prawie całkowicie wchłonięty przez skórę. Trwa to ok. 40 minut. Po trzech wizytach oporne rozstępy dodatkowo smaruje się kremem regeneracyjnym odbudowującym uszkodzone tkanki. Gdy i to nie pomoże, pozostaje serum, które regeneruje porozrywane włókna kolagenu i elastyny. Kosmetyczka wmasowuje je w zagłębienia i rowki, a następnie nakłada gipsową maskę termiczną.

    Rozstępy nie znikną od razu. Na pierwsze efekty można liczyć najwcześniej po pięciu zabiegach.

    Prawdopodobnie unikniesz rozstępów, stosując odpowiednią dietę. Za sprężystość skóry odpowiedzialna jest witamina E.

    Duże jej ilości zawierają zielone warzywa liściaste, chleb pełnoziarnisty, kasze, owoce awokado i kiełki. Równie ważny jest cynk. Bruzdy na skórze mogą być oznaką jego niedoboru. Źródłem tego pierwiastka jest mięso, owoce morza oraz rośliny strączkowe. Cynk występuje również w kaszy, orzechach i w gruboziarnistym pieczywie.

    Nie zapomnij o gimnastyce. Wzmacnia naskórek i poprawia krążenie krwi. Poproś lekarza, aby pomógł ci dobrać odpowiedni zestaw ćwiczeń, mało forsownych, a jednocześnie skutecznych dla twojej skóry. Korzystaj z letnich dni i dużo pływaj - woda delikatnie wymasuje miejsca narażone na rozstępy.
    /żródło: edziecko.pl/
  2.  permalink
    no to jeszcze ja Wam moge polecić całą serie Loreala happyderm , są naprawde świetne ,ja używam kremu do cery normalnej i mieszanej ale wypróbowałam też pianke oczyszczającą i naprawde jak macie taką skóre pobawioną blasku t są swietne efekty szczególnie jesienią i zimą.natomiast mój sposób na mocne włosy to odżywka-maska do włosów którą można kupić w niektórych aptekach lecz czesciej w zielarskich.nazywa sie Wax taka duża puszka biała,nakłada sie ją raz w tygodniu na 20 minut ,włosy po niej są super naprawde, polecane osobom po chemioterapii , jesli używana jest sumiennie raz -dwa razy w tygodniu efekty sa super.Kosztuje ok 25 zł za dużą puszke ale starcza na bardzo długo.
    poza tym dla dziewczyn w ciąży którym pojawił sie cellulit-wyczytałam ze zmiany w organiźmie pwooduja powstanie tego celulitu nawet jesli przedtem nie miałyscie z tym problemów,nie wsyztskie kremy beda tolerowane przez skóre , niektóre w ciaży mogą nie przyniesc zadnych efektów dlatego zamiast kremów należy masowac skore spoecjalną rączka z kolcami(ok 6 zł w rossmanie) podczas kąpieli masować szorstką rękawicą (tez do nabycie w rossmanie)a jesli już chcecie używac kremów to bezpieczny jest dla kobiet w ciazy seria Nivea good bye Cellulite zarówno krem jak i palstry,jednak podobno na niektóre kobiety nie podziała nic w ciaży,dlatego warto jest je stosowac zaraz po.ale jak kto woli,jak wiadomo seria tych kosmetyków najtansza nie jest ,naszczescie nie trzeba ich wmasowywac w skóre,wystarczy wterzec.fajny temacik ale sie rozpisałam.
    --
    •  
      CommentAuthorLadybird76
    • CommentTimeJul 15th 2007 zmieniony
     permalink
    no dużo tutaj ciekawostek odnośnie pielęgnacji i z niektórych rad warto skorzystać.

    Dzisiaj już dzieliłam się informacjami odnośnie tego co Ja używam w tej ciąży na rozstępy!
    Są one niestety moją zmorą :(( Po pierwszym dziecku mam ich pełno na pośladkach, biodrach, górnej części ud, brzuchu - tutaj w miarę nie aż tak źle, biuście i nawet na nogach na zgięciach kolan w tylnej części :((
    Z powodu ich istnienia dobieram ubrania w taki sposób aby jak najwięcej kryły.
    Uwielbiam ubierać bluzki, które mają duże dekolty - chociaż biustu nie mam poprzez rozstępy jędrnego, jednak nie rezygnuję.

    Obecnie przez całą ciążę walczę jak tylko mogę z tym dziadostwem i zmorą kobiet!

    Codziennie podczas porannej kąpieli używam szczotki do mycia pleców. Ma ona w miarę delikatne włoski, na które nakładam mydło do ciała i okrężnymi ruchami masuję te części najbardziej narażone na rozstępy!
    Po kąpieli wcieram szczególnie w brzuch krem - masło kakaowe
    Na razie mam spokój chociaż mój brzuch jest wielki a i waga nie mała 20 kilo na plusie :(( a teraz zatrzymanie wody w ciele - to najbardziej się źle odbija :((

    null

    http://www.naturalne-kosmetyki.pl/go/_info/?id=258
    •  
      CommentAuthorLadybird76
    • CommentTimeJul 15th 2007 zmieniony
     permalink
    Jeśli chodzi o kosmetyki do buzi to od kilku miesięcy używam z firmy <strong>NUXE .</strong>

    Poleciła mi te kosmetyki dermo - konsultantka w aptece! Szukałam czegoś innego ale dała mi sporo próbek... no i używam sobie i nie narzekam :))
    Warty jest polecenia krem do rąk :)) świetnie pachnie i naprawdę ładnie nawilża dłonie!

    http://www.apteka-centrum.pl/nuxe-m-121.html
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeJul 15th 2007 zmieniony
     permalink
    dziewczyny na innym forum polecily kosmetyki eveline z serii slim extreme 3d ponoc ladnie rozjasniaja i zmniejszaja rozstepy plus redukuja cellulit (i sa przystepne cenowo co np dla mnie jest baaaardzo istotne) chyba sie smigne do rossmana i takowa tubke nabede. te ktore o nich pisaly zuzyly 2 tuby bo smarowac trzeba 2razy dziennie ale twierdza ze efekt rewelacja.

    aha i dodam ze jednak niestety rozstepy to zmora dziedziczna bo mimo ze sie systematycznie smarowalam nacieralam plus przestrzegalam wszelkich zywieniowych zalecen (chleby pelnoziariste i sporo oliwy z oliwek) to i tak mnie odwiedzily, znacznie mniej niz w 1 ciazy ale jednak - 5 z prawej storny od pepka i 3 z lewej. przez 33tyg ciazy nie bylo nawet jednego a pozniej z dnia na dzien wyszly, tylko fakt to bylo w tym tyg gdzie w obwodzie mi przybylo 8cm (a na wadze prawie 1kg zgubilam) takze co sie dziwic. nawet najbardziej elastyczna skora by tego nie wytrzymala... teraz juz nie sa czerwone lecz rozowe i wiem ze z dnia na dzien beda mniej widoczne a ze w bikini nie latam na plazy to w sumie mi to rybka ;) jak nabede eveline i skutki zobacze to nie omieszkam o nich napisac
    •  
      CommentAuthorLadybird76
    • CommentTimeJul 15th 2007
     permalink
    Odnośnie kosmetyków jeszcze. Świetna terapia dla włosków i problemów z nimi tzn słabe, wypadające bo leczy od cebulek a nie same włosy... no i regularna stosowanie przyśpiesza wzrost włosów oraz rosną one gęściejsze

    TREATMENT WAX
    •  
      CommentAuthorLadybird76
    • CommentTimeJul 15th 2007
     permalink
    Aniu mnie na szczęście teraz oszczędziły rozstępy z czego się bardzo cieszę. Nie zawsze jednak dają o sobie znać, chociaż ale nie wiem jak to będzie po porodzie!

    Niewątpliwie zawdzięczam to codziennym masażom podczas kąpieli - szczotką :)) oraz Masłu Kakaowemu jw.
    •  
      CommentAuthorvicky80
    • CommentTimeJul 15th 2007
     permalink
    ladybird,
    polecam porównywarkę cen ceneo.pl np. Twoj ulubiony krem do rąk nuxe w apteka-centrum.pl kosztuje 29zł a na ceneo sa np. 2sklepy, w których jest on taniej. 2zł tu, 3zł tam i się zbiera spor akowta w skali miesiąca:) a nbywają i dużo większe różnice cen.
    krem do rąk nuxe

    ja np. na ceneo znalazlam torbe do lapa za 120zł tą samą ktora w sklepie kosztowałby mnie 190zł.. znajoma kupowała eksluzywny sprzęt agd do kuchni i zamiast 8tys. zapłaciła 5tys. bo znalazła tańszy sklep przez ceneo
    •  
      CommentAuthorLadybird76
    • CommentTimeJul 15th 2007
     permalink
    Vicky na szczęście Ja te produkty mam pod nosem i nie muszę gdzieś dalej jechać za nimi :)) więc tak czy siak te 2 złote to nie ma znaczenia. :))

    Dziękuję jednak za programik - przyda się :))
    •  
      CommentAuthor_zibi_
    • CommentTimeJul 16th 2007
     permalink
    super topik skorpionko:thumbup:
    -- [url=http://www.szipszop.pl][/ur
    •  
      CommentAuthorScorpi
    • CommentTimeJul 16th 2007
     permalink
    jeszcze troche informacji o rozstępach:

    Wbrew powszechnej opinii, powstawanie rozstępów nie jest tylko związane z nadmiernym rozciąganiem skóry.

    Rozstępy zwane także - striae distensae są w dużej mierze rezultatem wzrostu @poziomu kortyzolu we krwi. Jest to hormon wydzielany przez nadnercza. Jego ilość wzrasta w okresie ciąży, dojrzewania, otyłości, wzrostu wagi.

    W okresie ciąży również wzrost poziomu estrogenów przyczynia się w pewnym stopniu do zwiększenia możliwości pojawienia się rozstępów. Ponieważ tabletki hormonalne mają także wpływ na żeńskie hormony płciowe, dlatego istnieje prawdopodobieństwo, iż mogą być jednym z czynników sprzyjających rozstępom.

    Na tworzenie się rozstępów ma również wpływ używanie regularnie i przez dłuższy okres czasu leków steroidowych, a to dlatego, że przyczyniają się one m.in. do ścieńczenia naskórka, zahamowania syntezy kolagenu w skórze właściwej oraz degradacji już istniejących włókien kolagenowych. A jak się za chwilę przekonamy, tworzenie się rozstępów jest związane z nieprawidłową syntezą kolagenu w skórze.

    Niewłaściwa, uboga w składniki odżywcze (witaminy, mikro- i makroelementy) dieta, to także jedna z przyczyn powstawania rozstępów. Dużą rolę odgrywa tu zwłaszcza niedostateczna ilość cynku. Dlatego kobiety często będące na dietach niskokalorycznych mogą mieć skłonności do rozstępów.

    I wreszcie kolejną istotną przyczyną, na którą nie mamy wpływu są nasze skłonności genetyczne. W związku z tym, istnieje prawdopodobieństwo, iż jeśli u matki podczas ciąży pojawiły się rozstępy, to mogą (ale nie muszą) pojawić się one również u jej córki.

    W jaki sposób powstają rozstępy?

    Rozstępy tworzą się na poziomie skóry właściwej, a ich powstawanie wiąże się z upośledzeniem fibroblastów czyli komórek odpowiedzialnych za produkcję włókien kolagenu i elastyny. Kolagen i elastyna to białka, mające postać włókienkowatą, które tworzą uporządkowaną sieć, nadając skórze elastyczność, jędrność, sprężystość i odpowiednie napięcie. Prawidłowo zbudowane włókno kolagenu odznacza się niesamowitą wytrzymałością na rozciąganie. Trzeba użyć obciążenia co najmniej 10 kg, aby zerwać włókno kolagenowe o średnicy 1mm (1).

    Upośledzone - m.in. z powodu zwiększonego poziomu kortyzolu we krwi - fibroblasty, zaczynają produkować zmienione włókna kolagenu i elastyny, które stają się bardziej kruche i mniej podatne na rozciąganie. Podczas nadmiernego rozciągania się skóry jak to ma miejsce np. w czasie ciąży, z powodu kruchości włókien dochodzi do zrywania tej regularnej sieci, czego efektem są właśnie rozstępy. Ponieważ jednocześnie dochodzi także do ścieńczenia warstwy naskórka, stają się one bardziej widoczne.

    Rozstępy to wrzecionowate pasma, występujące najczęściej na pośladkach, brzuchu, udach, piersiach. Wyróżniamy dwie fazy tworzenia się rozstępów.

    W fazie I - zapalnej mają one postać czerwonych pasm (striae rubra). Na tym etapie mamy jeszcze największe szanse by się ich pozbyć.

    W fazie II - zanikowej, następuje pozorna regeneracja rozstępów. Czerwone pasma ulegają rozjaśnieniu i zmniejszeniu. Dzieje się tak dlatego, iż zmienione włókna kolagenu oraz cieniutkie włókna elastyny starają się jak gdyby zregenerować zerwaną sieć. Jednak nie ma już możliwości przywrócenia stanu skóry właściwej sprzed nastąpienia ubytku. W rezultacie na skórze pozostają widoczne białe prążki (striae distensae alba), wyczuwalne przy dotyku. Przystąpienie do leczenia rozstępów starszych, będących już w fazie zanikowej może nieco polepszyć stan skóry, ale nie ma już możliwości zlikwidowania ich w 100%.
    •  
      CommentAuthorScorpi
    • CommentTimeJul 16th 2007
     permalink
    Osoby skłonne do rozstępów
    • ludzie otyli,
    • nastolatki w okresie dojrzewania,
    • kobiety w okresie ciąży, menopauzy,
    • kulturyści,
    • osoby o częstych wahaniach wagi (także podczas nagłego spadku masy ciała można nabawić się rozstępów!!),
    • osoby będące wielokrotnie na dietach niskokalorycznych,
    • osoby przyjmujące leki steroidowe,
    • osoby z predyspozycjami genetycznymi.

    Rozstępy mogą pojawiać się zarówno u mężczyzn jak i u kobiet, u osób otyłych i szczupłych, starszych, jak i u nastolatek w okresie dojrzewania. Problem ten dotyczy w mniejszym lub większym stopniu niemal 90% kobiet w ciąży.

    Czy możemy przeciwdziałać tworzeniu się rozstępów?
    W pewnym stopniu - tak.
    Jednak ponieważ przyczyną tworzenia się rozstępów są także zmiany hormonalne i skłonności genetyczne dlatego nie zawsze jesteśmy w stanie im zapobiec.

    Natomiast co możemy zrobić:
    Unikać w miarę możliwości częstych wahań wagi i "cudownych" diet, które w rezultacie dają tylko efekt jo-jo. Bardzo ważna jest odpowiednia dieta, zapewniająca wystarczające dawki witamin oraz mikroelementów, zwłaszcza cynku i krzemu. Można także pomyśleć o uzupełnieniu diety suplementami. Na własną rękę najbezpieczniej jest zażywać tylko gotowe preparaty multiwitaminowe uzupełnione minerałami.

    Jeśli tylko zauważymy pierwsze oznaki powstawania rozstępów lub też znajdujemy się w sytuacjach sprzyjających ich tworzeniu, chodzi tu zwłaszcza o okres ciąży, dojrzewania warto regularnie masować ciało stosując oliwki, olejki, balsamy lub jeden z dostępnych kremów przeciw rozstępom. Prawda jest taka, że rodzaj kremu nie jest tak istotny jak sam masaż skóry. Krem jest tylko czynnikiem wspomagającym.

    /źródło: twojadieta.info/
    •  
      CommentAuthorScorpi
    • CommentTimeJul 16th 2007 zmieniony
     permalink
    PREPARATY NA ROZSTĘPY - dość drogie

    PREPARATY NA ROZSTĘPY - bardzo drogie
    •  
      CommentAuthorLadybird76
    • CommentTimeJul 16th 2007
     permalink
    no no skorpionko :)) świetny artykulik :))
    •  
      CommentAuthorScorpi
    • CommentTimeJul 16th 2007 zmieniony
     permalink
    kosmetyki przeznaczone głownie dla przyszłych mam:

    DAX COSMETICS PERFECTA MAMA - INTENSYWNY PREPARAT PRZECIW ROZSTĘPOM - 150ml

    Specjalistyczny intensywnie działający preparat przeciw rozstępom polecany szczególnie dla kobiet ciężarnych (od 4 miesiąca ciąży) oraz w okresie karmienia piersią. Zaawansowana technologia i starannie dobrane, naturalne składniki gwarantują szybkie i skuteczne, a zarazem całkowicie bezpieczne dla dziecka działanie.

    Balsam zawiera skoncentrowane wyciągi z Centella Asiatica i Boskiej Trawy, które zapobiegają pojawianiu się rozstępów, a także redukują długość, głębokość i widoczność rozstępów już istniejących. Witaminy E-C-F i olejek ze słodkich migdałów wzmacniają skórę oraz zwiększają jej elastyczność i podatność na rozciąganie. Ponadto aksamitnie miękka konsystencja, delikatny zapach i doskonała wchłanialność, sprawiają, że stosowanie preparatu jest prawdziwą przyjemnością. Nie zakłóca badań USG. Kompozycja zapachowa bez alergenów.

    Stosowanie:
    2 razy dziennie delikatnie wmasować preparat w miejsca objęte rozstępami lub najbardziej narażone na występowanie rozstępów (piersi, brzuch, uda, biodra i pośladki). W przypadku aplikacji na biust, dokładnie umyć brodawki przed karmieniem piersią.

    DAX COSMETICS PERFECTA MAMA - SPECJALNY PREPARAT DO PIELĘGNACJI BIUSTU - 100ml

    pecjalistyczny preparat do pielęgnacji biustu polecany szczególnie dla kobiet ciężarnych (od 4 miesiąca ciąży) oraz w okresie karmienia piersią. Zaawansowana technologia i starannie dobrane, naturalne składniki gwarantują szybkie i skuteczne, a zarazem całkowicie bezpieczne dla dziecka działanie.

    Balsam zawiera roślinny kompleks Arutozum-TM, który pobudzając naprawę wiązań kolagenowych zapobiega rozstępom oraz utracie elastyczności skóry. Witaminy E-C-F i olejek z dzikiego szafranu odżywiają i zwiększają podatność tkanek na rozciąganie. Dodatkowo aktywny wyciąg z liści kapusty rewelacyjnie łagodzi uczucie obrzmienia oraz bolesności piersi. Aksamitnie miękka konsystencja, delikatny zapach i doskonała wchłanialność sprawiają, że stosowanie preparatu jest prawdziwą przyjemnością. Nie zakłóca badań USG. Kompozycja zapachowa bez alergenów.

    Stosowanie:
    1-2 razy dziennie delikatnie wmasować preparat w skórę biustu i dekoltu. Przed karmieniem piersią dokładnie umyć brodawki.

    DAX COSMETICS PERFECTA MAMA - CHŁODZĄCY KREM NA OPUCHNIĘTE I ZMĘCZONE NOGI - 100ml

    Specjalistyczny preparat do pielęgnacji nóg polecany szczególnie dla kobiet ciężarnych (od 4 miesiąca ciąży). Zaawansowana technologia i starannie dobrane, naturalne składniki gwarantują szybkie i skuteczne, a zarazem całkowicie bezpieczne dla dziecka działanie.

    Krem o lekkiej konsystencji zawiera wyciągi z arniki górskiej, kokoryczki i szyszek cyprysa, które pobudzają krążenie krwi, wzmacniają naczynia krwionośne, a także likwidują opuchnięcia i obrzęki nóg. Ponadto delikatnie chłodzący mentol zapewnia błyskawiczne uczucie ulgi, odświeżenia i odprężenia. Jedwabista konsystencja, relaksujący zapach i doskonała wchłanialność sprawiają, że stosowanie preparatu jest prawdziwą przyjemnością.

    Stosowanie:
    1-2 razy dziennie dokładnie wmasować krem okrężnymi ruchami zaczynając od stóp.
    •  
      CommentAuthorLadybird76
    • CommentTimeJul 16th 2007
     permalink
    skoprionko Ja jednak pozostanę przy tym co wcześniej zamieszczałam!
    Szukam jednak coś skutecznego na biust na poprawę jego kondycji :(
    •  
      CommentAuthorScorpi
    • CommentTimeJul 16th 2007
     permalink
    Piękny dekolt, jędrny biust

    Skóra dekoltu i biustu wymaga podobnych zabiegów ujędrniających, jak nasz brzuch czy uda. Tak samo bowiem jest narażona na utratę jędrności i sprężystości. Zaradzić mogą tu specjalne kosmetyki, dzięki którym skóra staje się bardziej napięta i sprężysta.

    http://www.dziennik.pl/LE.aspx?lsnf=f&f=329425&fc=329432,329430,329429,329426,329425,329435,

    1. Ujędrniające serum-krem do biustu, Dove, ok. 25 zł;
    2. Krem ujędrniający biust, Lirene, ok. 29 zł;
    3. Krem do biustu napinająco-ujędrniający, Ziaja, ok. 12 zł;
    4. Maseczka ujędrniająca na dekolt i biust, Dermika, ok. 5 zł;
    5. Aksamitne serum z efektem powiększania i podnoszenia biustu, Bielenda, ok. 23 zł;
    6. Krem na szyję i dekolt, Ziaja, ok. 9 zł;
    7. Modelujący balsam do pielęgnacji biustu A,B, Dr Irena Eris, ok. 46 zł;
    8. Lifting błyskawiczny do twarzy, szyi i dekoltu, Kolastyna, ok. 15 zł;
    9. Serum ujędrniająco-modelujące do biustu, Kolastyna, ok. 11 zł;
    10. Ujędrniające serum do pielęgnacji biustu i dekoltu, Oriflame, 59 zł.
    •  
      CommentAuthorScorpi
    • CommentTimeJul 16th 2007
     permalink
    Pielęgnacja biustu i dekoltu
    Skóra dekoltu i biustu potrzebuje odpowiedniej troski. Kiedy bierzesz kąpiel wykonaj peeling, który wygładzi skórę i zetrze martwy naskórek. Masaż kostkami lodu ujędrni biust.

    Podstawą dbania o biust jest dobór odpowiedniego biustonosza. Nie może być za mały i uciskać piersi. Zbyt duży z kolei wygląda sztucznie i teatralnie.

    Makijaż dla biustu
    Jeśli masz zamiar założyć wyciętą bluzkę lub sukienkę warto na górną cześć piersi nałożyć odrobinę połyskującego pudru. puder podkreśli kształt piersi.

    Ćwiczenia
    Bez względu na rozmiar piersi podczas ćwiczeń fizycznych należy nosić biustonosz, chociażby sportowy. Nie ma cudownych ćwiczeń powiększających biust. Warto jednak popracować nad mięśniami, które go utrzymują (biust nie będzie opadał).
    Najlepszy dla mięśni klatki piersiowej jest basen.

    Jeśli nie masz czasu na codzienne, długie ćwiczenia to wypróbuj nasze szybkie propozycje:
    1. Stań prosto. Złóż dłonie na wysokości biustu. Przez 20 sekund ściskaj je mocno napinając mięśnie ramion. Powtórz 15 razy.
    2. Stań prosto i rób wymachy zgiętymi w łokciach rękami i wymachuj nimi trzy razy do tyłu. Czwarty wymach zrób z wyprostowanymi ramionami. Powtórz 10 razy.

    Mała asymetryczność piersi nie jest powodem do zmartwień. Każda kobieta ma jedną pierś większą, a drugą mniejszą. Widać to zwłaszcza w okresie dojrzewania, kiedy jedna z piersi może szybciej rosnąć od drugiej. Zazwyczaj potem nie widać już różnicy.

    Kontrola
    Przynajmniej raz w miesiącu warto wykonać samobadanie piersi. Nie jest prawdą, że guz w piersi może pojawić się dopiero po 50. Na raka piersi chorują coraz młodsze kobiety.
    Objawy, które powinny skłonić cię do wizyty u lekarza:
    - guz w piersi
    - zmiana wyglądu piersi, np. koloru lub wielkości
    - obrzęk pod pachą lub na górnej części klatki piersiowej
    - zmarszczenie skóry
    - zmiana wyglądu brodawki

    Opis badania:
    Badane najlepiej wykonać w 8 dniu cyklu raz w miesiącu. Nie każdy guzek jest złośliwy. Jeśli zauważysz jakiekolwiek zmiany, udaj się na konsultację do ginekologa.
    1. Stań przed lustrem i sprawdź czy nie ma widocznych mian w wielkości i kolorze piersi.
    2. Delikatnie ściśnij brodawkę i zobacz czy nie pojawia się żadna wydzielina.
    3. Zbadaj piersi ruchami okrężnymi zaczynając od brodawki, aż do pachy.
    4. Zbadaj piersi jeszcze raz, tym razem wykonując ruchy pionowe z góry na dół.

    /źródło: wdziek.info/
    •  
      CommentAuthorScorpi
    • CommentTimeJul 16th 2007 zmieniony
     permalink
    i jeszcze trochę kosmetyków na biusciki:

    Aksamitne serum z efektem powiększania i podnoszenia biustu
    http://www.naturella.com.pl/images/bielenda/sexylook_serum_biust.jpg

    Opis produktu:
    Innowacyjna formuła sprawia, że biust o rozmiarze A i B wspaniale się wypełnia i powiększa, natomiast biust o miseczce C i D podnosi się, ujędrnia i nabiera kuszących kształtów.

    Przeznaczenie:
    Serum polecane jest osobom, które chcą uatrakcyjnić wygląd biustu, po dietach odchudzających lub przebytej ciąży.

    Składniki:
    Bio-bustyl TM - stymuluje syntezę kolagenu i elastyny. Wzmacnia skórę, zapobiega jej wiotczeniu, napina i ujędrnia naskórek.
    Złoto koloidalne - daje efekt zbliżony do zabiegu polegającego na wszczepieniu pod skórę cieniutkich niteczek złota, tzw. efekt złotych nici, które ujędrniają i liftingują zwiotczałą skórę.
    Kigelia Africana - ekstrakt z owocu afrykańskiej rośliny, znanej z właściwości powiększających i ujędrniających biust.
    Black Cohosh - egzotyczna roślina, pobudza powstawanie nowych włókien podporowych utrzymujących jędrność i napięcie skóry.

    Krem do biustu
    http://www.naturella.com.pl/images/pulanna/bcare_breast_cream.jpg

    Opis produktu:
    Witalizujący krem do biustu pobudzający elastyczność i sprężystość skóry.

    Działanie:
    Stabilizuje gospodarkę wodną oraz pielęgnuje skórę czyniąc ją delikatną i jędrną.
    Poprzez regenerację tkanek skórnych zapobiega ich wiotczeniu.
    Poprawia mikrokrążenie, ujędrnia, optycznie powiększa biust.
    Krem przywraca elastyczność i sprężystość skóry.
    Opóźnia procesy starzeniowe.

    Przeznaczenie:
    Krem polecany do zabiegów pielęgnacyjnych i masażu biustu, szczególnie przy stosowaniu kuracji odchudzającej oraz rozstępach po okresie ciąży.

    Sposób użycia:
    Delikatnie rozprowadzić warstwę kremu. Masować okrężnymi ruchami od spodu piersi aż do podbródka.
    Stosować codziennie po kąpieli.

    Składniki:
    Żeń-szeń, szafran, Zizyphus Jujube, chmiel

    Przeciwwskazania:
    Nie stosować podczas karmienia piersią.

    Krem ujędrniający biust
    http://www.naturella.com.pl/images/ava/stc_krem_ujedrniajacy.jpg

    Opis produktu:
    Preparat do pielęgnacji ciała natłuszczający i nawilżający skórę zwiększający jej napięcie, jędrność i elastyczność.
    W sposób widoczny poprawia wygląd piersi.
    Zawiera między innymi składniki aktywne zapobiegające starzeniu się skóry oraz wyciągi z liści trzech roślin o działaniu synergicznym - orzecha włoskiego, nieszpułki zwyczajnej i Cantelia Asiatica wzmacniające i ujędrniające skórę biustu i całego ciała.
    Krem Ujędrniający Biust AVA bardzo dobrze się wchłania, pozostawia skórę gładką i delikatną, jest praktyczny w użyciu.

    Sposób użycia:
    Krem należy stosować rano i wieczorem przez okres 4-5 tygodni.
    Po miesiącu kurację można powtórzyć.

    Informacje dodatkowe:
    Preparat przebadany dermatologicznie.

    Krem ujędrniający do biustu
    http://www.naturella.com.pl/images/floslek/slimline_krem_ujedrniajacy_biust.jpg

    Opis produktu:
    Krem przeznaczony do codziennej pielęgnacji biustu.

    Działanie:
    Odżywia, pielęgnuje i regeneruje skórę, czyniąc ją gładką, nawilżoną i elastyczną.
    Poprawia stan skóry - wyraźnie ją ujędrnia i sprawia, że jest lepiej dotleniona i odżywiona.

    Przeznaczenie:
    Polecany do każdego rodzaju skóry mało elastycznej, szczególnie osobom z nadwagą oraz tendencją do tycia.
    Profilaktycznie przeznaczony dla osób narażonych na wahanie masy ciała na skutek stosowania diet oraz odchudzania.

    Składniki:
    Substancje bioaktywne programu SLIM LINE:
    * wyciąg z orzecha włoskiego i nieszpułki o działaniu wzmacniająco-ściągającym, doskonale ujędrniającym skórę
    * wyciąg z centelli astiatica, wpływającego na stymulację kolagenu - daje to efekt restrukturyzacji komórek skóry

    Informacje dodatkowe:
    Krem szybko się wchłania,daje uczucie odprężenia oraz nadaje skórze przyjemny zapach.
Chcesz dodać komentarz? Zarejestruj się lub zaloguj.
Nie chcesz rejestrować konta? Dyskutuj w kategoriach Pytanie / Odpowiedź i Dział dla początkujących.