Zarejestruj się

Aby dyskutować we wszystkich kategoriach, wymagana jest rejestracja.

 

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

    •  
      CommentAuthorazniee
    • CommentTimeApr 19th 2014 zmieniony
     permalink
    D3 aż tyle? Może sprawdź inne laby? Ja płaciłam chyba z 80zł raz, a np. w labie przy instytucie hematologii- 35zł, obie ceny z Warszawy.
    U mnie też tężyczka zaczęła się nagle...i została na dłużej :confused:

    Dziewczyny które planują próbę tężyczkową/ badanie EMG- 3 dni przed nie można brać magnezu, bo zaburzy wynik (może wyjść fałszywie ujemna).
    A jeśli macie objawy świadczące o tężyczce, to proponuję zrobić ten poziom D3 i w razie niedoboru udać się po witaminy na receptę. Raz, że taniej :wink: to skuteczniej. Widzę po sobie, że tabletki z dawką nawet 5000 nie dawały mi tyle co kropelki Devikap. Teraz będzie więcej słońca, więc lepiej dla nas, ale przy skrajnie niskich poziomach to raczej nie wystarczy.
    --
    •  
      CommentAuthorashtar855
    • CommentTimeApr 20th 2014
     permalink
    Teraz sprawdziłam i mój calcium w 2 tabletkach ma tylko 600mg:-/ Dziś wziełam 2 tabletki d3 czyli 4000 i magnez w 2 h odstępie. Teraz sprawdzam i są 2 ceny za badanie d3.1 kosztuje 58zł-WITAMINA d3 – metabolit 25(OH) D3 i 2 opcja -280zł tylko OH 1,25. Ale tak sie zastanawiam czy jest sens robić d3 czy lepiej zaraz iść na EMG? Wogóle napisz mi azniee czy długoo juz się leczysz i czy to "wyleczalne" jest?
    •  
      CommentAuthorazniee
    • CommentTimeApr 20th 2014 zmieniony
     permalink
    kosztuje 58zł-WITAMINA d3 – metabolit 25(OH) D3
    - chodzi o to badanie :) Ja bym proponowała je zrobić, dlatego, że jeśli jest tężyczka, którego podłożem jest niedobór, to trzeba sobie zapodać solidną dawkę i to-jak się przekonałam- dobrze przyswajalnego preparatu, np. Devikap. Nie wiem czy czytałaś cały wątek, mi poziom przez pół roku na ogólnodostępnych preparatach D3 podniosła się z 30 na 38, a Adzie na Devikapie- z 14, na 41, w 3 m-ce. Znowu brać takie suplementy bez badania, to duże ryzyko, bo przedawkowanie D3 jest możliwe, i wcale nie bezpieczne.
    EMG potwierdza już samą tężyczkę.

    D3 się uzupełnia dłuuuuuuuugo, sama widzisz po wynikach, które przytoczyłam. Optymalny poziom u osoby dorosłej to ok 50.
    Ja bym Ci proponowała póki co podnieść sobie dawkę magnezu, ale obserwuj, bo szybko mogą pojawić się biegunki. Wtedy trzeba kombinować, jaki związek nam pasuje. Najlepsze to cytrynian, mleczan no i podobno ten chelat. Wielu tężyczkowców z którymi miałam kontakt brało SlowMag (chlorek mg), sama go brałam, ale stwierdziłam, że muszę go brać dłuższy czas, żeby działał, cytrynian lepiej się u mnie sprawdza.

    Ja się leczę od września. 1,5 m-ca nie funkcjonowałam prawie wcale, snułam się po domu i pokładałam po łóżkach, ledwie dawałam radę ogarniać córkę, jak byłyśmy same po 2-3h dziennie. Dobrze, że mi się to przytrafiło na wychowawczym, bo do pracy to bym nawet dojechać nie dała rady. Teraz już jest w zasadzie normalnie. Liczę, że się kiedyś wyleczę, na profilu mojej neuro na znanym lekarzu były wpisy osób które się wyleczyły- miały ujemne EMG.
    --
    •  
      CommentAuthorashtar855
    • CommentTimeApr 21st 2014
     permalink
    Anizee a jakie ty miałaś objawy? Bo ja czem myslę że jestem chora psychicznie:-/ Ciągły niepokój, duszności jak sie kłade spać ,zawroty głowy i mase innych.Jutro pójde na badania i mam pytanie czy jak witamina D3 wyjdzie mi dobrze to czy jest sens robienia EMG?
    •  
      CommentAuthorazniee
    • CommentTimeApr 21st 2014
     permalink
    Jest sens. Tu: http://www.emg-neurolog.pl/tezyczka.pdf masz wyjaśnione kwestię tężyczki jawnej, utajonej i D3 w tym wszystkim.
    Ja miałam zasłabnięcia, zawroty głowy (nawet leżąc w łóżku), drętwienia- ręki, nogi, połowy twarzy; mrowienia, mroczki przed oczami, szumy w uszach, ucisk w skroni, bóle "opasające" wokół głowy, bóle różnych części ciała, baaardzo silne długotrwałe osłabienie-pójście pod prysznic było ogromnym wysiłkiem, napady paniki, lęku, stany depresyjne, płacz- a i to chyba nie wszystko. Zaczęło się nagle, od zasłabnięcia, później doszło drętwienie prawej strony ciała, przy tej okazji mnie zdiagnozowano ( w sumie najpierw mnie zdiagnozowały dziewczyny na innym forum, ale wtedy pierwszy raz widziałam nazwę "tężyczka" no i tego samego dnia mnie zabrało pogotowie i po jakiś 12h na SOR właśnie tężyczkę stwierdzili :wink: A to podobno i tak cud, moja neuro twierdzi, że średni czas po jakim pacjent do niej trafia to 4lata od pierwszych objawów...)
    --
    •  
      CommentAuthorashtar855
    • CommentTimeApr 22nd 2014
     permalink
    Tylko kurcze czytam o tym wszystkim i zastanawiam się co to jest ta tężyczka i ona jest następstwem czego? Pisze że stresu itp. Ale dziwne to strasznie. Zrobiłam dziś badania po 16 bede miała wyniki ft3,ft4 i witaminy D3 a jutro po 13 TSH. Na czwartek zapisałam się na próbe tężyczkową i zastanawiam się co ona mi właściwie da? Bo biore suplementy a przy tężyczce nic wiecej nie trzeba robić.Zapisałam sie jeszcze do neurologa na 19 maja będe miała komplet wyników , tak sobie czytam i objawy można nawet pod SM przypasować ;-((

    Treść doklejona: 22.04.14 12:01
    azniee powiedz mi czy czujesz się lepiej? Czy dalej się męczysz z objawami? Ja jak magnez zaczełam łykac w super ilosciach to ustało drżenie ciała.
    •  
      CommentAuthorazniee
    • CommentTimeApr 22nd 2014
     permalink
    Powiem Ci co mi dała próba tężyczkowa- spokój. Nie mówię, że 100%, ale jednak mam go dużo więcej, wiedząc, że to tężyczka, a nie guz mózgu, toczeń, SM i inne, które można sobie "przypasować". Dla mnie brak diagnozy to najgorsze co może być.

    Czuję się dużo lepiej, choć na uzyskanie pierwszych efektów czekałam 1,5 m-ca, później było już lepiej, ale były też regresy...Trzeba uważać na alkohol, kawę, wysiłek fizyczny, stres, przed @ też sie zawsze gorzej czułam...
    --
    •  
      CommentAuthorashtar855
    • CommentTimeApr 22nd 2014
     permalink
    No ja mam stres z objawami jak cięzko mi się oddycha to schizuje że sie dusze, ale chodze na psychoterapie wiec mam nadzieje że pomoże.Bierzesz jakies leki przeciwlekowe?

    Treść doklejona: 22.04.14 13:52
    A za witamine d3 płaciłam 55zł;-) A dzwoniłam do laboratorium przy szpitalu i 95zł skad taka rozbierzność? Normalnie zarabiaja na nas niesamowicie!
    •  
      CommentAuthorazniee
    • CommentTimeApr 22nd 2014
     permalink
    Biorę Lexapro, to jest antydepresant, podobno łagodny i podobno małą dawkę :wink: Mam odstawić, jak poziom D3 będzie ok, a próba tężyczkowa ujemna.
    --
    •  
      CommentAuthorashtar855
    • CommentTimeApr 22nd 2014
     permalink
    Odebrałam wyniki i witamina D3-25,57

    < 20 ng/ml - niedobór
    20-30 ng/ml - poziom niewystarczający
    30-100 ng/ml - poziom wystarczający
    > 100 ng/ml - górna granica bezpieczeństwa

    FT 3 5,28 pmol/l 3,8 - 6
    FT 4 11,81 pmol/l 7,86 -14,41

    Pójdę do lekarza po kropelki z witaminą D3.Azniee a jak to jest z wapnem? Czy te 1000mg nie obciąża zbytnio nerek?
    •  
      CommentAuthorazniee
    • CommentTimeApr 22nd 2014
     permalink
    Ja brałam Calperos 1000, ale ten 1000 to nazwa, a nie ilość :wink: Teraz mam już brać max co drugi dzień.
    Mam nadzieję, że dostaniesz D3 bez problemu. Norma jest od 30, ale wielu lekarzu twierdzi, że to norma dla niemowlaków,więc tak naprawdę to niedobór jest spory.

    A tarczyca Ci działa idealnie :wink:
    --
    •  
      CommentAuthorashtar855
    • CommentTimeApr 22nd 2014
     permalink
    A ty jaka miałas poczatkowo zawartośc witaminy D3? Cały czas zastanawiam sie nad tym badanie na tężyczke...Bo tężyczka to jest objaw.Na jakim poziomie masz obecnie D3?
    •  
      CommentAuthorazniee
    • CommentTimeApr 22nd 2014
     permalink
    Po dwóch tygodniach od diagnozy miałam 30, przez te 2 tygodnie brałam po 5000-6000, ale podejrzewam, że nie było dużo mniej. Po 6m-cach miałam 38 i wtedy dostałam Devikap. Tylko u mnie może się gorzej wchłaniać przez tarczycę.
    Tak, tężyczka jest konsekwencją niedoboru magnezu.
    --
    •  
      CommentAuthorMola84
    • CommentTimeApr 23rd 2014
     permalink
    A jaką dawkę D3 dziennie najlepiej brać?
    --
    •  
      CommentAuthorazniee
    • CommentTimeApr 23rd 2014
     permalink
    A masz stwierdzony niedobór?
    --
    •  
      CommentAuthorMola84
    • CommentTimeApr 23rd 2014
     permalink
    Nie wiem :confused: pytam ile normalnie powinno się brać :bigsmile:
    --
    •  
      CommentAuthorazniee
    • CommentTimeApr 23rd 2014
     permalink
    Normalnie, to wcale :wink: Powinno się przyswajać z diety i słońca. Chyba, że masz jakieś choroby, które utrudniają wchłanianie, np. niedoczynność tarczycy. Myślę, że 1000 jest dawką bezpieczną, ja 2000 miałam zalecone przy stwierdzonym niedoborze- w zimę (ale albo to było za mało, albo w tamtych preparatach źle się przyswajało).
    --
    •  
      CommentAuthorashtar855
    • CommentTimeApr 26th 2014
     permalink
    azniee nie wiem czy wiesz ale tęzyczke leczy się/wspomaga psychoterapią.Bo puki bierzesz lekki antydepresant jest w miare dobrze ale jak odstawisz może być gorzej.Psychoterapia jest świetna ja widze po sobie efekty 5 wizyt temu byłam znerwicowana ,miałam lęki, uderzenia gorąca, szybsze bicie serca, mdłości teraz jest o niebo lepiejjjjj;-)
    •  
      CommentAuthorazniee
    • CommentTimeApr 26th 2014
     permalink
    Tak, wiem. Nie wiem co Ci odpisać, bo ja te mechanizmy rozumiem inaczej. Tężyczka owszem, wywołuje objawy psychiczne i przy nich psychoterapia pomaga, natomiast w tym wypadku drętwienia, zawroty głowy i inne objawy fizyczne, nie pochodzą z psychiki, tylko z niedoborów. Odstawię prochy jak próba tężyczkowa będzie ujemna, jeśli wtedy będę miała lęki, to pomyślę nad terapią- ale to wg mnie nie tężyczka tylko nerwica, w którą wpędzili mnie niekompetentni lekarze.
    Leki póki co, zmniejszam, na 3/4 tabletki.

    A Ty robiłaś próbę tężyczkową w końcu?
    --
    •  
      CommentAuthorashtar855
    • CommentTimeApr 26th 2014
     permalink
    Oki. To zrób takie ćwiczenie przez 5 minut intensywnie myśl o stopach i zobaczysz co wtedy bedzie sie działo:zaczna dretwieć, beda ciężkie, moga swędzieć...Tężyczka to niedobór magnezu a niedobór magnezu to nerwica, lęki, skurcze mięśni.Ale jesli uzupełniasz je w suplementach to organizm nie bedzie drżał, drętwiał to wszystko siedzi w głowie.To sa objawy somatyczne.Tężyczka to przyczyna nie choroba.A mechanizm jest taki że najpierw jest objaw z ciała później myśl, lub myśl a później objaw z ciała.Nad tym pracuje z psychoterapeutką.

    Treść doklejona: 26.04.14 13:59
    I ja puki co narazie nie wspomagam się antydepresantami, bo widze efekty psychoterapi;-)
    •  
      CommentAuthor~adrianna
    • CommentTimeApr 26th 2014 zmieniony
     permalink
    A ja się pochwalę, że nie biorę nic z antydepresantów, ani nic na nerwicę, bez psychoterapii i wszystko jest w jak najlepszym porządku. Mało tego, mniej więcej od 16 kwietnia odstawiłam tarczycowe (wiem, głupie) i czuję się lepiej, niż z nimi. Być może witamina D z magnezem z wszystkiego mnie wyprowadza Oo. Chętnie zobaczę, co dalej, bo jak na razie to objawy złej tarczycy odpuszczają... :)
    •  
      CommentAuthorazniee
    • CommentTimeApr 26th 2014
     permalink
    niedobór magnezu to nerwica

    Absolutnie się nie zgadzam. Nerwica to nerwica, a tężyczka to tężyczka. Jak masz niedobory, to ich ani psychoterapia ani najsilniejsze prochy nie pomogą. Nie jeden tężyczkowiec to przerabiał, że najpierw diagnozowali go bezskutecznie lekarze specjalności najprzeróżniejszych, a na końcu kończyło się psychotropami, które i tak nie pomagały. Jeśli ktoś twierdzi, że tężyczka to "tylko nerwy" to znaczy, że nie ma pojęcia o tej przypadłości.
    --
    •  
      CommentAuthorashtar855
    • CommentTimeApr 27th 2014
     permalink
    Oki. To na jakiej podstawie lekarz zapisał ci antydepresanty które działają antydepresyjnie i przeciwlękowo? Z tego co wyczytałam bo miałaś lęki, byłaś płaczliwa, to teraz odstaw ten cudowny lek i zobacz jakie efekty będą. Lęki leczy się głownie psychoterapią.
    •  
      CommentAuthorQuelle
    • CommentTimeApr 27th 2014
     permalink
    Ashtar nie zgodze sie toba ze leki leczy sie psychoterapia.Psychoterapia ma pomoc ,nauczyc nas przezwyciezac ale nie wyleczyc.Mam swietnego neurologa i psychiatre ktory na moje leki i manie przesladowcza przepisal mi antydepresanty.Zaproponowal rowniez psychoterapie jako cos dodatkowego .
    -- http://wwwsuwaczki.com/tickers/p655ybbha8ok1b4a.png[/img][/url]
    •  
      CommentAuthorazniee
    • CommentTimeApr 27th 2014 zmieniony
     permalink
    to teraz odstaw ten cudowny lek

    Ja wpadłam w panikę, bo miałam objawy przypominające udar mózgu albo (zw na wiek) guza mózgu, ewentualnie SM. A niestety, pod kątem zdrowia jestem nadwrażliwa, bo po moich wcześniejszych przejściach z lekarzami mam ogromną traumę. Ale miałam poważne objawy neurologiczne, nie czułam całej prawej połowy ciała, to nie było mrowienie, tylko uczucie jakbym w ogóle nie miała tej połowy ciała. Przez kilka tygodni nie miałam siły wstać z łóżka. Płaczliwość i wszystkie stany depresyjne zaczęły się po objawach somatycznych. Prochy mi pomogły się trochę uspokoić, dopóki takie objawy nie ustały, ale nie miały żadnego wpływu na objawy fizyczne, które pojawiały się jeszcze długo po tym jak je brałam, np. jeśli piłam alkohol, brałam antybiotyki, albo zaczęłam ćwiczyć.
    Ja rozumiem, że psychoterapeuta Ci mówi, że najważniejsza jest psychoterapia :wink: Być może Ty masz po prostu nerwicę, bo rozumiem, że tego nie sprawdzałaś- i terapia Ci wystarczy. Ja miałam kontakt z wieloma tężyczkowcami, którym wszelcy psychologowie i psychiatrzy pomogli co najwyżej w opróżnieniu portfela. Jest to przypadłość mało znana, ja sama mówiąc lekarzom, że ją mam, spotkałam się z różnymi reakcjami- od przyznania, że nie mają o niej pojęcia, do mądrzenia się, że tężyczka to tylko nerwy i hiperwentylacja. Nie mniej jednak, do mojej neurolog przyjeżdżają ludzie z całej Polski, a na jej profilu na znanym lekarzu są dziesiątki podziękowań. I i nie- nie dlatego, że wszyscy jadą na psychotropach- bo niektórzy w ogóle nie mieli objawów psychicznych, nie licząc oczywiście normalnego niepokoju o swoje zdrowie. Tężyczka nie jest chorobą psychiczną.
    --
    •  
      CommentAuthorkatka_81
    • CommentTimeApr 27th 2014 zmieniony
     permalink
    ashtar855: Tężyczka to niedobór magnezu a niedobór magnezu to nerwica, lęki, skurcze mięśni.Ale jesli uzupełniasz je w suplementach to organizm nie bedzie drżał, drętwiał to wszystko siedzi w głowie.To sa objawy somatyczne.Tężyczka to przyczyna nie choroba.A mechanizm jest taki że najpierw jest objaw z ciała później myśl, lub myśl a później objaw z ciała.Nad tym pracuje z psychoterapeutką.

    Ja to trochę inaczej rozumiem w związku z tym, że zmagam się z nerwicą lękową i u mnie te wszystkie objawy somatyczne o których piszesz, nie wynikają z niedoborów a z psychiki :) Stąd nazywają się one PSYCHOSOMATYCZNYMI. Natomiast przy tężyczce, jak rozumiem, te same objawy wynikają z niedoborów. Kiedy miałam niedobór magnezu, miałam drżenia mięśni przez jakiś czas, drżenia powiek itp. pomimo, ze miałam akurat spokojny okres w swoim życiu. Ba, powiedziałabym nawet, że sielankę :) Po uzupełnieniu niedoboru, one minęły. Natomiast teraz, kiedy na przykład żyję w spokoju - jest ok, lecz jak tylko mam powód do stresu, od razu, momentalnie mam drżenia mięśni, uderzenia gorąca, poty, szumy uszne wzmożone, mroczki, zaburzenia widzenia, zawroty głowy, lęki, duszności. I to są czysto psychosomatyczne objawy. I mogę wówczas brać tonami magnez i one nie miną, dopóki się nie uspokoję :) W tężyczce te objawy są spowodowane przez niedobory i choćbyś była oazą spokoju, nie miną, dopóki nie uzupełnisz niedoborów. Taka mała ale znacząca różnica.
    --
    •  
      CommentAuthorazniee
    • CommentTimeApr 27th 2014 zmieniony
     permalink
    Dokładnie tak :)

    U mnie tężyczka zaczęła się w momencie, kiedy wszystko było w porządku (i jest).
    --
  1.  permalink
    U mnie tezyczke zdiagnozowano gdy miałam 16 lat. Teraz mam 38 :-) Nigdy nie miałam ostrych objawów psychosomatycznych . Niedobór magnezu objawial się silnymi skurczami takimi z utratą przytomnosci . I zmęczeniem i poddenerwowaniem . Nigdy też nie bralam leków antydepresyjnych i nie chodziłam na psychoterapię, więc uważam Ashtar , że zupełnie nie masz racji :-)
    • CommentAuthorMargaret09
    • CommentTimeApr 30th 2014 zmieniony
     permalink
    azniee
    Powiedz jak sie teraz czujesz, czy wyleczyłaś się z tej tężyczki na chwilę obecną?? I powiedz czy po suplementacji minęły Ci lęki i inne niedogodności ze strony psychiki itd??
    •  
      CommentAuthorazniee
    • CommentTimeApr 30th 2014
     permalink
    Czuję się teraz dobrze. Duża poprawa nastąpiła odkąd zastąpiłam ogólnodostępne tabletki z D3 na Devikap. Wcześniej też z czasem było lepiej, ale były też dość upierdliwe nawroty. Nie wiem czy się wyleczyłam, bo próby tężyczkowej nie powtarzałam, jak ostatnio byłam u neuro, to nie było sensu, bo wiedziałam, że nadal by była dodatnia. Miewam szumy uszne, sama nie wiem czy to ucho szwankuje czy to tężyczka :wink: No obstawiam, że tak na 100% to jeszcze się nie wyleczyłam, ale objawów praktycznie nie mam, zwłaszcza tych fizycznych.
    Co do psychicznych problemów- tego nie wiem. Bo jakby nie patrzeć- biorę antydepresant. Niby niedużo, niby go nie odczuwam- ale jednak. Bywało kiepsko mimo niego, więc na pewno jest lepiej. Ale co by było po odstawieniu...nie jestem w stanie stwierdzić. Biorę pod uwagę, że prócz tężyczki mam też nerwicę/hipochondrię i że nawet całkowite wyleczenie tężyczki mnie od tych objawów nie uchroni, zwłaszcza, że wtedy odstawię leki.
    Dodam na końcu, że od września- października, kiedy wystąpiły najsilniejsze objawy i postawiono diagnozę, mój komfort życia poprawił się o 500% :wink: Teraz funkcjonuję całkowicie normalnie, wtedy prawie nie wychodziłam z domu, a i po nim poruszałam się z trudem.
    --
    •  
      CommentAuthorEwasmerf
    • CommentTimeApr 30th 2014
     permalink
    azniee, a na czym polega ta twoja hipohondria, jesli mozna spytac?
    -- ;
    • CommentAuthorMargaret09
    • CommentTimeApr 30th 2014 zmieniony
     permalink
    Ja jestem obecnie w Stanach gdzie miałam robione badania min. na wit D gdzie wyszedł niedobór . Lekarz kazał mi brać tę wit 2000UI przez ok 2 miesiące i wychodzić częściej na słońce. Dodam, że biorę do tego magnez 500 mg - w postaci chlorku. Odkąd biore wit te na początku było w miarę ok ale od 3 dni znowu jest źle bo od 3 dni tutaj pada a ja nie mogę wyjść na słoneczko i nałapać tej energii :sad:. Dziwne bo czuje jak każdy mięsień skacze sobie osobno, nie mam siły wstac z łóżka deprecha i lęki daja znowu o sobie znać. Nie wiem czybioe za mało magnezu czy tez za mało tej wit D. azniee możesz pomuc?
    •  
      CommentAuthorazniee
    • CommentTimeApr 30th 2014 zmieniony
     permalink
    Ewa:
    To, że co chwilę znajduję sobie jakąś ciężką chorobę, najczęściej raka :wink: Znajduję jakiś objaw (nawet banalny), zalewa mnie fala gorąca, nogi robią się jak z waty, dusi mnie w gardle...Biegnę do doktora Google i szukam- albo jakie choroby pasują do tego objawu, albo innych symptomów choroby jaka mi przyszła do głowy :wink: Przerażają mnie wszystkie badania, zwłaszcza moment od badania do wyników, albo oczekiwanie na termin. Nawet jak odbieram czyjeś wyniki, to się się trzęsę z nerwów, z powodu samego faktu "idę po wyniki badań". No i zaufanie mam tylko do kilku lekarzy (3?) a do innych nie mam co chodzić, bo i tak im nie ufam i nie wierzę :tongue:

    Wszystko to jest związane z tym, że przez rok byłam diagnozowana z powodu dziwnego rozmazu w morfologii, różni lekarze mówili co innego, albo nic, niektórzy straszyli białaczkami itd. Byłam w tym czasie w ciąży, krótko po porodzie leżałam na hematologii. Finalnie stwierdzili tyle, że nie umieram. To tak w skrócie, bo już o tym pisałam, ale było to dla mnie bardzo, bardzo dramatyczne i traumatyczne, omal nie urodziłam córki jako skrajnego wcześniaka przez to wszystko. Nie wiem czy kiedykolwiek się po tym pozbieram i dlatego też raczej nie planuję już ciąży.

    Margaret:
    Witamina D uzupełnia się dłuuugo, bardzo długo. Jedyne co "na szybko" może Ci pomóc, to więcej magnezu. My (czyli ja i inne znane mi osoby leczące się u tej samej neuro) miałyśmy też zalecony wapń. Wapń i magnez trzeba brać w odstępie min. 2h, wapń razem z D3 najlepiej. Magnez 500 to ilość jonów magnezu czy ilość chlorku magnezu? Ja biorę 6x 130 jonów magnezu w postaci cytrynianu- możesz sobie porównać :wink: Chlorek jest ok, bo nie powoduje biegunek, sama go brałam- ale wg moich obserwacji jego działanie jest wolniejsze, tzn. chyba jednak gorzej się wchłania.
    Regresy w leczeniu są normalne, organizm początkowo ucieszył się z tego co dostał, ale teraz sygnalizuje, że chce jeszcze :wink: Będzie lepiej, na pewno, ale niestety trzeba uzbroić się w cierpliwość. Też przez to przechodziłam.
    --
    •  
      CommentAuthorEwasmerf
    • CommentTimeApr 30th 2014
     permalink
    azniee, dzieki, napisalam ci na priva.
    -- ;
    • CommentAuthorMargaret09
    • CommentTimeApr 30th 2014
     permalink
    Szczerze mowiąc nie mam pojęcia ja tu faszeruje sie amerykańskimi suplami, i na opakowaniu jest jedynie napisane 500 mg chlorku magnezu jak przewertowałam nie ma wzmianki na temat jonów więc nie powiem. Wiem, że mleczan oraz cytrynian jest najlepiej przyswajalny bo brałam taki jak byłam w Polscce tutaj nie umiem tego znaleźć. A jak nazywa sie ta lekarka, którą polecasz i gdzie przyjmuje ?
    •  
      CommentAuthorazniee
    • CommentTimeApr 30th 2014
     permalink
    Napisałam szept, bo nie chcę, żeby tu googlowało nazwisko ;)
    --
    • CommentAuthorMargaret09
    • CommentTimeApr 30th 2014
     permalink
    przyjmuje na nfz czy prywatnie jesli tak to ile kosztuje wizyta ? i czy długo czeka sie na wizyte
    •  
      CommentAuthorazniee
    • CommentTimeApr 30th 2014
     permalink
    Przyjmuje prywatnie, wizyta 150, próba tężyczkowa 150, a za obie rzeczy 250zł :wink: Znajdź ją na znanym lekarzu, tam ma kalendarz wizyt, można się umówić. Zazwyczaj 2-3 tygodnie.
    --
    • CommentAuthorMargaret09
    • CommentTimeApr 30th 2014
     permalink
    kurcze z tego co tu widze to dopiero na czerwiec sa miejsca :/
    •  
      CommentAuthorazniee
    • CommentTimeApr 30th 2014
     permalink
    Jeśli Ci bardzo zależy, to poniżej terminarza masz telefon w sprawie dodatkowych terminów...
    --
    • CommentAuthorMargaret09
    • CommentTimeApr 30th 2014
     permalink
    Fajnie dziękuje Ci za pomoc :)
    •  
      CommentAuthorazniee
    • CommentTimeApr 30th 2014
     permalink
    :)
    Uprzedzam, że trzeba próbować dzwonić, ew. napisać sms-a. Podejrzewam, że często im pacjenci żyć nie dają. Sama kiedyś szlochałam mężowi pani doktor w słuchawkę, więc wiem co mówię :devil:
    --
    • CommentAuthorMargaret09
    • CommentTimeApr 30th 2014
     permalink
    Rozumiem, a jesli chodzi o badanie to weryfikację tego badania to w jeden dzień wszytsko sie odbywa?
    •  
      CommentAuthorazniee
    • CommentTimeApr 30th 2014
     permalink
    Tak, w ciągu kilkunastu minut.
    --
    •  
      CommentAuthorPeppermill
    • CommentTimeMay 19th 2014 zmieniony
     permalink
    Mam pytanie do dziewczyn, które biorą antydepresanty (konkretnie chodzi mi o amitryptylinę). Jak się czujecie po takich lekach? Właśnie zrealizowałam receptę, ale szczerze powiedziawszy trochę boję się je brać, bo mam obawy, że mnie zamulą, zmienią moje zachowanie i nie będę mogła zająć się dziećmi. Nie miałam do czynienia z lekami psychotropowymi na dłuższą metę i nie wiem, czego sie po nich spodziewać. Brałam diazepam ale tylko doraźnie na stany lękowe i po nim czułam sie normalnie. A teraz, tę amitryptylinę mam brać po kilka dni ciągiem.
    --
    •  
      CommentAuthorMola84
    • CommentTimeMay 20th 2014
     permalink
    Nie wiem, czy ktoś poruszał taki temat, bo nie czytałam całego wątku, ale jak się ma sprawa planowania dzieci po przebytej depresji i konieczności dalszego przyjmowania leków? Lekarz stwierdził, że narazie starać się nie powinnam :confused:
    Ma ktoś jakieś doświadczenia pod tym względem?
    Peppermill: Mam pytanie do dziewczyn, które biorą antydepresanty (konkretnie chodzi mi o amitryptylinę). Jak się czujecie po takich lekach?

    Ja przyjmuję antydepresant, ale akurat nie ten co Ty. Na początku miałam skutki uboczne takie jak zawroty głowy i pogorszenie samopoczucia, a potem z dnia na dzień czułam się coraz lepiej. Teraz nie widzę żadnych niepożądanych objawów. Ale co lek to inne skutki, zresztą to sprawa bardzo indywidualna, więc musisz spróbować, bo inaczej się nie dowiesz. :smile:
    --
    •  
      CommentAuthorkatka_81
    • CommentTimeMay 20th 2014
     permalink
    Peppermill: Jak się czujecie po takich lekach?

    Pepper myślę, że sama musisz spróbować. Niestety jest tak, że antydepresanty działają różnie na osoby. Trzeba odpowiednio dobrać lek do danej osoby. Metodą prób właśnie. Tylko pamiętaj, że na początku możesz się kiepsko czuć, bo organizm musi się przyzwyczaić, także nie zrażaj się zbyt szybko. Ja polecam leki najnowszej generacji, bo na swoim przykładzie wiem, że tylko te pozwalają mi normalnie funkcjonować.
    --
    •  
      CommentAuthorQuelle
    • CommentTimeMay 20th 2014
     permalink
    Peper ja biore Sertralim 50mg i nie zamulaja,czuje sie po nich bardzo dobrze.
    -- http://wwwsuwaczki.com/tickers/p655ybbha8ok1b4a.png[/img][/url]
    •  
      CommentAuthorPeppermill
    • CommentTimeMay 20th 2014
     permalink
    Dziewczyny, tylko że ja nie będę brała go na stałe, bo nie dostałam go na depresję tylko na neuralgie, więc mam go brać tylko przez te dni, kiedy mam ataki bólu. Ostatnio niestety częściej. Więc mój organizm się przyzwyczaić nie zdąży.
    --
    •  
      CommentAuthorsardynka85
    • CommentTimeMay 20th 2014
     permalink
    Mola84: ale jak się ma sprawa planowania dzieci po przebytej depresji i konieczności dalszego przyjmowania leków? Lekarz stwierdził, że narazie starać się nie powinnam


    ja brałam Seronil, odstawiłam we wrześniu a starania zaczęliśmy od marca (generalnie chciałam zajść w ciążę min 6 miesięcy po odstawieni leków, ale nie było to z polecenia lekarza ;) )
    --
Chcesz dodać komentarz? Zarejestruj się lub zaloguj.
Nie chcesz rejestrować konta? Dyskutuj w kategoriach Pytanie / Odpowiedź i Dział dla początkujących.