Zarejestruj się

Aby dyskutować we wszystkich kategoriach, wymagana jest rejestracja.

 

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

    •  
      CommentAuthorazniee
    • CommentTimeJan 24th 2014
     permalink
    Ramatha- na jakiej podstawie odróżniasz transseksualizm jako coś z czym człowiek się rodzi, a homoseksualizm za kwestię wyboru? Tylko na podstawie tego, że znasz taką osobę? Nie umiem pojąć tej logiki, naprawdę, a chciałabym.

    I nie dziwcie się, że jesteście (we własnym odczuciu) atakowane za poglądy, kiedy to Wy osoby o innych poglądach widzicie jako ciemną masę, której "tefałeny" czy inne media zrobiły pranie mózgów.
    --
    •  
      CommentAuthorLily
    • CommentTimeJan 24th 2014
     permalink
    sushka - super, też znam taką parę lesbijek , ale to nie zmienia faktów i tego jak procentowo się to kształtuje.
    Teorka - gdyby ten artykuł umieściła gazeta.pl - byłoby już ok? Myślę, że na stronie netowej tego prof. znajdziesz wyniki jego badań i nie sądzę aby były prawicowe, czy lewicowe - są jakie są. Nic dziwnego , że żaden portal gejowski tego nie pokaże bo po co robić sobie negatywny pr.

    Przemyślałam argument zachowaniami homoseksualnymi w świecie zwierząt i przypomniało mi się , że niektóre zwierzęta zjadają samca po kopulacji, albo mają wiele kopulacji z różnymi samcami w czasie godowym, albo zostawiają samice same z potomstwem, albo zjadają słabe potomstwo - skoro tak jest w świecie zwierząt czemu nie uznać to za normę jeśli jakaś grupa społeczna postanowi tak się zachowywać?
    •  
      CommentAuthorTEORKA
    • CommentTimeJan 24th 2014
     permalink
    LILY ale serio powiedz. Wierzysz w to, że tylko w 2-3 % małżeństw heteroseksualnych dochodzi do przemocy ?
    Poważnie myślisz, że to jest taka mała liczba ?
    Bo ja myślę, że tych procent jest dużo więcej. Znacznie.
    W związku z tym uważam, że te dane są jakieś z kosmosu wzięte.

    Z jednej strony taka "śmieszna" wartość wspomnianego powyżej zagadnienia a z drugiej info, że 80 - 90 % gejów/lesbijek deklaruje, że cudownie ozdrowiało i pokochało osoby płci przeciwnej....
    Litości :confused:
    --
    •  
      CommentAuthorramatha
    • CommentTimeJan 24th 2014 zmieniony
     permalink
    Jaheira: A postawisz znak równości między parą heteroseksualną a rodziną(żona, mąż plus dzieci)?

    No wlasnie oto chodzi ze ja nie postawie. Dlatego ze dla mnie zwiazek powinien byc uświęcony sakramentem małżeństwa.

    sardynka 85: A samotny rodzic plus dziecko to nadal rodzina wg Ciebie czy wynaturzenie?

    Nie widze nic zlego w byciu samotnym rodzicem. Ale tez nie stoi to w sprzecznosci z moja wiara.
    Inna sprawa jak doszło do tego ze dany rodzic jest samotny. To tez kwestia wyborów zyciowych.

    Kiedys mialam naprawde inne poglady. Powiedzmy takie jak wy, az wile sie w moim zyciu zmienilo, jestem znacznie blizej koscioła i blizej prawicowo-liberalnych pogladow. Tak jak i Wy mnie nie zrozumiecie, tak i ja Was nie moge poprzeć, bo wlasnie te poglady mam inne.
    A co do homofobii, znam kilku gejów. Jako ludzie - takcy jak wszycy, kilku lubie, jednego nie. Do fryzjera geja nienawidzilam chodzic tak samo jak do fryzjera hetero. Nie mialabym nic przeciwko zeby gej uczył moje dzieci. Ale nie uwazam by ze swoim partnerem powinni sie z tym obnosic, nie uwazam tez by powinni miec prawo do adopcji dzieci, czy do "malżenstwa". Natomiast prawo do dziedziczenia i innych przywiljów prtnerskich - prosze bardzo.

    sardynka 85? a jakie znasz zachowania seksulane u zwierzat? Zwierzeta nie wspolzyja ze soba. Jedynie probuja? Widzialas kiedys zeby pies wkłądał cos psu? Byki skacza na siebie, ale nie wspolzyja. Szczury w zamknieciu tak samo. Do aktów seksualnych nie dochodzi.

    azniee-- nie na podstawie ze znam taka osobe. Na podstawie bagan nad ich mozgiem, nie chce teraz przekłamac, bo dawno interesowalam sie tym tematem, ale z grubsza chodziło o to ze mozg kobiety i mezczyzny jest inaczej zorganizowany. Osoby transseksualne mialy mozgi zorganizowane odwrotnie, czyli mozna powidziec ze umyslowo byly inna płcia. Mysle ze dobrze wiesz ze rodza sie tez dzieci za ktorych rodzic po narodzeniu musza podjac decyzje kim dzieci maja sie stac chłopcem czy dziewczynka.
    Mówimy o sytuacji kiedy dziewczynka przez całe zycie mysli. Dlaczego traktuja mnie jak dziewczynke. Ja jestem chłopcem, męzczyzną i pragne kobiety.
    A nie o sytuacji keidy chłopiec mysli o sobie jestem chłopcem/mężczyzną i pragnę innego mężczyzny.
    O ile dobrze pamietam zaburzenia powstałe w pierwszym przypadku powstaja prawdopodobnie na skutek zaburzen hormonalnych matki podczas rozwoju płodowego.
    Natomiast z homoseksualizmem nikt sie nie rodzi. Czy znacie chłopców ktorzy mowia jak bede duży to zamieszkam z innym chłopcem i bedziemy mieli dzieci... To przerysowane ale do tego sie to sporwadza. homoseksualizm pojawia sie na etapie dojrzewania, wiec jest skutkiem czegos - doswiadczen zyciowych.

    Treść doklejona: 24.01.14 23:15
    azniee: I nie dziwcie się, że jesteście (we własnym odczuciu) atakowane za poglądy, kiedy to Wy osoby o innych poglądach widzicie jako ciemną masę, której "tefałeny" czy inne media zrobiły pranie mózgów.

    Azniee - a jak Ty myslisz o mnie? Czy nie wkładasz mi w usta swoich odczuć o mnie? Ja Ciebie szanuje. Twoje poglądy. Po prostu nie mogę sie z nimi zgodzic.
    --
    •  
      CommentAuthorLily
    • CommentTimeJan 24th 2014
     permalink
    Tak Teo, pewnie wszystko co napisał ten profesorek to bajda na resorach. A niech to dunder świśnie...
    •  
      CommentAuthorTEORKA
    • CommentTimeJan 24th 2014
     permalink
    RAMATHA a widziałaś [w zoo na przykład] kopulujące ze sobą szympansy i/lub się wzajemnie masturbujące ?
    Bo ja widziałam :cool:


    Co więcej czytam teraz, że samce delfina butlonosego wzajemnie się kopulują oraz, jakby im było mało [:devil:] robią to z żółwiami, rekinami a nawet węgorzami.
    Robią to także pawiany, mewy, pingwiny i wiele innych rodzajów zwierząt.
    W opiniach niektórych badaczy zwierząt, np. wśród żyraf czy bizonów zachowania homoseksualne są częstsze od heteroseksualnych.
    Zwierzęta łączą się również w pary [homoseksualne] w celu na przykład opieki nad potomstwem.
    To ci dopiero skandal ! :wink:

    Także nie pisz, że nie dochodzi do aktów seksualnych bo dochodzi, częściej niż nam się zdaje.
    Wystarczy poczytać a nie podpierać się przykładem dwóch psów na siebie skaczących .
    --
    •  
      CommentAuthorramatha
    • CommentTimeJan 24th 2014 zmieniony
     permalink
    Teorko - co do badan... podobnie twierdza feministki - ze jakies badanie jest fałszywe bo dane badanie przeprowadzili mężczyźni...
    A co do zwierzat - nie nie widzilam zeby dochodziło do aktów. Widzilam natomiast próby. Ale widze ze nie Ty jedna piszesz o samych aktach. Nie mam pojecia czy tak jest. Co do masturbacji, takl samo u dzieci - zdarza sie, wynika to przeciez z naturalnej przyjemnosci podrazniania narzadów płciowych. Nie jest to nadal homoseksualizm.

    Ok rozumiem nie zgłebiałąm temetu. Pierwsze słysze zeby delfiny kopulowaly z zólwiami, raczej wydaje mi sie to naciagane, i ciezko mi sobie wyobrazic ich zgranie,m ale ok. Tematu nie znam jak widac. Nie widzialam samcow kopulujacych wsrod tych zwierzat ktore widziec moglam, natomiast widzilam proby. Ok W tym temacie masz racje, co nie prowadzi o przedłużenia gatunku wic jesli gatunek nie wymiera to nie moze byc to trzonem prawda?
    Swoja droga szczeniaki probuja kopulowac z nogami od stolu co nie znaczy ze sie z nia wiaza i ze jak dojrzeja a hormony przestana im uderzac do głowy nadal traktuja je jako potencjalne zrodlo rozladowania napiecia sesulanego lub probe przedłuzenia gatunku.
    --
    •  
      CommentAuthorTEORKA
    • CommentTimeJan 24th 2014
     permalink
    LILY zadałam Ci proste pytanie. Przeproste wręcz.
    Czy Ty osobiście uważasz, ze TYLKO w 2-3 % małżeństw hetero dochodzi do przemocy ?
    Nie chcesz na nie odpowiadać, bo wiesz że to wartość mocno zaniżona, czy o co kaman ?
    --
    •  
      CommentAuthorazniee
    • CommentTimeJan 24th 2014
     permalink
    ramatha: Czy nie wkładasz mi w usta swoich odczuć o mnie? Ja Ciebie szanuje. Twoje poglądy. Po prostu nie mogę sie z nimi zgodzic.

    Nie, nie uważam tak o Tobie, mam tylko ogromną alergię na tego typu argumenty. Nie znoszę tego, że każdy kto nie ma nic przeciwko gejom, halloween i hello kitty jest uznawany za wyborcę PO, czytelnika GW i leminga :wink: Ręce mi opadają na takie twierdzenia, bo może komuś trudno w to uwierzyć, ale jest wiele osób, które głosi poglądy nie związane z żadnym ruchem religijnym ani politycznym, a ukształtowane na podstawie własnych przemyśleń i doświadczeń.
    Ja nie mam nic do gejów i uważam, że powinni mieć prawa równe z małżeństwami cywilnymi, nieważne czy zostanie to nazwane tak czy inaczej. Nie jestem za adopcją dzieci przez takie pary- z tego powodu, że nie jesteśmy w stanie stwierdzić czy to będzie miało jakiś negatywny wpływ na ich rozwój, a żadne dziecko nie powinno być takim "królikiem doświadczalnym". Zwłaszcza, że w naszym społeczeństwie mogłoby być brutalnie potraktowane, choćby w szkole.

    No i nie zgadzam się z tym wyborem preferencji seksualnych- mnie by nic i nikt, za nic w świecie nie przekonał do związku z kobietą i nie wierzę, że ktoś może sobie to wybrać. Takie jest też oficjalne stanowisko środowiska lekarskiego-psychiatrów, seksuologów. Większość homoseksualistów, to normalni ludzie, którzy niejednokrotnie cierpią z powodu swojej orientacji i tym co się z nią wiąże. Niestety, wiele osób postrzega ich tylko przez pryzmat debili, którzy paradują po ulicach z piórkami w dupach, manifestując niejednokrotnie obrzydliwe na widoku publicznym zachowania (niesmaczne również w wykonaniu hetero).
    --
    •  
      CommentAuthorTEORKA
    • CommentTimeJan 24th 2014
     permalink
    ramatha: nie nie widzilam zeby dochodziło do aktów. Widzilam natomiast próby.


    No widzisz a ja widziałam. I ten szympans nie próbował drugiemu wkładać swego przyrodzenia tylko to najnormalniej na świecie robił :cool:
    I bankowo były to dwa samce, tyle jeszcze u szympansa rozpoznam :devil:

    ramatha: Co do masturbacji, takl samo u dzieci - zdarza sie,


    No ok, ale dzieci robią to sobie same. A zwierzęta tej samej płci masturbują się wzajemnie. Nie, że każdy sobie rzepkę skrobię.
    A to już jest homoseksualizm, bo po mojemu nie musi dojść do samego aktu płciowego, żeby można mówić o sprawianiu sobie przyjemności.


    ramatha: co nie prowadzi o przedłużenia gatunku wic jesli gatunek nie wymiera to nie moze byc to trzonem prawda?


    Ale trzonem czego ?
    I w jakim kontekście piszesz ?
    Nikt tu chyba nie pisał o tym, że geje i lesbijki chcą być trzonem społeczeństwa.
    Chcą po prostu być, żyć i móc robić to, co każdy inny człowiek.
    --
    •  
      CommentAuthorramatha
    • CommentTimeJan 24th 2014
     permalink
    azniee - i tu mam bardzo podobne poglady. Rowniez nie uwazam by takie dzieckonpowinno byc krolikiem. Co do gjow uwazam ze powinni miec prawo do dziedziczenia i tych innych bez mozliwosci nazywania tego małżeństwem. To dla mni ten poziom za wysoko.
    ...
    A mi sie jednak wydaje ze to moze być kwestia jakis uwarunkowan.
    A co do latania z piórkami na dupach - no to powiedz sama nie jest tak? Sami robia opinie swojemu srodowisku. Przez takie parady nie postrzegam ich normalniej.
    Dokladnie w wykonaniu hetero jest to wlasnie debilne - tylko ze jak piszesz ze cos jest debilne w wykonaniu hetero - to tylko wyrazasz swoj poglad, a jesli piszesz ze cos jest debilne w wykonaniu geja to jestes homofobem.
    No moim zdaniem homofobem nie jestem. Ale jestem za normalnoscia , zachowaniem zgodnym z natura ( tu nie dam sobie powiedziec o tych zwierzetach - Jak TEORKA wspomniala powinnam poczytac - wiec widze ze zauwazamy to co chcemy - zgodnie ze swoimi pogladami :)
    Po pierwsze polecam artykuł http://www.homoseksualizm.edu.pl/index.php/co-mowi-nauka/35-medycyna/254-homoseksualizm-zwierzt-mit-czy-rzeczywisto
    Po drugie te pingwiny nie byly w srodowisku naturalnym, tak samo jak wspominane przeze mnie szczury. Wg badaczy to byl powod tych aktów.

    Postrzegam ich normalniej jako normalnych ludzi, gdy z nimi pracuje i zachowuja sie normalni, mozna na nich liczyc,m ufac im, sa kompetentni, lojalni itd. TEgo samego oczekuje od innych. Nie balabym sie zostawic z nimi swojego dziecka. A jednak nie zmienia to moich pogladow w kwesti adopcji. Bo po piwersze przynajmniej w naszym kraju to dzieci by najbardziej cierpialy, a po drugie nie wiemy czy nie przekaza swoich preferencji dalej.

    Treść doklejona: 24.01.14 23:55
    TEORKA: [/quote][quote=TEORKA]No ok, ale dzieci robią to sobie same. A zwierzęta tej samej płci masturbują się wzajemnie. Nie, że każdy sobie rzepkę skrobię.

    No ok ale iskaja sie tez wzajemnie, one wiele rzeczy robią wzajemnie - takie zwierzeta - przeczytaj sobie ten artykul do ktorego link zamiescilam wyzej - naprawde ciekawy. Analizuje to z woch stron - tak mi sie wydaje.
    Moze nawet ma racje ze nie powinnismy porownywac ludzi do zwierzat bo nie sa to istoty rozumne. Podobało mi sie to zdanie:
    "Nie da się utrzymać tego toku rozumowania. Jeśli pozornie "homoseksualne" akty wśród zwierząt są zgodne ze zwierzęcą naturą, tak samo zgodne ze zwierzęcą naturą jest uśmiercanie potomstwa i kanibalizm. Wstawienie do równania człowieka komplikuje sprawę jeszcze bardziej. Czy powinniśmy wnioskować, że dzieciobójstwo i kanibalizm są zgodne z ludzką naturą?"

    Treść doklejona: 25.01.14 00:00
    ja na dzis mykam bo sie pozno zrobilo DOBRANOC
    --
    •  
      CommentAuthorazniee
    • CommentTimeJan 24th 2014 zmieniony
     permalink
    ramatha: A co do latania z piórkami na dupach - no to powiedz sama nie jest tak? Sami robia opinie swojemu srodowisku.

    No owszem, jest, tylko to jest uleganie stereotypom. Bo wśród hetero też się zdarzają różne zachowania, puszczanie się w śmierdzących kiblach, bicie, ćpanie,zdrady,słoneczka- i nikt nie składa tego wszystkiego na karb orientacji seksualnej.
    --
    •  
      CommentAuthorzabkaa25
    • CommentTimeJan 24th 2014 zmieniony
     permalink
    Wyprodukowałam posta na pół strony i mi go wcięło, nie mam teraz siły na drugie podejście dlatego teraz w skrócie.
    Nie rozumiem kilku rzeczy, po pierwsze, dlaczego bycie przeciwko gender bywa na ogól stawianie na równi z byciem katolikiem? :shocked:
    Po drugie, nie budzi się w niektórych z Was opór wobec sytuacji, gdzie ktoś chce narzucać Wam swój światopogląd i wychowywać według niego Wasze dzieci?
    Dziś może z jakimiś nowoczesnymi zmianami się zgadzacie, ze zmianami w duchu tak zwanej tolerancji na przykład (tak tak, powoli jest się wstyd przyznać, że jest się hetero albo zwyczajnie przeciwnym związkom homoseksualnym), ale jutro lub za 10 lat ktoś może Wam chcieć zarzucić coś, na co kategorycznie się nie zgadzacie, i co wtedy?
    Dzisiaj przeciwnicy gender są w takiej sytuacji. Niech sobie zwolennicy gender dyskutują na uniwerkach, niech rozwijają swoją "naukę", ok. Ale won od dzieci. Niech sobie dyskutują w swoich kręgach, wśród dorosłych agitują zwolenników, dorosłych, którzy ich argumenty przyjmą ub nie, ponieważ mają swój rozum, potrafią myśleć samodzielnie i potrafią być krytyczni wobec serwowanych im objawionych prawd. Powiem jak ja to czuję. Ktoś chce wychowywać moje dziecko, wpajać mu pewien sposób myślenia, postępowania który kłoci się z moim światopoglądem. A jako rodzic mam konstytucyjne prawo (podobno) wychować swoje dziecko w zgodzie z zasadami, które wyznaję, które wg mnie są wartościowe, dobre dla mojego dziecka. Mówię o programach gender i nowym rodzaju edukacji seksualnej, która rząd szykuje dla naszych dzieci mimo, że w innych krajach poniosła fiasko. Homoseksualiści byli, są i będą, może mi się to podobać lub nie. Ale nie godzę się na to, by moje dziecko w krytycznym dla siebie okresie rozwoju jakim jest dzieciństwo, miało mieć poddawane w wątpliwość, czy jest chłopcem, czy dziewczynką, mimo posiadania pierwszo i drugorzędnych cech płciowych (wszak płeć jest kulturowa i te cechy o niczym nie świadczą, ba można je zmieniać), by burzono ten najważniejszy fundament, na jakim buduje się jego myślenie o sobie samym, jego odniesienie do drugiego człowieka. Nie godzę się na nachalną propagandę, przebieranki, makijaże, sukienki i szminki dla mojego syna, a wszystko to w imię promowania empatii i równości - wszak czy by współczuć i pomóc oparzonej osobie, muszę sama polać się wrzątkiem?! Do tego to się sprowadza. Piękne słowa, a za tym pójdzie niszczenie dzieci, ich prawa do niewinności, do dojrzewania w nieświadomości pewnych sfer życia (tu już mówię o edukacji seksualnej), wprowadzanie w świat, w który zdrowe dziecko, wychowywane w kochającej rodzinie samo nie wejdzie. Chcę sama wychowywać swoje dziecko do miłości, do MIŁOŚCI przede wszystkim, nie tylko seksu, do czego wszystko zmierza, gdyż celem edukacji seksualnej w nowej formie zdaje się być przede wszystkim promowanie przyjemności i braku odpowiedzialności idącej równolegle z podjęciem współżycia. Czuję się osobą kompetentną do tego i żadna pani minister mi nie wmówi, że jest inaczej. Jeśli ktoś chce takich zajęć, proszę bardzo. Ja nie chcę i chcę mieć wybór. Chcę, by moje dziecko samo dokonało wyborów, w dorosłym życiu, żeby było do tego zdolne. Tymczasem programuje się przyszłe pokolenie, by wyrosło na skoncentrowanych na przygodnym, niezobowiązującym seksie ludzi, niezdolnych lub niechcących zakładać rodziny, w których mogą urodzić się dzieci. To oczywiście będzie to, co na zewnątrz a pod spodem nieszczęśliwi, złamani ludzie, bez własnych zasad, poglądów, którymi łatwo idzie sterować. Tak ja to widzę i tego się boję, temu się sprzeciwiam.
    No i wyszedł mi post tylko ciut mniej krótszy, haha ;)
    -- Aniołek Antoś 18tc [*] Kochamy Cię :* (ur. 22.05.2014).
    •  
      CommentAuthormangaa
    • CommentTimeJan 25th 2014 zmieniony
     permalink
    Wracając do równości szans kobiet i mężczyzn bo do tego teoretycznie sprowadza się owo gender, o którym teraz tak głośno... Realizowałam wiele projektów, w których zasada gender mainstreaming jest obowiązkowa (tzn. jak jej nie wprowadzasz to nie dostajesz środków z UE) i mogę powiedzieć, że faktycznie realnego sprawstwa to to nie ma, bardziej wpływanie na świadomość wprowadzając w projekcie tzw. pozytywną formę dyskryminacji.
    I faktycznie działa to np tak, że w związku z tym, że na danym terenie większość bezrobotnych to kobiety to pierwszeństwo w rekrutacji do projektu stażowego mają właśnie kobiety - dyskryminacja pozytywna albo np, ze w większości operatorami koparek są faceci to zakładamy, że przynajmniej jedna kobieta będzie uczestniczyć w tym kursie. Zwykle ta diagnoza jest udokumentowana badaniami, przynajmniej tak powinno być.
    Ogólnie temat mi znany od lat, ale ciekawe, że dopiero teraz tak mocno rozdmuchany.

    Prawdą jest, że kościół realizował i realizuje nadal wiele projektów dofinansowanych z UE, gdzie zasada gender mainstreaming jest obowiązkowa! ale jakoś wcześniej to gender nie było "be".
    Fakt jest też taki, że to nie ma nic wspólnego z homoseksualizmem jako takim, ma łamać stereotypy dot. płci.

    Powstało też wiele przedszkoli ze środków unijnych (w ramach m.in. priorytetu 9.1.2pokl) gdzie realizacja gender mainstreaming jest obowiązkowa i to właśnie działo się w przedszkolu w Rybniku. Jak dla mnie daleko za daleko pojechali z tematem.
    Zgadzam się w 100% z panią psycholog z tej pogadanki na ddTVN (szkoda, że nie dali jej dokończyć) Gender Dla mnie to nieporozumienie zmuszac do takich zajęć. A tak się właśnie stało w Rybniku - rodzice się nie zgodzili, to wykreślili dzieci z przedszkola.

    Gender mainstreaming to jedno, a trendy jakie obserwujemy w ostatnim czasie to drugie (hedonizm, materializm, zalew tandety) - to dwie odrębne sprawy. Nie można tego utożsamiać. Dopuszczam też, że GM może zostać użyte w złym zamiarze, niejako może być wykorzystywane w kontekście wdrażania innych, szkodliwych idei.
    Zauważam pewien trend seksualizacji dzieci (choćby plan legalizacji pedofilii przez Zielonych u naszych zachodnich sąsiadów) i w tym kontekście plan ewentualnego nauczania seksualnego w przedszkolu wydaje mi się mocno podejrzany. Nie rozumiem po co rozbudzać seksualność dzieciaków w wieku przedszkolnym skoro jest ona naturalnie uśpiona do okresu dojrzewania.
    Ale nie mogę też nie zauważać faktu, że faktycznie jest spora dyskryminacja kobiet na rynku pracy m.in. i uważam, że należy temu przeciwdziałać.
    --
    •  
      CommentAuthorLily
    • CommentTimeJan 25th 2014
     permalink
    No ale dyskryminacją kobiet zajmowały się ruchy feministyczne - czym to się różni ?
    •  
      CommentAuthorQuelle
    • CommentTimeJan 25th 2014 zmieniony
     permalink
    Kilka ciekawych artykolow o homoseksualizmie wsrod ludzi i zwierzat
    http://kopalniawiedzy.pl/,168
    http://kopalniawiedzy.pl/homoseksualizm-zwierzeta,901
    http://kopalniawiedzy.pl/homoseksualizm-biseksualizm-mezczyzni-kobiety-hiperheteroseksualizm-geny-Andrea-Camperio-Ciani,5473
    -- http://wwwsuwaczki.com/tickers/p655ybbha8ok1b4a.png[/img][/url]
    •  
      CommentAuthormangaa
    • CommentTimeJan 25th 2014 zmieniony
     permalink
    Lily widocznie jest jeszcze wiele do zrobienia.
    Nie wdałam się w tę dyskusję by bronić idei gender mainstreaming tylko widzę na jakie tematy schodzi wątek i zwracam uwagę, że to nie jest do końca takie straszne jak próbuje się malować.
    Niektóre osoby dzisiaj wykorzystują temat GM by zbić kapitał polityczny lub inny (nie wiem jaki w przypadku księdza Oko).
    Nie można dać się zwariować, a obecnie jest tak, że wiele osób pisze, że jest przeciwko gender a tak naprawdę nie wie o co w tym wszystkim chodzi dlatego, że ludzie są wprowadzani w błąd. A samo słowo gender nabrało w ostatnich miesiącach tak pejoratywnego znaczenia, że głowa mała.

    I po raz kolejny podkreślę, że zgadzam się w wielu kwestiach z żabką, nie chcę by obcy ludzie wjeżdżali z butami w intymne sfery moich dzieci.
    Dla mnie implementacja GM w przedszkolach to jakieś nieporozumienie - powinny być jakieś granice wiekowe, bo jakież to dysproporcje płci widzimy w tym wieku? Co chcemy juz wtedy naprawiać?
    --
    •  
      CommentAuthor_Fragile_
    • CommentTimeJan 25th 2014 zmieniony
     permalink
    Podpiszę się pod Maangą - teraz "dżender" jest chyba w niektórych kręgach używane jako synonim szatana ;) O ile jest to ciekawa nauka to jednak wolę, żeby takie kwestie poruszane były na studiach, ewentualnie w szkole średniej - podstawą takiej edukacji powinna być jednak rodzina. Podobne jednak zdanie mam na temat religii - to nie powinien być przedmiot do nauki w szkole, a tak jak było za moich czasów - przykościelny. Jak ktoś ma ochotę - proszę bardzo jako dodatkowe zajęcia poza szkołą.
    --
    • CommentAuthora_net_a
    • CommentTimeJan 25th 2014
     permalink
    mangaa: Nie rozumiem po co rozbudzać seksualność dzieciaków w wieku przedszkolnym skoro jest ona naturalnie uśpiona do okresu dojrzewania.


    Z tym, że jest uśpiona, to się akurat nie zgodzę :)
    Co nie znaczy, że mi się podobają te programy edukacji, o których pisałyście na początku, bo oczy mi wyszły na wierzch, nie słyszałam o tym wcześniej.

    Jednakowoż nie rozumiem, cóżeście się na tych gejów tak uparły? Abstrahując już od faktu, że media przedstawiają ten temat w jakiś przedziwny sposób... to chyba żadna z nas nie stała się homoseksualna od tego, że nosi spodnie? Kurczę, naprawdę nie uważacie że byłoby dobrze, gdyby nasze córki nie musiały w pracy walić głową w szklany sufit, a synowie mieli doskonały kontakt z dziećmi, nie tylko jako tatuś do zabawy? To są przykładowe zachowania tylko, ale przecież to nie chodzi o równouprawnienie, tylko o dostrzeżenie że psychologiczne cechy męskie i kobiece występują w każdym z nas, a dostrzeżenie i akceptacja tego faktu może pomóc wielu ludziom w pełnej realizacji swojego potencjału. Ale jak się gdzieś pojawi słowo seks, to już kaplica...
    --
    •  
      CommentAuthormangaa
    • CommentTimeJan 25th 2014
     permalink
    a_net_a: Z tym, że jest uśpiona, to się akurat nie zgodzę :)

    Zauważ, że mówimy o seksualności w szerszym kontekście (przecież chodzi o wpływanie na świadomość) a nie o seksualności w kontekście fizjologicznym. Więc w takim kontekście jest uśpiona (nie napisałam, że jej nie ma) do okresu dojrzewania dlatego, ze dziecko nawet jeśli przejawia zachowania seksualne w wieku kilku miesięcy czy lat to robi to nieświadomie, instynktownie - trudno wtedy mówić o celowości zachowań seksualnych.
    Więc dla mnie tłumaczenie własnej seksualności przedszkolakom jest nieporozumieniem. W momencie gdy dziecko zaczyna być bardziej świadome swojej seksualności i jest na tyle rozwinięte by zrozumieć choć częściowo to co się dzieje w jego organiżmie, a i owszem powinno się ale na wszystko jest czas i nie powinno się tego robić wbrew woli rodziców.
    --
    • CommentAuthora_net_a
    • CommentTimeJan 25th 2014
     permalink
    No tak, do podejmowania świadomych i celowych zachowań seksualnych trzeba dorosnąć. Nie nazwałabym jednak tego uśpieniem seksualności, tylko jej dojrzewaniem w naturalnym rytmie. Ale to już chyba tylko różnica w nazewnictwie, bo wydaje mi się, że mówimy o tym samym ;)
    --
    •  
      CommentAuthorAmazonka
    • CommentTimeJan 25th 2014
     permalink
    A jednak to GW zamieściła wywiad z dziennikarzem radia TOK FM, który bada środowisko homoseksualistów w Polsce. Nie ukrywał, na czym polega owo szczęście.
    Dostępny oryginał
    Fragmenty 1
    Fragmenty i omówienie 2
    Omówienie 3
    --
    •  
      CommentAuthorsardynka85
    • CommentTimeJan 25th 2014
     permalink
    Amazonka: Nie ukrywał, na czym polega owo szczęście.


    taaak a całe środowisko heteroseksualne wygląda tak jak w Warsawshore :devil:
    --
    •  
      CommentAuthor_Fragile_
    • CommentTimeJan 25th 2014
     permalink
    Sardynka, to powinno być wszędzie cytowane ;))
    --
    •  
      CommentAuthorsardynka85
    • CommentTimeJan 25th 2014
     permalink
    The_Fragile: Sardynka, to powinno być wszędzie cytowane ;))


    :wink:
    --
    •  
      CommentAuthorJaheira
    • CommentTimeJan 25th 2014 zmieniony
     permalink
    Proszę o wyjaśnienie jednej rzeczy. Dlaczego nie podaje mi się tekstu źródłowego, z którym mam się zapoznać i po jego lekturze wyciągnąć wnioski?
    Po co podaje mi się AŻ trzy omówienia do tekstu?
    Czy naprawdę uważa się mnie za osobę, która nie jest w stanie wyciągnąć samodzielnie wniosków? A może istnieje obawa,że moje wnioski nie będą takie same, jak te jedynie słuszne?
    Przepraszam, ale czy to się nie nazywa manipulacją i praniem mózgu, o które tak chętnie oskarża się środowisko nie-heteroseksualne?
    --
    •  
      CommentAuthormiekkabula
    • CommentTimeJan 25th 2014
     permalink
    Jahe napisz cos o tym ksiedzu z Włoch i jego podejsciu co, bo jestem ciekawa
    •  
      CommentAuthorramatha
    • CommentTimeJan 26th 2014
     permalink
    omowienie przypuszczam ze jest po to - poniewaz artykuł nie jest dostepny bez posiadania platnego konta - nie otwierałas linku widac :P
    --
    •  
      CommentAuthortrzepidlak
    • CommentTimeJan 26th 2014
     permalink
    Jaheira - może wyciągnęłabyś samodzielne wnioski, gdybyś otworzyła linki i zobaczyła, że pierwszy z nich to link do tegoż właśnie wywiadu. Jednak cały artykuł jest dostępny za opłatą.
    --
    •  
      CommentAuthorramatha
    • CommentTimeJan 26th 2014
     permalink
    poza tym np pod omowieniami czesto sa komentarze , ktore czesto przeradzaja sie w ciekawa dyskusje.
    Moiwe ogolnie, bo dostepu do artykułu nie mam, poza tym poczatek jakos mnie nie zachecil.
    Uwazam ze takie podejscie do seksu (odnosze sie do samego poczatku artykułu) razi mnie u kazdego, niezaleznie od preferencji seksualnej. Uwazam to za wynaturzenie.
    Jezeli takim np wolnosciowym podejsicem do seksu maja traktowac nasze dzieci, to ja dziekuje.
    W ogole tu nalezalo by poruszyc jeszcze jden temat.
    Byla mowa o tym ze katolikow utorzsamia sie z nie-dżenderystami. Pewnie dlatego ze to katolicy maja wlasnie mniej wolnosciowe podejscie do sexu. A genderyzm jest kłownie kojarzony jako seksualizacja dzieci i młodzieży. No i naszym kraju jednak najwiecej katolikow jest.
    Dla mnie obecna wszedzie seksualizacja jest szokujaca. Mam wrazenie ze nie razilo mnie to tak gdy byłam nastolatka, a dzialo sie prawie to samo. Obecnie mam wrazenie ze wiecej dostrzegam. Mlodziez ma jednak jakies zaslepki na oczach w pewnych kwestiach.
    Moze nie ebdzie to idealny przykład ale ta sytuacje mozna porownac do bajek braci Grimm - pelne przemocy, jasko dziecko tego nie zauwazałam. I oczwywiscie nie tylko ja, to jakis mechanizm w glowie dzicka o tym decyduje. (tu jakas pedagog, albo psycholoszka mogla by powiedziec jaki :) )
    No niewazne... podsumowujac przeraza mnie ten siwat.
    ...
    NAwet w niewinnych bajkach dla dzieci - wszystkie krolewny itp sa piekne, maja duze niebieskie oczy, mocno zarysowana talie, wystajace cycki itd. Do tej pory tworzenie takiego wizerunku oskarzano o przyczyny anoreksji i depresji u kobiet ktore nie moga tak wygladac, teraz doszukano sie w tym jeszcze seksualizacji dzieci i moze cos w tym jest.
    Wszystkiego jednak nie unikniemy, wiec jak z tym zyc zeby nie zatracic moralnosci, a barbie nie byla swiatowym idealem piekna?
    --
    •  
      CommentAuthorsushka
    • CommentTimeJan 26th 2014 zmieniony
     permalink
    ramatha: nie otwierałas linku widac :P

    Nie zrozumiałaś aluzji, widać...
    trzepidlak: cały artykuł jest dostępny za opłatą.

    No właśnie. A proponowanie przeczytania artykułu mozliwego dopiero po wykupieni abonamentu...hmmm
    --
    •  
      CommentAuthorsushka
    • CommentTimeJan 26th 2014
     permalink
    ramatha: Byla mowa o tym ze katolikow utorzsamia sie z nie-dżenderystami.

    zabkaa25: dlaczego bycie przeciwko gender bywa na ogól stawianie na równi z byciem katolikiem?

    Proszę o wskazanie odpowiednich fragmentów dyskusji.
    --
    •  
      CommentAuthorramatha
    • CommentTimeJan 26th 2014 zmieniony
     permalink
    sushka przepraszam ale ty sie zastanow czy cokolwiek bylo skierowane przeciwko Tobie czy Ty koniecznie chcesz sie kłócic...
    Chcesz fragmentu prosze bardzo ja odnosilam sie do tego co np napisala Zabka i co ty cytowalas...
    ...
    poza tym
    kogo jak kogo ale akurat amazonki ktora jest tu wieki nie podejrzewam o CELOWE zamieszczanie platnych linkow.
    - tak raczej nie zrozumialam aluzji, jakos niewioczna jest widocznie. Moze to Ty wszedzie widzisz drugie dno ?
    --
    •  
      CommentAuthorJaheira
    • CommentTimeJan 26th 2014
     permalink
    trzepidlak: Jaheira - może wyciągnęłabyś samodzielne wnioski, gdybyś otworzyła linki i zobaczyła, że pierwszy z nich to link do tegoż właśnie wywiadu. Jednak cały artykuł jest dostępny za opłatą.

    I co z tego,że za opłatą? Czy to oznacza,że jak ktoś będzie chciał zapoznać się z materiałem źródłowym, nawet za opłatą, to tego nie zrobi? I to ciągle nie zmienia faktu,że ludzie potrafią samodzielnie wyciągnąć wnioski.Moje pytanie jest aktualne- czy naprawdę potrzeba aż trzech omówień,żeby mieć pewność,że odbiorcy wysnują takie wnioski o jakie nam konkretnie chodzi?
    ramatha: A genderyzm jest kłownie kojarzony jako seksualizacja dzieci i młodzieży.

    Ja bym sobie zadała pytanie, dzięki komu tak właśnie jest utożsamiany genderyzm?
    --
    •  
      CommentAuthorramatha
    • CommentTimeJan 26th 2014
     permalink
    wiesz Jahiera moze to i dobre pytanie, ale nawet tu takie opinie sie pojawialy.
    Moim zdaniem wzielo sie to wlasnie z programu WHO - czytałaś? Ja do tej p[ory nie przegladalam, ale zeby znowu nie bylo ze polegam tylko na czyjejs opini to przegladnelam pobieznie. Jakby ktos chciał znależć pełna nazwa to:
    Standardy edukacji seksualnej w Europie. Podstawowe zalecenia dla decydentów oraz specjalistów zajmujących się edukacją i zdrowiem
    od strony 38 zaczynaja sie tabelki co kiedy w jakim wieku wprowadzac.
    i tak dla wieku 0-4 jeszcze brzmi to niewinnie, nie mialam zastrzezen - przynajmniej tak mi sie wydaje ze tam nic zlego nie ma,
    ale np dla wieku 4-6 : Przekaż wiedze na temat: "Radość i przyjemność z dotykania własnego ciała, masturbacja we wczesnym dzieciństwie", albo Uczucia seksualne (bliskość,przyjemność, podniecenie)..., albo nawet przekazywanie informacji an temat tego skad sie biora dzieci. Ok dzieci musza byc edukowane ale nie chce by robila to za mnie PAni w przedszkolu, uzywaja c slow byc moze ktorych ja bym nie uzyla i na poziomie wiedzy do ktorego ja bym nie doszla mowie przykładowo.
    --
    •  
      CommentAuthorsushka
    • CommentTimeJan 26th 2014
     permalink
    ramatha: akurat amazonki ktora jest tu wieki nie podejrzewam o CELOWE zamieszczanie platnych linkow.

    Znów nie zrozumiałaś...
    Nie chodzi o żadne celowe zamieszczanie płatnych linków. Nie sądzę, żeby Amazonka czerpała z tego korzyści.

    ramatha: ty sie zastanow czy cokolwiek bylo skierowane przeciwko Tobie czy Ty koniecznie chcesz sie kłócic...

    Nie wiem, do czego się tu odnosisz.
    ramatha: Chcesz fragmentu prosze bardzo ja odnosilam sie do tego co np napisala Zabka i co ty cytowalas...

    No właśnie, zacytowałam Was obie, bo Twoja wypowiedź odnosiła się do Zabki, a ja naprawdę nie widzę wskazywania tychże zależności.
    --
    •  
      CommentAuthorLily
    • CommentTimeJan 26th 2014
     permalink
    no sushka - pisałaś że demonizuję o tych przedszkolakach - tu masz cytaty powyżej - chcesz żeby Twoje dzieci miały taką "edukację seksualną w przedszkolu"???
    •  
      CommentAuthorsushka
    • CommentTimeJan 26th 2014
     permalink
    Litości, czy Ty sądzisz, że wychowawca w przedszkolu własnie w ten sposób i tymi słowami będzie mówił do kilkulatka?? Rozumiesz różnicę między "standardem" a "celem operacyjnym"?
    Czy może będziemy udawać, że pięciolatek w ogóle nie zwraca uwagi na seksualność, a zabawy w doktora to czysty przypadek?
    --
    •  
      CommentAuthorramatha
    • CommentTimeJan 26th 2014
     permalink
    Ale mi nie chodzi o slowa. Mi chodzi wlasnie o ten cel. O tematyke!
    --
    •  
      CommentAuthorazniee
    • CommentTimeJan 26th 2014
     permalink
    ramatha: NAwet w niewinnych bajkach dla dzieci - wszystkie krolewny itp sa piekne, maja duze niebieskie oczy, mocno zarysowana talie, wystajace cycki itd. Do tej pory tworzenie takiego wizerunku oskarzano o przyczyny anoreksji i depresji u kobiet ktore nie moga tak wygladac, teraz doszukano sie w tym jeszcze seksualizacji dzieci i moze cos w tym jest.

    No i ja właśnie tego nie rozumiem. Teraz niektórzy WSZĘDZIE się czegoś doszukują. Jakie mają być te królewny- grube? brzydkie? kalekie? Wtedy by było ok? Mają nie mieć cycków? Przecież kobiety mają cycki :shocked: Nie wiem jak ludzie to robią, że wszędzie są w stanie znaleźć seks i demoralizację.
    --
  1.  permalink
    Też się zastanawiam dlaczego cały czas udajemy , że penis i wagina wyrastają dopiero w wieku dojrzewania? Dlaczego cielesność aż tak oburza ? Dlaczego ludzie grzmią, gdy mówi się, że ciało daje radość? Lepiej by było gdyby dalej mówiono , że od masturbacji wyrastają włosy między palcami ?
    Bylyscie kiedyś w przedszkolu na lezakowaniu ? Wiecie ile dzieci onanizuje się tak, że aż lezaki podskakuja ? Lepiej je karcić czy poprowadzic zajęcia tak, żeby wiedzialy że nic strasznego się nie dzieje i że napięcie, ktore mają można rozładować w inny sposób ?
    •  
      CommentAuthorLily
    • CommentTimeJan 26th 2014
     permalink
    Ja nie wiem w jakim przedszkolu to widziałaś, ale chodziłam 4 lata do p-kola i niczego takiego nie zauważyłam :shocked:
  2.  permalink
    Porozmawiaj z nauczycielkami, które pracują w przedszkolach
    •  
      CommentAuthorJaheira
    • CommentTimeJan 26th 2014
     permalink
    Lily: Ja nie wiem w jakim przedszkolu to widziałaś, ale chodziłam 4 lata do p-kola i niczego takiego nie zauważyłam :shocked:

    Może w tym czasie spałaś?
    A może sama robiłaś to samo?

    OK, zatem zacznijmy podważać założenia psychologii rozwojowej- to nie jest normalny proces,że dziecko poznaje swoje ciało i dotyka się w miejscach intymnych...
    --
    •  
      CommentAuthorLily
    • CommentTimeJan 26th 2014 zmieniony
     permalink
    ok porozmawiam.
    Sushka nie odpowiedziałaś na pytanie.
    Jaheira - Nie , nie robiłam, doskonale pamiętam już czasy przedszkolne - taki fenomen wyobraź sobie.
  3.  permalink
    Lily - podziel się później tym, czego się dowiesz :-) Ja swoją pracę zawodową zaczynałam od etatu nauczycielki w przedszkolu . Od lat się tym nie zajmuję, ale bywam w przedszkolach BARDZO często :-)
    •  
      CommentAuthorLexia
    • CommentTimeJan 26th 2014
     permalink
    Ja się podpiszę pod sushką- program dla nauczyciela jest przewodnikiem, a to jak go realizuje zależy od tego, jaką ma grupę dzieci, jak są zaawansowane, czy sobie radzą z wcześniej przerobionymi tematami. Dla przykładu, moja mama nie zacznie z dziećmi deklinacji czasownika, jak widzi, że one jeszcze nie do końca radzą sobie z rzeczownikiem itp. I myślę, że 99,9% nauczycieli tak samo postąpi z gender- żaden nie będzie im mówił o technikach masturbacji...
    I też trochę mnie śmieszy to co napisałaś Ramatha, bo jakby sama sobie zaprzeczyłaś. Piszesz, że te królewny takie beznadziejne, Grimm straszny i wgl, a potem jednak dodajesz, że zauważasz to dopiero teraz, czyli suma sumarum to, że stykałaś się z tym w dzieciństwie i było to dla Ciebie normalne raczej Ci nie popsuło psychiki?
    --
    •  
      CommentAuthorJaheira
    • CommentTimeJan 26th 2014
     permalink
    Lily: Sushka nie odpowiedziałaś na pytanie.

    Szczerze mówiąc ja też czekam na Twoją odpowiedź na moje pytanie, postawione na ub. stronie oraz na odpowiedź na pytanie, które zadała Ci Teo....:confused:
    --
    •  
      CommentAuthorsushka
    • CommentTimeJan 26th 2014 zmieniony
     permalink
    Odpowiedziałam.
    Ale napiszę prościej.
    Nie obawiam się "takiej edukacji seksualnej", bo nie wierzę, a wręcz jestem przekonana, że nikt do celowej masturbacji, a w konsekwencji do uprawiania seksu w brudnej toalecie z osobnikiem tej samej płci namawiał mojego dziecka nie będzie. Wręcz przeciwnie, od najmłodszych lat moje dzieci będą miały wpajane, że cielesność i seksualność to radosne sfery życia człowieka, a nie wstyd czy coś złego.
    Jeśli chodzi o nazewnictwo- B_L już o tym wspomniała,ja tylko dodam, że po prostu trzeba umieć czytać matryce ze standardami ;)
    --
    A jeśli chodzi o odpowiedzi na zadawane pytania, przypominam, że ja również nie otrzymałam takowej, a minęły już dwa dni...
    --
    •  
      CommentAuthorLily
    • CommentTimeJan 26th 2014
     permalink
    Teo odpowiedziałam - profesor zmyśla jak z nut - wiadomka:cool:
    Twoje pytanie gdzieś w gąszczu umknęło mi - przepraszam
Chcesz dodać komentarz? Zarejestruj się lub zaloguj.
Nie chcesz rejestrować konta? Dyskutuj w kategoriach Pytanie / Odpowiedź i Dział dla początkujących.