Zarejestruj się

Aby dyskutować we wszystkich kategoriach, wymagana jest rejestracja.

 

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

    •  
      CommentAuthorjaca_randa
    • CommentTimeFeb 4th 2014
     permalink
    Vitani, ja rozumiem, że Ty nie rozumiesz.

    To, że wkładasz siebie do worka tolerancyjnych i wielkodusznych nie oznacza, że taką osobą jesteś. Bo osoba, która jest rzeczywiście toleracyjna nie stawia po tym stwierdzeniu żadnego, ale to absutnie żadnego "ale..." w postaci gustów, preferencji czy kaprysów. Takie zestawienie samo w sobie jest sprzeczne i trąci obłudą. To tak, jakby napisać "ja nie jestem rasistką, ale uważam, że asfalt powinien leżeć na ulicy" - czy pierwsza część zdania zwalnia z odpowiedzialności za ciąg dalszy?
    -- Szczęście jest decyzją, którą podejmujemy każdego dnia.
    •  
      CommentAuthorStokotka
    • CommentTimeFeb 4th 2014
     permalink
    Sardynko coś bym ci odpisała, ale dziewczyny zobily to już lepiej za mnie za co dziekuje, bo okazuje sie ze większość potrafi czytac że zrozumieniem, poza tym dalej to co napisalas o Polakach potwierdza to o czym mówiłam że to że ma sie preferencje co do wyglądu drugiego człowieka to nie znaczy że jest sie rasistą....niewiarygodne że nie widzisz różnicy ....
    --
    •  
      CommentAuthorsardynka85
    • CommentTimeFeb 4th 2014
     permalink
    kiciamiecia: że to że ma sie preferencje co do wyglądu drugiego człowieka to nie znaczy że jest sie rasistą


    wiesz no ja po prostu nie wiedziałam, że preferencje co do urody danego człowieka mogą być zależne od kraju z jakiego pochodzi :cool:
    --
    •  
      CommentAuthorStokotka
    • CommentTimeFeb 4th 2014
     permalink
    A jeszcze Monika robienie krzywdy czy źle to nie tylko odnosi sie do krzywdy fizycznej a do ogółu "zlych" czynności... A i nie cytuj mnie jeśli sie do mnie nie odnosisz bo post sugeruje komentarz mojej postawy a potem sie wybraniasz że nie o mnie chodzi :shocked:

    Treść doklejona: 04.02.14 12:51
    Nie kraje a nacje :cool:
    .
    a oczywiście ze są to dane cechy danego środowiska na jakim dana kultyra żyje mają odbicie również i w wyglądzie... Bezsensowny komentarz...
    --
    •  
      CommentAuthorMónikha
    • CommentTimeFeb 4th 2014
     permalink
    kiciamiecia: A i nie cytuj mnie jeśli sie do mnie nie odnosisz bo post sugeruje komentarz mojej postawy a potem sie wybraniasz że nie o mnie chodzi

    Nie odnosiłam się do Ciebie - Twojej osoby. Ale do Twojej wypowiedzi. Nie zgadzam się z wypowiedzią. Dlatego ją zacytowałam. Natomiast nie twierdziłam i nie twierdzę, że jesteś rasistką. I w tym kontekście nie pisałam o Tobie. Rozumiesz już?
    -- Mama M & N & W
    •  
      CommentAuthorStokotka
    • CommentTimeFeb 4th 2014
     permalink
    Więc precyzuj , pozwoli to uniknąć nieporozumień o które tak na tym naszym tolerancyjnym forum łatwo...
    --
    •  
      CommentAuthor_MIA_
    • CommentTimeFeb 4th 2014 zmieniony
     permalink
    sucharek83: ,nie rozumiem też dlaczego czarnoskóry jest politykiem i ma głos w sejmie,nie jest rodowitym Polakiem nie zna historii POLSKI,a nią decyduje,to jest chore,rozumiem tolerancję ale bez przesady,


    Sucharek, Twoj post jest tak beznadziejny, ze az nie wiadomo co na niego odpisac. Pomijam fakt, ze skladnia zdania i znaki interpunkcyjne sa Ci widocznie obce.
    I wiesz co ? Mysle, ze ten posel posluguje sie lepiej jezykiem polskim niz Ty.
    Skad wiesz, ze nie zna on historii Polski ? Ty ja znasz ? Potrafisz powiedziec w ktorym roku byl Chrzest Polski bez uzywania google ?
    Wiesz wogole cos o tym posle, oprocz tego ze jest on czarnoskory ?
    --
    •  
      CommentAuthorvitani_82
    • CommentTimeFeb 4th 2014
     permalink
    jaca_randa: To, że wkładasz siebie do worka tolerancyjnych i wielkodusznych nie oznacza, że taką osobą jesteś. Bo osoba, która jest rzeczywiście toleracyjna nie stawia po tym stwierdzeniu żadnego, ale to absutnie żadnego "ale..." w postaci gustów, preferencji czy kaprysów. Takie zestawienie samo w sobie jest sprzeczne i trąci obłudą. To tak, jakby napisać "ja nie jestem rasistką, ale uważam, że asfalt powinien leżeć na ulicy" - czy pierwsza część zdania zwalnia z odpowiedzialności za ciąg dalszy?


    Jaca, ja rozumiem, że Ty nie rozumiesz i nie chcesz zrozumieć.

    "Bo osoba, która jest rzeczywiście toleracyjna nie stawia po tym stwierdzeniu żadnego, ale to absutnie żadnego "ale..."
    Moim zdaniem ma takich osób. Ale ja już się przyzwyczaiłam z Twoich wypowiedzi na forum, że żyjesz w utopijnym świecie.
    --
    •  
      CommentAuthorjaca_randa
    • CommentTimeFeb 4th 2014 zmieniony
     permalink
    Vitani, niech Ci będzie. Wolę mój utopijny świat, niż świat bez zasad. Na szczęście jest więcej takich utopijców, jak ja :D

    A co do rozumienia - nie, nie chcę rozumieć, co kieruje osobą, która jako preferencje dotyczące swojego zięcia wybiera jego pochodzenie. Tak więc lepiej się nie próbujmy rozumieć, bo jak widzę, każda z nas ma inne wartości (podkreślam: WARTOŚCI, nie gust).
    -- Szczęście jest decyzją, którą podejmujemy każdego dnia.
    •  
      CommentAuthorvitani_82
    • CommentTimeFeb 4th 2014
     permalink
    jaca_randa: A co do rozumienia - nie, nie chcę rozumieć, co kieruje osobą, która jako preferencje dotyczące swojego zięcia wybiera jego pochodzenie. Tak więc lepiej się nie próbujmy rozumieć, bo jak widzę, każda z nas ma inne wartości (podkreślam: WARTOŚCI, nie gust).


    Rozbawiłaś mnie, co Ty możesz wiedzieć o moich wartościach? Nie wiesz nic, a mimo wszystko masz czelność się o nich wypowiadać. To jest dopiero obłuda. Mienisz się osobą lepszą, o wyższych wartościach i wskaźniku tolerancji, a nie potrafisz porozumieć się w prostej wymianie zdania otwarcie przyznając, że jedyna racja to Twoja racja. Dlatego ja z osobami jak Ty staram się nie dyskutować z zasady i na tym już zakończę rozmowę z Tobą.
    --
    •  
      CommentAuthorsardynka85
    • CommentTimeFeb 4th 2014
     permalink
    vitani_82: A propos, Sardynka rozdajesz eeee ale na moje pytanie nie odpowiedziałaś. Bardzo nieładnie


    Bo nie widzę sensu rozmowy z kimś, kto sam nie rozumie jaki przekaz płynie z tego co pisze :cool:
    --
    •  
      CommentAuthorvitani_82
    • CommentTimeFeb 4th 2014
     permalink
    sardynka85: Bo nie widzę sensu rozmowy z kimś, kto sam nie rozumie jaki przekaz płynie z tego co pisze :cool:


    A moim zdaniem jesteś uprzedzona i pałasz do nie brakiem sympatii, więc czego bym nie napisała będzie dla Ciebie na nie. Nic nie szkodzi. :devil:

    Dobra ja odpadam, bo chyba więcej się dodać nie da. Pozdrawiam wszystkich serdecznie :bigsmile:
    --
    •  
      CommentAuthorramatha
    • CommentTimeFeb 6th 2014 zmieniony
     permalink
    w nawiazaniu do tematu głównego polecam:
    http://www.youtube.com/watch?v=qoi-VD9RRKQ
    "dr hab. Aleksander Stępkowski przedstawia genezę ideologii gender, metody jej rozprzestrzeniania się w świecie oraz politycznego i prawnego jej wdrażania"

    To jest wykład 30 minutowy dr z UW na temat genezy pojecia i ideologii gender, mowa jest m.in o marksizmie, a takze o tym jaka rolę odegrały feministki, jak również o zniesieniu znaczenia płci biologicznej. Polecam - troche wiedzy bardziej merytorycznej niz przepychanki ktore zazwyczaj widzimy w TV.

    Treść doklejona: 07.02.14 08:54
    znowu do tematu głównego - program Pospieszalskiego (nie lubie go ale opinie ciekawe i wazne) - Rozmowa z prawnikami i psychologiem
    http://vod.tvp.pl/audycje/publicystyka/jan-pospieszalski-blizej/wideo/06022014-2230/13677695

    Temat konwencja przeciwno przemocy wobec kobiet i przemocy w rodzinie - tyle ze zamiast "kobiet" zaraz bedzie mozna wprowadzic "LGBT" bo plec przeciez nie ma znaczenia...
    I to kolejny dowod na to jak wiele zlego ciagnie za soba pod przykrywka dobra idea "równosci" ...
    --
    •  
      CommentAuthorzabkaa25
    • CommentTimeFeb 14th 2014 zmieniony
     permalink
    Witajcie :)
    Widzę, że dyskusja jednak się rozwinęła :)
    Podczytywałam do pewnego momentu ale teraz ilość postów mnie przerosła, chwilowo nie nadrobię ale postaram się jak najszybciej.
    Niemniej zdania nie zmieniłam, dla zainteresowanych podsyłam link do petycji ściśle związanej z tematem:

    http://www.citizengo.org/pl/3884-konwencji-rady-europy-w-sprawie-zapobiegania-i-zwalczania-przemocy-wobec-kobiet-i-przemocy?m=5&tcid=1922403

    Pozdrawiam!
    -- Aniołek Antoś 18tc [*] Kochamy Cię :* (ur. 22.05.2014).
    •  
      CommentAuthorsuszka_
    • CommentTimeFeb 28th 2015
     permalink
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeFeb 28th 2015
     permalink
    u nas na obradach rady miasta bylo ostatnio o gender tylko ze od innej strony bo radni wysotoswalli pismo do prezydenta RP o niepodpisywanie ratyfikacji Konwencji Rady Europy o zapobieganiu i przeciwdziałaniu przemocy wobec kobiet i przemocy domowej bo ta ustawa godzi w dobro rodziny, wartosci chrzescijanskie i przemyca za bArdzo ideologie gender
Chcesz dodać komentarz? Zarejestruj się lub zaloguj.
Nie chcesz rejestrować konta? Dyskutuj w kategoriach Pytanie / Odpowiedź i Dział dla początkujących.