Zarejestruj się

Aby dyskutować we wszystkich kategoriach, wymagana jest rejestracja.

 

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

    •  
      CommentAuthormiekkabula
    • CommentTimeFeb 3rd 2014
     permalink
    omg Vitani, wśród twoich wykształconych przyjaciół naprawdę są tacy co nie podadzą ręki człowiekowi tylko dlatego, że jest czarny albo , że jest Żydem? :shocked: Twój post aż ocieka nienawiścią i pogarda, tyle razy użyłaś obraźliwych słów..
    Można nie lubić kogoś z innej wiary, innego koloru skóry , tak jak można nie lubić i białego człowieka, ale to o czym piszesz, to po prostu rasizm. :shocked: :shocked::shocked:

    Treść doklejona: 03.02.14 20:09
    A wracając do tematu.. To przyszło mi jeszcze na myśl, że nie da się zrównać mężczyzny i kobiety, bo zwyczajnie mają inną budowę mózgu. Jesteśmy inni i zawsze będziemy. Co ma zmienić ten gender? Że mężczyźni bardziej różowi, płaczliwi i delikatni a kobiety zaczną nosić wąsy? tylko po co?
    •  
      CommentAuthormiekkabula
    • CommentTimeFeb 3rd 2014
     permalink
    vitani: podoba mi się biały kolor skóry, jasne włosy i jasne oczy

    to mi jakąś przykrą historię przypomina, hmm... kto tu mógł być...
    •  
      CommentAuthorvitani_82
    • CommentTimeFeb 3rd 2014
     permalink
    elfika: sorry, ale to juz jest rasizm w czystej postaci. do tego traci hitlerem...


    A ja myślę, że to Twoja nadinterpretacja i naciąganie moich wypowiedzi pod siebie aby nie wiem czemu udowodnić mi, że nagle stałam się rasistką, dlatego, że wolę blondynów od brunetów... :shocked::shocked::shocked:

    W związku z powyższym nie pozostaje mi nic innego jak odpaść z tej dyskusji, ponieważ widzę, że dla niektórych nie jest możliwe zaakceptowanie innego spojrzenia na sprawę niż tego "jedynego słusznego" i jeśli nie mogę wyrazić swojej opinii, że na narzucanie zmian światopoglądowych jest za wcześnie, że natura ludzka nie mieści się w schematach i nie da się jakimś programem w parę lat wykorzenić pierwotne ludzkie instynkty oraz, że finalnie podoba mi się kolor skóry, który posiadam, to nie będę dyskutować o nietolerancji z osobami, które same tej tolerancji dla cudzych wypowiedzi nie mają i uważają, że nie ważne co powiedzą byle coś powiedzieć a że od czapy to co tam... A w dodatku czytają niektóre osoby wybiórczo i bez zrozumienia...
    --
    •  
      CommentAuthormad1
    • CommentTimeFeb 3rd 2014 zmieniony
     permalink
    elfika: sorry, ale to juz jest rasizm w czystej postaci. do tego traci hitlerem...


    A ja myślę, że przesadzasz. Samo upodobanie, nie jest rasizmem. Mi się przykładowo nie podobają jasne oczy i włosy. A także żółty odcień skóry. Po prostu mi się nie podoba. Nie znaczy, że uważam, że to jest gorszy kolor, moje dziecko już teraz jest uczone, że każdy kolor skóry jest w porządku, że ludzie się różnią i to jest OK. Ale osobiście nie podoba mi się żółty kolor skóry oraz zestaw: słomkowe włosy i jasnoniebieskie oczy. Czyni mnie to rasistką?!
    --
    •  
      CommentAuthorsu_seu
    • CommentTimeFeb 3rd 2014 zmieniony
     permalink
    miekkabula: A wracając do tematu.. To przyszło mi jeszcze na myśl, że nie da się zrównać mężczyzny i kobiety, bo zwyczajnie mają inną budowę mózgu. Jesteśmy inni i zawsze będziemy. Co ma zmienić ten gender? Że mężczyźni bardziej różowi, płaczliwi i delikatni a kobiety zaczną nosić wąsy? tylko po co?

    Bułka ale przecież to nie o to chodzi. Chodzi o odejście od stereotypów związanych z płcią społeczną. Nic więcej. Np., żeby metroseksualnie ubrany, zadbany, nawet wymuskany facet nie był od razu za plecami nazywany "ciotuchną", a kobieta prowadząca tramwaj lub taksówkę nie powodowała opadu szczęki. Nic więcej.
    Przy okazji, tyle było tutaj "bojów" o dominujący różowy kolor, którego nawet zmieniając skórki nie można się pozbyć. Po prostu utarło się, że róż jest dla kobiet i czy on Ci się podoba czy nie został wykorzystany przez twórców portalu i tak będzie, bo portal jest dla kobiet, nawet jeśli znacznemu procentowi użytkowniczek się wcale nie podoba - nie ma możliwości wyboru. W gender chodzi o to, żeby była i, zeby ktoś nie potraktował Cię mainstreamowo tylko dlatego, że jesteś kobietą :wink:
    •  
      CommentAuthormiekkabula
    • CommentTimeFeb 3rd 2014
     permalink
    Ale jakimi sposobami? Takimi o jakich była tu mowa? Poza tym wcale nie jestem taka pewna, że chcę żeby mój syn uczył się, że jak będzie metroseksualny i różowy to jest ok. Niech nigdy nie dyskryminuje kobiet ale dlaczego ma być kobiecy?
    •  
      CommentAuthorsu_seu
    • CommentTimeFeb 3rd 2014 zmieniony
     permalink
    Mnie się wydaje Bułka, że zupełnie się nie rozumiemy :confused:. Tobie się wydaje, że gender na siłę zamieni dzieci w kogoś kim nie są, a mnie, że da im po prostu możliwośc wyboru bycia takimi jakimi chcą być i akceptowania innych ludzi nawet jeśli nie będą do nich podobni. A stawianie siebie na czyimś miejscu wg mnie prowadzi do zrozumienia potrzeb drugiej osoby a nie zamienienia się w nią.
  1.  permalink
    Bułka, ale przeciez istotą gender chyba nie jest zamiana ról płci....
    •  
      CommentAuthorsu_seu
    • CommentTimeFeb 3rd 2014 zmieniony
     permalink
    No i jakie sposoby masz konkretnie na myśli? Bo ja póki co słyszałam o przebieraniu misiów w różne stroje, o nieudanym zdjęciu chłopca w sukience i peruce, które poszło w świat jako przestroga, a naprawdę chłopiec na nim udawał fryzjera itd. Owszem książeczki o rozważaniach "gdybym..." były nietrafione skoro są przeznacozne dla starszych dzieci, ale w misiach i zabawei w zawody ja naprawdę złego nic nie widzę.

    Treść doklejona: 03.02.14 21:47
    Poza tym juz to tu padlo wiele razy, ze sposoby i treści wymagają dopracowania i jasnych zasad.
    •  
      CommentAuthormiekkabula
    • CommentTimeFeb 3rd 2014
     permalink
    Tak, myślę że zupełnie inaczej to postrzegamy. Dzieci nie trzeba uczyć tolerancyjności, bo mają ją w naturze. A o tym różowym i metroseksualnym to odniosłam do wczesnijeszych wypowiedzi
    •  
      CommentAuthorEwasmerf
    • CommentTimeFeb 3rd 2014
     permalink
    miekkabula: Dzieci nie trzeba uczyć tolerancyjności, bo mają ją w naturze.

    zgadzam sie
    -- ;
  2.  permalink
    przykład tej natury dałam ze szkoły Hani....
    Przeciez dzieci nie zyją w hermetycznym świecie i trudno udawac,ze srodowisko nie ma na nie wpływu....
    •  
      CommentAuthorsu_seu
    • CommentTimeFeb 3rd 2014
     permalink
    miekkabula: A o tym różowym i metroseksualnym to odniosłam do wczesnijeszych wypowiedzi

    Do których?
    O tym, że dzieci mają w naturze tolerancję już też tutaj było mówione i o tym, że dorośli niektórzy skutecznie tę naturę "prostują ":-/ też.
    •  
      CommentAuthorWinni
    • CommentTimeFeb 3rd 2014
     permalink
    vitani_82: wyobrażasz sobie, że jedne zajęcia z dżender prowadzone w przedszkolu nagle o 180 stopni odmienią ludzką naturę

    Dlatego właśnie gender ma zaczynać od podstaw, od małych dzieci, bo ich natury nie trzeba zmieniać, wystarczy ją ukształtować.
    Zaczynam się powoli przekonywać do tego programu, jednak dowolność wyboru materiałów i sposobu przekazu powinna być zastąpiona szczegółowymi wytycznymi. No i te rozmowy o płciowości to mi bardziej do pierwszych lat szkolnych pasują...
    --
    •  
      CommentAuthorpani_wonka
    • CommentTimeFeb 3rd 2014
     permalink
    A ja mam wrażenie, że dzieci nie trzeba aż tak bardzo kształtować, że czasami wystarczy ich nie psuć, na przykład wyprzedzając ich pytania i niszcząc ich niewinność :wink: Ciekawa dyskusja, ale ja odpadam:) Pozdrawiam wszystkie zaciekłe dyskutantki!
    -- "bez pretensji do mądrości, której nie mam, bez odbijania jej na ksero i wpadania w schemat"
    •  
      CommentAuthormiekkabula
    • CommentTimeFeb 3rd 2014
     permalink
    No do Twojej Su.. Poza tym gdzie to opadanie szczęki na widok kobiety prowadzącej tramwaj? Bo jakoś ja tego nie dostrzegam.
    A to, że wymuskani faceci są nazywani laluniami czy jakimiś innymi określeniami to co się dziwić.. Facet ma spędzać w łazience więcej czasu niż kobieta? To jest gender? Witajcie Bibery...
  3.  permalink
    Dziewczyny
    ale pomyslcie
    przedszkolaki nie mają w naturze skłonnosci do tego, by męczyć zwierzęta. Czy w wobec tego nie należy im od najmłodszych lat mówić,ze zwierzę tez ma swoje prawa? Ze zasługuje na to,ze trzeba o nie zadbac a nie przywiązać do ogona puszkę i podpalić?
    •  
      CommentAuthorsu_seu
    • CommentTimeFeb 3rd 2014
     permalink
    miekkabula: A to, że wymuskani faceci są nazywani laluniami czy jakimiś innymi określeniami to co się dziwić.. Facet ma spędzać w łazience więcej czasu niż kobieta? To jest gender? Witajcie Bibery...

    No Bułka, zaskoczyłaś mnie...
    •  
      CommentAuthormiekkabula
    • CommentTimeFeb 3rd 2014
     permalink
    Ja jestem jak najbardziej za tym, żeby w przedszkolach uczyli wzajemnego szacunku i żeby tak jak Pani mówi o tym, że nie można krzywdzić zwierząt reagowała na objawy nietolerancji w przedszkolu. Ale do tego wystarczy odrobina chęci a nie unijne programy, które trzeba zrealizować, bo przecież żadnej kasy z puli nie popuścimy...
    •  
      CommentAuthorsu_seu
    • CommentTimeFeb 3rd 2014
     permalink
    tylko, ze dzięki tym programom i tej kasie było więcej miejsc w przedszkolach, a tego o ile się nie mylę jest deficyt
    •  
      CommentAuthormiekkabula
    • CommentTimeFeb 3rd 2014
     permalink
    su_seu: No Bułka, zaskoczyłaś mnie...

    Ale czemu? Bo nie chcę, żeby mój syn był bardziej kobiecy niż ja? Może zacznijmy jeszcze wstrzykiwać sobie hormony z przeciwnej płci, żeby bardziej się wyrównać? Serio.. nie wiem o co chodzi z tym ukobieceniem facetów i w czym to ma być dobre..
  4.  permalink
    /
    miekkabula: przecież żadnej kasy z puli nie popuścimy...


    Ja juz kiedyś mówiłam

    Utrzymanie dziecka w przedszkolu kosztuje gminę średnio ok 10 tys rocznie. Państwo dotuje przedszkola dopiero od wrzesnia . Na cały rok 2014 na przedszkolaka dorzuci 1200 zł. Koszt roczny ponoszony przez rodzica to teraz jakieś 800 zł.
    Z prostego rachunku wynika, ze skądś brakujące 8 tys trzeba wziąć, a pieniędzy w budżetach gmin zwyczajnie brakuje. Stąd chęć korzystania z tej "łatwej" unijnej kasy. Kto nie rozliczał projektów unijnych może rzeczywiście myśleć, ze się idzie bierze i jest to sama radość i zero pracy i włożonego wysiłku.:
    •  
      CommentAuthorsu_seu
    • CommentTimeFeb 3rd 2014
     permalink
    A nie spotykasz się w innych nacjach z metroseksualnymi facetami??? Bo ja często. Taki Ronaldo - psów na nim się wiesza za tę ładną buźkę i wyżelowane włoski, nawet fryzury podczas jednego meczu zmienia, żeby dobrze wyglądać. On jest osobą publiczną i narażenie na śmichy hihy oraz hejty jest wpisane w jego popularność a łzy może ocierać 500tkami EURO. A co ma powiedzieć zwykły chłopak z Hiszpanii czy z Włoch wchodzący dajmy na to na Stadion Narodowy w zamszowych ciżemkach, obcisłych dżinsach i kusej kurteczce?
    •  
      CommentAuthorLexia
    • CommentTimeFeb 3rd 2014
     permalink
    A co złego w tym, że facet zaczyna o siebie dbać? Mnie tam się podoba, że mój stara się dbać o cerę, stosuje kremy, jak ma dobijający go trądzik to stosuje korektor (!), nie oburza się jak mu zaproponowałam, żeby się przeszedł do manicurzystki, żeby mu skórki ładnie ogarnęła i ręce parafiną potraktowała. Na męskości mu to nie odjęło, tak samo jak nie ujmuje to, że sprząta, zmywa, gotuje i lubi(!) chodzić na zakupy ciuchowe i kupować buty bardziej niż ja to lubię... Czy to, że facet o siebie dba jest takie straszne? Sto razy wolę takiego, co dba o siebie niż takiego, dla którego antyperspirant=prysznic...
    I chciałabym, żeby takie coś stało się normalne, a nie dziwne. Że można być dbającym o cerę facetem np... I wierzę, że im prędzej pokaże się, że coś takiego jest normalne a nie inne i dziwne, tym lepiej.
    --
    •  
      CommentAuthormiekkabula
    • CommentTimeFeb 3rd 2014
     permalink
    Ale jak wiesz pracowałam w miejscu gdzie nauczyłam się nieco o co chodzi z tą unijna kasą. I jak najbardziej wiem ile papierologicznego wysiłku wymaga pozyskanie dotacji a jakiej kreatywności czasami.. I tym bardziej w obliczu braku pieniędzy kończy się piękna idea a zaczyna zwykła rachuba..

    Treść doklejona: 03.02.14 22:16
    su_seu: A nie spotykasz się w innych nacjach z metroseksualnymi facetami???

    wiem do czego pijesz i powinnaś dostać minusa :fierce: Myślisz, że uważam, że to fajne? No coś ty...

    Treść doklejona: 03.02.14 22:18
    Ale dbanie o higienę to nie to samo.. Facet dla mnie powinien dbać o siebie, o czystość, zapach ale wciąż nie bać się pobrudzić rąk przy pracy przy samochodzie czy iśc do sklepu bez nażelowanych włosków..
    •  
      CommentAuthorsu_seu
    • CommentTimeFeb 3rd 2014
     permalink
    miekkabula: wiem do czego pijesz i powinnaś dostać minusa Myślisz, że uważam, że to fajne? No coś ty...

    Nie rozumiem, ze co nie jest fajne? . Tzn rozumiem minusa - dawaj, prosz uprzejmie.
    •  
      CommentAuthormiekkabula
    • CommentTimeFeb 3rd 2014
     permalink
    Facet który siedzi od pół godziny w łazience blokując mi swobodny dostęp do lusterka pewnie usłyszałby co o tym myślę. Wcale mi się to nie podoba i to jest niefajne

    Treść doklejona: 03.02.14 22:22
    zminusuję Cię następnym razem, teraz uciekam
    •  
      CommentAuthorWinni
    • CommentTimeFeb 3rd 2014
     permalink
    miekkabula: Facet który siedzi od pół godziny w łazience blokując mi swobodny dostęp do lusterka

    Ale dlaczego SWOBODNY dostęp Masz mieć tylko Ty? :shocked:

    Treść doklejona: 03.02.14 22:29
    Ja akurat też wolę facetów bez żelowych włosów i kusych kurteczek, ale to wynika z moich upodobań, po prostu tacy mi się bardziej podobają, jednak do głowy by mi nie przyszło uważać, że mężczyzna tylko dlatego że jest mężczyzną, nie może spędzić w łazience tyle czasu ile potrzebuje...
    --
    •  
      CommentAuthorsu_seu
    • CommentTimeFeb 3rd 2014 zmieniony
     permalink
    miekkabula: Facet który siedzi od pół godziny w łazience blokując mi swobodny dostęp do lusterka pewnie usłyszałby co o tym myślę. Wcale mi się to nie podoba i to jest niefajne

    Gdyby standardem były kibelki w łazienkach to dopiero z prawdziwym jaskiniowcem trudno byłoby żyć w zgodzie :wink:

    A, i ja jeszcze raz podkreślę, nie chodzi o podobanie a o akceptację. Jeśli zaproszę sobie tu do nas koglegę z Hiszpanii, który zimą będzie śmigał w obcisłej puchóweczce i kolorowym szaliczku, łapiac płatki śniegu swą wybralyntynowaną czupryną, to nie życzę sobie słyszeć pod adresem mojego gościa chamskich tekstów. Niestety teraz przynajmniej na kilka by się prawdopodobnie załapał.
    •  
      CommentAuthorsu_seu
    • CommentTimeFeb 3rd 2014
     permalink
    Winni: Ja akurat też wolę facetów bez żelowych włosów i kusych kurteczek

    A ja dziś namówiłam męża na taką "kusą" kurteczkę... i ile mi to zajęęęęęęłoooo łoooo matko! A jest świetna i wyglada w niej bossssko :cool:, aż strach z domu wypuścić hyhy :hungry:
    •  
      CommentAuthorvitani_82
    • CommentTimeFeb 3rd 2014
     permalink
    su_seu: Gdyby standardem były kibelki w łazienkach to dopiero z prawdziwym jaskiniowcem trudno byłoby żyć w zgodzie :wink:


    A widzisz, i tu Cię zaskoczę, bo jedna z moich koleżanek z pracy wyjaśniła nam, że "prawdziwy facet na górze powinien walić tytoniem, a na dole koniem" koniec cytata :bigsmile:

    Treść doklejona: 03.02.14 23:59
    Winni: Dlatego właśnie gender ma zaczynać od podstaw, od małych dzieci, bo ich natury nie trzeba zmieniać, wystarczy ją ukształtować.
    Zaczynam się powoli przekonywać do tego programu, jednak dowolność wyboru materiałów i sposobu przekazu powinna być zastąpiona szczegółowymi wytycznymi. No i te rozmowy o płciowości to mi bardziej do pierwszych lat szkolnych pasują...


    Sorki umknął mi Twój post. Właśnie ja się jednak zastanawiam czy to ma jakikolwiek sens, tak wczesne narzucanie dzieciom pewnych standardów ideowych. Stąd moje pytanie, które niektórzy odebrali jako rasizm :shocked: czy uważają, że to coś zmieni. Bo po wyjściu z przedszkola dzieci wrócą do domu i będą np znów bombardowane sprzecznymi informacjami raz, że gender to bzdura, dwa, że uczą was głupot, trzy, że asfalt to asfalt i zakaz pedałowania... Tego się obawiam właśnie. Obawiam się, że więcej to może wprowadzić zamieszania w dziecięce umysły niż pożytku. Sama idea równości nie jest zła, ale kto to skontroluje jak się ją przekazuje? Niedopuszczalnym jest w ogóle dla mnie aby obcy ludzie wprowadzali moje dziecko w świat seksualności, bo chcę mieć nad tym kontrolę jako rodzic. U nas nagość nie jest tematem tabu, więc gdy dziecko zacznie pytać sama chcę jej odpowiedzieć, a już w przedszkolu tym bardziej, nie uważam aby to był dobry czas na to. W moim odczuciu wystarczającym jest aby wszystkich w przedszkolu traktować tak samo i będzie to wystarczającym startem w tolerancję.

    I nie mylcie tolerancji z akceptacją, bo to, że np toleruję sąsiada śmierdziucha i dziwaka nie znaczy, że mi jego zapach odpowiada i go akceptuję jako normę.
    --
    •  
      CommentAuthorsu_seu
    • CommentTimeFeb 3rd 2014 zmieniony
     permalink
    Vitani, zaniemówiłam i po tym
    vitani_82: A widzisz, i tu Cię zaskoczę, bo jedna z moich koleżanek z pracy wyjaśniła nam, że "prawdziwy facet na górze powinien walić tytoniem, a na dole koniem" koniec cytata

    i po tym
    vitani_82: I nie mylcie tolerancji z akceptacją, bo to, że np toleruję sąsiada śmierdziucha i dziwaka nie znaczy, że mi jego zapach odpowiada i go akceptuję jako normę.

    i po kilku wcześniejszych wpisach...

    i dlatego trudno zaufać mi rodzicom i chciałabym ,żeby jakiŚ fajny, usystematyzowany przekaz idei równości trafiał pod strzechy z niezależnych źródeł i to już od najmłodszych lat, przy czym niech właściwy wiek i metody zostaną ustalone przez kompetentne osoby
    •  
      CommentAuthorvitani_82
    • CommentTimeFeb 3rd 2014
     permalink
    su_seu:
    i dlatego trudno zaufać mi rodzicom i chciałabym ,żeby jakiŚ fajny, usystematyzowany przekaz idei równości trafiał pod strzechy z niezależnych źródeł i to już od najmłodszych lat, przy czym niech właściwy wiek i metody zostaną ustalone przez kompetentne osoby


    Co przez to sugerujesz? A co jeśli nie będziesz się zgadzać z tą "kompetentną" osobą, która ustali standardy?
    --
    •  
      CommentAuthorsu_seu
    • CommentTimeFeb 3rd 2014 zmieniony
     permalink
    z osobami kompetentnymi w danej dziedzinie zwykle się zgadzam, mają większą wiedzę niz ja na dany temat , poparta kierunkowym wykształcenieniem
    __
    A sugeruję jedynie,że mam nadzieję, że niektóre z Twoich wpisów to tylko nieumiejętne przekazanie myśli na piśmie...
    •  
      CommentAuthorvitani_82
    • CommentTimeFeb 3rd 2014 zmieniony
     permalink
    su_seu: z osobami kompetentnymi w danej dziedzinie zwykle się zgadzam, mają większą wiedzę niz ja na dany temat , poparta kierunkowym wykształcenieniem
    __
    A sugeruję jedynie,że mam nadzieję, że niektóre z Twoich wpisów to tylko nieumiejętne przekazanie myśli na piśmie...


    Nie wiem, ja tak ślepo nie ufam wszystkim, którzy mają więcej tytułów niż przeciętny Kowalski, bo to tylko ludzie i na wiele spraw patrzą subiektywnie. A prawda jest taka, że im więcej się społeczeństwu narzuca norm, ograniczeń i konwenansów, tym bardziej się społeczeństwo buntuje. Dlatego uważam, że ingerencja w podstawowa komórkę społeczną jest bardzo ryzykowna.

    A moich wypowiedzi nie musisz akceptować, wystarczy, że będziesz je tolerować :wink: Tak jak ja wielu Twoich wypowiedzi nie rozumiem i nie akceptuję ale uważam, że masz prawo do własnych poglądów, szanuję to, a czy się z tym zgadzam czy nie to inna zupełnie kwestia. Nie łudzę sie również, że osoby broniące swoich poglądów z chwili na chwilę zmienią zdanie ale cóż to by było za nudne życie gdybyśmy wszyscy myśleli i podchodzili do wszystkich kwestii tak samo. Niektórzy przecież żyją z tego, że na siłę imputują innym swoje poglądy. :wink:
    --
    •  
      CommentAuthorsu_seu
    • CommentTimeFeb 4th 2014 zmieniony
     permalink
    vitani_82: Nie wiem, ja tak ślepo nie ufam wszystkim, którzy mają więcej tytułów niż przeciętny Kowalski, bo to tylko ludzie i na wiele spraw patrzą subiektywnie. A prawda jest taka, że im więcej się społeczeństwu narzuca norm, ograniczeń i konwenansów, tym bardziej się społeczeństwo buntuje. Dlatego uważam, że ingerencja w podstawowa komórkę społeczną jest bardzo ryzykowna.

    Dla mnie w wielu kwestiach ta podstawowa komórka narzuca ograniczenia całemu społeczeńśtwu, bo życzy sobie by było takie jak ona.

    vitani_82: A moich wypowiedzi nie musisz akceptować, wystarczy, że będziesz je tolerować Tak jak ja wielu Twoich wypowiedzi nie rozumiem i nie akceptuję ale uważam, że masz prawo do własnych poglądów, szanuję to, a czy się z tym zgadzam czy nie to inna zupełnie kwestia. Nie łudzę sie również, że osoby broniące swoich poglądów z chwili na chwilę zmienią zdanie ale cóż to by było za nudne życie gdybyśmy wszyscy myśleli i podchodzili do wszystkich kwestii tak samo. Niektórzy przecież żyją z tego, że na siłę imputują innym swoje poglądy.

    Tak, masz rację, ale akurat część Twoich poglądów uważam za krzywdzącą dla innych ludzi, na co się nie godzę i nigdy takich poglądów nie zaakceptuję - jeśli twierdzisz , że wyraziłaś to co planowałaś przez swoje posty. Natomiast jeśli chodzi o akceptację odmiennych od moich poglądów jeśli nie są krzywdzące dla innych ludzi - nic mi do tego. Jeśli ktoś jest katolikiem i gejów w swoim otoczeniu nie wytyka palcami i nie mówi dzieciom " o zobacz, to ten zbok" a jedynie wpaja swoim dzieciom, że ich Bóg za święty uważa związek meżczyzny i kobiety bo wspólnie tworzą jedno i mogą światu dać potomstwo - ok. Jeśli jednocześnie Katolik wytłumaczy swojemu dziecku, że Bóg nie potępia homoseksualistów, ale wierzący homoseksualista powinien żyć sam i nie ulegać popędom - ok (bo to chyba tak jest? poprawcie mnie jeśli sie mylę). Natomiast dyskryminacją, rasizmem, homofobią itp itd po prostu się brzydzę.

    Treść doklejona: 04.02.14 01:19
    A dodam, że owszem jestem też nietolerancyjna - dla krzywdy - dla pedofilii, dla złodziei, dla morderców, dla katów czy to ludzi czy zwierząt, dla chamstwa, dla nieuprzejmości, dla lekceważenia drugiego człowieka i pogardy dla niego itp itd.
    •  
      CommentAuthorvitani_82
    • CommentTimeFeb 4th 2014
     permalink
    su_seu: Tak, masz rację, ale akurat część Twoich poglądów uważam za krzywdzącą dla innych ludzi, na co się nie godzę i nigdy takich poglądów nie zaakceptuję


    Wiesz co, ja się gdzieś chyba zgubiłam, wytłumacz mi proszę co takiego bulwersującego napisałam.
    --
    •  
      CommentAuthorjaca_randa
    • CommentTimeFeb 4th 2014
     permalink
    vitani, w tej chwili już naprawdę nie chodzi o Twoje poglądy, a raczej preferencje lub gusta, ale, na Boga, popracuj kobieto nad formą przekazu, bo czytając Twoje posty włosy się na głowie jeżą!
    -- Szczęście jest decyzją, którą podejmujemy każdego dnia.
    •  
      CommentAuthorvitani_82
    • CommentTimeFeb 4th 2014
     permalink
    jaca_randa: vitani, w tej chwili już naprawdę nie chodzi o Twoje poglądy, a raczej preferencje lub gusta, ale, na Boga, popracuj kobieto nad formą przekazu, bo czytając Twoje posty włosy się na głowie jeżą!


    Jaca wytłumacz mi, co Ci tak włos na głowie jeży?
    --
    •  
      CommentAuthorjaca_randa
    • CommentTimeFeb 4th 2014 zmieniony
     permalink
    sucharku, przyjmij do wiadomości, że jesteś uprzedzoną rasistką. Masz do tego wszelkie prawa, ale tak to należy nazwać.

    Moja córka w wieku 12 lat nie bawiła się lalkami (nie, nie współżyła jeszcze!). Być może Twoje dziecko przedłuża sobie dzieciństwo. Też ma do tego prawo.

    No i... na szczęście nie jesteś jedyną, która ma wpływ na Twoje dziecko.

    Treść doklejona: 04.02.14 10:11
    vitani_82: Jaca wytłumacz mi, co Ci tak włos na głowie jeży?

    Wulgaryzmy określające ludzi. Odczytuję to jako taki mocny język. Ale to jest obraźliwe.
    -- Szczęście jest decyzją, którą podejmujemy każdego dnia.
    •  
      CommentAuthorvitani_82
    • CommentTimeFeb 4th 2014
     permalink
    jaca_randa: Wulgaryzmy określające ludzi. Odczytuję to jako taki mocny język. Ale to jest obraźliwe.


    Nie no teraz jestem rozłożona na łopatki???? Gdzie ja kogoś obraziłam wulgaryzmami???? Jaca chyba nie czytasz ze zrozumieniem... W pierwszym poście napisałam ogólnie, że PEWNE ŚRODOWISKA nie zmienią swoich poglądów z chwili na chwilę i tam przytoczyłam jak się określa w takich środowiskach osoby o innym kolorze skóry czy wyznania ALE W ŻADNYM POŚCIE nie napisałam, że JA ich tak nazywam. Co więcej wielokrotnie napisałam, że jestem osobą tolerancyjną, toleruję osoby o innym kolorze skóry, innej orientacji seksualnej (poza pedofilami i zboczeńcami oczywiście).
    Wiesz jak ja to widzę. Ktoś napisał, że jestem rasistką, bo nie doczytał albo chciał tak przeczytać, inni to podchwycili, bo nie chciało im się czytać całości, a Ty podchwyciłaś to co napisała Suseł, bo właśnie nie chciało Ci się przeczytać moich wypowiedzi ze zrozumieniem. To, że podoba mi się kolor skóry, który posiadam nie znaczy, że inny kolor skóry uważam za gorszy (chociaż mam wrażenie, że wiele osób tak to właśnie odebrało ale to NADINTERPRETACJA), to że jestem katoliczką nie znaczy, że życzę śmierci osobom o innej wierze... Przecież to bez sensu. Moje horyzonty wychodzą trochę dalej niż czubek własnego nosa, staram sie na wiele spraw patrzeć wielotorowo i to, że ja nie jestem rasistką nie znaczy, że rasistów nie ma, więc rozważam pewne sprawy na wielu płaszczyznach, a nie tylko na swojej własnej.
    --
    •  
      CommentAuthorStokotka
    • CommentTimeFeb 4th 2014
     permalink
    Mi tez nie podoba sie uroda Afroamerykanów co nie czyni mnie rasistką, Irlandczycy też mi się nie podobają i co z tego, czy życzę komuś źle albo zrobiłabym z tego powodu komuś coś złego? No oczywiście że nie więc jaki rasizm!!!
    --
    •  
      CommentAuthorsardynka85
    • CommentTimeFeb 4th 2014
     permalink
    kiciamiecia a Polacy to Ci się wszyscy jak jeden mąż podobają? ;)
    --
    •  
      CommentAuthorvitani_82
    • CommentTimeFeb 4th 2014
     permalink
    kiciamiecia: Mi tez nie podoba sie uroda Afroamerykanów co nie czyni mnie rasistką, Irlandczycy też mi się nie podobają i co z tego, czy życzę komuś źle albo zrobiłabym z tego powodu komuś coś złego? No oczywiście że nie więc jaki rasizm!!!


    Wiesz Kicia, tu jest ogólna tendencja, że albo coś jest białe albo czarne, albo akceptujesz i tolerujesz wszystko na 100% albo jesteś nieprzystosowaną rasistką, wulgarną i bezduszną. Aż trudno mi pojąć jak można tak szufladkować ludzi i nie zauważać, że świat ma więcej odcieni niż te dwa wymienione na początku. Nie lubię schematów, cenię sobie niezależność myśli, o których otwarcie mówię.
    --
    •  
      CommentAuthorsardynka85
    • CommentTimeFeb 4th 2014
     permalink
    vitani_82: Aż trudno mi pojąć jak można tak szufladkować ludzi i nie zauważać, że świat ma więcej odcieni niż te dwa wymienione na początku


    No właśnie szufladkowanie ludzi zaprezentowałaś sama, pisząc o tym, że jedyne co ładne to jasnookie i jasnowłose :wink:

    vitani_82: Nie lubię schematów


    A sama takimi się kierujesz w swoich osądach pisząc to co napisałaś :p
    --
    •  
      CommentAuthorMónikha
    • CommentTimeFeb 4th 2014 zmieniony
     permalink
    kiciamiecia: Mi tez nie podoba sie uroda Afroamerykanów co nie czyni mnie rasistką, Irlandczycy też mi się nie podobają i co z tego, czy życzę komuś źle albo zrobiłabym z tego powodu komuś coś złego? No oczywiście że nie więc jaki rasizm!!!


    Od kiedy rasizm to wyłącznie czynienie komuś krzywdy z tytułu jego inności? :shocked: rasizm jest zespołem poglądów .... - za Wiki.
    To że ktoś nie bije, nie napada, nie oznacza, że przestaje być rasistą mając takie a nie inne poglądy na temat inności religijnej, rasowej etc.
    Nie każdy rasistka chodzi z kijem bajsbolowym i tłucze czarnoskórych, nie?
    -- Mama M & N & W
    •  
      CommentAuthorEwasmerf
    • CommentTimeFeb 4th 2014
     permalink
    Monikha, jak juz sie podpierasz Wiki to cytuj calosc - "zespół poglądów głoszących tezę o nierówności ludzi, a wynikająca z nich ideologia przyjmuje wyższość jednych ras nad innymi".
    kiciamiecia nie uwaza, ze jakas rasa jest lepsza od innej, tylko, ze JEJ SIE TAKA URODA NIE PODOBA!!!
    -- ;
    •  
      CommentAuthorMónikha
    • CommentTimeFeb 4th 2014 zmieniony
     permalink
    Ewa - a ja nie piszę o Kici.
    Ogólnie protestuję, bo pogląd że rasizm równa się czynienie komuś krzywdy fizycznej jest bezsensu.
    Gdzie napisałam, że Ona jest rasistką?
    Po prostu nie zgadzam się z twierdzeniem, że jak "nie robi się krzywdy" innościom, to znaczy że przestaje się być rasistą z definicji.
    -- Mama M & N & W
    •  
      CommentAuthorEwasmerf
    • CommentTimeFeb 4th 2014 zmieniony
     permalink
    a to sory, zacytowalas ja, wiec myslalam ze odnioslas sie do tego cytatu i zinterpretowalas te slowa jako rasizm.
    mi tez sie czarnoskorzy z urody nie podobaja, moze z malymi wyjatkami. Azjaci tez nie, moza poza Brucem Lee w dziecinstwie. Nie uwazam, ze to wynika z jakis uprzedzen. Sama mam jasne wlosy i jasne oczy, ale facetow preferuje z ciemna oprawa oczu i brunetow. Co maja czyjes preferencje czy upodobania do rasismu to jakos nie moge rozgryzc.
    -- ;
    •  
      CommentAuthorvitani_82
    • CommentTimeFeb 4th 2014
     permalink
    sardynka85: No właśnie szufladkowanie ludzi zaprezentowałaś sama, pisząc o tym, że jedyne co ładne to jasnookie i jasnowłose :wink:


    Sardynko to już na siłę jest co piszesz. Zacytuj gdzie napisałam, że JEDYNE co ładne. Chyba, że dla Ciebie nie istnieje pojęcie czegoś takiego jak gust :tongue:
    sardynka85:
    A sama takimi się kierujesz w swoich osądach pisząc to co napisałaś :p

    Chyba Ty :devil:
    --
Chcesz dodać komentarz? Zarejestruj się lub zaloguj.
Nie chcesz rejestrować konta? Dyskutuj w kategoriach Pytanie / Odpowiedź i Dział dla początkujących.