Zarejestruj się

Aby dyskutować we wszystkich kategoriach, wymagana jest rejestracja.

 

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

    •  
      CommentAuthorPENNY
    • CommentTimeJan 30th 2014 zmieniony
     permalink
    Kiciamiecia czytam tę dyskusję od początku i wieje obrzydzeniem w stosunku do homoseksualistów. Artykuł m.in. o ich domniemanym seksie w brudnej toalecie, który był tu przytoczony jako "argument", jest po prostu jednym ze szczytów chamstwa w stosunku do par homo i przykładem manipulacji informacją. I takich jest wiele niestety, stąd moje oburzenie. I owszem oburza mnie również to, że po raz kolejny gdzieś tam na planecie Ziemia, wytknięto parze homo, złą opiekę nad dzieckiem. Co jest kroplą w morzu na tle przemocy wobec dzieci wśród par hetero, szczególnie tych z obrączką na palcu. Oburza mnie to, że matka publicznie zapewnia, że pobije swoje dzieci, gdy dowie się, że kochają kogoś tej samej płci.
    -- Zapraszam na mój blog Powrot do jaskini
    •  
      CommentAuthorEwasmerf
    • CommentTimeJan 30th 2014
     permalink
    ja wlasnie nie rozumiem tego, czemu panstwo nie dalo jej pracy? przeciez panstwo ma cale rzesze posad urzedniczych. sa tam jakies programy rzadowe, szkoda ze wiekszosc to psu na bude. dac wedke, a ona by sama juz sobie ryby zlowila...
    -- ;
    •  
      CommentAuthorsu_seu
    • CommentTimeJan 30th 2014 zmieniony
     permalink
    kiciamiecia: Penny chyba przesadzasz bo nikt, NIKT! tu nie napisał że tylko homoseksualiści są źli!

    padło takie sformułowanie, parafrazując, ze można pozwolić na wychowanie dziecka przez parę homoseksualną, tylko jeśli się dla tego dziecka chce źle.
    To nie to samo?
    •  
      CommentAuthorsardynka85
    • CommentTimeJan 30th 2014
     permalink
    W kwestii biedy to mi wydaje się, że po prostu czasem okazuje się, że życie na zasiłkach, dopłatach i zapomogach jest po prostu bardziej opłacalne niż praca za najniższą krajową, która wiąże się z utratą większości przywilejów...
    --
    •  
      CommentAuthorStokotka
    • CommentTimeJan 30th 2014
     permalink
    se_sue nie wiem , nie moje zdanie u autorki dociekaj intencji czy miała na myśli że homoseksualiści są źli...
    .
    penny rozumiem, ale mnie szlag trafia w ogóle jak dziecku dzieje się krzywda!!! a w du....e mam z czyjej ręki, dla mnie to jest obrzydliwe!! jak można robić coś takiego dziecku, ktokolwiek i nie mówię tylko o molestowaniu, ale o znęcaniu sie psychicznym i wszystkim w sumie i krew mnie zalewa jak słyszę w mediach o kolejnej porzuconej sierotce, albo małym znalezionym pogrzebanym ciałku, gdzie ja o taką duszyczkę modle się już trochę czasu! Z reszta nie ja jedna tu, ale to nie ten temat... Ja bym nie rozpatrywała tematu z jakiego zeszliśmy już trochę temu w oparciu o roztrząsanie kwestii jaka orientacja krzywdzi więcej dzieci, bo to nie są dla mnie żadne rodziny i żadne wychowanie a o tym mieliśmy tu rozmawiać...

    Treść doklejona: 30.01.14 20:35
    sardynka myślę że za granicą bardziej niż w Polsce, tu państwo nie pomoże w większości przypadków, bardzo to smutne, ale niejednokrotnie to ci najbiedniejsi a dobrzy mogą liczyć na najmniej..
    --
    •  
      CommentAuthorsu_seu
    • CommentTimeJan 30th 2014 zmieniony
     permalink
    kiciamiecia: se_sue nie wiem , nie moje zdanie u autorki dociekaj intencji czy miała na myśli że homoseksualiści są źli...

    Ale to Ty napisałaś , ze "NIKT! tu nie napisał że tylko homoseksualiści są źli!" no to pytam Ciebie, czy to nie to samo. Dla mnie pola wielkiego do interpretacji, co autor miał na myśli, w tym nie ma.
    •  
      CommentAuthorPENNY
    • CommentTimeJan 30th 2014
     permalink
    Kiciamiecia chodzi mi o to, że media, gdy zwęszą coś o parze homoseksualnej, to robi się z tego większy dym, niż gdyby zrobiła to para hetero. Oczywiście i w jednym i w drugim przypadku, jak piszesz to takie samo zło. Odnoszę wrażenie, że często jest tak, że ten pierwszy przypadek jest odbierany o wiele wiele gorzej i z większym echem niż drugi.
    -- Zapraszam na mój blog Powrot do jaskini
    •  
      CommentAuthorEwasmerf
    • CommentTimeJan 30th 2014
     permalink
    PENNY: Kiciamiecia chodzi mi o to, że media, gdy zwęszą coś o parze homoseksualnej, to robi się z tego większy dym, niż gdyby zrobiła to para hetero. Oczywiście i w jednym i w drugim przypadku, jak piszesz to takie samo zło. Odnoszę wrażenie, że często jest tak, że ten pierwszy przypadek jest odbierany o wiele wiele gorzej i z większym echem niż drugi.

    mi sie wydaje, ze dym jest taki sam. jest po porstu topic na kolejne tygodnie, potem niestety wszystko umiera i nic sie w tej sprawie nie dzieje znaczacego...
    -- ;
    •  
      CommentAuthorazniee
    • CommentTimeJan 30th 2014 zmieniony
     permalink
    Penny, bo interpretacja jest taka, że homoseksualista krzywdzi DLATEGO, że nim jest,a heteroseksualista- po prostu...
    --
    •  
      CommentAuthorPENNY
    • CommentTimeJan 30th 2014 zmieniony
     permalink
    Ewasmerf: mi sie wydaje, ze dym jest taki sam

    No ja mam trochę inne wrażenie czytając ten wątek. Ale też i prawdy w tym wiele, że zazwyczaj media podłapią jakąś sensację, rząd się obrusza, jest ogólna zawierucha i a i tak gucio z tego wynika.
    azniee: bo interpretacja jest taka, że homoseksualista krzywdzi DLATEGO, że nim jest,a heteroseksualista- po prostu...

    Ooo lepiej bym tego nie ujęła.
    -- Zapraszam na mój blog Powrot do jaskini
    •  
      CommentAuthorStokotka
    • CommentTimeJan 30th 2014
     permalink
    penny .. jak wszystko co się pismakom dobrze sprzedaje
    .
    su_seanie nie to samo, no i? odpiszesz "nie sądzę", "mam inne zdanie" czy co ,.. grzmiałaś by nie czepiać się słówek, ale widzę, że jednak lubisz, dodatkowo nie parafrazuj a cytuj, znalazłam sobie to o czym piszesz i było to już kawałek temu, może luczynka odpowiedziała na końcówkę zdania bo brzmiała ona "tak,żeby potem tyrało na nasze emerytury", nie wiem możemy uprawiać filozofię wirtualną jeśli chcesz:) napisałam Penny że NIKT nie napisał że homoseksualiści są źli, i tylko oni są źli, bo nie zauwarzyłam żeby ktoś się tak wypowiedział, może kontekst ci się zgubił :wink:
    --
    •  
      CommentAuthorsardynka85
    • CommentTimeJan 30th 2014
     permalink
    Kiciamiecia no jasne, że za granicą bardziej, bo u nas w Polsce socjal tak samo "pozwala przeżyć" jak i ta najniższa krajowa (no bo ja sobie w życiu nie wyobrażam jak miałabym z najniższej krajowej chociażby wynająć i opłacić mieszkanie a do tego jeszcze wyżywić, ubrać, leczyć siebie i dziecko itp.)

    Nie sądzę też, że rozdawanie przywilejów,pieniędzy itp biednym to najlepszy pomysł na ich aktywizację...bardziej postawiłabym na dodatkowe "gratyfikacje" i wsparcie dla osób, które pracy chcą się podjąć..
    --
  1.  permalink
    Kiciumieciu
    nikt nie pisał,że są źli
    Padły słowa ,że sa zboczeni, nienormalni, wynaturzeni, chorzy
    tak lepiej?
    •  
      CommentAuthorRozkosznica
    • CommentTimeJan 30th 2014 zmieniony
     permalink
    PENNY super napisalas; nie czytalam watku od paczatku, nie krzyczec na mnei za to bo czasu nie mam. Ale w jednym masz racje; w publicznych toaletach uswiadczysz pary hereto gniecace sie ,,namietnie,, tu i owdzie, po katach krzakach itp a homoseksulane raczej tego nie zrobia. Zreszat niech kazdy zapyta siebie. I szczerze odpowie. Poza tym niecierpie jesli ktos myli pedofilie z orentacja homoseksulalna!!:angry:
    •  
      CommentAuthorStokotka
    • CommentTimeJan 30th 2014
     permalink
    szczypto z moich nie padły:) poza tym ja też nie rejestruje wątku od pierwszej strony, z resztą chory nie róna się zły, albo nienormalny nie równa się zły a o kontekst chodziło zły czyli w tej rozmowie naszej zły dla dzieci, robiący im krzywdę fizyczną i psychiczną, nie zarejestrowałam żeby ktoś się tak wyraził o homoseksualistach ze to źli krzywdzący dzieci fizycznie i psychicznie ludzie, rozumiemy czy bawimy sie dalej :)??
    --
  2.  permalink
    kiciamiecia: rozumiemy?

    pytasz mnie i siebie? ;)
    •  
      CommentAuthorStokotka
    • CommentTimeJan 30th 2014
     permalink
    wiesz co jakbym była nie tolerancyjna to bym pomyślała że mnie obrażasz:wink:
    --
    •  
      CommentAuthorsu_seu
    • CommentTimeJan 30th 2014 zmieniony
     permalink
    Kiciu, znów będę musiała przywołać kontekst całej wymiany. Przeczytaj tym razem to co potem jest, będziesz wiedziałą, ze Luczynka tyrania na emeryturę nie miała na myśli.
    I ja nie "grzmię". Moje zdania zwykle kończą się kropką i nie są pisane capsem.
    I dlaczego nie parafrazowac mam? bo tego to już całkiem nie rozumiem...
  3.  permalink
    Obrażam? eee
    no przeciez ja w 2 osobach nie występuję ;)
    •  
      CommentAuthorStokotka
    • CommentTimeJan 30th 2014
     permalink
    no widzisz a ja taka jestem że czasem sobie pogrzmieć lubię ot co:) a co kto ma w głowie to też ci nie powiem:) zawijam do domku wiec czołem wojowniczki:)
    --
    •  
      CommentAuthorPENNY
    • CommentTimeJan 30th 2014 zmieniony
     permalink
    "co nie oznacza, ze para homoseksualna nie może powołać do życia dziecka, wychować go i wykształcić tak,żeby potem tyrało na nasze emerytury"

    luczynka 2 godzin temu
    "Jeśli chcemy tak źle dla tego dziecka, to czemu nie."


    Skopiowałam zdanie Luczynki, które napisała w odpowiedzi na powyższe zdanie na stronie poprzedniej. No i dla mnie przekaz jest jasny, szczególnie czytając wcześniejsze posty tego akurat fragmentu dyskusji.
    -- Zapraszam na mój blog Powrot do jaskini
    •  
      CommentAuthorStokotka
    • CommentTimeJan 30th 2014
     permalink
    No to jeśli tak uważa ogół to jednak można przyjąć że jedną osoba tak uznała :) satysfakcją rozeszła sie jak masełko w promieniach południowego słońca :) to jeszcze raz ......... Penny słuchaj nie ma sie co wzburzać bo generalnie rzecz biorąc to prawie nikt nie napisał ze homoseksualiści są źli (poza jedną osoba) no i uważam... resztę można doczytac wyżej :) :wink:
    --
    •  
      CommentAuthormad1
    • CommentTimeJan 30th 2014
     permalink
    Odnośnie biedy, taki felieton ostatnio czytałam, w portalu niekatolickim.
    --
    •  
      CommentAuthormangaa
    • CommentTimeJan 30th 2014
     permalink
    Iga mi chodziło tylko o to, że zwykle sama bieda nie jest podstawą do odebrania dzieci. Więc albo tam było coś, o czym my nie wiemy, albo po raz kolejny zawiódł system, bo zabrakło ludzkiej wrażliwości ale nie sądzę aby takie działanie urzędnicze było standardem.
    sardynka85: Nie sądzę też, że rozdawanie przywilejów,pieniędzy itp biednym to najlepszy pomysł na ich aktywizację...bardziej postawiłabym na dodatkowe "gratyfikacje" i wsparcie dla osób, które pracy chcą się podjąć..

    Amen.
    Z drugiej strony, wielu ludzi niestety jest skazanych na pomoc finansową bo tak zostali "przystosowani" do życia przez środowisko rodzinne.
    --
    •  
      CommentAuthorramatha
    • CommentTimeJan 30th 2014
     permalink
    Rozumiem ze adres ateistom sie nie spodoba, ale polecam mimo wszystko do przeczytania :
    http://homoseksualizm.chrzescijanin.pl/modules/sections/index.php?op=viewarticle&artid=5
    --
    •  
      CommentAuthorvitani_82
    • CommentTimeJan 30th 2014
     permalink
    mangaa: albo po raz kolejny zawiódł system, bo zabrakło ludzkiej wrażliwości ale nie sądzę aby takie działanie urzędnicze było standardem.


    Wczoraj usłyszałam z pewnego źródła jak z jednego z warszawskich domów samotnej matki usunięto kobietę z kilkumiesięcznym dzieckiem tylko dlatego, że się pokłóciła z inną, która ją prowokowała. Kobieta ma lekki stopień upośledzenia i na początku stycznia została z tym dzieciątkiem wywalona po prostu na bruk! W dodatku żaden ośrodek nie chciał jej przyjąć, za karę (czyli za to, że się skłóciła). Być może niedługo usłyszycie o tym w TV, przynajmniej ja na to liczę, bo takie praktyki niezgodne są z prawem, a jeśli prawo łamie organizacja z dotacjami od państwa to mamy aferę.
    Druga sprawa jest taka, że chcą jej to dziecko odebrać, bo JEST BEZDOMNA, nikogo prawie nie obchodzi, że dzieckiem zajmuje się bez zarzutu jednak łatwiej zabrać dziecko i mieć problem z głowy niż obserwować jak sobie radzi... To państwo jest chore.
    --
    •  
      CommentAuthorsu_seu
    • CommentTimeJan 30th 2014 zmieniony
     permalink
    su_seu: padło takie sformułowanie, parafrazując, ze można pozwolić na wychowanie dziecka przez parę homoseksualną, tylko jeśli się dla tego dziecka chce źle.
    To nie to samo?


    Ramatha, a dałaś za to "eee" bo uważasz, zę takie stwierdzenie tutaj nie padło? czy może tak o , bo mnie nie lubisz? :)
    Tak samo , Luczynko, za co "eee" w mojej wypowiedzi ad adoptowania dzieci z miłości do siebie nawzajem?? I tak samo Lily, z czym nie zgadzasz się w moim poście ad rodzin alkoholików? Kogoś obraziłam, uraziłam? napisałam coś nieprawdziwego? obraźliwego? chamskiego?
    Nie czuję się urażona, pytam jedynie z ciekawości z czym konkretnie się w tym nie zgadzacie? Bo ja "eeeuję" jak się z czymś nie zgadzam, a raczej zazwyczaj tylko wtedy gdy poglądy ktoś wyraża zbyt napastliwie albo faktycznie po chamsku, a nie dlatego, że słowa padły pod takim a nie innym nickiem.
    •  
      CommentAuthorvitani_82
    • CommentTimeJan 30th 2014
     permalink
    su_seu: su_seu: padło takie sformułowanie, parafrazując, ze można pozwolić na wychowanie dziecka przez parę homoseksualną, tylko jeśli się dla tego dziecka chce źle.


    A nie chodzi przypadkiem o reakcję społeczeństwa i rówieśników w stosunku do takiego dziecka? Wyśmiewanie i wytykanie palcami za posiadanie dwóch tatusiów albo dwóch mam, dzieci są okrutne. Po prostu społeczeństwo niekoniecznie jest gotowe na takie rewolucje światopoglądowe zupełnie abstrahując od tego czy homo jest z natury dobry czy zły.
    --
    •  
      CommentAuthorsu_seu
    • CommentTimeJan 30th 2014 zmieniony
     permalink
    Vitani, no dla mnie jak najbardziej tak. Tylko to winy szukac wśród homoseksualistów? czy może hetero? No i tu wracamy do pkt wyjścia - genderowej edukacji albo zamiecenia problemu pod dywan i zakazów.
    •  
      CommentAuthorvitani_82
    • CommentTimeJan 30th 2014
     permalink
    Uważam, że to nie jest czyjaś wina tylko po prostu to nie jest jeszcze ten czas, takie zmiany są jak ewolucja, nie zachodzą z dnia na dzień. Nawet patrząc na siebie, z jednej strony dla mnie homo mogliby adoptować dzieci ale z drugiej strony z uwagi na powyższe nie jest to wskazane. Jak dla mnie homo nigdy nie będzie czymś normalnym, bo norma to penis i pochwa ale nie potępiam tego, że ktoś jest homo.
    --
    •  
      CommentAuthorsu_seu
    • CommentTimeJan 30th 2014
     permalink
    czyli seks analny w związkach heteroseksualnych też uważasz za zboczenie? a także oralny i w ogóle pieszczoty jako takie tutaj zwane "innymi czynnościami seksualnymi" ?
    •  
      CommentAuthorvitani_82
    • CommentTimeJan 30th 2014
     permalink
    su_seu: czyli seks analny w związkach heteroseksualnych też uważasz za zboczenie? a także oralny i w ogóle pieszczoty jako takie tutaj zwane "innymi czynnościami seksualnymi" ?


    Nie widzę związku. :devil:
    --
    •  
      CommentAuthorsu_seu
    • CommentTimeJan 30th 2014
     permalink
    vitani_82: Jak dla mnie homo nigdy nie będzie czymś normalnym, bo norma to penis i pochwa ale nie potępiam tego, że ktoś jest homo.

    nie widzisz związku? serio? a penis i pochwa? rozumiem, ze ważne by były w tym samym pokoju :wink:
    •  
      CommentAuthorvitani_82
    • CommentTimeJan 30th 2014
     permalink
    Hmm, nie zrozumiałaś widać metafory. Chodziło mi o to, że norma to kobieta i mężczyzna.
    --
    •  
      CommentAuthorsu_seu
    • CommentTimeJan 30th 2014 zmieniony
     permalink
    No nie zrozumiałam. Dla mnie penis i pochwa to penis i pochwa - raczej bardziej niż metaforę rozumiem to jak uprzedmiotowienie.
    No i jednak sprowadzenie relacji dwojga ludzi do seksu jedynie. Bo na czole nam narządy nie rosną i nie musimy do siebie w ten sposób "pasować". A zostawiając seks (czy tylko ja mam wrażenie, że to ci , którzy nie chcą tego seksu ciągle i wszędzie, wszystko do niego sprowadzają?) czym różni się wzajemna miłość kobiety i mężczyzny od wzajemnej miłości osoób tej samej płci?

    Treść doklejona: 31.01.14 01:00
    na dziś już znikam, słodkich snów :smile:
    •  
      CommentAuthorvitani_82
    • CommentTimeJan 31st 2014
     permalink
    su_seu: (czy tylko ja mam wrażenie, że to ci , którzy nie chcą tego seksu ciągle i wszędzie, wszystko do niego sprowadzają?)


    Ale to przecież właśnie TY SAMA przed chwilą moją wypowiedź sprowadziłaś do seksu... Napisałam, że dla mnie norma to penis i pochwa, a Ty mnie zaczęłaś wypytywać o moje preferencje seksualne, nie pociągnęłam tego tematu, ale Ty do seksu powracasz w kolejnym poście... Także nieco to hipokryzją pociągnęło, nie sądzisz? :wink:

    su_seu: czym różni się wzajemna miłość kobiety i mężczyzny od wzajemnej miłości osoób tej samej płci?


    Miłość duszy niczym, miłość ciała jednak się różni. Ale mi to generalnie wisi jak wcześniej napisałam. Prowadzą pewne badania mózgu w zakresie homo i naukowcy pewnie kiedyś potwierdzą jaka zmiana w mózgu powoduje takie zmiany preferencji seksualnych.
    --
    •  
      CommentAuthorsu_seu
    • CommentTimeJan 31st 2014 zmieniony
     permalink
    vitani_82: Ale to przecież właśnie TY SAMA przed chwilą moją wypowiedź sprowadziłaś do seksu... Napisałam, że dla mnie norma to penis i pochwa, a Ty mnie zaczęłaś wypytywać o moje preferencje seksualne, nie pociągnęłam tego tematu, ale Ty do seksu powracasz w kolejnym poście... Także nieco to hipokryzją pociągnęło, nie sądzisz?

    hę?:shocked:
    vitani_82:

    Miłość duszy niczym, miłość ciała jednak się różni. Ale mi to generalnie wisi jak wcześniej napisałam. Prowadzą pewne badania mózgu w zakresie homo i naukowcy pewnie kiedyś potwierdzą jaka zmiana w mózgu powoduje takie zmiany preferencji seksualnych.

    no to skoro miłość DUSZY NICZYM, a miłość CIAŁA TAK, a to Ty między innymi nie zgadzasz się na uznanie przez społeczeństwo związków homoseksualnych (niekoniecznie zalegalizowanych) jako normy, mniejszości, ale normy, to kto myśli o seksie?

    Treść doklejona: 31.01.14 01:30
    poza tym kurczę skoro penis i pochwa to tylko metafora kobiety i mężczyzny to o co ten cały szum jesli chodzi o gender i ewentualne materiały dydaktyczne???
    •  
      CommentAuthorvitani_82
    • CommentTimeJan 31st 2014
     permalink
    su_seu: no to skoro miłość DUSZY NICZYM, a miłość CIAŁA TAK, a to Ty między innymi nie zgadzasz się na uznanie przez społeczeństwo związków homoseksualnych (niekoniecznie zalegalizowanych) jako normy, mniejszości, ale normy, to kto myśli o seksie?


    Hę?:shocked:
    --
    •  
      CommentAuthorsu_seu
    • CommentTimeJan 31st 2014 zmieniony
     permalink
    myślę, że to najlepszy czas na dobranoc :wink:

    Treść doklejona: 31.01.14 01:43
    ale jeszcze ps. nie pytałam Cię o Twoje preferencje seksualne, nie obchodzą mnie, pytałam o Twoje zdanie na temat takich form zbliżeń w parach heteroseksualnych skoro napisałaś w swoim poście,że normato penis i pochwa. Skąd miałam wiedzieć, że to przenośnia i możesz mieć na myśli penisa i pochwę np. jedzących śniadanie ze swoimi dziećmi? :wink:
    •  
      CommentAuthorEwasmerf
    • CommentTimeJan 31st 2014
     permalink
    buhaha,doobre
    -- ;
    •  
      CommentAuthorfigan
    • CommentTimeJan 31st 2014
     permalink
    "A urzędnicy najczęściej po prostu działają zgodnie z prawem. Łatwo jest mówić o niekompetencji i nieludzkiej twarzy urzędników."

    Szczypto, przepraszam, przegapiłam Twój post wczoraj.
    Wiesz, nie wiem, czy łatwo, czy nie łatwo. Na pewno łatwiej (i przyjemniej) by się mówiło gdyby odwalali dobrą robotę. Akurat doświadczenie moje i mojej rodziny z urzędnikami jest bardzo negatywne. Zdaję sobie sprawę, że nie wszyscy są bezduszni i niekompetentni, ale tacy też są, niestety.
    •  
      CommentAuthorWinni
    • CommentTimeJan 31st 2014 zmieniony
     permalink
    Dziewczyny, tak czytam tą dyskusję, bo nie mam ostatecznego zdania ani odnośnie gender, ani tego czy homoseksualizm to choroba czy norma ( co nie zmienia faktu, że uważam, że powinniśmy pozwolić im żyć zgodnie z ich potrzebami i nie traktować jak odszczepieńców, tak ogólnie mówiąc ). Na razie więc jestem w tej kwestii otwarta na wszelkie argumenty :-)
    Wciąż wydaje mi się, że mam za małą wiedzę, ale mój wniosek na obecną chwilę jest taki, że niezależnie od tego czy traktujecie homoseksualizm jako chorobę czy jako normę to właściwie zastanawia mnie jedno… czy to powinno determinować nasze podejście do tych ludzi oraz należne im prawa ( czy też obowiązki, bo ten argument był podnoszony ) w społeczeństwie?

    No pomyślałam sobie tak na przykładzie osoby chorej na Zespół Downa ( to tez było przywoływane ). Nikt nie ma wątpliwości że to choroba, zresztą niewyleczalna, więc to dobry przykład. Czy w związku z tym traktujemy tych ludzi inaczej w sensie praw do życia i funkcjonowania w społeczeństwie? Czy mówimy, że ponieważ są chorzy, to nie powinni się obnosić ze swoją chorobą, tylko „pielęgnować” ją w zaciszu swojego domu? Czy odmawiamy im zawarcia małżeństwa ( nie znam się, ale z tego co pisałyście wyżej, wynikało, że nie )? No tak jakby nie, prawda? Staramy się nawet ułatwić im życie, bo mamy świadomość, że los nie był dla nich łaskawy.

    I teraz tak myślę sobie o tym homoseksualizmie. Przyjmijmy na chwilę za pewnik zdanie niektórych z Was, że to choroba. Ok. W czym jest gorsza/lepsza od ZD? Czy dlatego jest lepsza/gorsza że dotyczy seksualności? Też jest niewyleczalna. Dlaczego ludzie chorzy na ZD mają być „uprzywilejowani” w naszym traktowaniu w stosunku do homoseksualistów?

    Zmierzam do tego, że w sumie wydaje mi się, że nie ma chyba znaczenia czy uważamy że to choroba czy norma, bo norma zwyczajnie uprawnia nas do życia jak wszyscy inni, ale choroba przecież też, prawda?

    I chyba nie o to chodzi by przekonać się nawzajem czy homoseksualizm to choroba, wynaturzenie czy norma biologiczna czy społeczna, ale o to by odpowiedzieć sobie na pytanie: dlaczego ludzie normalni mają być dyskryminowani? Lub: dlaczego ludzie chorzy mają być dyskryminowani? Czy naprawdę ma znaczenie rodzaj choroby?

    Odpowiedź wydaje mi się być taka sama na oba te pytania.

    Jedyną rzeczą, która budzi mój niepokój w kwestii praw homoseksualistów to właśnie adopcja dzieci. Nie dlatego że nie umieliby ich wychować, nie dlatego, że dzieci mogłyby „zarazić” się homoseksualizmem, nie dlatego że to większe ryzyko przemocy czy pedofilii. Ale dlatego, że dziecko potrzebuje w swoim życiu kobiety i mężczyzny, w sensie takim, że potrzebuje wzorca męskiego i kobiecego. Na pewno każda z Was zna samotne matki czy samotnych ojców, bo rozwód, bo śmierć. Te dzieci są szczęśliwe, rozwijają się prawidłowo ( uogólniam ), ale przy bliższym kontakcie ja przynajmniej widzę, że brakuje im tej drugiej męskiej/kobiecej połowy tak na co dzień ( bo ja wiem, że np. rozwiedzeni ojcowie zabierają dzieci na weekendy albo wakacje etc. ). W rodzinach rozwodowych lub które dotknęła śmierć ta sytuacja jest losowa, niezależna od nikogo ( w pewnym sensie ), a jeśliby pary homoseksualne miały wychowywać dzieci, to tak jakby z góry zgadzalibyśmy się na ten brak w życiu tych dzieci. Może ja to wyolbrzymiam, nie jestem psychologiem, ale takie mam wnioski po obserwacji chociażby mojej koleżanki mieszkającej piętro niżej z swoim 4 letnim synem, tata przyjeżdża 1-2 razy w tygodniu.
    --
    •  
      CommentAuthorEwasmerf
    • CommentTimeJan 31st 2014
     permalink
    ten ostatni akapit uwazam, ze bardzo ciekawy argument
    -- ;
    •  
      CommentAuthorsardynka85
    • CommentTimeJan 31st 2014 zmieniony
     permalink
    Winni: . Ale dlatego, że dziecko potrzebuje w swoim życiu kobiety i mężczyzny, w sensie takim, że potrzebuje wzorca męskiego i kobiecego.


    niby tak, ale osoby samotne np. prawo do adopcji posiadają (tzn. nie wiem jak w praktyce, ale teoretycznie takie prawo mają)...
    --
    •  
      CommentAuthorramatha
    • CommentTimeJan 31st 2014
     permalink
    Elementy kształtujące predyspozycje do homoseksualizmu

    Temperament melancholika
    +
    Przyzwalające na wszystko wychowanie w dzieciństwie
    +
    Niepokój dotyczący tożsamości seksualnej
    +
    Przeżycia seksualne w dzieciństwie
    +
    Wczesne zainteresowanie seksem
    +
    Młodzieńcza masturbacja i fantazje seksualne
    _______________________________________
    Predyspozycje do homoseksualizmu (Należy pamiętać, że większość osób mających predyspozycje do bycia homoseksualistą nigdy nie miała doświadczenia homoseksualnego, a ponad 80% tych osób nie jest homoseksualistami)

    ...
    To fragment ksiazki na temat seksualizmu do ktorej link zamieszczalam wczoraj. Dla mnie jest to powiazanie gender z homoseksualizmem. Wielu dzieciom sie nikt e zazzkodzi ale u ilus moze to uwolnic homoseksualizm. Padlo tu stwierdzenie ze homoseksualista gdyby mogl to zmienilby swoja orientacje, czyli ze swoim homoseksualizmem jest nieszczesliwy. A wychowanie zbyt otwarte i tak zwane bezstresowe moze dziecku zaszkodzic. Wiec czy tego chcecie dla swoich dzieci?
    Podkreslam jeszcze raz homoseksualista sie czlowiek nie rodzi tylko staje na skutek doswiadczen i zbiegu roznych rzeczy.
    Zaraz na mnie naskoczycie wiex w kwestii wszystkich pytan odsylam do wczorajszego linku.

    <span style="font-size:11px;color#333;">Treść doklejona: 31.01.14 08:51</span>
    Zgadzam sie ze powinni zyc skoro juz sa, ale to nie znaczy ze mamy tworzyc nowych.
    --
    •  
      CommentAuthorsardynka85
    • CommentTimeJan 31st 2014
     permalink
    ramatha: Temperament melancholika+Przyzwalające na wszystko wychowanie w dzieciństwie+Niepokój dotyczący tożsamości seksualnej+Przeżycia seksualne w dzieciństwie+Wczesne zainteresowanie seksem+Młodzieńcza masturbacja i fantazje seksualne


    nie wiem kto takie predyspozycje wymyślił i nawet nie chcę wiedzieć, ale większego steku bzdur nie widziałam
    --
    •  
      CommentAuthorQuelle
    • CommentTimeJan 31st 2014
     permalink
    Ramantha daje Ci Eeee bo tych bredni juz czytac nie moge.
    Ciesze sie ze mieszkam w kraju gdzie wychowanie seksualne i gender mamy za soba .Uwiezcie nikt nie kaze i nie pokazuje jak sie masturbowac w przedszkolach . Homoseksualisci sa na rowni traktowani z hetero .
    -- http://wwwsuwaczki.com/tickers/p655ybbha8ok1b4a.png[/img][/url]
    •  
      CommentAuthorTEORKA
    • CommentTimeJan 31st 2014
     permalink
    RAMATHA a jest napisane w tej książce czy te elementy muszą wystąpić razem ? Czy wystarczy 2 z 6 ? Czy może 1 ? :tongue:
    Rany kto to wymyślił i jak zbadał w ogóle takie zależności ? :shocked:
    --
  4.  permalink
    Ramatho, przepraszam- ale zwróć się do władz swojej uczelni, niech cofną ten Twój medyczny dyplom:devil:
    •  
      CommentAuthorjaca_randa
    • CommentTimeJan 31st 2014 zmieniony
     permalink
    A ja polecam do pooglądania :devil: :


    http://www.youtube.com/watch?v=-GVAiYIUwHg

    Ot, uświadomione mamy społeczeństwo! :confused:
    -- Szczęście jest decyzją, którą podejmujemy każdego dnia.
Chcesz dodać komentarz? Zarejestruj się lub zaloguj.
Nie chcesz rejestrować konta? Dyskutuj w kategoriach Pytanie / Odpowiedź i Dział dla początkujących.