Zarejestruj się

Aby dyskutować we wszystkich kategoriach, wymagana jest rejestracja.

 

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

    •  
      CommentAuthorazniee
    • CommentTimeJan 29th 2014 zmieniony
     permalink
    ramatha: A nawet jesli to to ze spoleczenstwo jest nieswiadome to czy znaczy ze powinmo sie na sile je edukowac?

    To może znieść obowiązek szkolny? Niech każdy sam decyduje.

    A sprzątaczki z wyższym wykształceniem świadczą też o tym,że ludzie świadomi i wykształceni wolą pracować niż żyć na koszt państwa, w przeciwieństwie do tych, którzy mimo braku kwalifikacji, taką pracą gardzą i wolą nic nie robić.
    --
    •  
      CommentAuthorramatha
    • CommentTimeJan 29th 2014
     permalink
    Oczywiście ze ja w podobnyn tonie sie wypowiadam, ale kto Ci powiedzial ze to Ty masz racje?
    Ten problem nie wzial sie znikad. On istnieje i wiele madrych osob opowiada sie przeciwko gender?
    Co to w ogole za problem albo jest sie mezczyzna albo kobieta, nie ma innej opcji. Problemy biora sie stad ze zaburzenia tożsamości na sile czlowiek stara sie traktowac jako norme. To ze ktos ma zaburzenie nie znaczy ze wszyscy mamy je teraz miec, nalezy takiej osobie pomoc sie odnalezc, a nie uczyc ze oto jest to norma zachowan i teraz wszyscy sie do niej dostosujemy.

    Treść doklejona: 29.01.14 12:19
    Azniie to pewnie nie byloby takie zle. I tak wiekszosc dzieci chodlaby do szkol. Myslisz ze byloby inaczej?

    Treść doklejona: 29.01.14 12:20
    A mu to rodzic decydowby kiedy jego dziecko do tej szkoly pojsc powinno czy w wieku 5, 6,7 czy 8 lat.
    --
    •  
      CommentAuthorazniee
    • CommentTimeJan 29th 2014 zmieniony
     permalink
    ramatha: Oczywiście ze ja w podobnyn tonie sie wypowiadam, ale kto Ci powiedzial ze to Ty masz racje?

    Może nie mam, ale po co w takim razie tłumaczyć, że " to byl celowy zabieg. Srednia wieku +60;-) i mocherowe berety." ?
    ramatha: Azniie to pewnie nie byloby takie zle. I tak wiekszosc dzieci chodlaby do szkol. Myslisz ze byloby inaczej?

    Większość pewnie tak, ale byłyby i takie, którym durni rodzice odebraliby możliwość kształcenia i rozwoju, oraz w konsekwencji, spieprzyli przyszłość. Jak się komuś nie podoba szkoła, to ma możliwość domowej nauki.
    --
    •  
      CommentAuthorramatha
    • CommentTimeJan 29th 2014
     permalink
    Nie to swiadczy o tym ze nie ma pracy a pracodawca wie ze jak ma do wyboru psobe z wyzszym wyksztalceniem i bez niego to wezmie ta z wyzsym. A takze swiadczy to o tym ze studia w obecnych czasach w zaden sposob Cie nie wywyzsaja. Studia kazdy moze skonczyc.
    --
    •  
      CommentAuthorsardynka85
    • CommentTimeJan 29th 2014
     permalink
    ramatha: Co to w ogole za problem albo jest sie mezczyzna albo kobieta


    no to chyba przespałaś kilka wykładów na swoich medycznych studiach, bo istnieje też coś takiego jak "Hermafrodytyzm, obojnactwo, dwupłciowość, gynandromorfizm"
    --
    •  
      CommentAuthorramatha
    • CommentTimeJan 29th 2014
     permalink
    Jak to po co po to ze nie jest to obiektywna sonda i niczego nie dowodzi tylko oba przeciwstawne grupy denerwuje.
    --
    •  
      CommentAuthorsushka
    • CommentTimeJan 29th 2014
     permalink
    sardynka85: no to chyba przespałaś kilka wykładów na swoich medycznych studiach, bo istnieje też coś takiego jak "Hermafrodytyzm, obojnactwo, dwupłciowość, gynandromorfizm"

    Własnie pisałam to samo, ale ręce mi po raz kolejny opadły...
    --
    •  
      CommentAuthorazniee
    • CommentTimeJan 29th 2014
     permalink
    ramatha: Nie to swiadczy o tym ze nie ma pracy a pracodawca wie ze jak ma do wyboru psobe z wyzszym wyksztalceniem i bez niego to wezmie ta z wyzsym. A takze swiadczy to o tym ze studia w obecnych czasach w zaden sposob Cie nie wywyzsaja.

    Te dwa zdania sobie przeczą. Nie wiem jak się odnieść.
    --
    •  
      CommentAuthorramatha
    • CommentTimeJan 29th 2014
     permalink
    Sardynka a Ty chyba nie doczytalas - wzzystko to sa zaburzenia i kazda z takich osob nadal jest chemicznie jednoplciowa, nie ma osob ktore czuja sie i mezczyzna i kobieta jednoczesnie. Grodzka jakos nie czula sie mezczyznai potrafila sie okreslic, mimo zaburzen jakich doswiadczyla. nie utworzono jeszcze trzeciej plci z tego co mi wiadomo.
    --
    •  
      CommentAuthorluczynka
    • CommentTimeJan 29th 2014
     permalink
    azniee: Większość pewnie tak, ale byłyby i takie, którym durni rodzice odebraliby możliwość kształcenia i rozwoju, oraz w konsekwencji, spieprzyli przyszłość. Jak się komuś nie podoba szkoła, to ma możliwość domowej nauki.

    Ja się chciałam tylko zapytać, dlaczego ktoś o mniej liberalnych poglądach ma edukować w domu? Osobom takich dzieci nie należy się edukacja w szkole? To są jacyś gorsi obywatele? Może getto od razu dla nich?
    --
    •  
      CommentAuthorsardynka85
    • CommentTimeJan 29th 2014
     permalink
    ramatha: wzzystko to sa zaburzenia i kazda z takich osob nadal jest chemicznie jednoplciowa


    skoro to takie easy to skąd błędy w rozpoznawaniu tej właściwej płci przez lekarzy (nawet na podstawie badań dna i diagnostyki), a może świadczy to o tym, że niekoniecznie "budowa ciała" determinuje tą płeć...
    --
    •  
      CommentAuthorramatha
    • CommentTimeJan 29th 2014 zmieniony
     permalink
    Organizacja mozgu za to nie pozostawia watpliwosci przynajmnij tak twirrdza naukowcy.

    Treść doklejona: 29.01.14 13:17
    A czemu jest trudno zdjagnozowac raka we wczesnym stadium albo inne choroby? Ponprostu medycyna nie jest az tak zaawansowana, nie. Wszystko jest tanie, proste ostepns, a pewne rzeczy sa wyrazne dopiero jak sie rozwina.
    --
    •  
      CommentAuthorJaheira
    • CommentTimeJan 29th 2014
     permalink
    luczynka: Ja się chciałam tylko zapytać, dlaczego ktoś o mniej liberalnych poglądach ma edukować w domu? Osobom takich dzieci nie należy się edukacja w szkole? To są jacyś gorsi obywatele? Może getto od razu dla nich?

    Luczynko, problem polega na tym,że Ty się czujesz jak osoba, która ma być zapędzona do getta... Ale prawda jest taka,że jeśli edukacja będzie realizowana wg konserwatywnych wytycznych, to osoby o liberalnych poglądach będą się czuły, jak Ty teraz.
    ZAWSZE będzie tak,że ktoś będzie się czuł pokrzywdzony. Ale zawsze jest wybór- nie pasuje Ci program realizowany w publicznej szkole, możesz uczyć swoje dziecko w domu.
    No nie uwierzę,że wszystkim rodzicom odpowiada obecny system edukacji.
    --
    •  
      CommentAuthorazniee
    • CommentTimeJan 29th 2014 zmieniony
     permalink
    luczynka: Ja się chciałam tylko zapytać, dlaczego ktoś o mniej liberalnych poglądach ma edukować w domu? Osobom takich dzieci nie należy się edukacja w szkole? To są jacyś gorsi obywatele? Może getto od razu dla nich?

    Nieeee. To było odnośnie tego, że Ramatha byłaby ew. za zniesieniem obowiązku szkolnego. Ja uważam, że jak ktoś nie chce posyłać dziecka do szkoły to niech je uczy w domu, a nie pozbawia możliwości edukacji.
    --
    •  
      CommentAuthorsardynka85
    • CommentTimeJan 29th 2014 zmieniony
     permalink
    Ramatha czyli wychodzi na to, że nie da się jednoznacznie określić czy z fizjologicznej dziewczynki wyrośnie kobieta (w kwestii tożsamości płciowej) a z chłopca mężczyzna, bo skoro nauka nie jest tego póki co w stanie tego potwierdzić toi tym bardziej nie powinno o tym decydować społeczeństwo...

    a co do różnic w organizacji mózgu to ja znalazłam nieco odmienne zdanie
    artykuł
    --
    •  
      CommentAuthorluczynka
    • CommentTimeJan 29th 2014
     permalink
    Dlaczego zatem edukacja, na którą część środowisk nie może się zgodzić jako że jest niezgodna z ich światopoglądem, ma być przymusem dla wszystkich a nie opcją dla chętnych?
    Jaheiro, masz rację, że nie wszystkim rodzicom pasuje obecny system edukacji, ale też nie każdy rodzic, któremu ten system nie pasuje, ma możliwość prowadzenia edukacji w domu. Czy dzieci rodziców o poglądach bardziej konserwatywnych niż liberalnych nie mają prawa w publicznej szkole uczyć się matematyki czy polskiego, jeżeli nie będą brały udziału w zajęciach z gender i edukacji seksualnej?
    Dlatego się pytam, czy dzieci rodziców konserwatywnych są gorsze od dzieci rodziców liberalnych?
    Wydaje mi się, że tak samo jak rodzic liberalny ma prawo powiedzieć swojemu dziecku, że masturbacja jest ok, tak rodzic konserwatywny ma prawo powiedzieć swojemu, że nie jest, prawda? Dlaczego w szkole dziecko ma poznawać tylko jedną opcję? Jaki szkoła będzie miała autorytet, gdy na lekcji będzie słyszało jedno, a w domu drugie?
    --
    •  
      CommentAuthorazniee
    • CommentTimeJan 29th 2014
     permalink
    A czy jeśli rodzic "nie życzy sobie wczesnego uświadomienia dziecka", to w szkole powinno się mówić, że dzieci przynosi bocian?
    --
    •  
      CommentAuthorfigan
    • CommentTimeJan 29th 2014 zmieniony
     permalink
    luczynka: Dlaczego zatem edukacja, na którą część środowisk nie może się zgodzić jako że jest niezgodna z ich światopoglądem, ma być przymusem dla wszystkich a nie opcją dla chętnych?


    A dlaczego religię wpakowano do szkół państwowych, chociaż nie wszystkie dzieci są wierzące?
    A tak - zaraz przeczytam, że przecież jest nieobowiązkowa. I chociaż skorzystałam z tego łaskawego prawa, że nie jest obligatoryjna - to byłam jedynym dzieckiem w swojej klasie podstawowej, które nie uczęszczało na religię. I w związku z tym, że byłam INNA, NIEWIERZĄCA, to od swoich wierzących, miłujących bliźniego rówieśników usłyszałam parę nieprzyjemnych słów.

    To tak a propos tolerancji i akceptacji.
    •  
      CommentAuthorluczynka
    • CommentTimeJan 29th 2014
     permalink
    figan: A dlaczego religię wpakowano do szkół państwowych, chociaż nie wszystkie dzieci są wierzące?

    A dlaczego w szkole jest wf, chociaż nie wszystkie dzieci są pełnosprawne?
    --
    •  
      CommentAuthorsardynka85
    • CommentTimeJan 29th 2014 zmieniony
     permalink
    luczynka a dlaczego cały kraj ma obowiązek uczestnictwa w świętach katolickich (mowa o dniach wolnych od pracy, pozamykanych sklepach itp.)
    --
    •  
      CommentAuthorluczynka
    • CommentTimeJan 29th 2014
     permalink
    A dlaczego mnie o to pytasz? Ja tego nie ustalałam.
    --
    •  
      CommentAuthorfigan
    • CommentTimeJan 29th 2014
     permalink
    luczynka: A dlaczego w szkole jest wf, chociaż nie wszystkie dzieci są pełnosprawne?
    --


    To było właściwie pytanie retoryczne, obrazujące to co napisała wyżej Jaheira: zawsze coś się komuś nie będzie podobało w programie realizowanym w publicznej szkole i ktoś się będzie czuł pokrzywdzony. Jednym nie podoba się religia w szkołach i innym gender.
    •  
      CommentAuthorsardynka85
    • CommentTimeJan 29th 2014
     permalink
    luczynka: A dlaczego mnie o to pytasz? Ja tego nie ustalałam.


    pokazuję tylko, że nie każdy ma to co by chciał, tak aby było to zgodne z jego światopoglądem...
    --
    •  
      CommentAuthorAmazonka
    • CommentTimeJan 29th 2014
     permalink
    Quelle, to ksiądz Ci powiedział, że nie jest ważne, w co się wierzy?
    --
    •  
      CommentAuthorsushka
    • CommentTimeJan 29th 2014
     permalink
    Ja, jako ateistka, muszę się DOSTOSOWAĆ (słyszałam to już wiele razy), skoro żyję w kraju, w którym ponad 95% ludzi deklaruje katolicyzm.
    Ale jeśli coś jest niezgodne z przekonaniami osoby konserwatywnej, to już jest to zamach na jego światopogląd.
    Ot, taki dziwny mechanizm da się zauważyć...
    --
    •  
      CommentAuthorQuelle
    • CommentTimeJan 29th 2014
     permalink
    Amazonka: Quelle, to ksiądz Ci powiedział, że nie jest ważne, w co się wierzy?

    Tak Amazonko a to cos dziwnego .
    -- http://wwwsuwaczki.com/tickers/p655ybbha8ok1b4a.png[/img][/url]
    •  
      CommentAuthorluczynka
    • CommentTimeJan 29th 2014
     permalink
    Sushko - przyznam się szczerze, że nie potrafię sobie wyobrazić niczego, do czego musiałabyś się dostosowywać, chyba, że do dni wolnych, jakie obowiązują, by katolicy mogli obchodzić swoje święta. Cała reszta wydaje mi się być Twoim wyborem, być może się mylę.
    --
    •  
      CommentAuthorAmazonka
    • CommentTimeJan 29th 2014
     permalink
    Quelle, chodziło o prawdy wiary, czy różne przekonania, sprawy dotyczące innych ludzi?
    --
    •  
      CommentAuthorsushka
    • CommentTimeJan 29th 2014 zmieniony
     permalink
    luczynka: Sushko - przyznam się szczerze, że nie potrafię sobie wyobrazić niczego, do czego musiałabyś się dostosowywać

    Przykład pierwszy z brzegu...
    Rozpoczęcie roku szkolnego. Plan:
    1) Zebranie się dzieci u wychowawcy (w szkole)
    2) Msza (w kościele)
    3) Powrót do szkoły i ponowne spotkanie z wychowawcą.

    Dzieci, które nie uczęszczają na religię/nie chodzą do kościoła w tym czasie albo się dostosowują i idą, albo czekają przed szkołą.
    Niby banał, ale dlaczego nikt nie pomyślał, że można zrobić zbiórkę dzieci już w kościele, a potem dopiero w szkole?
    Oczywiście mam wybór- albo puszczę dziecko do kościoła, albo pozwolę mu czekać przed szkołą na resztę klasy.
    Przykład nie jest wymyślony.
    --
    •  
      CommentAuthor_MIA_
    • CommentTimeJan 29th 2014 zmieniony
     permalink
    Quelle: Wiesz co nam na koniec powiedzial ze nie liczy sie w to co wierzysz tylko jakim jestes czlowiekiem i to co dajesz innym ludziom.


    Ja z kolei ostatnio spotkalam sie z zupelnie odwrotna postawa ksiedza. Bylo to na koledzie , na poczatku stycznia. Akurat sie "zalapalam", bo jako ze nie mieszkam w Pl, juz od kilku lat nie doswiadczylam koledy. Zawsze wyjezdzalam przed.
    W tym roku natomiast bylam w domu jeszcze. Otoz jakie bylo moje zdziwienie jak dostalam "lekcje" od ksiedza , gdy sie dowiedzial, ze mieszkam w Maroku i mam meza muzulmanina. Od razu uslyszalam , ze mam uwazac na meza , bo to " podstepny narod" ( cytat), ze u nich nie ma nawet " marginesu tolerancji dla innych religii ( tak jakby ksiadz sie ta tolerancja wykazal :shocked:). Ze najlepiej by bylo jakbym wrocila do domu. dodal " Mam nadzieje, ze nie zmienila Pani religii, i jest Pani katoliczka" I jeszcze , ze on tam nie bedzie "gadal o Islamie, bo co to nas obchodzi". Ja nie probowalam nawet dyskutowac, bo widzac postawe ksiedza wiedzialam, ze do niczego to nie doprowadzi. Jednak moja mama , z natury zadziorna i broniaca wlasnego zdania, zaczela mowic ze przeciez my znamy rodziny muzulmanskie, obcujemy z nimi, nikt na nikogo nie naciska w kwestiach wiary i kazdy sie akceptuje takim jakim jest. No to ksiadz stwierdzil, ze to na pewno nie sa prawdziwi muzulmanie :shocked: Dobrze, ze mu nie wspomnialam, ze wlasnie trwaja nasze przygotowania do in vitro....
    Naprawde bylam w szoku, ze ksiadz moze sie okazac tak nietolerancyjny i zamkniety na inne wiary.
    --
    •  
      CommentAuthorQuelle
    • CommentTimeJan 29th 2014
     permalink
    Amazonka: Quelle, chodziło o prawdy wiary, czy różne przekonania, sprawy dotyczące innych ludzi?

    Amazonko pewnie ze chodzilo o rozne przekonania.
    Moya takich ksiezy nie brakuje .Tutaj w Austrii na jedna z parafii przyszedl polski ksiadz ,nie podobalo mu sie ze w radzie parafialnej jest homoseksualista i postanowil go usunac.Takie zachowanie nie spodobalo sie parafianom i zglosili to arcybiskupowii ktory bardzo szybko zareagowal usuwajac ksiedza .
    A tak dla ciekawostki ,tutaj w Austrii pary homoseksualne moga zalegalizowac swoje zwiazki juz od jakiegos czasu a obecnie rzad rozwaza nad tym zeby nazywane byly malzenstwem.
    -- http://wwwsuwaczki.com/tickers/p655ybbha8ok1b4a.png[/img][/url]
  1.  permalink
    Rano poprosiłam o podanie przykładów wypowiedzi obrażające przeciwniczki gender, ponieważ PO RAZ KOLEJNY ponoć jesteście nietolerowane, obrazane, wyśmiewane. Odpowiedzi jednak się nie doczekałam- co w sumie nawet mnie nie dziwi.
    jedynym odniesieniem było to ,że Ramatha jako pracownik medyczny(!) przez swoje wykształcenie i wychowanie (!) używa określeń ujście pochwy, cewka moczowa, łechtaczka itp. jednak podczas zwracania się do dziecka uważa,że należy pominąć nazewnictwo.
    ___
    Wiecie dziewczyny
    myslałam o tej dyskusji dzisiaj
    I doszłam do wniosku że nie możemy się zrozumieć z kilku powodów
    ja mówię o zgodzie w życiu ze swoją płcią - Wy o zaburzeniach płciowych
    ja o akceptacji inności- Wy o zboczeniach
    ja o swobodzie dawanej dzieciom w zabawie- Wy o przymuszaniu do przebierania chłopców w sukienki
    ja o akceptacji ciała - Wy o nauce masturbacji
    Siłą rzeczy zauważam,że zwolennicy gender w przeciwieństwie do wrogów nie są ukierunkowani na nieustający sex. Moze za dużo o tym sexie myślicie? Mówi się,że często to złodziej najgłośniej krzyczy "Łapać złodzieja!"
    I chciałam jeszcze dodać ze mam dwoje dzieci w tym jedno prawie pełnoletnie ( nie mylić z dorosłością ofc ;) ) i mimo,że sprawy dotyczące płci nigdy nie były tematem pomijanym w naszym domu jakoś nigdy nie zauważyłam u nich eskalacji zainteresowania tym tematem. Nie ma niezdrowego podniecania się i spędzania czasu z ręką w majtkach. Powaga.:bigsmile:
    •  
      CommentAuthor_figa
    • CommentTimeJan 29th 2014 zmieniony
     permalink
    Pokaż Szczypta jak się cytuje ironię zawartą w cudzej wypowiedzi, prześmiewczy ton, zawoalowane przytyki. Wtedy może ktoś Ci poda konkretne przykłady. Zresztą przeczytaj swoją wypowiedź - sugerujesz przeciwnikom gender że są ukierunkowani na nieustający sex. Uważasz, że to właściwa wypowiedź w tej "poważnej" dyskusji? Że nikogo nie obraża? Piszesz, że Twoje dzieci nie są niezdrowo zainteresowane seksem dzięki Waszej otwartości - czy nie ma w tym ukrytej aluzji, że dzieci przeciwników podniecają się niezdrowo i spędzają czas z ręką w majtkach?
    Tu nie ma prawdziwego dialogu - tu jest tylko przepychanka sprzecznych poglądów i nikt nawet się nie wysila by zrozumieć drugiego, a jedynie by przekonać do własnych poglądów.
    Ja tak naprawdę nie mam jeszcze wyrobionej opinii w sprawie gender - uczę się dopiero.
    -- "Jeśli nóż otwiera ci się sam w kieszeni, to może lepiej go nie noś."
    •  
      CommentAuthorsushka
    • CommentTimeJan 29th 2014 zmieniony
     permalink
    _figa: Piszesz, że Twoje dzieci nie są niezdrowo zainteresowane seksem dzięki Waszej otwartości - czy nie ma w tym ukrytej aluzji, że dzieci przeciwników podniecają się niezdrowo i spędzają czas z ręką w majtkach?

    Wg mnie nie ma. I piszę to zupełnie obiektywnie.
    Raczej chęć udowodnienia, że w tzw. otwartych rodzinach nie ma problemu z niezdrowym zainteresowaniem seksem czy wyuzdaniem - a takie zagrożenie widzą przeciwniczki gender.
    I tak interpretowałabym słowa Szczypty.
    --
    •  
      CommentAuthor_figa
    • CommentTimeJan 29th 2014 zmieniony
     permalink
    Tak to odbierasz bo jesteś w jednym obozie. Wydaje mi sie, że przeciwniczki odbiorą to raczej w sposób, który przedstawiłam
    -- "Jeśli nóż otwiera ci się sam w kieszeni, to może lepiej go nie noś."
    •  
      CommentAuthorsushka
    • CommentTimeJan 29th 2014
     permalink
    Nie, figa, napisałam, że piszę to zupełnie obiektywnie.
    Szkoda, że zaraz jeżysz się jak kot i doszukujesz szpilki, którą ktoś chce Ci wbić.
    W jednym obozie? No litości....
    --
  2.  permalink
    nie sugeruję tylko pytam :)Po prostu taki obraz wyłonił mi sie z dyskusji.
    I nie wiem jak spędzają czas Wasze dzieci, napisałam o swoich. O tym,że otwartosc na sexualnosc nie spowoduje wychowania zboczeńców albo ludzi z zachwianą tożsamoscią.
    Moje dzieci obojga płci rózniły się od siebie od niemowlęctwa. Hania ma duzo cech kobiecych , Michał męskich. Nawet kiedys pisałam,że Michał wmówił Hani gdy miała ok 2 lat,ze ona jest chłopcem i ze ma na imię Bronek ( dla zartów, nie z powodu zboczen) i jakos nie spowodowało to zachwiania jej psyche
    I ja naprawdę staram sie zrozumieć i poznac inne zdanie, ponieważ nie zetknęłam sie osobiscie z dziećmi realizującymi taki porogram, ale jak słyszę,że miałam nienormalnych rodziców.... No sorry :devil:
    •  
      CommentAuthor_figa
    • CommentTimeJan 29th 2014
     permalink
    To był skrót myślowy - chodziło mi o to, że masz podobne poglądy do Szczypty.
    -- "Jeśli nóż otwiera ci się sam w kieszeni, to może lepiej go nie noś."
    •  
      CommentAuthorsushka
    • CommentTimeJan 29th 2014
     permalink
    •  
      CommentAuthorStokotka
    • CommentTimeJan 29th 2014
     permalink
    Brawo figa ładnie ujęte :) na tym forum jest jak w sejmie... Nie lepiej sie zająć czymś co faktycznie może naszym dzieciom zaszkodzić w przyszłości ... Rząd, bezrobocie , Putin, Biber :)
    .
    Tu nikt nikogo do niczego nie przekona z reszta nawet sie nie stara... Każdy tylko daje popis swojej elokwencji, szeroko rozumianej tolerancji, otwartości ...bla bla bla ale to kończy sie wtedy gdy ktoś wchodzi z butami na podwórko takowej, .. dla mnie sprawa wygląda tak to co dla jednego jest prawem do czegoś inna osoba odczyta to jako atak na jej wolność obie strony zarzuca sobie brak tolerancji.... I tak sie bagienkiem można obrzucać nawet do czterysetnej strony, co oczywiście do niczego nie doprowadzi:)
    tadam
    --
    •  
      CommentAuthorramatha
    • CommentTimeJan 29th 2014
     permalink
    Szczypta a ja uwazam ze z Toba nie da sie rozmawiac. Odbieram to wlasnie tak jak napisala figa.
    Przyklad: ile razy wysmialas to ze cipa/cipka jest dla mnie wulgaryzmem.
    Ile razy przeinaczylas moje slowa?
    Napisalas na swoim profilu ze nie tworzysz kolek wzajemnej adoracji czy cos takiego. Dokladnie to robicie. Nie tylko w tym temacie ale i w innych.
    Poczytajcie sobie dziewczyny watek o oszczedzaniu. Naskoczylyscie na dziewczyny bo napisaly ze siedza w domu a ich mezczyzni wydaja ns nie kase. No faktycznie ZBRODNIA.
    Dlatego duzo osob mowilo mi ze nie warto sie odzywac bo obskakujecie razem kazdy inny poglad.
    Skoro tyle osob Was tak odbiera to moze warto sie nad tym zastanowic.
    Gdzie indziej rowniez rozmawilam na temat gender i seksualizacji dzieci. Kazdy potrafil sie wypowiedizec. I ludzie mowili rowniez tak jak Wy ze temat demonizowany, ze cipka to normalne slowo itd.
    Oczywiscie byly tez zdania takie jak moje.
    Ale tu prawie nikt dyskusji nie podjal. Dlaczego? Jak myslicie?
    Popracujcie nad soba. Ktoras mowila ze warto spojrzec dalej niz czubek wlasnego nosa.
    Ja obiecuje ze postaram sie popatrzec z wieksza otwartoscia chociaz nieprzekraczajac pewnych granic.
    Jak juz mowilam wole edukowac dziecko sama na pewne tematy, ale edukowac a nie omijac temat.

    Treść doklejona: 29.01.14 22:49
    Z racji braku dialogu a jedynie przerzucania sie argumentami proponuje zakonczyc dyskusje.
    Oczywiscie jak juz sie odgryziecie za kilka slow prawdy napisanych powyzej.
    --
    •  
      CommentAuthorazniee
    • CommentTimeJan 29th 2014
     permalink
    Trudno się zagłębić w poważną dyskusję na temat światopoglądu, kiedy rozmówca neguje powszechnie znane fakty z zakresu biologii czy psychologii :confused: Dlatego zamiast dyskusji powstaje...takie coś.
    --
    •  
      CommentAuthorLily
    • CommentTimeJan 29th 2014
     permalink
    Negowaniem faktów z zakresu biologii jest także uznawanie homoseksualizmu za orientację seksualną i nadawanie jej statusu normy.
  3.  permalink
    ramatha: Szczypta a ja uwazam ze z Toba nie da sie rozmawiac.

    Rozumiem, ale uważam ,że jesteś w błędzie. Wielu osobom to to się udaje.
    Zadałam Ci kilka pytań, nie odpowiedziałas na żadne, więc co nazywamy rozmową, dialogiem?
    ramatha: Przyklad: ile razy wysmialas to ze cipa/cipka jest dla mnie wulgaryzmem.

    Alez ja to rozumiem! Tyle,że zapytałam jak potocznie nazwać dziewczęce narządy płciowe. Odpowiedziałas mi coś pokrętnie o pupie i o siusiaku u Twojego syna.
    ramatha: Napisalas na swoim profilu ze nie tworzysz kolek wzajemnej adoracji czy cos takiego. Dokladnie to robicie

    Jeżeli mi coś zarzucasz, to proszę - przeczytaj ze zrozumieniem. W moim profilu napisane jest
    "DEKLARUJĘ PRZYNALEŻNOŚĆ DO „KÓŁEK WZAJEMNEJ ADORACJI”, „STARYCH UŻYTKOWNICZEK” I INNYCH „GRUP WSPARCIA”, KTÓRE NAZYWAJCIE SOBIE JAK CHCECIE"
    Wyjaśniam- napisałam to w tonie lekko prześmiewczym, ale nie jest tam napisane nic o tym ,że NIE tworzę kółek wzajemnej adoracji. To najczesciej wysuwany argument, gdy juz się nie ma co powiedzieć. Robi mi się od niego lekko niedobrze, gdy przeczytałam po raz kolejny o "dwóch obozach" po raz kolejny opadły mi ręce
    Mam prośbę- nie zwracaj się do mnie w liczbie mnogiej. Czasy "Obywatylko- robicie, pójciecie, usiądziecie dawno już minęły.
    ramatha: Naskoczylyscie na dziewczyny bo napisaly ze siedza w domu a ich mezczyzni wydaja ns nie kase.

    Gdzie jest tak napisane????Proszę o cytat, bo nie znalazłam. Skoro mnie wywołujesz do odpowiedzi to proszę takze o wskazanie, gdzie we wspomnianym watku na kogokolwiek naskoczyłam

    ramatha: Popracujcie nad soba.

    Kocham takie teksty, ale dziękuję. Popracuję.
  4.  permalink
    Lily: Negowaniem faktów z zakresu biologii jest także uznawanie homoseksualizmu za orientację seksualną i nadawanie jej statusu normy.

    Lily a skąd Ci to przyszło do głowy??:shocked:
    Zauważyłaś, że w tym "drugim obozie" :cool: są osoby heterosexualne, męzatki często z kilkorgiem dzieci? NIe móimy ,że jest to norma, ale też nie udajemy,że homosexualizmu nie ma. I uważamy,że dopóki jeden człowiek nie krzywdzi drugiego ma prawo życ tak jak chce
    •  
      CommentAuthorramatha
    • CommentTimeJan 30th 2014
     permalink
    Negowaniem biologii jest rowniez tworzenie trzeciej plci. Bo raczej nikt z naukowcow nie mowi o jej powstanih tylko o zabudzeniu i tak leczy sie to np operacyjnie. Temu tez zaprzeczacie.
    --
    •  
      CommentAuthorsushka
    • CommentTimeJan 30th 2014 zmieniony
     permalink
    ramatha: tworzenie trzeciej plci.

    Dawno, dawno nie spotkałam na forum kogoś, kto tak bardzo przekręca czyjeś słowa tudzież nie rozumie słowa pisanego:shocked:
    --
    •  
      CommentAuthorramatha
    • CommentTimeJan 30th 2014
     permalink
    Nie zwracam sie do ciebie w liczbie mnogiej nie mam takiego zwyczaju. Chyba ze masz rozdwojenie jzni to w ramach tolerancji moge to robic.
    --
    •  
      CommentAuthorAmazonka
    • CommentTimeJan 30th 2014
     permalink
  5.  permalink
    ramatha: Nie zwracam sie do ciebie w liczbie mnogiej nie mam takiego zwyczaju. Chyba ze masz rozdwojenie jzni to w ramach tolerancji moge to robic.

    Moze przeczytaj swoją wypowiedź? Bo że nie rozumiesz moich wypowiedzi to jeszcze jako tako orgarniam, ale że nie rozumiesz swoich to juz nie bardzo

    Treść doklejona: 30.01.14 09:28
    ramatha: Chyba ze masz rozdwojenie jzni

    Po raz kolejny personalnie mnie obrażasz, ramatho
Chcesz dodać komentarz? Zarejestruj się lub zaloguj.
Nie chcesz rejestrować konta? Dyskutuj w kategoriach Pytanie / Odpowiedź i Dział dla początkujących.