Zarejestruj się

Aby dyskutować we wszystkich kategoriach, wymagana jest rejestracja.

 

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

    •  
      CommentAuthorJaheira
    • CommentTimeJan 30th 2014
     permalink
    ramatha: Negowaniem biologii jest rowniez tworzenie trzeciej plci

    Ciąża u człowieka trwa 9 m-cy. Negowaniem biologii jest więc ratowanie wcześniaków, nigdzie w naturze tego nie ma.

    Ramatho, chyba Ty, jak nikt inny powinnaś wiedzieć,że medycyna to nauka, która jak żadna inna, rozwija się w ekspresowym tempie.
    --
    •  
      CommentAuthorramatha
    • CommentTimeJan 30th 2014
     permalink
    Hahahha to faktycznie to samo.
    TRZECIA PLEC i WCZESNIAKI to to samo...

    Treść doklejona: 30.01.14 09:38
    Leczenie raka i tworzenie trzeciej plci to tez to samo. Genialne... Ciekawe co jeszcze wymyslicie.
    --
  1.  permalink
    :shocked::shocked::shocked:
    •  
      CommentAuthorramatha
    • CommentTimeJan 30th 2014
     permalink
    A szczypta rozdwojenie jazni to cos obrazliwego? Poza tym to napisalm ze jesli sobie zyczysz to moge do Ciebie mowic w dwoch osobach.
    Poza tym chcialma rozmawiac i zglebic temat gender. Dowiedziec sie czegos z tej dyskusji. Ale niestety... Tu chodzilo o zakrzyczenie i konflikt nie o dyskusje.
    --
    •  
      CommentAuthorsushka
    • CommentTimeJan 30th 2014
     permalink
    No widzisz, ramatho, znów pokazujesz, jak bardzo nie rozumiesz, co tu się pisze...jak upraszczasz i jak przekręcasz słowa.
    --
    •  
      CommentAuthor_figa
    • CommentTimeJan 30th 2014
     permalink
    Zdaje się, że temat się wyczerpał i czas zakończyć, bo robi się niesmacznie. No chyba, że ktoś jeszcze czerpie z tego jakąś przyjemność.
    A kiedy to gender miałoby zostać wprowadzone? Bo jeszcze nie jest zatwierdzone?
    -- "Jeśli nóż otwiera ci się sam w kieszeni, to może lepiej go nie noś."
    •  
      CommentAuthorsardynka85
    • CommentTimeJan 30th 2014 zmieniony
     permalink
    ramatha: Poza tym chcialma rozmawiac i zglebic temat gender. Dowiedziec sie czegos z tej dyskusji. Ale niestety


    sorry ale czytając Twój pierwszy post w temacie gender nie widzę abyś chciała dyskutować, a tym bardziej czegokolwiek się dowiedzieć...napisałaś po prostu co o tym wszystkim myślisz i tyle...
    --
  2.  permalink
    szczypta_chilli: A szczypta rozdwojenie jazni to cos obrazliwego? Poza tym to napisalm ze jesli sobie zyczysz to moge do Ciebie mowic w dwoch osobach.

    Rozdwojenie jaźni jest zaburzeniem. Czy ja nazywam Cię debilem lub wariatem?
    •  
      CommentAuthorJaheira
    • CommentTimeJan 30th 2014
     permalink
    ramatha: Hahahha to faktycznie to samo.
    TRZECIA PLEC i WCZESNIAKI to to samo...

    Leczenie raka i tworzenie trzeciej plci to tez to samo. Genialne... Ciekawe co jeszcze wymyslicie.


    Ramatho a kto Ci daje prawo decydować o tym, która dziedzina medycyny jest lepsza od pozostałych, a którą można lekceważyć?

    Jeśli faktycznie jesteś po studiach medycznych, to składałaś coś takiego jak Przyrzeczenie Lekarskie, gdzie : "Przyjmuję z szacunkiem i wdzięcznością dla moich Mistrzów nadany mi tytuł lekarza i w pełni świadomy związanych z nim obowiązków przyrzekam(...)według najlepszej mej wiedzy przeciwdziałać cierpieniu i zapobiegać chorobom, a chorym nieść pomoc bez żadnych różnic, takich jak: rasa, religia, narodowość, poglądy polityczne, stan majątkowy i inne, mając na celu wyłącznie ich dobro i okazując im należny szacunek"

    Jeśli nie jesteś lekarzem, to na pewno miałaś zajęcia z etyki, gdzie musiałaś omawiać m.in. zacytowany fragment.
    --
  3.  permalink
    ramatha: Tu chodzilo o zakrzyczenie i konflikt nie o dyskusje

    Przepraszam, ale na nikogo nie krzyczę. To Twoje chamskie określenia i odzywki dominują i chyba rzeczywiście nie ma sensu,zebyśmy rozmawiały
    •  
      CommentAuthorramatha
    • CommentTimeJan 30th 2014
     permalink
    Jahiera jestem po studiach medycznych a nie po medycynie wiec nie skladalam.
    --
    •  
      CommentAuthorramatha
    • CommentTimeJan 30th 2014
     permalink
    I nie omawialam i co z tego?
    --
    •  
      CommentAuthorWinni
    • CommentTimeJan 30th 2014 zmieniony
     permalink
    szczypta_chilli: myslałam o tej dyskusji dzisiaj
    I doszłam do wniosku że nie możemy się zrozumieć z kilku powodów
    ja mówię o zgodzie w życiu ze swoją płcią - Wy o zaburzeniach płciowych
    ja o akceptacji inności- Wy o zboczeniach
    ja o swobodzie dawanej dzieciom w zabawie- Wy o przymuszaniu do przebierania chłopców w sukienki
    ja o akceptacji ciała - Wy o nauce masturbacji


    Czytam tą dyskusję od początku. Moim zdaniem Waszym problemem jest to co napisała Szczypta. Jedne z Was nie chcą uznania za normę czegoś co według Was jest zboczeniem czy zaburzeniem, a inne uważają że nie są to zaburzenia czy zboczenia tylko coś niezależnego od człowieka, z czym się rodzi i w związku z tym należy to traktować jak coś normalnego. Nie dojdziecie do porozumienia nigdy w tej sytuacji to niemożliwe.
    Ale... Ja np. nie wiedziałam, że są badania/opinie lekarzy mówiące, że homoseksualizm nie jest chorobą.
    Sama nie mam jeszcze wyrobionego zdania o gender, mimo wszystko za mało o tym wiem.
    --
    •  
      CommentAuthorazniee
    • CommentTimeJan 30th 2014
     permalink
    Winni: Ale... Ja np. nie wiedziałam, że są badania/opinie lekarzy mówiące, że homoseksualizm nie jest chorobą.

    Ja ostatnio czytałam książkę prof. Lwa Starowicza, było tam trochę o tym jak kiedyś, kiedy homoseksualizm uznawano za chorobę (czyli dawno), homoseksualistów, m.in rażąc prądem. Polecam, jednym jako ciekawostkę a innym dla przyjemności :wink:

    Szczypto, aż przeczytałam wczoraj wątek o oszczędzaniu, sprawdzić co tam się działo :tongue: Jeśli dobrze rozumiem, chodziło o rozmowę z początku wątku, jakieś 2-3lata temu i w ogóle nie brałaś w niej udziału.
    --
    •  
      CommentAuthorsu_seu
    • CommentTimeJan 30th 2014 zmieniony
     permalink
    ad
    sushka: Czy dziewczynki powinny czytać "Wielka księgę cipek"


    miałam tę książkę w rękach, jak również "Wielką księgę siusiaków" oraz "Małą książkę o kupie" - uważam, że wszystkie 3 są świetne i potrzebne. Dzieciom książki kupują rodzice więc sam rodzic może wybrać czy jakąś pozycję kupić czy nie no i przede wszystkim kiedy. Ale skupiając się na tej pierwszej skoro "cipka" wyowołuje oburzenie no i przede wszystkim dlatego, ze tu tak między nami kobietami, to spróbujcie sobie przypomnieć czy Wy lub może wasze przyjaciółki (takie od serca, a nie tutejsze) nigdy nie miałyście problemu z tym czy wszystko z waszymi waginami jest okej i nie odbiegają np od normy? Nic Was nigdy w związku z tym niepokoiło? Taka książka może rozwiać wątpliwości albo uspokoić, zaspokoić ciekawość właśnie w przystępny, zabawny i niewulgrany sposób. Jakie są alternatywy? "Mamo pokaż mi swoją waginę"? Zdjęcia w intrernecie? Lekarz? A właśnie, przy okazji, ciekawe jak wiele dorastajacych dziewczynek, dziewczyn, a nawet kobiet nie chodzi do ginekologa , bo się WSTYDZI...
    •  
      CommentAuthorsushka
    • CommentTimeJan 30th 2014
     permalink
    Ja też miałam te książki w rękach i też uważam, że powinni przeczytać je wszyscy- i dziewczynki, i chłopcy, i -jak widać- dorośli...
    --
    •  
      CommentAuthorLily
    • CommentTimeJan 30th 2014
     permalink
    szczypta_chilli: Lily a skąd Ci to przyszło do głowy??:shocked:
    Zauważyłaś, że w tym "drugim obozie" :cool: są osoby heterosexualne, męzatki często z kilkorgiem dzieci? NIe móimy ,że jest to norma, ale też nie udajemy,że homosexualizmu nie ma. I uważamy,że dopóki jeden człowiek nie krzywdzi drugiego ma prawo życ tak jak chce

    Ja nie użyłam określenia "drugi obóz" - nie udaję, że homoseksualizmu nie ma , nie odmawiam i życia takiego jak chcą, ale powtarzam- za normę takich zachowań i skłonności nie uznaję (nie tylko ja, wielu innych w tym naukowców też - vide link Amazonki i działalność prof. Camerona) i nie chcę by ktokolwiek uczył moje dzieci, że to normalne w ramach zajęć w szkole.
    •  
      CommentAuthorsu_seu
    • CommentTimeJan 30th 2014 zmieniony
     permalink
    off topic:
    trafiłam teraz przy okazji na inne "małe książki" pod takim właśnie adresem, bardzo fajne: "o przemocy", "o życiu", " o miłości", " o włosach", "o strachach" i to chyba jeszcze nie wszystkie :)
    •  
      CommentAuthorWinni
    • CommentTimeJan 30th 2014
     permalink
    sushka: uważam, że powinni przeczytać je wszyscy- i dziewczynki, i chłopcy, i -jak widać- dorośli...

    No ja na co dzień nie interesuję się takimi rzeczami, a że praca też mnie do tego nie zmusza i czasu za wiele nie mam, to mogło mi umknąć to i owo :wink:
    Tzn ja nie miałam nigdy nic przeciwko homoseksualistom, chodzi mi tylko o to, że zawsze byłam przekonana, że to rodzaj genetycznej nieprawidłowości, której jednak nie da się wyleczyć, i w związku z tym uważałam, że należy pozwolić tym ludziom żyć normalnie, tak jak tego potrzebują, nie odmawiać im prawa do różnych rzeczy tylko dlatego, że urodzili się inni niż 90(?)% społeczeństwa.
    --
    •  
      CommentAuthorsushka
    • CommentTimeJan 30th 2014
     permalink
    Winni, ale co maja te książki do homoseksualistów?:bigsmile:

    Treść doklejona: 30.01.14 14:06
    Pod resztą się podpisuję.
    --
    •  
      CommentAuthorWinni
    • CommentTimeJan 30th 2014
     permalink
    Suszka, sorki :wink:
    Chodziło mi o cytat z azniee i książkę Pan. Starowicza, którą przywołuje.
    --
    •  
      CommentAuthorWinni
    • CommentTimeJan 30th 2014
     permalink
    Amazonka: Psycholog z APA wspomina, jak doszło do usunięcia homoseksualizmu z listy chorób i pod czyim wpływem to się odbyło ::
    Długa historia ze szczegółami, z pierwszej ręki, ang.

    Mój angielski nie zmierzy się z tym tekstem. Czy ktoś kto przeczytał może mi napisać ogólnie, o czym to jest?
    --
    •  
      CommentAuthorjaca_randa
    • CommentTimeJan 30th 2014
     permalink
    1. Jeśli homoseksualizm jest "niezgodny z naturą", to dlaczego się w tejże naturze pojawia?
    2. Czy jest "nienormalny"? Poproszę o definicję NORMY w kontekście socjologicznym.
    -- Szczęście jest decyzją, którą podejmujemy każdego dnia.
    •  
      CommentAuthorLily
    • CommentTimeJan 30th 2014
     permalink
    Jaca - w naturze pojawiają się liczne aberracje i za normę się ich nie uznaje
    - na socjologii się nie znam, wystarczy mi to , że tak jak pisałam "rajska wyspa" pełna gejów albo lesbijek po czasie stanie się bezludną wyspą...
    •  
      CommentAuthorsu_seu
    • CommentTimeJan 30th 2014
     permalink
    Lily: na socjologii się nie znam, wystarczy mi to , że tak jak pisałam "rajska wyspa" pełna gejów albo lesbijek po czasie stanie się bezludną wyspą...

    może znalazłoby się tam parę biseksualnych osób i nie byłoby tak źle :wink:
    •  
      CommentAuthorjaca_randa
    • CommentTimeJan 30th 2014
     permalink
    Lily, oczywiście, że do homoseksualistów nie należy przedłużanie trwania gatunku. Ale wiele osób nie posiada dzieci z różnych przyczyn, czy to zdrowotnych, czy światopoglądowych i nikt ich od odszczepieńców i nienormalnych nie wyzywa.
    Moja córka też jest mutantem, ponieważ wbrew prawom genetyki urodziła się niebieskooką blondyneczką, podczas gdy cała rodzina ma zarówno ciemne włosy, jak i oczy. Co jakiś czas zachodzą mutacje i aberracje, ale czy to świadczy o chorobach czy nienormalności? Według mnie to świadczy o tym, że natura nie jest zero-jedynkowa i bardzo dobrze.
    -- Szczęście jest decyzją, którą podejmujemy każdego dnia.
    •  
      CommentAuthorWinni
    • CommentTimeJan 30th 2014
     permalink
    W sumie niezgodne z naturą jest chyba tylko to co my sami do natury sztucznie wprowadzimy. Np. in vitro jest niezgodne z naturą, no ale nie jest też to coś nienormalnego, prawda?
    --
    •  
      CommentAuthorLily
    • CommentTimeJan 30th 2014
     permalink
    Nie urodziła się wbrew prawom genetyki :) Po prostu spotkały się u niej geny recesywne - to nie mutacja.
    Nikogo nie "wyzywam" od nienormalnych" - przeczytaj jeszcze raz co napisałam.
    •  
      CommentAuthorsu_seu
    • CommentTimeJan 30th 2014
     permalink
    Winni: W sumie niezgodne z naturą jest chyba tylko to co my sami do natury sztucznie wprowadzimy. Np. in vitro jest niezgodne z naturą, no ale nie jest też to coś nienormalnego, prawda?

    niezgodna z naturą jest też przysłowiowa "szklanka wody zamiast"
    •  
      CommentAuthorLily
    • CommentTimeJan 30th 2014
     permalink
    su_seu - kilka osób biseksualnych nie uratowałoby tego hipotetycznego miejsca od zagłady - niestety.
    •  
      CommentAuthorsushka
    • CommentTimeJan 30th 2014
     permalink
    Lily, Ty naprawdę wierzysz,że gender doprowadzi do powstania "rajskiej wyspy" dla gejów i lesbijek? Homoseksualizm nie jest zaraźliwy.
    --
    •  
      CommentAuthorjaca_randa
    • CommentTimeJan 30th 2014
     permalink
    Znam się na genetyce i genach recesywnych. W jej przypadku to mutacja. Czy w związku z tym powinnam farbować jej włosy?
    Geniusze odbiegają od normy. Czy to błąd natury?
    -- Szczęście jest decyzją, którą podejmujemy każdego dnia.
    •  
      CommentAuthorsu_seu
    • CommentTimeJan 30th 2014 zmieniony
     permalink
    Lily, jest jeszcze wspomniane in vitro, ale jak sama piszesz miejsce takie jest hipotetyczne, a geje i lesbijki zawsze będą mniejszością (przynajmniej póki my żyjemy), ale czy to znaczy, że nie mogą być traktowani tak jak ja czy Ty? Jeśli Twoje dziecko okazałoby się homoseksualne to nadal prezentowałabyś taką postawę? Chciałabyś by czuło się upośledzone? tzn, żeby nie czuło się z tym normalnie?
    •  
      CommentAuthorvitani_82
    • CommentTimeJan 30th 2014
     permalink
    jaca_randa: wbrew prawom genetyki urodziła się niebieskooką blondyneczką, podczas gdy cała rodzina ma zarówno ciemne włosy, jak i oczy.


    A to normalne, córka akurat urodziła się z genami recesywnymi stąd taka sytuacja, to nie wbrew prawom genetyki. :wink:

    Myślałam, że to dyskusja o gender, więc wpadłam zobaczyć co to jest to dziwne coś o czym ostatnio mówią wszyscy, a co mnie do tej pory obchodziło tyle co nic, a tu znów awantura...
    --
    •  
      CommentAuthorLily
    • CommentTimeJan 30th 2014
     permalink
    sushka - czasem mam wrażenie, że homoseksualiści dążą do powstania takiego utopijnego miejsca.
    Nie ma co gdybać - z badań Camerona wynika, ze homoseksualistą się stajesz, nie rodzisz.
    Nie odmawiam im praw człowieka, ale na adopcję, małżeństwa, naukę o tym, że to norma się nie godzę.
    •  
      CommentAuthorjaca_randa
    • CommentTimeJan 30th 2014
     permalink
    Nie, dlaczego awantura? Vitani, pisalam, u niej to nie geny recesywne, a mutacja. I bardzo mnie ona cieszy.
    Dyskusja, wbrew pozorom, dotyczy gender.
    Chodzi o różnorodność występującą w przyrodzie i to, jak ludzie ją przyjmują. Czy idziemy w kierunku akceptacji i wolności, czy tworzymy "rasę panów", tych "normalnych". Czy ludzie bezpłodni są nienormalni? Bo oni także doprowadziliby do zagłady wyspy.
    -- Szczęście jest decyzją, którą podejmujemy każdego dnia.
    •  
      CommentAuthormooniia
    • CommentTimeJan 30th 2014
     permalink
    Winni: Np. in vitro jest niezgodne z naturą, no ale nie jest też to coś nienormalnego, prawda?--

    dla wielu niestety jest :confused:
    -- mama piątki :)
    •  
      CommentAuthorsu_seu
    • CommentTimeJan 30th 2014 zmieniony
     permalink
    Lily: Nie odmawiam im praw człowieka

    a jakie to są prawa? skoro na homoseksualistę patrzysz jak na wynaturzenie to czy to już nie jest wbrew prawom człowieka?

    cyt: "Wszyscy ludzie rodzą się wolni i równi pod względem swej godności i swych praw. Są oni obdarzeni rozumem i sumieniem oraz powinni postępować w stosunku do siebie wzajemnie w duchu braterstwa"
    •  
      CommentAuthorjaca_randa
    • CommentTimeJan 30th 2014
     permalink
    Lily, zapewniam Cię, że gdyby to było kwestią wyboru, to wielu homoseksualistów zmieniłoby swoją orientację.
    -- Szczęście jest decyzją, którą podejmujemy każdego dnia.
    •  
      CommentAuthorsu_seu
    • CommentTimeJan 30th 2014
     permalink
    Lily, a z ciekawości zapytam, jesteś też przeciwna zawieraniu małżeństw (oczywiscie przy wsparciu rodziców i ich zgodzie) przez osoby upośledzone umysłowo np. z ZD?
    •  
      CommentAuthormooniia
    • CommentTimeJan 30th 2014
     permalink
    jaca_randa: to wielu homoseksualistów zmieniłoby swoją orientację

    wielu próbuje z kiepskimi wynikami... mój przyjaciel na przekór sobie, zgodnie z wola ludzi, mamy itd. ożenił się, ma dwoje dzieci... wytrzymał 10 lat... małżeństwo rozleciało się z wielkim hukiem a on sam o sobie mówi, ze dopiero teraz oddycha i rozumie co to znaczy być szczęśliwym w zyciu i w związku..
    -- mama piątki :)
    •  
      CommentAuthorLily
    • CommentTimeJan 30th 2014
     permalink
    jaca - znów wychodzisz z daleko posuniętymi wnioskami...tak się nie dyskutuje. O żadnej rasie "panów" nie pisałam...
    Są homoseksualiści którzy zmienili swoje życie i mają dzieci i żony - oczywiście zaraz przeczytam, że na pewno w głębi jestestwa zostali homoseksualni...cóż wierzę im na słowo, że tak nie jest.
    Su_seu - nie zastanawiałam się nad tym, musiałabym wgryźć się w temat. Nie mam zdania więc.
    •  
      CommentAuthorsu_seu
    • CommentTimeJan 30th 2014
     permalink
    Lily: Są homoseksualiści którzy zmienili swoje życie i mają dzieci i żony - oczywiście zaraz przeczytam, że na pewno w głębi jestestwa zostali homoseksualni...cóż wierzę im na słowo, że tak nie jest.

    może nie byli homo tylko bi?
    •  
      CommentAuthorStokotka
    • CommentTimeJan 30th 2014 zmieniony
     permalink
    Nie odmawiam im praw człowieka, ale na adopcję, małżeństwa, naukę o tym, że to norma się nie godzę.
    podpisuję się
    .
    może nie byli homo tylko bi?
    to homoseksualistą/biseksualistą się jest czy bywa?
    --
    •  
      CommentAuthorsu_seu
    • CommentTimeJan 30th 2014 zmieniony
     permalink
    Ja wciąż nie rozumiem jak można twierdzić, że nie odmawia się komuś praw człowieka jeśli nie chce się traktować jego istniena jako normę. Możecie mi to wytłumaczyć? Bo faktycznie "ładnie brzmi", ale sensu dla mnie nie ma. Jakie prawa człowieka macie na myśli - prawo do strawy? do leczenia? do życia w kąciku?
    •  
      CommentAuthorsu_seu
    • CommentTimeJan 30th 2014 zmieniony
     permalink
    kiciamiecia: może nie byli homo tylko bi?
    to homoseksualistą/biseksualistą się jest czy bywa?


    Kiciu przeczytaj mój post w komplecie z postem Lily , na który odpisywałam, może zrozumiesz kontekst.
    •  
      CommentAuthorsushka
    • CommentTimeJan 30th 2014
     permalink
    Strasznie wybiórczo potraktowane te prawa człowieka...niby są, a jakoby nie było...
    --
    •  
      CommentAuthorsu_seu
    • CommentTimeJan 30th 2014
     permalink
    Lily: Su_seu - nie zastanawiałam się nad tym, musiałabym wgryźć się w temat. Nie mam zdania więc.


    Bo widzisz ja np. nie mam nic przeciwko temu by też mogli być szczęśliwi i żyć tak jak my wszyscy.
  4.  permalink
    Widać nie kazdemu nalezy się od życia jednakowo duzy kawałek tortu :)
    •  
      CommentAuthorLexia
    • CommentTimeJan 30th 2014
     permalink
    Pewnie zaraz mnie wszyscy zeeeeują, ale bardzo mi się hitlerowska koncepcja rasowo-wyznaniowa przypomniała... Gdzie jedni ludzie mieli większe prawa niż inni.
    Cóż, w obozach koncentracyjnych homoseksualistów oznaczano osobnym trójkątem. Dzisiaj może się nie oznacza, ale podejście jest jakie jest, może jedynie bez mordowania.
    --
Chcesz dodać komentarz? Zarejestruj się lub zaloguj.
Nie chcesz rejestrować konta? Dyskutuj w kategoriach Pytanie / Odpowiedź i Dział dla początkujących.