Zarejestruj się

Aby dyskutować we wszystkich kategoriach, wymagana jest rejestracja.

 

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

  1.  permalink
    Jasne, że nie zmysla . Niebieskie linie i stowarzyszenia pomagajace maltretowanym kobietom i dzieciom powstały po to, żeby ich twórcy mogli czerpać dochód i kupować sobie apartamenty za milion.
    •  
      CommentAuthor~adrianna
    • CommentTimeJan 26th 2014
     permalink
    Bloody omg... gdyby u nas stosowali to na matematyce, że ''jak ktoś czegoś nie rozumie to nie idziemy dalej''... jest podstawa prog. i nikogo nie interesuje, że coś czegoś nie rozumie (przykład? 1 temat,obszerny na matematyce musi być zrealizowany w ciągu jednej lekcji i nikogo nie obchodzi,że nie rozumie tego 98% klasy i że nawet matematyczka nie skończyła objaśniać. 'macie podręcznik,to poczytajcie, a jutro mamy co innego'). To ma doprowadzić do tego, że matura to będzie ostra selekcja, z tego co wiem, to nawet wprost zostało powiedziane, że za dużo mamy magistrów i nie możemy sobie na to pozwolić dłużej, dlatego nie każdy będzie miał maturę. Dlatego ciężko mi się nie zgodzić z tym, co było chyba na innym forum pod ćwiczeniem z frazeologii, że społeczeństwo ma być ogłupiane, bo nikt kto ma ''magisterkie z markietingu'' nie będzie rowów kopać.
    •  
      CommentAuthorsushka
    • CommentTimeJan 26th 2014
     permalink
    Lily: Teo odpowiedziałam - profesor zmyśla jak z nut - wiadomka

    A mogłabyś rzetelnie odpowiedzieć, a nie uciekać w ironię?
    --
    •  
      CommentAuthorLexia
    • CommentTimeJan 26th 2014
     permalink
    MsFuggy: Bloody omg... gdyby u nas stosowali to na matematyce, że ''jak ktoś czegoś nie rozumie to nie idziemy dalej''... jest podstawa prog. i nikogo nie interesuje, że coś czegoś nie rozumie (przykład? 1 temat,obszerny na matematyce musi być zrealizowany w ciągu jednej lekcji i nikogo nie obchodzi,że nie rozumie tego 98% klasy i że nawet matematyczka nie skończyła objaśniać. 'macie podręcznik,to poczytajcie, a jutro mamy co innego').


    Fuggy, ale ja nie piszę o liceum, bo to jest insza inkszość i to, że na jakiś trudny temat jest przeznaczona jedna godzina jest w dużej mierze spowodowane tym, że do matury zostaje mało czasu a program jest przeładowany. To jest ZUPEŁNIE inny temat, w liceum mamy do czynienia z prawie dorosłymi ludźmi.
    Ja napisałam o podstawówce i tu głównie jest o przedszkolu i podstawówce mowa.
    --
    •  
      CommentAuthor~adrianna
    • CommentTimeJan 26th 2014
     permalink
    rozumiem Cię, ale zmierzam do tego, że ten program będzie tak działał i we wcześniejszych klasach, niż 1,2,3 liceum.. ale to wszystko jest gdybanie... lepiej spojrzeć na kraje, bo są takie, które gender mają wprowadzone w 100%. przecież są badania i nie wiem, może akurat trafiłam na takie, które wskazywały, że wszystko przyniosło zupełnie odwrotny efekt, niż miało
    •  
      CommentAuthorLily
    • CommentTimeJan 26th 2014
     permalink
    sushka - przyczepienie się jednego zdania, gdzie całe badania na temat homoseksualistów ich zachowań, zdrowia itd nie zostały w żaden sposób skomentowane wywołuje u mnie takie reakcje - shoot me :cool:
    •  
      CommentAuthorramatha
    • CommentTimeJan 26th 2014
     permalink
    Bloody nie zaprzeczam sobie, bo w tej kwestii nie opowiadam sie po zadnej ze stron. Po prostu mowie ze ponoc od tego sie zaczyna. Troche mnie dziwi czemu niektore lalki maja stringi a nie normalne majtki bo to dla mnie przesada, ale mam nadzieje ze to jakis margines.
    Chodzi mi o to ze na takie rzeczy nigdy nie zwracalam uwagi w zyciu nie pomysllaabym ze w tak niewinnej bajce moze byc cos zlego.
    Natomiast w tej spraeie jest troche racji. Nie wszystkie bajki pokazuja postacie w mini z mocno zarysowana talia. Nawet kopciuszek mimo talii chyba nosila dlugie sukienki.
    Shrek raczej nie ma talii. Postacie w bajkach tez nie zawsze sa chude i wygogolone. Wiec mozna tez inne bajki produkowac.
    ...
    Ja rowniez chodzilam do przedszkola i nie pamietam zeby komus lozko podskakiwalo na lezakowaniu ani sama tego nie doswiadczylam.
    Moja mama byla przedszkolanka - rowniez nie doswiadczyla.
    Moze kiedys tego nie bylo? Moze zachowania dzieci sie zmienilo? Stalo sie bardziej otwarte bo im sie nie mowi w domu ze czegos nie wolno? Nie wiem... Zastanawiam sie czemu kiedys tego nie bylo...
    --
  2.  permalink
    Hmmm
    Ja w przedszkolu pracowałam 16 lat temu. Nie wiem czy to zaliczać do okreslenia " kiedyś "
    •  
      CommentAuthorJaheira
    • CommentTimeJan 26th 2014
     permalink
    ramatha: Moze kiedys tego nie bylo? Moze zachowania dzieci sie zmienilo? Stalo sie bardziej otwarte bo im sie nie mowi w domu ze czegos nie wolno? Nie wiem... Zastanawiam sie czemu kiedys tego nie bylo...

    Czyli jednak bawimy się w podważanie psychologii rozwoju dzieci...:confused:
    --
  3.  permalink
    A dlaczego "nie wolno " dotykać narządów płciowych ??:shocked:
    •  
      CommentAuthorLily
    • CommentTimeJan 26th 2014
     permalink
    Szczypta- a może z tak banalnego powodu , że małe dzieci mają często, gęsto brudne łapki i wtedy łatwo o zakażenie, podrażnienie, pieczenie i świąd?
  4.  permalink
    Czytałam ostanio wypowiedź onkologa , który mówił jak wiele nowotworow sromu jest wykrywanych w zaawansowanym stadium, ponieważ kobiety mają wpojone że waginy się nie ogląda i nie dotyka
    •  
      CommentAuthorJaheira
    • CommentTimeJan 26th 2014
     permalink
    Lily: Szczypta- a może z tak banalnego powodu , że małe dzieci mają często, gęsto brudne łapki i wtedy łatwo o zakażenie, podrażnienie, pieczenie i świąd?

    A jak dziecko wkłada rączki do buzi, to też słyszy,że to brzydko? Jak przeciera oczy rączkami, to też się zachowuje w niewłaściwy sposób?
    --
  5.  permalink
    Lily - może lepiej przypominac o częstym myciu rąk ?Nie tylko z powodów sexualnych ?
    •  
      CommentAuthor_Fragile_
    • CommentTimeJan 26th 2014
     permalink
    Dziewczyny, albo to wypieracie albo nie pamiętacie - to nawet ja z okresu przedszkolnego pamiętam, że niejaki Robercik przychodził na moją leżankę i sobie oglądaliśmy to i owo :DDD Nie dość tego - nie spowodowało to żadnej traumy w moim życiu ;) Uwielbiałam bawić się moją Barbie i nie uważam nawet dzisiaj, że to jest ideał kobiecości - po prostu lalka. Kochałam bajki, gdzie księżniczki były przepiękne, a książę przyjeżdżał na białym koniu. I nie oczekiwałam takiej fabuły w życiu (chociaż o dziwo - przyjechał, ale nie na koniu ;)).

    Ja nie wiem, czy naprawdę musimy się doszukiwać drugiego dna nawet w bajkach? Smerfetka to pewnie stara nimfomanka...
    --
    •  
      CommentAuthorLexia
    • CommentTimeJan 26th 2014
     permalink
    To ja wgl byłam wynaturzeniem, bo my sobie z dziewczynami nawzajem pokazywałyśmy :tongue: O jacie, powinnam byś lesbijką teraz, biedny mój K. :cool:
    I też pamiętam przypadki, gdzie się Grześ z Agusią w domku dotykali, gdzie sobie Pawełek cały czas w majtkach grzebał. A było to tak jak u Szczypty, 16 lat temu.
    I wiecie co, wolałabym, żeby mi ktoś wtedy powiedział otwarcie o co chodzi...
    --
    •  
      CommentAuthorazniee
    • CommentTimeJan 26th 2014
     permalink
    Kiedyś właśnie się mówiło dzieciom, ze nie wolno, że brzydko...A później, że seks to tylko dla męża, kobieta musi się poświęcić. Oczywiście tylko po ciemku i pod kołdrą. I daję sobie głowę uciąć, że moja babcia, która mimo swych 85lat jest dość postępowa, nie ma pojęcia, że TO może być przyjemne i chyba nawet w jakiś sposób jest z tego dumna, że ona nigdy TAKA nie była.
    --
  6.  permalink
    Ja pamiętam że bawiłam się w lekarza i dlubalam kolezance w pupie lyzeczka do herbaty . Jej rodzice strasznie się zdenerwowali i nie pozwolili się nam bawić a my w ogóle nie wiedzialysmy o co chodzi , bo w przedszkolu robiła nam pielęgniarka wymaz z pupy, żeby zbadać które dziecko ma robaki i my tak samo chcialysmy ....
    •  
      CommentAuthorLexia
    • CommentTimeJan 26th 2014
     permalink
    szczypta_chilli: i dlubalam kolezance w pupie lyzeczka do herbaty .


    Szczypta, moja wyobraźnia teraz leży i kwiczy :cool::tongue:
    --
    •  
      CommentAuthorazniee
    • CommentTimeJan 26th 2014
     permalink
    i moja :bigsmile::bigsmile::bigsmile:
    --
    •  
      CommentAuthor~adrianna
    • CommentTimeJan 26th 2014
     permalink
    mi to się tylko w przedszkolu nie podobało to, że na święta dziewczynki dostały grające żelazka, a chłopcy jakieś tam klocki lego, czy coś, no omg.
    •  
      CommentAuthor_Fragile_
    • CommentTimeJan 26th 2014
     permalink
    Szczypta, obudziłam śmiechem Skrzata :DDDD Przebiłaś wszystko! Czy mi się wydaje, czy już kiedyś to tu pisałaś, chyba na sercach właśnie?

    Treść doklejona: 26.01.14 14:14
    MsFuggy: a chłopcy jakieś tam klocki lego, czy coś, no omg.


    Jak wprowadzą takie równouprawnienie to ja będę za - zawsze klocki wolałam ;)
    --
    •  
      CommentAuthor~adrianna
    • CommentTimeJan 26th 2014
     permalink
    No ba, że klocki lepsze! I uczyły kreatywności, a nie żelazkoo :shocked:
    •  
      CommentAuthorJaheira
    • CommentTimeJan 26th 2014
     permalink
    MsFuggy: mi to się tylko w przedszkolu nie podobało to, że na święta dziewczynki dostały grające żelazka, a chłopcy jakieś tam klocki lego, czy coś, no omg.

    No i wychodzi na to,że jednak nie tak bardzo Ci nie po drodze z gender...
    --
  7.  permalink
    Pisałam , na pewno .
    Dla mnie wtedy to nie było zupełnie sexualne . Zresztą pochodzę z domu gdzie chodziło się do kościoła i podkreslalo co "grzecznym dziewczynkom wypada".A wszystkie sprawy dotyczące pupy zaliczaly się do niewypadajacych . :confused:
    •  
      CommentAuthor~adrianna
    • CommentTimeJan 26th 2014
     permalink
    Jaheira, tak jak pisałam wcześniej, samo pierwotne gender jest bardzo w porządku, nie podoba mi się jedynie program edukacji seksualnej, który chcą wdrożyć w tak wczesnym wieku
  8.  permalink
    Fuggy ale jaki program ? Jeżeli jest coś o masturbacji to przecież nikt dzieciom nie karze stanąć w kółku , zdjąć majtek uprawiac zajęć praktycznych :shocked:
    Myślę że tego typu wiedza będzie przekazana adekwatnie do wieku czyli przyblizenie różnic dot chłopców i dziewczynek i opowiedzenie dzieciom że pewne zachowania i reakcje organizmu są naturalne !
    • CommentAuthora_net_a
    • CommentTimeJan 26th 2014
     permalink
    •  
      CommentAuthor~adrianna
    • CommentTimeJan 26th 2014 zmieniony
     permalink
    szczypta_chilli wiadomo, że nikt nie będzie kazał tak robić, ale uważam, że to u nich rozbudzi coś, co u nich jest to uśpione, jak to ktoś napisał. Ogólnie nie chce mi się rozmawiac już na ten temat, bo przewijał się wielokrotnie, jestem przeciwna rozmów w szkołach na ten temat, tym powinni zajmować się rodzice (rozumiem, że bywają naprawdę niekompetentni), ale nie uważam, by któraś z Was-mimo innych poglądów, źle przeprowadziła taką rozmowę z dzieckiem... rodzic wie najlepiej na jakim ''etapie'' jest jego dziecko.. tak mi się wydaje, bo ze mną mama rozmawiała w większości i to, co mówiono w szkole, to dla mnie tragedia jakaś..
    A zabawki fakt, ''zabawne'' ;P
  9.  permalink
    Fuggy rozumiem że mialas dobry przekaz od mamy , ale czasem warto spojrzeć dalej niż czubek własnego nosa. W Polsce jest mnóstwo miejscowości w których jest slaby dostęp do książek a . Są rodziny które nie przekażą w należyty sposób wiedzy a dziecko nabędzie ja podglądajac rodziców którzy śpią z nim i z jego rodzenstwem w 1 pokoju .
    Naprawdę tego nie widzisz ? Czy udajesz ?

    Treść doklejona: 26.01.14 16:14
    Poza tym o jakim rozbudzeniu mowa ? Ja z moją córka rozmawiam na tematy sexualne od zawsze . To przecież część naszego życia ! Nie wyobrażam sobie mówić do niej np " umyj się tam na dole ":shocked:
    I jakoś nie zauważam u niej cech rozbudzenia . :shocked:
    •  
      CommentAuthor~adrianna
    • CommentTimeJan 26th 2014 zmieniony
     permalink
    Rozumiem, ale nie pojedziesz od razu z grubej rury i nie powiesz jej o pewnych seksualnych sprawach teraz i o to mi chodzi. A co do ''innych'' miejscowości, zawsze będą patologie i świetnie można wykorzystać to za pomocą gender.
    I te tematy są tak samo delikatne jak religia...(do wierzących: ile znacie dobrych księży/katechetów, katechetek/zakonnic, które powinny faktycznie nimi być, którzy odpowiednio uczyli? bo ja na 6 takich osób wymienię tylko jedną , pomijając, że ją wymieniłabym na cały powiat, ale tylko 6 mnie uczyło. I tu się moja wiara skończyła, bo nie potrafili.)
    •  
      CommentAuthorsushka
    • CommentTimeJan 26th 2014
     permalink
    MsFuggy: nie pojedziesz od razu z grubej rury i nie powiesz jej o pewnych seksualnych sprawach teraz i o to mi chodzi.

    A w przedszkolu, oczywiście, tak zrobią....
    --
    •  
      CommentAuthor~adrianna
    • CommentTimeJan 26th 2014 zmieniony
     permalink
    Nie wiesz tego, bo to zależy od osoby. A osoby są różne i nie zawsze nadają się do tego,co robią. Przykład powyżej. A dziecku ciężko potem będzie w głowie odkręcić pewne informacje
    •  
      CommentAuthorsushka
    • CommentTimeJan 26th 2014
     permalink
    MsFuggy: A osoby są różne i nie zawsze nadają się do tego,co robią

    Wobec tego powinno się również zrezygnować z religii w szkole. Nie wiadomo, co księdzu czy katechetce do głowy przyjdzie powiedzieć, a wiara to chyba też dość delikatna sprawa.
    I z języka polskiego również- bo może pani polonistka wyciągnie na światło dzienne mroczne fakty z życia Adama Mickiewicza...a trochę tego było.
    --
    •  
      CommentAuthor~adrianna
    • CommentTimeJan 26th 2014 zmieniony
     permalink
    akurat te fakty wprowadzaja głownie w liceum. A z religii owszem, bo to sprawa prywatna i w szkołach tez prowadzi do dyskryminacji osob innego wyznania, bo dzieci postrzegaja te osoby za inne etc.
    •  
      CommentAuthormangaa
    • CommentTimeJan 26th 2014
     permalink
    Bloody_Lady: I wiecie co, wolałabym, żeby mi ktoś wtedy powiedział otwarcie o co chodzi...

    :shocked: No co Ty, to tak jakby ktoś opowiedział Ci zakończenie filmu na początku jego seansu. :wink:

    A tak poważnie ja się w ogóle zastanawiam czy jest potrzeba uświadamiania i tłumaczenia kilkuletniemu dziecku dlaczego robi to co robi (skoro jest to dla niego instynktowne), o ile samo oczywiście nie zapyta, nie wyrazi zainteresowania?
    No bo skoro coś jest naturalnym etapem rozwoju to czy trzeba to w jakiś sposób uprzedzać, podkreślać?
    --
    •  
      CommentAuthorsushka
    • CommentTimeJan 26th 2014
     permalink
    MsFuggy: akurat te fakty wprowadzaja głownie w liceum.

    A gdyby znalazł się jakiś nauczyciel (który nie nadaje się do swojej roli) i zaczął opowiadać piątoklasistom, jak to Mickiewicz znęcał się nad żoną? Wtedy też rezygnujemy z nauczania języka polskiego?
    Dlaczego z góry mamy zakładać, że w przedszkolach i szkołach większość nauczycieli i wychowawców to oszołomy i nieuki, które chcą skrzywdzić nasze dzieci?
    --
    •  
      CommentAuthor~adrianna
    • CommentTimeJan 26th 2014
     permalink
    to akurat kawałek 1 lekcji na cały rok nic by nie zrobił..zwłaszcza, że dzieciaki widzą co się dzieje na zewnątrz. Co Mickiewicza się omawia w podstawówce..? Ok, nieistotne. Wyolbrzymiasz, tak bardzo się czepiając to i można na matematykę nie chodzić. Mówimy o edukacji, która ma im wpajać różne postawy,a nie o biografii Mickiewicza... Akurat o takich sprawach warto posłuchać później, albo o życiu Rousseau...
    •  
      CommentAuthorsushka
    • CommentTimeJan 26th 2014
     permalink
    Ja wyolbrzymiam? Dobre sobie....
    --
    PS. W szkole podstawowej omawia się chociażby fragmenty "Pana Tadeusza".
    --
  10.  permalink
    Maanga - jasne że nie trzeba uswiadamiac dziecka na siłę. Rozwój seksualności i tak nastąpi, czy tego chcemy czy nie . Tyle, że odpowiednio poprowadzone wychowanie sexualne ma wyjaśnic dziecku w przystepny sposób to co się dzieje z jego ciałem i nie wbijac go w poczucie winy, co wg mnie jest nagminne.

    Treść doklejona: 26.01.14 19:56
    A argumenty w stylu " nie wiadomo kto będzie zajęcia gender prowadził " są wg mnie chybione . Nie wiemy przecież na jakiego nauczyciela, lekarza , księdza trafi nasze dziecko. Każdy z nich może postępować niezgodnie z nauką i naszymi przekonaniami .
    Dla mnie szkoła jest miejscem odpowiednim ponieważ powtarzam raz jeszcze - nie każda rodzina jest odpowiednio wyksztalcona i nie każda mieszka tam, gdzie jest dostęp do informacji . Zresztą porozmawiajcie z koleżankami spoza forum, zobaczycie jaką jest wiedza nt organizmu i seksualności .
    •  
      CommentAuthor~adrianna
    • CommentTimeJan 26th 2014 zmieniony
     permalink
    szczypta_chilli akurat wdż'ty miałam w podstawówce,gimnazjum, liceum i cały czas ta sama śpiewka 1 lekcja antykoncepcji, 2 chorób wenerycznych, 3. czego nie robić w ciąży. I to koniec, reszta lekcji była ''wolna'', a jak zachorowałam na hashimoto dowiedziałam się czegoś, bez czego nie wyobrażam sobie życia jakby, bardziej rzeczy dotyczących własnego organizmu i to w tym kierunku edukowałabym dzieci (o czym zresztą notorycznie wspominacie. Ale zgłębiając temat, a nie tak ogólnie jak jest teraz). I w ten sposób jak to przedstawiacie, nawet jestem za! Ale program, który był zaproponowany gdzie indziej, brzmiał oburzająco, bo skupiał się na samej seksualności w znaczeniu dorosłym, tak to ujmę, dlatego wolałabym zrobić to sama, dlatego -owszem, gender może istnieć, ale nieobowiązkowe i wtedy będzie dobrze.
    •  
      CommentAuthorsardynka85
    • CommentTimeJan 26th 2014
     permalink
    Widzicie ja do tej pory pamiętam lekcję religii, na której katechetka opowiadała nam jak to od masturbacji żółkną palce (a dodam, że była to lekcja w podstawówce)...dlatego z "dwojga złego" wolę już edukację seksualną prowadzoną w oparciu o wytyczne WHO :cool:
    --
  11.  permalink
    A dla mnie wiedza i przekonanie o tym że Kasia ma takie same prawa jak Jaś powinna być obowiazkowa :-) Tak samo jak ta o różnicach i podobienstwach między plciami . To nic złego przecież :-) Wg mnie do tego sprowadza się całe gender w przedszkolach i szkolach :-)
    •  
      CommentAuthorsardynka85
    • CommentTimeJan 26th 2014 zmieniony
     permalink
    szczypta_chilli: A dla mnie wiedza i przekonanie o tym że Kasia ma takie same prawa jak Jaś powinna być obowiazkowa :-) Tak samo jak ta o różnicach i podobienstwach między plciami . To nic złego przecież :-) Wg mnie do tego sprowadza się całe gender w przedszkolach i szkolach :-)


    też mi się tak wydaje, ale jak przeczyta się tak propagandowy artykuł , który na pierwszej stronie został wklejony przez zzabke, to można dojść właśnie do wniosków, że po 4 roku życia w przedszkolach odbędą się obowiązkowe lekcje masturbacji :wink:
    --
  12.  permalink
    tiaaa.... Też mam takie wrażenie
    •  
      CommentAuthorramatha
    • CommentTimeJan 26th 2014
     permalink
    Jaheira: A jak dziecko wkłada rączki do buzi, to też słyszy,że to brzydko? Jak przeciera oczy rączkami, to też się zachowuje w niewłaściwy sposób?

    No widzisz owszem dziecko ktore wklada raczki do buzi rowniez słyszy zeby tego nie robilo - dlaczego? Bo na wszystko jest odpowiedni wiek... Sa dzieci ktore ssaja kciuk do 6 roku zycia, albo dorosli ktorzy do krwi, do miesa obgryzaja paznokcie, albo maja powyginane splacszczone paznokcie na kciukach od ich ciaglego ssania. Trzymanie rak w buzi opoznia rowniez rozwoj mowy.
    A wiec owszem dziecko do pewnego wieku potrzebuje tego i pozwala sie mu na trzymanie raczek w buzi a potem slyszy ze nei powinno tego robic, tlumaczac mu np wlasnie to ze raczki sa brudne.
    Mozna umyc oczywiscie, ale dzieci biegaja raczkami po podlodze, bawia sie butami, dotykaja roznych brudnych rzeczy na dworze itd. Bawi sie z kotem, z psem.
    Z oczami jest to samo, ja ucze ze nie wolno wkladac pauszkow do oczu. Tym bardziej ze z jednym oczkiem mamy okropne problemy, wiec dbamy o higiene.
    A co do dotykania penisa, moj synek rowniez dotyka siebie poznajac swoje cialo i nie ma w tym nic zlego. Jest jednak czas na to by przestal to robic. Sa pewne czesci ciala ktorych nie dotyka sie np w miejscach publicznych , albo przy innych.
    Jesli tego nei rozumiesz to w takim razie otwierasz mi oczy skad biora sie zwyrodnialcy ktorzy wala sobie konia na lawce w parku.
    Z drugiej strony naprawde nie rozumiem jak mozecie nie uwazac tego za dziwne ze nie chce by moje dziecko sie masturbowalo. Oczywiscie jest pewien etap poznawania ciala, ale mysle ze przedszkole to nie jest ten czas. Tak samo jak wydaje mi sie to dziwne by dla kogos bedacego w zwiazku nadal pozostawala aktywna ta forma zaspokojenia seksualnego. Masturbacja, rozumiem ze jest to podniecajace dla pewnej grupy ludzi, ale naprawde uwaza ja za forme znacznie ubozsza od seksu z druga osoba.
    Wspolczuje rowniez jesli czyjs maz tak mysli, dla mnie to takie techniczne.
    ...
    Masturbacja wierze ze moze pomoc rozladowac napiecie seksualne. Ale nie mowimy o napieciu seksualnym wsrod przedszkolakow chyba? W takim razie skad oburzenie o "słoneczko"? Skad oburzenie o ciaże 11 latki? Przeciez oni tylko chcieli poznac swoje ciala i zrobic sobie troche przyjemnosci.
    ...
    Mam nadzieje ze moje dziecko uda mi sie wychowac w ten sposob ze przyjenosc bedzie zdobywalo bawiac sie na placu zabaw, grajac w pilke czy chodzac do kina a nie masturbujac sie.
    ...
    Chyba wspolczuje Wam doswiadczen. BO ja takich doswiadczen nie mam. Nie grzebalam w tylku kolezankom i nie masturbowalam sie, jak rowniez NIGDY sie z tym nie spotkalam. Dzieki Bogu za takie doswiadczenia bo widze ze moglobyc zupelnie inaczej.
    Dziwne ze jestescie takimi znawczyniami tematu masturbacji przedszkolnej, a majac mnostwo kolezanek, osob w rodzinie i ogolnie zyjac wsrod ludzi i rozmawiajac na wiele nawet podobnych tematow nigdy sie z tym nei spotkalam - jak widze nei tylko ja.

    Treść doklejona: 26.01.14 21:03
    aha zeby byla jasne ja nie mowie ze nie widzilam w przedszkolu roznic miedzy chlopczami i dziewczynkami, ale od wiedzy na temat budowy chlopcow do masturbacji chyba daleka droga co?
    nie podniecalo mnei to seksulanie, tylko bylam ciekawa, tak samo jak bylam ciekawa 1000 innych rzeczy - taki wiek :)
    i nie widze nic w tym zlego.
    ale kto tu mowi o zyciu seksualnym?
    To moze faktycznie pobudzajmy dzeci seksualnie, głąszczmy je po intymcy miejscach, czemu nie sprawiac im przyjemnosci? przeciez przyjemnosc to nic zlego...
    chcemy dla nich dobrze, niech im bedzie przyjemnie.
    A moze usmierzajmy w ten sposob bol przy zapaleniu ucha, przeciez przy takim pobudzianiu moga wytwarzac sie endorfiny ktore beda usmierzaly bol...
    o moze to jest sposob.
    --
  13.  permalink
    Dodaj jeszcze że Ty i wszystkie Twoje koleżanki mialyscie orgazm podczas 1 stosunku - będzie komplet.
    Mówiłam że mi się nudzi ? Przestało :crazy:Zostałam usadzona na jednej ławce że zwyrodnialcem
    Szczypta_chilli vel Trynkiewicz :tooth:
    •  
      CommentAuthorsushka
    • CommentTimeJan 26th 2014
     permalink
    Ręce i (nomen omen)gacie opadają:crazy::crazy:
    --
    •  
      CommentAuthorramatha
    • CommentTimeJan 26th 2014
     permalink
    szczypta_chilli: Nie wyobrażam sobie mówić do niej np " umyj się tam na dole ":shocked:

    Ah to jest rozmowa na temat seksulany? aha no to ja z moim synem tez rozmawiam od zawsze bo tez mu tak nie ,mowie...
    A w takim razie moze sprecyzuj jak mowisz? umyj wagine i lechtaczke?
    mam wielkie postanowienie nie brac udzialu w tej glupiej dyskusji, bo przezywam wielkie zalamanie. Dla mnie jestescie zbyt oswiecone, albo udajace ze nie widzicie problemu.
    A jak potem mlode dzewczyny zachodza w ciaze bo wczesnie rozpoczytnaja zycie seksualne, albo maja zwyczajne problemy psychologiczne bo ktos je potraktuje zbyt doroslo, bo one chca miec doswiadczenia ale takie romantyczne jak maja w glowach a nie taki jakie 16-18 letni chlopcy w szczycie eksplozji hormonow i checi popisywania sie sa w stanie im zaproponowac to pojawia sie problem.
    Wszystko ma swoj czas, swoj jezyk. I jakbyscie tu mnie nie krytykowaly to zdania nie zmienie. Dzieci nalezy chronic. Dziecku 4 letniemu informacja ze nie jestem chlopcem bo nei mam siusiaka naprawde wystarcza.
    ...
    A zabawki do ktorych linki byly zamieszczone - no mnie tez smiesza -. jednak chyba w inny sposob.

    Treść doklejona: 26.01.14 21:14
    szczypta_chilli: Dodaj jeszcze że Ty i wszystkie Twoje koleżanki mialyscie orgazm podczas 1 stosunku - będzie komplet

    A co to ma do rzeczy? Bo jakos nie widze zwiazku?
    --
    •  
      CommentAuthorTEORKA
    • CommentTimeJan 26th 2014
     permalink
    ramatha: nie masturbowalam sie, jak rowniez NIGDY sie z tym nie spotkalam


    Nie spotkałaś się z masturbacją ? Wśród koleżanek, kolegów etc ?
    Nie wierzę :bigsmile::crazy:
    --
Chcesz dodać komentarz? Zarejestruj się lub zaloguj.
Nie chcesz rejestrować konta? Dyskutuj w kategoriach Pytanie / Odpowiedź i Dział dla początkujących.