Zarejestruj się

Aby dyskutować we wszystkich kategoriach, wymagana jest rejestracja.

 

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

    •  
      CommentAuthorTEORKA
    • CommentTimeMar 5th 2015
     permalink
    Migg mój Hug w 28t5d ważył 1466 gr. Urodził się 3480 gr więc średniak.
    Ninka w 28t1d ważyła 1270 gr. Urodziła się 3500 gr, więc też średniak :wink:
    --
    •  
      CommentAuthoriris30
    • CommentTimeMar 5th 2015
     permalink
    Misinka, trzymam kciukasy! ja mam 10.03. :)
    --
    •  
      CommentAuthorikaan
    • CommentTimeMar 5th 2015
     permalink
    mam takie pytanie, może trochę głupie ale wybaczcie! :tooth:
    Kiedy i czy wgl. dopadła was ochota na dziwne smaki? Mam tu na myśli np. ogórek z dżemem, lody z ketchupem albo takie inne.. Bo ja zawsze zastanawiałam się jak to jest i miałam nadzieję, że w ciąży się tego dowiem. A tu nic, zero- jem normalne rzeczy:cool:
    -- ,
    •  
      CommentAuthoraffe
    • CommentTimeMar 5th 2015
     permalink
    migg - moja w 27t4d wazyla 900g, w 29t6d - 1340g. Mi sie zawsze wydawalo, ze wazy za malo, ale lekarz mowil, ze w normie.

    ikaan - Ja zadnych wariacji kulinarnych nie mialam, za to kilogramami moglam pozerac pomarancze i mandarynki...no do czasu az nie zaczela mnie meczyc zgaga, z ktora do tej pory walcze, jedzenie ograniczajac tylko do rzeczy zupelnie lekkostrawnych. Prawdziwa meczarnia dla ciezarnej :cry:

    Jesli chodzi o moje KTG...zawezone oscylacje to za male wahania częstotliwości akcji serca płodu. Czesto przyczyna jest sen dziecka, ale w moim przypadku po 6 krotnym wykonaniu ktg ciagle wykazuje to zawezenie. Mialam juz 4 razy wykonywane USG metoda Dopplera, wyniki sa w porzadku, a ponoc to badanie jest o wiele dokladniejsze niz ktg. Wczoraj dostalam skierowanie na szczegolowe badanie dopplerowskie u slynnej w moim miescie pani doktor, ktora wykonywala mi badania prenatalne. Ide tam we wtorek. Mam stres niesamowity, czasami mam wrazenie, ze poprostu za duzo juz tych badan.
    •  
      CommentAuthorOlenka01
    • CommentTimeMar 5th 2015
     permalink
    iris30: A tu nic, zero- jem normalne rzeczy


    Warto w tym wypadku do Teorki się zwrocić - jako jedyna mi znana w środku nocy chciała do piwnicy chodzić i surowe ziemniaki lizać:devil::bigsmile:

    A tak serio to ja tylko jakies tam pojedyncze mialam, typu jabłęcznika mi się zachciało, nutelli, czy troche fanty.

    Teraz wszystko na wyciągnięcie ręki więc pewnie czasami nie dostrzegamy ze to zachcianka i po prostu kupujemy i jemy:bigsmile:
    -- []
    •  
      CommentAuthoranula36
    • CommentTimeMar 5th 2015
     permalink
    migg: ile Wasze dzieci ważyły na etapie takim jak mój - czyli skończony 28tydzień


    ja miałam usg w 29t1d i Janko ważył 1500
    --
    •  
      CommentAuthorikaan
    • CommentTimeMar 5th 2015
     permalink
    Olenka01: do piwnicy chodzić i surowe ziemniaki lizać

    o kurde ekran oplułam prawie:rolling:
    No takie zachciewajki to też miewam, ale chodziło mi raczej o takie nienormalne rzeczy właśnie (lizanie surowych ziemniaków się zalicza:tooth: ) No ale skoro mówicie, że nie miałyście to znaczy, że to nie konieczność w ciąży. ;)
    -- ,
    •  
      CommentAuthoranula36
    • CommentTimeMar 5th 2015
     permalink
    ikaan: A tu nic, zero- jem normalne rzeczy


    ja nie miałam zadnych dziwnych zachcianek ani przedtem ani teraz, tylko okresy wzmożonego głodu np. byłam głodna cały czas, nawet tu pisałam, że po bananie jadłam jeszcze jabłko a jak robiłam sobie herbatę to już w trakcie piłam sok bo bym z pragnienia padła, i nie jadłam jednej pomarańczki tylko od razu wielkie dwie i ogólnie chciało mi sie jeść DUŻO i WSZYSTKIEGO ale nic dziwnego

    Ale Teo chciała chyba przekąsic tynk ze ścian :devil:
    --
    •  
      CommentAuthorTEORKA
    • CommentTimeMar 5th 2015 zmieniony
     permalink
    Nie, nie, nie. Kłamczuchy :tongue:
    Teo schodziła do piwnicy żeby wąchać ściany :wink:
    Nic nie lizałam, wypraszam sobie.
    Przynajmniej nic w piwnicy :tooth:
    A ziemniaki w trakcie obierania intensywnie obwąchiwałam jedynie :wink:
    Podobnie jak mokre pranie wyciągnięte z pralki. Czasami 20 minut siedziałam z ręcznikiem przy nosie :wink:

    I takie akcje pojawiły się dopiero po 30 t.c
    Razem z jedzeniem paprykarza szczecińskiego w połączeniu z czekoladowym budyniem :shocked:
    Dżizas jak ja to mogłam przełknąć ? :confused::bigsmile:
    --
    •  
      CommentAuthorikaan
    • CommentTimeMar 5th 2015 zmieniony
     permalink
    TEORKA: paprykarza szczecińskiego w połączeniu z czekoladowym budyniem

    fuuuuj! ja to się zawsze dziwie do czego zdolne są babki w ciąży :tooth:
    Ja dzisiaj mam przypływ sił i energii i nadrabiam wszystko co zaniedbałam przez cały okres "o jezu jak mi nie dobrze, o jeny jaka ja zmęczona". Także kurze już zaczynają zakładać chyba własne kolonie, bo wiadomo mąż posprząta ale nie tak jak kobita :tooth:
    -- ,
    •  
      CommentAuthorduszkaga
    • CommentTimeMar 5th 2015
     permalink
    Moja w 28t - 1074g, teraz pokazuje sie waga (38t6d) 3087g , kazde dziecko inaczej a przy porodzie to juz w ogole czasem takie rozbieznosci wychodza..moj gin mowi,ze najwazniejsze ze rosnie :smile: a w jakim tepie to juz indywidualna sprawa bobulków :wink:

    Treść doklejona: 05.03.15 13:23
    TEORKA: Teo schodziła do piwnicy żeby wąchać ściany :wink:
    Nic nie lizałam, wypraszam sobie.
    Przynajmniej nic w piwnicy :tooth:
    A ziemniaki w trakcie obierania intensywnie obwąchiwałam jedynie :wink:

    Normalnie bede to pamietac do konca zycia !! :peace:
    --
    •  
      CommentAuthorniunia32
    • CommentTimeMar 5th 2015
     permalink
    Teorka, miałaś pomysły :)))

    Ja dziś mam ściągany pessar. Ciekawe kiedy urodzę? Już zaczynam się bać porodu, zwłaszcza, że mnie koleżanka nastraszyła, że podziwia mnie, że chcę rodzić w szpitalu bez zzo...teraz panikuję czy słusznie zamierzam tam rodzić?
    -- ,
    •  
      CommentAuthorTEORKA
    • CommentTimeMar 5th 2015 zmieniony
     permalink
    No miałam, miałam.
    Sama byłam w szoku, bo w Ninkowej ciąży nic, zero, null.
    A tu nagle takie niespodzianki :wink:

    niunia32: Ja dziś mam ściągany pessar.


    O !
    Ciekawe czy Cię od razu zbierze :wink:
    A czemu się boisz ? :wink:
    Przecież już jedno dziecko urodziłaś, więc wiesz co i jak :wink:
    --
    •  
      CommentAuthor_hydro_
    • CommentTimeMar 5th 2015
     permalink
    Ja tam nie miałam ochoty na żadne dziwne połączenia smakowe, za to wpadałam w ciągi jedzenia w kółko tego samego. Na przykład w ciąży nr 1 non stop pomarańcze były grane, dzień w dzień. W ciąży nr 2 padło na serki wiejskie, wciągane obowiązkowo codziennie, chociaż na co dzień ja w ogóle prawie takich rzeczy nie jadam.
    •  
      CommentAuthorniunia32
    • CommentTimeMar 5th 2015
     permalink
    TEORKA: A czemu się boisz ?
    Przecież już jedno dziecko urodziłaś, więc wiesz co i jak

    No właśnie dlatego się boję... Boli jak...

    Treść doklejona: 05.03.15 13:35
    Ja w tej ciąży po 30 tyg. muszę codziennie jeść pomarańcze.
    -- ,
  1.  permalink
    Dziewczyny powoli się z wątkiem pożegnam, mimo starań nie jestem w stanie śledzić wpisów na bieżąco.
    Powodzenia dla przyszłych mam i do usłyszenia na noworodkach
    •  
      CommentAuthoriris30
    • CommentTimeMar 5th 2015
     permalink
    Olenka01: iris30: A tu nic, zero- jem normalne rzeczy
    Oleńka, zaytowałaś ikaan:) ja w odróżnieniu od niej mam meega zachcianki :) pomidorówka o 1szej w nocy, ale tylko z przecieranych pomidorów z duuużą ilością pietruszki to norma :bigsmile:, po rosołku muszę wciąć kawałek czekolady, najlepiej z orzechami, wtedy mnie nie mdli. Kocham kalarepę (mogłabym ją jeść jak jabłka i tak właśnie jem), cykorię czerwoną i zieloną (im bardziej gorzka tym smaczniejsza) :), smakuje mi ser żółty z dżemem truskawkowym i tak mogę wymieniać i wymieniać :D
    --
    •  
      CommentAuthorikaan
    • CommentTimeMar 5th 2015
     permalink
    co do nocnego jedzenia to też już zaczynam się z tym poznawać, ostatnio budze się zawsze jak mąż wstaje do pracy i muszę coś wszamać bo inaczej tak mnie kręci, że aż mi nie dobrze, no a później znowu w kime :devil:
    -- ,
    •  
      CommentAuthorCalypso77
    • CommentTimeMar 5th 2015
     permalink
    któraś z dziewczyn z terminem porodu podobnym do mojego (przepraszam, ale nie pamiętam, czy to była Bari czy Calypso czy Dżasti) jakoś niedawno podawała wagę 1200.


    Migg, to ja ostatnio podawałam. Nasz Synek oststnio (w poniedziałek -27t6d) ważył 1200g. Emilka na tym etapie (27t4d) ważyła 1160g i urodziła się z wagą 3360g, także z zupełnie średnią wagą.

    Ulcia, próbowałaś smarować skórę olejem ze słodkich migdałów wyciskanym na zimno? Ja na początku II trymestru miałam przez jakiś czas takie swędzenia, właśnie na nogach, ramionach, brzuchu i twarzy i odkąd zaczęłam go stosować na wilgotną skórę - wszystko minęło. Do dziś go używam, ale nie codziennie. Do tego nie używam żadnych balsamów, a skóra jest znakomicie nawilżona.
    --
    •  
      CommentAuthorDorit
    • CommentTimeMar 5th 2015
     permalink
    niunia- ja sie pocieszam ze drugi porod powinien byc łatwiejszy
    , ja zawsze myslalam o sobie ze mam niski prog bólu
    i porod bedzie koszmarem- zle znosilam stomatologa, zastrzyki itp....a okazalo sie ze super sobie radze z bolem porodowym
    ze mam wplyw jakis na jego intensywnosc, oddychaniem, pozycją, nastawieniem ze jest to bol ktory prowadzi do spotkania z dzieckiem
    wiec nie na darmo...
    porod trwal 18 h wiec zmeczyl mnie bardzo, ale to bardziej wysilek niz bol, jak pisaly dziewczyny....jak w maratonie ;)

    masz wyprobowane sposoby na bol? wiem ze teraz moze byc inaczej ale mnie pomogly masaze, przeciwskurcze ( mąz sciskał biodra na skurczu)
    oddech na pewno, kołysanie biodrami, rozne dzwieki ;), ciepla woda, pozycja w klęku- tyle pamietam i zamierzam stosowac
    to mi pozwala oswoic niepokoj, ktory wiadomo - jest

    wyniki badan z przychodni beda w pon, wtedy tez ukoncze 37 tydz, wczesniej zaciskam nogi
    choc ponoc nawet przy plusowym gbs ie jakby nie zdazyc podac antybiotyku, to nie ma tragedii, sprawdzaja wymz z ucha malucha...
    dobrze wiedziec bo mialam stracha ze jak teraz przyjade w ostatniej chwili i tez bedzie pozytyw gbs lub nieznany to zaszkodze dziecku.
    --
    •  
      CommentAuthorbari_87
    • CommentTimeMar 5th 2015
     permalink
    migg: Powiedzcie mi proszę, ile Wasze dzieci ważyły na etapie takim jak mój - czyli skończony 28tydzień. Byłam wczoraj u ginki i wymierzyła, że nasz synek waży obecnie 1400. I mam wrażenie, że to dużo.


    Ja byłam na wizycie we wtorek tj. 27t 6d i ważył 1300 g. Lekarka powiedziała, że malutki nie jest:wink:
    Ale wagę podała mi na podstawie pomiaru głowy, a ta wyprzedza termin o prawie 2 tyg. Kacper też miał dużą głowę i to zawyżało wagę. A i trzeba wziąć pod uwagę jeszcze błąd pomiaru:wink:
    --
    •  
      CommentAuthorflavia
    • CommentTimeMar 5th 2015
     permalink
    ikaan ja nawet bez ciąży różne dziwne smaki mieszam ;) przykładów podawała nie będę bo może się którejś z nudnościami słabo zrobić :P
    --
    •  
      CommentAuthorUl_cia
    • CommentTimeMar 5th 2015
     permalink
    Ja po wizycie :bigsmile:
    Wszystko OK, szyjka długa i zamknięta - mam zielone światło na podróż (we wtorek lecimy do Jerozolimy), wiec zyć nie umierać ;-))
    Swędzenie - dostałam skierowanie na badania, ale ginka powiedziała, że to nie cholestaza, zleciła badania, dała wapno i radziła co do smarowania.
    Cholesterol - nie badać w ciaży - bo nie ma sensu ;-)))
    Cytologia pobrana (bo przed ciążą nie zdążyłyśmy, a w pierwszym trymestrze nie chciałam mnie straszyć ewentualnym krwawieniem po pobieraniu)
    Przytyłam 1 kg od początku ciąży (61 kg) wiec całkiem miło
    Także miły dzień.

    Może ten olejek z migdałów spróbuję? Dzieki!
    Dzisiaj do tego miałam zakładany aparat ortodontyczny na dolna szczękę i boli mnie jak cholera, jeść nie mogę - ze 2 dni się pomęczę :/

    Ja zachcianek ani w jednej ani w drugiej ciaży nie miałam żadnych - za to uwielbiam czytac o niewiarygodnych połączeniach posiłkow - wiec piszcie, piszcie ;))
    --
    •  
      CommentAuthormisinka28
    • CommentTimeMar 5th 2015
     permalink
    U mnie nieciekawie :sad: we wtorek muszę jechać na Ujastek na konsultacje, bo Franuś ma stópki skierowane do środka :cry::cry::cry: boję się, że nie będzie mógł chodzić :cry:
    --
    • CommentAuthorigni
    • CommentTimeMar 5th 2015
     permalink
    Dorit przy drugim porodzie miałam dodatni gbs a antybiotyk podali mi 40min przed koncem porodu, wiec o wiele za pozno. Musielismy zostac jeden dzien dluzej na obserwacji- robili Krzysiowi badania krwi. To bylo poltora roku temu, mowisz, ze teraz robia wymazy? To by było fajniejsze.

    Ulcia milego wypoczynku i kibicowania:bigsmile:
    •  
      CommentAuthormigg
    • CommentTimeMar 5th 2015
     permalink
    Dzięki Dziewczyny za te wagi :) Mam schizę, że drugie dziecko będzie olbrzymem ;) Lilka urodziła się malutka, a ginka przeszacowała jej wagę o ponad pół kilo.
    Z tego co widzę jednak, to jest taka średnia, bo Wasze są podobne.
    ...
    Ja żadnych zachcianek konkretnych w ciąży nie miałam. Ale miałam fazy na jedzenie długie różnych rzeczy. Np. przez jakiś czas raz-dwa w tygodniu jadałam mięso, a jestem raczej wege. Miałam etap parówkowy przez chwilę. Etap na to, że smakował mi tylko biały nadmuchany chleb. Ale żeby łączyć jakieś dziwne rzeczy, o których piszecie, to nie. Zresztą ogólnie w tej ciąży mało co mi smakuje i mało jem. Od większej ilości rzeczy mnie odrzuca niż mi smakuje.
    ...
    Calypso, jak się czujesz? Lepiej Ci trochę?
    ...
    Też polecam olejek z migdałów. Używam go zamiast balsamów (na przemian z biooilem i palmersem - nb mam nawet palmers na uporczywe swędzenie:P), zamiast kremów do twarzy. No jest rewelacyjny.
    --
    •  
      CommentAuthornataliaa_
    • CommentTimeMar 5th 2015
     permalink
    to ja jakas zdziwaczała bo smaczki to ja juz mam :) choc u mnie to pewnie inaczej, bo ktoras ciaza z kolei :)

    dzis jadlabym tylko smietane z cebulą z mizerii :)
    --
    •  
      CommentAuthor_azja_
    • CommentTimeMar 5th 2015 zmieniony
     permalink
    Igni, ile czasu przed koncem porodu (minimum) trzeba podac antybiotyk?
    A, i jeszcze chcialam zapytac o szczepionke euvax/engerix podawaną w 1-szej dobie. Podobno jedna z nich jest lepsza, druga gorsza (w tej chwili nie pamiętam która). W Zofii Leonkowi podali tę gorszą, dopiero potem kolejne dawki wykupywalam tej lepszej. Czy teraz jakos da się przywiezc wlasną szczepionkę?
    --
  2.  permalink
    _azja_: ile czasu przed koncem porodu (minimum) trzeba podac antybiotyk?

    4h przed odejściem wód

    _azja_: Czy teraz jakos da się przywiezc wlasną szczepionkę?

    jeśli chcesz szczepić, to wystarczy, że przy podpisywaniu zgody zgłosisz pediatrze, że chcesz podać szczepionkę płatną, nie musisz mieć własnej- oni mają oba typy, potem płacisz w przychodni przed wypisem
    --
    •  
      CommentAuthor_azja_
    • CommentTimeMar 5th 2015
     permalink
    Dzięki cerise!

    Treść doklejona: 05.03.15 19:40
    A jesli porod zaczyna się od odejscia wod, to potem co się dzieje? Tak jak Igni pisala - obserwacja dziecka i badania krwi, tak?

    Treść doklejona: 05.03.15 19:44
    Jak tam cesarka adaja? Czy mamy już nowe forumowe dziecko? :smile:
    --
    •  
      CommentAuthoriris30
    • CommentTimeMar 5th 2015
     permalink
    Misinka. Staraj się teraz nie stresować i jedz na konsultacje. Zobaczysz co powie inny lekarz. Bądź dobrej myśli. Może nie bedzie tak źle. Przytulam mocno.
    --
    •  
      CommentAuthordżasti
    • CommentTimeMar 5th 2015 zmieniony
     permalink
    Misinka- dokladnie, staraj sie myslec, ze wszystko bedzie ok.
    Migg- moj Aleks wazyl ostatnio 1050 g, tydzien temu mialam badania.
    Co do swedziawki, to ja w ogole uwielbiam sie drapac. Normalnie dzika rozkosz wtedy czuje. Ale jakis czas temu w kapieli tak mnie swedziala noga nad pieta, tam gdzie sciagacz od skarpetek, ze normalnie nie moglam ukoic tego uczucia. Moze nie swedziala, ale drapanie bylo tak przyjemne, ze normalnie nie moglam sie nadrapac no i wpadlam na genialny pomysl, ze podrapie sie pumeksem. No. Delikatnie, zeby nie bylo, ale i tak nie musze pisac co to ja sobie z noga zrobilam:shocked: strupy jeszcze mam. Ale przyjemnie mi bylo jaak nie wiem co!!!!!
    -- ,
    •  
      CommentAuthorserratia
    • CommentTimeMar 5th 2015
     permalink
    Noworodkom pobiera się wymaz z ucha i robi posiew w kierunku gbs analogicznie do posiewu z pochwy. Jeśli wynik u dziecka jest dodatni trzeba włączyć antybiotyk. Nie wiem czy przy cesarzem gbs ma duży wpływ bo dziecko nie przechodzi przez pochwie wiec teoretycznie kontaktu nie ma. Mogę to później sprawdzić.
    --
    •  
      CommentAuthorserratia
    • CommentTimeMar 5th 2015
     permalink
    Cesarce miało być :)
    --
    •  
      CommentAuthorazniee
    • CommentTimeMar 5th 2015
     permalink
    Misinka, może chodzi stopy szpotawe lub końsko-szpotawe? Takie rzeczy się leczy, do momentu, kiedy dziecko zaczyna chodzić często wada jest już naprawiona :) Mojej koleżance nie wykryli tego w usg, dowiedziała się po porodzie. Teraz mały ma 10m-cy, trochę roboty z tym było, ale zostało już tylko noszenie jakiejś łuski na nodze.
    A druga rzecz, że jedna dziewczyna tu już miała taką diagnozę w USG, a po porodzie się okazało, że wszystko ok.
    --
    •  
      CommentAuthorserratia
    • CommentTimeMar 5th 2015 zmieniony
     permalink
    azja, wpisz w google "gbs wytyczne ptg", pod pierwszym linkiem w pdf znajdziesz wszystko na temat paciorkowca i postępowania, są to obowiązujące rekomendacje
    --
    •  
      CommentAuthormotylica1
    • CommentTimeMar 5th 2015 zmieniony
     permalink
    Ulcia ja takie swędzenie miałam od początku ciąży, łydki mam rozdrapane do krwi, dopiero ponad tydzień temu byłam u dermatologa i zaleciła mediderm, 0,5kg kremu za jakieś 18 zł, przeszło właściwie od razu i komfort nareszcie czuje bo wcześniej jakiekolwiek ciaśniejsze spodnie czy getry to zaraz się drapalam.
    Misinka spokojnie, to tylko podejrzenie i konsultacja, lepiej się upewnić co i jak niż zaniedbać.
    Ja łączenia smaków nie mam ale jak mi maż zjadł gruszki to się o mało z żalu nie popłakałam, na szczęście poszedł i kupił nowe. Ja mam raczej takie ciągi, ze przez kilka dni z rzędu tylko biały chleb albo z żółtym serem, potem z serkiem topionym koniecznie, teraz mam fazę na pasztet i ogórki kiszone... A normalnie takich tłustych rzeczy nie jadam...
    --
    •  
      CommentAuthorDorit
    • CommentTimeMar 5th 2015
     permalink
    Misinko- jesli to rzeczywiscie stopy konsko szpotawe to jak pisza dziewczyny leczy sie
    rehabilitacja , masazami.
    Ja po ostatnim usg jestem zasmucona dzis bo synek wymiarami wyprzedza swoj wiek o 2 tyg juz wazy 3500 gramow szacunkowo, najlepiej byloby rodzic w pezyszlym tygodniu, i tak bede probowac dzialac:)
    wazne ze reszta ok i na tym powinnam sie skupic, jednak moja wizja rodzenia bez nacinania i szwow niestety odchodzi w niebyt.
    mam nadzieje ze nie cofna mnie z tego domu narodzin
    czy tutaj pisalyscie cos o stosunku wymiarow glowki do brzuszka? jakie sa graniczne tzw bezpieczne?
    --
    •  
      CommentAuthor_azja_
    • CommentTimeMar 5th 2015
     permalink
    Dorit, masz jakieś bóle szyjkowe? Bo mnie tak ta szyjka czasem zakłuwa, że syczę. Wczoraj pani doktor jej dotknęła palcem chyba w srodku (bo jest zewnętrznie otwarta) i tak mnie zabolało, ald i bez dotykania boli, a już ruchy dziecka czuję nieraz jakby miały ją rozsadzić... Wszystkie przed porodem mówią raczej o skurczach, bolach podbrzusza, a mnie szyjka kłuje? :shocked:
    --
    • CommentAuthorigni
    • CommentTimeMar 5th 2015
     permalink
    Azja mi powiedziano, ze 2h sa juz bezpieczne. Odejscie wod raczej nie ma tu znaczenia. Im pozniej wody odejda tym dluzej mauszek jest chroniony. U mnie odeszły juz przy partych i na szczescie mlody sie nie zarazil.

    Dorit ja wiem, że jak brzuszek wyprzedza glowke o 6cm to juz jest sporo. A rozmiarami malucha raczej sie nie przejmuj- podobno niektorym kobietom latwiej rodzic wieksze dzieci. Z mniejszymi moze byc problem ze wstawieniem sie w kanal
    •  
      CommentAuthorDorit
    • CommentTimeMar 5th 2015
     permalink
    Czasem też mnie kluje. Główka jest juz wstawiona i b nisko jak z Agatka
    boje się tylko ze jakby co tfu tfu to zabiegowy bo cc nie da się zrobić jak juz dziecko się przepycha w kanale.
    Wkrecam się strasznie. .
    czuje jak napiera na szyjkę
    a tym razem obwód główki i brzuszka to 33 cm

    <span style="font-size:11px;color#333;">Treść doklejona: 05.03.15 22:57</span>
    Igni dzięki:flowers:
    w śr ginka mnie uprzedzila ze po badaniu mogę plamic ale nic się nie działo.
    --
    •  
      CommentAuthorCalypso77
    • CommentTimeMar 6th 2015
     permalink
    Migg, dziękuję. Już troszkę lepiej, mniej boli, ale prawie oddychać nie mogę przez nos. Strasznie to męczące.
    --
    •  
      CommentAuthorniunia32
    • CommentTimeMar 6th 2015
     permalink
    Pessar mam ściągnięty i zielone światło na poród... ale...
    Jestem przerażona bo niestety spotkałam się z koleżankami… Dziwią się, że chcę rodzić tam gdzie nie ma zzo i że naturalnie. One biorą pod uwagę tylko cc /są w ciąży/ ponieważ chcą uniknąć sytuacji, że dziecko może zostać np. niedotlenione. W ogóle w tym szpitalu gdzie chcę rodzić masowo odchodzą lekarze /wczoraj od gin się dowiedziałam/. Jeszcze te dwie moje koleżanki mocno się w ciąży przebadały bo zrobiły badania inwazyjne prenatalne bo chcą wykluczyć opcję chorego dziecka a ja nic takiego nie robiłam i teraz się martwię czy mała jest zdrowa i panicznie się boję porodu naturalnego przez ból i komplikacje.
    -- ,
    •  
      CommentAuthorsardynka85
    • CommentTimeMar 6th 2015
     permalink
    serratia: Noworodkom pobiera się wymaz z ucha i robi posiew w kierunku gbs analogicznie do posiewu z pochwy



    szczerze to pierwszy raz słyszę, chociaż gbs miałam...chyba w Polsce to jednak standardem niestety nie jest...

    Ja dostałam antybiotyk ok 2:30 (jak przyjechałam na porodówkę) a o 3:30 odeszły wody...Gajka nie złapała (miała dwukrotnie badane crp po porodzie, ze względu na moją infekcję gardła)
    --
    •  
      CommentAuthorUl_cia
    • CommentTimeMar 6th 2015
     permalink
    Niunia - a tam gdzie chcesz rodzić, to dlaczego wcześniej podjęłaś decyzję - ze tam? Tzn tak dopytuje, bo rozumiem, ze decyzja była jakos tam przemyslana, i czymś podyktowana.
    A jeżeli czujesz, ze to nie to, to czy możesz zmienić jeszcze szpital? Masz tam już jakies zobowiązania ?( w sensie położną wykupioną, czy lekarza umówionego itp.?)
    Bo jeżeli masz być cały czas być w stresie i mieć tyle obaw, to może warto jeszcze raz przemyśleć?
    O badania, które Twoje koleżanki robiły - nie martw się tak bardzo, bo skoro u Was nie było żadnych wskazań, wszystkie dotychczasowe wykonane badania były OK, to nei ma co się martwić!
    A ogóle nie spotykaj się z tymi koleżankami do porodu skoro one na Ciebie tak nerwowo wpływają! O! :tongue:
    --
    •  
      CommentAuthormisinka28
    • CommentTimeMar 6th 2015 zmieniony
     permalink
    Dziękuję Wam dziewczynki za wsparcie. Staram się nie denerwować ale to ciężkie............
    Dorit: Misinko- jesli to rzeczywiscie stopy konsko szpotawe to jak pisza dziewczyny leczy sie
    rehabilitacja , masazami.

    Wiem ale po prostu się boję. Teraz kolega w pracy wyczytał, że jest jakiś lekki ortopedyczny zabieg i ta rehabilitacja. Teraz kurcze myślę nad tym porodem w Krakowie
    azniee: Misinka, może chodzi stopy szpotawe lub końsko-szpotawe? Takie rzeczy się leczy, do momentu, kiedy dziecko zaczyna chodzić często wada jest już naprawiona :) Mojej koleżance nie wykryli tego w usg, dowiedziała się po porodzie. Teraz mały ma 10m-cy, trochę roboty z tym było, ale zostało już tylko noszenie jakiejś łuski na nodze.
    A druga rzecz, że jedna dziewczyna tu już miała taką diagnozę w USG, a po porodzie się okazało, że wszystko ok.
    --

    Zobaczymy co mi powiedzą we wtorek.
    --
    •  
      CommentAuthorserratia
    • CommentTimeMar 6th 2015
     permalink
    sardynka - nie każdemu robi się wymaz - przeczytaj rekomendacje, tu masz cyt.

    U noworodków o dojrzaΠoÊci powy˝ej 34 tygodnia cià˝y, bez objawów
    klinicznych zaka˝enia, których matki otrzymaΠy profilaktyk´ okoΠoporodowà
    w okresie krótszym ni˝ 4h przed urodzeniem si´ dziecka, (je˝eli nie wyst´-
    pujà objawy kliniczne infekcji) nale˝y prowadziç obserwacj´ dziecka przez
    okres 24-48h oraz zalecane jest wykonanie badania st´˝enia CRP
    w surowicy krwi – 2-3 razy co 12h. Nie jest konieczne wykonanie badania
    mikrobiologicznego krwi. Je˝eli wyniki badaƒ sà prawidΠowe i brak jest
    objawów klinicznych to mo˝na wypisaç dziecko do domu.
    222 N r 3/2008
    R E K O M E N D A C J E Ginekol Pol. 2008, 79, 221-223
    Rekomendacje PTG dotyczàce wykrywania nosicielstwa paciorkowców grupy B (GBS)...
    1
    wszystko zależy od standardów i decyzji lekarza, ja wstawiłam cały tekst, po to żeby sie zapoznać
    serratia: Noworodkom pobiera się wymaz z ucha i robi posiew w kierunku gbs analogicznie do posiewu z pochwy. Jeśli wynik u dziecka jest dodatni trzeba włączyć antybiotyk. Nie wiem czy przy cesarce gbs ma duży wpływ bo dziecko nie przechodzi przez pochwie wiec teoretycznie kontaktu nie ma. Mogę to później sprawdzić.

    to co napisałąm dotyczy samej procedury badania w kier. gbs, a nie któremu noworodkowi się pobiera, bo to jest w pełnym tekście, który zalinkowałam po poprzez wyszukiwanie google.
    poza tym, w małych szpitalach - niektórych te badania nie są wykonywane z rożnych względów - często finansowych, małej świadomości lekarzy (musisz mi uwierzyć na słowo, akurat pracuję w branży diagnostyki mikrobiologiii klinicznej i spotykam się z różnymi laboratoriami :)
    --
    •  
      CommentAuthorsardynka85
    • CommentTimeMar 6th 2015 zmieniony
     permalink
    serratia linku nie czytałam bo jakoś nie zauważyłam, więc pomyślałam, że to co napisałaś to takie odgórne zalecenie które jest w szpitalach notorycznie olewane jak czytanie planu porodu :wink: ale skoro dotyczy tylko pewnej grupy dzieci to ok. u nas Gajka przyszła na świat mniej więcej po 4h od podania antybiotyku i crp też miała w normie, więc nie było sensu podejmować dalszej diagnostyki (w pierwszej ciąży gbs miałam ujemny, ale wtedy pobrano mi posiew jedynie z pochwy a teraz z pochwy i odbytu więc w sumie do końca nie jestem przekonana, że tak faktycznie było)
    --
    •  
      CommentAuthorUl_cia
    • CommentTimeMar 6th 2015 zmieniony
     permalink
    Alez dzisiaj jestem klapnieta... nie wiem czy to ta pogoda (mgła taka, ze za płotem już ulicy nie widać) czy co się ze mną dzieje (ciaża, czy jak? :devil:) ale normalnie podnieść się z fotela nie mogę ...... chyba leniwy piątek mnie czeka :cool:
    A jak u Was dzisiaj samopoczucie?
    --
    •  
      CommentAuthorbrombap
    • CommentTimeMar 6th 2015
     permalink
    Hej
    postanowiłam raz na jakiś czas dawać znak życia:)
    Więc żyjemy:) W nastroju jak na sytuację niezłym. Może wiosna się do mnie już uśmiecha. W każdym razie Maciuś kopie i rośnie, choć to kopanie nie jest dotkliwe - generalnie rusza się delikatnie - lekarz twierdzi, że w tym stanie tak po prostu jest.
    Co jest obecnie bardzo trudne - to pytania Marty, która bardzo czeka na braciszka, i mocno przeżywa. Wie, że jest on chory, a ponieważ niedawno zmarł jej dziadek i pradziadek, choroba kojarzy się jej ze śmiercią. Zadaje więc pytania w stylu: czy ja kiedyś zobaczę swojego brata? a mi serce staje... Ale musimy przez to razem przejść.
    W ramach spraw, nad którymi mogę mieć kontrolę, staram się nie przytyć za bardzo. Złapałam dotychczas ok 4 - 4,5 kg. Ale od momentu wiadomości o stanie Maćka, a więc od 13 tc, jakiej 2,5-3 kg. Więc chyba nie jest źle.
    --
Chcesz dodać komentarz? Zarejestruj się lub zaloguj.
Nie chcesz rejestrować konta? Dyskutuj w kategoriach Pytanie / Odpowiedź i Dział dla początkujących.