Zarejestruj się

Aby dyskutować we wszystkich kategoriach, wymagana jest rejestracja.

 

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

    •  
      CommentAuthorl_ida
    • CommentTimeApr 15th 2015
     permalink
    Wisienka a co u Was????
    •  
      CommentAuthorUl_cia
    • CommentTimeApr 15th 2015 zmieniony
     permalink
    Walka Trwa - gratulacje - dopisałam ;-)
    Dziewczyny, która jeszcze chętna dopisania się do listy? ;-) Jeszcze jedna i będzie nas 50! ;-))))
    MamaKubusia - i co w tym szpitalu CI powiedzieli?
    --
    •  
      CommentAuthorl_ida
    • CommentTimeApr 15th 2015
     permalink
    Tosik: Lekarz obstawia dwóch chłopaków bliźniaków i jedną dziewczynkę :) Czyli potwierdził moje odczucia :D


    Tosik wielkie gratki! :clap: rosnijcie zdrowo!
    •  
      CommentAuthorblackberry
    • CommentTimeApr 15th 2015
     permalink
    A my donoszone! :swingin:
    --
    •  
      CommentAuthorrybcia82
    • CommentTimeApr 15th 2015
     permalink
    Tosik gratuluję trojeczki!
    i gratki dla donoszonych dzieciatek!
    czas gna jak szalony -jestem już blisko pierwszej dwudziestki:-!
    --
    •  
      CommentAuthorUl_cia
    • CommentTimeApr 15th 2015
     permalink
    A my po USG połówkowym.
    Zakochałam się w mojej młodszej córeczce! Normalnie wpadłam jak śliwka w kompot ;))
    Jest śliczna (moim zdaniem – cala Martynka ;-))
    WSZYSTKIE parametry takie jak powinny być – i tak jak u starszej siostry – wszystkie w punkt jeżeli chodzi o termin!
    Maleńka waży 426 g – kurcze prawie pół kilo, to już kawal człowieczka ! :)) Mamy płytkę nagraną na pamiątkę.
    Słodka jest – podczas podglądania w 3D pocierała rączkami oczka jakby się budziła – no po prostu śliczniutka ;-)))
    Będę tez mieć echo serca – to ze względu na słabe Pappa – ale dzisiaj p. dr tez zrobił echo i wszystko wg niego z serduszkiem OK, natomiast nie zaszkodzi sprawdzić jeszcze raz – jakoś za 2 tyg mam się stawić.
    Jestem szczęśliwa!
    --
    •  
      CommentAuthorkoteczek1
    • CommentTimeApr 15th 2015 zmieniony
     permalink
    Dziewczyny dopisać się do listy ?? To dobiero początek 7 tygodnia ,termin około 6 grudnia :)
    --
    •  
      CommentAuthorUl_cia
    • CommentTimeApr 15th 2015
     permalink
    Koteczek - nie ma co się zastanawiać ;-)) Termin piękny - dopisałam ;-)
    --
    •  
      CommentAuthorkoteczek1
    • CommentTimeApr 15th 2015
     permalink
    UL_cia dziękuje :)
    --
    •  
      CommentAuthoriris30
    • CommentTimeApr 15th 2015 zmieniony
     permalink
    Ulcia, cieszę się, że wszystko w porządku :bigsmile: jejku, jak ten czas ucieka, Ty już po połówkowym :bigsmile:

    a my dzisiaj mamy 100 dni do wielkiego dnia (wg terminu):shocked: :crazy:

    aha mam jeszcze pytanko. Gin zlecił mi krzywą cukrową i inne badania. Sugerował, abym zrobiła w labie u niego, bo lepsza opieka podczas badań i te 2 godz, będę pod okiem położnych. Jakby coś się działo to i KTG jest i lekarz pod ręką. Tylko ja tam muszę jechać ok 40-50 min rano (bo lab blisko uniwerku na drugim końcu miasta) przed otwarciem labu, w korkach na czczo, sama prowadząc samochód (mąż niestety nie może mnie zawieźć) :( a pod ręką mam diagnostykę (3 min samochodem) i czynną w sobotę (mąż może pojechać ze mną). Jechałybyście do labu, sugerowanego przez waszego lekarza? czy odpuściłybyście wycieczkę i badania zrobiły w diagnostyce?
    --
    •  
      CommentAuthorMrsCreme
    • CommentTimeApr 15th 2015
     permalink
    Głupie pytanie
    uwielbiam gorące kąpiele, no ale w ciaży nie można, więc marznę w wannie ;) Ale chciałam zrobić porządny porządek z moimi stopami i wsadziłam je w najgorętszą wodę, w jaką dałam radę nogi włożyć. Czy takie miejscowe rozgrzanie też nie powinno być stosowane w ciąży? Ledwie Środzie przekazywałyśmy, żeby ostrożnie z rozgrzewaniem barku i zwątpiłam... :/
    --
    •  
      CommentAuthorbari_87
    • CommentTimeApr 15th 2015
     permalink
    A ja sobie nie wyobrażam kąpieli w zimnej/letniej wodzie. Wygrzewam się ze 3 razy w tygodniu w wannie z gorącą wodą wtedy czuję się zrelaksowana i dopieszczona.
    --
    •  
      CommentAuthorMalisiek
    • CommentTimeApr 15th 2015
     permalink
    Ja też uwielbiam gorące kąpiele, ale na czas ciąży sobie odpuszczam. Nie odważyłabym się ryzykować:neutral:
    --
    •  
      CommentAuthorrybcia82
    • CommentTimeApr 15th 2015
     permalink
    Ulcia dobre wieści! Echo mozjesz powtórzyć -nie zaszkodzi
    i nie boli
    co do badań to ja bym się nie pchala w korki rano
    Sama zawsze jeżdżę na badania 30 km, sama ale nie stoję w korkach
    --
    •  
      CommentAuthormisinka28
    • CommentTimeApr 15th 2015
     permalink
    Ulcia super wieści i zdjęcia córki ślodkie :bigsmile:
    Iris ja bym się nie pchała w taką jazdę. Sama bardzo się bałam glukozy i byłam w wielki piątek żebym mąż mógł ze mną iść ale nic się nie działo. Głowa lekko bolała i troszkę muliło.
    MrsCreme ja kiedyś przy katarze myślałam moczyć nogi ale wyczytałam, że nie wolno wygrzewać więc zrezygnowałam.

    Dziś znów rano złapał mnie skurcz łydki :devil:
    --
    •  
      CommentAuthorUl_cia
    • CommentTimeApr 15th 2015
     permalink
    Dziękuję Wam bardzo ;)
    .
    Iris - ja tez bym zrobiła pod domem glukozę.
    Jakby cokolwiek się działo (a raczej nic się nie będzie działo :cool:) to w Diagnostyce tez przecież personel medyczny jest, a nie pchasz się w te korasy - czas, odległość itp.
    .
    Ja uwielbiam gorący prysznic i powiem szczerze, ze od 2 trymestru biore tylko gorące prysznice - tak mnie odpężają, daja ulge na swędzawke :devil:, że musze :wink:
    --
    •  
      CommentAuthorblackberry
    • CommentTimeApr 15th 2015
     permalink
    Ul_cia: to w Diagnostyce tez przecież personel medyczny jest

    I to zwykle pielęgniarki i położne - przynajmniej w mojej Diagnostyce. Bo robią też na miejscu różne ginekologiczne wymazy, więc zawsze jest przynajmniej jedna położna :-)
    Ale nic się Iris nie bój, przeżyjesz tą glukozę :smile: Też bym tyle w korkach nie jechała tylko na badanie.
    --
    •  
      CommentAuthorakirka
    • CommentTimeApr 15th 2015
     permalink
    Iris, ja też bym zrobiła bliżej domu. Mi się kręciło w głowie po tym badaniu i dałabym rady prowadzić samochodu.
    --
    •  
      CommentAuthoriris30
    • CommentTimeApr 15th 2015
     permalink
    Dzieki dziewczyny. Tez tak miałam zrobić, ale wolalam się upewnic, bo ja taka mało subordynowana pacjentka jestem. Zawsze wszystko po swojemu robie :) U nas w diagnostyce sa polozne z ICZMP a i do szpitala rzut beretem, wiec tutaj nie ma kwestii braku zaufania do personelu (bardzo milego i dobrze mi znanego), poza tym wolę byc z mężem i ponadto miec wyniki badan na koncie internetowym. Lekarz tylko może się krzywic, ale zdrowie najwazniejsze ( jak prowadze i sa korki to później twardnienia brzucha i skurcze macicy na bank przez dwa dni mnie mecza).
    --
    •  
      CommentAuthorakirka
    • CommentTimeApr 15th 2015
     permalink
    Czy któraś z Was ma w ciąży problemy z cerą na twarzy? ja już nie daję rady na tą moją twarz. Zawsze miałam wrażliwą i suchą skórę, ale kremy z apteki dawały radę, a na noc używałam olejku BioOil. Teraz mam istną masakrę, suche, czerwone placki, skóra się łuszczy i aż mnie boli. Używałam La Roche, teraz Iwostin (masakra) i nie pomagają. Macie coś do polecenia naprawdę nie uczulającego?
    --
    •  
      CommentAuthorMrsCreme
    • CommentTimeApr 15th 2015
     permalink
    wspominany już Mediderm :)
    --
    •  
      CommentAuthorUl_cia
    • CommentTimeApr 15th 2015
     permalink
    O właśnie to miałam napisać :)))
    NAPRAWDĘ daje rade!
    --
    •  
      CommentAuthorrybcia82
    • CommentTimeApr 15th 2015
     permalink
    Obecnie nic z moją skóra twarzy ani nigdzie indziej złego się nie dzieje ale miewalan takie placki czerwone i swedzace w kilku miejscach na buzi miałam we wczesnej ciąży i nic innego niż triderm na receptę nie pomagało, stosowalam tylko w najgorszym przypadku miejscowo
    --
    •  
      CommentAuthoranula36
    • CommentTimeApr 15th 2015 zmieniony
     permalink
    ja dziś po wizycie, mały oczywiście pokazac się nie chciał, od początku się chowa (twarz w sensie) i nie zamierza odpuścić :)
    waży 3200, baaardzo się obniżył, stąd moje cierpienie ... w ogóle to chyba mam przepuklinę pępkową, ale trzeba zobaczyć po porodzie... fakt, pępek mi odstaje na dobre 2-3 cm i boli przeokrutnie... no ale przy tym wszystkim moja żelazno-betonowa szyjka pozostaje bez zmian 3cm długa twarda zamknięta, lekarz sam oczy postawił, że przy takim nacisku i tak obniżonej głowce ona nawet nie drgnie... więc chyba dobrze, że od początku się nastawiam na cc, bo u mnie zapowiada się powtórka z rozrywki :) taka uroda :) a do tego blizna ma już tylko 3mm...
    mój termin to 28 kwietnia - nie wiem czy zmieniać na liście jest sens?
    --
    •  
      CommentAuthorUl_cia
    • CommentTimeApr 15th 2015
     permalink
    Anula - zmieniłam, bo to ponad tydzień różnicy - na końcówce - każdy dzień ważny ;-)))) A zmiana terminu z jakiego powodu? Z usg po prostu?
    --
    •  
      CommentAuthoranula36
    • CommentTimeApr 15th 2015
     permalink
    tamten to był według ostatniej OM a ten jest po prostu umówiony na cc, nie będziemy czekać do rozkręcenia akcji, mały ma juz ładną wagę i ciśnie a że jest weekend majowy, to żeby nie ryzykować zrobimy to przed, wiem, że na sucho ale w tych prywatnych szpitalach chyba wolą takie tematy zaplanować, ma to swoje zalety bo się umawiam z konkretnym gin na konkretną godzinę, a tak jakby mnie złapało w weekend majowy kiedy obsada jest 50%... mogłabym się stresować
    --
    •  
      CommentAuthorakirka
    • CommentTimeApr 15th 2015
     permalink
    a czy ten mediderm jest tłusty, czy nadaje się na dzień?
    --
    •  
      CommentAuthorUl_cia
    • CommentTimeApr 15th 2015
     permalink
    A Anula! Tym bardziej zasadna zmiana daty na liscie - bo prawie pewniak :))
    Akirka - nie tłusty, ja pod makijaż używam :cool:
    --
    • CommentAuthorSrebrzynka
    • CommentTimeApr 15th 2015
     permalink
    Dziewczyny wczorajsze usg prenatalne w 13tyg 4d wyszło bardzo dobrze. Wszystkie parametry są dobre. Na 95% będzie dziewczynka :-)
    •  
      CommentAuthorakirka
    • CommentTimeApr 15th 2015
     permalink
    jeszcze pomęczę o tym Medidermie, bo wysłałam męża na sygnale do apteki, teraz się posmarowałam i w pierwszej chwili twarz mnie bardzo zaczęła piec. Po jakiejś minucie już ok, ale czy to pieczenie jest ok?
    --
    •  
      CommentAuthorCalypso77
    • CommentTimeApr 15th 2015 zmieniony
     permalink
    Akirka. Ja w tej ciąży mam taką właśnie łuszczącą się skórę na twarzy. Kilka kremów próbowałam i nic nie działało. Dopiero olejek z migdałów tłoczony na zimno pomógł. Wklepuję go w mokrą skórę 2-3 razy dziennie i już lepiej.

    Treść doklejona: 15.04.15 20:44
    My dziś po wizycie i Mały już waży 2550g. Mam trochę stresu, bo szyjka miękka choć zamknięta. Taka już chyba moja uroda, bo z Emilką w ciąży też długo była miękka i urodziłam w 40t2d. Chociaż tym razem się trochę boję, bo to przecież dopiero 34tc :(
    --
    •  
      CommentAuthorl_ida
    • CommentTimeApr 15th 2015 zmieniony
     permalink
    akirka: teraz się posmarowałam i w pierwszej chwili twarz mnie bardzo zaczęła piec. Po jakiejś minucie już ok, ale czy to pieczenie jest ok?


    Akirka ja głównie smaruje medidermem moją córeczkę która ma silny azs i nie sadze żeby ja piekło (nawet przez chwilę) bo pewnie by płakała a daje się spokojnie smarować. Sama tez sporadycznie używam i jest ok.
    Nie wydaje mi się żeby to pieczenie było ok.
    •  
      CommentAuthorMrsCreme
    • CommentTimeApr 15th 2015
     permalink
    akirka: Po jakiejś minucie już ok, ale czy to pieczenie jest ok?

    Jak będziesz regularnie stosować i dalej będzie tak samo piekło, to odstaw, ale mnie to osobiście dziwi... może masz aż tak suchą skórę że na samo mocne nawilżenie zareagowała?
    --
    •  
      CommentAuthorakirka
    • CommentTimeApr 15th 2015
     permalink
    poczytałam o Medidermie i chyba odstawię na półkę, bo podejrzewam że na dłuższą metę mi nie pomoże.
    Ta moja skóra to już naprawdę masakra, dziś mnie aż bolała twarz od tego wysuszenia. Bywało źle, ale nigdy aż tak:(
    --
    •  
      CommentAuthorMrsCreme
    • CommentTimeApr 15th 2015
     permalink
    co wyczytałaś o medidermie że mówisz, że nie pomoże? mnie wyciągnął z AZS bez sterydów...
    --
    •  
      CommentAuthorakirka
    • CommentTimeApr 16th 2015
     permalink
    Nie ma zbyt dobrego składu (parafiny), a ja staram się jednak zwracać uwagę na skład kosmetyków. Pójdę dziś sama do apteki, już wyczytałam na blogu sroki co by mogło być dobre.
    --
    •  
      CommentAuthorKarolyn
    • CommentTimeApr 16th 2015
     permalink
    Może dermika meritum? ja bardzo lubię ten krem:) w zimie miałam strasznie suchą skórę i pomógł.
    -- Syn 1 ~ 2012 & Syn 2 ~ 2017
    •  
      CommentAuthorakirka
    • CommentTimeApr 16th 2015
     permalink
    Mam Cethapil Marcelinki, to dziś go przetestuję. Wczoraj posmarowałam chyba cm warstwą medidermu a obudziłam się z twarzą ze zmarszczkami, taka wysuszona. Chyba to dziecko po prostu całą wodę ze mnie wyciąga. I już któryś raz słyszę, że to na chłopca;)
    --
    •  
      CommentAuthormisinka28
    • CommentTimeApr 16th 2015
     permalink
    Mi skóra też się wysuszyła ale u mnie to lepiej, bo zawsze miałam tłustą pełną wyprysków i wągrów a teraz czyściutka :bigsmile:
    Choć ostatnio na brodzie już mi się zaczyna przesuszać i swędzieć :confused:( akirka a u mnie synek więc może u Ciebie też )
    --
    •  
      CommentAuthorLibra1610
    • CommentTimeApr 16th 2015
     permalink
    A ja nie przspalam dzs prawie calej nocy, brzuch mi tak napinal, ze plakalam z bolu, wzielam nospe, pomoglo na chwile i wrocilo. Dopiero o 4 odpuscilo i moglam spac. Dzis czuje takie delikatne spinki ale poki co leze wiec nie nasilaja sie. I to na pewno skurcze nie sa
    --
    •  
      CommentAuthordżasti
    • CommentTimeApr 16th 2015
     permalink
    Ja miałam też zawsze suchą skórę, a w ciąży z Maksiem to się mi łuszczyła normalnie na twarzy. Próbowałam też wszystkiego i albo g... dawało, albo tak piekła mnie twarz, że nie posmarowałam już więcej. I nie powiem ile kasy na to wszystko poszło. I mnie uratował krem nivea soft mieszany z olejkiem arganowym. A na noc samym olejkiem smarowałam. Jeszcze długo po ciąży tak się smarowałam. Teraz na szczęście skórę mam ok, ale pozostałam już przy kremach nivea (teraz stosuję p/zmarszczkowe). Wcześniej przed Maksiem to kupowałam jakieś loreala, drożyznę taką i byłam zadowolona. Ale po ciąży Maksiulkowej wszystko mi się zmieniło i piekła mnie po nich twarz. A olej arganowy przywiozła mi siostra z Maroko, więc miałam prawdziwy i normalnie jakby mnie ktoś otulał, tak się po posmarowaniu czułam.
    -- ,
    •  
      CommentAuthorl_ida
    • CommentTimeApr 16th 2015
     permalink
    akirka: I już któryś raz słyszę, że to na chłopca;)


    haha lubię te teksty:) Moja teściowa przez wiekszość pierwszej ciaży powątpiewała że bedzie dziewczynka bo ponoć "za ładnie jak na dziewczynkę wygladałam" ;)
    •  
      CommentAuthorMrsCreme
    • CommentTimeApr 16th 2015
     permalink
    l_ida: "za ładnie jak na dziewczynkę wygladałam"


    zazdrosna była, ot, co :)
    --
    •  
      CommentAuthoriris30
    • CommentTimeApr 16th 2015
     permalink
    a mi jedna z koleżanek powiedziała, że "faktycznie na dziewczynkę wyglądam, bo jej znajoma też zbrzydła w ciąży z dziewczynką " - nie ma to jak mieć dobre koleżanki :devil:
    --
    •  
      CommentAuthorikaan
    • CommentTimeApr 16th 2015
     permalink
    A mi to wszyscy mówią, że będzie dzewczynka, nie wiem co się tak uparli. Niektórzy to nawet są pewni i i nie wiem czy mi uwierzą jak wyjdzie inaczej ;D
    -- ,
    •  
      CommentAuthorUl_cia
    • CommentTimeApr 16th 2015 zmieniony
     permalink
    Iris - cudowna koleżanka :thumbup:
    Arkika - ja po moich doświadczeniach z problemami skórnymi w tej ciaży to tylko dermatologa mogę polecić :tooth: zwlekałam - bo nie znosze lekarzy, więc się namęczyłam kilka miesięcy za długo, wydałam majątek na różne specyfiki - i tak naprawdę dopiero wizyta u dermatologa dała mi ulgę - tzn nie sama wizyta :tooth: tylko zalecenia !
    --
    •  
      CommentAuthoragigi
    • CommentTimeApr 16th 2015
     permalink
    Anula, kurczę, moja szyjka w pierwszej ciąży miała 4,5 cm aż do samego porodu, była długa, zamknięta i się udało urodzić drogami natury, więc moze u Ciebie tez się jednak coś rozkręci?
    U mnie coś się zaczyna dziać, więc się nie nastawiam, ze do pierwszego miejsca dotrwam. Przedwczoraj przestały bolec żebra, główkę czuję ciut niżej, aczkolwiek brzuch wygląda tak samo. Szyjka przez 3 tygodnie z 4cm do 2,5 się skróciła, ale nadal twarda i zamknięta. No i od paru dni mam ogromną potrzebę ruchu. Jak siedzę lub leżę, to mi po prostu źle. Co chwilę tez jakieś twardnienia i kłucia czuję, więc coś się zaczyna dziać. Aczkolwiek na kto żadne skurcze poza twardnieniami się nie zapisały.
    Lekarz stwierdził, ze pomimo, ze jeszcze 37 tyg. nie minęło, absolutnie mam się nie hamować i być aktywna, skoro tak czuję i ze lepiej, jezeli sama urodzę nawet teraz, niż miałabym mieć indukcję....
    I już sama nie wiem, bo jednak bym jeszcze trochę w tej ciąży pochodziła. Chociażby do środy, kiedy maleńka będzie donoszoną....
    --
    •  
      CommentAuthorrybcia82
    • CommentTimeApr 16th 2015
     permalink
    a mi sie wszyscy dziwią jak mowie ze drugi to chłopaczek ma byc...bo mi pasuje dziewczynka skoro jedną już mam;)
    ...chłopak?tak?
    heh-w sumie dwoch lekarzy na dwoch roznych sprzetach na 3-ech usg w roznych tygodniach stwierdzili jednoznacznie plec-o pomylke raczej juz trudno
    jeszcze 23 .04mam wizyte czekam na nia z niecierpliwoscia,choc powiem wam ze mniejsza niz w pierwszej ciazy-jak ma sie juz jedno dziecko to druga ciaza szybciej mija i nie jest tak stresujaca jak pierwsza-w moim bynajmniej przypadku:bigsmile:
    --
    •  
      CommentAuthorakirka
    • CommentTimeApr 16th 2015
     permalink
    Libra, ale spinki brzucha, to skurcze właśnie. No chyba że to jakieś jelitowe problemy?
    Ja sie nasmarowałam tym cetaphilem i musiałam przeżyć z 5 min ostrego pieczenia na twarzy, ale teraz jest ok. Skóra nadal nawilżona, może to pieczenie mi minie. A jak nie, to rzeczywiście do dermatologa pójdę.

    Treść doklejona: 16.04.15 12:43
    A co do wyglądu, to ja w pierwszej ciąży bardzo dobrze wyglądałam, zero problemów ze skórą i dziewczynka.a teraz o. także te mądrości ludowe można rozbić; )
    --
    •  
      CommentAuthorUl_cia
    • CommentTimeApr 16th 2015
     permalink
    Pieczenie może być na razie po wszystkim - bo ta biedna skóra jest tak wysuszona i podrażniona, ze tak może reagować :(
    Oby Ci szybko przeszło. Teraz jak sobie przypominam, to ja po porodzie byłam taka wysuszona, ze byłam przerażona - właśnie twarz - zmarszczki miałam takie jakbym miała 65 lat.
    --
Chcesz dodać komentarz? Zarejestruj się lub zaloguj.
Nie chcesz rejestrować konta? Dyskutuj w kategoriach Pytanie / Odpowiedź i Dział dla początkujących.