Zarejestruj się

Aby dyskutować we wszystkich kategoriach, wymagana jest rejestracja.

 

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

    •  
      CommentAuthorkachaw
    • CommentTimeDec 9th 2014
     permalink
    Ewasmerf to w tai razie moja Ninka też jadała wybiórczo, ale póki jadła jajka i ryby to się nie przejmowałam, najbardziej jej odpowiadało suchy ryż, makaron, chleb, do tej pory jak dostaje kanapkę to jest chleb a obok szynka, żółty ser i kawałek papryki. Tak naprawdę rozszerzyła menu jak poszła do przedszkola, tam początkowo nieciekawie, aż kiedyś przyszła mając chyba z 4 lata i mówi wiesz mamo jadłam dziś pierwszy raz w życiu ziemniaki (w domu nawet nie chciała spróbować - jadała tylko frytki i pieczone w piekarniku) czemu mi nie mówiłaś że są takie pyszne :crazy:
    --
    •  
      CommentAuthorEwasmerf
    • CommentTimeDec 9th 2014
     permalink
    kachaw - dlatego ja niespecjalnie sie stresuje. jada coraz bardziej roznorodnie. daje sobie przemycac warzywa i owoce, wiec nie panikuje.

    Treść doklejona: 09.12.14 11:29
    pewnie u nas to wynika rowniez z jakis zaburzen SI, ale ja juz nie diagnozuje. myjemy zeby i jezyk szczoteczka elektryczna (stymulacja), chodzimy do lgopedy, maly cwiczy rowniez sam, lizemy lody, dmuchamy, slodycze ograniczylismy niemal do zera, nie podjadamy - moze akuratnie cos jeszcze mu posmakuje...
    -- ;
    •  
      CommentAuthorgilese
    • CommentTimeDec 9th 2014
     permalink
    Ja również polecam opiekę OWI, my wprawdzie w innym mieście, ale od dwóch lat z kawałkiem jesteśmy tam pod opieką i mamy opiekę z różnych stron i aspektów. Logopeda ćwiczy mowę, rehabilitant poprawia asymetrię (niestety asymetria wraca Jankowi po każdym skoku wzrostowym), psycholog ćwiczy z nim rozumienie poleceń, koordynację wzrokowo-ruchową, myślenie i koncentrację uwagi i mamy tam też terapię ręki. I bardzo się zdziwiłam tym co piszecie o układankach, bo terapię ręki zaczęliśmy jakieś pół roku temu kiedy Janek nie mówił nic, pani psycholog stwierdziła, że może jak usprawnimy motorykę to ruszy mowa i ta mowa rzeczywiście ruszyła. A na terapii ręki zaczęliśmy od przeróżnych układanek i rysowania tzn. bazgrania ;)
    --
    •  
      CommentAuthorEwasmerf
    • CommentTimeDec 9th 2014
     permalink
    gilese: jak usprawnimy motorykę to ruszy mowa

    nam wszyscy tez tak powtarzali, ze te 2 osrodki leza bardzo blisko w mozgu i jeden oddzialywuje na drugi.
    -- ;
    •  
      CommentAuthorisiula
    • CommentTimeDec 9th 2014
     permalink
    jeżynka: Z badań neurologopedycznych wynika że prawa półkula jest rozwinięta na okres ok 3lat a lewa poniżej 2 lat.

    To dokładnie jak u nas. Staś w tych wszystkich układankach wymiata nawet lepiej niż niejeden 3-latek, ale z mową kiepsko. Chociaż 2 dni temu powiedział pierwszy raz "Nie ce" jak go wkurzyłam natrętnymi pytaniami czy chce ryż ;)

    Ewasmerf: jada coraz bardziej roznorodnie. daje sobie przemycac warzywa i owoce, wiec nie panikuje.

    Jeśli chodzi o ilość produktów to podobnie u obu naszych chłopaków, ale Staś je falami przez kilka tyg dane produkty z tej grupy, a jak mu się znudzą przechodzimy na inne. Po tych odtruciach i zmianie diety je dużo więcej nowych produktów, wcześniej mogły być same bułki najlepiej słodkie i owoce.

    gilese: może jak usprawnimy motorykę to ruszy mowa i ta mowa rzeczywiście ruszyła

    No właśnie ja też słyszałam, że aby wspomóc mowę trzeba ćwiczyć rękę. Kupiliśmy Stasiowi piasek kinetyczny, ciastolinę.
    Podoba mi się jedno ćwiczenie na terapii z zapinaniem spinaczy do bielizny naokoło pudełka po lodach. Przy tym ćwiczeniu widać, że Staś ma mało siły w rączkach, ale ćwiczy zawzięcie ;)
    •  
      CommentAuthorgilese
    • CommentTimeDec 9th 2014
     permalink
    Też mamy piasek kinetyczny :] Jaś właśnie dostał na mikołaja, a pranie to on często ze mną wiesza (tzn odpina i zapina klamerki na suszarce) więc to ma opanowane ;) Ale dostał na mikołaja tor do samochodzików i jest tam taka winda, którą trzeba podnieść używając dwóch palców i ciągnąć do góry w miarę równo i z tym sobie Janek kompletnie nie radzi mimo iż bardzo chce się nauczyć i powtarzamy to milion razy, może w końcu załapie :)

    Co do usprawniania to kupiłam też młodemu takie kredki kamyczki i bardzo lubi nimi bazgrać na kartkach, też usprawniają motorykę i ćwiczą prawidłowy chwyt. Ciastolina i pieczenie ciastek póki co nie budzą zainteresowania delikwenta, ogólnie już teraz widzę,że to dziecko mało plastyczne będzie. On tylko te swoje autka kocha miłością wielką ech...
    --
    •  
      CommentAuthorEwasmerf
    • CommentTimeDec 9th 2014
     permalink
    a co to za kredki kamyczki?
    -- ;
    •  
      CommentAuthorgilese
    • CommentTimeDec 9th 2014
     permalink
    To TE KREDKI na dole znajdziesz odnośniki do recenzji :)
    --
    •  
      CommentAuthorisiula
    • CommentTimeDec 9th 2014
     permalink
    Fajne te kredki, a ile kosztują?
  1.  permalink
    Ale maciupkie... moj by je chyba zjadl.... Sama zobacze jak z tymi klamerkami, bo mlody ogolnie zwinny jest, ale niewiem jak to manualnie wyglada ...
    --
    •  
      CommentAuthorjudka25
    • CommentTimeDec 9th 2014 zmieniony
     permalink
    Madzik - te kredki- kamyczki są dla dzieci od 3 lat, jeśli 2- latek bierze wszystko do buzi, małe przedmioty jeszcze to bym nie kupowała jeszcze takich kredek, albo jeśli już to nie dawać dziecku do swobodnego używania, po prostu malować razem z dzieckiem i mieć oko na kredki :wink:
    Mój Filip teoretycznie już od dawna nie wkłada zabawek do buzi, ale ostatnio kupiłam czekoladowe pieniążki, wyglądające jak prawdziwe i i jak już byliśmy w domu chciałam mu dać jednego, ale się powstrzymałam, bo jeśli zobaczy, ze pieniążka się je to potem może próbować zjeść prawdziwego. Jakoś miałam obawy, bo to taki jeszcze niepewny wiek.
  2.  permalink
    A no zgadzam sie, dzieci te "brzydkie" rzeczy lapia migiem:D
    --
    •  
      CommentAuthorkachaw
    • CommentTimeDec 9th 2014
     permalink
    Fajne te kredki dałam do ulubionych a z małymi przedmiotami to wiadomo że trzeba mieć oko na dziecko, moja koleżanka niczego nie robiła z synem z plasteliny, modeliny bo mówiła że zjada, można nawet małymi guziczkami się bawić, wkładać do pudełeczka z małą dziurką ale tak by przekraczać linię środka, czyli pudełeczko jest po lewej stronie i dziecko prawą rączką wrzuca do tego pudełka, to ćwiczenie świetnie ćwiczy koordynację oko ręka, tak samo jak nawlekanie korali na sznurek.
    --
    •  
      CommentAuthormadziik1983
    • CommentTimeDec 13th 2014 zmieniony
     permalink
    Wrzucam nasze zalecenia logopedyczne:

    1
    2
    3
    4
    5
    6
    7
    8



    [wpis zmieniony przez moderatora]
    --
    •  
      CommentAuthorisiula
    • CommentTimeDec 14th 2014 zmieniony
     permalink
    Madzik, fajne te zalecenia. Próbowaliście już ćwiczyć?

    Ja muszę się upomnieć u naszej pani neurologopedy, też mieliśmy dostać zalecenia pocztą, ale od 23 października cisza. W ogóle o nas w Synapsis zapomnieli, Staś miał mieć wizytę pod koniec listopada, ale nie uwzględnili go w grafiku i tym sposobem mamy spotkanie dopiero na początku stycznia :/ ech..
  3.  permalink
    Isiula - zapomnij.... te podrzucanie na kolanach jest fajne poki ja robie ale jak chce aby sam sprubowal sie odchylic to juz spinkala... Lyzeczka uderza sobie w swoim rytmie, nasz go wogole nie interesuje i sie wkurza... Powtarzanie dzwiekow za nim tez ma gleboko w d.. :devil:
    Co do percepcji wzrokowej to nie musze cwiczyc, On wie, w ktorej szafce ma ciastka a w ktorej kaszke he he
    Ogolnie idzie ciezko, bo On nie jest zainteresowany i szybko sie nudzi.. chyba nigdy nie zacznie mowic "po naszemu"..
    --
    •  
      CommentAuthoryolka32
    • CommentTimeDec 16th 2014
     permalink
    madziik1983: chyba nigdy nie zacznie mowic "po naszemu"..



    zacznie zacznie...

    moj Adam gdy byl w wieku Twojego syna mowil 5 wyrazow na krzyz...a reszte tylko w sobie znanmy jezyku. I stpniowo stopniowo rozkrecal sie bardziej I bardziej. Teraz skonczyl 3 lata, opoznienie w mowie ma okolo pol roczne przy czym szybko nadrabia zaleglosci.:wink:
    --
    •  
      CommentAuthorisiula
    • CommentTimeDec 16th 2014
     permalink
    madziik1983: Ogolnie idzie ciezko, bo On nie jest zainteresowany i szybko sie nudzi.. chyba nigdy nie zacznie mowic "po naszemu"..

    Początki zawsze bywają trudne, a trening czyni mistrza :)

    Ja też mam podobne odczucia względem mojego Stasia, że nigdy nie zacznie normalnie mówić itd. ale coraz częściej mnie zaskakuje. Jak się wkurzy to potrafi powiedzieć "nie ce", "daj", tylko muszę go do tego odpowiednio sprowokować ;)
  4.  permalink
    isiula: Początki zawsze bywają trudne, a trening czyni mistrza :)
    - jak ktos chce to owszem, ale jak widac niechce.... najlepiej mu idzie trening na moim telefonie, przesuwa ekran jak profesjonalista...
    --
    •  
      CommentAuthorisiula
    • CommentTimeDec 16th 2014
     permalink
    madziik1983: najlepiej mu idzie trening na moim telefonie, przesuwa ekran jak profesjonalista...

    hehe to tak jak mój maniak smartfonowo-tabletowy ;) wszyscy się śmieją, że będzie informatykiem :)

    Madzik, próbuj co jakiś czas, może w końcu załapie. Staś ma często tak, że jak terapeutka pokazuje mu po raz pierwszy zabawę to nie jest zainteresowany, a następnym razem albo jeszcze kolejnym chętnie się bawi. Tak jakby musiał przetrawić o co chodzi ;)
  5.  permalink
    Ja mojego "lyzka" dzisiaj dzialalo jak plachta na byka.. ech... ciezki przypadek :D

    Treść doklejona: 16.12.14 20:12
    Najblizsze daty wygladaja tak 12.01 wizyta u neurologopedy, 28.01 koncowa u neurologa z opinia i zobaczymy co dalej.
    --
    •  
      CommentAuthorEwasmerf
    • CommentTimeDec 17th 2014 zmieniony
     permalink
    Madziik, ale te cwiczenia to po porstu zalecony jest sens. wez moze cymbalki, bebenek, lyzeczka po roznych "fakturach", miskach, garnkach - moze wtedy cos zaskoczy. te zabawy maja dziecku tez sprawiac przyjemnosc (wiem, ze to ciezko, bo chcialo by sie "odhaczyc" zadania codziennie;-P).
    my mamy cwiczyc reke - w pn robilismy mase solna i rozne ozdoby na choinke z niej.
    wczoraj - w przedszkolu byly takie warsztatay - wyciete ksztalty z papieru z dziurka smarowalo sie klejem za pomoca pedzelka, a potem rozne produkty na ten klej sypalo, zeby ozdobic ten kawalek kartki - kasze, cukier, ryz itd. godzine czasu maly pracowal nawet o tym nie wiedziac. potem te ozfoby wieszalismy na choinke.
    w domu malowalismy te nasze figurki z masy solnej, farbami. potem wieszal na choinke.
    dzis tez cos wymysle - jeszcze nie wiem co
    -- ;
    •  
      CommentAuthorjeżynka
    • CommentTimeDec 17th 2014
     permalink
    My już po diagnozie - całościowe zaburzenia rozwojowe, które mogą w przyszłości być zespołem Aspergera albo autyzmem
    -- [/url]
    •  
      CommentAuthorEwasmerf
    • CommentTimeDec 17th 2014
     permalink
    jezynko, a jaki macie plan dzialania? co wam zalecili?
    -- ;
    •  
      CommentAuthorjeżynka
    • CommentTimeDec 17th 2014
     permalink
    Stała opieka psychologiczna,logopedyczna,psychiatryczna w celu stymulacji i monitorowania rozwoju.
    Wymaga opieki pediatry, wykonania badań na obecność candida.
    Wskazana jest konsultacja audiologiczna,w poradni chorób genetycznych.
    -- [/url]
    •  
      CommentAuthorEwasmerf
    • CommentTimeDec 17th 2014
     permalink
    o raju, sporo tego macie.
    -- ;
    •  
      CommentAuthorjeżynka
    • CommentTimeDec 17th 2014
     permalink
    Proponujemy
    1.Indywidualny program terapeutyczny - terapię relacyjną, ABA, Is.
    2.Zajęcia terapeutyczne i edukacyjne w grupie integracyjnej.
    3. Opiekę logopedyczna i terapeutylizacja Is

    Treść doklejona: 17.12.14 15:18
    Ewa, nie znam się. To naprawdę dużo?
    -- [/url]
    •  
      CommentAuthorEwasmerf
    • CommentTimeDec 17th 2014
     permalink
    mi sie zdaje ze sporo, ale to wg mnie bardzo dobrze.
    -- ;
    •  
      CommentAuthorisiula
    • CommentTimeDec 17th 2014
     permalink
    Ja chcę Stasiowi na candidę zrobić badanie, pewnie będzie wynik dodatni, bo miał raz pleśniawki. O badaniach genetycznych też myślałam, podobno autyzm może być spowodowany łamliwym chromosomem X. A diety Wam nie zalecili?
    •  
      CommentAuthorjeżynka
    • CommentTimeDec 17th 2014
     permalink
    Wspomniała o glutenie.
    -- [/url]
    •  
      CommentAuthorisiula
    • CommentTimeDec 17th 2014
     permalink
    Ja cały czas trzymam się wersji, że Stasia autyzm jest spowodowany stanem zapalnym mózgu, wywołanym przez szczepionki. Po urodzeniu morfologię miał super, a później w każdej podwyższone limfocyty, nikt nie wiedział dlaczego. Dla mnie, obok terapii, dieta jest podstawą. Staś po wprowadzeniu diety i odtruciu bardzo się zmienił, a wierzę że będzie jeszcze lepiej jak wprowadzę cały protokół. Polecam grupę "OSWOIĆ AUTYZM" na fb, można się dużo dowiedzieć o diecie i odtruwaniu.

    Co do zaleceń to moim zdaniem standard. Nam też badanie słuchu zalecali, ale wątpię w jego sens, bo Staś po tych zmianach reaguje już na niemal wszystkie polecenia i swoje imię również, więc ta wcześniejsza głuchota to na bank nie była wina słabego słuchu.

    Jeżynko, a robiliście EEG i MRI?
    •  
      CommentAuthorjeżynka
    • CommentTimeDec 17th 2014
     permalink
    Eeg mieliśmy robić, ale mąż nie mógł wziąć urlopu i musimy jeszcze raz umówić.

    Treść doklejona: 17.12.14 16:00
    Ciesze się ze nie ma typowego autyzmu.
    -- [/url]
    •  
      CommentAuthorisiula
    • CommentTimeDec 17th 2014
     permalink
    jeżynka: Ciesze się ze nie ma typowego autyzmu.

    A właśnie jak to jest.. Całościowe zaburzenia to nie jest typowy autyzm? Tzn. typowy to ten wczesnodziecięcy, tak?

    Nam neurolog mówiła, że jej to na typowy autyzm dziecięcy nie wygląda u Stasia i sama nie wiem co o tym myśleć.
    •  
      CommentAuthorjeżynka
    • CommentTimeDec 17th 2014 zmieniony
     permalink
    U nas powiedziano że jest za mała na typowy autyzm, ponieważ za mało ma objawów, ale nie wyklucza się tego. Natomiast przy Aspergerze powinna już dawno mówić.
    My mamy takie objawy:
    Opóźniona mowa,
    Ulotny kontakt wzrokowy,
    Brak koncentracji,
    Wszystko sama, nie musi się bawić z kimś,
    Nie zaprasza do zabawy i nie inicjuje jej z drugą osobą,
    Nie obchodzi ja druga osoba w zabawie,
    Nie patrzy na innych, jak nie chce się bawić to zbiera wszystko (nie patrzy czy ktoś się bawi inny),
    Robi "papa "ale nie patrzy na osobę tylko idzie sobie i nie odwraca się.

    Wybiórczo reaguje na polecenia
    Słabo reaguje na pochwałę,
    Schematycznie powtarza "ja","ta"

    Uboga gestykulacja,
    Niepewny chód,

    Treść doklejona: 17.12.14 16:39
    Wiecie może dziewczyny jak jest z wydaniem orzeczenia o wczesnym wspomaganiu rozwoju w państwowej poradnii psychologiczno pedagogicznej> czy te dokumenty wystarczą czy każą nam powtarzać badania psychologa, psychiatry i pedagoga?
    -- [/url]
    •  
      CommentAuthoryolka32
    • CommentTimeDec 17th 2014
     permalink
    jeżynka: Opóźniona mowa, Ulotny kontakt wzrokowy,Brak koncentracji, Wszystko sama, nie musi się bawić z kimś, Nie zaprasza do zabawy i nie inicjuje jej z drugą osobą



    do pewnego wieku wszystko to co wymienione jest norma u dzieci...

    skoro w poradii twierdza ze to cechy autystyczne to oznacza ze Hania powinna juz z tego wyrosnac ??

    Jezynka czy ta Twoja Hania cos mowi ? Bawi sie chociaz z Wami ? Pokazuje Ci np zabawke jak ja cos zainteresuje albo pieska czy kotka na podworku ?
    --
  6.  permalink
    Jezynka to jako mama, u ktorego dziecka takze cos diagnozujemy tak porownujac Wasza opinie to u Maksa w niektorych kwestiach jest podobnie.
    jeżynka: Opóźniona mowa, - zdecydowanie
    Ulotny kontakt wzrokowy, - no tak na chwile tylko spojrzy na mnie
    Brak koncentracji, - w sumie zalezy na czym.. na telefonie na dlugo sie umie zawiesic, albo na lapku.. roznie bywa
    Wszystko sama, nie musi się bawić z kimś, - no tez zalezy od sytuacji, z kuzynem sie bawi, biega, szaleja, ogolnie go "malpuje" itp (kuzyn lat 10)

    Nie obchodzi ja druga osoba w zabawie, - no u nas czasem obchodzi, przez chwile i to glownie jak czegos nie umie sam to przychodzi bym pomogla
    Nie patrzy na innych, jak nie chce się bawić to zbiera wszystko (nie patrzy czy ktoś się bawi inny), - a to zdecydowanie jest i u nas...
    Robi "papa "ale nie patrzy na osobę tylko idzie sobie i nie odwraca się. - u nas patrzy, ale czasem ino chwile, a mnie papa nie robi wogole jak wychodze

    Wybiórczo reaguje na polecenia - no u nas w sumie reaguje ale na takie co chce, bo czasem go moge prosic i ma to gleboko w d..
    Słabo reaguje na pochwałę, - no u nas w tym temacie jest oki, nawet sam mi pokazuje bijac brawo, ze zrobil dobrze, a jak zrobi zle to mnie wrecz wola i pokazuje, ze cos nie teges (np ostatnio rozsypal sol u siostry mojej i nas zawolal do kuchni)
    Schematycznie powtarza "ja","ta" - no u nas zero mowy

    Uboga gestykulacja, - chodzi o pokazywanie palcem??
    Niepewny chód, - tzn jaki??


    U nas wstepnie stwierdzono opoznienie w stosunku do innych dzieci o jakies pol roku i to widac.
    Ostatnio mlody pokazuje wszystko i po swojemu tak jakby mnie pyta (na podworku)..
    Wogole szybko u Was poszlo, u nas nie mm zgody na eeg i mri, a pytalam
    --
    •  
      CommentAuthorisiula
    • CommentTimeDec 17th 2014
     permalink
    jeżynka: U nas powiedziano że jest za mała na typowy autyzm, ponieważ za mało ma objawów, ale nie wyklucza się tego. Natomiast przy Aspergerze powinna już dawno mówić.

    To pewnie podobna u nas będzie diagnoza.

    jeżynka: Wiecie może dziewczyny jak jest z wydaniem orzeczenia o wczesnym wspomaganiu rozwoju w państwowej poradnii psychologiczno pedagogicznej> czy te dokumenty wystarczą czy każą nam powtarzać badania psychologa, psychiatry i pedagoga?

    Nam dali już druk o WWR z PPP i mamy go dać do wypełnienia psychiatrze przy diagnozie.
    •  
      CommentAuthormontenia
    • CommentTimeDec 17th 2014
     permalink
    Jezynka, a Twoja corcia była szczepiona mmr?
    •  
      CommentAuthorElse
    • CommentTimeDec 17th 2014
     permalink
    U nas powiedziano że jest za mała na typowy autyzm, ponieważ za mało ma objawów, ale nie wyklucza się tego. Natomiast przy Aspergerze powinna już dawno mówić.


    Asperger nie zawsze mówi :P. Mój syn tez zaczął późno mówić... Dziś skłania się ku ZA pomimo zaburzonej mowy. Twoja córcia może miec tez Autyzm wysoko funkcyjny.... O ile oczywiście ma autyzm ;) na to pewnie za wcześnie by ocenić...

    Co do "za mało objawów" to nie ma czegoś takiego... Ważne w jaki sposób determinują one zachowanie dziecka i kontakt ze światem. Dawidek tez nie ma zbyt wielu objawów (ma 50%), ale im jest starszy tym bardziej akurat te 50% rzuca się w oczy uwidaczniając autyzm u niego.
    --
    •  
      CommentAuthorjeżynka
    • CommentTimeDec 17th 2014 zmieniony
     permalink
    montenia: Nam dali już druk o WWR z PPP i mamy go dać do wypełnienia psychiatrze przy diagnozie.

    My najpierw zrobiliśmy diagnozę i dopiero próbujemy dostać się do PPP - to źle? Czy całe badania i pieniądze pójdą na marne? Wiecie jak to będzie wyglądało teraz? PPP powie, że te badania są nic nie warte i latami trzeba będzie wszystko robić państwowo czy po prostu wypełnimy im jakiś wniosek, dołączymy dokumenty i oni wydadzą opinię?
    -- [/url]
    •  
      CommentAuthorElse
    • CommentTimeDec 17th 2014
     permalink
    to źle? Czy całe badania i pieniądze pójdą na marne?

    Nie, a dlaczego xle?
    To nie zmienia nic. PPP i tak zrobi swoja diagnozę i wtedy chyba musisz złozyć wniosek o WWR... Tak ja robiłam.
    --
    •  
      CommentAuthorisiula
    • CommentTimeDec 17th 2014
     permalink
    A to w PPP sami wypełniają wnioski? Nam mówili, że lekarz to wypełnia...
    •  
      CommentAuthorjeżynka
    • CommentTimeDec 17th 2014 zmieniony
     permalink
    Monia502: To nie zmienia nic. PPP i tak zrobi swoja diagnozę i wtedy chyba musisz złozyć wniosek o WWR... Tak ja robiłam.

    Czyli pieniądze wydane na darmo bo wszystko trzeba zrobić od początku :( Nie rozumiem zatem po co PPP w Wołominie na swoojej stronie wskazuje że te badania można zrobić w Scolar - czyli tam gdzie zrobilismy: http://www.ppp.wolomin.pl/index.php/oczecznictwo

    Poniżej prezentujemy listę Ośrodków specjalizujących się w diagnozie i terapii autyzmu i zespołu Aspergera
    -- [/url]
    •  
      CommentAuthorisiula
    • CommentTimeDec 17th 2014
     permalink
    Jeżynko, zadzwoń do Scolar i zapytaj czy mogą Wam ten druk wypełnić. Chyba nie powinno być problemu.
    •  
      CommentAuthorjeżynka
    • CommentTimeDec 17th 2014
     permalink
    isiula: Jeżynko, zadzwoń do Scolar i zapytaj czy mogą Wam ten druk wypełnić. Chyba nie powinno być problemu.

    Z tego co widzę to taki wniosek wypełniają rodzice - http://www.ppp.wolomin.pl/images/pdf/wniosek_do_zespolu_orzekajacego.pdf
    -- [/url]
    •  
      CommentAuthorElse
    • CommentTimeDec 17th 2014
     permalink
    Czyli pieniądze wydane na darmo bo wszystko trzeba zrobić od początku :( Nie rozumiem zatem po co PPP w Wołominie na swoojej stronie wskazuje że te badania można zrobić w Scolar - czyli tam gdzie zrobilismy: [url=http://www.ppp.wolomin.pl/index.php/oczecznictwo

    A wcale nie w błoto, bo każda diagnoza dla Was jest ważna....
    lepiej niech dziecko obejrzy wielu specjalistów, to i diagnoza pewniejsza... Ja tez byłam w kilku miejscach na diagnozie. A reszte papierów sobie pozałatwiasz...
    --
    •  
      CommentAuthorjeżynka
    • CommentTimeDec 17th 2014 zmieniony
     permalink
    Monia502: A wcale nie w błoto, bo każda diagnoza dla Was jest ważna....

    W takim razie w błoto, bo zamiast wydać 1000 zl mogliśmy zrobić państwowo a te nie będą miały żadnego znaczenia diagnostycznego ani wartości w procesie ustalenia opinii. Totalny bezsens :(

    Tak wygląda część tych dokumentów


    -- [/url]
    •  
      CommentAuthorisiula
    • CommentTimeDec 17th 2014
     permalink
    No ale hej, na tej liście o orzecznictwie jest Scolar podane, że wystawiają diagnozy. Wy już macie od nich diagnozę, więc na jej podstawie możecie wnosić o WWR i orzeczenie o niepełnosprawności. Tak ja to zrozumiałam..
    •  
      CommentAuthorjeżynka
    • CommentTimeDec 17th 2014
     permalink
    Tak, Hania miała MMR.
    -- [/url]
    •  
      CommentAuthorisiula
    • CommentTimeDec 17th 2014
     permalink
    Jeżynko, tutaj masz opisaną procedurę uzyskania WWR.

    Brakuje Ci tylko tego zaświadczenia lekarskiego o WWR, chociaż nie wiem czy tej diagnozy nie można uznać za zaświadczenie, tam na końcu piszą o możliwości terapii w ramach WWR. Zadzwoń i dopytaj.

    Do wniosku rodzice dołączają:
    - zaświadczenie lekarskie ze stwierdzoną niepełnosprawnością i dokładną diagnozą
    - orzeczenie o niepełnosprawności (jeśli dziecko posiada)
    - wyniki badań psychologicznych, pedagogicznych, lekarskich
    - opinię o funkcjonowaniu dziecka z placówki (jeżeli dziecko uczęszcza)
Chcesz dodać komentarz? Zarejestruj się lub zaloguj.
Nie chcesz rejestrować konta? Dyskutuj w kategoriach Pytanie / Odpowiedź i Dział dla początkujących.