Zarejestruj się

Aby dyskutować we wszystkich kategoriach, wymagana jest rejestracja.

 

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

    •  
      CommentAuthorKasiaMW
    • CommentTimeMar 18th 2016
     permalink
    no ja bym poszła bym bardziej że wyhaczył to ktos kto się na tym zna
    my jesteśmy z naszymi pociechami na co dzień i niektóre rzeczy nam uciekają bo są dla nas normą
    Wiki znów umyś zęby i rączki da z przyjemnością ale i tak uważam że ma problemy SI i obrębie rąk i też zamierzam się z tym udać
    --
    •  
      CommentAuthorelfika
    • CommentTimeMar 18th 2016
     permalink
    Karoolka: a my mielismy w żłobku konsultacje terapeuty SI

    w jakim wymiarze godzinowym? czy były to 3 pojedyncze godziny, podczas, których Mirka była diagnozowana?
    bo po jednej godzinie to można mówić ale o wstępnej diagnozie.
    -- [/url]
    •  
      CommentAuthorKaroolka
    • CommentTimeMar 18th 2016
     permalink
    elfika, tak, to była wstępna diagnoza. Obserwacje trwały ok godziny, wypełniałam kwestionariusz. Terapeutka opierała się głównie na słowach pań ze złobka,. Właściwie to nawet było podkreślane, że to nie jest diagnoza, tylko raczej wskazania czy coś w tym stylu. Dzisiaj rozmawiałam z Panią w żłobku pytając czy coś powinnam dalej z tym robić i dostałam odpowiedź żeby raczej ćwiczyć w domu i ewentualnie później, jak Mira będzie starsza powtórzyć obserwację. Argument - dzieci w tym wieku są za małe, żeby stawiać pełną diagnozę. A mnie to chyba nie przekonuje. Jeśli mogę polepszyć komfort życia Miry to chyba warto spróbować? Ale z drugije strony nie chce być nadgorliwa i przewrażliwiona...
    --
    •  
      CommentAuthorW_P_Gosia
    • CommentTimeApr 4th 2016
     permalink
    Dziewczyny wpadam z zapytaniem - terapia taktylna wg Masgutowej. Ktoś coś ? Uwagi spostrzeżenia itd mile widziane. Takze te negatywne. Młody po pierwszej godzinie i ciekawa jestem opinii.
    --
  1.  permalink
    Ja pierwsze slysze, ale odpisuje by wiadomo bylo, ze ktos czyta :)
    --
    •  
      CommentAuthorEwasmerf
    • CommentTimeApr 11th 2016
     permalink
    Monia, widzialas?
    https://www.youtube.com/watch?v=Lr4_dOorquQ
    -- ;
    •  
      CommentAuthorElse
    • CommentTimeApr 11th 2016
     permalink
    Tak, tak widziałam ;)
    Teraz dużo mówiono o autyzmie, bo był światowy dzień świadomości autyzmu.
    Fajne są te wszystkie akcje, bo mniej więcej to samo przeżywa każde dziecko z autyzmem i jego rodzice. Kiedy Dawidek był przed terapią, to to co widać na filmiku to i tak lajcik. Bywało, że w centrum handlowym dwie godziny uspokajałam walące głową w podłogę dziecko, potem 30 minut "wytargiwałam" go na zewnątrz, następnie wpychałam do taksówki wrzeszczącego i tak mijały nam dni :P... W okół oczywiście tłum gapiów, rozbawiona i nabijająca się młodzież oraz głupie uwagi starszych pań (bo panowie jakoś tak więcej luzu chyba mają :P). Albo straszenie mnie "zaraz wezwę policję" :P.

    A najgorsze jest to, że dzisiaj mój syn zrobił dokładnie taką samą aferę jak to bywało te dwa lata temu ;(. Zastanawiam się - regres???? Cholera wie...

    Jeśli ktoś spał na osiedlu to bankowo mój syn zorganizował mega pobudkę :P Jak wreszcie dotargaliśmy się do przedszkola to tak się darł w piwnicy (bo tam jest szatnia", że chyba słychać go było na czwartym piętrze szkoły...

    No i mam tak zrobiony dzień, że się odechciewa ;(. Mega dół ;(.
    --
    •  
      CommentAuthormadziii22
    • CommentTimeApr 14th 2016
     permalink
    Mam pytanie do dziewczyn, których dzieci mają suo.
    Mój syn ma przyznane od psychiatry 20h na tydzień. W gminie oczywiście robią problemy, bo po co takiemu dziecku 4h na dzień, że na pewno nie wysiedzi. Straszą mnie też kosztami. Ja wg wskaźników odpłatności będę musiała 15 % dopłacać. Pytanie ile taka godzina terapeuty kosztuje?
    U mnie w gminie tylko jedno dziecko ma przyznane suo i jego rodzice dopłacają 23 zł za godzinę. W naszym przypadku wychodzi ogromny koszt bo ponad 1600 zł na miesiąc :shocked::confused:
    --
    •  
      CommentAuthorElse
    • CommentTimeApr 14th 2016
     permalink
    15 procent to chyba 10-15 zł (raczej te 15 )...
    Ja teraz mam za godzinę 10 zł.

    Dziecko spokojnie wysiedzi te 20 godzin. Dawidek tez początkowo miał tyle godzin.

    No niestety my - rodzice musimy ponosić koszty terapii dziecka. Co gorszę raczej nie mamy wyboru. Liczy sie to, abyśmy dobrze przygotowali dzieci do dalszego życia i rozwoju. Nasze początki były też "kosztowne", gdyż suo, plus reszta terapii... No cóż... Przycisnęłam pasa i jakoś szło. Potem Dawidek poszedł do dobrego przedszkola, gdzie ma sporo terapii i neurolog obniżyła nam liczbę godzin. Jest taniej...

    Nie wiem jakie w końcu macie diagnozy... jeśli chodzi o zaburzenia ze spectrum autyzmu to własnie taka liczba godzin jest optymalna.

    Na duzo one dały. Dawidek bardzo dobrze funkcjonuje.
    --
    •  
      CommentAuthormadziii22
    • CommentTimeApr 15th 2016
     permalink
    Wojtek ma autyzm dziecięcy.
    Na razie nie ma żadnych terapii. Za tydzień ma spotkanie o wwr i kształcenie specjalne w ppp po 2 miesiącach czekania.
    Teraz chodzimy na zajęcia metoda Weroniki Sherbor i na 1 godzinę do przedszkola w tygodniu
    Od września będzie chodził na stale do przedszkola integracyjnego, ale do grupy autystycznej
    Miał też diagnozę SI ale terapii nie potrzebuje. Jedynie mam z nim cwiczyc w domu
    --
    •  
      CommentAuthorElse
    • CommentTimeApr 15th 2016
     permalink
    No własnie, to spróbuj tego SUO... Weź na razie to co Wam zlecił lekarz. Spróbujcie jakiś czas... Ocenisz czy liczbę godzin zachować, zmniejszyć, zwiększyć... Myślę, że od września będzie można te godziny zmniejszyć o dobra połowę. Terapeuci twierdza, że nie, ale jednak ja uważam, że mimo autyzmu trzeba dać dziecku trochę normalności i dzieciństwa. Gdy mój syn wraca z przedszkola o 15 to gdzie tu jeszcze terapia w domu do samego wieczora... Chyba, że u Was tylko do 13... To może aż tak Wam nie zredukują, ale cos na pewno.

    A jak się Wojtek rozwija? Widać progresy?
    --
    •  
      CommentAuthormadziii22
    • CommentTimeApr 16th 2016
     permalink
    U Wojtka największym problemem jest brak mowy. Do pewnego czasu mówił kilka słów a teraz już nic :/ Z wiekiem pojawiło się także więcej zachować autystycznych. Z rówieśnikami się nie bawi, jedynie na placu zabaw i zabawach ruchowych. Lubi za to zabawy ze starszymi dziećmi i dorosłymi
    Widzę poprawę po zajęciach ruchu rozwijającego. Z każdymi zajęciami coraz bardziej współpracuje i już nie ucieka z kółka
    --
    •  
      CommentAuthorElse
    • CommentTimeApr 16th 2016
     permalink
    U nas było podobnie - z wiekiem uwidoczniły się te cechy autyzmu (u nas pod względem społecznym, bo mowa, wiedza, intelekt okay). Dawidek też woli zabawy ze starszymi dziećmi. Chociaż w przedszkolu upodobał sobie dwóch prawie rówieśników (rok starszych chłopców) i ich uwielbia. Natomiast ich zabawa polega na bieganiu, gonieniu się, etc.

    Madzii, a w jaki sposób Wojtek się z Wami porozumiewa skoro nie mówi? Macie jakiś system?
    --
    •  
      CommentAuthormadziii22
    • CommentTimeApr 16th 2016
     permalink
    U Wojtka też od października pojawiły się stereotypie ruchowe, wcześniej ich nie było :/
    Wojtek gdy coś chce pokazuje tzn. gdy jest głodny to otwiera lodówkę, gdy chce siku to ściąga majtki, gdy chce pic daje kubek.
    --
    •  
      CommentAuthorElse
    • CommentTimeApr 16th 2016 zmieniony
     permalink
    A myśleliście o tych formach z piktogramami?
    Ja swego czasu myślałam, ale trafiła się nam terapeutka, która tego nie uznaje, tylko najpierw uczy mówić. Dawidek nic nie mówił i nawet miał nie mówić, bo w MRI wyszły zmiany w tych obszarach odpowiedzialnych za mowę. Nie wiem jak to zrobiła, ale dzieciok się rozgadał... Ona te metody obrazkowe włącza, dopiero gdy nic nie skutkuje. Co do Dawidka bała się, że się rozleniwi, bo co by nie było, akurat dla niego byłoby to pójście na łatwiznę. No, ale czasami jest to nieuniknione...
    --
    •  
      CommentAuthormadziii22
    • CommentTimeApr 16th 2016
     permalink
    Powiem szczerze, że nie myślałam o tym. Wiem że w przedszkolu są jakieś zajęcia z alternatywnej formy porozumienia się. Muszę dopytać
    --
    •  
      CommentAuthorkachaw
    • CommentTimeApr 16th 2016
     permalink
    •  
      CommentAuthorElse
    • CommentTimeApr 16th 2016
     permalink
    Kachaw, tak własnie nas też na szkoleniu uczyli. Że najpierw realne zdjęcia. Ja swego czasu za pomocą zdjęć robiłam listę zakupów, żeby Dawidek nie rozglądał się "co by tu jeszcze ściągnąć". Na bank za pomoca piktogramów wówczas nie zrozumiałby o co mi chodzi.
    --
    • CommentAuthoradda78
    • CommentTimeApr 16th 2016
     permalink
    u nas było podobnie-logopedka kazała powycinać z gazet różne proste czasowniki i rzeczowniki, typu:jeść, pić,lata,piłka,..i często przeglądac..nie wiadomo czy to od tego czy przyszedł jrego czas rozwoju..ale..zaaczyna mówić :D
    else,a nie bałas sie uśpienia do rm??u nas neurolożka coś przebąkuje,ale nie wiemy co począć..mój jako wczesniak miał wylew,i zanikanie istoty białej chyba..ten od usg mówił,ze jest uszkodzony obszar odpowiedzialny za okazywanie emocji.a 2 ze za osrodek ruchu..
    do neurolozki chodzimy do dr.wesołowskiej z bydgoszczy..a wy gdzie??
    a tak wogole chirurg chce go na gwałt na operacje jąderk :(:( i to tez uśpienie...
    --
    •  
      CommentAuthorElse
    • CommentTimeApr 17th 2016
     permalink
    Adda, bałam się... Kto by się nie dał, ale gdy dziecko ma jakieś zaburzenia neurologiczne (w tym cechy autyzmu właśnie) warto skontrolować mózg. Wcale niemało dzieci autystycznych ma jednak zmiany w mózgu. Dawidek ma i jeszcze ze swojego otoczenia znam dwóch autystów, którzy mają w mózgu torbiele. Dlatego warto sie dowiedzieć czy cechy autyzmu to nasz jedyny problem. Inna sprawa, że jeśli już się coś w tym mózgu dzieje, to przynajmniej wiadomo które partie mózgu stymulować, by usprawnić rozwój.

    adda78: zanikanie istoty białej chyba..


    Dlatego warto to skontrolować, bo Dawidek miał także z ta istotą duży problem.
    Z tą Wesołowska to o tyle kiepsko się Wam trafiło, że mimo iz ona potrafi szybciej pozałatwiać terminy EEG, MRI (czy tez inne), to z kolei strasznie długo trzeba czekać na wyniki, bo ona zwleka z opisem. Aczkolwiek to dobry lekarz - tak słyszałam. Ja miałam do niej iść z Dawidkiem, ale przepadł nam termin, bo trafiliśmy z Dawidkiem z adenowirusem do szpitala i tam pediatra polecił dr Masztalerz. Ona podobno specjalizuje się w diagnozowaniu i prowadzeniu dzieci z autyzmem (czy zaburzeniami pokrewnymi). Ona jest skrupulatna. Daje skierowania na te neurologiczne badania. Czeka się ciut dłużej, ale wynik dostałam od ręki niemalże, a znajoma czekała kilka tygodni na sam wynik. Ostatecznie ja miałam wszystko szybciej.

    Dawidek tez już miał kilka uśpień. Na szczęście wszystkie bez intubacji (tzn nie wiem jak przy migdale, bo zapomniałam)...
    Ja robię tak, że wybieram co ważniejsze. Poumawiaj terminy. Najpierw bym chyba te jąderka (skoro chirurg uważa, że to pilne), a ewentualne MRI i tak jest kwestia "kolejek". Także około pół roku masz odstępstwa od jednego uśpienia do drugiego.
    --
  2.  permalink
    A ja sie musze pochwalic, ze Maks robi postepy. Coraz lepiej mu ida samogloski i coraz wiecej wyrazen dzwiekonasladowczych wymiawia w stylu "kap kap" na deszcz czy "pii pii" na trabiace auto. Jeszze dlugo droga przed nami, ale kazdy postep cieszy :)
    --
    •  
      CommentAuthorElse
    • CommentTimeApr 18th 2016
     permalink
    Madzik super! Pewnie, że każdy postęp cieszy ;). Oby jak najwięcej takich wieści!
    --
    •  
      CommentAuthorFrances
    • CommentTimeApr 19th 2016
     permalink
    Dziewczyny, a czy czterolatek moze jeszcze mowic ...hmmm...np "idziemy A dwor" "jedziemy O Krakowa" "pozylem A stole"...czasem mlodszy mowi lepiej niz starszak, bardziej wyraznie. Tzn starszak wypowiada sie ogolnie dobrze, ma spory zasob slownictwa, zna nawet skomplikowane (jak na swoj wiek) slownictwo (nie wieem, typu "rudy metali") i ogolnie nie mam zastrzezen. Tylko notoorycznie zamiast "na stole" mowi "a stole" itp. Przejsc sie do logopedy?
    --
    •  
      CommentAuthorElse
    • CommentTimeApr 19th 2016
     permalink
    Może jeszcze. Tylko staraj się powtarzać za nim poprawnie... Nie poprawiać... np. Idziemy A dwór". "Tak idziemy NA dwór" zaakcentuj wyraźnie.

    Możesz też wprowadzić ćwiczenia, gdzie dziecko określa położenie przedmiotów. Najpierw Ty mówisz "Piłka leży na krześle", Gdzie leży piłka? (i dziecko odpowiada "Na krześle"). Trochę potrwa nim "problem" zniknie, ale powinno ruszyć. Jesli nie zauważysz poprawy może wtedy bym poszukała pomocy.
    --
    •  
      CommentAuthorLivia
    • CommentTimeApr 27th 2016
     permalink
    Pytanie do dziewczyn siedzących w temacie niepełnosprawności - Mikołaj otrzymał orzeczenie na trzy lata - co teraz? Jak załatwiać terapię? Czy należą nam się jakieś zasiłki, dodatki? Jednak jestem dość zielona w temacie...
    --
  3.  permalink
    My mamy zasilek opiekunczy przyznany razem z orzeczeniem. I mamy WWR w przedszkolu. No i skladalismy 500+ na pierwsze dziecko tez, ze wzgl na orzeczenie (wyzsze kryterium dochodowe).
    --
    •  
      CommentAuthorLivia
    • CommentTimeApr 27th 2016
     permalink
    Chodzi mi bardziej o świadczenie opiekuńcze, te 1300 zł. Mam nadzieję, że to nie koliduje z tym 500+?
    --
    •  
      CommentAuthorElse
    • CommentTimeApr 27th 2016
     permalink
    Liwia, zależy jakie masz punkty. Zasiłki to punkty 7 i 8. Jeśli je masz i nie pracujesz to 1300 + 153 się należy.
    Jesli pracujesz to tylko 153 zł.

    Zalezy tez jaki ma symbol w orzeczeniu, to wtedy tez należą się różne dofinansowania.

    Mój ma takie symbole że np. turnus rehabilitacyjny i komputer mogę...

    zasiłki nie kolidują z 500+
    --
    •  
      CommentAuthorLivia
    • CommentTimeApr 27th 2016
     permalink
    Dzięki Monia, Miki ma punkty 6 i 8 i symbol 12-C. Ja nie pracuję.
    --
    •  
      CommentAuthorElse
    • CommentTimeApr 27th 2016
     permalink
    Mój ma 12 c i 03 L
    Na to 0 3L własnie na komputer można się postarać o dofinansowanie.

    A na spectrum 12 c turnusy. Warto skorzystać ;).

    Szkoda że punktu 7 nie dostałaś... bo z tego co czytam jest wymagany by uzyskać świadczenie pielęgnacyjne. No, ale trzeba to jeszcze gdzieś pójść sprawdzić... Wiem tylko, że na forum autystów rodzice zabiegają o punkt 6 i 7. Podobno można się odwołać.
    --
    •  
      CommentAuthorLivia
    • CommentTimeApr 27th 2016
     permalink
    No nic, spróbuję złożyć wniosek do OPS-u - może się uda :wink: A gdzie i jak się załatwia np. te turnusy? Kurczę, powinni do tych wszystkich orzeczeń dodawać instrukcję obsługi :confused:
    --
    •  
      CommentAuthorElse
    • CommentTimeApr 27th 2016
     permalink
    Dofinansowanie załatwiam w CPR, a turnusy oferują różne firmy. My w zeszłym roku byliśmy na turnusie, który organizowała nasza terapeutka dla dzieciaków ze szkoły Dawidka. Fajnie było ;)

    W tym roku także udało nam sie otrzymać dofinansowanie na turnus (dawidek 1200, ja 800).
    --
  4.  permalink
    To fajnie Monia, ze sie tak udaje zalatwic :)
    Tak mysle ze ja pracuje, ale jakbym nie robila i miala i te 1300 i teraz od rzadu te 1000 to by mnie na to samo prawie wyszlo co gdy pracuje i mnie pol dnia nie ma... No ale coz.. Po ptokach.

    Treść doklejona: 28.04.16 09:34
    Wlasnie doczytalam ze na 12c sa turnusy, Maks ma 12 c.. Tylko gdzie z tym isc i jak zalatwic taki turnus?? I wogole ja teraz mam malucha wiec i tak nie skorzystam.. ale tak na przyszlosc pytam.
    --
    •  
      CommentAuthorLivia
    • CommentTimeApr 28th 2016
     permalink
    Ano właśnie, ja też nie mam pojęcia jak i gdzie to wszystko załatwiać :confused: Dobrze przynajmniej, że Miki będzie miał nauczyciela wspomagającego w szkole, bo o to już się postarała jego przyszła pani dyrektor :-)
    --
  5.  permalink
    A to samo orzeczenie do tego starczy czy ktorys z pkt musi byc.
    --
    •  
      CommentAuthorLivia
    • CommentTimeApr 28th 2016
     permalink
    Ale to zależy które orzeczenie, bo w Polsce jest rozdwojenie jaźni i obowiązuje podwójne orzecznictwo :confused: Nauczyciel wspomagający jest na podstawie orzeczenia o kształceniu specjalnym, a np. świadczenie pielęgnacyjne - to już orzeczenie o niepełnosprawności. Każde załatwia się inaczej i gdzie indziej :confused:
    --
    •  
      CommentAuthorElse
    • CommentTimeApr 28th 2016 zmieniony
     permalink
    Z tymi turnusami to można takie firmy poszukać w necie. U nas w cpr leży mnóstwo ulotek, książeczek... Nic tylko wybierać.

    Treść doklejona: 30.04.16 22:08
    Kochane. Ja po poradę. Kiedyś pisałam, że syn przyjaciółki ma zdiagnozowane zaburzenia SI. Przede wszystkim nadwrażliwość dotykowa nas przeraża. Z tym, że chłopiec ma terapie od pół roku (państwowo, a więc o wiele za mało)... Nic nie jest lepiej. Obecnie młody wszedł w jakaś obsesję czystości. Nim zjedzie ze zjeżdżalni czyści ją. nawet jedno źdźbło trawy leżeć tam nie może. Nie zje zupy na drugi dzień, jeśli została przelana do innego garnka, zmienia ubranie nawet jeśli się tylko lekko okurzy, czy lekko pochlapie... W piaskownicy ledwo dotknie piasku już się wyciera (i tak za każdym razem - dotknie piasek i wyciera rękę)..

    Powiedzcie mi czy to nie wygląda na jakąś nerwicę natręctw???

    Bo już się martwimy trochę, że zamiast lepiej to gorzej... Do tego wzmagają się ataki histerii... Chłopiec ma 4 lata z kawałkiem...

    A dodam, że w przedszkolu na placu zabaw nie korzysta z niczego. Stoi pod zjeżdżalnia i obserwuje... Nie chce się wybrudzić.

    A pytam, bo dziś rozmawiałam z ta moja przyjaciółką i myślimy co dalej. Czy jeszcze raz zdiagnozować w PPP, czy może gdzieś indziej się udać...

    Treść doklejona: 30.04.16 22:11
    Aha i występują ataki autoagresji... Mały w nerwach uderza się po głowie...

    Trochę mam wrażenie, że ta moja przyjaciółka pewne sprawy zataiła w wywiadzie w PPP...

    Treść doklejona: 16.05.16 15:20
    byliśmy dziś na rediagnozie w PPP. Dawidek wypadł dobrze. Panie mówią, że jest bardzo bystry. Wiadomo - zna litery (po polsku i angielsku), zaczyna pisać (po polsku i angielsku). Ma bogaty zasób słów polskich i angielskich... Lezy funkcjonalność mowy jeszcze (choć rozwija się). Najprawdopodobniej nastąpi zmiana diagnozy na zespół aspergera. Ale to jeszcze neurolog musi poobserwować. Jestem zadowolona z postępów syna. Włożył w to wiele pracy ;). A i proponuja już miane przedszkola...

    Treść doklejona: 06.09.16 21:34
    Odświeżam wątek. Kolejny raz wykonałam test Atec Dawidkowi i ładnie ruszył do przodu. Obecnie mamy 16 punktów ;). W lutym 25 było... Przypominam, że im mniej punktów tym lepiej ;).


    Jeszcze się pochwale jak Dawidek rozwiązuje swoje pierwsze krzyżówki ;)
    [IMG]http://i64.tinypic.com/2zfmixg.jpg[/IMG]

    Image and video hosting by TinyPic
    --
    •  
      CommentAuthorEwasmerf
    • CommentTimeJan 14th 2017
     permalink
    dziewczyny, odswiezam watek. Diagnozujemy sie pod katem F84, calosciowych zaburzen rozwoju.
    Jestesmy po obserwacjach i wywiadzie w promitisie, do 3 tyg oczekiwanie na pisemna diagnoze, oraz rownolegle na NFZ bylismy u psychiatry w neuromedzie, mamy skierowanie do psychologa pod katem autyzmu wysokofunkcjonujacego, EEg glowy w czuwaniu, neurologa.
    na razie to tyle.
    -- ;
    •  
      CommentAuthorElse
    • CommentTimeJan 14th 2017
     permalink
    Mojemu EEG na śpiocha robili... Ciekawe jaka to różnica jest.
    --
    •  
      CommentAuthorEwasmerf
    • CommentTimeJan 14th 2017
     permalink
    taka, ze musi wylezec 25 minut bez ruchu
    -- ;
    •  
      CommentAuthorElse
    • CommentTimeJan 14th 2017
     permalink
    A w wynikach między w spaniu a czuwaniu? jakas to róznica jest?

    Mój syn bankowo by nie uleżał, chociaż jakbym go przekupiła... ALe chyba nieeee :P.
    --
    •  
      CommentAuthorEwasmerf
    • CommentTimeJan 14th 2017
     permalink
    Else, a podeslij mi prosze linka do tej punktacji co to dawidka zawsze sprawdzasz

    Treść doklejona: 14.01.17 17:51
    moj mysle, ze ulezy. Psychiatra pytal i stwierdzilam ze latwiej mi bedzie pitera urobic zeby ulezal, ja mu bede czytac albo trzymac za reke niz palowac sie ze zmeczeniem dziecka.
    -- ;
    •  
      CommentAuthorElse
    • CommentTimeJan 14th 2017
     permalink
    http://konradbronisz.cba.pl/atec.php

    Ooo, to Piotrek spokojniejszy...
    Mój nawet jak mu czytam, to z tym tyłkiem skacze... i buzia sie mojemu nie zamyka ;(...
    --
    • CommentAuthoradda78
    • CommentTimeJan 14th 2017
     permalink
    chyba cos zle zrobiłzam bo moj ma =85 punktow..I. Mowa / Język / Komunikacja: 19

    II. Uspołecznienie: 7

    III. Świadomość sensoryczno-poznawcza: 20

    IV. Zdrowie / Rozwój fizyczny / Zachowanie: 39

    RAZEM: 85
    :cry:
    --
    •  
      CommentAuthorEwasmerf
    • CommentTimeJan 14th 2017
     permalink
    U nas tez bardzo wysoki wynik
    -- ;
    •  
      CommentAuthorLivia
    • CommentTimeJan 14th 2017
     permalink
    Mikołaj ma 39 razem, też tak sobie.
    --
    •  
      CommentAuthorElse
    • CommentTimeJan 14th 2017
     permalink
    Ja muszę powtórzyć, bo Dawidek ma jakiś turbo regres społeczny, więc pewnie "spadniemy" z piedestału :P...

    Ale w poniedziałek wraca do przedszkola. Nie chodził od kwietnia...
    --
  6.  permalink
    U nas tak
    I. Mowa / Język / Komunikacja: 14

    II. Uspołecznienie: 5

    III. Świadomość sensoryczno-poznawcza: 4

    IV. Zdrowie / Rozwój fizyczny / Zachowanie: 16

    RAZEM: 39
    --
    •  
      CommentAuthorTEORKA
    • CommentTimeJan 14th 2017
     permalink
    Dziewczyny ale ten test to jest od którego roku życia?
    No bo tak z glupa zrobiłam Ninie i Hugowi no i rozbieżność masakra turbo combo. A nie widzę tam nigdzie pozycji o wieku dziecka......
    --
    •  
      CommentAuthorElse
    • CommentTimeJan 14th 2017
     permalink
    Teo, przede wszystkim ten test nie jest dla dziecka zdrowego, które np. wolniej się rozwija. Cechy autyzmu to nie tylko te punkty, które zawiera ATEC... To też cały szereg innych objawów. Ja bym tego testu nie robiła dziecku, które nie ma cienia podejrzeń autyzmu. ja robiłam 3 letniemu, ale cofnęłam się też w czasie i zaznaczyłam punkty tak jakbym 2 letniemu Dawidkowi robiła. Sądzę, że jeśli zdrowy dwu latek otrzyma nawet 50 punktów o tyle autystyczny więcej (mój miał 100 około, albo i więcej).... I generalnie służy do tego by oceniać progresy, regresy... Reakcję na terapię (jej skuteczność).

    Treść doklejona: 15.01.17 10:38
    No, Atec zrobiony i tutaj widać jak autysta może "spaść" w regresie. We wrześniu 16, a w styczniu (dziasiaj) mamy 23...


    I. Mowa / Język / Komunikacja: 2

    II. Uspołecznienie: 2

    III. Świadomość sensoryczno-poznawcza: 3

    IV. Zdrowie / Rozwój fizyczny / Zachowanie: 16

    RAZEM: 23
    --
Chcesz dodać komentarz? Zarejestruj się lub zaloguj.
Nie chcesz rejestrować konta? Dyskutuj w kategoriach Pytanie / Odpowiedź i Dział dla początkujących.