Zarejestruj się

Aby dyskutować we wszystkich kategoriach, wymagana jest rejestracja.

 

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

    • CommentAuthorAlinka81
    • CommentTimeSep 19th 2008
     permalink
    Gratuluje Madziu:bigsmile:
    • CommentAuthorAlinka81
    • CommentTimeSep 19th 2008
     permalink
    Ciasteczko mam wiesci dla Ciebie :) W Norwegii jest mleko modyfikowane i nazywa sie NAN. A pampersy kosztuja ok 8- NOK za 60 sztuk. Sorki ze tak pozno ale jestem w trakcie przeprowadzki i mam mlyn w domu.
    •  
      CommentAuthoremkaf
    • CommentTimeSep 19th 2008
     permalink
    madzia to extra!!! :) wpadnij do nas na Przyszle Mamusie:)
    --
    •  
      CommentAuthorrooda
    • CommentTimeSep 22nd 2008
     permalink
    Dziewczyny ja mam pytanko a propos podrozy samochodem z UK do PL. Jezdzi ktoras z was? Bo my zawsze samlotem, a teraz MM wpadl na pomysl jazdy samochodem, a zupelnie sie nie orientujemy w przeprawach promowych, skad? jakimi liniami najlepiej? a moze eurotunel? Pomozcie.
    --
    •  
      CommentAuthoremkaf
    • CommentTimeSep 22nd 2008
     permalink
    hej, ja bylam z 8 razy samochodem i nawet wolimy czasami niz samolotem:)
    Dwa razy bylismy promem P&O- z Dover do Calais , reszte wyjazdow tunelem Euro Tunel z Folkstone do Calais- rezerwacja online najszybsza, podroz zamiast 2h trwa 30min.
    --
  1.  permalink
    Alinko bardzoo Ci dziekuje ,w takim razie nie musze zabierac ze soba az tyle mleka skoro NAN tez maja.fajnie dziekuje jeszcze raz
    --
    •  
      CommentAuthormagdzia14
    • CommentTimeSep 23rd 2008
     permalink
    Dzieki kochane:):):)
    •  
      CommentAuthoremkaf
    • CommentTimeSep 23rd 2008 zmieniony
     permalink
    dla osob zainteresowanych ginekologiem w Lodynie:
    pelna rejestracja i dane lekarza
    http://www.ginekologwlondynie.co.uk/

    czy osoby z Lublina slyszaly o tym lekarzu?
    --
    • CommentAuthorAlinka81
    • CommentTimeSep 27th 2008
     permalink
    ciasteczko nie ma sprawy, w który rejon Norwegii sie wybierasz?

    Emkaf dzieki za info o lekarzu w Londynie, bo wlasnie chce zmienic lekarza z Polski na jakiegos w Angli. Nie chce mi sie latac do Polski do lekarza na badanie albo takie tam. A tu zawsze bedzie na miejscu:)
    Pozdrawiam :cool:
    • CommentAuthorAlinka81
    • CommentTimeSep 27th 2008
     permalink
    ciasteczko i wogóle jest form o norwegii i mozna sie z niego duzo fajnych rzeczy dowiedziec. http://www.forumnorwegia.net/
  2.  permalink
    Alinka wybieram sie do Stavanger dziekuje bardzo za linka wejde i poczytam,juz wiem ze musze sie zaopatrzyc w odziez przeciwdeszczowa bo tam ciagle pada:)
    --
    •  
      CommentAuthoremkaf
    • CommentTimeOct 3rd 2008
     permalink
    gratuluje pandy1!!!
    --
    •  
      CommentAuthorWooly
    • CommentTimeOct 6th 2008
     permalink
    No i mi sie udalo poczytac :)
    Ja mam dzis wizyte w family planning i jestem ciekawa jak mnie tam potraktuja, powiem ze staramy sie rok a ze mam ponad 30 lat to moze bedzie ok;)

    gratulacje dla wszystkich ciezarowek

    aaa nie wiecie czy jest gdzies w okolicach leeds polski ginekolog?
    --
    •  
      CommentAuthorWooly
    • CommentTimeOct 6th 2008
     permalink
    pandy moja kumpela byla w 5 miesiacu i jej GP pozwolil na lot...
    a formalnosci to kto wie czy od notariusza bys nie musiala miec upowaznienia na mame.
    --
    •  
      CommentAuthoremkaf
    • CommentTimeOct 7th 2008
     permalink
    pandy oj do 3ciego trymestru mozesz spokojnie latac
    ja cywilny zalatwilam w 3 dni- taki maly spontan:))))))
    ale musialam napisac oswiadczenie, ze przez ciaze, staly pobyt za granica i brak mozliwosci pozniejszego latania ze wzgledu na zdrowie dziecka prosze o szybszy termin. i oczywiscie nie rzucalismy sie na moje duze miasto, tylko mniejsze z ktorego pochodzi M:)
    --
    •  
      CommentAuthoremkaf
    • CommentTimeOct 7th 2008
     permalink
    i chyba w tym wypadku notariusz nie zadziala...
    --
    •  
      CommentAuthorrooda
    • CommentTimeOct 8th 2008
     permalink
    Wooly jak wizyta w family planning?
    --
    •  
      CommentAuthorWooly
    • CommentTimeOct 8th 2008
     permalink
    rooda super!!
    normalnie prawdziwy ginekolog mnie zbadal, pobrala wymazy na jakies badania, mam jeszcze isc na pobieranie krwi, w 19 dc, no i maz musi zolnierzyki przebadac. Jak tu wszystko bedzie ok, to beda dalej szukac:):bigsmile:
    --
    •  
      CommentAuthorrooda
    • CommentTimeOct 8th 2008
     permalink
    no az sie wierzyc nie chce;)))

    ja ide do ferility clinic za 2 tygodnie, ale mam spotkanie z konsultantem... za to MM dostal skierowanie na powtorzenie badan nasienia, bo pierwsze badanie wykazalo mala ruchliwosc i zaczynam sie martwic:(
    --
    •  
      CommentAuthorWooly
    • CommentTimeOct 9th 2008
     permalink
    rooda a dlugo czekalas na wizyte?
    mi ginekolog w family planning powiedziala ze jak tez wyniki beda ok to wtedy do ferility clinic. tylko moj D cos sie nie kwapi do zbadania jego nasienia...
    --
    •  
      CommentAuthorrooda
    • CommentTimeOct 10th 2008
     permalink
    My poszlismy do GP i po rozmowie MM dostal skierowanie na badanie nasienia, a mnie umowiono do Fertility Clinic. MM czekal na pierwsze badanie niecale 2 tygodnie, wyniki wyszly nienajlepsze i za tydzien ma powtorke. Ja wzielam pierwszy wolny termin w klinice - 5 tygodni czekania...
    --
  3.  permalink
    Witam. Jesli mieszkacie na dluzej w Irlandii albo macie tam jakichs zaprzyjaznionym malzonkow to byc moze zaineresuje was informacja o weekendowych spotkaniach/warsztatach dla malzenstw.
    W Polsce juz od dawna funkcjonuje i rozwija sie dosc mocno taka formawarszatow dla narzeczonych, malzenstw w roznej sytuacji itp ktora tak ogolnie nazywa sie Spotkania Malzenskie. Od niedawna takie weekendowe spotkania dla malzenstw sa organizowane takze w Irlandii. Uprzedzam od razu ze te spotkania jakosc tam maja zwiazek z Koscilem katolickim ale spokojnie, to nie bedzie spotkanie na ktorym was zwiaza i umieszcza na 3 dni w swieconej , katolickiej wodzie. Nie wykluczam ze jakies elementy
    katolickosci moga sie pojawic ale obiecuje ze dacie rade je przetwac bo glownie polegalaja one na rozmowach malzonkow. Malzonkowie sa wspierani, inspirowani, zachecani do rozmow we dwoje na rozne tematy ktore juz sa albo moga czy dopiero powinny stac sie dla nich wazne. Najblizszy termin juz niestety juz za 2 tygodnie i jesli ktos jest zainteresowany to wypadaloby sie sprezac z podejmowaniem decyzji. Nieukrywam tez ze przy okazji chetnie poczytalbym konkretne relacje na temat tych spotkan czyli zwyczajnie przetestowalbym na was to czy warto je polecac :-)))
    Moi zdaniem taki weekend przydalby sie bardzo wielu malzenstwom, nie tylko tym na emigracji, nie tylko tym z jakimis problemami. On jest adresowany do wszystkich malzenstw, nie tylko tym na skraju rozpadu, z wypelnionymi wnioskami rozwodowymi czy dal tych w ktorych zona juz skrada sie z tasakiem do spiacego malzonka :-))
    O szczegolach mozecie przeczytac tu
    http://www.spotkaniamalzenskie.pl/pl/spotkania_malzenskie_w_innych_krajach
    Powodzenia
    • CommentAuthorAlinka81
    • CommentTimeOct 15th 2008
     permalink
    ciasteczko akurat w Stavanger i okolice moja rodzinka mieszka:) Faktycznie tam ciagle pada ale mi klimat tam akurat odpowiada.
  4.  permalink
    pandy gratuluje i czekam na wiesci jak lekarz potwierdzi ta ciaze:)) w moim wypadku bylo tak ze sie zapytal czy robilam testy...odpowiedzialam ze tak ona na to ile ja ze dwa...na to uslyszalam gratuluje jest pani w ciazy hahahahaha...
    wooly i rooda po waszysch postach widac ze jednak jesli jest problem to angielscy lekarze potrafia sie dobrze zajac pacjentem...z niecierpliwoscia czekam na ciag dalszy...:) oby nie za dlugi...mam nadzieje ze dluzsze leczenie w obu przypadkach nie bedzie konieczne...trzymam kciuki...z calych sil
    rudzielcu ilez mozna te szlaki przecierac....;)
    --
    •  
      CommentAuthorrooda
    • CommentTimeOct 16th 2008
     permalink
    Przecieraj Pati, nie marudz;)

    MM dzisiaj mial isc na powtorke badania, ale sie bidulek rozchorowal i w kinice mu powiedzieli, ze ma sie zglosic jak wydobrzeje.
    Ja w przyszla srode ide na to spotkanie z konsultantem w klinice, ale jakos mi sie wydaje, ze to tylko strata czasu bedzie i niczego nowego sie nie dowiem...
    --
    •  
      CommentAuthorWooly
    • CommentTimeOct 22nd 2008
     permalink
    Patrycja no niestety nie do konca...
    Moja GP zbyla mnie, normalnie potraktowala mnie jak gowniare ktora przychodzi po cos co jej sie nienalezy:cry:
    tak wiec nie udalo mi sie skonczyc badan:cry:
    --
    •  
      CommentAuthorrooda
    • CommentTimeOct 24th 2008 zmieniony
     permalink
    A ja albo mam szczescie albo sama nie wiem. Ze zgroza cztalam i czytam te opowiesci o tutejszych lekarzach i sluzbie zdrowia w ogole.
    GP od razu siekrowal mnie do kliniki na spotknaie z konsultantem, a MM na badanie nasienia.
    W klinice mialam spotkanie z przemila pania medyk, ktora najpierw zrobila ogolny wywiad z nami obojgiem, po czym bez zadnych moich pytan skierowala mnie na LH, FSH, progesteron, Antyciala rozyczki i hsg!
    Dzisiaj jade oddac krew na progesteron i rubelle, w przyszlym tygodniu (pod warunkiem, ze sie cykl skonczy) pojade na LH i FSH a w 1dc mam zadzwonic do pracowni rentgenowskiej zeby sie na hsg umowic:)
    Jak narazie nie mam na co narzekac jesli chodzi o tutejsza sluzbe zdrowia.
    Zobczymy co z tego wyjdzie.
    --
  5.  permalink
    Witajcie ze Szkocji,
    dopisuje sié do emigrantek.
    Pozdrawiam wszystkie kobietki.
    •  
      CommentAuthor__marta__
    • CommentTimeOct 26th 2008
     permalink
    hej ja marudze, zawracam im (calej rzeszy GP)glowe caly czas jak dotad z marnym skutkiem
    skierowali mnie na badanka, sprawdzili wszystko co mozna sprawdzic z krwi , nie wiem czy to moje szczescie czy nieszczescie ze wszystko wyszlo idealnie w zwiazku z tym nie widza zadnych problemow i kaza sie starac,a jak mowie ze staramy sie od ponad 2 lat to kaza przestac o tym myslec i wyrzucic testy owulacyjne
    tlumaczylam im ze po kontrolach w polsce zdiagnozowali brak owulacji, konieczna jest stymulacja i monitoring cyklu - tego tez nie potrafia zrozumiec, znalazlam sobie prywatna klinike gdzie robia ta za 350£ za cykl, niestety musze miec list 'polecajacy' od GP i tak w kolko....
    :cry:
    •  
      CommentAuthorKamyla
    • CommentTimeOct 27th 2008
     permalink
    Martahod, a przedstawilas im jakies "dowody papierowe" od lek. w Polsce? Bylas u tutejszego ginekologa, czy w tej ich calej family planning? Jesli nie to pomecz o to GP...
    Powodzenia!
    •  
      CommentAuthor__marta__
    • CommentTimeOct 27th 2008
     permalink
    kazda proba marudzenia konczy sie kleska,lekarz stwierdza ze wszystko wporzadku bo wyniki sa ok i mamy jeszcze duzo czasu na probowanie (mamy po 26 lat):devil:
    chyba zmienie przychodnie
    •  
      CommentAuthorkaila78
    • CommentTimeOct 28th 2008
     permalink
    hej emigrantki :) pozdrawiam z Rosji :bigsmile:
    mieszkam tu z mężem już 4 rok,najwięcej problemu jest z wizami,ciągle coś zmieniają w tej kwestii - zależy czy akurat prezydenci (Polski i Rosji) się kochaja czy nienawidzą :devil:
    w ciąży jeszcze nie byłam,dzieci nie mam,ale ze względu na swoją ginekologiczną przeszłość i ciągłe starania o maluszka odpowiedni gabinet odwiedzam często - swoją panią gin.uwielbiam,badania mam odpłatnie ale w Polsce też tak miałam i w Rosji mam dużo taniej i dużo dokładniej,korzystałam też z kliniki leczenia nieplodności (fińsko-rosyjska) - ceny były podobne do tych w Polsce ale po ostatnim remoncie baardzo je podnieśli,poza tym nie specjalnie podeszła mi lekarka prowadząca(na pytanie dlaczego maleje mi endometrium zamiast rosnąć usłyszałam -tak bywa,jakiej klasy podano zarodki - embriolog twierdzi że dobre itp.),jedzonko rosyjskie - pychotka,blisko mamy do Petersburga(jedyne 180 km. :wink: ),ludzie sympatyczni,pomocni,sklepy pełne wszystkiego - jest całkim sympatycznie
    p.s. mamy zamiar wrócić do Polski
  6.  permalink
    kaila i zwyklakobietka witamy
    haha dziewczyny z postu kaili wynika ze im dalej na wschod tym lepsza opieka medyczna hahaha kto by pomyslal co nie???
    --
    •  
      CommentAuthorWooly
    • CommentTimeNov 4th 2008
     permalink
    rooda a placilas za wizyte w klinice?
    moja GP mi powiedziala ze to kosztuje 250 funtow...
    --
    •  
      CommentAuthorrooda
    • CommentTimeNov 5th 2008
     permalink
    Wooly za nic nie placilam. To jest klinika w tutejszym szpitalu na oddziale ginekologii. Moze Twojej GP chodzilo o jakas prywatna klinike?
    Juz jestem po badaniach krwi, w przyszly poniedzialek ide na hsg. Tylko niestety kolejne spotkanie w klinice mamy wyznaczone dopiero na 22 stycznia:( Pierwszy termin wyznaczyli nam w Wigilie, ale do PL sie wybieramy, wiec muslielismy przelozyc i pierwszy wolny termin dopiero po miesiacu byl...
    --
    •  
      CommentAuthorWooly
    • CommentTimeNov 6th 2008
     permalink
    rooda wlasnie nie, mowila o tej samej klinice:(
    --
    •  
      CommentAuthorrooda
    • CommentTimeNov 6th 2008
     permalink
    To nie wiem w takim razie. Moze mi na koniec rachunek wystawia:wink:
    Skoro to w publicznym szpitalu to na Twoim miejscu sama bym sie tam udala i zapytala. Moze GP niedoinformowana jest...
    --
    •  
      CommentAuthorWooly
    • CommentTimeNov 7th 2008
     permalink
    rooda ona niedoinformowana i jakas niedo....:devil:
    ale tam zeby sie dostac to wlasnie przez GP, oj normalnie ryczec mi sie chce:cry:
    --
    •  
      CommentAuthorrooda
    • CommentTimeNov 7th 2008
     permalink
    nie ma co ryczec:)
    ja bym na Twoim miejscu sie tam udala, zapytala dokladnie co i jak, powiedziala, ze GP nie chce cie skierowac i zapytala co masz zroic w takiej sytuacji...
    a najlepiej to zmien GP:)
    --
    •  
      CommentAuthorWooly
    • CommentTimeNov 9th 2008
     permalink
    rooda mam kolezanke ktora pracuje w szpitalu w biurach, pojdzie na zwiad:wink:
    --
    •  
      CommentAuthor__marta__
    • CommentTimeNov 10th 2008
     permalink
    rooda mnie GP tez nigdzie nie chce skierowac, kaze mi wyrzucic testy owu i probowac, probowac,probowac...
    wiec jutro zmieniam przychodnie i Gp:devil:
    •  
      CommentAuthorpsycho_patka
    • CommentTimeNov 12th 2008 zmieniony
     permalink
    martahod dobra decyzja...oby tylko w innej przychodni lepiej cie potraktowali...
    a moze do tej kliniki moze skierowac lekarz z family planning??? czy musi GP??? wydaje mi sie ze warto sprobowac udac sie do family planning i zapytac:)) ja naprzyklad jak mi brakuje tabletek to tez ide od razu tam a nie do GP gdzie tez bym recepte dostala....jakos tak przyjemniej i bardziej na temat....
    --
    •  
      CommentAuthor__marta__
    • CommentTimeNov 13th 2008
     permalink
    nie bylam jeszcze w familly planning, z tego co wyczytalam na ich stronie to zajmuja sie glownie antykoncepcja itp. jak wizyta u nowego GP nic nie pomoze to sie tam wybiore...
    •  
      CommentAuthorrooda
    • CommentTimeNov 13th 2008 zmieniony
     permalink
    co za bzdura jesli rzeczywiscie tak jest... co to za family planing jezeli tylko antykoncepcja sie zajmuja;)

    ja juz po hsg jestem - 10 min i po krzyku:) moj zabieg w niczym nie przypominal opisow wykonywania hsg w PL...
    --
    •  
      CommentAuthorAmazonka
    • CommentTimeNov 13th 2008
     permalink
    Nie tylko anty. Pewnie także tym, co się robi, gdy anty zawiedzie.
    --
    •  
      CommentAuthor__marta__
    • CommentTimeNov 14th 2008
     permalink
    dokladnie amazonko, pomagaja tylko w nieplanowaniu, moze to jest tez kwestia miasta, bo ja akurat w takim mniejszym mieszkam, wiec moze w wiekszych miastach jest lepiej,
    •  
      CommentAuthorWooly
    • CommentTimeNov 14th 2008
     permalink
    patrycja musi byc skierowanie od GP, bylam w family planing i wiem, ze oni skiertowac nie moga
    --
    •  
      CommentAuthordziuni
    • CommentTimeNov 15th 2008
     permalink
    witaski:)))
    jestem i ja,nie wiem ktora z kolei,hihihi.
    Pozdrawiam wszystkie emigrantki:bigsmile:
    •  
      CommentAuthordziuni
    • CommentTimeNov 15th 2008
     permalink
    z tego co wiem,to jesli staracie sie ponad 18 miesiecy,to w UK mozecie liczyc na bezplatna pomoc w klinice,oczywiscie,to troche trwa,moja kolezanka wlasnie zaczela odwiedzac klinike:neutral:
    •  
      CommentAuthor__marta__
    • CommentTimeNov 21st 2008
     permalink
    podciagam watek bo straszna cisza zapadla :-) pozdrowienia
Chcesz dodać komentarz? Zarejestruj się lub zaloguj.
Nie chcesz rejestrować konta? Dyskutuj w kategoriach Pytanie / Odpowiedź i Dział dla początkujących.