Zarejestruj się

Aby dyskutować we wszystkich kategoriach, wymagana jest rejestracja.

 

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

    •  
      CommentAuthoremkaf
    • CommentTimeFeb 26th 2009 zmieniony
     permalink
    mamusie uk'owe macie moze dostepne zdjecie paszportowe waszego malucha? zastanawiam sie czy nasze jutro przejdzie w konsulacie... potem wstawie fotke

    czy ta:
    --
    •  
      CommentAuthorrooda
    • CommentTimeFeb 26th 2009
     permalink
    ooo wlasnie a kiedy trzeba sie umowic do konsulatu i jak dlugo sie na dokument pozniej czeka?

    Malenstwo ma sie urodzic pod koniec pazdziernika, a moze na swieta wybierzemy sie do PL...
    --
    •  
      CommentAuthor__marta__
    • CommentTimeFeb 26th 2009
     permalink
    hej dziewczyny, dostalam wlasnie list z terminem wizyty w fertility clinic, z jednej strony strasznie sie boje a z drugiej strony ciesze :-)
    wiecie moze jak taka wizyta moze wygladac?
    •  
      CommentAuthorrooda
    • CommentTimeFeb 26th 2009
     permalink
    martahod pisalam wczesniej jak wygladala nasza pierwsza wizyta w FC:)
    --
    •  
      CommentAuthor__marta__
    • CommentTimeFeb 26th 2009
     permalink
    troche poszperalam ale nie znalazlam :-( pamietam tylko ze pisalas ze widzialas sie z konsultantem i ze nie bylas zadowolona z tej wizyty, no coz jeszcze troche poszukam...
    •  
      CommentAuthorKonwalijka
    • CommentTimeFeb 26th 2009 zmieniony
     permalink
    My idac do GP mielismy juz prywatnie zrobiony wynik z Polski. Wiec juz wiadomo bylo gdzie pies pogrzebany. Do FC trafilismy juz z konkretnym podejrzeniem. Najpierw dostalismy list a w tym liscie od razu zaproszenie na powtorzenie badania. Tak wiec najpierw bylo badanie. W kilka dni pozniej mielismy pierwsza wizyte w FC, od razu z lekarzem i z tym wynikiem, przez ktory dostalismy z miejsca wyrok. Wiec poszlo blyskawicznie mozna powiedziec.
    Jesli u Was nie wiadomo co jest na rzeczy to mysle, ze najpierw bedziesz musiala przejsc przez pogadanki z pielegniarkami. Chociaz trudno powiedziec...
    •  
      CommentAuthor__marta__
    • CommentTimeFeb 26th 2009
     permalink
    rooda juz znalazlam, gapa jestem :shamed:
    boje sie troche ze czegos nie zrozumiem albo jakas gafe palne...:confused:
    zdziwilo was cos na tej wizycie? tzn, czy jest duza roznica miedzy badaniem w fc a badaniem przez polskiego ginekologa
    •  
      CommentAuthorKonwalijka
    • CommentTimeFeb 26th 2009
     permalink
    No tego to nie wiem. Mnie nikt nie badal. Spytali tylko o regularnosc miesiaczek, pokazalam wydruki USG z Polski i zbadali mi tylko FSH i przeciwciala rozyczkowe.
    •  
      CommentAuthorrooda
    • CommentTimeFeb 26th 2009
     permalink
    emkaf genialne te foty!!!:))))
    sama nie wiem ktora lepsza;)

    martahod z pierwsze wizyty bylam zadowolona, bo myslalam, ze bede musiala walczyc o wszystkie badania, tak jak sie naczytalam...
    ja nie mialam zadnego badania ginekologicznego, chyba ze hsg mozna do tego zaliczyc;) i dostalam skierowanie na FSH i LH, przeciwciala rozyczki, progesteron, no i skierowano mnie na hsg wlasnie:) MM mial juz zrobione badanie, na ktore go GP wczesniej skierowal.
    z drugiej wizyty juz nie bylam zadowolona, bo pan konsultan w gajerku byl okropny - najpierw powiedzial, ze wszystkie badania sa ok i on nie wie dlaczego nie wychodzi, wiec stawia diagnoze niewyjasnionej nieplodnosci, potem chcial mi pokazywac prezentacje w Power Point przedstawiajace uklad rozrodczy kobiety(!), jak dochodzi do zaplodnienia itp... jak zobaczyl, ze wiem wiecej niz wedlug niego powinnam, pokazal nam tylko statystyki staran... Plan leczenia mial byc nastepujacy: 3 cykle na clo, bo wiecej nie ma sensu, pozniej 6 inseminacji i jak dalej sie nie uda to IVF - pocieszajacym mial byc fakt, ze pierwsze IVF jest za darmo! zalamana wyszlam z tej wizyty (trwajacej niecale 15min...)
    na szczescie udalo sie w pierwszym stymulownaym cyklu:)

    nie martw sie, ze nie zrozumiesz - na pewno dasz sobie rade:)
    --
    •  
      CommentAuthor__marta__
    • CommentTimeFeb 27th 2009
     permalink
    zostaje mi nic tylko czekac na wizyte,
    przyslali mi list z terminem wizyty na cztery dni temu, tzn we wtorek dostalam list ze wizyte mam w zeszly piatek, wiec czekam na nowy termin...
    •  
      CommentAuthoremkaf
    • CommentTimeFeb 27th 2009
     permalink
    zrobilismy nowa fotke u fotografa; niestety pierwsza okazala sie nie ostra, a druga zle wykadrowana;
    --
    • CommentAuthormoli
    • CommentTimeFeb 28th 2009
     permalink
    Witam i pozdrawiam ze stolicy Niemiec,ja tutaj tak od niedawna,początkująca jeszcze jestem.:)
    --
  1.  permalink
    rooda na spotkania w sprawie paszportu w konsulacie juz nie trzeba sie umawiac...musisz poprostu pojechac i odstac swoje w kolejce - niestety ...z dobrych wiesci mam taka ze teraz juz jest gdzie przewinac i nakarmic dziecko...pamietam ze jak zalatwialam swoj paszport to pol roku czekalam na spotkanie...i jeszcze nie bylo tam nawet toalety...teraz tez warunki nie sa jakies ekstra...ale jest kilka krzeselek na ktorych mamy dzielnie karmia swoje pociechy...no i w toalecie...(jednej dla wszystkich) jest taka chyba komoda czy cos...w kazdym badz razie nadaje sie do przewiniecia dziecka...na paszport tymczasowy czeka sie 4 tygodnie...wiec mysle ze jest szansa ze na swieta polecicie do Polski :))) aaaa i moim zdaniem najlepiej jechac z samego rana jak jeszcze ludziska sie nie pozjezdzaja...wiem ze w jeden dzien w tygodniu jest czynne dopiero od 12 chyba (nigdzie nie znalazlam informacji ze w ten dzien jest otwarte pozniej)...wiem bo bylam o 10....:) to byl czwartek albo piatek...:)
    --
  2.  permalink
    emkaf a ta fotke to pewnie w aptece przy konsulacie robiliscie???:)
    --
    •  
      CommentAuthoremkaf
    • CommentTimeFeb 28th 2009
     permalink
    te fotki sama robilam w domu:) niestety, by nie przeszly poniewaz jedno ma malo ostre oczka, a drugie jest zle wykadrowane. Za 15£ udalo nam sie zrobic 6 super fotek u fotografa. Co najlepsze, fotograf mial standardy zdjec z calego swiata i zrobil je pod Polskie wymagania wiec nie ma watpliwosci, ze nie przejda. (zdjecia do paszportow w UK sa teraz np. na szarym tle)
    --
    •  
      CommentAuthorrooda
    • CommentTimeFeb 28th 2009
     permalink
    Pati ale ty o Londynie mowiesz?
    Ja chyba podlegam pod Manchester, jakis czas temu sie to pozmienialo pamietam, ale musze sprawdzic dokladnie...
    --
  3.  permalink
    rooda no tak mowie o Londynie... z tego co sie orientuje to wlasnie tutaj bedziesz musiala przyjechac...ale moge sie mylic
    --
    •  
      CommentAuthorrooda
    • CommentTimeMar 1st 2009
     permalink
    no wlasnie wydaje mi sie, ze niecaly rok temu to zmieniono i mamy filie w Manchester, ale musze to dokladnie sprawdzic
    --
    •  
      CommentAuthoremkaf
    • CommentTimeMar 1st 2009
     permalink
    zycze zeby w Manchesterze byly mniejsze kolejki;)
    --
  4.  permalink
    emkaf i dlatego warto jechac z samego rana...najlepiej jeszcze przed otwarciem...a i jeszcze zamowic sobie pogode...najlepiej bez deszczu :)))
    rooda zycze Ci z calego serca zebyscie nie musieli jechac takiego kawalka drogi...gdyby jednak przypadla wam podroz do londynu to sluze noclegiem:)))
    --
    •  
      CommentAuthoremkaf
    • CommentTimeMar 1st 2009
     permalink
    godzine wczesniej?
    --
    •  
      CommentAuthorpsycho_patka
    • CommentTimeMar 1st 2009 zmieniony
     permalink
    emkaf widocznie duzo zalezy od szczescia....:) ale swoje i tak trzeba odstac...nie mowie ze nie :))
    na szczescie mam to juz za soba...chociaz nie powiem ze bardzo milo zaskoczyla mnie obsluga...
    --
    •  
      CommentAuthoremkaf
    • CommentTimeMar 1st 2009
     permalink
    czy byl ktos moze tam samochodem? jak jest z parkingami?
    --
  5.  permalink
    emkaf obawiam sie ze z parkingami nie ma za wesolo...centralny Londyn...hmmm ale moze na stronie konsulatu bedzie jakies info...
    --
    •  
      CommentAuthoremkaf
    • CommentTimeMar 1st 2009
     permalink
    jedziemy na zywiol:) potem napisze wrazenia
    --
  6.  permalink
    :)
    --
    •  
      CommentAuthoremkaf
    • CommentTimeMar 2nd 2009
     permalink
    KONSULAT POLSKI W LONDYNIE- bylismy 30min przed otwarciem, przed nami jakies 20osob, po kolejnych 30min 20 ustawilo sie za nami; dzisiaj paszporty tymczasowe wydawali na 14 kwietnia; pchaja sie ludzie przeokropnie...
    Z zaswiadczeniem o slubie siostry meza udalo nam sie zalatwic paszport na 18 marca:)
    Miejsc parkingowch jest pelno.
    --
    •  
      CommentAuthoremkaf
    • CommentTimeMar 2nd 2009
     permalink
    nie przyspieszaja wydania paszportow na wczesniej zakupione bilety lotnicze- wiele osob probowalo;)
    --
    •  
      CommentAuthorrooda
    • CommentTimeMar 2nd 2009
     permalink
    czyli czas oczekiwania to ok 6 tygodni tak?
    --
    •  
      CommentAuthoremkaf
    • CommentTimeMar 2nd 2009
     permalink
    dokladnie, ale to przed swietami; normalnie sa 4 tyg. I bardzo pilnuja tego kto podlega pod jaka ambasade-jezeli podlegacie pod Manchester, potrafia odeslac.
    --
    •  
      CommentAuthorrooda
    • CommentTimeMar 2nd 2009
     permalink
    no i dobrze, ze pilnuja:)porzadek musi byc:)
    wiec jakbysmy chcieli na swieta w grudniu do PL jechac to w zasadzie od razu po porodzie trzeba sie w kolejke ustawic...
    szczerze to ja bym wolala dowod osobisty niz paszport dla dziecia
    --
  7.  permalink
    no z dowodem to chyba mniej latania...a moze tak mi sie tylko wydaje...no ale zeby dziecko mialo dowod to najpierw musi miec i paszport...my na szczescie mamy juz normalny 5-cio letni paszport do odberania w Polsce...troche zalatwiania bylo...i troche to trwalo...a mam nadzieje ze maly moze na niewaznym paszporcie leciec do POlski????
    --
    • CommentAuthorzelkowa
    • CommentTimeMar 2nd 2009
     permalink
    Hejka ja klikam z Manchesteru .Na spotkanie w sprawie paszportu czekalam 2 tyg.Wcale duzych kolejek nie ma .Tylko
    teraz trzeba czekac na paszport.Pozdrawiam
    --
    •  
      CommentAuthoremkaf
    • CommentTimeMar 3rd 2009
     permalink
    jezeli ma sie niewazny paszport to jedynymi liniami ktore takowy akceptuja jest Lot lub Centralwings (znalazlam to na stronie konsulatu)
    --
  8.  permalink
    hmmm no nieciekawie...
    --
    •  
      CommentAuthor__marta__
    • CommentTimeMar 3rd 2009
     permalink
    centralwingsu juz nie ma :-(, zreszta te linie mialy cos wspolnego z lotem
    •  
      CommentAuthorrooda
    • CommentTimeMar 3rd 2009
     permalink
    a ryanair zlikwidowal wiekszosc polaczen do PL... masakra jakas!
    --
  9.  permalink
    ja tam zawsze wolalam wizzair'a ale przestal latac do katowic i zostal mi tylko ryanair niestety...
    --
    •  
      CommentAuthorrooda
    • CommentTimeMar 3rd 2009
     permalink
    ja tam akurat przy wyborze linii kierowalam sie tym skad lata i dokad:)
    --
  10.  permalink
    no to tez fakt ale nie powiem ze wizzairem zawsze jakos przyjemniej bylo...chociaz moze takie mam szczescie...
    --
    •  
      CommentAuthor__marta__
    • CommentTimeMar 3rd 2009
     permalink
    mi tez zostaje ryanair niestety, niby bilety z 1zl a za 3 osoby z jednym glownym bagazem, 938 zl :shocked: koszmar jakis
    •  
      CommentAuthorKamyla
    • CommentTimeMar 3rd 2009
     permalink
    *Rooda*, do konsulatu w M trzeba sie umawiac, telefonicznie lub mailowo, Nie ma czegos takiego jak w Londynie,ze przyjezdzasz i czekasz. Ludzie narzekaja ze termin wizyty wyznacza sie im na "za dwa tygodnie" albo pozniej,ale moim zdaniem taki sposob jest lepszy niz stanie w kolejce
    •  
      CommentAuthorrooda
    • CommentTimeMar 3rd 2009
     permalink
    wiem Kamyla:) doczytalam na stronie konsulatu:) tez uwazam, ze umawiane spotkania sa lepsze, a 2 tygodnie to nie taki znowu dlugi okres oczekiwania:)
    --
    •  
      CommentAuthoremkaf
    • CommentTimeMar 4th 2009
     permalink
    2 tyg to nic w porownaniu z Londynem- jak bylo umawianie czekalo sie nawet po 4m-ce;) ale i tak jestem za umawianiem sie...
    --
    •  
      CommentAuthorrooda
    • CommentTimeMar 4th 2009
     permalink
    no tak bo Londyn mial wtedy prawie cala Anglie na glowie...
    --
  11.  permalink
    no ja czekalam pol roku...:)
    --
  12.  permalink
    mam pytanie do dziewczyn z Anglii...czy nie wiecie gdzie moge tutaj zaszczepic malego przeciwko wzw typu B???? zapomnialam zapytac wczoraj pielegniarki...
    --
    •  
      CommentAuthoremkaf
    • CommentTimeMar 7th 2009 zmieniony
     permalink
    •  
      CommentAuthortinkerbell
    • CommentTimeMar 7th 2009
     permalink
    Czesc- tu kolejna Polka na obczyznie :) mieszkam w Anglii. Staramy sie o dzidzie bezowocnie, na razie nie korzystalismy z pomocy lekarzy, ja zdecydowanie wolalabym w Polsce,ale mieszkac tu- a latac do Polski na badania kosztuje za duzo czasu i pieniedzy ,byloby to ponadto uciazliwe...Boje sie isc do lekarza tu- maja oni strasznie lightowe podejscie do wszystkiego, ja ogolnie boje sie lekarzy i chodze jak MUSZE. Boje sie tez ze czegos nie zrozumiem(jezyk medyczny jest mi obcy)
    Ostatnio nawet moj chlopak powiedzial, ze wpadlam w jakas paranoje z tymi testami, temperaturami itp, ze za duzo o tym czytam, mowie i za bardzo kontroluje jego dietke(nienawidzi warzyw a ja zmuszam go do ich jedzenia- gdzies wyczytalam ze polepszaja jakos spermy) kazal mi wyluzowac i ...probowac. No ale 1,5 roku "wyluzowanego" seksu nie zaowocowalo dzidziusiem, wiec mysle ze musimy siegnac do nastepnego etapu- szkoda ze on tego nie rozumie( a dodam ze to on bardziej pragnie dziecka).
  13.  permalink
    emkaf dzieki wielkie...moze uda zalatwic mi sie to szczepienie za darmo...w koncu malego czeka szpital...i bede musiala w szpitalu podpisac papiery ze jak operacja okarze sie konieczna to wyrazam zgode (w razie potrzeby) na transfuzje krwi...mysle ze argument dosc dobry...ale pozyjemy zobaczymy...tutejsi GP lubia zaskakiwac...a nie orientujesz sie ile kosztuje to szczepienie jesli nie zalapiemy sie na darmowe...??? bedziesz szczepila tez Ole????

    tinkerbell witamy
    jest tu pare dziewczyn ktore przechodza lub przechodzily to samo co ty...bezowocne starania o dzidzie...ja staralam sie 13 miesiecy...wiec mysle ze 1,5 roku tez nic jeszcze nie przekresla...ale wiem co czujesz...doskonale wiem...jedno co moge ci poradzic to jak pojdziesz z tym do GP to powiedz ze staracie sie minimum 2 lata...inaczej prawdopodobnie odesla cie z kwitkiem...
    --
Chcesz dodać komentarz? Zarejestruj się lub zaloguj.
Nie chcesz rejestrować konta? Dyskutuj w kategoriach Pytanie / Odpowiedź i Dział dla początkujących.