Zarejestruj się

Aby dyskutować we wszystkich kategoriach, wymagana jest rejestracja.

 

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

    •  
      CommentAuthorrooda
    • CommentTimeAug 28th 2008
     permalink
    Ja mieszkam na terenie Peak District, wiec tez piekne tereny!

    A propos badanek wlasnie bije sie z myslami czy nie odwiedzic GP w tej sprawie. Pytalam juz i niby pomagaja parom z problemami z zajsciem w ciaze. Dostalam zaproszenie na cytologie, wiec przy okazji zapytam:)
    --
    •  
      CommentAuthorKonwalijka
    • CommentTimeAug 28th 2008
     permalink
    Rooda, jesli moge Ci cos poradzic to powinnas powiedziec, ze staracie sie juz 2 lata (chociaz nie wiem ile sie staracie). 2 lub wiecej oczywiscie. Ja juz od kilku GP slyszalam zgodna taka wersje. Do 2 lat jedyne co Ci poradza to starania na luziku i nie myslec o tym.
    My wywalczylismy sobie skierowanie do kliniki leczenia nieplodnosci po przedstawieniu slabych wynikow nasienia (prywatnie zrobione w Polsce i przeze mnie przetlumaczone). I czywiscie musialam sklamac, ze staramy sie juz 2 lata...
    •  
      CommentAuthorrooda
    • CommentTimeAug 28th 2008
     permalink
    Staramy sie w zasadzie poltora roku, ale i tak powiem, ze 2 lata. Czytalam na stronach NHS jakie maja procedury, wiec wiem ze te 2 lata to min, zeby zaczeli z nami na powaznie rozmawiac, chociaz w naszym przypadku wiek moze miec tez znaczenie. Chcialabym, zeby zrobili mi badania krwi a MM badanie nasienia. Ciekawa jestem jak trudno to wyegzekwowac?!
    --
    •  
      CommentAuthormagdzia14
    • CommentTimeAug 29th 2008
     permalink
    Witajcie:0
    O tak Peak District jest piekny:)
    Ja tez bylam u GP i pytala ile sie staramy to dokladnie tak jak Konwalijka powiedziala zebysmy na luziku podchodzili...
    W czwartek ide na badania krwi i potem zobaczymy co z tym zrobia... Mamy z mezem ubezpieczenie prywatne wiec jak nie zajma sie mna w odpowiedni sposob to pewnie skorzystamy. Ja na razie nie chce bo wiadome placimy podatki to powinni sie mna zajac. Oczywiscie jestem pozytywnej mysli tylko ze mam bardzo niska tempke co zaczyna mnie martwic! Zobaczymy co wyjdzie z krwia.
    Tymczasem pozdrawiam Was i zycze milego piatku.:bigsmile:
    •  
      CommentAuthorKonwalijka
    • CommentTimeAug 29th 2008 zmieniony
     permalink
    Magdziu, a jakie macie to ubezpieczenie? Macie dostep do jakiegos prywatnego lekarza w ramach tego ubezpieczenia? Do prywatnej kliniki? Bo moj maz mial ubezpieczenie z BUPY zalatwiane przez firme i praktycznie wygladalo tak, ze najpierw trzeba i tak isc do przychodnianego GP a on dopiero EWENTUALNIE kierowal dalej. Podobno ubezpieczenie przydawalo sie w ciezkich chorobach (np. rak), po wypadkach... Z takim ubezpieczeniem mozna sobie bylo skrocic kolejke w szpitalu. I tyle. Nie obejmowalo opieki nad ciezarna (maz mogl tez na mnie wykupic). Wiec mysmy zwyczajnie zrezygnowali calkowicie...
  1.  permalink
    no ja bylam i jak powiedzialam ze ponad rok sie staramy to wlasnie uslyszalam ze jestesmy mlodzi i mamy sie starac jeszcze rok jak nic z tego nie wyjdzie to mnie pani doktor zaprasza do siebie...wiec koniecznie trzeba mowic ze dwa lata i juz.....:) i tak tego nie sprawdza....hahahaha
    --
    •  
      CommentAuthorKonwalijka
    • CommentTimeAug 30th 2008
     permalink
    Magdziu, napisz koniecznie cos wiecej o tym ubezpieczeniu. Co i za ile? Z gory dziekuje.
    •  
      CommentAuthorrooda
    • CommentTimeAug 30th 2008
     permalink
    Czy takie badanie krwi i badanie nasienia robia bez problemu, czy to zalezy od GP? Pewnie bede musiala zrobic 2 appointmenty - jeden na smear a drugi na pogadanke z GP, bo pielegniarka pewnie sie tym nie zajmuje...
    --
    •  
      CommentAuthorKonwalijka
    • CommentTimeAug 31st 2008 zmieniony
     permalink
    W moim przypadku GP jedynie napisal list do kliniki leczenia nieplodnosci zeby sie zajeli takim a takim. Czyli po naszemu wypisal nam skierowanie. I na tym koniec przygody z GP w tym temacie. Sam sie przyznal, ze sie na tym nie zna.
    A w klinice jeszcze nie bylismy, ale poki co jestesmy zadowoleni bo zaproszenie przyslali dosc szybko (niecaly miesiac od wizyty u GP), wyznaczyli termin u siebie (22go wrzesnia) i jeszcze przed wizyta ma byc badanie nasienia (tez juz termin wyznaczony).
    Ja tyle razy bylam u GP z grzybkiem i sugestywnie mowilam o cytologii, ale nigdy mi nie zlecili... Nie dal sie zaden GP przekonac :(
    A jakie badanie krwi to ma byc?
    •  
      CommentAuthormagdzia14
    • CommentTimeAug 31st 2008
     permalink
    Hej Konwalijka zapytam Misia jakie to mamy ubezpieczenie bo On sie tymi sprawami zajmuje...
    Caly czas mi powtarza ze nie mam sie o co martwic bo jak cos to bedziemy sie leczyc prywatnie przez Jego firme. Mysle ze to tez musi byc BUPA ale nie jestem tego pewna. Wiem tylko ze jest dobre bo Mis moj jest jednym z Dyrektorow tak ze jestem spokojna.
    Jesli chodzi o cytologie to dziwne bo powinnas dostac zaproszenie - moze powinnas zmienic lekarza lub nawet przechodnie??? My jak mieszkalismy w Londynie to mialam zaproszenia i teraz kolo Brighton tak samo juz przyslali tylko ze ja mialam zrobiona juz w Polsce.
    Jesli chodzi o badanie krwi to chce zmierzyc poziom progesteronu bo cos za niska mam tempke. Oczywiscie mysle ze bedzie ok! Jaja tylko bo co chwile zmieniam wizyte bo cykl mi sie strasznie wydluzyl...:shocked:
    •  
      CommentAuthoremkaf
    • CommentTimeAug 31st 2008
     permalink
    jezeli chodzi o cytologie to wszystko zalezy od GP- w moim poprzednim mialam za przy kazdej wizycie pytanie kiedy mialam ostatnio robiopna, np teraz (zmienilam GP ze wzgledu na zmiane miejsca zamieszkania) od prawie roku to pytanie niestety nie padlo ani razu a bylam u nich juz 3 razy w tym 2 z ciaza...
    --
    •  
      CommentAuthormagdzia14
    • CommentTimeAug 31st 2008
     permalink
    Konwalijka to nie BUPA tylko jakas inna firma ubezpieczeniowa poza tym my za to nie placimy tylko mojego Misia firma...

    Jesli chodzi o cokolwiek pamietajcie ze mozecie sie zapytac lub powiedziec ze chcecie miec zrobiona cytologie u siebie w przechodniach...
    •  
      CommentAuthorrooda
    • CommentTimeSep 1st 2008
     permalink
    Ja dostalam list screaning coordinator, ze nie maja w swoim rejestrze zadnych info dotyczacych moich wynikow cytologii i radza mi, zebym skontaktowala sie ze swoim GP w celu umowienia sie na pobranie probki do badan, a jesli nie chce u GP to mam sie zglosic do contraception and sexual health service i tam moge zrobic ta cytologie.

    emkaf jesli mialas robiona cytologie i maja twoje wyniki w bazie, to dopiero po 3 latach od ostatniej ci zaleca znowu...

    A co do badan krwi to chcialabym zrobic wszystkie mozliwe:)
    --
    •  
      CommentAuthormagdzia14
    • CommentTimeSep 1st 2008
     permalink
    To straszne ze nie maja Twoich wynikow w rejestrze!!!
    Rooda a czy Ty trzymasz listy z wynikami bo ja tak bo przysylaja mi do domu...
    •  
      CommentAuthorrooda
    • CommentTimeSep 1st 2008
     permalink
    Jak dostane jakiekolwiek do reki to pewnie, ze bede trzymac.

    Inna opcaja z ta cytologia jest taka, ze oni dopiero badanie zlecaja po ukonczeniu 25 roku zycia.
    --
    •  
      CommentAuthoremkaf
    • CommentTimeSep 1st 2008
     permalink
    ja co gp to musze sama ich informowac kiedy byla cytologia- czyli nie maja mnie nigdy w systemie.
    ostatnio nawet tego, ze jestem w ciazy- 1 wizyta, musialam stopowac lekarza z wypisaniem recepty sama informujac ze chyba nie wszystko moge przyjmowac..., 2 i kolejne troche lepiej bo juz ciaza stala sie widoczna- jednak nie ma dalej tego wpisanego...

    o wszystko tu trzeba sie upominac i przypominac
    --
    •  
      CommentAuthormagdzia14
    • CommentTimeSep 2nd 2008
     permalink
    Nie wiem to dla mnie bardzo dziwne chyba zalezy do jakiej przechodni sie nalezy i w jakiej czesci kraju...
    Ja mam tak ze wszystkie moje dane z ponad 7,5 roku maja w rejestrze.
    Cytologie tez mialam robiona przed 25 rokiem zycia tak ze nie widze tu zadnej zbieznosci z tym co u Ciebie Rooda. Zmien przechodnie bo chyba tam nie zle olewaja pacjetow...Wypytaj w okolicy najlepiej Anglikow ktorego lekarza polecaja i ktora przechodnie to zawsze pomaga. Poza tym wyglad w srodku tez duzo mowi za siebie...
    Jesli lekarz nie prowadzi karty ciazy to nie powinnyscie do niego chodzic!!! Aaaaaaaa jesli nie zauwazy ze jestescie w ciazy to sie prosze nie dziwic bo oni przyzwyczaili sie tutaj do dodatkowego brzuszka ktory nie koniecznie musi oznaczac ciaze... Pamietajcie ze macie tutaj swoje prawa!!! Czasami trzeba sie o nie upominac ale generalnie jak sie trafi do dobrego lekarza to luzik. A i pamietajmy ze oni tutaj maja inny system niz w Polsce i nawet nie ma sensu porownywac bo w jednym nasi sa dobrzy a w drugim oni...
    Pozdrawiam
    •  
      CommentAuthormagdzia14
    • CommentTimeSep 2nd 2008
     permalink
    Emkaf Gratuluje ciazy i zycze duzo zdrowka:):bigsmile:
    • CommentAuthorAlinka81
    • CommentTimeSep 2nd 2008
     permalink
    Cześć,

    Jestem tu nowa:) Klikam z wysp, a dokladnie z okolic Londynu. Jestem tutaj 11 miesiecy. Należe do tych starajacych sie o dzidzie.

    Pozdrawiam cieplutko:swingin:
    •  
      CommentAuthormagdzia14
    • CommentTimeSep 3rd 2008
     permalink
    Witaj z nami:)
    •  
      CommentAuthorvicky80
    • CommentTimeSep 6th 2008 zmieniony
     permalink
    poradnik na choroby kobiece na naszym forum:)
    polecam zamówienie przez znajomych żeby przywieźli lub żeby ktoś w polsc ekupił i podesłał do uk- vagosan ziółka, propolis gałki dopochwowe i odpowiednia dieta profilaktycznie.
    same odpowiedniki clotrimazolu zaleczają problem tylko.
    mówię to ja która grzybicę miałam średnio co 3mce od 16 roku życia a od 3-4lat mam święty spokój.
    • CommentAuthorAlinka81
    • CommentTimeSep 6th 2008
     permalink
    A ja ostatnio kupilam fajny srodek tutaj na wyspach który przywraca prawidlowe ph. Nazywa sie on RepHresh, napewno dostepny jest w bootsie. Mi pomogl:)
    •  
      CommentAuthorvicky80
    • CommentTimeSep 7th 2008
     permalink
    Alinko cieszę się że pomógł, miejmy nadzieję że pomoże NA LATA.
    •  
      CommentAuthoremkaf
    • CommentTimeSep 7th 2008
     permalink
    ooo, rozejrze sie za tym repHresh, dzieki wielkiee
    --
    • CommentAuthorAlinka81
    • CommentTimeSep 7th 2008
     permalink
    tez mam nadzieje ze pomogl na lata ;)
    • CommentAuthorAlinka81
    • CommentTimeSep 10th 2008
     permalink
    Wiecie co ten rephresh mi jednak nie pomogl :cry: Musze sie jednak wybrac do lekarza. Do mojego lekarza w Polsce ide dopiero w październiku i chyba tutaj bede musiala sie przejść :sad: Może któraś zna dobrego polskiego gina w Londynie? Albo moze któras zna jakis dobry srodek na grzybka dostepny na wyspach? Pomóżcie :)
    •  
      CommentAuthorvicky80
    • CommentTimeSep 10th 2008
     permalink
    Alinko przede wszystkim DIETE ZACZNIJ STOSOWAC WG ZALECEN KTORE PODALAM w topiku kobiecym.
    a co do innych srodkow na wyspach ja nie znam. widzialam ze powyzej dziewczyny się wypowiadały.
    •  
      CommentAuthoremkaf
    • CommentTimeSep 10th 2008 zmieniony
     permalink
    •  
      CommentAuthoremkaf
    • CommentTimeSep 10th 2008
     permalink
    aaa i super Polski gin jest gdzies przy Baker Street, sprobuje zdobryc jego numer (ok £50 za wizyte)
    --
    •  
      CommentAuthoremkaf
    • CommentTimeSep 10th 2008
     permalink
    Ginekolog-położnik zarejestrowany jako specjalista w General Medical Council, przyjmuje w THE HALE CLINIC w Londynie codziennie od poniedziałku do soboty. Prowadzona diagnostyka i leczenie: prowadzenie ciąży i opieka poporodowa, USG przezpochwowe, brzuszne, piersi (najwyższej klasy aparat), cytologia, biocenoza pochwy, leczenie stanów zapalnych i endometriozy, leczenie nadżerek metodą kriochirurgii, leczenie niepłodności małżenskiej, możliwość założenia wkładki antykoncepcyjnej, leczenie chorób okresu przekwitania, antykoncepcja hormonalna (tabletki, plastry), możliwość leczenia operacyjnego metodą klasyczną i laparoskopową. Wystawiamy recepty na zalecone leki. HE HALE CLINIC znajduje się w centrum Londynu (Zone 1): 7 Park Crescent, London W1B 1PF. Klinika położona jest zaledwie 100 metrów od stacji metra: Regent's Park (Bakerloo Line) oraz Great Portland Street (Metropolitan, Hammersmith & City, Circle Line), można rownież dojść od stacji metra: Warren Street (Victoria, Northern Line) lub Baker Street (Jubilee Line). Szybki i dogodny dojazd z głównych londyńskich dworców: Victoria, Euston, Charing Cross, Paddington, Marylebone, King's Cross St Pancras, Liverpool Street St, London Bridge i Waterloo. Wizyty prosimy umawiać telefonicznie. Rejestracja w języku polskim pod numerem telefonu: 0770 463 98 50.
    --
    • CommentAuthorAlinka81
    • CommentTimeSep 10th 2008
     permalink
    Dzieki za szybki odzew:) Jesteście nie zastąpione ;)
    •  
      CommentAuthormagdzia14
    • CommentTimeSep 10th 2008
     permalink
    Hej a jakie sa ceny w tej polskiej przechodni?
    Chcialam przyrownac czy bedzie mi sie oplacalo bo z Brighton daleka droga. Ostatnio tez slyszalam o pani ginekolog w Greenwich i z tego co wiem pobiera £50 za wizyte za USG £100 sprawdzone bo bratowa byla...
    Dajcie znac jakie sa cenniki.
    Pozdrawiam
  2.  permalink
    czesc dziewczyny,nie przebrne przez cały wątek a czy któras z Was przebywa obecnie w Norwegii?
    --
    • CommentAuthorAlinka81
    • CommentTimeSep 10th 2008
     permalink
    nie jestem w Norwegii ale mam tam rodzine:) Jak masz jakis problem to moge sie podpytac i am ci znac :)
    • CommentAuthorAlinka81
    • CommentTimeSep 10th 2008
     permalink
    emkaf dzieki za informacje ;) a bylas u tego lekarza czy tylko znalazles info? Wole zeby juz ktos tam byl i dal znac czy to co jest napisane rowna sie z prawda :)
  3.  permalink
    chciałam zeby ktos mi sprawdził jakie sa dostepne tam mleka modyfikowane,moze maja firmy Nestle? i ile koron kosztuja pampersy:)
    --
    •  
      CommentAuthoremkaf
    • CommentTimeSep 11th 2008
     permalink
    mialam znajoma z uczelni ktora regularnie chodzila do tego lekarza byla bardzo zadowolona, wyleczyl jej rewelacyjnie zapalenie jajnikow.
    Z tego co mi mowila kilka miesiecy temu to bierze ok £50 za wizyte, i chyba nic za konsultacje wynikow lub wypisanie recepty etc.
    --
    •  
      CommentAuthoremkaf
    • CommentTimeSep 11th 2008 zmieniony
     permalink
    najwasniejsze ze przyjmuje w profesjonalnej klinice wiec chyba cenia go klientki i stac go na wynajem lokalu
    --
    • CommentAuthorAlinka81
    • CommentTimeSep 11th 2008
     permalink
    Dzieki emkaf:) Jesteś wielka:)

    Ciasteczko dowiem sie tego podczas weekendu i dam ci znac:)
  4.  permalink
    oK BEDE WDZIECZNA!
    --
    •  
      CommentAuthormagdzia14
    • CommentTimeSep 11th 2008
     permalink
    Hej
    No wlasnie wrocilam z przechodni i masakra!!! Powoli mnie juz to strasznie denerwuje.
    Generalnie pielegniarka stwierdzila ze owulacja byla dawno temu czyli na poczatku cyklu a jakim cudem??? i ze nie potrzebne mi sa zadne badania...
    Znow wywalczylam!!! Przeciez placimy podatki i mamy swoje prawa!!!
    No nic takie zycie. Widze ze z NPR nie bede miala wsparcia ze strony lekarzy...
    •  
      CommentAuthorvicky80
    • CommentTimeSep 11th 2008
     permalink
    magdziu14, a na podstawie usg czy czego stwierdziła? telepatycznie?:wink:
    •  
      CommentAuthorrooda
    • CommentTimeSep 12th 2008
     permalink
    Ja wczoraj zadzwonilam do mojego GP, zeby sie w koncu na cervical smear umowic i juz dzisiaj rano bylam. Od razu zapytalam pielegniarke czy moze poprac probke na chlamydia test (co by od razu to wykluczyc) i oczywiscie bez problemu to zrobila:)
    A na wtorek umowieni jestesmy z MM u GP. Zobaczymy co uda nam sie zalatwic i jak nas potraktuja.

    madzia14 no wlasnie jak pielegniarka to stwierdzila? i co wywalczylas?
    --
    •  
      CommentAuthoremkaf
    • CommentTimeSep 12th 2008
     permalink
    dla zainteresowanych klinika Hale w Londynie- (dzwonilam tam przed chwila)- mozna prowadzic u tego lekarza ciaze, pierwsza wizyta z usg £120 kazda kolejna po £50- £70 lub za darmo- w zaleznosci od rodzaju wizyty. W ciagu 9m-cy zaleca 3-4 wizyty. Samo usg bez badania z komentarzem do wydruku £70.
    Lekarz brzmial bardzo fajnie, ale fajnie rowniez by bylo dorwac jego imie i nazwisko- zeby go ciut sprawdzic:)
    Ja chyba sie zdecyduje na samo usg- ostatnie w ciazy; doradzil je zrobic w 32-34tyg ciazy.
    --
    •  
      CommentAuthormagdzia14
    • CommentTimeSep 13th 2008
     permalink
    witajcie:)
    Sprawa w tym ze przynioslam wykresy ze soba i "franczeska tueres amores wargas...piiiiiiiiiiiiiiiiiiii" patrzac na nie stwierdzila ze owulka byla na poczatku cyklu-jak? to nie wiem, bo cykl mam strasznie dluuuuuuuuuuuuugi i owulka prawdopodobnie byla okolo 28 dc...
    Rooda wiesz jak mieszkalam w Londynie bylo inaczej poprostu umawialas sie i luzik... zastanawiam sie nad zmiana przychodni lub prywatnie ale zobacze co bedzie po badaniu. Maz moj generalnie stwierdzil ze wszystkim sie zajmie...ale ja chcialabym tak normalnie bez znajomosci itd. Z tego co sie dowiedzielismy od Jego przyjaciol to w takich sprawach najlepiej uzyc kontakty...Wcale sie nie dziwie bo na jedna polozna przypada bardzo duzo pacjetek i to dlatego wiekszosc jest niezadowolona lub po depresji szpitalnej...a ja nie chce sie stresowac nawet zeby mi pobrali krew tyle trzeba sie ogadac...
    •  
      CommentAuthorrooda
    • CommentTimeSep 16th 2008
     permalink
    Ja juz po wizycie u GP. Skierowal MM na badanie nasienia - termin koniec wrzesnia o dziwo. A mnie skierowal na spotkanie z konsultantem do Fertility Clinic, pierwszy wolny termin byl niestety dopiero pod koniec pazdziernika... Zapytalam czego moge po tym spotkaniu oczekiwac to uslyszalam, ze ze mna porozmawiaja, powiedza jak prowadzic wykresy i w jakim czasie najlepiej wspolzyc - jakbym tego nie wiedziala, wiec obawiam sie, ze to moze byc strata czasu:( Pytalam o bdania krwi to mam rozmawiac z tym konsultantem na ten temat.
    --
    •  
      CommentAuthorkrolik1
    • CommentTimeSep 17th 2008
     permalink
    witam dziewczyny!czy jest ktoś z Hiszpanii?Pozdrawiam i czekam :wink:
    •  
      CommentAuthormagdzia14
    • CommentTimeSep 19th 2008
     permalink
    Hej dziewczyny jestem w ciazy:)))
    Pozdrawiam:):bigsmile::bigsmile::bigsmile:
    •  
      CommentAuthorrooda
    • CommentTimeSep 19th 2008
     permalink
    Gratulacje Madzia:) To jednak badanka okazaly sie niepotrzebne:) Super! Spokojnej ciazy:)
    --
    •  
      CommentAuthorAmazonka
    • CommentTimeSep 19th 2008
     permalink
    Który cykl starań okazał się udany?
    --
Chcesz dodać komentarz? Zarejestruj się lub zaloguj.
Nie chcesz rejestrować konta? Dyskutuj w kategoriach Pytanie / Odpowiedź i Dział dla początkujących.