Zarejestruj się

Aby dyskutować we wszystkich kategoriach, wymagana jest rejestracja.

 

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

    •  
      CommentAuthorelinka79
    • CommentTimeJan 13th 2008
     permalink
    Witam Wszystkich , ja mieszkam w Szkocji , tydzien temu dowiedzialam sie ze jestem w ciazy (teraz jest 6 tydz) i jestem PRZERAZONA!!!!!!!poronilam 3 razy i to jest moja 4 ciaza.Dowiedzialam sie w jaki sposob dziala tutaj sluzba zdrowia i az mi sie plakac chce!!!!nie mam szans na wizyte u lekarza wczesniej niz ok 12 tyg ciazy na dodatek nie u lekarza a poloznej....
    •  
      CommentAuthordorota27
    • CommentTimeJan 13th 2008
     permalink
    Elinka gratuluję ciąży :bigsmile: Co do opieki zdrowotnej to rozumiem twoje przerażenie. Może poszukaj w necie czy w Szkocji są jakieś polskie przychodnie lekarskie lub polski ginekolog. Nawet jeśli będziesz musiała przejechać pół Szkocji to i tak lepsze to niż nic
  1.  permalink
    elinka a w szkocji nie przyjmuje GP???? mysle ze najpierw powinnas sie do niego zglosic a dopiero pozniej do poloznej...nie wiem jak w szkocji ale w anglii po 3 poronieniach powinni sie toba dobrze zajac...mam nadzieje ze jest tam podobnie...wydaje mi sie ze powinnas zglosic sie do GP i powiedziec mu o swoich obawach...
    --
    •  
      CommentAuthorkachula1
    • CommentTimeJan 13th 2008
     permalink
    elinkawitam i ja z kraju wiatrakow,hi,hi
    Niestety w Holandii tez tak jest,ciaze prowadzi polozna od 12 tyg ciazy,do tego czasu dla medycyny ciaza nie istnieje(niestety),pozdrawiam i trzymam kciuki aby tym razem wszystko skonczylo sie dobrze
    --
    •  
      CommentAuthorelajza
    • CommentTimeJan 13th 2008
     permalink
    kurcze, to jak Trzeci Swiat! Ludzie mysla, ze tzw "Zachod" jest lata swietlne przed Polska, a tu jest wrecz odwrotnie. my sie z mezem prawdopodobnie w lutym wybierzemy na badania, bo od ponad roku nie wychodzi nam z dzidzia, ale mocno sie zastanawiamy czy isc do irlandzkiego GP i proscic o skierowanie na dalsze badania czy jednak do ktorejs z polskich klinik. i chyba stanie jednak na tej drugiej opcji....
    •  
      CommentAuthordorota27
    • CommentTimeJan 14th 2008
     permalink
    Elajza ja od razu proponuję drugą opcję :wink:
    • CommentAuthorkaczka
    • CommentTimeJan 17th 2008
     permalink
    elinka nie denerwuj sie, popieram Patrycje ze powinnas sie wybrac do lekarza i opowiedziec mu o swoim przypadku a wtedy dobrze sie Toba zajma, faktycznie tak tutaj jest ze zaczyna sie wszystko od 12 tyg. ale w Twoim przypadku powinni zareagowac od razu i z doswiadczenia wiem ze trzeba ich troche ponaciskac i ponarzekac....ja na poczatku sie balam ale teraz jestem w miare zadowolona. Zreszta spojrzmy prawdzie w oczy - w Polsce z nieodplatna sluzba zdrowia jest identycznie!!! Tylko ze w Polsce wszystkie ciezarowki chodza prywatnie i potem porownuja to do nieodplatnej opieki zdrowotnej w Anglii.
    --
    • CommentAuthorkaczka
    • CommentTimeJan 17th 2008
     permalink
    elajza ja bym radzila isc najpierw do GP i sprobowac - zawsze to za darmo a moze da Wam skierowanie chociaz podejrzewam ze bedziecie musieli troche poczekac na wizyte u specjalisty....zycze powodzenia!!

    Pati a mnie ostatnio mama zwrocila uwage na bardzo wazna kweste!!! czy skoro dzidzia sie urodzi tutaj to meldujemy ja w Polsce??? i jak jest z paszportem? ciekawa jestem jakie wy macie plany....
    --
    •  
      CommentAuthorelajza
    • CommentTimeJan 18th 2008
     permalink
    no wlasnie GP to tez nie jest darmowa opcja, wizyta kosztuje ok 50 Eur, wiec raczej nastawiamy sie na klinike od razu.
    • CommentAuthorkaczka
    • CommentTimeJan 18th 2008
     permalink
    elajza jak to za wizyte u GP sie u was placi?? to nie ma wogole darmowejsluzby zdrowia??
    --
    •  
      CommentAuthorolcia_81
    • CommentTimeJan 18th 2008
     permalink
    witam wszystkich iserdecznie pozdrawiam z Angli :) ciekawa jestem ile jest nas tu na forum z uk!! teksno do Polski :(
    •  
      CommentAuthorFiufiu
    • CommentTimeJan 19th 2008
     permalink
    Najwięcej tu emigrantek w Irlandii i właśnie UK.
    --
    • CommentAuthorkaczka
    • CommentTimeJan 19th 2008
     permalink
    hej olcia, teskno, teskno, pozdrowionka :)))
    --
    • CommentAuthorELARA
    • CommentTimeJan 19th 2008 zmieniony
     permalink
    Jesli pozwolicie dolacze do grona emigrantek z anglii....:) olcia_81 w jakim miescie jestes???
    -- zapraszam pod moj wykresik :)
    •  
      CommentAuthorelajza
    • CommentTimeJan 20th 2008
     permalink
    nie, GP nie jest bezplatny... Nie przysluguje nam Medical Card, wiec musimy placic.
  2.  permalink
    kaczka...z paszportem jest tak ze...potrzebujesz najpierw umowic sobie spotkanie paszportowe w konsulacie....ja juz mam od dawna umowione bo terminy maja straszne...na to spotkanie potrzebujesz anglielski akt urodzenia dzidziusia...i skladasz wniosek o paszport tymczasowy wazny na rok czasu....lub mozesz poprosic kogos w polsce aby odebral pelny akt urodzenia w urzedzie miasta bodajze...(ale nie mam pojecia czy aby dostac ten akt urodzenia trzeba dziecko zameldowac) i wam przeslal wtedy mozecie sie ubiegac o normalny paszport...
    --
    •  
      CommentAuthorolcia_81
    • CommentTimeJan 21st 2008
     permalink
    hej elara :) ja jestem kolo londynu :)
    •  
      CommentAuthorKonwalijka
    • CommentTimeJan 21st 2008
     permalink
    a ja w Birmingham. Jest tu ktos z West Midlands?
  3.  permalink
    olcia ja tez jestem kolo londynu:)
    --
    •  
      CommentAuthorrooda
    • CommentTimeJan 22nd 2008
     permalink
    Pati a ty jeszcze w domu?? :)
    u nas polskie sklepy prowadza Kurdowie i jest ich tu pelno:)

    tak sie zastanawiam jak by sie poszlo do GP i powiedzialo, ze ma sie stara o dziecko i nic z tego nie wychodzi, to co taki GP moze poradzic??

    btw my z East Midlands:)
    --
    •  
      CommentAuthorKonwalijka
    • CommentTimeJan 22nd 2008
     permalink
    Rooda, ja uwazam, ze warto sprobowac przynajmniej. Co Ci szkodzi w sumie? To nic nie kosztuje. A moze akurat trafisz na jakiegos dobrego lekarza. Cuda sie zdarzaja ;)
    Ja raz bylam tutaj we fajnej przychodni. Listownie zaprosili mnie na badanie szyjki (cervical smear test), wiecie to anty-rakowe, i jak mi polozna pobierala material to sama zaproponowala, ze od razu sie cytologie zrobi. Milo mnie zaskoczyla. Szkoda, ze tu maja taka scisla rejonizacje bo musialam zmienic przychodnie jak sie przeprowadzalam. I od tamtej pory szkoda slow...
    •  
      CommentAuthorolcia_81
    • CommentTimeJan 22nd 2008
     permalink
    fajnie patrycja :) pozdrawiam
    • CommentAuthorELARA
    • CommentTimeJan 22nd 2008
     permalink
    do londynu niestety mam kawalek drogi :) West Yorkshire a dokladnie Huddersfield sie klania!! :)
    -- zapraszam pod moj wykresik :)
    •  
      CommentAuthorKonwalijka
    • CommentTimeJan 25th 2008
     permalink
    Dla farbowanych Anglielek:
    wyniki oceny oddzialow ginekologiczno-polozniczych przeprowadzownej prze Healthcare Comission

    Trabia we wszystkich wiadomosciach wiec sorki jest 15-sty raz o tym slyszycie.
    •  
      CommentAuthordorota27
    • CommentTimeJan 26th 2008
     permalink
    Witajcie. Chciałam się podzielić szczęśliwą wiadomością, że udało mi się zaciążyć :bigsmile:
    Mam pytanie do emigrantek z Irlandii. Czy któraś z was ma doświadczenie w prowadzeniu tutaj ciężarnej lub może rodziła tutaj? Podzielcie się doświadczeniem, proszę
    Pozdrowienia dla wszystkich emigrantek :bigsmile:
    •  
      CommentAuthorsusi
    • CommentTimeFeb 1st 2008
     permalink
    Ja mieszkam w Berlinie, ponad dwa lata temu urodzilam w 23 tygodniu dzidzie bylo to w polsce w malym miescie i dlatego nie bylo szans- odpowiedniej aparatury. Lekarz prowadzacy powiedzial ze gdyby to bylo tutaj to dzidzia mialaby duze szanse na przezycie- jest tu specjalna klinika na takie przypadki. Lekarz powiedzial rownierz ze przy nastepnej ciazy nic szczegulnego nie bedzie mogl zrobic (dopiero po 3 poronieniach mozna przy 4 ciazy zalozyc szew) a w Polsce lekarz mowil ze szew mozna zalozyc przy nastepnej ciazy i kazal od razu robic badania wod plodowych. Lekarz tutaj mowil ze badania wod nie zrobi poniewarz nie mam jeszcze 40 lat a wyniki histopatologiczne dzidzi nie stwierdzily ze bylo cos nie tak.
    Zmienilam lekarza i mysle ze jak wreszcie zafasolkuje to beda lepsze szanse zeby szczesliwie dobieglo do konca :wink:
    --
    •  
      CommentAuthorsusi
    • CommentTimeFeb 1st 2008
     permalink
    Wiec w Niemczech tylko klinika.... W Polsce szanse zeby ciaze podtrzymac.
    Wszedzie jakies plusy i minusy...
    --
    •  
      CommentAuthoremkaf
    • CommentTimeFeb 1st 2008
     permalink
    Pozdrawiam wszystkie Londynki!
    Mam namiary do fajnego polskiego ginekologa- na awaryjne konsultacje i znalazlam calkiem na poziomie GP wiec jestem spokojna. Mam nadzieje za tydzien zobaczyc 2 cudowne kreseczki... Wszystko na to wskazuje...:) Buziaki
    --
    •  
      CommentAuthoremkaf
    • CommentTimeFeb 1st 2008
     permalink
    Najwazniejsze wiedziec wszystko czego TRZEBA od nich rzadac i wszystko otrzymamy.
    --
    •  
      CommentAuthordorota27
    • CommentTimeFeb 2nd 2008
     permalink
    Ja wkońcu znalazłam polskiego gina niedaleko mojej miejscowości i umówiłam się na USG na 17 lutego.
    •  
      CommentAuthorKonwalijka
    • CommentTimeFeb 2nd 2008
     permalink
    Dziewczyny, ale jak Wy w ogole szukacie polskiego gina za granica? Ja nawet nie wiem jak sie za to zabrac...
    • CommentAuthorELARA
    • CommentTimeFeb 2nd 2008
     permalink
    dobre pytanie!!!! tez prosze o podpowiedz.....
    -- zapraszam pod moj wykresik :)
    •  
      CommentAuthordorota27
    • CommentTimeFeb 3rd 2008 zmieniony
     permalink
    Przez neta. Wpisuję np. polski ginekolog Irlandia, albo polski ginekolog i miejscowość, w której chciałabym by był w wyszukiwarkę i lukam na rezultaty
    •  
      CommentAuthorkachula1
    • CommentTimeFeb 6th 2008
     permalink
    No prosze,to moze i ja kiedys skozystam.Choc bardziej w strone pediatrii bede sie sklaniac.Dzieki dziewczynki:whorship:
    --
    •  
      CommentAuthorga_wi
    • CommentTimeFeb 11th 2008 zmieniony
     permalink
    Hej dziewczyny!
    TRoche mam do nadrobieniu w czytaniu forum.Ale musze poczekac na lepsze czasy...:confused:
    Poki co wolam do Kachuli szczegolnie! Jak tam staranka? Nie moge Cie znalezc na 28dni!!!
    Pozdrawiam wszystkie Emigrantki! Ciesze sie, ze forum wciaz "kwitnie" :peace:


    •  
      CommentAuthorKonwalijka
    • CommentTimeFeb 11th 2008
     permalink
    A dlaczego to niby w cudzyslowiu??? :wink:
  4.  permalink
    rooda ja bylam tutaj u GP jak nie moglam zaciazyc...powiedzialam ze staramy sie od ponad roku a ona na to ze oboje jestemy mlodzi i ze mamy probowac jeszcze rok...jak nam sie nie uda to mam wrocic...miesiac pozniej zaciazylam...wiec tyle mojego doswiadczenia
    a polskiego lekarza mozna znalesc w internecie albo prasie polonijnej...w londynie np cooltura i goniec polski
    --
    •  
      CommentAuthorWooly
    • CommentTimeJul 7th 2008
     permalink
    Witam i ja z UK, z pieknego miasteczka Harrogate:bigsmile:
    Staramy sie o dzidzie, 2 cykl i jestem lekko przerazona im wiecej czytam o sposobie prowadzenia ciazy tutaj.
    Kolezanka wlasnie sie dowiedziala, ze jest w ciazy, poleciala do GP z nadzieja na jakies badania... Nic z tego, ma sie zglosic po 3 miesiacu, tylko skad ona ma wiedziec, ze to juz 3 miesiac:shocked:
    Cale szczescie mam alternatywe jesli chodzi o lekarza"domowego", wiec poki nie jestem w ciazy moge sie jeszcze namyslic.
    --
    •  
      CommentAuthorAmazonka
    • CommentTimeJul 7th 2008
     permalink
    A czy to jakiś problem ustawić sobie suwaczek ciążowy, aby znać aktualny tydzień ciąży? W czym rzecz?
    --
    •  
      CommentAuthoremkaf
    • CommentTimeJul 7th 2008 zmieniony
     permalink
    hejo, ja jestem rowniez z uk (Londyn, wybralam King George Hospital)

    (Amazonko moze ta osoba nie jest uzytkowniczka internetu, ani nie dziala na zadnych forach internetowych wiec skad ma wziac suwaczek?? i po co go uzywac??) - ale kazdy chyba wie mniej wiecej kiedy mial ostatnia miesiaczke...

    Jestem jak narazie bardzo zadowolona z prowadzenia ciazy w uk- wszystko jest prowadzone spokojnie, bez zbytecznej ingerencji i podgladania malucha, jak nie ma takiej potrzeby. Mialam mala 'awarie'- od razu dostalam profesjonalna opieke i pakiet opcji do mojego wyboru (aby uspokoic moje watpliwosci co do zdrowia dzidzi).
    Co do pierwszych tygodni ciazy, ktos doradzil mi skontaktowas sie z GP jak najszybciej- i tak tez zrobilam. Od razu lekarz opowiedzial mi co bedzie sie dzialo dalej, kiedy mam do niego wrocic, i ze sam przekaze mnie polozniej ktora bedzie zawsze kiedy jej bede potrzebowac, rowniez na pierwszej wizycie moglam wybrac sobie szpital- pojechac na 'wycieczke' po oddziale polozniczym, a potem zmienic zdanie. Potrzebowalam zaswiadczenia o mdlosciach bo pzez nie zawalilam egzamin- prosze bardzo- bez zbednych pytan i od reki:)
    Sluze podpowiedziami i odpowiedziami:)
    --
    •  
      CommentAuthorAmazonka
    • CommentTimeJul 7th 2008
     permalink
    Termin ostatniej @ to mało dokładny sposób oceniania wieku ciąży.
    --
    •  
      CommentAuthoremkaf
    • CommentTimeJul 8th 2008
     permalink
    uzywany przez 85% (jak i nie wiecej) lekarzy przez pierwsza polowe ciazy, i napewno ma wieksza skutecznosc niz suwaczki (dodam ze rozniez ustawiane pod ostatnia miesiaczke lub werdykt lekarza, i ja juz swoj zmienialam 2 razy bo sie poprzestawial)
    --
    •  
      CommentAuthor__marta__
    • CommentTimeJul 17th 2008
     permalink
    hej! mam pytanie do dziewczyn z UK, czy któraś z was miała tutaj monitoring cyklu, jak tak to od czego zacząć?, gdzie się zgłosic, GP czy familly planing? pozdrowienia
    •  
      CommentAuthoremkaf
    • CommentTimeJul 17th 2008
     permalink
    martahod- sprobuj sie skontaktowac z aureuska (jest u mnie w kontaktach), chyba monitoringu jej nie zalecono, ale moze cos wie na ten temat, bo duzo zdzialala tu w badaniach horminkow i leczeniu
    --
  5.  permalink
    martahod mysle ze family planning...wydaje mi sie ze jak pojdziesz do GP to i tak cie odesle do family planning....ale moge sie mylic...
    --
    •  
      CommentAuthoremkaf
    • CommentTimeJul 18th 2008
     permalink
    martahod- nie wie ile sie starasz, ale dodaj ciut wiecej czasu zeby Cie bardziej serio potraktowali

    i koniecznie daj znac co Ci sie udalo zalatwic
    --
    •  
      CommentAuthor__marta__
    • CommentTimeJul 18th 2008
     permalink
    hej, dzięki za pomoc dziewczyny, staramy się już prawie 2 lata, przyczyna niepowodzeń to moje bezowulacyjne cykle - bez monitoringu ani rusz, mieszkamy 2,5 roku w UK, oczywiście moglibyśmy wrócić do Polski na leczenie, ale czy będzie nas na nie stać? spróbuje zrobić co sie da w Anglii, w piątek pójdę do GP i nie wyjdę aż dostane to co chce:tongue:
    ostatnio odesłał mnie z niczym kazał wyrzucić testy, termometry i monitory owulacyjne i starać się "ile się da" - to mi się ekspert lekarz trafił swoją drogą :-(
    miłego dnia papa
    •  
      CommentAuthorAmazonka
    • CommentTimeJul 18th 2008
     permalink
    Co za ekspert...
    --
  6.  permalink
    no ja mam podobnego GP...ekspert od siedmiu bolesci...cisnienie mierzy mi przez rekaw grubej bluzy....malego osluchuje przez ubranko...i tak mu zbadal bioderka (prostujac i zginajac noge) ze gdyby nie usg w polsce dalej zylabym w swiadomosci ze wszystko jest ok....
    --
    •  
      CommentAuthor__marta__
    • CommentTimeJul 18th 2008
     permalink
    w poniedziałek idę do kolejnego lekarza w Polsce, podobno dobry...
    pewnie nic mi nie poradzi bo nie można stymulować cyklu "z doskoku"
Chcesz dodać komentarz? Zarejestruj się lub zaloguj.
Nie chcesz rejestrować konta? Dyskutuj w kategoriach Pytanie / Odpowiedź i Dział dla początkujących.