Zarejestruj się

Aby dyskutować we wszystkich kategoriach, wymagana jest rejestracja.

 

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

    •  
      CommentAuthor_hydro_
    • CommentTimeOct 11th 2018
     permalink
    I naprawdę nic innego? Lipa...
    •  
      CommentAuthorIwonkaLA
    • CommentTimeOct 11th 2018
     permalink
    A jak za pierwszym razem wykryliscie lamblie?
    •  
      CommentAuthorElse
    • CommentTimeOct 11th 2018
     permalink
    Hydro ja lamblie miałam diagnozowanie 3x i zawsze sondą. Sonda pobierała płyn, który był badany. Od gastroskopii o tyle przyjemniejsza, że rurka dużo węższa.
    --
    •  
      CommentAuthor_hydro_
    • CommentTimeOct 11th 2018 zmieniony
     permalink
    Za pierwszym razem test elisa z kału. Prawie rok po kuracji był spokój. Ale ostatnio wracają wszystkie objawy, ale tym razem test dwa razy wyszedł negatywny...
    •  
      CommentAuthorIwonkaLA
    • CommentTimeOct 11th 2018
     permalink
    A przeciwciała z krwi?

    <span style="font-size:11px;color#333;">Treść doklejona: 11.10.18 09:35</span>
    W sensie wiem, że to nie jest najwiarygodniejsze badanie, ale jedno z drugim już coś może więcej powiedzieć.
    Czytałam gdzieś, że najbardziej wiarygodne jest pobranie wycinka z dwunastnicy...ale i badanie mikrospokopwe kalu, toksykologiczne (to chyba ELISA) kału.
    •  
      CommentAuthor_hydro_
    • CommentTimeOct 11th 2018
     permalink
    Nie znalazłam w żadnym laboratorium u mnie takiej możliwości...
    •  
      CommentAuthorbonim
    • CommentTimeOct 12th 2018
     permalink
    Hydro moze to teraz inne robaki niz lamblie.
    Elfika jak cine podawac? Zamowilam i czekam na dostawe.
    •  
      CommentAuthor_hydro_
    • CommentTimeOct 12th 2018 zmieniony
     permalink
    Możliwe, że inne. Tyle, że pediatra bez problemu wypisze nam receptę w przypadku innych robali nawet na podstawie objawów, bez wyników badań, ale przy lambliach sprawa się komplikuje, bo leczy się to metronidazolem. Którego lekarz nie wypisze bez wyraźnych wskazań, co uważam za słuszne, bo sama też bym tego nie podała w ciemno. Zbyt ciężka chemia to już jest, żeby traktować jak cukierki i podawać profilaktycznie :/
    •  
      CommentAuthormarion
    • CommentTimeOct 17th 2018
     permalink
    Czy słyszała któraś z Was o leku homeopatycznym HELL-TANACET (leczenie wspomagające w robaczycach, zaburzenia łaknienia wynikające z robaczycy) ? Wszędzie niedostępny, jedynie tutaj znalazłam odpowiednik.
    •  
      CommentAuthormarion
    • CommentTimeOct 17th 2018 zmieniony
     permalink
    Mam receptę na Zentel dla Frycka - 3x 20 ml zawiesiny.

    Poszperałam jednak trochę w necie i chyba skorzystam z zaleceń nieżyjącej już Ireny Wartołowskiej (lekarz alergolog).
    Przy gliście, proponuje ona zacząć od Pytantelum - dawkowanie: czterokrotnie (wg wieku i wagi) w odstępach 12-dniowych. Następnie Vermox - podam Zentel (ponoć za jej czasów Zentelu nie było).
    Dodatkowe jej zalecenia: podawać leki antyhistaminowe, po pierwszej dawce Zentelu podać coś na przeczyszczenie oraz Raphacholin (na wątrobę) i przez ponad tydzień podawać Urosept plus probiotyk. Zmieniać codziennie pościel i smarować odbyt wazeliną.

    Pytanie teraz - czy zaczynając od Pyrantelum (kuracja 36 dniowa), pomiędzy jego dawkowaniem mogę jeszcze podać jednorazowo Parafarm? Jego ulotka mówi o dawkowaniu: 2 razy dziennie po 15 kropli przez 7 dni (i że nie należy stosować preparatu częściej niż raz na 3 miesiące). Czy ten Parafarm to może już będzie za dużo?

    Jaki lek przeciwhistaminowy i na wątrobę (najlepiej w syropie) kupić dla 2,5 latka?
    Lek antyhistaminowy poniżej 6 lat ciężko mi znaleźć. Na drogi moczowe chyba tylko Żuravit Junior, bo Urinal Junior ma gorszy skład. A Raphacholin jest tylko dla dorosłych i dzieci >10 lat.

    I gdzie tu wpleść jeszcze węgiel...?

    Parafarmem to przy okazji przeleczyłabym całą rodzinę - butelka o poj. 85 ml starczy dla całej czwórki na kurację 7-miodniową.
    •  
      CommentAuthormarion
    • CommentTimeOct 17th 2018
     permalink
    _hydro_: Jakie badanie w kierunku lamblii jest najpewniejsze? Podejrzewam, że znowu mamy nawrót, a chciałabym mieć pewność...

    A co Ci szkodzi - wyślij próbkę do tego labu w Stalowej Woli, gdzie ja wysyłałam. Namiary masz na poprzedniej stronie (moje skany).
  1.  permalink
    My mamy contrahist przeciwhistaminowy, ale to lek na receptę.
    --
    • CommentAuthorkarolciat
    • CommentTimeOct 17th 2018
     permalink
    W syropie bez recepty chyba nic antyhistaminowego nie dostaniesz.
    Chociaż nie- fenistil w kroplach masz.
    --
    •  
      CommentAuthormarion
    • CommentTimeOct 17th 2018
     permalink
    Poszukam jeszcze, popytam w aptece... Z tym lekiem antyhistaminowych to chodzi o podanie go, żeby uniknąć ewentualnej dużej reakcję alergicznej na ginące robale.

    Ale co myślicie o tym schemacie leczenia Pyrantelum i potem Zentel, a między to jeszcze Parafarm???
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeOct 17th 2018 zmieniony
     permalink
    w syropie antyhistaminowym jest claritina i zyrtec, ale one chyba na receptę

    a co do badania na lamblie - zarówno u mojej mamy jak i u młodej z próbek badanych w lab nic nie wychodziło, a z krwi wyszły nawet mamie to dwukrotnie
    miała potem jeszcze badania u gastrologa bo był problem z wybiciem dziadostwa i okazało się, że je ma na wątrobie i trzustce. Ponoć sporo dzieciaków miewa je nawet w płucach i jeśli właśnie usadowienie jest nietypowe to tylko z krwi wychodzą
    •  
      CommentAuthormazda__
    • CommentTimeOct 17th 2018 zmieniony
     permalink
    marion: Ale co myślicie o tym schemacie leczenia Pyrantelum i potem Zentel, a między to jeszcze Parafarm???

    powodzenia. my nie daliśmy rady. Parafarm odpadł, tak fatalnie na nas działał...
    a reszta ok. Tak się przeleczyliśmy jakieś półtorej roku temu.
    •  
      CommentAuthormarion
    • CommentTimeOct 17th 2018 zmieniony
     permalink
    mazda__: Tak się przeleczyliśmy jakieś półtorej roku temu.

    Ale co - objawy zarobaczenia zniknęły? Masz potwierdzone badaniami, że się odrobaczyliście?

    Ja na dobrą sprawę nie wiem, czego się spodziewać u Frycka - jedni mówią, że leki "rozbiją" glistę i nie zobaczę jej, a inni, że pojawi się z kałem w całości lub kawałach (sorry za opis).
    •  
      CommentAuthorelfika
    • CommentTimeOct 17th 2018
     permalink
    Marysia, jeśli chcesz iść schematem dr Wartołowskiej, który zresztą już tu na forum wrzucałam, to parafarm jest zbyteczny.
    antyhistaminowe to już Ci dziewczyny napisały, co do wątroby to olej z ostropestu plus olej z czarnuszki.
    -- [/url]
    •  
      CommentAuthormarion
    • CommentTimeOct 17th 2018
     permalink
    elfika: parafarm jest zbyteczny

    Zbyteczny dla Frycka, tak? Czyli jemu tylko Pyrantelum + Zentel.

    A czy ja, mąż i Heniu możemy w międzyczasie profilaktycznie łyknąć Parafarm?
    •  
      CommentAuthor_hydro_
    • CommentTimeOct 17th 2018
     permalink
    marion: A co Ci szkodzi - wyślij próbkę do tego labu w Stalowej Woli, gdzie ja wysyłałam. Namiary masz na poprzedniej stronie (moje skany).


    W sumie nic mi nie szkodzi - będę pobierać próbkę do labu tu na miejscu, to drugą wyślę do nich, ciekawe co się okaże.

    Co do tego pobrania sondą z dwunastnicy, to rozmawiałam ze znajomym lekarzem i mówił mi, że nawet to badanie nie zawsze daje prawidłowy wynik. Bo wystarczy próbkę parę minut za długo przetrzymać, lamblie padną i są natychmiast trawione, no bo w końcu w dwunastnicy koktajl enzymów trawiennych jest... Nie ma niczego pewnego. A badania z krwi szukałam i faktycznie go u mnie zrobić nie można...
    •  
      CommentAuthormazda__
    • CommentTimeOct 17th 2018
     permalink
    marion: Ale co - objawy zarobaczenia zniknęły? Masz potwierdzone badaniami, że się odrobaczyliście?

    Marion, zrobiliśmy powtórne badania kilka razy i od tamtej pory brak robali u córki (bo tylko u jednej wyszła glista)... Szczerze, to ja jej nie widziałam jak "wylazła"... nie wiem, czy się rozbije czy nie...
    •  
      CommentAuthormarion
    • CommentTimeOct 17th 2018 zmieniony
     permalink
    Dzięki mazda.
    mazda__: Tak się przeleczyliśmy jakieś półtorej roku temu.

    Możesz opisać jak u Was wyglądało leczenie glisty?
    •  
      CommentAuthormazda__
    • CommentTimeOct 17th 2018 zmieniony
     permalink
    Marion u nas w zasadzie nie było jakichś specjalnych objawów. Glista wyszła w badaniach kontrolnych, bo jeszcze do wiosny robiłam takie badania przynajmniej raz, dwa razy w roku. sama byłam zdziwiona, że wyszedł ten robal... No i nasz pediatra zaczął właśnie od podania Pyranthylum (dawek nie pamiętam, ale córka miała wtedy coś ponad siedem lat). Pamiętam, że dwie dawki jakoś. Potem był Vermox, i pamiętam, że miałam problem z tą tabletką, bo ona nie bardzo chciała połykać... ale jakoś połknęła. Też chyba dwie dawki... W międzyczasie naczytałam się o Parafarm i włączyłam, bez konsultacji... Masakra. Ja sama chodziłam nieprzytomna przez około tydzień. Jakbym nie była obecna. Sama nie wiem jak to określić. To samo czuł mąż. Dziewczyny również marnie się czuły i pamiętam, że mysiały zostać w domu kilka dni...
    Potem zrobiłam badania kontrolne i było czysto. Oczywiście 3 próby.
    Badania powtarzałam jeszcze po miesiącu i chyba trzech. Tak już sama z siebie, nie z polecenia pediatry.
    •  
      CommentAuthorelfika
    • CommentTimeOct 17th 2018
     permalink
    mazda__: W międzyczasie naczytałam się o Parafarm i włączyłam, bez konsultacji... Masakra. Ja sama chodziłam nieprzytomna przez około tydzień. Jakbym nie była obecna. Sama nie wiem jak to określić. To samo czuł mąż. Dziewczyny również marnie się czuły i pamiętam, że mysiały zostać w domu kilka dni..

    ruszyliście coś czego nie ruszały wcześniejsze leki.klasyczny objaw w trafieniu w 10...

    Marysia, musicie w jednym czasie się odrobaczać, a nie, że przy okazji.
    -- [/url]
    •  
      CommentAuthorelfika
    • CommentTimeOct 17th 2018
     permalink
    Hydro, to jest to co ja powtarzam od dawna. badania są wiarygodne w 10-30%
    dlatego nie ma co robić. trzeba bić 2x do roku, a przy zwierzętach co kwartał.
    i niestety ale wszyscy jesteśmy zarobaczeni. szczególnie ci, którzy nigdy się nie odrobaczali.

    dziś na jedną grupę babeczka wrzuciła zdjęcie tego co wyszło z jej 9 miesięcznej córki po tygodniowej kuracji homeopatyczną ciną. wyszła motylica.
    -- [/url]
    •  
      CommentAuthormarion
    • CommentTimeOct 17th 2018
     permalink
    OK, dziękuję mazda.
    elfika: Marysia, musicie w jednym czasie się odrobaczać, a nie, że przy okazji.

    Nie pisałam że przy okazji, ale że w międzyczasie, czyli chodziło mi o to, że podczas odrobaczenia Frycka. Zentelu dla nas nie dam rady zdobyć - pediatra mi nie da recepty. Poza tym z kasą w tym miesiącu już krucho, a Zentel tani nie jest.
    Pytanie tylko kiedy i czym MY - Parafarmem (na kiedy wyznaczyć te 7 dni kuracji?), czy Pyrantelum (równo z Fryckiem w dawce co 12 dni?) ???
    •  
      CommentAuthormarion
    • CommentTimeOct 17th 2018 zmieniony
     permalink
    Kilka dni temu zgadałam się z matką kolegi z klasy Kenia - jest farmaceutką i "lubi" odrobaczać dzieci.
    Nie mogłyśmy gadać długo, więc musiałabym kiedyś z nią na dłuższą pogawędkę się umówić w tym temacie. Ale tak na szybko wymieniłyśmy uwagi - usłyszałam m.in. to, że w przypadku glisty podać 3 dawki przez 3 dni i powtórzyć po 3 tygodniach. Ale jedna z kwestii, które wymieniała, mnie zastanowiła - powszechnie słyszy się, żeby leki przeciwpasożytnicze podawać na noc, a ona twierdziła wyraźnie, żeby podawać rano i w ciągu dnia obserwować reakcje dziecka.
    •  
      CommentAuthorTEORKA
    • CommentTimeOct 17th 2018
     permalink
    Antyhistaminowa jest Hitaxa która Hug od dawna bierze więc wiekowo Fryc by mógł. Ale ona chyba też na receptę chociaż wydaje mi się że ostatnio kupiłam bez....
    --
    • CommentAuthorkarolciat
    • CommentTimeOct 17th 2018
     permalink
    Hitaxa w tabletkach jest bez recepty. W syropie jest na receptę. Ale pewnie czasem można trafić na farmaceutę, który sprzeda bez na 100% (z refundacją jest na 50%).
    Tak jak mi teściowa kidofen duo bez recepty przyniosła. Fakt, ze za złodziejską stawkę, bo chyba 24 zł, ale to ona płaciła. a bez recepty, bo tak ją ode mnie zabierała, ze zapomniała...
    --
    •  
      CommentAuthormazda__
    • CommentTimeOct 18th 2018 zmieniony
     permalink
    Hitaxa jest bez recepty??
    My mamy 5 mg i zawsze recepta potrzebna...
    Ok. doczytałam - 10 tabletek... To tak jak Claritine ;-)
    Ale Hitaxa dla 2 latka w dawce nawet pół tabletki 5 mg to zbyt duża dawka. Choć tabletki fajne, bo rozpuszczają się w buzi jak cukierki. nie trzeba połykać...

    Treść doklejona: 18.10.18 07:43
    marion: powszechnie słyszy się, żeby leki przeciwpasożytnicze podawać na noc, a ona twierdziła wyraźnie, żeby podawać rano i w ciągu dnia obserwować reakcje dziecka.

    Marion, ja zawsze wyznaję taką zasadę - nowe leki na dzień - aby widzieć reakcję... także i przy tym też bym podawała w dzień...

    elfika: ruszyliście coś czego nie ruszały wcześniejsze leki.klasyczny objaw w trafieniu w 10...

    Elfika - bardzo możliwe, też tak myślałam... ale szczerze, ni dałam rady dokończyć Parafarmu i przerwałam kurację...
    •  
      CommentAuthormarion
    • CommentTimeOct 18th 2018 zmieniony
     permalink
    mazda__: Marion, ja zawsze wyznaję taką zasadę - nowe leki na dzień - aby widzieć reakcję... także i przy tym też bym podawała w dzień...

    Fryc już miał podawany Zentel - nie działo się nic złego.
    .
    .
    Mam jeszcze pytanie - jeśli podam mu Pyrantelum, czyli te 4 dawki w ostępach 12-dniowych, to po jakim czasie od ostatniej dawki podać Zentel??? I czy zaplanować dawkowanie tak, żeby z Zentelem trafić na pełnię?
    • CommentAuthorGabcia_I
    • CommentTimeOct 18th 2018
     permalink
    Ja wiem tylko, że pyrantelum podawać rano, na czczo. Ale też jestem zdania, że lepiej rano i obserwować reakcje.
    --
    •  
      CommentAuthorelfika
    • CommentTimeOct 18th 2018
     permalink
    marion: Mam jeszcze pytanie - jeśli podam mu Pyrantelum, czyli te 4 dawki w ostępach 12-dniowych, to po jakim czasie od ostatniej dawki podać Zentel??? I czy zaplanować dawkowanie tak, żeby z Zentelem trafić na pełnię?

    zentel też po 12 dniach. i jak lecisz takim ciągiem to już nie patrzysz na pełnię.


    ja zaczęłam podawać nam cinę wczoraj i Bianka darła się dziś w nocy.
    -- [/url]
    •  
      CommentAuthormarion
    • CommentTimeOct 18th 2018
     permalink
    A co to ta cina?
    •  
      CommentAuthorelfika
    • CommentTimeOct 18th 2018
     permalink
    homeopatia na pasożyty. jest też zentel i pyrantelum homeopatyczny.
    -- [/url]
    •  
      CommentAuthormarion
    • CommentTimeOct 18th 2018
     permalink
    Mam nadzieję że ta kuracja Pyrantelum + Zentel zadziała... Niestety nie przeskoczę tematu diety u Frycka - o ile słodyczy je niewiele i tu problemu nie będzie, to nie dam rady wyeliminować węglowodanów, bo generalnie tylko nimi się żywi (makarony, suche bułki, chleb) oraz jogurtem. Jak mu to zabiorę, to nie będzie jadł NIC...
    •  
      CommentAuthorelfika
    • CommentTimeOct 18th 2018
     permalink
    to nie eliminuj. trudno. najwyżej za 3 miesiące znów odrobaczysz.
    -- [/url]
    •  
      CommentAuthormarion
    • CommentTimeNov 5th 2018 zmieniony
     permalink
    W weekend zaczynamy akcję "glista". Pierwsza dawka Pyrantelum (wg wagi) - kolejne 3 dawki co 12 dni. Na koniec Zentel (3 dni pod rząd).

    Trochę kiepsko wyjdzie z terminami (Pyrantelum 10 i 22 listopad oraz 4 i 16 grudzień, Zentel 28/29/30 grudzień) - w sensie ten Zentel w okresie świąteczntym, ale już nie chcę zwlekać.
    Wartołowska zaleca Pyrantelum rano przed śniadaniem. Dorzucę wieczorem tego samego dnia Carbosal.

    Pytanie o zmianę pościeli/ręczników - ona zaleca znienić dzień przed podaniem dawki - a ja zawsze podawałam Zentel na wieczór i rano zmieniałam pościel....
    •  
      CommentAuthormadziauk
    • CommentTimeNov 6th 2018
     permalink
    Dziewczyny, czy sa w Polsce jakies dobre preparaty na owsiki bez recepty?
    Kiedys odrobaczalismy sie w Londynie wszyscy Ovexem. Tu nie widze, by go sprzedawali.

    Karol ostatnio zaczal pochrzakiwac, mowi, ze gardlo go nie boli. Moze to owsiki albo suche powietrze? Wczoraj wieczorem mowil, ze pupka go swedzi.
    I teraz tak mysle czy to nie owsiki? Jest sens sparwdzac? Czy od razu kupic cos bez recepty i nas wszystkich odrobaczyc? Jak kupic to co najlepsze?

    Treść doklejona: 06.11.18 14:00
    Wlasnie znalazlam, ze jest Vermox - ale tylko na recepte, tak? Czy jest cos co sama moge kupic?
    --
    •  
      CommentAuthorEwasmerf
    • CommentTimeNov 6th 2018
     permalink
    na owsiki pyrantelum bez recepty
    -- ;
    •  
      CommentAuthormadziauk
    • CommentTimeNov 6th 2018
     permalink
    Ewa - a to dziala bez zarzutow? W sensie dobry jest ten produkt.
    Dzis juz syn ok, ale my z 1,5 roku juz nic nie bralismy na owsiki, a do szkoly chodzil, teraz przedszkole i te objawy: zgrzytanie zabami w nocy od czasu do czasu - ale rosna mu stale, wiec moze z tego? Sama nie wiem.. chrzakanie do tego, w nosie mu sie zbiera codziennie - choc kataru lejacego brak. Moze alergia.
    --
    •  
      CommentAuthorEwasmerf
    • CommentTimeNov 6th 2018
     permalink
    Owsiki to ci powie czy go swedzi w srodku czy na zewnatrz.na owsiki pyrantelum dziala bez zarzutu.ale tylko na owsiki.
    -- ;
    •  
      CommentAuthormadziauk
    • CommentTimeNov 6th 2018
     permalink
    No mowi, ze nie swedzi w ogole. Chyba przejde sie i tak do lekarza, bo to pochrzakiwanie moze byc tez alergiczne. Ciekawe jak to tu wyglada. W UK mi przepisali syrop na alergie, bez badan. Nie podawalam mu i przeszlo. Moze suche powietrze.
    Tak czy siak o odrobaczenie tez moge zapytac.
    --
    •  
      CommentAuthormarion
    • CommentTimeDec 13th 2018 zmieniony
     permalink
    Lecimy z Fryckiem z tym programem Wartołowskiej. Dziś miała być kolejna dawka Pyrantelum, ale nie podam mu - trzeci dzień gorączkuje (38-39,3 'C), prawie nic nie je. Leję tylko w niego syropy przeciwgorączkowe.
    Przerwy między Pyrantelum miały być 12-dniowe - myślicie, że mogę zrobić 14-15 dni odstępu ?
    •  
      CommentAuthorEwasmerf
    • CommentTimeDec 13th 2018
     permalink
    A ma owsiki?
    -- ;
    •  
      CommentAuthormarion
    • CommentTimeDec 13th 2018
     permalink
    Nie wiem, nie sprawdzałam. Ma glistę.
    Idziemy schematem Wartołowskiej - przy gliście proponuje ona zacząć od Pytantelum (dawkowanie: czterokrotnie wg wieku i wagi w odstępach 12-dniowych), następnie Zentel (3 dni po 1 fiolce).
    •  
      CommentAuthorelfika
    • CommentTimeDec 13th 2018
     permalink
    a daj mu może dojść do 39,5 i zamiast syropów skarpetki octowe albo okłady na wątrobę zrób?
    przy 39,5 organizm sam wytwarza interferon i sam zaczyna regulować gorączkę.
    -- [/url]
    •  
      CommentAuthormarion
    • CommentTimeDec 13th 2018
     permalink
    Daria - ja o Pyrantelum pytałam, co robić....


    Co do gorączki, to mu się utrzymuje powyżej 38 - mimo syropów.
    •  
      CommentAuthorelfika
    • CommentTimeDec 13th 2018
     permalink
    nie, no jak gorączka to odpuść leki bo i tak organizm pracuje na wyższych obrotach więc nie dokładaj.
    -- [/url]
    •  
      CommentAuthormarion
    • CommentTimeDec 13th 2018
     permalink
    Tylko co dalej - kiedy podać kolejną dawkę (i kolejne)? Ciulowo wyszło, bo cały harmonogram padł...
Chcesz dodać komentarz? Zarejestruj się lub zaloguj.
Nie chcesz rejestrować konta? Dyskutuj w kategoriach Pytanie / Odpowiedź i Dział dla początkujących.