Zarejestruj się

Aby dyskutować we wszystkich kategoriach, wymagana jest rejestracja.

 

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

    • CommentAuthorlysa6
    • CommentTimeJan 13th 2015
     permalink
    Asia, zapewne pediatra powie Ci jeżeli po zbadaniu bedzie wszystko dobrze że to spanie to nie jest przeciwskazanie do szczepienia, ale z własnego doświadczenia poradzę Ci że jeżeli widzisz zmianę w zachowaniu własnego dziecka i niepokoi Cie to to przełóż szczepienie. Zapewne takia ospałość to nic takiego, a może coś chwilowo się dziać np. Jakieś chwilowe osłabienie i organizm potrzebuje więcej snu na regenerację, powodów może być sto. Może warto przełożyć szczepienie i poobserwować maluszka. Taka moja mała rada.

    Jeszcze odnośnie kup - u mojej Małej kupki się ilościowo zmniejszyły do max 1-3 dziennie, ale u nas było duuużo ich. Za to u mojej siostrzenicy po rozszerzeniu diety też sie unormowało z jednej na tydzień do 1-2 dziennie.
    •  
      CommentAuthormontenia
    • CommentTimeJan 13th 2015
     permalink
    Asia, dicloflor może także powodować biegunke. ja i moje dzieci po dicloflorze mamy biegunke. Możesz sprobowac zmienić na biogaje lub acidolac .
    Aha, ja bym orsalitu bez konsultacji z lekarzem sama nie podawala,bo on jest chyba od 6 m-ca.
    I zastanow się nad szczepieniem..
    • CommentAuthorasia04108
    • CommentTimeJan 13th 2015
     permalink
    Dzieki, Dziewczyny za rady. Kurde, teraz nje wiem, co z tym szczepieniem zrobie. Jak Mala budzi sie na cyca, to zachowuje sie normalnie, guga, smieje sie. Moze po prostu brzuszek jej troszke odpuscil i odsypia...
    •  
      CommentAuthorKasiaMW
    • CommentTimeJan 14th 2015
     permalink
    hej dziewcztny u nas też kupek jest dużo są właśnie różne raz woda raz normalna jajecznica a to ze śluzem i właśnie muszę kupić biogaję wiem że z M miałam podobny problem choć ona miała jeszcze gorzej, podaję małej sam simplex ogólnie jest spokojna
    -
    a ja mam pytania Milka przyniosła z przedszkola katar po zaledwie 2 dniach ;/ i tak mi leci woda z nosa czuję się kijowato ale i Wiktorka ma katar dzis biedna w nocy tak chrumkała i słychać było że jej przeszkadza rano zakropiłam solą i trochę odciągnęłam ale dalej słychać że ma wydziekinę miedzy noskiem a gardłem i jej to przeszkadza.. jak ja jej mogę pomóc? kupić nasivin ten pierwszy po 1mż?
    a ja co mogę brać?? można przy kp witam C jakieś syropy??
    --
    •  
      CommentAuthorSzpilka27
    • CommentTimeJan 14th 2015
     permalink
    kasiakuzniki ja jak czułam się podziębiona kupiłam syrop specjalny dla kobiet w ciąży i karmiących, on ma tam naturalne składniki a wogóle piję codziennie imbir zalany wrzątkiem plus miód albo dodaję go do herbaty bo ma własciwości jak czosnek a można po napiciu się gdzies wyjść do ludzi ;)
    --
    •  
      CommentAuthorKasiaMW
    • CommentTimeJan 14th 2015
     permalink
    właśnie muszę się przejść do apteki..
    a jak myślicie na spacer możemy iść Wiki ten katar ma coraz gorszy... już jest widoczny poza noskiem ma jak ja że taka woda jej leci tyle że ona bida leży i nie wysmarka :(
    --
    • CommentAuthorasia04108
    • CommentTimeJan 14th 2015
     permalink
    Zaszczepilam Klaruske. Pediatra powiedziala, ze na samej piersi kupki moga byc wodniste, a zwlaszcza, jesli ja czesto karmie. Tak ze pierwsze dwa klucia mamy za soba. Dziewczyny, co najlepiej podac Malej w razie goraczki po szczepionce?
    •  
      CommentAuthoragat233
    • CommentTimeJan 15th 2015 zmieniony
     permalink
    Asia no i widzisz wszystko dobrze:) Najlepiej pediatry zapytać, wtedy człowiek jest pewny że wszystko ok. A Klara grzeczna dziewczynka. Śpi i daje mamie odpoczywać:)) Zazdroszczę:) I jak mała zniosła szczepienie??
    --
    • CommentAuthorasia04108
    • CommentTimeJan 15th 2015
     permalink
    Wczoraj byla troszke marudna, ale ogolnie bez wiekszych problemow :)
    •  
      CommentAuthoragat233
    • CommentTimeJan 15th 2015
     permalink
    To fajnie:) Najwazniejsze ze nie ma temp.
    --
    •  
      CommentAuthorSzpilka27
    • CommentTimeJan 15th 2015
     permalink
    No to super że z małą wszystko ok. Moja Klara straszna maruda się zrobiła i nawet jak wstanie marudzi, nie chce leżeć wrr...
    --
    •  
      CommentAuthormontenia
    • CommentTimeJan 15th 2015
     permalink
    Temperatura to najmniejszy problem jeśli chodzi o te ,które mogą wystapic po szczepieniu. :confused:
    • CommentAuthorasia04108
    • CommentTimeJan 15th 2015
     permalink
    A czego jeszcze mozna sie spodziewac, montenia?

    Boze, ale mi sie dzis Mala przy cycu zakrztusila :confused: Dlugo nie mogla zlapac oddechu, myslalam, ze umre ze strachu, kompletnie nie wiedzialam, jak jej pomoc. Dziewczyny, a czy skutki zakrztuszenia sa widoczne od razu? Znaczy, chodzi mi o to, czy moglo jej sie cos stac, a okaze sie dopiero za jakis czas. Bo to bylo naprawde straszne, byla czenwona, oczka wielkie i jak juz zlapala oddech, to zaplakala strasznie. Ale pozniej zachowywala sie normalnie, dokonczyla jedzonko i gadalysmy
    •  
      CommentAuthorKasiaMW
    • CommentTimeJan 16th 2015
     permalink
    dzieciaki nawet do 20 sekund potrafią być zapowietrzone a to że zapłakała to bardzo dobry znak bo oddech złapała nic jej pewnie nie jest:)
    -
    a mi się Wiki popsuła:devil::devil: wydaje mi się że jesteśmy w fazie pierwszego skoku duuuużo gorzej je co któreś karmienie wydziwia pręży się itd... wieczorami strasznie płacze myślałam że może brzuszek ale bączki ładne odchodzą kupki też są więc pewnie skok ją męczy no plus ten katar ale mam nadzieję że już bliżej końca
    --
    •  
      CommentAuthormkd
    • CommentTimeJan 16th 2015
     permalink
    Kasia nie strasz nas to pewnie czeka za tydzien
    --
    •  
      CommentAuthorSzpilka27
    • CommentTimeJan 16th 2015
     permalink
    asia04108 zobacz sobie w internecie(chyba na youtube są) filmiki jak pomóc krztuszącemu się dziecku, bo to bardzo ważne. Mi się Klara ciągle krztusiła bo mi tryskał pokarm.
    --
    •  
      CommentAuthor_azja_
    • CommentTimeJan 16th 2015
     permalink
    Czy ktoś może słyszał coś o otulaczach woombie na kolkę? To temat wyprawkowy, ale może tu będzie większa szansa, że ktoś się z nim zetknął.
    ghk
    --
    •  
      CommentAuthorsardynka85
    • CommentTimeJan 16th 2015 zmieniony
     permalink
    Azja ja się poważnie zastanawiałam nad zakupem ale gdy je odkryłam Gajka właśnie zmieniała kategorię wagową na 2 no a w tym rozmiarze nic nie było na polskim allegro :/ no a w ok 3 mc przestała się trzepać łapkami po twarzy przez sen więc w końcu zrezygnowałam z zakupu...ale gdybym znalazła je w czasie ciąży albo zaraz po porodzie to bym kupiła
    Aaaa u nas kolek nie było ale Gaja okropnie kręciła się przez sen często przez to wybudzając

    Gajce po wczorajszym szczepieniu zrobiła się na nodze czerwona gulka :/ smarować to czymś czy zostawić?
    --
    • CommentAuthorskapula
    • CommentTimeJan 16th 2015
     permalink
    Azja, ja bym wstrzymała się z zakupem do czasu aż urodzisz. Nie wszystkie dzieci lubią być otulane, lepiej to sprawdzić a później ewentualnie kupić otulacz.
    -- [/url][/url]
    •  
      CommentAuthorSzpilka27
    • CommentTimeJan 16th 2015
     permalink
    Moja Klara nie lubiła ,nawet rożek poszedł w odstawkę w sumie od razu po powrocie do domu a jak położna żeby ją uspokoić zamotała ją ścisło to dostała jeszcze gorszej histerii więc szybciej ja odwijała jak zawijała.

    Sardynka powinno samo przejść ale możesz zrobić okład z sody jak coś.
    --
    •  
      CommentAuthorUl_cia
    • CommentTimeJan 16th 2015
     permalink
    Moja mała tez nie lubiła otulania i pamiętam szok położnej, jak mnie instruowała, ze na pewno da się ja bez płaczu od cyca oderwać i odłożyć choć na 5 min - tylko trzeba ją sciśle opatulić kocykiem.... taaaa.... spróbowała i w miarę szybko zrezygnowała z tego pomysłu :devil:
    --
    •  
      CommentAuthoragat233
    • CommentTimeJan 16th 2015
     permalink
    Azja moja Amelka musiala byc otulana bo raczka machla i juz sie wybudzala takze u nas by sie sprawdzil. Ja kupilam taki inny otulacz ale rzepy szybko przestaly trzymac i mala sie rozpatulala. Ale rzeczywiscie nie wszystkie dzieci lubia byc takie skrepowane takze lepiej najpierw sprawdzic a na poczatku wystarczy w pieluszke owinac. Ale zeby na kolke to cos pomagalo to nie uwierze. U nas otulenie nie pomagalo.
    --
    •  
      CommentAuthorpuelka
    • CommentTimeJan 16th 2015
     permalink
    Dziewczyny a jak rozpoznać anemię u szkraba? Przejełam się bo moje dziecko krwi nigdy nie miało badanej i na oko anemiczne mi nie wygląda, czy robi się dzieciom profilaktycznie morfologie?
    -- [
    •  
      CommentAuthorJaheira
    • CommentTimeJan 16th 2015
     permalink
    Dziecko z anemia ma blade śluzówki. Jak najbardziej robi sie morfo takim maluchom.
    --
    •  
      CommentAuthormontever
    • CommentTimeJan 16th 2015
     permalink
    _azja_: Czy ktoś może słyszał coś o otulaczach woombie na kolkę? To temat wyprawkowy, ale może tu będzie większa szansa, że ktoś się z nim zetknął.

    Moja spała w woombie kilka tygodni, ale nie ze względu na kolkę a odruch moro, który uniemożliwiał przez jakiś czas spanie. Nie wiem czy miesiąc w tym pospała - choć przez chwilę sprawdzał się super...

    Treść doklejona: 16.01.15 22:47
    Chyba z miesiąc miała jak zaczęłam używać.
    --
    •  
      CommentAuthorYvoonne
    • CommentTimeJan 17th 2015
     permalink
    U nas skok dobiegł końca. Ufff nareszcie. Co ona wyprawiala to myślałam, że padne. Trwał równe dwa tygodnie. Ale już się na szczęście naprawiła ;) Aż musze sprawdzić kiedy czeka nas kolejny :confused:

    Treść doklejona: 17.01.15 18:25
    My używamy woombie bo mała od początku lubiła być mocno opatulona, ale jak zaczęła mocno machać łapkami to kocyk przestał się sprawdzać. Woombie jest tylko na noc. Rzadziej się rozbudza i spokojniej śpi :)
    --
    • CommentAuthorasia04108
    • CommentTimeJan 19th 2015
     permalink
    Dziewczyny, mam pytanje dotyczace szczepienia. W srode szczepilam Klare pierwsy raz. Szczepilam ja szczepionka skojarzonan infarix czy jakos tak. No i w ksiazeczce szczepien jest wzw 2 dawka, dtp 1 dawka, hib 1 dawka i dopisane dlugopisem przez pielegniarke polio... I tu mam problem, bo przeciez 1 dawka polio powinna byc podana przy nastepnym szczepieniu dopiero... O co chodzi???? Dostalam zla szczepionke??? To polio to swinstwo, dopiero dzis to zauwazylam. Co mam teraz zrobic, jesli dziecko za wczesnie zostalo zaszczepione? :(
    •  
      CommentAuthormontenia
    • CommentTimeJan 19th 2015
     permalink
    Zglosic lekarzowi.
    • CommentAuthorlysa6
    • CommentTimeJan 19th 2015
     permalink
    Asia, a szczepiłaś skojarzoną 5w1, czy hexa 6w1, bo jak 6w1 to jest to szczepionka przeciw wzw, błonnica, tężec, krztusiec, hib i polio; szczepionka 5w1 nie ma wzwb. Na przyszłość zanim zaszczepisz to chociaż zapytaj na co szczepisz swoje dziecko, albo ulotke przeczytaj.
    • CommentAuthorasia04108
    • CommentTimeJan 19th 2015
     permalink
    Szczepilam 5w1. Dzwonilam do przychodni. W skojarzonych jest od razu pierwsza dawka polio i jest to ponoc normalne, ze dziecko dostanie jedna dawke wiecej. Bo pozniej idzie sie normalnym rytmem.
    •  
      CommentAuthorKasiaMW
    • CommentTimeJan 22nd 2015
     permalink
    dziewczyny a ja za poradą
    wczoraj byłam z Wiki u pediatry bo obie od ponad tyg mamy karat W ma dużo mniejszy niż ja ale jednak i tak pani doktor osłuchowo nie słyszy nic ale nie podobało jej sie że mała szybko oddycha ja ogólnie sama nie wiem czy ona tak po prostu oddycha czy coś się zmieniło
    pani zleciła badania crp ma super za to morfo i rozmaz gorsze
    hemoglobinę ma obniżoną 8,8
    płytki krwi ma podwyższone norma jest do 650 ona ma 750
    a w rozmazie ma podwyższone limfocyty norma 70 ona ma 79
    no i pani podejrzewa że może być to infekcja wirusowa ale jak wiadomo ciężko to stwierdzić tym bardziej u 6 tyg dziecka
    dała nam skierowanie na spirometrię i jestem w kropce iść czy nie iść ogólnie to ona uczepiła się kaszelku bo powiedziałam że W się zdarza ale jest to bardzo rzadko wczoraj może 2x zakaszlała dziś ze 4 takie normalne krótkie nie męczące i jestem w kropce.... boje się jechać do szpitala bo tam to dopiero wylęgarnia...
    może jechać jeszcze prywatnie za poradą do neonatolog....
    --
    •  
      CommentAuthorsardynka85
    • CommentTimeJan 22nd 2015
     permalink
    kasiakuznik z doświadczenia (swojego) powiem Ci że z takim maluchem najprawdopodobniej i tak skończy się na szpitalu i zapaleniu płuc :/ niestety osłuchowo często ciężko stwierdzić czy coś się tam więcej dzieje czy nie i dopiero rtg pokazuje zmiany...
    Aha i ja moją dwójkę najpierw próbowałam leczyć w domu ale po ok tygodniu i tak wylądowaliśmy w szpitalu :/
    --
    • CommentAuthorlysa6
    • CommentTimeJan 22nd 2015
     permalink
    W weekend będę w miejscowości z wodami termalnymi i chciałabym zabrać Małą na basen. Ma obecnie niecałe 7,5 m-ca. Byłyście może ze swoimi pociechami w tym wieku na basenie? czy to duże ryzyko? - chodzi o infekcje. Jak się do tego zabrać? wiem że pierwsza kąpiel nie może być długa - czy 20-30 min może być? co zabrać oprócz pieluchy na basen? byłabym wdzięczna za porady:)
    •  
      CommentAuthorczerwinka
    • CommentTimeJan 22nd 2015 zmieniony
     permalink
    Lysa ja byłam ;) pielucha,dwa reczniki kremik balsam po basenie cyc lub butla ;) bylismy piereszy raz na termach jal Fran miał 5,5 miesiąca:) wczoraj byliśmy 2 h lacznie z wychodzeniem z basenu na dworze bieganiu po sniegu i wskakiwaniu zporotem do basenu ;)
    ...
    Co do infekcji ni wypowiem się bo sie tym nie przejmuje.Jak bym wszysko tak analizowala to bym z domu nie wyszła z młodym ;)
    --
    •  
      CommentAuthorKlNGA
    • CommentTimeJan 22nd 2015
     permalink
    My byliśmy pierwszy raz jak Jaś miał niecałe 4 m-ce. Z godzinę na pewno :smile: W lutym. Nic złego się nie wydarzyło. Wysuszyliśmy go dobrze, czapa na głowę i myk do auta.
    --
    •  
      CommentAuthorKasiaMW
    • CommentTimeJan 22nd 2015
     permalink
    sardynka85: kasiakuznik z doświadczenia (swojego) powiem Ci że z takim maluchem najprawdopodobniej i tak skończy się na szpitalu i zapaleniu płuc :/ niestety osłuchowo często ciężko stwierdzić czy coś się tam więcej dzieje czy nie i dopiero rtg pokazuje zmiany...
    Aha i ja moją dwójkę najpierw próbowałam leczyć w domu ale po ok tygodniu i tak wylądowaliśmy w szpitalu :/

    sardynko a jakie objawy miały Twoje dzieciaczki???
    --
    •  
      CommentAuthorsardynka85
    • CommentTimeJan 22nd 2015 zmieniony
     permalink
    Misiek miał zaczerwienione gardło, od czazu do czasu pokasływał i dość mocno ulewał (jak na niego)....a Gajka w sumie mmiała coś w podobie sapki i trochę pokasływała ale Miki wtedy był chory więc podejrzewałam że mogła coś złapać...wyniki krwi książkowe, osłuchowo czysto a zmiany dopiero wyszły na rtg na sor :/
    Obydwoje ok tydz przed tym aż pojechałam z nimi na pogotowie byli leczeni przez pediatrę a dzień przed szpitalem na kontroli lekarze mówili że już wszystko ok... z Miśkiem pojechaliśmy w sumie tylko dlatego że właśnie zacząłbmocno ulewać a z Gajką to w sumie przez przypadek wyszło bo pojechaliśmy na sor z torbielką którą miała w gardle (na kontroli lekarz stwierdził że jej rośnie )
    --
    •  
      CommentAuthorDii
    • CommentTimeJan 23rd 2015
     permalink
    Dziewczyny podpowiedzcie mi odnośnie pościeli do łóżeczka.
    Kacprowi kupiłam kiedyś zestaw z kołderką 100x135 ale wydała mi się znacznie za duża do łóżeczka 60x120 więc przykrywałam go kocykiem. Teraz przekładam Magdę z kołyski do łóżeczka i nie wiem czy lepiej kupić zestaw pościeli z kołderką 90x120 (zależy mi na pasownym ochraniaczu) czy może lepiej ochraniacz kupić osobno i do tego jakiś kocyk zastępujący tą kołderkę? Poduszki i tak nie używamy i nie będziemy używać u Madzi jeszcze dłuższy czas, bo chyba, że już można... bo nie pamiętam :tongue:
    A jeśli kocyk to polecacie jakiś taki, pod którym się dziecko nie spoci a będzie ciepło?
    --
    •  
      CommentAuthorkarolajnas
    • CommentTimeJan 23rd 2015 zmieniony
     permalink
    Kasiakuzniki, pamiętam, że u nas była historia z katarkiem, ale Brunon miał wtedy 4 miesiące. Katar trwał ponad 2,5 tygodnia. Pomogły nam inhalacje z soli fizjologicznej. Byliśmy u jednego lekarza, który przepisał nam taką baterię leków, że ja myślałam, że umrę z rozpaczy, kiedy podawałam każdy kolejny, ale po dwóch dniach poszłam do innego, który absolutnie kazał odstawić wszystkie leki i przejść tylko na inhalacje z soli. Zrobiono nam RTG klatki i wszystko było czyściutkie. Kaszelek u nas był spowodowany wysuszeniem śluzówki w buzi, bo Brunon oddychał tylko przez usta. Na szczęście po trzech dniach inhalacji katar ustał. Nie mieliśmy żadnej gorączki, apatii, braku apetytu itp.
    Nie wiem, jak jest u Twojej Córeczki, ale może nie należy zakładać najgorszego. Jeśli będziesz czuła się spokojniej, idź na prywatną wizytę do innego lekarza.

    Dii, mój Brunon śpi pod kocykiem z materiału minky po obu stronach, o takim : kocyk double minky . Ubieram go tylko w pajacyk bawełniany, w sypialni mamy około 20-21 stopni i jest super. Nigdy nie był w nocy spocony, ani nie zdarzyło się, żeby był zmarznięty. Pod kołderką nie lubi spać, mamy właśnie taką 100x135 cm, a łóżeczko 60x120 cm. Jest ona za duża i chyba za ciepła, zawsze się odkopuje i wybudza w nerwach :wink: Poduszki używamy takiej totalnie płaskiej od około 1,5 miesiąca, bo Brunon lubi się w nią wtulać.
    --
    •  
      CommentAuthorDii
    • CommentTimeJan 24th 2015
     permalink
    O dzięki :) Myślałam właśnie o takim kocyku tylko z jednej strony z podszewką bawełnianą :)
    --
    •  
      CommentAuthordagus84
    • CommentTimeJan 24th 2015
     permalink


    Co to może być??
    --
    •  
      CommentAuthorDii
    • CommentTimeJan 24th 2015
     permalink
    A jak długo się utrzymuje? Albo odgniotek albo pokrzywka... Tak mi się zdaje. Suche/szorstkie jest to miejsce?

    A ja Wam powiem:

    KONIEC PŁACZU! KONIEC MARUDZENIA!
    DRUGI ZĄBEK MA JUŻ MAGDALENA!!!!!!!!!!:crazy:
    --
    •  
      CommentAuthordagus84
    • CommentTimeJan 24th 2015
     permalink
    Ma to od dwóch dni, dzień wcześniej jadłam mandarynkę. Jest takie szorstkie.

    Dii, gratuluje, teraz błogi spokój będzie :)
    --
    •  
      CommentAuthoragat233
    • CommentTimeJan 24th 2015
     permalink
    Dii gratulacje drugiego ząbka!!! U nas wyszły dwa i od tej pory ni widu ni słychu następnego:(
    --
    •  
      CommentAuthorbananowiec
    • CommentTimeJan 24th 2015
     permalink
    Daguś traktuj emolientem najlepiej...:wink: Ale na poliku też ma jakieś takie atopowe zmiany?

    agat233: U nas wyszły dwa i od tej pory ni widu ni słychu następnego:(


    A spieszy się wam gdzieś z tymi zębami? :tongue: Mojej Oli dwa wyszły w 7m.ż a kolejne dwa dopiero 10-11 miesiąc...spoko loko :wink::wink:
    --
    •  
      CommentAuthordagus84
    • CommentTimeJan 24th 2015
     permalink
    Tak tak, poliki tez takie ma caly czas. A na łokciach to nowość. Pewnie z nowej alergii :(
    --
    •  
      CommentAuthorkatka_81
    • CommentTimeJan 25th 2015
     permalink
    Daguś, masz masło shea? Mogłabyś tym smarować.
    --
    •  
      CommentAuthoragat233
    • CommentTimeJan 25th 2015
     permalink
    Bananowiec no mi sie nie spieszy ale od 2 miesiecy caly czas mala marudzi, paluszki ssie, mlaska i jezykiem dziaselka maltretuje. Do tego juz od dawna gorne jedynki sa na granicy juz i tak wyglada ze nie moga sie przebic. Takze mala sie meczy i to jest najgorsze:( Gryzaczka gryzc nie umie niestety.
    --
    • CommentAuthorskapula
    • CommentTimeJan 25th 2015
     permalink
    Dagus, a to nie skaza białkowa?
    -- [/url][/url]
    •  
      CommentAuthordagus84
    • CommentTimeJan 25th 2015
     permalink
    Lekarz po wywiadzie powiedział ze on jest alergikiem bo tata, babcia i pra babcia byli alergikami. Mnie ciekawi co to jest na łokciach, te plamy szorstkie, bo to nowość.
    --
Chcesz dodać komentarz? Zarejestruj się lub zaloguj.
Nie chcesz rejestrować konta? Dyskutuj w kategoriach Pytanie / Odpowiedź i Dział dla początkujących.