Zarejestruj się

Aby dyskutować we wszystkich kategoriach, wymagana jest rejestracja.

 

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

  •  
   CommentAuthorobe
  • CommentTimeAug 12th 2018 zmieniony
   permalink
  Domisia, nie napisałaś nam, że podajesz dziecku O-Lac :( To mleko stosowane przy nietolerancjach i przy biegunkach :( Po co Wam to dały? Bo droższe? Szkoda, że nie polecili Neocate, bez recepty :(
  Dobrze, że już się unormowało. Biedny maluch :(
  -- Swoje trzy grosze każdy uważa za najlepszą mo
  •  
   CommentAuthorHaniutka
  • CommentTimeAug 13th 2018 zmieniony
   permalink
  Co do ulewania przez nos to moja Zosia była w tym ekspertem. Piła szybko i łapczywie. Przerwy w trakcie na odbicie nie pomagały. Nawet usg brzuszka zrobiliśmy - wszystko było na swoim miejscu. Po 3 miesiącu ulewanie minęło.
  Warto jednak ulewanie skonsultować z pediatrą bo przyczyn może być kilka od fizjologicznych jak u Zosi po chorobowe.

  <span style="font-size:11px;color#333;">Treść doklejona: 13.08.18 11:12</span>
  Co do "pediatra też człowiek i może się pomylić" to myślę że osoby wydające leki w aptekach mogły by książkę o tym napisać :-(
  Moje dzieci mają doświadczonego świetnego pediatrę ale i to nie uchroniło obu moich dzieci przed problemami zdrowotnymi z powodu błędnego leczenia. Wiem że jako matka muszę być bardzo czujna i dokładnie czytać ulotki od leków. Niestety ta czujność nie pomogła i Piotr przeszedł silne dwa ataki skurczu oskrzelowego po podaniu neomecyny do nosa.
  Zosia zaś miała silne uczulenie skórne i leki spotęgowały tylko chorobę skóry.
  Tak nadal chodzą do tego pediatry bo lepszego nie znalazłam a szukałam wytrwale i długo.
  --
 1.  permalink
  Jeśli chodzi o mleko, słuchajcie trafiłam do pediatry wkoncu bo mały ma okropne kolki i już nie dawałam rady stw. że ma alergię pokarmowa uczulony na bk i dała receptę na Bebilon pepti 1 dha i że najpierw mam spróbować nan ha a potem bebilona. Nie wiem co o tym myśleć. Bo tak kupy zaczal robić dobre za to dość kolki nie może pierdnąć itd budzi się po 15 20 min wierci się widać że go meczy , jadł by co chwila a co za tym idzie ulewa, musiałam wprowadzić smoczek i na uspokojenie i na potrzebę ssania. Nie wiem czy on tym enfamil się nie najada czy jak. W każdym razie musiałam przeczytać najpierw co tu wczesniej pisałam bo jestem zombi... I się zastanawiam. Czy rzeczywiście to możliwe z tą alergia bo na początku nie mógł zrobić kupy ale spał i nie miał kolek a po tym dostał kolki i j wg meksyk. Dodam że Wit D odstawiłam bo kolki się nasilały i ryk był straszny, to usłyszałam że na oleiste też ma uczulenie... Nie wiem już co robić ale jest m tak zdesperowana że zmieniam mleko i znów będą zaparcia.... Co myślicie zast. Się czy od razu nie zacząć od pepti ?
  -- <a href="https://www.suwaczki.com/"><img src="https://www.suwaczki.com/tickers/bl9c73sb28af0vx8.png" alt="Suwaczek z babyboom.pl" border="0"/></a>
  • CommentAuthorGabcia_I
  • CommentTimeAug 27th 2018
   permalink
  Tak sobie czytam to co napisałaś i nasuwa mi się jeszcze inna myśl. U nas młody jak był noworodkiem mooocno uspokoił się po syropie Gastrotuss Baby I układaniu ciała tak aby głowa była wyżej od reszty ciała. Może spróbuj nim zmienisz mleko?

  Jeszcze w tamtym okresie mieliśmy Debridat dla niemowląt ale za nie pamiętam z jakim skutkiem. Widzę tylko, że dwa razy wypisywana recepta więc może też coś pomagał. Ale to chyba bardziej na pomoc z wyróżnianiem jelit.
  --
  • CommentAuthormaya380
  • CommentTimeAug 27th 2018
   permalink
  tez tak uważam
  •  
   CommentAuthor_Isia_
  • CommentTimeAug 27th 2018
   permalink
  Mój starszak alergik co prawda za niemowlaka był kp ale jak miał z półtora roku to dostawał Nutramigen, mleko dla alergików. Po pół roku okazalo się, że go zapiera (miał problemy z zaparciami). Wiec mleko może zapierac jak najbardziej.
  Młodsza z kolei miała taki problem ze nad ranem zaczynała stekac, prezyc się. I tak co parę minut. Nie można było spać, a ona robiła tak przez sen. Dostawała wtedy espumisan ale najbardziej pomagało wyjęcie jej z kołyski i położenie w pozycji brzuch do brzucha. Mała leżała na brzuchu, główkę miała troszkę wyżej. Rączki i nóżki wisiały swobodnie. I tak na zmianę na moim i na męża brzuchu. Oddech plus ciepło brzucha rodzica było jak masaż i kompres. Naprawdę działało. Sprobuj tak sobie położyć małego czy to w dzień czy w nocy. Może pomoże.
  --
  •  
   CommentAuthorDomisia0407
  • CommentTimeAug 28th 2018 zmieniony
   permalink
  My tak śpimy bardzo często i w dzien i w nocy nad ranem jak się wije to go biorę i śpimy czasem mocno się rusza. Próbowałam kropelek esputicon i bobotuc forte i zawsze 1 dnia ok drugiego mały niespokojny jęczący cały dzień i prawie nie śpiący tak więc myślę że kropelki tu nie pomogą... a ten syrop też ma symetykon. Najlepiej i jest po kąpieli wtedy śpi 3 h i jest najspokojniejszy.
  -- <a href="https://www.suwaczki.com/"><img src="https://www.suwaczki.com/tickers/bl9c73sb28af0vx8.png" alt="Suwaczek z babyboom.pl" border="0"/></a>
  • CommentAuthorGabcia_I
  • CommentTimeAug 28th 2018 zmieniony
   permalink
  Symetykon jest jednym ze składników ale działanie na refluks ma reszta. Nie wyciągaj jednego składnika z listy. Poczytaj o refluksach u niemowlaków. Takie dzieci non stop by jadły bo to przynosi chwilowa ulgę i zaczyna się błędne koło. Jelita do 3 miesięcy wariuja bo nie przystosowane, przełyk pali i dziecko daje do wiwatu. A im bardziej dziecko płacze tym bardziej zaciska się zwieracz odbytu i ciazko mu się wyproznic. Często dzieci ok 4-5 nad ranem zaczynają stekac na śpiocha, jelita przepełnione gazem. Można wtedy spróbować wspomóc odgazowanie np rurkami Windi, byle nie robić tego non stop bo rozleniwi.

  Drugi specyfik zawiera Trymebutyne i jest tylko na receptę. Z gory zakładasz, że kropelki żadne nie pomogą to nie do końca rozumiem jakiej pomocy/ odpowiedzi oczekujesz. Coś mi się wydaje, że podjęłas już decyzję o zmianie mleka...
  :bigsmile:

  U nas dopiero chyba trzecie mleko czyli Hip combiotic uspokoilo sytuację. Wypróżniał się też po nim elegancko...
  --
  •  
   CommentAuthor°Agata°
  • CommentTimeAug 28th 2018
   permalink
  Domisia a na jakiej wodzie robisz mleko? U mojej pierwszej córy kolki były od wody z kranu (filtrowanej), zmieniłam na butelkowana i przeszły jak ręką odjął.
  --
 2.  permalink
  Gabcia a to ciekawe co piszesz muszę zgłębić temat refluksu!! Dwa razy odgazowywalam go już. A wodę z kranu przegotowaną daje, a butelkowa to która miałby być? Tak podjęłam już decyzję będzie nan ha 1 .
  -- <a href="https://www.suwaczki.com/"><img src="https://www.suwaczki.com/tickers/bl9c73sb28af0vx8.png" alt="Suwaczek z babyboom.pl" border="0"/></a>
  •  
   CommentAuthor°Agata°
  • CommentTimeAug 28th 2018
   permalink
  Ja używałam primavery, ona ma na opakowaniu info że może z niej być przygotowywane jedzenie dla dzieci.
  --
  •  
   CommentAuthor_mag_
  • CommentTimeAug 30th 2018
   permalink
  Domisia obserwuj kupki bo po nan niektóre dzieci mają zatwardzenie.
  --
  • CommentAuthorkarolciat
  • CommentTimeAug 30th 2018
   permalink
  Nan zapierało. A wtedy przeboje z brzuchem jeszcze większe. Na szczęście Krysia tylko 2 dni na nim była, dopóki ze szpitala nie wyszłam.
  --
 3.  permalink
  Na razie nie zapiera ale robi zielone kupy, ale robi, chyba coś było na rzeczy z tym mlekiem bo przy emfamil chciał co chwila jeść i jadł łapczywie a teraz nie domaga się tak często i je spokojnie, nie wiem może on się nie najadal? Powiem wam że pierwszy dzień (jak ze wszystkimi kroplami) na tym mleku był ok, mały spokojniejszy nawet chyba jako takiej kolki nie miał, można było go odłożyć nie marudzil. Bo już następny to wszystko wróciło.... Daje jeszcze krople delicol od wczoraj. Zobaczymy czy coś pomogą...
  -- <a href="https://www.suwaczki.com/"><img src="https://www.suwaczki.com/tickers/bl9c73sb28af0vx8.png" alt="Suwaczek z babyboom.pl" border="0"/></a>
Chcesz dodać komentarz? Zarejestruj się lub zaloguj.
Nie chcesz rejestrować konta? Dyskutuj w kategoriach Pytanie / Odpowiedź i Dział dla początkujących.