Zarejestruj się

Aby dyskutować we wszystkich kategoriach, wymagana jest rejestracja.

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

• CommentAuthorGabcia_I
    • CommentTimeNov 18th 2018
     permalink
    CA-125 bywa podwyższone przy endometrioze (ewentualnie innych stanach zapalnych w miednicy)
    --
    •  
      CommentAuthorobe
    • CommentTimeDec 5th 2018 zmieniony
     permalink
    Mój synek ma niedoczynność wcześniaczą. Od urodzenia bierze euthyrox. Parametry w normie. Liczyłam na to, że z czasem z tego wyjdziemy.
    Ponieważ mamy endo w czwartek zrobiłam badania i w promocji trzaśnięto na anty TPO i tu zonk - wyszło pozytywne. Znaczy Młody ma hashi czy badanie w tym wieku jest niemiarodajne?
    Wyniki:
    anty-TPO 19,73 [0-13,00]
    TSH 3,54 [0,7-5,97]
    FT3 4,37 [2,41-5,50] 63.43%
    FT4 1,57 [0,96-1,77] 75.31%
    Oczywiście norma TSH dla dziecka w jego wieku jest inna :)
    Ktoś coś?
    -- Swoje trzy grosze każdy uważa za najlepszą mo
    •  
      CommentAuthorelfika
    • CommentTimeDec 5th 2018
     permalink
    Obe, wolne hormony ma super więc na tsh nie masz co patrzeć.
    co do hashi to usg by się przydało dla pełnego obrazu. no i z tego też można wyjść. trzeba tylko dojść co powoduje stan zapalny i go wyeliminować :)
    -- [/url]
    •  
      CommentAuthorobe
     permalink
    elfika: Obe, wolne hormony ma super więc na tsh nie masz co patrzeć.
    co do hashi to usg by się przydało dla pełnego obrazu. no i z tego też można wyjść. trzeba tylko dojść co powoduje stan zapalny i go wyeliminować :)

USG miał w poniedziałek i chyba jedyne co dało się zbadać, to to, że ma oba płaty tarczycy. Ona jest malutka, ma jakieś 2 cm. Ale wyniku nie widziałam, bo to chłop z nim był a wiadomo jak to chłop - powiedziała, że nie da to nie cisnął ;)
    Ja cały czas podejrzewam jakąś alergię, tylko nie wiem n co, bo teraz chodzi do żłobka i nie mam takiej kontroli na to co mu podają. W domu mamy koty, ale mamy je od lat i to Marcinek do nich dołączył a nie one do niego, więc raczej wykluczamy.
    Ale coś go męczy, bo ma tarkę na nóżkach i na rączkach, z brzuszka już zeszło. I katar od września :(
    •  
      CommentAuthorelfika
     permalink
    może być. przeciwciała do obserwcji plus szukanie winnego alergii.
    no i niestety ale trza.... odrobaczyć. tak wiem... dodam jedynie, że Klarka odrobaczana już dwukrotnie w tym pierwszy raz w wieku 9 miesiecy.
    -- [/url]
    •  
      CommentAuthorobe
    • CommentTimeDec 6th 2018
     permalink
    No przymierzamy się do odrobaczenia całej ferajny.
    Byliśmy dziś u endo - p/ciał do obserwacji. Marne szanse, że tak długo mu się utrzymują moje p/ciała, chociaż mam je wywalone w kosmos. Ale wynik może fałszować infekcja albo alergia.
    Tarczyca w usg idealna, więc na razie nie widać Hashi poza anty-TPO :)
    •  
      CommentAuthorelfika
    • CommentTimeDec 6th 2018
     permalink
    czyli tak jak mówiłam - do obserwacji :)
    a co z euthyroxem? odstawiacie?
    -- [/url]
    •  
      CommentAuthorobe
    • CommentTimeDec 7th 2018
     permalink
    Nie, na razie zostaje w dotychczasowej dawce.
    Marcinkowi z piętki wyszły złe wyniki i raczej do 6 rż mu nie odstwią :(
    •  
      CommentAuthorelfika
     permalink
    A co mają badania z piętki do tarczycy? Serio pytam bo nie wiem.
    Oraz jak doc6 rz nie odstawią to potem tym bardziej bo leki rozleniwiają tarczycę i prowadzą do jej zaniku. Trzeba się dobrze napracować żeby z nich zejść.
    -- [/url]
    •  
      CommentAuthorobe
     permalink
    Przesiewowe pod kątem wrodzonej niedoczynności tarczycy robi się z piętki na bibule.
    .
    Tak, jasna sprawa ale nie można teraz odstawić leków, bo niedoczynność wpływa na rozwój mózgu a ewidentnie bez leków sobie przysadka nie radzi.
    •  
      CommentAuthorIwonkaLA
    • CommentTime5 dni temu zmieniony
     permalink
    Cześć dziewczyny.
    Mam do Was pytanie.
    Od kilku miesięcy biorę Letrox 50. Mam niedoczynnosc tarczycy, ale nie Hashimoto.
    Dostałam skierowanie na badania hormonów płciowych.
    E2, LH, testosteron, SHBG, FSH.
    I Kurcze, nie pamietam co mówiła o Letroxie endokrynolog, a ja na pewno jej o to nie zapytałam, ale odruchowo na śpiocha wzięłam Letrox (około 5:30) a pózniej pojechałam na badania (około 9:00) nic nie jedząc.
    Czy przy badaniach hormonow płciowych można zażyć Letrox czy raczej zaburzy wyniki?
    Progesteron robiłam zaraz po wyjściu od lekarza.
    Kurcze. Dopiero pózniej się zorientowałam co zrobiłam.
    • CommentAuthorskapula
    • CommentTime4 dni temu
     permalink
    Dziewczyny, moje wyniki poniżej, mam większość objawów niedoczynności:
    obnizony nastrój, uczucie przeraźliwego zimna, suchą skórę, mega zmęczenie (to pewnie przez kp i mnóstwo pobudek w nocy), tylko waga b. niska, ale też nie mam za bardzo czasu jeść.
    Zastanawiam się nad usg tarczycy, ale robiłam już 2 razy w ciągu ostatnich lat i zawsze tarczyca ok, wizyta u endo skończy się zapewnie zaleceniem suplementacji jodu. Byłam juz w podobniej sytuacji (TSH trochę ponad 3) i dostałam tylko jod. Nie upieram się przy leczeniu hormonalnym, zastanawiam się tylko, czy ten powracający problem to wynik zmęczenia, czy jest coś innego na rzeczy...

TSH TSH 2,800 µIU/ml 0,270 4,200 N

FT3 FT3 2,88 pg/ml 2,00 4,40 N

FT4 FT4 1,01 ng/dl 0,93 1,70 N

anty-TPO anty-TPO < 9 IU/ml 0,00 34,00
    -- [/url][/url]
    •  
      CommentAuthorelfika
    • CommentTime4 dni temu
     permalink
    raczej zmęczenie jest objawem. zerknij sobie na poprzednie strony gdzie wrzuciłam grafiki co do funkcjonowania tarczycy i co ma na nią wpływ.

wolne masz niziutko, szczególnie ft4

FT4 10.39% [ wynik 1.01, norma (0.93 - 1.7)]

FT3 36.67% [ wynik 2.88, norma (2 - 4.4)]

jod to akurat dobry trop, tyle, że w protokole.
    ja mam inną propozycję.
    włącz dobry b-complex. selenmetionine 100-200 mcg [np swanson], d3 i np olej z ostropestu plus ewentualnie kelp byle nie jodid na wsparcie wątroby i za 2 miesiące zrób kontrolne wyniki.
    hormony to ostateczność.
    ja bardzo żałuję, że 3 lata temu nie miałam tej wiedzy bo bym ogarnęła tarczycę be uzależniania jej od hormonów...
    -- [/url]
    • CommentAuthorskapula
    • CommentTime3 dni temu zmieniony
     permalink
    Elfika, czemu nie jodid? Mam akurat w domu. Kiedyś czytałam, że kelp nie jest dobrym źródłem jodu, bo może być bardzo zanieczyszczony? A czy oprócz Swansona, sa jeszcze jakieś suplementy godne polecenia? Mam w domu B-coplex Swansona i nie jestem w stanie tego brać, tak śmierdzi...
    -- [/url][/url]
    •  
      CommentAuthorelfika
    • CommentTime3 dni temu
     permalink
    Skapula, jodid ma mikrodawki i ma syfiasty skład jeśli chodzi o wypełniacze. Ja np bardzo źle się po nim czułam, a w ciąży potęgował nudności i wymioty. O kelpie słyszałam to samo ale jest druga szkoła mówiąca o tym, że algi, z których jest same się oczyszczają. I znam osoby, które na kelpie i całej reszcie wyszły z nt z hashi. Generalnie najlepszy jest płyn lugola ale on wymaga przygotowania do protokołu i brania zgodnie z wytycznymi.
    B-complex z najlepszym składem kest dr’s best, tylko wychodzi z deczka kosztownie. Dobry jest jeszcze formeds.
    -- [/url]
Chcesz dodać komentarz? Zarejestruj się lub zaloguj.
Nie chcesz rejestrować konta? Dyskutuj w kategoriach Pytanie / Odpowiedź i Dział dla początkujących.