Zarejestruj się

Aby dyskutować we wszystkich kategoriach, wymagana jest rejestracja.

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

•  
      CommentAuthor_Isia_
    • CommentTimeMar 25th 2019
     permalink
    A mierzylas sobie ciśnienie? Nie boli Cię często głowa?
    Odchudzanie odchudzaniem ale serce przy nadczynności cierpi. Ja dostałam leki na nadciśnienie kiedy miałam kiedyś (poza ciąża i kp) okres nadczynność.
    Agata, dużo jedz. Dobrych i wartościowych posiłków. I umów się do lekarza.
    --
    •  
      CommentAuthor°Agata°
    • CommentTimeMar 25th 2019 zmieniony
     permalink
    Ciśnienie mam w porządku. Faktycznie głowa mnie częściej ale nie ma to związku z ciśnieniem . Ostatnio 118 na 74. Z sercem prawda bo kluje mnie w klatce ale to rzadko, raz na pare dni. Dzwoniłam już do lekarza ale nie odbiera;)
    --
    • CommentAuthorGabcia_I
    • CommentTimeMar 25th 2019
     permalink
    Zrób jeszcze przeciwciala bo pewnie lekarz i tak zleci dla pełnego obrazu
    --
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeMar 27th 2019
     permalink
    Dziewczyny mojej mamie wyszło hashimoto; zawsze miała dobry wynik z tarczycy a tu nagle się mocno posypało.
    Chciałabym jej podrzucić coś do czytania w temacie, jakąś rozpiskę dot.diety itd; Podlinkujesz jakieś sprawdzone strony? Ewentualnie jakaś książka w papierze?
    Mama dodatkowo ma problemy cukrzycowe, nadciśnienie i zalrzepicę więc dietę trzeba by na spokojnie ogarnąć
    •  
      CommentAuthorelfika
     permalink
    dieta przeciwzapalna. przede wszystkim dużo surowego, wywalenie nabiału i cukru, jedzenia przetworzonego, gluten przynajmniej do ograniczenia. dieta paleo albo keto się dobrze sprawdzają. suplementacja witamin d3, c, magnez, a+e, selen dla wsparcia pracy tarczycy, bcomleks.
    do poczytania Ajwen, tłuste życie - to są dietetyczki kliniczne.
    -- [/url]
    •  
      CommentAuthorNicto
     permalink
    Agata , ciesz się jeśli to poporodowe - samo minie. Ale koniecznie zrób tez przeciwciała , szczególnie traby , czy to przypadkiem nie coś poważniejszego. Nadczynność to nic fajnego, początkowo masz więcej energii ale z czasem czyjesz sie jak zajechana - szara twarz , wielkie wory pod oczami , przerzedzone włosy. To jak być na dopalaczach czy jakiś dragach , prędzej czy pózniej wysiadasz. Nie wiem Ewa co w tym takiego fajnego do wspominania. Wiele osób z permanentna nadczynnością jak ja Gravesa Basedowa kończy depresja , początkowa energia wyczerpuje sie i padasz na twarz ..
    --
    •  
      CommentAuthorobe
     permalink
    Elfi, pani od tłustego życia jest informatykiem i naturopatą ;) Pamiętam jak na początku kariery jej strona sugerowała, że jest lekarzem ;) Jest naturopatą ale nie dietetykiem klinicznym.
    -- Swoje trzy grosze każdy uważa za najlepszą mo
    •  
      CommentAuthortamara6
     permalink
    Obe, no ja nie wiem czy ona sobie wlasnie tego dietetyka nie zrobila, tylko ze w Stanach. Udostepniala kiedys dyplom, pisała ze wreszcie skonczyla edukacje, ale nie pamiętam jak tlumaczyla te uprawnienia na polski.
    •  
      CommentAuthorobe
     permalink
    Kurs korespondencyjny;) Coś jak SKK ;)
    Mnie podpadła "udawaniem" lekarza ;)
    •  
      CommentAuthorelfika
     permalink
    Obe, a to już nie można się przekwalifikować? a powiedz, na jakich na źródłach bazuje jak nie medycznych? poza tym samej naturoterapii bym tak nie negowała. jest wielu lekarzy po studiach medycznych idących w tę stronę oraz w stronę homeopatii. co do podawania się za lekarzy [swoją drogą poproszę o dowód na podawanie się za lekarza] nie zapominajmy też o marnotach, które przez studia medyczne prześlizgiwały się na najniższych notach i nie raz jeden z drugim wylądował na specjalizacji tylko dlatego, że tam było miejsce. np taka onkolog, która neiumiejśtnie mnie badała parę lat temu w akompaniamencie stwierdzenia, że na mammo jestem za młoda.
    -- [/url]
    •  
      CommentAuthorobe
     permalink
    elfiko, można się przekwalifikować, oczywiście. Tylko trzeba o tym mówić wprost. A pani od tłustego życia pracowała w jednej z wrocławskich korporacji jako informatyk, w wolnych chwilach konsultując ludzi i zalecając im dawki hormonów :) Ale recepty już nie dawała ;)
    Dość długo na jej stronie internetowej przed nazwiskiem zamiast (jak teraz) mgr (swoją drogą niezły obciach;)) był skrót md, który jest anglosaskim oznaczeniem lekarza. Potem się tłumaczyła, że to skrót od medycyny naturalnej i takie tam ale w końcu usunęła. Na własne oczy to widziałam i nawet jakiś czas temu o to się spierałam na forum z dziewczynami.
    • CommentAuthorGabcia_I
     permalink
    Pytanie jakie mama ma objawy i czy jest już w niedoczynności?
    --
    •  
      CommentAuthorelfika
     permalink
    obe, ale to chyba już dawno było bo ja juz kilka lat czytuję i nie kojarzę zupełni takich zapisków.
    -- [/url]
    •  
      CommentAuthorobe
     permalink
    elfi, jestem na forum od 2013 roku i tutaj o niej usłyszałam. Szkoda, że nie zrobiłam prt sc ;)
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeMar 28th 2019
     permalink
    Gabcia trudno stwierdzić kiedy sie zaczęło, rok temu tsh miała ok 3 a jak na jesieni zaczęła mowic o ciągłym zmęczeniu, senności, przesuszonej skórze to ja na wyniki wysłałam bo młoda przy niedoczynnosci tez to miała
    Aha wit D3 mama wcześniej brała, teraz od lekarki dostała solgar zeby raz w miesiacu łyknąć (poziom na badaniu rok temu był ok 30 a teraz ma w lipcu zrobić), selen dostała teraz od endo.
    Ogólnie to problem jest taki ze mama wielu leków nie moze przyjmować ze wzgl na zalrzepice i chory żołądek plus alergie na składniki tabletek (nie pamietam jak sie to nazwa ale jest składowa „otoczek” tabletek i skutkuje to opuchlizna ust o języka lub uderzenia i gorąca. Dlatego chce jej poszukać info o diecie.

Jej wyniki tarrczycowe (ma 65lat)
    Tsh - 5,9
    Ft4 - 1,12
    Ft3 - 2,73
    Anty tpo - 98
    Anty tg - 318
    •  
      CommentAuthorjakaka
    • CommentTimeMar 29th 2019
     permalink
    Hej, dzis odebralam wyniki tarczycy, lekarz mi napisal ze sa w normie, ale jak patrze na rysunek Elfiki to chyba nie sa w normie???
    TSH 1,36 mu/l <norma 0,27 - 4,2>
    ft3 4,92 pmol/l <norma 3,1 - 6,8>
    ft4 16,09 pmol/l <norma 12-22>
    p-ciala peroksydazie tarczycowe 24,41 iu/ml <norma < 34

Lekarka obliczyla pojemnosc tarczyc i jest duzo powyzej normy, plus mam liczne guzki.
    Chcialam zeby mi dala skierowanie na ilosc jodu w moczu, ale powiedziala ze sie nie praktykuje.

Czy mam szukac jakiegos dobrego endokrynologa czy moze te wyniki jednak w normie??? Dzieki z gory!!
    •  
      CommentAuthorcarottka
    • CommentTimeApr 18th 2019
     permalink
    Cześć dziewczyny, pomożecie w interpretacji wyników?
    TSH 2,350 (0,270-4,200)
    Ft3 6,06 (3,10 a 6,8)
    FT4 16,9 (12-22)

Skorzystałam z kalkulatora i konwersja wynosi:
    FT4 49.00% [ wynik 16.9, norma (12 - 22)]

FT3 80% [ wynik 6.06, norma (3.1 - 6.8)]
    --
Chcesz dodać komentarz? Zarejestruj się lub zaloguj.
Nie chcesz rejestrować konta? Dyskutuj w kategoriach Pytanie / Odpowiedź i Dział dla początkujących.