Zarejestruj się

Aby dyskutować we wszystkich kategoriach, wymagana jest rejestracja.

 

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

    •  
      CommentAuthorbrombap
    • CommentTimeJul 9th 2014
     permalink
    Migg, moja też wspomina, a odstawiłam ją 3 lata temu.
    Mk, myślę, że dziecko może się odstawić od piersi, i scenariusz taki nie jest zły, zwłaszcza, jeżeli np. wracasz do pracy i niepokoiło Cię to. Schemat karmień, zwłaszcza blisko roczniaka, jest już tak indywidualny, że tego, że jedno dziecko nadal traktuje to jako bazę, nie można przenosić na wszystkie.
    --
    •  
      CommentAuthorleoncja
    • CommentTimeJul 9th 2014
     permalink
    Witajcie doświadczone Mamuśki.
    Mam takie pytanie nie związane jeszcze wyłącznie z karmieniem, ale czy możecie mi polecić, jakie biustonosze sprawdzają się do karmienia? Ile sztuk należałoby zakupić na początek - przed porodem?
    Jak dobrać rozmiar ?
    A wkładki laktacyjne ? Używałyście tych z Rossmana?

    Pozdrawiam, Leo.
    •  
      CommentAuthorElyanna
    • CommentTimeJul 9th 2014
     permalink
    leoncja, o wkładkach było dużo dużo, więc proponuję użyć wyszukiwarki. Bo żadnych "nowości" w tej sferze w sklepach nie ma. Poszukaj, poczytaj. Kup jedną paczkę rossmanowych i jedną johnsona - zobaczysz różnicę, zwłaszcza na początku karmienia, kiedy mleko tryska na lewo i prawo ;]
    Staniki - Alles mama. Dobrać nalepiej po porodzie, bo nie jestes w stanie przewidziec rozmiaru. Na poczatek radze kupić jeden tani jakiś miękki, bez fiszbin, bo i tak bedziesz potrzebowala takiego do spania. Ja mam 3 alles mama i 2 zwykle miekkie z targu do spania, juz bliżej niz dalej do konca karmienia, wiec stwierdzam, ze zupelnie to wystarczy.
    --
    •  
      CommentAuthorMk28dni
    • CommentTimeJul 9th 2014
     permalink
    Leo, fajnie ciebie tu widzieć :)))) Ja miała i mam nadal 2 biustonosze Alles mama - rewelacja. 9 miesięcy a one są w naprawdę super stanie a na praniu nie oszczędzam :) Ładne, seksowne, dobre. Polecam :) Wkładki leżą, ani razu nie były mi potrzebne, możesz zawsze dokupić.
    --
    •  
      CommentAuthorAmazonka
    • CommentTimeJul 9th 2014
     permalink
    Elyanna, gdyby tak często mleko na początku tryskało na prawo i lewo, to połowy problemów z tego wątku by nie było...
    --
    •  
      CommentAuthorakirka
    • CommentTimeJul 9th 2014
     permalink
    Elyanna: Dobrać nalepiej po porodzie, bo nie jestes w stanie przewidziec rozmiaru.


    Konkretnie należy stanik kupować po nawale, bo wtedy mniej więcej ustala się rozmiar.

    Elyanna: Na poczatek radze kupić jeden tani jakiś miękki, bez fiszbin, bo i tak bedziesz potrzebowala takiego do spania.


    Ja ani razu nie spałam w staniku;)

    leoncja: Ile sztuk należałoby zakupić na początek - przed porodem?
    Jak dobrać rozmiar ?
    A wkładki laktacyjne ? Używałyście tych z Rossmana?


    Przed porodem kup bawełniane, nie gniotące i z rozmiarem na wyrost. Po nawale dobierzesz rozmiar i można kupować jakieś lepsze. Ja kupiłam na początek 3 staniki Alles (ale miałam też parę miękkich, min. z H&M). Potem sukcesywnie dokupowałam, bo np. teraz, po roku karmienia pływam w tych po porodowych;) Rozmiar z Alles można dobrać na ich stronie.
    Co do wkładek- to generalnie powinno się ich używać od wielkiego dzwonu, na wyjścia, bo często powodują grzybicę. W domu, w czasie karmienia lepiej podłożyć tetrę. Co ro marki, to wg mnie te Rossmanowskie, to kicz-bardzo słabo chłoną. Najlepsze jakie miałam to Lansinoh, fajne też są Jonsona, ale dość grube.
    --
    •  
      CommentAuthorSzpilka27
    • CommentTimeJul 9th 2014
     permalink
    Była u nas doradca o którym pisałam. Bardzo sympatyczna i rzeczowa. Tak jak podejrzewałam Klara złości się tym że za dużo jej i za szybko leci co za tym idzie nie dojadała bo wcześniejsze przyrosty dobowe były między 30-50g a ten ostatni tydz tylko 18g więc zrobiła problem nam się zapętlił i to też dodatkowo powoduje ulewanie się. Mamam po 2-3 odciągać pokarm z obu piersi, karmić "pod górkę" czyli albo na boku na leżąco albo na plecach a mała na brzuchu moim tj po cc. Dziś już to zastosowałam i nie było porannego złoszczenia się więc cieszę się że skorzystałam z porady a do tego mała podwija dolną wargę stąd miałam od jakiegoś czasu ból sutków bo wcześniej pięknie łapała.

    Treść doklejona: 09.07.14 12:46
    co do wkładek polecam Jonshona , miałam Baby Ono ale słabe, zbiją się i są foliowe z jednej strony. Ja używam wkładek cały czas i odpukać nic mi się nie dzieje bo tetra to była by cały czas mokra bo sporo mi leci.
    --
    •  
      CommentAuthorElyanna
    • CommentTimeJul 9th 2014 zmieniony
     permalink
    Amazonka: Elyanna, gdyby tak często mleko na początku tryskało na prawo i lewo, to połowy problemów z tego wątku by nie było...


    tryskające mleko i jego nadmiar to też jest problem, u mnie długo to trwało, około 5 m-cy, nawet teraz przy karmieniu z drugiej piersi tryska, choć pierś miękka i wydaje się, że nie ma co tryskać.

    akirka: a ani razu nie spałam w staniku;)


    bo widocznie nie masz rozmiaru G :) Przy większym biuście spanie w staniku to konieczność, już nie raz o tym było. Nie dość, że w nocy zalewasz się mlekiem bo nie masz wkładek (tak wiem, nie każda tak tryska ale wiem, że nie stanowię wyjątku :cool: ) to po okresie karmienia piersi do pasa ;]

    Tak więc jak zwykle, leoncja, poczytaj sobie nasze rady i doświadczenia, ale każdy jest innym mlecznym przypadkiem :) Jedyne, co jednogłośnie odradzamy to rossmanowe wkładki. Słynne już przyklejające się kłaczki do obolałych na początku sutków to niepotrzebne dokładanie sobie kłopotów.
    --
    •  
      CommentAuthor_Asiula
    • CommentTimeJul 9th 2014
     permalink
    W sumie to trochę nie do końca w temacie :D alee..
    Dziewczyny, a czy któraś z Was miała takie wrażenie, ze ma mniejsze piersi niż przed ciążą podczas karmienia?
    No kurde.. pije dużo, ważę jak przed ciążą, a na serio mam piersi jak stara babcia.. mój mąż oczywiście mowi, ze wymyślam, ale ja zawsze mialam naprawdę duże piersi nawet rozmiar I, a teraz.. mam 70F.. no i to nie jest ładna pełna pierś:( tracę już nadzieję, ze to się jakoś unormuje po zaprzestaniu karmienia :(
    I się podśmiewam do męża, że co zaoszczędzimy na dzieciach na mm niech zbiera do skarbonki na plastykę piersi :devil:
    -- [/url]
    •  
      CommentAuthorMk28dni
    • CommentTimeJul 9th 2014 zmieniony
     permalink
    Asiula, ja ostatnio o tym pisałam. Z piersi powoli robią się naleśniki z rodzynką.... Cóż, trzeba jechać do Obi po silikon budowlany :)
    --
    •  
      CommentAuthor_Asiula
    • CommentTimeJul 9th 2014
     permalink
    O to to!
    No to przegapiłam ten post Basiu :D
    W takim razie trzeba zakupic skarbonkę :cool:
    -- [/url]
    •  
      CommentAuthorakirka
    • CommentTimeJul 9th 2014
     permalink
    Elyanna do 8 miesiąca życia Marceliny spałam z pieluchą tetrową na cyckach, bo mi przeciekały w nocy. I jakoś radziłam sobie bez stanika;)
    No ale wiadomo jak komu wygodnie, ja bym po prostu ciągle czuła, że mam na sobie stanik i źle by mi się spało.
    Asiula myślę, że stan piersi po karmieniu w dużej mierze zależy właśnie od rozmiaru. Ja miałam zwykłe C przed ciążą, teraz są nieznacznie większe, ale kształt nadal ten sam. tzn nic nie zwisa i nie przypomina naleśnika;)
    --
    •  
      CommentAuthormangaa
    • CommentTimeJul 9th 2014
     permalink
    No i chyba od elastyczności skóry dużo zależy.
    Ale mam na to patent Asiula, szybko zajść w kolejną ciążę hrhr. Stan posiadania wróci do czasów świetności. :)
    --
    •  
      CommentAuthorMk28dni
    • CommentTimeJul 9th 2014
     permalink
    Z naleśnikiem żartowałam ale zdecydowanie nie są to już jędrne piersi uniesione ku górze (piszę oczywiście o sobie). Mam teraz pełny biust ze sporą przerwą po środku, sutki wyciągnięte na maksa. Jako kobieta nie jestem z tego powodu szczęśliwa. Jako mama cieszę się że dałam radę :)
    --
    •  
      CommentAuthor_Fragile_
    • CommentTimeJul 9th 2014
     permalink
    Matko, to ja mam chyba szczęście - drugiego ssaka karmię i jak na razie ani sutki nie wyciągnięte, ani lisie mordki sie nie robią. Wydaje mi się, że jest tak jak Mangaa napisała - elastyczność skóry dużo robi... No i dobry stanik :)
    --
    •  
      CommentAuthorMk28dni
    • CommentTimeJul 9th 2014
     permalink
    Stanik zawsze mam i miałam dobry. Faktem jest że piersi urosły mi niesamowicie. W moim przypadku dwie ciąże rozwaliły mi ciało. Jedyne z czego się cieszę to to, że nie mam rozstępów. Co do reszty - lepiej bym nie zaczęła się żalić hahaha.
    --
    •  
      CommentAuthor_Asiula
    • CommentTimeJul 9th 2014
     permalink
    No kurde ja też naleśniki i sutki wyciągnięte bardzo..
    Staniki od kiedy pamiętam dobierałam u profesjonalisty nawet te ciążowe no i niby młoda jestem co nie bo mam 23 lata... a tu dupa blada :D
    Maaanga :D nie kuś :D:D haha :D no powróci do czasu świetności ale znów na krótki czas :P:P
    No ja w ciąży to w ogóle miałam olbrzymie no a po ciąży się szybko unormowały i mimo, że to niby F to jednak takie... lisie mordki :D
    -- [/url]
    •  
      CommentAuthorLibra1610
    • CommentTimeJul 9th 2014
     permalink
    Te z Was które mają staniki Alles. Czy mając pod biustem 80 cm, tak jak przy innych firmach odejmujemy 5 cm i wybieram pod biustem 75 czy też wybieram 80 cm pod biustem? Nie mogę sie doszukać info na stronie.
    --
    •  
      CommentAuthorakirka
    • CommentTimeJul 9th 2014 zmieniony
     permalink
    Ja mam pod biustem 72 i staniki 70. Po porodzie miałam więcej i teraz staniki z obwodem 75 są mi za duże. (a rozmiar miseczki taki sam)
    Może jeszcze dziewczyny się wypowiedzą.
    --
    •  
      CommentAuthormangaa
    • CommentTimeJul 9th 2014
     permalink
    Dziewczyny a tak a propos to jesteście zadowolone z Alles?
    Ja miałam dwa staniki tej firmy (m.in. Mama cafe) bo były tu na forum tak zachwalane i powiem szczerze, że jak dla mnie okazało się, że średnia jakość, a wcale nie takie tanie. Szybko, bo po jakichś dwóch miesiącach przestały trzymać biust tak jak powinny.
    --
    •  
      CommentAuthorakirka
    • CommentTimeJul 9th 2014
     permalink
    Mangaa, ja nie jestem zadowolona z tego cafe latte, bo stracił fason w praniu. Pozostałe, mimo prania w pralce (mam 2 cubana, letizia, naomi, kelly-zwlaszcza on- są bardzo dobre). Teraz czekam na nowe, ale myślę, że się nie zawiodę.
    --
    •  
      CommentAuthormangaa
    • CommentTimeJul 9th 2014
     permalink
    Właśnie cubanę mam też - tu z kolei mi krój od początku w 100% nie odpowiadał. Ale generalnie na cafe się zawiodłam po całej linii, bo na początku bardzo mi się podobał i biust naprawdę dobrze w nim siedział.

    Tak patrzę, to ten Kelly ma "mój" fason. Może się skuszę po następnym nawale :wink: bo teraz już używam biustonoszy sprzed ciąży.
    --
    •  
      CommentAuthor_Asiula
    • CommentTimeJul 9th 2014
     permalink
    Ja też jestem zadowolona i racja z caffe, że po praniu trochę się rozszedł...
    -- [/url]
    •  
      CommentAuthorElyanna
    • CommentTimeJul 9th 2014
     permalink
    mój ulubiony to MAMA COCO U. Nic się z nim nie dzieje. Ale tak czy siak trzeba przymierzyć, bo każdy biust ma swój fason :)
    --
    •  
      CommentAuthorSzpilka27
    • CommentTimeJul 9th 2014
     permalink
    Jest duża poprawa u nas w zachowaniu po odciąganiu i nawet ładnie sie odbija ,ulała ciutkę tylko raz, ssała godzinę bardzo czynnie , chyba nadgonić chce ;)
    Co do spania w stanikach to ja sobie nie wyobrażam bez bo tj wspomniała któraś z was mam spore piersi a do tego cieknie niesamowicie więc i wkładki muszę mieć, bez biustonosza bolą nie po prostu. Z Allesa nie jestem zadowolona, rozciągnęły się po kilku praniach mimo że dbam o biustonosze i piorę je jak należy , za to super mi się sprawdzają Krisa , bo z nimi nic się nie dzieje i lepiej trzymają biust.
    --
    •  
      CommentAuthormontenia
    • CommentTimeJul 9th 2014
     permalink
    Szpilka,dobrze ze skontaktowalas się z doradczynią. I ciesze się,ze sa już efekty. Czasem tak niewiele potrzeba:)
    • CommentAuthorcestmoi89
    • CommentTimeJul 9th 2014
     permalink
    Mnie Krisa zupełnie nie pasują, jakąś dziwną rozmiarówkę mają :tongue: ja swoje przerabiam, znaczy, kupuję zwykły, miękki z fiszbiną i robię karmnik, dodatkowo muszę zwężać obwód, bo nie spotkałam 60G jeszcze :wink: zazwyczaj kupuję Bravissimo, są chyba najmniej rozciągliwe. Wszystkie 65 mi się podwijają do karku, a te jakoś jeszcze trzymają się w obwodzie.
    --
    •  
      CommentAuthorleoncja
    • CommentTimeJul 9th 2014
     permalink
    Witajcie dziewczyny :)
    *Bardzo dziękuję za rady co do biustonoszy i wkładek.*

    Jestem zielona, więc wole zapytać o firmę. Wiem, że bawełniane i bez fiszbin na początek.
    Położna powiedziała mi, żebym na początek zakupiła sobie o 2 rozmiary większe...teraz (7 mc) mam wg rozmiarówki triumpha 70 G i 75 F....więc nie wiem, jaki to będzie z Alles.
    Widzę, że zachwalacie tego allesa, więc popatrzę.

    Bardzo chciałabym karmić, ale mam świadomość, że może być różnie po porodzie...mimo wszystko nastawiam się na wykarmienie syna piersią ;)
    No ale dziewczyny do szpitala na początek kupowałyście od razu takiego Allesa?

    A jak to jest z tymi wkładkami lakt. ? da się obyć bez nich? Czytma tyle sprzecznych opinii, że mam mętlik w głowie.

    Pozdrawiam serdecznie. Dobrej nocki.

    Leo
    :bigsmile:
    •  
      CommentAuthorLibra1610
    • CommentTimeJul 9th 2014
     permalink
    Ja bym sie na pewno nie obyła bez wkladek, bo leje sie ze mnie do tej pory :P a na początku to wymienialam wkladki co pol godziny, a i tak mialam "mokre placki" na bluzkach bo nie zdążyłam czasem.

    Z kolei moja bratowa nie używala wcale bo lało jej się mleko tylko jak mała ssała, więc to kwestia indywidualna. Kup jedno opakowanie, a w razie czego dokupisz, nie ma komuny i nie braknie :)
    --
    • CommentAuthorcestmoi89
    • CommentTimeJul 9th 2014
     permalink
    Co do wkładek, to da się bez nich obyć, albo się nie da, w zależności od stopnia przeciekalności egzemplarza :wink: Jeśli będziesz potrzebować, to zawsze możesz męża wysłać. Albo pociąć tetrę (zdrowiej), albo uszyć sobie wielorazowe wkładki (jak mało przecieka są w sam raz), albo nie używać, bo i tak może się zdarzyć.

    Ja do szpitala brałam taki zwykły bawełniany bazarkowy stanik, lepszy po nawale, bo nigdy nie wiadomo, jak bardzo zmaleją później piersi, jaki rozmiar dobrać. Obwód też maleje po porodzie.
    --
    •  
      CommentAuthorSzpilka27
    • CommentTimeJul 10th 2014
     permalink
    Ja miałam miękki z fiszbinami właśnie Allesa bo te bawełniaki totalne mi nie trzymają piersi. Akurat u mnie obwód pod biustem nie uległ zmianie przez całą ciążę a po porodzie musiałam zmienić na 75 i to wcale nie dlatego że zwiększył się bo mierzyła mnie brafiterka tylko mi nie wygodnie w 70 nie wiem czemu
    --
    • CommentAuthormamakasi
    • CommentTimeJul 10th 2014
     permalink
    Cestmoi, 60g to mają chyba z panache , freya i takiej polskiej firmy ava . Ja mam 65g :wink:

    U mnie w sklepie jest nawet usługa przerabiania na karminiki i stanik wygląda idealnie.
    --
    •  
      CommentAuthornana81
    • CommentTimeJul 10th 2014
     permalink
    Nieźle się uśmiałam :wink:
    Asiula, pamiętam, że po pierwszym okresie kp miałam podobne odczucia. Właściwie można by je rozszerzyć na cały ciążowo - karmieniowy koszt, jaki poniosło moje ciało. Po pewnym czasie zregenerowałam się. Skóra nie była taka, jak przed ciażą, ale wiele jej nie brakowało. Po urodzeniu Emilki historia się powtórzyła. Teraz, po trzecim porodzie, widzę, że faktycznie dzieci odcisnęły znaki na moim ciele. Nie ma już tej jędrności lat młodzieńczych :wink: ale katastrofy też nie ma. Biust zmniejszył mi się w stosunku do tego, co było przed ciażami, jednak to chyba indywidualna sprawa.

    Co do spania w stanikach...spałam karmiąc Pawła w bawełniakach. Nawet je zapinałam :P Karmiąc Emisię zrezygnowałam, bo zasypiałam z niezapietą miseczką. Mijało sie to z celem. W pierwszych na oko dwóch miesiącach laktacji nosiłam stanik non stop i dawałam radę zapinać miskę ze względu na dyskomfort regulującej się produkcji :cool:

    Mój alles cafe jest rewelacyjny. Jak wszystkie :)
    No i przy Miko odkryłam, że bawelniak a bawełniak z alles to różnica. Bardzo wygodny biustonosz.
    --
    •  
      CommentAuthorczajnik
    • CommentTimeJul 11th 2014
     permalink
    nana81: jednak to chyba indywidualna sprawa.

    Też mi się tak wydaje...
    Jako właścicielka "mikro-cyca", jak ktoś tu ładnie wymyślił pasujące określenie, stwierdziłam z pewnym rozczarowaniem, że ciąża prawie wcale nie wpłynęła na zwiększenie rozmiaru... Z miseczki A udało mi się na chwilę awansować do B, ale też nie takiego prawdziwego, bo duża część B była na mnie za duża. Za to obwód się zwiększył z 75 do 80 i teraz mogę sobie szukać super rozmiaru 80A :shocked: Zaczynam się zastanawiać, co będzie jak przestanę karmić, bo ostatnio widzę, że tendencja jest raczej w stronę dalszego zmniejszania :cool: Może w ogóle zaoszczędzę i przestanę nosić staniki... :wink:
    --
    •  
      CommentAuthorKarolyn
    • CommentTimeJul 11th 2014
     permalink
    czajnik: Zaczynam się zastanawiać, co będzie jak przestanę karmić, bo ostatnio widzę, że tendencja jest raczej w stronę dalszego zmniejszania



    Ja po karmieniu mam takie jak przed ciazą...czyli w zasadzie jakby ich nie było....kształt się tylko nieco zmienił i sutki są nieco większe (co optycznie powiększa mi piersi;)) jeden plus, że może nie są tak jędrne jak przed ciążą ale jest ok. Wydaję mi sie, że wieksze piersi kolezanek więcej straciły tzn. piersi bardziej się zmieniły. Kszałt, objętość, jędrność.
    -- Syn 1 ~ 2012 & Syn 2 ~ 2017
    •  
      CommentAuthormontenia
    • CommentTimeJul 12th 2014
     permalink
    Karoolka,czemu nie przystawiasz? Koniecznie przystawiaj do piersi na zadanie. Wtedy będzie piers prawidłowo oprozniana i rozkręci się laktacja.
    Czy kontaktowalas się z certyfikowanym doradca laktacyjnym?
    Co to za lekarz kazal Ci mm podawac? Czy masz w ogole karmic piersią,czy masz podawac mm?
    Zadzwonie do mojej doradczyni i zapytam co zrobić i wieczorkiem Ci odpiesze ok? A Ty spróbuj umowic się koniecznie z CDL,koniecznie!
    •  
      CommentAuthorKaroolka
    • CommentTimeJul 13th 2014
     permalink
    Witam się na wątku :)
    Nasza córeczka Mira ma 4 dni i mamy sporo kłopotów z karmieniem :( wczoraj miałam spotkanie z Doradcą Laktacyjnym, na tamte problemy dostałam porady, ale po wizycie pojawił się nowy problem - Mira bardzo ładnie ssie pierś, ale niestety szybko zasypia. Czasem udaje się possać 10 min, czasem 5, czasem 30.. Zgodnie z poradami staram się aktywizować Ją, ale nie udaje mi się to tak jak Doradcy w trakcie spotkania. Nie wiem, co robić, żeby Młoda ssała dłużej, boję się ze stracę pokarm przez to bo ssania jest mało... Poza tym Mira nie robi kupki, ostatnia była w piątek w nocy - ale robi dużo siku, śpi spokojnie, nie wygląda jakby bolał ją brzuch. Doradca powiedział nam że wyznacznikiem dobrego najadania się jest m.in ilość kupek. u nas tego nie ma :( co robić Dziewczyny? nie myślałam, że to wszystko jest aż takie trudne :(
    --
    •  
      CommentAuthormontenia
    • CommentTimeJul 13th 2014
     permalink
    Karoolka, u dziecka karmionego piersią kupka może pojawiać się nawet co 7-10dni. Widocznie dobrze przyswaja pokarm. Wyznacznikiem sa tu mokre pieluchy,zachowanie dziecka(nie placze jakby je cos bolało),moczy te pieluchy. Spokojnie!:)
    Sprobuj aktywizować poprzez rozebranie do pieluchy,poprzez gilanie stopek,muskanie po policzku,zmiane pieluchy itp. Jeśli widzisz,ze ssie aktywnie przez te 10 minut,potem ladnie spi i np.budzi co po 2h to wszytsko jest ok. Przystawiaj na zadanie mala,jej brzuszek jest jeszcze malutki,malo pomieści.
    Aha,brodawki możesz smarowac po każdym karmieniu swoim mlekiem(wycisnij kilka kroplek i zasusz cieplym strumieniem suszarki). To ladnie goi brodawki.
    •  
      CommentAuthorKaroolka
    • CommentTimeJul 13th 2014
     permalink
    już chyba pomalutku zaczynam rozumieć o co chodzi. wcześniej miałam takie wyobrażenie, że Mira będzie spała, co trzy godziny budziła się na jedzonko, ssała 25 min i znowu spać... a to wszystko było tylko wynikiem niewiedzy zapewne ;) Mira sporo śpi - a kiedy się budzi przystawiam ją bardzo często, czasem co 15 min, pociągnie 10, 15 min. Potem odpoczynek pół godziny i znowu to samo, póki nie zaśnie. Nie wiem czy jest sens ją wybudzać, bo z tą aktywizacją jest bardzo ciężko. Nic nie działa - rozbierałam do pieluszki, łaskotałam, masowałam plecki, smyram po policzku, bródce i nic... No jak mój Skarb zasnie to po prostu śpi.
    Jutro zgodnie z radą Doradczyni pojedziemy się zważyć i zobaczymy, czy zaczęła przyrastać.
    Mam jeszcze jeden problem - z pozycją do karmienia. W sypialni mamy łóżko duże i za cholerkę nie mogę znaleźć wygodnej dla mnie pozycji - z tym, że nie chodzi mi o pozycje przystawienia dziecka, a moją pozycje w trakcie karmienia. Jak sobie z tym radzicie?
    --
    •  
      CommentAuthorakirka
    • CommentTimeJul 13th 2014
     permalink
    Karoolka, czas ssania chyba nie jest dobrym wyznacznikiem najedzenia. Moja Marcelinka od początku jadła bardzo krótko, przez 2 miesiące zapisywałam czas karmień i rzadko kiedy jadła powyżej 10 min. Zazwyczaj 5-7. Ja miałam bardzo szybki wypływ ( M się często krztusiła, nie mogłam karmić na leżąco, tylko np. pod górkę). Jadła średnio co 2,5 godz. lub częściej.
    --
    •  
      CommentAuthorKaroolka
    • CommentTimeJul 13th 2014
     permalink
    Właśnie u nas mała chyba nie je co 2,5 godz ani częściej. w nocy na pewno jest to rzadziej, wybudzałam ją, ale nie da rady jej rozbudzić, żeby ssała :/ i tym się martwię, no ale zobaczymy czy będzie przyrost.
    Dzięki dziewczyny :)
    --
    •  
      CommentAuthormontenia
    • CommentTimeJul 13th 2014
     permalink
    Karoolka, czy możesz zapisywać godzine każdego karmienia,ile trwalo itp. obok możesz zapisywać jeszcze ilość kup i siusiu(ile pieluch zuzylas). da to obraz całego karmienia.
    •  
      CommentAuthorKaroolka
    • CommentTimeJul 13th 2014
     permalink
    Staram się zapisywać, ale jakoś ciężko mi to idzie, bo albo zapomnę zapisać godzinę, albo w ogóle na nią nie zerknę albo nie mam zegarka pod ręką. Muszę się wprawić. Dzisiaj z tego co zapisałam (zaczęłam od popołudnia)
    13.50 - 8 min z prwej piersi
    14.06 - 6 min z prawej piersi
    14.20 - 3 min z lewej piersi
    15.00 - 15 min z lewej piersi
    16.00 - 15 min z prawej piersi
    i tu dwa karmienia gdzie nei zapisałam godziny:
    10 min prawej piersi
    10 min z lewej piersi
    19.40 - 20 min z lewej piersi
    i teraz zasnęła..
    pieluszki moczy praktycznie po każdym karmieniu, czasem dwa razy. kupka ostatnia w piątek w nocy.
    Mam jeszcze problem bo nie wiem za bardzo kiedy zmieniac pierś z której karmię, robię to na czuja...
    Poza tym myślałam, ze nawał trwa kilka dni. u mnie to był jeden dzień - wczoraj, kiedy piersi były pełne, lekko bolące, gorące... dziś piersi są raczej normalne, ale w trakcie karmienia leci już białe mleczko, nie żółte jak wcześniej.no i jest na pewno bo Mira przełyka, a czasem wylewa jej się z buźki jak je.
    --
    •  
      CommentAuthormigg
    • CommentTimeJul 13th 2014
     permalink
    Karolka, mała jest jeszcze bardzo mała :) I możliwe, że jeszcze przez parę dni będzie spała i rzadko jadła. U mnie tak było przez pierwszy tydzień, dwa, że córka budziła się co 3,4 godziny w dzień, a w nocy potrafiła spać i po pięć, sześć godzin (nie budziłam jej, ani mi to do głowy nie przysżło, tylko smacznie spałam z nią :D). No, ale po tych dwóch tygodniach jej przeszło, zaczęła się budzić częściej, natomiast generalnie dość szybko nauczyła się efektywnie ssać i szybko opróżniała pierś.
    Też zmieniałam piersi na czuja - np. jak córka przestawała przełykać i zasypiała, albo słyszałam, że nie leci. To jest kwestia wprawy, za tydzień, dwa już będziesz wiedziała :)
    --
    •  
      CommentAuthorczerwinka
    • CommentTimeJul 13th 2014
     permalink
    Monti potrzebuje namiar na doradcę laktacyjnego z warszawy dosc pilnie...Maluch urodzony 7/7 2900 przez cc po trudnej próbie rodzenia naturlnego. Chwyta ładnie cyca ale ma problemy z pociągnięciem długo.Warto zeby ich obejrzalo wytrawne oko i pomogło bo mleka jest sporo.
    --
    •  
      CommentAuthormontenia
    • CommentTimeJul 13th 2014
     permalink
    Karoolka, tak naprawdę nie musisz zmieniac piersi podczas jednego cyklu karmienia. Możesz karmic jedna piersią na jedne karmienie. Jeśli widzisz ze mala puszcza piers,rozluznia się to możesz ja wziasc do odbicia pionowo i przystawić do drugiej piersi i zobaczysz czy będzie chciała pic. Jeśli nie,tylko karmisz jedna piersią i kolejne karmienie rozpoczynasz ta piersią, z której nie pila (lub jeśli ,,naczela ,,piers to rozpoczynasz od naczetej). Jeśli moczy tyle pieluch to jest ok.
    Nawal może trwac (być mocno odczuwalny) tylko 1 dzień,jak dziecko ladnie zaczyna jesc to dopasowuje pod siebie ilość mleka (oczywiście będzie sobie zwieszala ilość wiec pokarmu będzie coraz więcej). Tym bym się nie martwila.
    Staraj się zapisywać te czasy karmienia,bo jak pojdziesz na wazenie,wizyte kontrolna to to ułatwi doradcy ocene karmienia. Staraj się karmic w nocy (miedzy 22 a 6 rano).
    A mala jest mocno zazolcona? Bo może być senna przez zoltaczke (ale na pewno doradczyni obejrzała mala). A z jakiego miasta jesteś?

    Treść doklejona: 13.07.14 21:04
    Czerwinka,zaraz Ci przesle namiar na kilka osob (możecie powiedzieć,ze macie adres od promotorki karmienia piersią z Bydgoszczy).
    •  
      CommentAuthorczerwinka
    • CommentTimeJul 13th 2014
     permalink
    Super bardzo dziękuje.
    --
  1.  permalink
    Czerwinka, ja Ci mogę polecić dr Katarzynę Raczek Pakułę z Żelaznej. I ewentualnie jeszcze Małgosię Gieradę Radoń, ma poradnię na Nowolipki
    --
    •  
      CommentAuthorczerwinka
    • CommentTimeJul 13th 2014
     permalink
    Dzięki dziewczyny bardzo !
    --
    •  
      CommentAuthorkarolajnas
    • CommentTimeJul 13th 2014
     permalink
    O tak, tak, tak! Ja również polecam dr Pakułę z Żelaznej :-)
    --
Chcesz dodać komentarz? Zarejestruj się lub zaloguj.
Nie chcesz rejestrować konta? Dyskutuj w kategoriach Pytanie / Odpowiedź i Dział dla początkujących.